La Liga / Copa del Rey

Foci a Barçán kívül

Ki nyeri a 2023-24-es bajnokságot?

Megtartja az előnyét a Real Madrid
15
71%
Felszívja magát és behúzza a Girona
0
0 szavazat
A Barcelona ér oda a végén
6
29%
 
Szavazatok száma: 21
Troym
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2551
Csatlakozott: 2009.08.15. 12:12:47

2023.05.24. 23:10:08

recrea írta:
2023.05.24. 22:33:41
Az undorító, nagyképű, agyatlan, takony viselkedésének szól, és a legszebb, h aztán ő van megsértődve.
Emlékeim szerint Dinhot vagy Henryt senki nem huhogta…
Bocs, de hülye példa. Eto'ot huhogták, Alvesnek banánt dobtak. Eto'o mit tett? Alves?
Megbocsátható a huhogás, ha nem szimpi, akit huhognak?
Mit szabad tenniük és van amit nem szabad tenniük, hogy ne huhogják őket?
Ez rasszizmus bárki bárhogy csűri csavarja, mert kvázi azt mondja ki hogy egy színesbőrű játékos nem csinálhat meg olyat, amit egy nem színesbőrű megtehet.
Nem szimpi Vini? Üvöltsék neki, hogy s***fej.
Avatar
gránit
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2458
Csatlakozott: 2010.06.12. 08:55:53

2023.05.24. 22:54:37

zsoltfree írta:
2023.05.24. 22:18:18
Viszont úgy tudom akkor pályán volt még Militao, Mendy, Tchouameni, Camavinga és Rüdiger. Azért ők sem eszkimók, őket nem huhogták? Vagy őket nem zavarta?

Őket is huhogták, és őket is zavarta. Ott vitatkoztak az alapvonalon túl a közönséggel.

recrea írta:
2023.05.24. 22:33:41

Emlékeim szerint Dinhot vagy Henryt senki nem huhogta…
Nem csak huhogták, hanem huhogják. Henry véleménye a dologról:

https://www.skysports.com/football/news ... regulation


Eközben Raphinha példamutatóan szolidaritást vállalt a hétvégén:

https://en.as.com/soccer/raphinha-sends ... -it-say-n/

Elég fura, hogy egy olyan országban, mint Spanyolország, ami hatalmas szárazsággal, vízhiánnyal küszködik, amely egyre elsivatagosodik, és kétséges, hogy néhány évtized múlva alkalmas lesz-e még egyáltalán az emberi életre, huhogással foglalkoznak.
Avatar
recrea
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6725
Csatlakozott: 2004.12.24. 23:38:21

2023.05.24. 22:33:41

zsoltfree írta:
2023.05.24. 22:18:18
Nekem egy kicsit azért tág fogalom ez a rasszizmus a focimeccseken. Nem ismerem az elkövetők személyes motivációját, de ez szerintem nem a négersége ellen szólt, hanem a személye ellen. Ha kínai lenne vinicius, akkor ferdeszeműznék. De oké legyen rasszizmus. Viszont úgy tudom akkor pályán volt még Militao, Mendy, Tchouameni, Camavinga és Rüdiger. Azért ők sem eszkimók, őket nem huhogták? Vagy őket nem zavarta? Persze a mai blm korszakban jaj ki ne merne nem kiaalni szegény vini mellett, de szerintem pont ugyanúgy bántanák őt, tökmindegy milyen a bőrszíne.

Nyilván nem szimpatizálok ezzel, viszont ezek pont elveszik a figyelmet a valódi rasszizmusról, ahol tényleg csak a bőrszíne miatt bántanak valakit.
Az undorító, nagyképű, agyatlan, takony viselkedésének szól, és a legszebb, h aztán ő van megsértődve.
Emlékeim szerint Dinhot vagy Henryt senki nem huhogta…
zsoltfree
Capitá del Barça
Hozzászólások: 972
Csatlakozott: 2006.01.10. 11:45:38
Tartózkodási hely: Budapest

2023.05.24. 22:18:18

Nekem egy kicsit azért tág fogalom ez a rasszizmus a focimeccseken. Nem ismerem az elkövetők személyes motivációját, de ez szerintem nem a négersége ellen szólt, hanem a személye ellen. Ha kínai lenne vinicius, akkor ferdeszeműznék. De oké legyen rasszizmus. Viszont úgy tudom akkor pályán volt még Militao, Mendy, Tchouameni, Camavinga és Rüdiger. Azért ők sem eszkimók, őket nem huhogták? Vagy őket nem zavarta? Persze a mai blm korszakban jaj ki ne merne nem kiaalni szegény vini mellett, de szerintem pont ugyanúgy bántanák őt, tökmindegy milyen a bőrszíne.

