Európa-bajnokságok & Világbajnokságok

Foci a Barçán kívül

Ki nyeri a Világbajnokságot?

A szavazás 2022.12.18. 12:44:24-kor befejeződött.

Címvédés, Franciaország
15
33%
Ezúttal Messiéknek összejön, Argentína
29
64%
Horvátország idén megnyeri
1
2%
Folytatódik a csoda, Marokkó
0
0 szavazat
 
Szavazatok száma: 45
Kubla9
Capitá del Barça
Hozzászólások: 553
Csatlakozott: 2014.07.12. 12:26:19

2018.06.22. 11:37:37

http://www.nemzetisport.hu/foci-vb-2018 ... to-2642821" target="_blank A tegnapi meccs elemzése. Nagyon tanulságos.
Avatar
Sinya22
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3278
Csatlakozott: 2017.08.21. 17:40:25

2018.06.22. 11:25:53

Az sosem megoldás,hogy dobd fel a nagyobb neveket a pályára és majd megoldják,mert sztárok. Ez oké,ha mondjuk vannak fiataljaid,vagy van egy olyan rendszered,amibe pl Di Maria ,Dybala nem fér be,mert más típusú játékosok..de hogy ezeket a noname játékosokat felküldi valami 3 védős rendszerbe,ami a juvén kívül senkinek se működött(ott is 3 klasszis védővel). Ennél az is jobb lett volna,hogy előre mindenki aki bevethető,és legyen valami. Messinek nagy mínusz,a hozzáállása miatt,ezen a meccsen már csak nem is próbálkozott,valószínűleg tényleg nem bírta a nyomást,amit ráhelyeztek a vb előtt,sőt benne lehetett a 3 elvesztett döntő is,aztán a kihagyott tizenegyes már végképp eldöntötte a sorsát. Persze,futhatott volna,tüzelhette volna a társakat(tényleg nem csk-nak való),de nem tette. Nálam akkor is a legjobb marad,meg az is hülye aki elkezdi most sározni mikor annyi nagy dolgot tett már a pályán,a válogatottban is. Azért hívják csapatjátéknak,kellett volna ehhez egy jobb Messi,de olyan középpályával ahol Mascheranonak kell irányítani,meg egy védelemmel ahol mindenki bizonytalan nem lehet nagy eredményeket elérni,még akár egy jó Messivel sem. Jobb ez így,hogy kiesnek(kb 90%),egy tempósabb csapat átszalad rajtuk,és 7-1 ez is. Szerintem nem fogja lemondani a vb után,most jött vissza,még a copát meg fogja próbálni.
Sampaoli meg mehet is,mert ekkora amatőrséget még dösamp se tudott volna csinálni. Bár,lehet.
Petr
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2144
Csatlakozott: 2013.10.31. 15:46:41
Tartózkodási hely: Az ország legszebb városának a legszebb utcája

2018.06.22. 11:20:45

MessiNeymarSuarez írta:Mellesleg erre az esetre is igaz a mondás, hogy akkor van les, ha a bíró befújja, addig viiszont a játékkal kell foglalkozni nem az integetéssel.
Ráadásul a VAR még vissza is fújja, ha gól születik belőle. Hogy lehetnek ennyire amatőrök? :D
Avatar
MessiNeymarSuarez
Presidente del Barça
Hozzászólások: 10103
Csatlakozott: 2014.10.18. 14:14:18
Tartózkodási hely: Budapest

2018.06.22. 11:19:09

https://index.hu/sport/futball/2018/vb/ ... at_golnal/" target="_blank

"Messi érezte, hogy onnan már nem tehet semmit, ezért csak annyit lépett arrébb, hogy Mascherano ne takarja ki a gólt szerző Rakiticet."

LOL, és tényleg :lol:

Ahhoz képest hogy egyáltalán nem küzdött, ő volt az egyik aki visszarohant, miközben a csapat fele fent maradt és nézett.

