La Liga / Copa del Rey

Foci a Barçán kívül

Ki nyeri a 2023-24-es bajnokságot?

Megtartja az előnyét a Real Madrid
15
71%
Felszívja magát és behúzza a Girona
0
0 szavazat
A Barcelona ér oda a végén
6
29%
 
Szavazatok száma: 21
Avatar
bence0330
Az Év Fórumozója 2022
Hozzászólások: 7274
Csatlakozott: 2020.07.16. 19:01:18
Tartózkodási hely: Pécs

2024.01.03. 15:22:16

Andris írta:
2024.01.03. 15:07:10
A Sociedad kiszállt a buliból, azt hiszem. Már csak 5 csapat maradt szerintem reálisan, a 4 BL helyért folytatott versenyben.
Valamiért azt gondolom, hogy a végére a Bilbao előrébb lesz, mint a Girona. Ma pl nagyon érdekes lesz a Girona Atletico.. :)
Továbbra is 90%, hogy 5 BL hely lesz. :) Legalábbis nagyon nehezen tudom elképzelni, hogy ne így legyen, ehhez mind a német mind az olasz csapatoknak le kell verniük a BL-ben a spanyolokat, olaszból ráadásul már csak 3 van... Esetleg egy PL házidöntővel még az angolok is előzhetnek, de ennek sincs túl sok esélye két megmaradt csapatból.
Szóval nehezen tudom elképzelni, bár nyilván nem lehetetlen, és a békesség kedvéért tényleg inkább helyet kell nézni.

De azt is, hogy ne a 3 nagy legyen az első 3 helyen év végére. A Girona tényleg jó, de messze erőn felül teljesítettek így is. Persze ezt ki lehet tolni egy évig is, de nem hiszek benne. Szerintem a Madrid idén simán behúzza, de mi és az ATMA fogunk menni a 2. helyért. Úgy vagyunk pontegyenlőséggel a 3.-4. helyen, hogy nagyon alulteljesítettünk, alullőttük magunkat, stb.

A Soci fogalmam sincs mit csinál, szerintem idén jobbak, mint az elmúlt 1-2 évben, pedig akkor félidőnél még bajnoki esélyekkel álltak rendre.
ter Stegen; Cancelo - Cubarsí - Araujo - Koundé; Gündogan - Christensen - Pedri; Felix - Lewy - Raphinha
Avatar
Andris
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13507
Csatlakozott: 2006.05.20. 20:47:07
Tartózkodási hely: Budapest

2024.01.03. 15:07:10

A Sociedad kiszállt a buliból, azt hiszem. Már csak 5 csapat maradt szerintem reálisan, a 4 BL helyért folytatott versenyben.
Valamiért azt gondolom, hogy a végére a Bilbao előrébb lesz, mint a Girona. Ma pl nagyon érdekes lesz a Girona Atletico.. :)
"Az a baj az Interneten terjedő idézetekkel, hogy nem tudod róluk megállapítani, valódiak-e."
- József Attila
Avatar
Chino
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7417
Csatlakozott: 2009.05.07. 12:32:57
Tartózkodási hely: Debrecen

2024.01.03. 12:41:06

brazilfan írta:
2024.01.02. 14:28:39
Lehet, hogy nem a partjelzők, hanem a közönség befolyásolása a cél, a nézők a lesek nagy hányadát nem tudják megítélni, nem láthatják, főleg ha a másik kapunál történik. De ha látják, hogy a hátvéd integet, akkor meg is esküdnének rá, hogy les volt. (Nem tudom, hogy mindegyik spanyol stadionban van-e óriáskivetítő.)

Én meg azt nem értem, hogy amikor arra várnak, hogy visszanézzék a VAR-t, akkor miért mennek oda a bíróhoz. Ilyenkor az összes bíró előadja magát, teátrálisan mutatja, hogy türelem, de a játékosok csak mondják, mondják, biztosan feszültséglevezetés.
Szerintem ez simán a partjelző/bíró befolyásolására megy ki. Sok esetben, ha nem is egyértelmű emelni szokta a partjelző a zászlót.A VAR sincs olyan régen bevezetve bőven benne van a játékvezetésben az a "reflex",hogy lefújja a szerinte szabálytalan esetet és egy másodperc alatt kell dönteni, abban meg bőven benne van ez a faktor.
Ahogy a játékosokban is megvan az az ösztön, hogy ilyenkor emelik a kezüket. VAR nélküli 15-20 év ösztönt nem lehet csak úgy kiölni belőlük.