Nyilván nem szimpatizálok ezzel, viszont ezek pont elveszik a figyelmet a valódi rasszizmusról, ahol tényleg csak a bőrszíne miatt bántanak valakit.
Nagybarcelona
Capitá del Barça
Hozzászólások: 777
Csatlakozott: 2021.02.19. 17:41:31

2023.05.24. 15:21:55

Atlantis írta:
2023.05.24. 15:09:19
A piros lap eltörlése nevetséges. A másik játékost kellett volna eltiltani a felvételek alapján maximum, mert attól még hogy a másik kezdte, a kiállítást érő akció megtörtént.

A szektor bezárás is szerintem jogos, figyelembe véve a beszámolókat, de közben felmerült bennem az is, hogy amúgy az Espanyollal mi lesz? A pályára berohanás és ellenfél játékosaira való rátámadás nem kellene, hogy komplett zárt mérkőzést érjen? :roll:

Tényleg nevetséges ami megy itt a La Liga részéről...
Eltelik lassan 2 hèt, Espanollal semmi. Valami gyereket eltiltottak az edzői tanfolyamtól, aki felborította a kamerát

Eltelik kèt nap, Valencia megbüntetve, szektor bezárva, szurkolók èletre kitiltva, piros lap eltörölve, VAR bírók felfüggesztve.

-Gil Manzano lájkolja ezt 👍 :)
Atlantis
Capitá del Barça
Hozzászólások: 886
Csatlakozott: 2008.08.29. 13:25:29
Tartózkodási hely: Budapest

2023.05.24. 15:09:19

A piros lap eltörlése nevetséges. A másik játékost kellett volna eltiltani a felvételek alapján maximum, mert attól még hogy a másik kezdte, a kiállítást érő akció megtörtént.

A szektor bezárás is szerintem jogos, figyelembe véve a beszámolókat, de közben felmerült bennem az is, hogy amúgy az Espanyollal mi lesz? A pályára berohanás és ellenfél játékosaira való rátámadás nem kellene, hogy komplett zárt mérkőzést érjen? :roll:

Tényleg nevetséges ami megy itt a La Liga részéről...
Avatar
El Sie7e
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 288
Csatlakozott: 2017.05.27. 18:54:38

2023.05.24. 11:07:16

ez megint csak mutatja mennyire inkompetensek mind a La Liga mind az RFEF döntéshozói. most hirtelen ekkora vihar lett és mit ad isten hirtelen letartóztatták azokat akik Vinicius babát akasztottak a hídon hónapokkal ezelőtt. tehát pontosan tudták kik voltak csak szartak rá, de most kapóra jöttek. hirtelen azokat is letartóztatták akik a meccsen a pálya mellett balhéztak de meccs közben senki semmit nem látott. hol voltak a biztonságiak? a Valencia is előbb kiad egy gyászos kommunikét aztán látva mekkora a por hirtelen bezárja azt a szektort 1-2 meccsre.

miért törlik el Vini pirosát? Realosként is azt mondom maradjon csak a piros de video alapján visszamenőleg menjen a piros a folytogatónak is meg a kapusnak is. józan paraszti ésszel felfoghatatlan döntések ezek. a Valencia kapjon 5 zártkapus meccset, pontlevonást és mellé olyan pénzbüntetést aminek értelme is van nem ilyen 45000 eurot amit körberöhögnek. ennek mi értelme van?

szigorúan alkalmazni kell a protokollt és ha majd levonulnak a csapatok és a saját csapatuk szívja meg mert default bukják a meccseket akkor majd a klubok hirtelen megoldást találnak rá, hogy kiszűrjék ezeket. csak azzal lehet megfogni őket ami fáj és az a pénz. nincs jegybevétel, minusz pontok amivel ki is eshetnek és majd a "szurkolók" is észbe kapnak hogy magukkal tolnak ki illetve a klubok is megszűrik ezeket mert betesznek az üzletnek.

a játékvezetés színvonaláról kár is beszélni. kritikán aluli akárhonnan nézi az ember és mindegy kinek drukkol.
Nagybarcelona
Capitá del Barça
Hozzászólások: 777
Csatlakozott: 2021.02.19. 17:41:31

2023.05.24. 10:26:35

Sinya22 írta:
2023.05.24. 09:49:00
Közben eltörölték Vinicius piros lapját, mert elvileg a Var által küldött felvétel csak részleteket tartalmazott (??).

