La Liga / Copa del Rey

Foci a Barçán kívül

Ki nyeri a 2023-24-es bajnokságot?

Megtartja az előnyét a Real Madrid
15
71%
Felszívja magát és behúzza a Girona
0
0 szavazat
A Barcelona ér oda a végén
6
29%
 
Szavazatok száma: 21
Avatar
grgly50
Capitá del Barça
Hozzászólások: 769
Csatlakozott: 2018.02.07. 21:37:09

2024.01.21. 16:23:54

Kezdődött a Real-Almeria. Mintha Barca meccset látnék :P
Avatar
Bob_Marley
Presidente del Barça
Hozzászólások: 19580
Csatlakozott: 2010.02.06. 19:42:14

2024.01.21. 14:18:09

Nyilván valtoztattak már azóta pl később becsatlakozas stb,de mindig ilyen volt,hogy kisorsoljak a párharcokat és akit elsőnek húznak otthon kezd. Mi is fogadtunk harmadosztalyut már régen, nincs köze hogy ki melyik osztályban játszik.
Kép
Kép
Kép
superman
Jugador del Barça
Hozzászólások: 148
Csatlakozott: 2023.02.24. 17:08:04

2024.01.21. 13:33:01

davi10 írta:
2024.01.21. 10:46:33
Írd azt, hogy írott szabály, hogy az előző évben előrébb végzett csapat kiemeltként indul és nem játszhat otthon. Vagy ne, ha nincs ilyen írott szabály :D
Közben annyira megijedt a sorsolástól a Bilbao, hogy meg is szakadt a veretlenségi sorozatuk tegnap, szóval egy győzelemmel ma visszaelőznénk.
Ja, én nem gondoltam, hogy komoly a kérdés, bocsi. :D Szóval azonos osztályban szereplő csapatoknál a sorsolás szeszélye, szerencse dönt a hazai pályáról, tehát az játszhat otthon, akit a párhacból először húznak ki. Tehát a legutóbbi körben a mi párharcunkat kivéve a többiek akár fordított pályaválasztással is játszhattak volna.
Avatar
davi10
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6666
Csatlakozott: 2007.10.06. 20:02:40
Tartózkodási hely: Budapest

2024.01.21. 10:46:33

superman írta:
2024.01.20. 19:38:57
davi10 írta:
2024.01.20. 19:33:58
Minden szavaddal egyetértek, de a kérdésem nem erre irányult :D
Ha jól láttam 2 és 4 éve is a Bilbao ejtett ki minket, plusz az őszi meccsünk óta veretlenek, előttünk is vannak már a tabellán, úgyhogy nem lesz könnyű menet. Még úgy se, hogy ha jól emlékszem Xavi-val még mindig vertük őket.
Na de a te kérdésed az költői kérdés, arra mit írjak, hogy "Nem, nincs ilyen irratlan szabály, csak az a béna hiphop előadás miatt így jött ki a sorsolás."?
Írd azt, hogy írott szabály, hogy az előző évben előrébb végzett csapat kiemeltként indul és nem játszhat otthon. Vagy ne, ha nincs ilyen írott szabály :D
Közben annyira megijedt a sorsolástól a Bilbao, hogy meg is szakadt a veretlenségi sorozatuk tegnap, szóval egy győzelemmel ma visszaelőznénk.
Kép
"A Futball nyer, ha a Barca nyer"
"Ez a két szín, zöld és fehér minden másnál többet ér
Hát indulj és bátran énekelj velünk egy dalt a Fradiért"
superman
Jugador del Barça
Hozzászólások: 148
Csatlakozott: 2023.02.24. 17:08:04

2024.01.20. 19:38:57

davi10 írta:
2024.01.20. 19:33:58
Minden szavaddal egyetértek, de a kérdésem nem erre irányult :D
Ha jól láttam 2 és 4 éve is a Bilbao ejtett ki minket, plusz az őszi meccsünk óta veretlenek, előttünk is vannak már a tabellán, úgyhogy nem lesz könnyű menet. Még úgy se, hogy ha jól emlékszem Xavi-val még mindig vertük őket.
Na de a te kérdésed az költői kérdés, arra mit írjak, hogy "Nem, nincs ilyen irratlan szabály, csak az a béna hiphop előadás miatt így jött ki a sorsolás."? Őket kaptuk, őket csapjuk meg. Plusz még januárban faragunk a minuszhétből, figyeljétek meg!
Avatar
davi10
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6666
Csatlakozott: 2007.10.06. 20:02:40
Tartózkodási hely: Budapest

