La Liga / Copa del Rey

Foci a Barçán kívül

Ki nyeri a 2023-24-es bajnokságot?

Megtartja az előnyét a Real Madrid
15
71%
Felszívja magát és behúzza a Girona
0
0 szavazat
A Barcelona ér oda a végén
6
29%
 
Szavazatok száma: 21
Avatar
Normandia
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2502
Csatlakozott: 2013.01.02. 10:56:24
Tartózkodási hely: Sátoraljaújhely

2015.05.11. 17:51:35

Srácok, most akkor mi a pálya? Van sztrájk vagy nincs? Valaki tud konkrétumokat, hogy áll a buli?
"Diego Simeone: "Diego (Maradona) megtöltött minket érzelmekkel, de azt mondom, kétségek nélkül, hogy Messi jobb játékos, mint Maradona volt."
Avatar
noname
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 8245
Csatlakozott: 2006.03.19. 18:39:34
Tartózkodási hely: Margitta/Kolozsvár

2015.05.10. 17:11:49

http://www.estadiosdeespana.com/posts/v ... -mestalla/" target="_blank

Ez a legjobb, amit találtam. Jelenleg a priorítás a gazdasági helyzet stabilizálása, a stadion esetében viszont nagy befektetésekre lenne szükség már ahhoz is, hogy újra olyan állapotba hozzák, amikor folytatni lehet az építkezést. A tulaj kijelentette, hogy a klub a 2019-es centenáriumát "új lelátókon" ünnepli majd, de a cikkíró egyáltalán nem biztos abban, hogy ez az új stadiont jelenti, hiszen gazdaságilag lehetséges, hogy jobban megéri teljesen elvetni az új stadiont és felújítani a régit. :roll:
A Fifa egy szégyen
Avatar
Capon
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 5390
Csatlakozott: 2005.08.26. 20:17:06
Tartózkodási hely: Budapest VIII-XV-ker Rezervátum

2015.05.10. 15:17:47

noname írta: Valaki amúgy nem tud valamit a Nou Mestalla-ról? Remélem volt annyi eszük h tulajdonosváltásnál belevonják a szerződésbe a stadion finanszírozását, mert már jópár éve áll az építkezés.
Pont ezt akartam kérdezni.
Bár én lemaradtam róla, hogy a Valenciának új tulaja lenne, de akkor nyilván a stadionnal is kezdenek már végre valamit.
Klinsmann; Rivaldo; Maldini; Nesta; Puyol; Xavi; Ronaldinho; Iniesta; Messi
Avatar
noname
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 8245
Csatlakozott: 2006.03.19. 18:39:34
Tartózkodási hely: Margitta/Kolozsvár

2015.05.10. 15:13:29

LM10 írta:A Valencia már gazdag tulajjal rendelkezik ha jól tudom. Ezért vettek pár jobb játékost, ami meg is látszik a csapaton.
Transfermarkt szerint nem költöttek eddig sokat. Kb 16 millió mínuszban vannak. Kétlem, hogy a tulaj különösebben sokat akar költekezni (mint pl a Citynél). Szerencse is kellett egy jókora adag, hiszen egy nevenincs edzővel teljesítenek ilyen jól, elsülhetett volna fordítva is.

Valaki amúgy nem tud valamit a Nou Mestalla-ról? Remélem volt annyi eszük h tulajdonosváltásnál belevonják a szerződésbe a stadion finanszírozását, mert már jópár éve áll az építkezés.
A Fifa egy szégyen
Avatar
Mascherano
Jugador del Barça
Hozzászólások: 150
Csatlakozott: 2015.01.02. 12:09:02
Tartózkodási hely: Kecskemét

2015.05.10. 14:53:49

Ha győzünk az Atleti ellen akkor ott már megkapjuk a kupát, és ott lesz a ceremónia is vagy csak az utolsó fordulóban lesz az ünnepség?
Més que un club !
Avatar
visca el barca
Presidente del Barça
Hozzászólások: 20964
Csatlakozott: 2005.02.01. 13:13:37