Ez megint egy szánalmas döntés, ezzel nem álltak ki Vinicius mellett a rasszizmus témában, ugyanakkor a brazilnak már régóta kijárt egy piros a folyamatos vergődés miatt, ezzel pedig akkor azt érték el, hogy továbbra is bármit megtehet majd a meccseken. Az ütés az ütés, ha huhognak a szurkolók, ha nem.
Tegnap leírtam erről a vèlemènyem. Nem is vártam mást. Le is írtam a Lewa, Pique, Canales ügyet. Ítèljük el a szurkolókat, de amíg a kiváltó ok nem szűnik meg, addig minden stadionban ugyanúgy meg fogják találni, mert mindenhol lesznek kultúrálatlan emberek. Aki akarja megèrti. Simán kitiltottam volna a renitens szurkolókat, Viniciusnak pedig adtam volna 3-4 meccset, hogy gondolkozzon el a törtènteken. Az RFEF ilyen "politikai" nyomás hatására nem is tehetett mást.
Avatar
Deluigi
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1860
Csatlakozott: 2021.06.08. 22:25:50
Tartózkodási hely: Szekelyudvarhely

2023.05.24. 10:04:25

Sinya22 írta:
2023.05.24. 09:49:00
Közben eltörölték Vinicius piros lapját, mert elvileg a Var által küldött felvétel csak részleteket tartalmazott (??).

Ez megint egy szánalmas döntés, ezzel nem álltak ki Vinicius mellett a rasszizmus témában, ugyanakkor a brazilnak már régóta kijárt egy piros a folyamatos vergődés miatt, ezzel pedig akkor azt érték el, hogy továbbra is bármit megtehet majd a meccseken. Az ütés az ütés, ha huhognak a szurkolók, ha nem.
szoval, ha olyanok az elozmenyek, hogy "csak visszautok", akkor nekem nem jar a piros lap

nevetseges erveles
Avatar
Sinya22
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3278
Csatlakozott: 2017.08.21. 17:40:25

2023.05.24. 09:49:00

Közben eltörölték Vinicius piros lapját, mert elvileg a Var által küldött felvétel csak részleteket tartalmazott (??).

Ez megint egy szánalmas döntés, ezzel nem álltak ki Vinicius mellett a rasszizmus témában, ugyanakkor a brazilnak már régóta kijárt egy piros a folyamatos vergődés miatt, ezzel pedig akkor azt érték el, hogy továbbra is bármit megtehet majd a meccseken. Az ütés az ütés, ha huhognak a szurkolók, ha nem.
Avatar
bence0330
Az Év Fórumozója 2022
Hozzászólások: 7179
Csatlakozott: 2020.07.16. 19:01:18
Tartózkodási hely: Pécs

2023.05.23. 22:22:56

No igen, én tettem vakon egy megjegyzést, mikor még az utolsó percek tartottak, hogy tök jó, hogy kiállították Vinit, bár nem láttam, mi történt. Gondoltam pofázásért kapott vége, vagy ilyesmi. Így visszavonom, sokmindenért kaphatott volna már, de nyilván ez más szitu, még akkor is, ha ő is hülye volt. Nyilván nem azért unszimpatikus sokunknak, mert színesbőrű. Szerintem amúgy alapvetően másnak sem feltétlen, csak ez könnyen rááll az ember szájára, ha szidni akarja, sajnos.

Remélem lépnek végre ebben az egész ügyben, évek óta hányingerem van ettől, mai technika mellett simán beazonosítható lenne a nagy része, komoly bünti, örök eltiltással, és 1-2 év alatt mindenki rájönne, hogy nem érdemes. A nagyobb része már hamarabb.