2024.01.20. 19:33:58

superman írta:
2024.01.20. 19:20:55
davi10 írta:
2024.01.20. 11:22:06
Ez amúgy ilyen iratlan szabály, hogy a Barca meg a Real csak akkor játszhat otthon, ha már oda-visszavágós lesz a párharc?
Mondjuk az előző kör után a szerencsét igazán nem kérhetjük számon! Amúgy pedig meg kell mutatni, egy Bilbao csak nem csokizzunk össze magunkat!
Minden szavaddal egyetértek, de a kérdésem nem erre irányult :D
Ha jól láttam 2 és 4 éve is a Bilbao ejtett ki minket, plusz az őszi meccsünk óta veretlenek, előttünk is vannak már a tabellán, úgyhogy nem lesz könnyű menet. Még úgy se, hogy ha jól emlékszem Xavi-val még mindig vertük őket.
Kép
"A Futball nyer, ha a Barca nyer"
"Ez a két szín, zöld és fehér minden másnál többet ér
Hát indulj és bátran énekelj velünk egy dalt a Fradiért"
superman
Jugador del Barça
Hozzászólások: 148
Csatlakozott: 2023.02.24. 17:08:04

2024.01.20. 19:20:55

davi10 írta:
2024.01.20. 11:22:06
Ez amúgy ilyen iratlan szabály, hogy a Barca meg a Real csak akkor játszhat otthon, ha már oda-visszavágós lesz a párharc?
Mondjuk az előző kör után a szerencsét igazán nem kérhetjük számon! Amúgy pedig meg kell mutatni, egy Bilbao csak nem csokizzunk össze magunkat!
andras953
Jugador del Barça
Hozzászólások: 134
Csatlakozott: 2020.06.14. 09:35:42

2024.01.20. 16:43:49

Bocs h ebbe a topikba is beírom: mit szólnátok egy Fermin-Cancelo-DeJong-Raphinha középpályás sorhoz?
Troym
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2614
Csatlakozott: 2009.08.15. 12:12:47

2024.01.20. 14:31:12

Andris írta:
2024.01.20. 13:16:40
Mivel sokaknál elszakadt a cérna, azzal voltam elfoglalva, hogy megpróbáljam észhez téríteni a Xavi távozását követelőket, ezért nem írtam le...
Szerintem kicsit erős ez a mondatod, átgondolnám a helyedben.
Úgy hangzik, mintha laposföldhívő, evolúciótagadó lenne mindenki, aki szerint egy munkára másik embert kéne alkalmazni a jelenlegi helyett. Nem kell másokat "észhez téríteni", nem hídról készülnek leugrani, csak nem tetszik nekik az edző munkájának minősége.

A Bilbao ellen meg ideje megmutatni mit tudunk a kritizált és kiebrudalt Valverde ellen és nem kifogásokat keresni.
Mascherano14
Capitá del Barça
Hozzászólások: 660
Csatlakozott: 2018.01.04. 00:19:27

2024.01.20. 14:27:07

Így van, szerényebben kellett volna játszanunk a Madrid ellen, és a Bilbao még rosszabb szerintem, mert ők kifejezetten a gyors ellentámadásra építenek. Hát, Gavi nélkül átjáróház vagyunk és Güngodogan is "sok" labdát veszít Busi pozíciójában (darabra persze nem, de az rögtön gólveszély). Pedri visszatérése segíthet, nélküle nincs esély.
Avatar
Andris
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13507
Csatlakozott: 2006.05.20. 20:47:07
Tartózkodási hely: Budapest

2024.01.20. 13:16:40

davi10 írta:
2024.01.20. 11:22:06
Ez amúgy ilyen iratlan szabály, hogy a Barca meg a Real csak akkor játszhat otthon, ha már oda-visszavágós lesz a párharc?
Ez bennem is felmerült már... írott max arra lehet, hogy ha osztálykülönbség van.
Íratlanból meg lehet akármi, a spanyol szövetséget és egyéb szervezeteket, vezetőkent, stb ismerve ....