Mellesleg erre az esetre is igaz a mondás, hogy akkor van les, ha a bíró befújja, addig viiszont a játékkal kell foglalkozni nem az integetéssel.
Kubla9
Capitá del Barça
Hozzászólások: 553
Csatlakozott: 2014.07.12. 12:26:19

2018.06.22. 11:18:22

A tegnapi meccsre nem volt igaz a mondás.Miszerint vakok közt a félszemű a király.
Tegnap az egész csapat vakon volt Messivel együtt sajnos.
Szerintem akkor se nyertek volna ha ő csúcsformában focizott volna tegnap este.
Avatar
Sinya22
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3278
Csatlakozott: 2017.08.21. 17:40:25

2018.06.22. 11:09:06

Ma a brazilokon kívül nincs nagy csapat,szóval lehet lesz foci.. :D
Avatar
MessiNeymarSuarez
Presidente del Barça
Hozzászólások: 10103
Csatlakozott: 2014.10.18. 14:14:18
Tartózkodási hely: Budapest

2018.06.22. 10:41:03

Avatar
JimmyJump
Jugador del Barça
Hozzászólások: 190
Csatlakozott: 2016.12.08. 11:59:14

2018.06.22. 10:08:47

Caballero, Tagliafico, Mercado, Acuna, Perez, Salvio és Meza kezdett tegnap, többek közt River Plate, Independiente, vagy Ajax-kaliberű csapatok senki által nem ismert játékosai, a hét játékos összértéke 69.5 millió euró a Transfermarkt szerint.
Közben a padon Dybala, Higuain, Di Maria, Banega, Rojo, Biglia, Lo Celso, szinte egytől egyig top klubból, messze több tapasztalattal, jóval jobb játékosként, az ő piaci értékük összesen 285 millió euró.
Valaki el tudja hinni, hogy egy edző szándékosan így állít össze egy csapatot, pláne egy Sampaoli? Hogy ebben nincs valami tudatos rombolás, valami hátsó aknamunka? Én nem igazán.
Messivel kapcsolatban meg nehéz mit mondani, ugyanabban a rossz flowban van az első perctől kezdve a válogatottban, egy ostoba országgal a háta mögött, újra és újra borzalmas szakvezetéssel, gyenge társakkal körülvéve. Sajnos úgy néz ki, hogy ezzel a karakterrel képtelen hitet adni és erőből magával húzni a többieket.
Én egyébként nem mondanám le a helyében, egyrészt mert jelenleg az a könnyebb út, maradni sokkal bátrabb döntés, másrészt pedig 34 évesen még meg kell próbálni utoljára, meg kell hagyni az esélyét annak, hogy a sors visszaad neki valamit.
Avatar
MessiNeymarSuarez
Presidente del Barça
Hozzászólások: 10103
Csatlakozott: 2014.10.18. 14:14:18
Tartózkodási hely: Budapest

2018.06.22. 10:00:37

La Duodecima írta:Ez már nekem fáj, amit itt páran leművelnek.

Messi egy undorító féreg lenne, ha az argentin helyett a spanyol válogatottat választotta volna. Én soha a büdös életben nem tudnék másik válogatottban játszani, mint a magyar. Ráadásul az argentinok is minden tornán esélyesek. Jó, persze nem mindig a legnagyobb esélyesek, de azért na.
Szóval ezért tisztelem Messit.

A másik a csapattársak. Hát Ronaldonak jóval rosszabb csapattársai vannak, mégis küzd, hajt, meghal a mezért. Látszik is az eredménye. Míg Messi mit csinál? Sétálgat és nem érdekli az egész. Erre mit lehet mondani?
Egy klasszikus idézet jut eszembe:
"Lehet rosszul játszani, de lélektelenül soha! Van úgy, hogy az embernek rossz napja van és a pályán semmi nem sikerül. Nem számít, a lényeg az, hogy lássák rajtad az emberek, hogy megszakadsz a klubért, a szurkolókért és akkor a vereség is meg van bocsátva. Ilyen egyszerű!”

A Copa América-n sokszor az argentin válogatott volt a fő esélyes, ehhez képest sose jött nekik össze. Ez részben Messinek is köszönhető.
A vb döntőbe meg az argentinok 4 éve elég nagy mákkal jutottak be. Messi azon a vb-n se brillírozott, még az argentinoknál volt nála jobb játékos. De még ez se lett volna baj, ha láttad volna rajta, hogy megszakad a pályán.
Nézzétek meg Ronaldo 2 évvel ezelőtti eb-jét. Szintén nem élete formájában játszott, de rajta látszódott, hogy igen, nyerni akar, de most ennyire képes. Messin mikor látsz ilyet?