2015.05.10. 14:24:15

bence-barca írta:Levante- Atma 2-2
Jobb lett volna, ha most nyernek mert akkor a 3. hely szinte biztos lett volna nekik. Így ellenünk azért még küzdhetnek a biztos BL helyezésért, bár 4 pontra így is mennek a "denevérek" előtt.
érdekes lesz az utolsó fordulo... granadaval toljak, azok meg még simán bennmaradhatnak...
Like a soul without a mind, in a body without a heart, I'm missing every part...
Kép
bence-barca
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 5465
Csatlakozott: 2007.06.14. 17:19:38
Tartózkodási hely: Budapest

2015.05.10. 14:09:04

Levante- Atma 2-2
Jobb lett volna, ha most nyernek mert akkor a 3. hely szinte biztos lett volna nekik. Így ellenünk azért még küzdhetnek a biztos BL helyezésért, bár 4 pontra így is mennek a "denevérek" előtt.
Erxy
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1368
Csatlakozott: 2012.03.31. 11:23:18

2015.05.10. 14:01:40

igy van, Peter Lim a tulaj. remelem nyaron tovabb epitkeznek, mar most is nagyon jo csapat van ott, az edzo is jonak tunik, remelhetoleg tartjak az iranyt. :D
Kép
Avatar
LM10
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4726
Csatlakozott: 2008.12.26. 11:30:58
Tartózkodási hely: Gotham City

2015.05.10. 13:52:29

noname írta:A Valencia valóban a legjobb lenne, már volt is róla szó, hogy jönne egy-egy gazdag ürge felvásárolni, de sose lett belőle semmi. Gondolom részben a félbehagyott stadion miatt is, hiszen az azt jelenti, hogy tartozásokkal együtt egy új tulaj 200-300 milliót ki kéne fizessen a vételi áron kívül is.

Látom az Eibar már kieső helyen van. Kár értük, utoljára Angliában a Blackpool volt így: szezon első felében végig top10, majd a szezon második felében 2 győzelmük ha volt.
A Valencia már gazdag tulajjal rendelkezik ha jól tudom. Ezért vettek pár jobb játékost, ami meg is látszik a csapaton.
Avatar
noname
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 8245
Csatlakozott: 2006.03.19. 18:39:34
Tartózkodási hely: Margitta/Kolozsvár

2015.05.10. 13:45:48

A Valencia valóban a legjobb lenne, már volt is róla szó, hogy jönne egy-egy gazdag ürge felvásárolni, de sose lett belőle semmi. Gondolom részben a félbehagyott stadion miatt is, hiszen az azt jelenti, hogy tartozásokkal együtt egy új tulaj 200-300 milliót ki kéne fizessen a vételi áron kívül is.

Látom az Eibar már kieső helyen van. Kár értük, utoljára Angliában a Blackpool volt így: szezon első felében végig top10, majd a szezon második felében 2 győzelmük ha volt.
A Fifa egy szégyen
Avatar
Castiel
Capitá del Barça
Hozzászólások: 954
Csatlakozott: 2012.07.11. 10:45:01
Tartózkodási hely: Csurgó

2015.05.09. 17:09:21

noname írta:Veszett ügynek tűnik. Olyan csapatot akarnak felvásárolni, mely egy másiknak az árnyékában volt mindig is. Angliában a City ki tudott jönni(többé-kevésbé) az MU árnyékából, de ott olyan nevetséges összegeket fektettek be, ami mellett az Espanyolra szánt összeg nevetségesen kevés lesz. Ahhoz, hogy megtérüljön egy ilyen befektetés, szurkolók kellenek. Az Espanyolnak ilyen nincs és nem is lesz.