A Bilbao hatalmas formában van, az idősebbik Williams kiesése sztem nem sokat segít a helyzeten, nekünk sokkal fontosabb hiányzóink vannak jelenleg.

Én sem tartom magunkat esélyesnek, jelenlegi forma alapján. Sajnos ez van, sztem az Atleticoval és a Gironával is jobban jártunk volna, és amúgy is okádék állapotban vagyunk lélektanilag. Ha sikerül akárhogy megugrani, az komoly önbizalmat adhat, ha nem... hát nemtom lehet-e lejebb kerülni még.
Alapvetően káros és felesleges kockázatnak tartom ezeknek a sorozatoknak a komolyanvételét. Presztízst és anyagiakat illetően minimális a hozadéka, viszont a megítélés, önbizalom terén komoly a kockázat. Már leírtam egyszer: klasszikus rossz üzlet.. relatíve kicsi várható hozam, nagy kockázat.

Mivel sokaknál elszakadt a cérna, azzal voltam elfoglalva, hogy megpróbáljam észhez téríteni a Xavi távozását követelőket, ezért nem írtam le... de sztem Xavi nagyot hibázott azzal, ahogy kiküldte a csapatot a szuperkupa döntőben, akár a már-már megszokott 3 támadós felállás elhagyása, akár a védelem feltolása, pozíciókat illetően felforgatása kapcsán. A Bilbaonak támadásban vannak hasonló dolgai, hasonló tulajdonságai, mint a jelenlegi madridnak, szóval oda kell majd figyelni, és a védekezést nagyon meggondolni. Megvárnám a kerethirdetést, hogy mondjak valamit a kezdőről, a feladatkörökről.
"Az a baj az Interneten terjedő idézetekkel, hogy nem tudod róluk megállapítani, valódiak-e."
- József Attila
Avatar
Deluigi
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1867
Csatlakozott: 2021.06.08. 22:25:50
Tartózkodási hely: Szekelyudvarhely

2024.01.20. 12:29:04

Bob_Marley írta:
2024.01.20. 10:43:05
Én inkább a Bilbaorol beszelnek,eddig szerencsénk volt a sorsolással,most rendesen belenyultunk. Bilbaoban rohadt nehéz lesz,nekik is óriási presztízs kérdés mindig a kupa,baszkok így tökéletes terep a protestalasra az állam ellen a mindenkori jó CDR szereplés.
Nem magunkat érzem esélyesnek,de elengedni sose szoktuk a kupát,Katalonianak ugyanúgy rengeteget számít. Szóval nehéz ugy,de bízom benne beverekedjuk magunkat az elődöntőbe.
szerencsere az idosebbik Williams testver Afrika kupan lesz, adtak ennyi elonyt nekunk a Bilbaosok :)
Avatar
davi10
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6666
Csatlakozott: 2007.10.06. 20:02:40
Tartózkodási hely: Budapest

2024.01.20. 11:22:06

Ez amúgy ilyen iratlan szabály, hogy a Barca meg a Real csak akkor játszhat otthon, ha már oda-visszavágós lesz a párharc?
Kép
"A Futball nyer, ha a Barca nyer"
"Ez a két szín, zöld és fehér minden másnál többet ér
Hát indulj és bátran énekelj velünk egy dalt a Fradiért"
Avatar
Bob_Marley
Presidente del Barça
Hozzászólások: 19580
Csatlakozott: 2010.02.06. 19:42:14

2024.01.20. 10:43:05

Én inkább a Bilbaorol beszelnek,eddig szerencsénk volt a sorsolással,most rendesen belenyultunk. Bilbaoban rohadt nehéz lesz,nekik is óriási presztízs kérdés mindig a kupa,baszkok így tökéletes terep a protestalasra az állam ellen a mindenkori jó CDR szereplés.
Nem magunkat érzem esélyesnek,de elengedni sose szoktuk a kupát,Katalonianak ugyanúgy rengeteget számít. Szóval nehéz ugy,de bízom benne beverekedjuk magunkat az elődöntőbe.
Kép
Kép
Kép
Avatar
gránit
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2472
Csatlakozott: 2010.06.12. 08:55:53