A reklamálás ugyanúgy megvolt VAR előtt is és ugyanúgy nem változtattak soha az ítéleten, ha hibás volt ha nem. Szóval nem csak a mostani szabályok alatt felesleges, eddig is az volt. Ha a találatot/szabálytalanságot jelző sípszóig nem állította meg a bíró a játékot vagy a partjelző nem emelte a zászlót hiába reklamáltak percekig nem sűrűn láttam olyat, hogy változtattak voltak emiatt az ítéleten.
Régen és most is totál felesleges volt, maximum egy kis nyomásgyakorlás, ami befolyásolhatja a következő ítéletet.
Forca Barca!!!!
Avatar
bence0330
Az Év Fórumozója 2022
Hozzászólások: 7274
Csatlakozott: 2020.07.16. 19:01:18
Tartózkodási hely: Pécs

2024.01.02. 14:46:42

Igen, épp ez az, nagyon minimális eset lehet, amikor ebből baj történik, főleg ahhoz képest, ahány hibásan meg nem adott/megadott gól lenne. Még hirtelen az a 3 évvel ezelőtti Pickford-VVD eset rémlik. Biztos volt még, de nem maradt meg kb semmi ilyesmi. A lesből meg kb minden fordulóban lehet legalább 1-2 eset, amiből tévedés lehetne.

Ja, az lehet, hogy az inkább nézők felé megy, vagy saját maga mentegetése kicsit, hogy "de hát én nem hibáztam, mert les volt". Az általad emlegetett eseteket sem értem, mert tényleg értelmetlen, a VAR-szobát kéne megrohamozni ilyenkor.
Egy mezőnyben elkövetett szabálytalanság nyilván más tészta, ott a nyomásgyakorlásnak akár valami elhanyagolható értelme is lehet, meg ja, a feszültség.
ter Stegen; Cancelo - Cubarsí - Araujo - Koundé; Gündogan - Christensen - Pedri; Felix - Lewy - Raphinha
Avatar
brazilfan
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1073
Csatlakozott: 2018.02.26. 09:49:51

2024.01.02. 14:28:39

bence0330 írta:
2024.01.02. 13:17:22
brazilfan írta:
2024.01.02. 09:09:13
a hátvéd azt hiszi, hogy nem les, megy tovább, becsúszik, eltalálja a csatár lábát, ápolni kell, percekig áll a játék teljesen értelmetlenül.
Igen, ez az egy hátránya van, de ez iszonyú ritka, egy játékos 100 percen át ki van téve a sérülés veszélyének.
De ha egy teljesen fölösleges szituációban ütközik a góllövőd vagy a kapusod, és le kell cserélned, az például eldönthet egy meccset.
Jó, ezt csak elvileg mondom, nem nagyon történt még ilyen, de teljesen kizárni sem lehet, hogy megtörténhet.

bence0330 írta:
2024.01.02. 13:17:22
nem tudom másnak betudni, csak a játékos butaságának, amikor integet kifelé.
Lehet, hogy nem a partjelzők, hanem a közönség befolyásolása a cél, a nézők a lesek nagy hányadát nem tudják megítélni, nem láthatják, főleg ha a másik kapunál történik. De ha látják, hogy a hátvéd integet, akkor meg is esküdnének rá, hogy les volt. (Nem tudom, hogy mindegyik spanyol stadionban van-e óriáskivetítő.)

Én meg azt nem értem, hogy amikor arra várnak, hogy visszanézzék a VAR-t, akkor miért mennek oda a bíróhoz. Ilyenkor az összes bíró előadja magát, teátrálisan mutatja, hogy türelem, de a játékosok csak mondják, mondják, biztosan feszültséglevezetés.
Avatar
bence0330
Az Év Fórumozója 2022
Hozzászólások: 7274
Csatlakozott: 2020.07.16. 19:01:18
Tartózkodási hely: Pécs

2024.01.02. 13:17:22

brazilfan írta:
2024.01.02. 09:09:13
Nekem nem, a hátvéd azt hiszi, hogy nem les, megy tovább, becsúszik, eltalálja a csatár lábát, ápolni kell, percekig áll a játék teljesen értelmetlenül.
Közben mindenki a partjelzőt szidja, hogy miért nem intett.
Igen, ez az egy hátránya van, de ez iszonyú ritka, egy játékos 100 percen át ki van téve a sérülés veszélyének.
Cserében viszont nincsenek lesből adódó meccset eldöntő tévedések (1-1 passzív témájú igen, de azt most hagyjuk). Kb kereken nullára lehet így redukálni azokat. Meg szerintem logikus is az a gondolkodás, hogy a már lejátszott eseményt vissza lehet fújni, de ha lefújják, akkor újra már nem lehet játszani.

Szerintem amíg nincs egy teljesen élő sebességű elektronikus rendszer erre, addig ez az egyetlen módja, hogy ne legyenek hibák. És a lesből adódóak rendszerint meccset befolyásolóak, nem olyan, mint egy tévesen kiosztott sárga.