A Seria A amúgy szerintem durvább ilyen szempontból.
ter Stegen; Cancelo - Cubarsí - Araujo - Koundé; Gündogan - Christensen - Pedri; Felix - Lewy - Raphinha
Troym
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2551
Csatlakozott: 2009.08.15. 12:12:47

2023.05.23. 21:57:23

Sociedad a mai győzelemmel majdnem teljesen biztosan ott lesz a BL-ben.
Avatar
Andris
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13507
Csatlakozott: 2006.05.20. 20:47:07
Tartózkodási hely: Budapest

2023.05.23. 21:26:20

Sajnos Vinicius egy iszonyatosan unszimpatikus figura, jelenségként pedig több mint provokatív. Állandóan hisztizik, dumál, mutogat. Akkor is ha bántják, de akkor is, mikor nem. Szuper jó képességei vannak, de sajnos így valóban nem lesz belőle történelmi szinten top játékos.

Viszont ne tegyünk úgy, mintha a rasszista megnyilvánulásokat bárki is bármivel kiérdemelhetné. És úgy se tegyünk, mintha ezt követően nem lenne szinte bármilyen reakció 110%ig jogos egy ember részéről. Szerintem itt sokkal mélyebbre visznek be ütést, mintsem hogy profi sportoló mentalitást kérjünk számon. Egy rasszista megnyilvánulás célpontját alapvető emberi méltóságában sértik, ennél kb már csak a tettlegesség rosszabb, vagy egy szintig még az sem, így szerintem nem érdekes, hogy ki profi labdarúgó, és ki nem. Van aki van annyira erős személyiség, vagy van olyan szintű érzelmi inteligenciája, hogy ezt tudja kifejezetten nyugodtan kezelni, de szerintem ez egyáltalán nem elvárható senkitől.

A Valenciát szerintem súlyosan meg kell büntetni. Ha történt bírói mulasztás, akkor ott is kell valami következmény. A szurkolókat pedig az utolsó pixelig le kell nyomozni, és örökre eltiltani minden sportesemény látogatásától.

Vinicius viszont sem ettől, sem a rasszizmus sikeres jövőbeli visszaszorításától nem fog tudni megtanulni viselkedni, azt hiszem. Ettől függetlenül az eset kapcsán maximálisan mellette állok.
"Az a baj az Interneten terjedő idézetekkel, hogy nem tudod róluk megállapítani, valódiak-e."
- József Attila
Avatar
Sinya22
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3278
Csatlakozott: 2017.08.21. 17:40:25

2023.05.23. 18:23:47

Mit kell mérlegelni?

Rasszizmus: Az eset nem egyedi, Alves is kapott banánt, nyilván nem véletlenül ezt választották. Felvette, megette, majd berúgta a szögletet. Ami történt nem helyes, kapjon a Valencia büntetést emiatt, álljanak ki Vinicius mellett (ez meg is történt jó pár helyen már).

Vinicius pirosa: Attól függetlenül, hogy erre van ráhúzva, hogy fölhergelték, még nem mászhat a bíró képébe és nem vergődhet folyton. Kijárt neki egy piros, aki ezt tagadja az vakon nézte akkor az egész szezont. Korábban is írtam, tipikus brazil focista, gyors ügyes, fejben viszont úgy néz ki nem profi, mert ilyet akkor se lehet csinálni. És most nem erre az esetre gondolok, meccsek elején 2x alárúgnak és onnantól kezdve egyáltalán nem a focival foglalkozik. Szóval elég könnyű kizökkenteni, és ezt a későbbiekben is ki fogják használni.
Avatar
gránit
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2458
Csatlakozott: 2010.06.12. 08:55:53

2023.05.23. 17:42:06

Akármit is csinált Vinicius, ez akkor sem helyes. Vinicius is kapja meg a büntetését a hülyeségeiért, és az ilyen szurkolói viselkedéseket is szankcionálni kell. Piqué is dünnyögött, ha szidták, csak ő sosem állt oda egyenesen a szurkolók elé, hanem virtuálisan üzengetett.
Avatar
Chino
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7411
Csatlakozott: 2009.05.07. 12:32:57
Tartózkodási hely: Debrecen

2023.05.23. 15:46:01

gránit írta:
2023.05.23. 12:57:34
Valószínűleg máshogy mérlegelnek egy hibát és egy olyan botrányt, ami a Legfelsőbb Ügyészségig is eljut.