2024.01.20. 03:35:04

Azt gondolom, hogy a kritikák tárgya a legtöbb esetben nem a Barca-DNS, hanem az a játék, amit jelenleg látunk, és ami max foltokban emlékeztet a Barca-DNS-re. A csigalassú, körülményes, ötlettelen adogatást nem nevezném Barca-DNS-nek, ahogy a bohóckodásokat sem a védelemben. Az a Barca-DNS-re nézve lenne sértő.
La Masia1
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 269
Csatlakozott: 2022.09.23. 18:42:36

2024.01.20. 00:08:20

Sonoma írta:
2024.01.19. 21:45:20

Nálad ez a Barca DNS olyan, mint egy beakadt lemezjátszó.
Csak fújod ugyanazt újra és újra.
A labdarúgás (mint minden) folyamatosan változik. Mind taktikailag, mind fizikálisan is az elmúlt 20 évben.
Érdekes sose hallom a barátaimtól (akik más csapatoknak szurkolnak) Real dns-t, Bayern dns-t, Arsenal dns-t stb.. Ezek szerint ez csak nekünk van.
Ha te is kevesebb személyeskedést és több konkrétumot tennél a felém intézett mondandódba, lehet mindenkinek érdekesebb lenne. Bencének pl. sikerült a leírtakra reagálni, akkor is, ha nem feltétlen ért velem egyet mindenben.
Semmi nem akadt be nálam, pont nem én fújom ezt a témát, hanem páran jönnek elő vele, úgy idegből benyögve valamit ezzel kapcsolatban. Én azokra szoktam reagálni. Olvasd el az én hozzászólásom előzményét.

Nem, nem csak nekünk van DNS-ünk. A nagy múltú, történelmi csapatoknak jellemzően van, közülük vannak, akiknek markánsan megnyilvánul a játékában és ragaszkodnak hozzá felnőtt és akadémiai szinten is (Barca, Ajax, Benfica, Athletic Club). Vannak, akiknek mindig is voltak/vannak jellemző, visszatérő stílusjegyei, de ezek sokszor az éppen aktuális edző játékfelfogásával keveredve már nem adnak ki egy egyértelmű, mindenkor felismerhető képet, de nagyon sok benne az állandó elem (Real Madrid, Real Sociedad).
Vannak, akiknek volt, de a felnőtt csapat szintjén bizonyos körülmények hatására erősen fellazult, de mondjuk az akadémia szintjén megmaradt (Espanyol, Sevilla, MTK).
És vannak "újkori DNS-ek", pl. a Red Bull csapatok játéka.
Biztos van/lenne még egy csomó példa, de nem vagyok a téma szakértője, engem a Barca szintjén foglalkoztat ez.

A labdarúgás közel sem változik annyit, mint az folyamatosan hangoztatva van. A játék érdemi szabályai, a játékosok száma, a pálya és a kapu mérete változatlanok. Ezek esetleges változtatásával lehetne komolyan befolyásolni a játékot, és ezáltal egy adott stílus hatékonyságát. Ahogy pl. egy korszakos változás volt, amikortól nem foghatta meg a kapus a hazaadást. Ilyen horderejű változás nem volt az elmúlt 20 évben.
A játék fizikálisabb lett, a játékosok erősebbek, gyorsabbak lettek, de ez univerzálisan igaz.
A Liverpool és a Fradi játékosainak fizikai mutatói között marginális eltérések lehetnek, és lenne akár olyan is, hogy nem a liverpooli javára.
A spanyol 3. osztály és 1. osztály játékosai között pontosan zéró különbség van a fizikai paraméterekben, sőt, jellemzően az alacsonyabb osztály játékosai akár fittebbek is, mert az alacsonyabb technikai képzettséget extra fizikalitással/futással kell kompenzálni. De ezt nem lehet 90 percen át. Tökéletes példa a tegnapi kupa meccs, a 70. percre kijött a 75%-os birtoklás okozta különbség.
Az angol 2. osztályban gyorsabb/erősebb játékosok vannak, mint a PL-ben.

A játék tempóját, gyorsaságát a labda gyorsasága határozza meg. Azt meg a technikai képzettség.
Senki nem mozog gyorsabban és tovább a pályán, mint a labda.
A Barca DNS-e tökéletes játékstílus alapja, semmit nem fogott rajta az idő. Egy "picike" gond van, hogy most csak nyomokban vannak meg az elemek belőle.