Ha már csapatot akarnak vásárolni, akkor tegyék azt olyannal, melynek van múltja, infrastruktúrája és az adott város első számú csapata. Pl. Depor.
Hát azért Barcelona elég nagy város ahhoz hogy még egy nagyobb csapatot elbírjon! (szurkolók)SŐT!!!! a Barcelonai derbi most is nagy presztízs meccs, ha netán a "kisebbik" is kicsit elkezdene hízni, nagyobb lenne az érdeklődés, nem csak ottani mértékkel, de világszinten is! Mint az általad említett Manchesteri városi rivalizálás! Ha meg kevesebb a pénz mint a sejkeknél, az sem baj, jó koncepcióval, olyan Porto-At.Mad.-osan fel lehetne húzni az Espanyolt. De ha a így van, ahogy mondod, akkor Valencia lenne a legjobb választás a befektető szempontjából! ők most is egy jó csapat. Stabilak és rengeteg potenciál van bennük. Mindemellett jól építik be a fiatalokat is...
Kép
Fc Barcelona-Csurgói KK-Scuderia Ferrari-
Avatar
noname
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 8245
Csatlakozott: 2006.03.19. 18:39:34
Tartózkodási hely: Margitta/Kolozsvár

2015.05.09. 12:31:52

Castiel írta:http://www.nemzetisport.hu/spanyol_labd ... ak-2412129
Nem volna rossz még egy nagyobb költségvetésű csapat a ligában. Lehetne még nagyobb Barcelonai derby. de még minden csak feltételes mód.
Veszett ügynek tűnik. Olyan csapatot akarnak felvásárolni, mely egy másiknak az árnyékában volt mindig is. Angliában a City ki tudott jönni(többé-kevésbé) az MU árnyékából, de ott olyan nevetséges összegeket fektettek be, ami mellett az Espanyolra szánt összeg nevetségesen kevés lesz. Ahhoz, hogy megtérüljön egy ilyen befektetés, szurkolók kellenek. Az Espanyolnak ilyen nincs és nem is lesz.

Ha már csapatot akarnak vásárolni, akkor tegyék azt olyannal, melynek van múltja, infrastruktúrája és az adott város első számú csapata. Pl. Depor.
A Fifa egy szégyen
Azalea
Barça C
Hozzászólások: 2
Csatlakozott: 2015.05.06. 12:01:50
Kapcsolat:

2015.05.09. 11:14:14

felfüggesztették a spanyol labdarúgó-bajnokságot
A spanyol játékos-szakszervezet (AFE) bejelentette, május 16-án, jövő szombaton az első és a másodosztály labdarúgói sztrájkba kezdenek. A szövetség döntése értelmében a spanyol élvonalbeli bajnokság utolsó két fordulója elmaradna, de a Király-kupa-döntő megrendezése is kérdéses.
Ha valóban nem rendezik meg az utolsó két fordulót, úgy a 36. játéknap utáni helyezések számítanak véglegesnek, vagyis akkor a hét végi Barcelona–Sociedad és a Real Madrid-Valencia meccs dönthet a bajnoki címről, a katalánok két ponttal előzik meg a „Királyi Gárdát".
Sztrájkkal lehet bajnok a Barcelona
http://www.blikk.hu/blikk_sport/dobbene ... na-2356377" target="_blank
Avatar
Castiel
Capitá del Barça
Hozzászólások: 954
Csatlakozott: 2012.07.11. 10:45:01
Tartózkodási hely: Csurgó

2015.05.08. 09:45:26

http://www.nemzetisport.hu/spanyol_labd ... ak-2412129" target="_blank
Nem volna rossz még egy nagyobb költségvetésű csapat a ligában. Lehetne még nagyobb Barcelonai derby. de még minden csak feltételes mód.
Kép
Fc Barcelona-Csurgói KK-Scuderia Ferrari-
Avatar
Feast4
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3542
Csatlakozott: 2014.05.01. 21:54:54

2015.05.07. 17:24:05

Valami olyasmiről van szó hogy a spanyol Sportminisztérium új finanszírozási rendszert szeretne és ennek kapcsán vita van a közvetítési jogokról is.Részleteket nem ismerek de a lényeg kb. az hogy az új finanszírozás miatta lázadoznak mert a klubbok fele nem fogja tudni teljesíteni a feltételeket egy-két éven belül.Valami tartozás limitről is volt szó mivel a spanyol klubbok 90% totálisan eladósodott.Talán erről is megy a vita.Lenyeg a szövetségnek az új rendszer nem tetszik és ebből megy a csuda.Jelen állás szerint 16. után se bajnokság se kupadöntő amíg a Sportminisztérium nem enged.
Kép
Avatar
Pedro
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 474
Csatlakozott: 2004.11.23. 09:45:00
Tartózkodási hely: Budapest