A kiállítás elmulasztásával nem is elsősorban a fojtogatóra gondoltam, ő eleinte csak vissza akarta húzni Vinicius-t a lincselés elől. Elsősorban a kapusra céloztam, akinek én szintén felmutattam volna a piros lapot. Amikor Vinicius odaállt a Valencia drukkerei elé, nem csak ő vitatkozott velük, és egyáltalán nem gondolom, hogy a huhogás csak neki szólt. Ő volt az, aki kifakadt, de nem csak ő vitázott ott a szurkolókkal.

Ancelotti is beszélt a Mestalla hangulatáról, pedig ő elég visszafogott, apolitikus szokott lenni, legalábbis a nyilvánosság előtt. Tartom, hogy a Valenciának járna ezért pár zártkapus meccs. Ettől persze a "szurkolók" nem fognak megváltozni, sőt, ők játszanák az áldozatot, hogy bünteti őket a globális háttérhatalom, ami már a La Liga irányítását is átvette. Az igazi megoldás az, ha a kipécézett csoport tagjai, ha van más lehetőségük, ne válasszák a Valenciát. Nélkülük már most is csont nélkül egy másodosztályú csapat lennének, kár, hogy most nem estek ki az Espanyollal együtt.
Szerintem itt most nem a piros lap szignifikáns. Voltak/vannak folyamatosan jogos/jogtalan lapok, ezen nem kell kiakadni. Inkább az a balhé volt markáns dolog.
Lehet, hogy tényleg undorító dolog ez a huhogás, de egy profi focista akkor sem nyilvánulhat meg így, nem veheti ÍGY fel a kesztyűt.
Én nem tartozom semmilyen kisebbséghez, ezért nem is tudom úgy átérezni mit jelent ez számukra, de az idegenbeli meccseken is rengetegszer kapják a játékosok pl. egy szögletrúgásnál a puta madrét és hasonlók is zengenek olykor a lelátókról, ennek ellenére nem mennek neki a közönségnek. Az ilyenek sajnos előfordulnak a profi labdarúgásban és attól, hogy a Mestallát bezárják 1-2 meccsre ez nem fog változni.
Nem azt mondom, hogy csak úgy engedje el a füle mellett, mert mindenki más vérmérsékletű, van aki meg tudja tenni, van aki nem, de túlzásokba sem kell esni.
A brazil pedig mindent megtesz azért, hogy úgy viszonyuljanak hozzá a szurkolók és a játékosok ahogy.
Kicsit párhuzamot lehetne vonni Piquével, aki szintén elég provokátor volt és ő is kapta rendesen az ívet, ugyanakkor őt ez legkevésbé sem érdekelte.

A piros lapra visszatérve tegnap volt azt hiszem a Mundon, hogy a VAR szobában ülő bírót és kompániáját eltiltották az idei szezon további játékvezetéstől az inkompetens munkájuk miatt.
Forca Barca!!!!
Avatar
gránit
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2458
Csatlakozott: 2010.06.12. 08:55:53

2023.05.23. 12:57:34

Valószínűleg máshogy mérlegelnek egy hibát és egy olyan botrányt, ami a Legfelsőbb Ügyészségig is eljut.

A kiállítás elmulasztásával nem is elsősorban a fojtogatóra gondoltam, ő eleinte csak vissza akarta húzni Vinicius-t a lincselés elől. Elsősorban a kapusra céloztam, akinek én szintén felmutattam volna a piros lapot. Amikor Vinicius odaállt a Valencia drukkerei elé, nem csak ő vitatkozott velük, és egyáltalán nem gondolom, hogy a huhogás csak neki szólt. Ő volt az, aki kifakadt, de nem csak ő vitázott ott a szurkolókkal.

Ancelotti is beszélt a Mestalla hangulatáról, pedig ő elég visszafogott, apolitikus szokott lenni, legalábbis a nyilvánosság előtt. Tartom, hogy a Valenciának járna ezért pár zártkapus meccs. Ettől persze a "szurkolók" nem fognak megváltozni, sőt, ők játszanák az áldozatot, hogy bünteti őket a globális háttérhatalom, ami már a La Liga irányítását is átvette. Az igazi megoldás az, ha a kipécézett csoport tagjai, ha van más lehetőségük, ne válasszák a Valenciát. Nélkülük már most is csont nélkül egy másodosztályú csapat lennének, kár, hogy most nem estek ki az Espanyollal együtt.
Nagybarcelona
Capitá del Barça
Hozzászólások: 777
Csatlakozott: 2021.02.19. 17:41:31

2023.05.23. 12:21:25

gránit írta:
2023.05.23. 11:48:23
Nagybarcelona írta:
2023.05.23. 11:15:28
Kèrdès mit kell majd tennie "szegèny" Viniciusnak, hogy ki merjèk majd állítani
De hát kiállították. Csak volt még ott a kavarodásban néhány ember, akiknek szintén járt volna kiállítás.