Hogy miért, hogyan, ez kinek a felelőssége, stb., azt mások okosabban kifejtették már itt.
Troym
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2614
Csatlakozott: 2009.08.15. 12:12:47

2024.01.19. 22:07:31

Nincs a világon taktika / szív / dns / krumplinyomó, ami működne:

- gyenge fizikai állapot
- alacsony szintű koncentráció
- lassú és körülményes játék
- hézagos és felületes védekezés
- gyenge morál
- minőségi problémák

mellett. Nagyon "ügyesek" vagyunk, mert mi egyidőben összehoztuk mindet.
Ennek oka kb 60% edzői, 25% játékos, 15% klubvezetői.
Sonoma
Capitá del Barça
Hozzászólások: 610
Csatlakozott: 2021.05.25. 10:00:54

2024.01.19. 21:45:20

La Masia1 írta:
2024.01.19. 19:18:55
A saját nevelésű játékost minek akarnánk bármi másra tanítani? Azért neveli őket a klub, azért tartja az akadémiát, hogy a saját első csapatában tudjon játszani. Bármit megtudnának tanulni, miért ne tudnának.
De van egy 30-40 év alatt felépített stílus, ez a klub egyik alapköve, ehhez nevelik a játékosokat.

--------

Nekem legalább olyan furcsa, hogy egy Barca-fórumon non-stop azt a játékot ekézik, ami a klub identitásának és sikerének az alapja. Persze, lehet ezen rugózni, csak annyira nem érthető. Meg viszonylag felesleges.
Egyrészt nem lesz benne semmi változás - szerencsére, másrészt, ha lenne is, akkor az már nem ez a a klub lenne. És akkor meg azért menne a nyavalygás
Nálad ez a Barca DNS olyan, mint egy beakadt lemezjátszó.
Csak fújod ugyanazt újra és újra.
A labdarúgás (mint minden) folyamatosan változik. Mind taktikailag, mind fizikálisan is az elmúlt 20 évben.
Érdekes sose hallom a barátaimtól (akik más csapatoknak szurkolnak) Real dns-t, Bayern dns-t, Arsenal dns-t stb.. Ezek szerint ez csak nekünk van.
Avatar
bence0330
Az Év Fórumozója 2022
Hozzászólások: 7278
Csatlakozott: 2020.07.16. 19:01:18
Tartózkodási hely: Pécs

2024.01.19. 20:27:46

Szerintem ez az egész Barca DNS jelenleg egy nagyon fura kérdés. Van, aki szerint túltoltjuk, és idejétmúlt, szerintem meg pl. pont az a gond, hogy nincs bennünk jelenleg a Barca-DNS-ből semmi kb. Azokat küldtük el, akikben benne volt (Alba-Busi(mennie kellett, bár így, hogy nem jött pótlása...), Puig, mittudomén.

Nekem a magas, lassú labdabirtoklás nem Barca-DNS, ennek kapcsán nem is tudnám ezt szidni. Még egy kontracsapatnak tartott Pool is tart ilyen százalékban kb labdát, ha behúzódnak ellenük, csak ők jobbak belőle. Szerintem a csapatunk, főleg a középpálya pont azért gyenge, mert nincs benne semmi Barca-DNS, már jó ideje.

Én azt gondolom, hogy akkor tudna ez jól működni, ha 6-7 masiás lenne a pályán, vagy ezeket olyan játékos válthatja ki, aki abszolút ideillik. Pedrinél nincs gond pl. Volt valami meccs ott Koeman leváltása környékén, meg nem mondom melyik. Talán az ideiglenes edző volt épp. A középpálya egy az egyben Masiás volt régóta először, úgy vertünk agyon egy csapatot ezzel a kölyökcsapattal, hogy azt sem tudta az ellen végig, hol a labda, simogatta az ember szemét, amit látott. Talán Busi-Nico-Puig volt, nem emlékszem biztosra. Az volt kb az utolsó, amikor azt a Barcát láttam, amibe beleszerettem gyerekkoromban. Meg Xavi koratavaszán voltak még erre azért példák, az már kicsit máshogy volt, inkább LE stílusban, direktebb focival.