Azt meg (most függetlenül, milyennek tartod a szabályt, csak azt véve, hogy ez a szabály és kész), nem tudom másnak betudni, csak a játékos butaságának, amikor integet kifelé. Az első pillanatokra még elfogadom a berögződést, még ha nehezen is, de aztán a végén is ezt csinálják, ha végetért a támadás, akkor már rég nem a pillanatnyi reflexek vezérlik az embert. Nem is tudom, hány éve van már így a szabály, 4 vagy 5 talán, eléggé rosszul érezném magam, ha ennyi idő alatt nem sikerült volna megtanulnom.
ter Stegen; Cancelo - Cubarsí - Araujo - Koundé; Gündogan - Christensen - Pedri; Felix - Lewy - Raphinha
Avatar
brazilfan
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1073
Csatlakozott: 2018.02.26. 09:49:51

2024.01.02. 09:09:13

bence0330 írta:
2024.01.01. 22:40:39
Folyamatosan fújják be a partjelzők, csak csúsztatva, hogy kisebb legyen a hiba lehetősége, nekem kifejezetten szimpatikus a szabály.
Nekem nem, a hátvéd azt hiszi, hogy nem les, megy tovább, becsúszik, eltalálja a csatár lábát, ápolni kell, percekig áll a játék teljesen értelmetlenül.
Közben mindenki a partjelzőt szidja, hogy miért nem intett.
Avatar
bence0330
Az Év Fórumozója 2022
Hozzászólások: 7274
Csatlakozott: 2020.07.16. 19:01:18
Tartózkodási hely: Pécs

2024.01.01. 22:40:39

Nagypályán nem fociztam. De szerintem nem is volt rá szükségem, hogy tudjam, hogy évek alatt(!) ki lehet ölni egy szokást, még akkor is, ha reflexszerűen megy. Az élet minden területén, sportban is van ilyen tapasztalatom. Szerintem a profi versenysportban ebbe komolyan érdemes lenne időt fektetni, gólok múlhatnak rajta.

A partjelzős témát nem értem. Amit felsoroltál, annál sokkal gyakoribb az az eset, hogy egyszerűen megakad a támadás kicsit, és lefújják késleltetve. Ha nem tennék, mehetne tovább a támadó csapat szabálytalanul. Amit írsz, abból nekem az jön le, mintha kb eltörölnék a lesszabályt, kivéve a góloknál, mert ott visszanéznék.

Folyamatosan fújják be a partjelzők, csak csúsztatva, hogy kisebb legyen a hiba lehetősége, nekem kifejezetten szimpatikus a szabály. Persze ha az egészet egy gépi/AI rendszer csinálná és kész (mint 1-2 éve sok teniszversenyen is a vonalbírókat leváltotta az azonnali elektronikus rendszer), akkor jobb lenne, de emberekkel szerintem nem lehet ennél jobban megoldani.

Persze AI/gép szerintem itt eleve lehetetlen, túl sok a variáns, a labda elrúgásának pillanata, a pontos testrészt is fel kell ismernie, és akkor még a passzív-aktív témát nem is említettem, szerintem ettől tízévekre vagyunk technikailag.
ter Stegen; Cancelo - Cubarsí - Araujo - Koundé; Gündogan - Christensen - Pedri; Felix - Lewy - Raphinha
Troym
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2612
Csatlakozott: 2009.08.15. 12:12:47

2024.01.01. 22:25:37

bence0330 írta:
2024.01.01. 21:54:44
Az első részét pont 1-2 hete emlegettem én is, nagyon butának kell szerintem lenni, hogy ennyi évvel az új szabály bevezetése után még integessenek a játékosok (nem mintha korábban bármi értelme lett volna, de legalább elméletileg igen). Csak magukat zavarják meg, senki mást, akár egy egész mp-et el tudnak ezzel veszíteni, vagy még többet, az meg nagyon sok idő, sokszor szerintem gólokban mérhető.
Valaki írta rá, hogy a régi motorosok beidegződése (félig elfogadnám, de azért több év alatt szerintem ki lehetne ölni tudatosan...), de a fiatalok is ugyanezt csinálják.

Azért szerintem még van értelme fújni. Ha hatalmas a les, eleve behúzzák, hogy ne legyen felesleges játék. Ha meg nem, akkor is behúzzák, mire a direkt támadás megáll. Pl. megy a csatár helyzetben, de odaér egy védő, kiszorítja, a támadó visszapasszol egyet és be is fújják.
Nem tudom fociztál-e, de 8-10 évesen belédrúgdossák az edzők, hogy "hamár olyan ökör voltál, hogy beragadtál, kezdj integetni, hogy Ödön milyen k nagy lesen van hátha bejön."
Egy mai 20 éves középhátvédbe ezeket 10 éve nevelték bele, 5 évvel a VAR előtt, plusz ami még fontosabb utánpótlásban a mai napig nincs VAR. Így a játékosok egy u19 meccsen a mai napig élő VAR-ként emelik a kezüket. Sose fog eltűnni teljesen a pályáról, ebben töltik a gyerekkorukat.