Meccs közben nagyon sokat hibáznak a bírók, szerintem a hétvégén bekapott első gólunk is szabálytalan volt. Koundé lábát érték úgy, hogy a labda messze nem ott volt, pedig nem szoktam Koundét védeni, de ez szabálytalan volt szerintem. Sok hibát követnek el a bírók, ezeknél valószínűleg szigorúbban büntethetik, ha a nagyobb balhékat nem tudják kezelni. Lahoznak pont ezért nem lett volna szabad ilyen szinten meccseket adni, mert amikor békésen csordogál a meccs, indokolatlanul csinálja a showműsort és próbál feleslegesen erélyességet mutatni, de ha elszabadul a pokol, akkor meg pont nem erélyes.
Most kiállították. De túl sokat enged meg magának. Nèhány meccsel ezelőtt a bíró arcába "ugatva" a kèpèbe tolta az ujját, ès ez csak 2 eset a sokból. Olvastam èn már Reál szurkoló vèlemènyèt, aki szerint is gyakran ki lehetne állítani a viselkedèse miatt. Leírtam, Lewa, Canales büntetèsèt, de pl. Pique is 4 meccses eltiltást kapott Gil Manzano megsèrtèsèèrt. Hozzátartozik, hogy a sportdöntőbíróság Canales eltiltását eltörölte, Pique pedig visszavonult. Nincs most időm visszakeresni a VAR idei legnagyobb tèvedèseit, ami eszembe jut, a Cadiz-Elche meccs, ahol szabályos góltól ès 2 ponttól fosztották meg a Cadizt (szintèn Villanuevat volt a VAR-os, ahogy Messi meg nem adott Valenciai góljánál a bíró, ahol a labda áthaladt a vonalon :) ) Valahogy az úriembernek pontosan most kellett vèget vetni bírói tevèkenykedèsènek, mert nem vette (akarta) èszrevenni a fojtogatást. Szerintem pont az utolsó volt a 3 említett közül a leg vitathatóbb, mert Duro hátulról, a nyakánál fogva húzta el Viniciust az örjöngő kapus elől (Casemiro fojtogatása a MU-ban pl. egyértelmű). Persze Barca szurkolókènt, bajnoki címet ünnepelve, mind1, ha Vinicius így folytatja fog mèg kapni nagyobbakat is, mint ahogy tette vele a honfitársa Paulista is.
Avatar
daffy
Madridista
Hozzászólások: 7209
Csatlakozott: 2010.01.31. 19:11:40

2023.05.23. 11:55:41

Vini lehet,hogy emberileg nem a legmegfelelőbb személy,de én inkább mégis azt gondolom,hogy érzelmes,latinos és emellett instabil (tán még nem is a legokosabb). Tyúk vagy tojás esete nálam,hogy ő provokál vagy őt provokálják. Az ellenfél legjobbját mindig próbálják kizökkenteni valamivel és ha a piros ász a rasszista kártya,akkor azt nyomják. Jártam-keltem meccseken különböző sportágakban. Égett a pofám,hogy a szurkolók milyen szinten ostobák,milyen bekiabálások,rigmusok vannak. Mintha megkeresnéd az 1000 emberből a leghülyébb 10et és az ő viselkedését átveszi a másik 490,aki nincs ott a toppon agyilag. Olyanok,mint a magyar politika szereplői. Nem szurkolnak,nem azt akarják mutatni,hogy ők milyen jók,hanem szidják a másikat és lehordják,mert ők a rosszabbak. A rasszista kártya szerintem a határvonal mögött van. Arról az ember nem tehet. Olyan nekem,mintha valakit betegségekkel,tragédiákkal próbálnának heccelni,kizökkenteni. Ezeknek nincs helye sem a sportban,sem az utcán. Ez felmenti-e Vinit? Nem. Megértem-e őt? Meg. Én levonultam volna a pályáról,ment volna vele a csapat is. És akkor jöhetne a liga a "nincs itt semmi látnivaló,csak a fekete provokált" szöveggel. Aztán a Barca-Real kézenfogva mehetne a francia ligába ki ezért,ki azért. A vége túlzás picit,de biztos mindenki érti.
Avatar
gránit
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2458
Csatlakozott: 2010.06.12. 08:55:53