2015.05.07. 16:46:36

Ha már lett volna, elnézést, de egy kicsit esélyt latolgattam, ugyanis nagyon úgy tűnik, hogy a nagyobbik madridi csapat (Atletico) elleni meccsünk lesz a döntő a bajnoki cím kapcsán. Viszont úgy tűnik, ha minden jól megy, nem fognak vért inni. Ugyanis egyrészt talán még az FCB-nél is nagyobb antirealista a klubjuk, másrészt pedig addigra nagy eséllyel megengedhetik maguknak, hogy lazázzanak egyet ellenünk. Hogy miért is?

Számoljunk. Atletico-nak 2. helyre nincs már matematikai esélye sem, így a 3. hely megtartása a céljuk. 3 forduló van hátra (már ha meg lesz tartva egyáltalán :P), nekik most 76 pontjuk van, a közvetlen üldöző Valenciának 72 (Sevilla 69). Tételezzük fel, hogy a hétvégén a Valencia kikap a Bernabeuban (ha nem kap ki, akkor nem kell tovább számolgatni, lényegében bajnokok vagyunk - adja az ég, de ilyen szerencsénk nem lesz), így marad nekik a fordulót követően 72 pontjuk. Így tehát ha az Atletico vasárnap délben megveri a Levántét, akkor a matracosoknak 79 pontjuk lesz, amely 7 pontos különbséget jelent, tehát az utolsó két fordulótól függetlenül harmadikak.

Ezért persze elsősorban drukkoljunk a mi fiainknak a "szocik" ellen, másodsorban bízzunk egy valenciai csodatételben, de harmadsorban sok minden eldőlhet a mi szempontunkból is egy jelentéktelennek tűnő Levante-Atleticón is. Csak ennyit akartam :)
„Nagyon tetszik és csodálom azt a játékbeli dominanciát, amit a Barcelona fel tud építeni. A játékuk nem is a szemnek, hanem a léleknek kedves. A labdát tisztelettel, imádattal kezelik, szinte simogatják. Ezt a csapatot mindenki számára élvezet nézni.”

Alfredo Di Stéfano, a Real Madrid tiszteletbeli elnöke - 2011.04.17
bp20030918
Barça B
Hozzászólások: 34
Csatlakozott: 2015.04.03. 12:32:29

2015.05.07. 10:58:53

vége van a spanyol bajnokságnak meg mindennek.Bár szerintem ez csak kamu
Mindegy kinek szurkolsz
Akkor is a Barca a legjobb!
Vakmacska
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6345
Csatlakozott: 2012.08.26. 23:23:55

2015.05.07. 10:40:21

Avatar
Capon
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 5390
Csatlakozott: 2005.08.26. 20:17:06
Tartózkodási hely: Budapest VIII-XV-ker Rezervátum

2015.05.02. 19:32:39

Bob_Marley írta:Tico már három gólt lőtt, abból volt valóban les, de kettő szabályosnak tűnt, eredmény: Atletico-Athletic 0:0. :D
:) nem kicsit lehetnek frusztráltak a matracosok, Torres majdnem lefejelte a bírót is.
Még a végén nyer a Bilbao.
Klinsmann; Rivaldo; Maldini; Nesta; Puyol; Xavi; Ronaldinho; Iniesta; Messi
Avatar
Bob_Marley
Presidente del Barça
Hozzászólások: 19580
Csatlakozott: 2010.02.06. 19:42:14

2015.05.02. 19:28:48

Tico már három gólt lőtt, abból volt valóban les, de kettő szabályosnak tűnt, eredmény: Atletico-Athletic 0:0. :D
Kép
Kép
Kép
Avatar
Bob_Marley
Presidente del Barça
Hozzászólások: 19580
Csatlakozott: 2010.02.06. 19:42:14