Partjelző szempontból nálam nagyobb az értetlenség, mert 3 dolog történhet:
gól - akkor visszanézik
kimegy a labda valahol - nem számít
megszerzi a védekező csapat - előnyszabály és kész
Szóval max lenne még néhány érvénytelen gól meccsenként, ennyi lenne. (néhány meccsen már annak is örülni kell)
Avatar
bence0330
Az Év Fórumozója 2022
Hozzászólások: 7274
Csatlakozott: 2020.07.16. 19:01:18
Tartózkodási hely: Pécs

2024.01.01. 21:54:44

Troym írta:
2024.01.01. 21:42:18
Általános kérdésem lenne igazából ligafüggetlenül:

Amellett, hogy nem értem minek integetnek a játékosok lest, mert a VAR dönt, valaki mondja már meg mi a franc értelme van, hogy egy támadás előtt-alatt-után- vagy akár gólt követően nagy lelkesen integet a partjelző, hogy les?

Ugyanúgy teljesen felesleges, mert a VAR úgyis megnézi, kikockázza, akkor meg minek szerencsétlenkednek a partjelőzők még a lessel? Kb sose kéne beinteniük, mert csak gólnál releváns, akkor meg úgyis méricskélik centivel.
Az első részét pont 1-2 hete emlegettem én is, nagyon butának kell szerintem lenni, hogy ennyi évvel az új szabály bevezetése után még integessenek a játékosok (nem mintha korábban bármi értelme lett volna, de legalább elméletileg igen). Csak magukat zavarják meg, senki mást, akár egy egész mp-et el tudnak ezzel veszíteni, vagy még többet, az meg nagyon sok idő, sokszor szerintem gólokban mérhető.
Valaki írta rá, hogy a régi motorosok beidegződése (félig elfogadnám, de azért több év alatt szerintem ki lehetne ölni tudatosan...), de a fiatalok is ugyanezt csinálják.

Azért szerintem még van értelme fújni. Ha hatalmas a les, eleve behúzzák, hogy ne legyen felesleges játék. Ha meg nem, akkor is behúzzák, mire a direkt támadás megáll. Pl. megy a csatár helyzetben, de odaér egy védő, kiszorítja, a támadó visszapasszol egyet és be is fújják.
ter Stegen; Cancelo - Cubarsí - Araujo - Koundé; Gündogan - Christensen - Pedri; Felix - Lewy - Raphinha
Troym
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2612
Csatlakozott: 2009.08.15. 12:12:47

2024.01.01. 21:42:18

Általános kérdésem lenne igazából ligafüggetlenül:

Amellett, hogy nem értem minek integetnek a játékosok lest, mert a VAR dönt, valaki mondja már meg mi a franc értelme van, hogy egy támadás előtt-alatt-után- vagy akár gólt követően nagy lelkesen integet a partjelző, hogy les?

Ugyanúgy teljesen felesleges, mert a VAR úgyis megnézi, kikockázza, akkor meg minek szerencsétlenkednek a partjelőzők még a lessel? Kb sose kéne beinteniük, mert csak gólnál releváns, akkor meg úgyis méricskélik centivel.
Avatar
brazilfan
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1073
Csatlakozott: 2018.02.26. 09:49:51

2023.12.22. 20:23:44

tibcsaninja írta:
2023.12.22. 19:49:13
Köszi. Kívánom, hogy több sérülés ne legyen, és a sérültek meggyógyuljanak.
Avatar
tibcsaninja
Barça B
Hozzászólások: 26
Csatlakozott: 2017.05.26. 07:59:17
Tartózkodási hely: Miskolc

2023.12.22. 19:49:13

brazilfan írta:
2023.12.22. 09:48:29
Kérdezném a Real-drukkereket, hogy ha most lennének fiatalok, bele tudnának-e szeretni ebbe a csapatba.
Kifejezetten igen, de nyilván nem az Alaves meccs miatt. Ez generációs dolog is is, de nálam kb 90-től kb. 2005-ig volt a csúcson a foci. Azóta üzletiesebb, uniformizáltabb, atletikusabb, vegytisztább lett, nem minden szempontból rossz felé változott, de nagyot változott élvezhetősegben. Egy-egy ilyen meccs miatt sose kapnék rá a focira.

De a hajtás, az alázat, az akarat, az utolsó pillanatig, utolsó lélegzetig küzdés annyira Real-jellemző lett, hogy emiatt beléjük tudnék újra szeretni. A BL győzelmekről is sokkal hamarabb beugrik Ramos 90+-os fejese vagy a múltkori Rodrygos, Benzemás fordítások, mint a simább meccsek, ahol domináltuk. (Pont az akarat és az alázat miatt borul nálam amúgy CR7 felé a mérleg.)

Szeretném még ezen túl a Realban a fenntartható klubot is, valahogy van íve meg koncepciója a mostani Perez-érának. Például mi is kisiklunk egy Hazarddal meg egy Joviccsal, de fel se veszi a klub, ömlenek a fiatalok, a nézők és a bevételek, szépen meg van tervezve minden, stadion is, Szuperliga is, többi sportág meg szakosztály is, pénzügyek is. Én a francoista Realra eleve nem emlékszem, most az olajosokkal szemben ez viszont ez az egyik legszimpatikusabb fenntartható pálya.