2023.05.23. 11:48:23

Nagybarcelona írta:
2023.05.23. 11:15:28
Kèrdès mit kell majd tennie "szegèny" Viniciusnak, hogy ki merjèk majd állítani
De hát kiállították. Csak volt még ott a kavarodásban néhány ember, akiknek szintén járt volna kiállítás.

Meccs közben nagyon sokat hibáznak a bírók, szerintem a hétvégén bekapott első gólunk is szabálytalan volt. Koundé lábát érték úgy, hogy a labda messze nem ott volt, pedig nem szoktam Koundét védeni, de ez szabálytalan volt szerintem. Sok hibát követnek el a bírók, ezeknél valószínűleg szigorúbban büntethetik, ha a nagyobb balhékat nem tudják kezelni. Lahoznak pont ezért nem lett volna szabad ilyen szinten meccseket adni, mert amikor békésen csordogál a meccs, indokolatlanul csinálja a showműsort és próbál feleslegesen erélyességet mutatni, de ha elszabadul a pokol, akkor meg pont nem erélyes.
Nagybarcelona
Capitá del Barça
Hozzászólások: 777
Csatlakozott: 2021.02.19. 17:41:31

2023.05.23. 11:15:28

gránit írta:
2023.05.23. 10:23:40
Érthető, nem csak Vinicius-nak járt volna ott a piroslap
Ennèl voltak sokkal nagyobb bírói tèvedèsek is, kirúgásra mègsem volt pèlda. Kèrdès mit kell majd tennie "szegèny" Viniciusnak, hogy ki merjèk majd állítani, ès meddig mehet el a bíróknál, amikor kevesebbèrt más játèkos 3-4 meccses eltiltást kap. (Lewa, Canales az előbbi az orrára mutogatott, az utóbbi meg merte jegyezni Lahoznak, hogy ha azèrt ki akarja állítani, mert megkèrdezte rápakol e egy extra percet, akkor ne is társalogjanak)


Nem biztos, hogy a legszerencsèsebb dolog abban a szezonban, ahol:

-A La Liga a hírek szerint(Tebas) a bírók irányítását át akarja venni az RFEF-től

-A legutóbbi La Liga közgyűlés fő tèmája a bírók hibái ès magas fizetèse volt

-A bírók szővetsège a bírókat èrt attrocitások következtèben fel akarta függeszteni a bajnokságot

-A bíróságon folyó Negreira ügy következtèben a Real Madrid TV a csapatukat èrt vèlt vagy valós bírói hibák kielemzèsère fejtette a hangsúlyt, ahol több volt bíró, is felszólalt az ügyben, legjelentősebb kifakadása Iturralde Gonzaleznek volt
Avatar
gránit
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2458
Csatlakozott: 2010.06.12. 08:55:53

2023.05.23. 10:23:40

Érthető, nem csak Vinicius-nak járt volna ott a piroslap.

A labdarúgásban nehezebb a közönséget fegyelmezni, mert nagyon sokan vannak. Az NBA-ben már bevett dolog, hogy egy játékos rámutat valakire a közönségből, aki nem bír magával, a biztonságiak kiemelik, és soha többet nem teheti be a lábát nagyobb sportrendezvényre. Pedig ott is van 15-20 ezer néző, csak ott kevesebb a balhézó, olyan egyáltalán nincs, hogy a stadion szinte egész közönségével probléma legyen.