Persze ez is eleve kérdés, mit veszünk Barca-DNS-nek. Csak érdekes, hogy az ellentét nem arról szól a fórumon, hogy jó-e ez vagy nem, hanem az egyik csoport azt mondja, hogy ez, amit látunk, az, és elavult (ha nekik van igazuk, és ez tényleg az, akkor tényleg elavult), a másik meg azt, hogy ez köszönőviszonyban sincs a Barca-DNS-el, ergo ezért azt szidni sem lehet, hogy miért nem működik, plusz így nehéz kijelenteni azt is, hogy leáldozott neki, mert nem tudhatjuk, amíg nem látjuk.
ter Stegen; Cancelo - Cubarsí - Araujo - Koundé; Gündogan - Christensen - Pedri; Felix - Lewy - Raphinha
La Masia1
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 269
Csatlakozott: 2022.09.23. 18:42:36

2024.01.19. 19:18:55

Alcantara írta:
2024.01.19. 16:50:39

Nem címeztem én neked semmit tegnap, ne érezd magadat találva! Amikor valaki megemlíti a fórumon, hogy ez a stílus nem tetszik, akkor te azonnal szükségét érzed két cimboráddal egyetemben, hogy kardoskodjál emellett és kioktassál mindenkit a Barca játékból. Mellesleg szimplán annyi, hogy egyre többen vannak és nem csak a fórumon, akik szerint eljárt az idő efelett a stílus felett. Véleményt írnak, ettől nem változik a csapat játéka, mert a kutya nem olvassa a magyar fórumot. Az, hogy valamiről véleményt ír valaki vagy "rugózik" -ahogyan próbálsz itt cinikus lenni- az két külön dolog.

Én még azt sem állítom, hogy ez a DNS játék végleg halott ügy. Viszont nincs megfelelő ember hozzá. Pep is a világ pénzét elköltötte, cserélgette kedvére a játékosokat sok éven át , mire összejött egy BL győzelem. Ehhez tengernyi pénz van biztosítva a mai napig is.
Nekünk sem pénzünk, sem erre alkalmas játékosaink nincsenek. Most hagyjuk is, hogy 7 éves koruktól ezt gyakorolják. Lehet, csak látjuk, hogy ez nem vezet sehová, mert aranygeneráció egyszer volt. A másik meg az, hogy igazolunk játékosokat és belekényszerítjük őket abba, hogy ehhez a játékrendszerhez szokjanak. Máshol sikeres játékosok itt megbuknak ezek miatt. Őket lehet másra tanítani, a mi neveléseinket nem, mert ezt tanulták 7 évesen ?
A klub az ilyen igazolások miatt került anyagi csőd közelébe.
Minden játékos rossz aki itt nem vált be? Más játékrendszerben meg jók voltak és ezért néztük ki őket.

Lehessen már ezeket ( saját véleményüket )másoknak is leírni, anélkül, hogy ne oktatnátok itt ki őket!
Nem teljesen világos, hogy a te hozzászólásod vagy bárki másé DNS témában mitől értelmes vélemény, az enyém és "a két cimborámé" meg mitől lenne kioktatás.
A klub azért került a csőd közelébe, mert egy sportszakmailag hozzá nem értő, korrupt építési vállalkozó vezette. Ennek megfelelően igazoltak és költötték a pénzt, beleértve a fizetéseket. A hűtlen kezelés tankönyvi esete amit műveltek.
Aki itt nem vált be, az máshol simán sztár volt, így van, emblematikus példája Griezmann. És...? Pont ez a gond, hogy Barto pont ennyit nézett. Akinek éppen futott a neve máshol, azokat idehozta, halál feleslegesen.
Olyanokat kellene hozni, akik itt jók lesznek, mert ide illenek. Ehhez a játékhoz. Nem a DNS-ed változtatod meg, hanem ahhoz passzoló embert igazolsz. Vagy ha legalább próbálkozol, akkor olcsón teszed.