A jatékosok közül nálam egy Vini (bármilyen agyhalott is tud lenni néha) szinte mintha 92-ből maradt volna itt, annyi extrát hozzátesz a szürke meccsekhez. De mellette a maiakból Rodrygo, Modric, Bellingham, Cama is tud hozni egy erős joga bonito faktort. Ha nem is mindig a fülükön pörgetik, de néha elakad a szavam. Mellé egy Valverde, Kroos, Brahim, Nacho (nálam akaratból, meg stb. Joselu is) mind-mind nagyon szerethető, ikonikus figurák, Ancelotti meg egy marslakó.

Ha már Carlo, szeretném még az extra csapategységet is, ahogy táncol velük, ahogy Bellingham előretolja ünnepelni Joselut, ahogy Rüdiger üti-vágja őket, ilyesmik. Egy topklubnál ez nem feltétlenül szokványos. Ez látszik az erős keret mellett abban, hogy ezt a sérüléshullámot eddig ki tudtuk húzni aránylag jól, nem esett össze a csapat, meg részben ennek köszönhető a küzdeni tudás is. Mbappénak nagyon örülnék, persze, de ilyen szempontból kockázatos, bomlaszthat, így csak remélem, meg tudná fogni a csapat az egyénieskedését, ha véletlenül jön.

Végül, könnyű a győztes mellé húzni, így nyilván ezt az utolsó évtizedes szériát is lehet azért szurkolóként szeretni. Tudod, hogy akármi is történik, esélyes vagy a győzelemre minden sorozatban. Ha buszoznak ellened, ha sokkal jobbak nálad, ha esik az eső, ha fúj a szél. Úgyhogy nem az utolsó meccs miatt, de most is adnám a Madridot. Ha nem, akkor esetleg ezekben az években max. Bayern, Liverpool párost tudnék elképzelni a nemzetközi topfociból.
---------------------Casillas----------------------------
Cafu-------Maldini-------Ramos-----Roberto Carlos
---------------------Makelele--------------------------
-----Zidane-----------Kaka------------ C. Ronaldo
----------------Ronaldo--------Van Basten----------
Avatar
brazilfan
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1073
Csatlakozott: 2018.02.26. 09:49:51

2023.12.22. 18:16:47

vg99 írta:
2023.12.22. 17:24:38
De tény, hogy mentálisan sokkal erősebbek, amikor kell, odateszik. Nincs kifogás, hogy sérült, eltiltott, öreg, sok meccs, a csapat összetart, és valaki kiemelkedik.
Nem tudom, hogy pl. tegnap kiemelkedett-e bárki.

És szerintem ez nem mentális erő. Mentális erő az lenne, ha az ellenfél 3-0-ra vezetne, de ők mégsem adnák fel, hanem hajtanának, és a végén kiegyenlítenének vagy megfordítanák a meccset.
A Real játékosállománya még a sérülések ellenére is van annyival jobb, hogy képesek legyenek 1-0-ra nyerni, de ez nem a mentális erejüket bizonyítja, hanem a képességbeli különbséget.
vg99
Capitá del Barça
Hozzászólások: 544
Csatlakozott: 2019.04.15. 18:07:51

2023.12.22. 17:24:38

Szerintem mi Barca drukkerek kritikusabbak vagyunk a saját csapatunkkal, mint a Reallal, vagy a Real drukkerek a sajátjukkal,
De tény, hogy mentálisan sokkal erősebbek, amikor kell, odateszik. Nincs kifogás, hogy sérült, eltiltott, öreg, sok meccs, a csapat összetart, és valaki kiemelkedik.
Nálunk 5-6 éve hiányzik valami.
Peter
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3290
Csatlakozott: 2019.09.04. 02:22:17

2023.12.22. 16:42:59

Andris írta:
2023.12.22. 10:56:23
Imádom, amikor az ócskábnál is ócskább, 1 gólos győzelmek a madridnál erényként van feltűntetve, szinte szobrot állítunk már a nagyságuknak ezzel kapcsolatban, miközben nálunk az ilyen típusú győzelmek konkrétan statisztikaként vannak használva azzal kapcsolatban, hogy milyen végtelenül trágyák is vagyunk, és hogy ennek mostmár aztán tényleg véget kell vetni.
Segítek.... :D
Ahogy a fociban mindíg mindennel összefügg, ugyanígy a szurkolói lélektan is kellően összetett és összefügg a csapat véleményezése szempontjából, ha nem is mindíg mindennel, de sokszor sokmindennel egészen biztosan.

A Real egy sikeres klub a közelmúlt alapján (is), domináns tényező a BL-ben akkor is, ha nem ő a végső győztes. Folyamatosan nem produkál Antwerp, Sahtar, MU, Frankfurt, a korábbi sorozatos bődületes BL zakókról ne is tegyünk említést kudarcokat.