Piqué azért sokat csatázott az Espanyol drukkereivel, volt, amikor csitítást mutogatott nekik, ami jogos volt, ők kezdték őt támadni, joga van visszaszúrni. Ráadásul ő a közösségi oldalain is gyakran szájkaratézott. Nekem sem szimpatikus Vinicius, de teljesen megértem, ha kiakadon azon, hogy dehumanizálják. A Valenciának járna pár zártkapus hazai meccs.
Nagybarcelona
Capitá del Barça
Hozzászólások: 777
Csatlakozott: 2021.02.19. 17:41:31

2023.05.23. 09:57:05

A bírók szövetsège menesztette Iglesias Villanuevat a Valencia-Real Madrid meccs VAR bíróját
Avatar
MessiNeymarSuarez
Presidente del Barça
Hozzászólások: 10104
Csatlakozott: 2014.10.18. 14:14:18
Tartózkodási hely: Budapest

2023.05.23. 08:35:29

dinhopuyol írta:
2023.05.22. 10:43:28


Persze Vini nem az egyedüli hibás ebben, de talán elsőévesként nem kellett volna hergelnie majdnem az összes idegenbeli bajnokin, idióta módon táncikálni etc. A rasszizmus sajnos mindig is volt, van és lesz is, küzdeni kell ellene de legtöbbször úgyis csak kontraproduktív lesz, mint a meleglobbi. Engem ez nem is izgat annyira, játszák le a ligával meg a valenciával..addig se kell beszélniük a bajnoki 3. helyről. :mrgreen:

Az inkább érdekel, hogy a fedhetetlen madridisták, csodálatos jogvédők és a fairplay koronázatlan királyai hol voltak amikor a stadionjukban LE akkor már nagyon beteg lányát a szájukra vették vagy mikor Pepet és a családját mindenféle mocsokságokkal illették. Ja, hogy az nem rasszizmus volt csak homofób szöveg..Érdekes egy Dani Alvesnek bedobtak egy banánt és megette. Fejben k*baszott erősnek kell lenned, különben nem lehetsz a legjobb.
Nemcsak hogy megette, rá pár percre fontos gólpasszt is adott :lol: Úgy kell az ilyenekre választ adni

Ez a Vinicius egy nagy hisztikirály, ő szokott mindenkinél provokálni és nem véletlen tartják a semlegesek is az egyik legirritálóbb játékosnak, érdekes módon mikor a Bernabeuben Araujot majmozták akkor nem rohant ki hisztizni, kikérni a közönségtől mint sorstárs. [-X
Ha ő provokál, ne csodálkozzon hogy őt is provokációnak tesznek ki, színskála alapján a fél RM-ra lehetne huhogni mégis őt szemelték ki.(miért?)
Ahogy viselkedik és provokál, ha szőke-kékszemű lenne is rá lehetne akasztani a majom gúnykifejezést, nem kizárólag a bőrszíne miatt.

Elítélendő dolog a rasszizmus, de egy meccsen van minden, mivel jobb mikor egymás felmenőit oltogatják, meg mikor az illető feleségét prostituáltozzák le? Piqué sem rohant belekötni a fél Espanyol táborba, sőt a csapat sem hisztizett mikor most Shaqira Piqué-t oltó számát játszották a stadionban, inkább köszönték szépen jól elverték őket.

Magnus
: Alves esete a Villarreal ellen volt '14-ben, valószinűleg az illetők egy életre megbánták hogy felspanolták :lol: :lol:
Avatar
gránit
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2458
Csatlakozott: 2010.06.12. 08:55:53

2023.05.22. 22:35:14

A többieknek valószínűleg azért nem huhogtak, mert az ő esetükben nem tudnának védekezni azzal, hogy ez csak a játékosnak szól. Egy sokak számára ellenszenves játékos esetében úgy gondolták, mgengedhetik maguknak, úgyis azzal védekeznek majd, hogy hát ez csak Vinicius személyének szólt, nem rasszisták ők (kérdés, hogy akkor miért huhogással fejezték ki ellenszenvüket, amikor erre számos más lehetőség lett volna, de úgy tűnik, a spanyol közönség nem olyan kreatív, mint egykor a magyar volt).

Thouameninek meg Kluivertnek azért nem huhogtak, mert náluk nem tudták volna menteni ezt a vállalhatatlan dolgot. Vinicius esetében meg adhatták önmagukat, úgy gondolták, majd megmagyarázzák azzal, hogy ez csak Vinicius-nak szól, őt úgyis sokan nem kedvelik, majd úgyis sokan őt hibáztatják, vele lehet huhogni. Ha csak az ő személyének szólt volna, akkor nem a huhogást választják. Vagy csak ennyire nincs fantáziájuk. Annak idején a magyar lelátókon még születtek személyre szóló versikék, de hát azok még más idők voltak. Szidta őket Hofi Géza, nem tudta, hogy lesz annál még lejjebb is.
Válasz küldése