2015.05.01. 16:06:10

visca el barca írta: Bobnak, küldeném, múltkor beégtem, hogy semmi régi focis cuccra nem emlékszem, dehogynem :D

https://www.youtube.com/watch?v=Ms8qTqrXjn0" target="_blank
Matáv Sopron? Na ez se ma volt. :D Szép napba nézés volt. :D
shutterisland
A levezetésedet előzőleg is értettem és mint írtam valóban jól jön ki, hogy elvileg ellenfeleinknek nem életbevágó a meccs, kivéve a Depor talán, de lehetnek gondok a sűrű program miatt pl, s biztosra nem lehet azt írni, hogy ez 12 pont. Matematikailag szó meg a nano minimális esélyt jelölte.
Kép
Kép
Kép
Avatar
MessiNeymarSuarez
Presidente del Barça
Hozzászólások: 10105
Csatlakozott: 2014.10.18. 14:14:18
Tartózkodási hely: Budapest

2015.05.01. 12:23:37

Kash írta:Nem akarok folozófálni, az ilyen "megálmodtam a végeredményt" dologban, mert nem jelent semmit, de azért érdekességképp leírom. :D
3-4 napja álmomban az Almeria legyőzte a Madridot, ami ugye nem történt meg, viszont tegnap éjjel pedig azt álmodtam, hogy a Madrid veri meg a Sevillát...Ilyen logika alapján most a Sevilla kellene nyerjen. :D Érdekes, hogy a Barcelonáról sosem álmodok...Lehet, hogy a lelkem mélyén Real drukker vagyok...Áh nem, erre gondolni sem akarok. :lol:
haha :mrgreen:

Én sajnos a Sevilla elleni meccset álmodtam meg, hogy 2-2-es lesz a végeredmény, és hogy az utolsó percekben rúgják az egyenlítő gólt a Sevillaiak,sajnos így is lett #-o :cry:
(és ezt meccs előtt is leírtam ide a fórumba)
Avatar
Messithebest
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3309
Csatlakozott: 2010.05.15. 20:34:35

2015.05.01. 12:07:55

Bob_Marley írta:Matematikailag még nem esett ki a Cordoba.
Esélyes, hogy hozzák az összes meccsüket úgy hogy fölöttük a csapatok bukják mind a négyet... =D> :roll:
Kép
"I don't know, why the man above gives me the hardest road, but... the man above don't put you in situations that you can't handle." - LeBron James
Avatar
Kash
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1960
Csatlakozott: 2011.06.28. 13:23:33
Tartózkodási hely: Dél-kelet

2015.05.01. 12:02:38

Nem akarok folozófálni, az ilyen "megálmodtam a végeredményt" dologban, mert nem jelent semmit, de azért érdekességképp leírom. :D
3-4 napja álmomban az Almeria legyőzte a Madridot, ami ugye nem történt meg, viszont tegnap éjjel pedig azt álmodtam, hogy a Madrid veri meg a Sevillát...Ilyen logika alapján most a Sevilla kellene nyerjen. :D Érdekes, hogy a Barcelonáról sosem álmodok...Lehet, hogy a lelkem mélyén Real drukker vagyok...Áh nem, erre gondolni sem akarok. :lol:
Kép
Avatar
shutterisland
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4070
Csatlakozott: 2011.07.09. 22:54:27
Tartózkodási hely: bcs.

2015.05.01. 12:02:14

Azért ebben nem lennék olyan biztos. A Valencia és a Sevilla is nagyon erős idén, nekünk is rengeteg gondunk volt velük, most pedig fej-fej mellett haladnak a 4. helyért, s nyilván mindkettőnek nagyon fontos, hogy odaérjen a BL-be. Nem fogja egyik sem olcsón adni a bőrét, főleg a Sevilla nem a Pizjuánban.
igazából ha így lesz, és botlanak valahol, az még jobb verzió.
de én azért azzal számolok, hogy nyerik mind a kettőt, és közte a juventust is lerendezik, nekem ez a rossz megérzésem.
Válasz küldése