Egy meggyőző 18 pontos BL ősz után egyszerűen megkérdőjelezhetetlenek az 1-0-ás győzelmei. Fel sem merülhet kétség.

Hosszabb távon látszik kíválóan, hogy míg mi áltattuk önmagunkat a tavalyi sok 1-0 győzelemmel, idén már nem sikerül ezt hozni, így hiába mondja bárki, hogy mondjuk egy Antwerp elleni bukás "belefért", egyszerűen ordít, hogy nem férhet bele. Buktuk. Buktuk és nem azért mert belefért....!
Avatar
brazilfan
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1073
Csatlakozott: 2018.02.26. 09:49:51

2023.12.22. 15:09:17

daffy írta:
2023.12.22. 12:09:12
Ronaldon és Zidane-on nőttem fel,szerintem ehhez ennyi elég is :)
Persze, akkoriban én is minden Real-meccset megnéztem, sőt még utána is, Beckhammel, Owennel, Robinhóval, Kakával, pedig az már a lejtmenet kezdete volt, az eredményekben és a szórakoztatásban is.

A nevekről jut eszembe, hogy mekkora különbség már a két klub között, hogy amíg a csúcson lévő Barcának a La Masiáról fölkerültek adták a gerincét, addig a Real-galaktikusok között Casillason és Raúlon kívül nem voltak saját nevelésű fiúk.
Andris írta:
2023.12.22. 12:15:42
Egyszeruen mas a focihoz valo altalanos hozzaallas, es szerintem ez elso sorban szurkoloi szinten hatarozodik meg. Tok mast jelent nekik, egesz mas elvarasok es prioritasok vannak.
A sporthoz, sportoláshoz való hozzáállás sem hasonló, a britek igazi sportnemzet, a főnemesi családokban a focin kívül az evezésnek, lovaglásnak, íjészatnak is nagy hagyományai vannak, és ehhez még hozzájön szerintem a brit birodalmi öntudat is. A spanyolok is hódító, gyarmatosító nép volt, de a futball és más sportágak népszerűvé válása idején Európában már rég nem számítottak a vezető hatalmak közé.
Ez a brit birodalmi mentalitás, illetve a spanyolok kívülállóbb, marginálisabb státusza, ugyanakkor latinos-mediterrán életszemlélete ma is ott van a futballkultúrájukban, bár valószínű, hogy egyszer majd teljesen eltűnnek a klubfociból a nemzeti jellegzetességek.
Avatar
Andris
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13507
Csatlakozott: 2006.05.20. 20:47:07
Tartózkodási hely: Budapest

2023.12.22. 12:15:42

daffy írta:
2023.12.22. 12:09:12
brazilfan írta:
2023.12.22. 11:29:13
Oké, ha jól értem, akkor benned is van hiányérzet, gyűlnek a pontok, de a játékba nem lehet szerelembe esni.
Ronaldon és Zidane-on nőttem fel,szerintem ehhez ennyi elég is :)
Jelenleg számomra mindent elmond a footballról,hogy a pl-t tartjuk a legjobbnak,mert ott legalább futnak. (van iram,dinamika,hajtás)
Ezt azert picit lehet arnyalni.. :) sztem nem az az igazi kulonbseg, hogy ott van iram, itt meg nincs. Az, hogy ott a legutolso csapattol sem fer bele a buszozas, a bunkerfoci. Se a lotyoges, lazsalas, alibi, edzomerkozes… ezek meg karacsony naojain is egymasnak vannak kenyszeritve, mert ez az elvaras. Angliaban meg a harmadosztalyban is elvarjak, hogy szorakoztatni probaljon a jatek, vagy legalabbis hogy golok szulessenek. Senkitol nem elfogadhato, egy bizonyos hataron tul, hogy elsosorban eredmenycentrikusan jatszik.
Spanyolorszagban teljesen mas a kultura.
De ha ket olyan csapat, vagy olyan helyzetben levo csapat talalkozik, siman produkalnak PL minisegu iramot es dinamikat, adott esetben meg kevesebb hibaval, jobb minosegben is.
Egyszeruen mas a focihoz valo altalanos hozzaallas, es szerintem ez elso sorban szurkoloi szinten hatarozodik meg. Tok mast jelent nekik, egesz mas elvarasok es prioritasok vannak.
"Az a baj az Interneten terjedő idézetekkel, hogy nem tudod róluk megállapítani, valódiak-e."
- József Attila
Avatar
daffy
Madridista
Hozzászólások: 7213
Csatlakozott: 2010.01.31. 19:11:40