A saját nevelésű játékost minek akarnánk bármi másra tanítani? Azért neveli őket a klub, azért tartja az akadémiát, hogy a saját első csapatában tudjon játszani. Bármit megtudnának tanulni, miért ne tudnának.
De van egy 30-40 év alatt felépített stílus, ez a klub egyik alapköve, ehhez nevelik a játékosokat.
Alcantara
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3949
Csatlakozott: 2011.08.30. 09:31:30

2024.01.19. 16:50:39

La Masia1 írta:
2024.01.19. 15:09:40
Nem kérdés, hogy nagyon jó edző, top edző. És az sem, hogy látszólag a játékosok menedzselésében kiemelkedő.

Azt, hogy régóta "szépen játszanának", kicsit erősnek érzem. :) De ez nyilván egyéni ízlés kérdése.
A korábbi játékuk szerintem a "mocskosan nézhetetlen" kategória volt. Jobban, mint bármelyik Mourinho-csapaté, pedig nem volt magasan a léc. Még akkor is, ha sokszor voltak eredményesek.

A "DNS-kérdést" tegnap nekem címezted. Én csak egy "kicsit" ellentmondásos felvetésre reagáltam, miszerint "játsszanak a fiatalok, csak valami totál mást, mint eddig".
Nekem legalább olyan furcsa, hogy egy Barca-fórumon non-stop azt a játékot ekézik, ami a klub identitásának és sikerének az alapja. Persze, lehet ezen rugózni, csak annyira nem érthető. Meg viszonylag felesleges.
Egyrészt nem lesz benne semmi változás - szerencsére, másrészt, ha lenne is, akkor az már nem ez a a klub lenne. És akkor meg azért menne a nyavalygás.

De azért Simeone nagy taktikai repertoárja valahogy azért nem hozta a sikereket az "erőltetett DNS" ellen...
Erőfoci, kontrák, direkt játék, keménység, stb., az összes szokásos BS...HA(!) a Barca jól játszotta a saját játékát, jöttek a győzelmek folyamatosan ellenük. Az, hogy melyik csapat milyen stílusban, mennyire élvezhetően játszott közben, már hagyjuk is.
Mondjuk azt nehéz eldönteni, hogy éppen mi számít itt fontosnak. :)
Nem címeztem én neked semmit tegnap, ne érezd magadat találva! Amikor valaki megemlíti a fórumon, hogy ez a stílus nem tetszik, akkor te azonnal szükségét érzed két cimboráddal egyetemben, hogy kardoskodjál emellett és kioktassál mindenkit a Barca játékból. Mellesleg szimplán annyi, hogy egyre többen vannak és nem csak a fórumon, akik szerint eljárt az idő efelett a stílus felett. Véleményt írnak, ettől nem változik a csapat játéka, mert a kutya nem olvassa a magyar fórumot. Az, hogy valamiről véleményt ír valaki vagy "rugózik" -ahogyan próbálsz itt cinikus lenni- az két külön dolog.

Én még azt sem állítom, hogy ez a DNS játék végleg halott ügy. Viszont nincs megfelelő ember hozzá. Pep is a világ pénzét elköltötte, cserélgette kedvére a játékosokat sok éven át , mire összejött egy BL győzelem. Ehhez tengernyi pénz van biztosítva a mai napig is.
Nekünk sem pénzünk, sem erre alkalmas játékosaink nincsenek. Most hagyjuk is, hogy 7 éves koruktól ezt gyakorolják. Lehet, csak látjuk, hogy ez nem vezet sehová, mert aranygeneráció egyszer volt. A másik meg az, hogy igazolunk játékosokat és belekényszerítjük őket abba, hogy ehhez a játékrendszerhez szokjanak. Máshol sikeres játékosok itt megbuknak ezek miatt. Őket lehet másra tanítani, a mi neveléseinket nem, mert ezt tanulták 7 évesen ?
A klub az ilyen igazolások miatt került anyagi csőd közelébe.
Minden játékos rossz aki itt nem vált be? Más játékrendszerben meg jók voltak és ezért néztük ki őket.