2023.12.22. 12:09:12

brazilfan írta:
2023.12.22. 11:29:13
Oké, ha jól értem, akkor benned is van hiányérzet, gyűlnek a pontok, de a játékba nem lehet szerelembe esni.
Ronaldon és Zidane-on nőttem fel,szerintem ehhez ennyi elég is :)
Jelenleg számomra mindent elmond a footballról,hogy a pl-t tartjuk a legjobbnak,mert ott legalább futnak. (van iram,dinamika,hajtás)
Avatar
brazilfan
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1073
Csatlakozott: 2018.02.26. 09:49:51

2023.12.22. 11:29:13

Andris írta:
2023.12.22. 10:56:23
Lehet gratulálni is nekik érte, hiszen sok sérültjük ellenére, egy kellemetlen csapat ellen, emberhátrányban sikerült valahogy.
Hát, a meccsek zömében kellemetlen csapatok ellen kell játszani, az emberhátrányt pedig nem valamilyen külső körülmények okozták, hanem a Real egyik tagja.
Miért járna grat azért, ami a mindenkori Realnak alapvető célja és feladata (kötelessége?): nyerni? Ha a 16. helyezett nyerne ellenük, nekik jogosan járna a gratuláció, de a Madridnak szerintem nem, hiszen akkora a különbség a két klub múltja, nimbusza, adottságai, játékosállománya stb. között, hogy egy ilyen győzelemért a három pont kétségtelenül jár, de gratuláció szerintem nem.
daffy írta:
2023.12.22. 10:00:20
ha a játék csúnya,legalább legyen eredményes.
Oké, ha jól értem, akkor benned is van hiányérzet, gyűlnek a pontok, de a játékba nem lehet szerelembe esni.
Avatar
Andris
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13507
Csatlakozott: 2006.05.20. 20:47:07
Tartózkodási hely: Budapest

2023.12.22. 10:56:23

Ne vegyük el a madridtól az egyetlen tegnapi érdemüket: megnyerték a meccset. Lehet gratulálni is nekik érte, hiszen sok sérültjük ellenére, egy kellemetlen csapat ellen, emberhátrányban sikerült valahogy. De ezen felül olyan nagyon ne lengessük a kalapunkat.
Én néztem a meccset végig, tisztázzuk azért, hogy mi történt azon felül, hogy megnyerték:
1.
Valójában szó se volt arról, hogy a korábbi években gyakran látotthoz hasonlóan szanaszét nyomták az ellenfelet, amíg a végén csak begyötörtek egy gólt. Még az Alavesnek volt a több támadásvezetése, a madridnak meg helyzete SEM volt gyakorlatilag. A gól egy szögletből fejes volt, Lucas V.
Maga a szöglet is már egy nagy ajándék volt, egyáltalán nem volt kikényszerítve szerintem (ez persze szubjektív), a fejes meg végképp közröhej tárgya lehetne, ha az Alaves szemszögéből vizsgáljuk. Annyira hagyták szabadon Lucast (és vele együtt Tchouamenit is), mint a mi meccsünk elején hagyták Robertot. Minha láthatatlan lenne, vagy leprás. Egy szó mint száz, ez egy ajándék gól volt, nem pedig a "szokásos", miszerint addig nyomnak amíg ezer kísérletből és kapuzhoz szögelésből csak begyötörnek egyet.
2.
Imádom, amikor az ócskábnál is ócskább, 1 gólos győzelmek a madridnál erényként van feltűntetve, szinte szobrot állítunk már a nagyságuknak ezzel kapcsolatban, miközben nálunk az ilyen típusú győzelmek konkrétan statisztikaként vannak használva azzal kapcsolatban, hogy milyen végtelenül trágyák is vagyunk, és hogy ennek mostmár aztán tényleg véget kell vetni.
3.
A madrid igazán kritikán alul játszott, szerintem nekünk még nem volt ilyen rossz meccsünk idén, talán max Sociedad (?) elleni, de inkább még az se. Sok a kulcsember sérültjük, már majdnem annyi, amennyi nekünk volt októberben, de ugye "ez nem lehet kifogás". Szerintem amúgy lehet.
A vicc az, hogy még a kiállítás után kezdtek el valamivel jobbak lenni, de nem sokkal persze.
4.
Mindez nem jelenti, hogy a madrid gyenge, sztem sokkal stabilabb, jobb átlagos minőségű keretük van, mint nekünk. Azt se jelenti, hogy most szükségszerűen egy rossz periódusuk kezdődik, de ahogy a napokban írtam ebben a topikban, volt már, és szerintem lesz is még nekik olyan hónapjuk, amikor egyáltalán nem stabilak, és egy ilyen 7 pontos előny egy clasiconyira leredukálható.
Majdnem az összes meccsüket láttam idén, és sokkal stabilabbak mint mi. De egyáltalán nem olyan baromi jók a teljes eddigi idényt nézve, ha csak a játék színvonvalát nézem, attól függetlenül, hogy pont az előző 3-4 meccsük kifejezetten impresszív volt.
Féltávnál vagyunk, szerintem egyáltalán nem érdemes figyelni a pontkülönbségekre még, messze nem olyan nagyok.


Rodrygot két ember támogatta le a meccs végén, tudunk róla valamit?

UI: Safranek, szerintem nagyon megkoptak az emlékeid Xavival kapcsolatban. Sztem hajszálpontosan az a habitus jön Xaviból, ami mindig is jött. És ez kifejezetten előnyére válik szerintem, attól függetlenül, hogy ki mit gondol a taktikai repertoárjáról, szaktudásáról, tapasztalatáról, potenciájáról.
"Az a baj az Interneten terjedő idézetekkel, hogy nem tudod róluk megállapítani, valódiak-e."
- József Attila
safranek
Barça B
Hozzászólások: 56
Csatlakozott: 2023.12.03. 13:55:10

2023.12.22. 10:40:33

brazilfan írta:
2023.12.22. 09:48:29
Többen is: „grat nekik”.

Ezért a játékért? Vagy mert a 16. helyezett ellen a meccs legvégén benyomtak egy gólt?
Rodrygo megsérült, Nachót leküldték, Bellingham már a negyedik sárgánál tart a Ligában, Ancelotti a negyedik játékvezetővel vitatkozott valamin.
Kérdezném a Real-drukkereket, hogy ha most lennének fiatalok, bele tudnának-e szeretni ebbe a csapatba.
Tele vannak klasszis fiatalokkal, az elmult meccseket szep jatekkal nyertek, a bl-ben az elmult 10 evben egyeduralkodoak. Ultramodern stadionban jatszanak.

Xavi vs Ancelotti viselkedest nem kellenne osszehasonlitani, ver ciki sokszor amit edzokent csinal Xavi, jatekoskent nem ilyen volt.
Avatar
bence0330
Az Év Fórumozója 2022
Hozzászólások: 7274
Csatlakozott: 2020.07.16. 19:01:18
Tartózkodási hely: Pécs

2023.12.22. 10:33:04

A mentalitásért tényleg grat nekik. A hajtás ugyanígy megvan nálunk is, és alapvetpen idén sok meccset nyertünk meg a végén, de az elmúlt évekből csak ott van bennük sokkal erősebben ez a győztes mentalitás. Meg az ellenfélben a félelem, ez tán méginkább. Meg lehet nézni, mit csinált az addig meccset domináló Alaves, mikor emberelőnybe kerültek... behátráltak, szinte reszkettek.
Carlo is olyan, hogy ezt tudja. Brillírozni sosem fog, de ebben minden idők legjobbja, az tuti.

De a játék élvezete 90 perc alatt jelenleg ezerszer inkább a mienk.

Daffyval egyetértek, bár ez más téma. Jelenleg sok esetben az dönt el bajnoki helyezéseket, hogy kinek mennyi sérültje van, illetve mivel szinte mindenkinek sok, azok épp mennyre fontos játékosok, plusz hogy milyen mély a keret, amihez még nyúlni tudnak. A Reál előtt le a kalappal, ahogy átvészelik ezt.
ter Stegen; Cancelo - Cubarsí - Araujo - Koundé; Gündogan - Christensen - Pedri; Felix - Lewy - Raphinha
Avatar
daffy
Madridista
Hozzászólások: 7213
Csatlakozott: 2010.01.31. 19:11:40

2023.12.22. 10:00:20

brazilfan írta:
2023.12.22. 09:48:29
Kérdezném a Real-drukkereket, hogy ha most lennének fiatalok, bele tudnának-e szeretni ebbe a csapatba.
ha most lennék fiatal,el se kezdeném nézni a focit (tudva,hogy mit láttam régen).
Ezért a játékért? Vagy mert a 16. helyezett ellen a meccs legvégén benyomtak egy gólt?
Rodrygo megsérült, Nachót leküldték, Bellingham már a negyedik sárgánál tart a Ligában, Ancelotti a negyedik játékvezetővel vitatkozott valamin.
gondolom tavaly a fél szezon 1-0 után te sem kezdtél el sírni a bajnoki cím ünneplése helyett. Márpedig ha a játék csúnya,legalább legyen eredményes. Az. Ennél bőven vannak rosszabb dolgok. Lásd az első része,a sérülések. Idén annyi játékos sérült,hogy szerintem a klubok fél csapatokkal állnak ki folyamatosan. Valami nagyon félrecsúszott a labdarúgásban.
Avatar
brazilfan
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1073
Csatlakozott: 2018.02.26. 09:49:51

2023.12.22. 09:48:29

Többen is: „grat nekik”.

Ezért a játékért? Vagy mert a 16. helyezett ellen a meccs legvégén benyomtak egy gólt?
Rodrygo megsérült, Nachót leküldték, Bellingham már a negyedik sárgánál tart a Ligában, Ancelotti a negyedik játékvezetővel vitatkozott valamin.
Kérdezném a Real-drukkereket, hogy ha most lennének fiatalok, bele tudnának-e szeretni ebbe a csapatba.
Válasz küldése