Lehessen már ezeket ( saját véleményüket )másoknak is leírni, anélkül, hogy ne oktatnátok itt ki őket!
La Masia1
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 269
Csatlakozott: 2022.09.23. 18:42:36

2024.01.19. 15:09:40

Alcantara írta:
2024.01.19. 13:31:05

Egyáltalán nem új keletű a játékuk, aki rendszeresen néz Atma meccseket évek óta. Ellenfélhez, valamint a sérülések függvényében a játékosaihoz igazítja a taktikát Simeone.
Kicsit nagyobb a taktikai repertoárja és nem egy dolgot erőltet, mint azok, akiknél beüt folyamatosan a DNS.
Az más kérdés, hogy aki csak Barca-Atma meccset néz, az ezt kapja, amire emlékszik. A fórumon túl lett tolva sok ember által a Cholo stílus degradálása.
Klasszisokkal jobb edző, mint amire itt be lett árazva néhány szakértő által.
Nem kérdés, hogy nagyon jó edző, top edző. És az sem, hogy látszólag a játékosok menedzselésében kiemelkedő.

Azt, hogy régóta "szépen játszanának", kicsit erősnek érzem. :) De ez nyilván egyéni ízlés kérdése.
A korábbi játékuk szerintem a "mocskosan nézhetetlen" kategória volt. Jobban, mint bármelyik Mourinho-csapaté, pedig nem volt magasan a léc. Még akkor is, ha sokszor voltak eredményesek.

A "DNS-kérdést" tegnap nekem címezted. Én csak egy "kicsit" ellentmondásos felvetésre reagáltam, miszerint "játsszanak a fiatalok, csak valami totál mást, mint eddig".
Nekem legalább olyan furcsa, hogy egy Barca-fórumon non-stop azt a játékot ekézik, ami a klub identitásának és sikerének az alapja. Persze, lehet ezen rugózni, csak annyira nem érthető. Meg viszonylag felesleges.
Egyrészt nem lesz benne semmi változás - szerencsére, másrészt, ha lenne is, akkor az már nem ez a a klub lenne. És akkor meg azért menne a nyavalygás.

De azért Simeone nagy taktikai repertoárja valahogy azért nem hozta a sikereket az "erőltetett DNS" ellen...
Erőfoci, kontrák, direkt játék, keménység, stb., az összes szokásos BS...HA(!) a Barca jól játszotta a saját játékát, jöttek a győzelmek folyamatosan ellenük. Az, hogy melyik csapat milyen stílusban, mennyire élvezhetően játszott közben, már hagyjuk is.
Mondjuk azt nehéz eldönteni, hogy éppen mi számít itt fontosnak. :)
Avatar
brazilfan
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1075
Csatlakozott: 2018.02.26. 09:49:51

2024.01.19. 14:45:23

Alcantara írta:
2024.01.19. 13:31:05
brazilfan írta:
2024.01.19. 11:21:45
Már nem az a durváskodó, játéktördelő csapat, amilyennek régebben láttam őket, Filipe Luisszal, Diego Costával.
Egyáltalán nem új keletű a játékuk, aki rendszeresen néz Atma meccseket évek óta. Ellenfélhez, valamint a sérülések függvényében a játékosaihoz igazítja a taktikát Simeone.
Kicsit nagyobb a taktikai repertoárja és nem egy dolgot erőltet, mint azok, akiknél beüt folyamatosan a DNS.
Az más kérdés, hogy aki csak Barca-Atma meccset néz, az ezt kapja, amire emlékszik.
Valamit félreérthettél, nem azt írtam, hogy hosszú idő után most láttam először az Atleticót, hanem hogy régebben milyennek láttam őket. Ez nem azt jelenti, hogy ne néztem volna meg őket néhányszor az elmúlt pár évben.

Az Atletico korábbi beárazásának és Simeone degradálásának valószínűleg megvolt az oka, de ezt azoktól kellene megkérdezni, akik részt vettek benne.
Avatar
ab1daL
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3473
Csatlakozott: 2008.05.08. 18:40:25
Tartózkodási hely: Siófok

2024.01.19. 14:35:19

Alcantara írta:
2024.01.19. 14:32:29
Ez már kétmeccses lesz?
Nem, csak az elődöntők oda- visszavágósak.
„Kritizálják a stílusunkat? Képzeljék el, mi lett volna, ha a legutóbbi öt idényben csak egy bajnokságot és egy Király-kupát nyerünk”

ter Stegen - Fort, Araujo, Cubarsí, Baldé - de Jong, Pedri, Gavi - Lamine Yamal, Guiu, Roque
Alcantara
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3949
Csatlakozott: 2011.08.30. 09:31:30

2024.01.19. 14:32:29

Ez már kétmeccses lesz?
Válasz küldése