Erről jut eszembe, amikor Messi lemondta a válogatottságot. Az mi volt már? Nem megy a csapatnak és feladom? Ronaldonál mikor látnál hasonlót? Ő mindig mindent meg akar nyerni, így ez nem fordulhatna nála elő. Ilyen a mentalitása.

Ez a különbség a 2 játékos között. Messi képességekben jobb nála, de fejben alázva van.
Bízom benne, hogy a jövőben lesz majd olyan játékos, aki Messi képességeivel fog rendelkezni, de Ronaldo mentalitásával. Ja, és remélhetőleg a realban fog játszani :D



Megnézném Ronaldo mentalitását akkor ha megfenyegették volna a családjával együtt, hazaárulóznák, ráfognák hogy elárulta a hazáját amiért épp nem nyert VB-t.
Szerintem hamarabb behisztizett volna és elküldte volna őket a 3.14-csába, teljesen jogosan.
Magyarországon élsz? Ha igen, akkor gondolkozz el azon, hogy ha mondjuk 4-5 éve kint élnél külföldön, és akkor hívnak a válogatottba akkor te nemet mondanál rá? Főleg ha a külföldi válogatott hív esetleg előbb.

"Ronaldonak jóval rosszabb csapattársai vannak"
Biztosan? Ezt mi alapján sikerült megítélni?
Melyik a jobb, ha "noname" csapattársaid vannak akik CSAPATKÉNT nagyon erősek és szervezettek, vagy pedig akadnak nevek, de teljesen töketlen, 0 banda akik CSAPATKÉNT nem tudnak játszani és összetartani?
TOVÁBBRA IS olyan csapatról beszélünk akik Messi nélkül VB-n sem lennének.Akkor most biztos hogy Messi a flop?

Érdekes egy noname Éder képes volt élni a helyzetével egy EB döntőben, míg Messinek olyan Higuainok jutottak akik kaput sem tudnak találni a döntő legnagyobb ziccerével 1v1-ben.
Nézd csak meg mit hagyott ki Higany a VB-n és a 2 Copa America döntőn.
Jut eszembe, mindkét Copa döntőn Messi dolgozta ki az argok helyzeteit úgy hogy több embert is átcselezett, de a társak nem voltak képesek értelmes módon viselkedni és mindent kihagytak vagy elrontottak, akkor az Messi hibája hogy miért nem passzol magának a kapu elé?


Az meg hogy a Copa America nem nívós, az vicces vót' :lol: Ahhoz képest hogy nincsenek ott komoly csapatok, mégis beletört Portugália bicskája Mexikóba és Chilébe tavaly.
Mexikó most is mutatja hogy mennyire komolytalan, csak épp a VB győztest csapta meg nem is akármilyen játékkal.


Ja és jut eszembe, az egész argentin szövetség fejestül bűzlik, annyira jól mennek ott a dolgok hogy volt amikor MESSINEK kellett kifizetnie a biztonsági személyzet fizuját. Gondolhatod milyen fejetlenség lehet ott, na így teljesítsen az ember.



Ez a "Messi csak a legjobbakkal használható, Ronaldo bezzeg az utcáról behívott sarki csövesekkel is világverő" is nagyon túl van tolva.
Ronaldo mennyit ér ha a csapat nem tudja eljuttatni a csatárokhoz a labdát? Annyit mint 4 éve amikor leégtek 4-0-ra a németek ellen.

Csodát nem lehet tenni, max feljebb húzni a csapatot, ami Ronaldo esetében annyi hogy ha eljuttatják hozzá a labdát akkor képes belőni, Messi esetén pedig az hogy ha megkapja a kezdőkörben a labdát akkor képes helyzetet kialakítani a csapatnak.
De ne tegyünk már úgy hogy Messi a hatalmas flop ha nincs mögötte a világ legjobb csapata, és bezzeg Ronaldot ha beraknánk a Magyar válogatottba akkor VB-t nyernénk mert hogy ő aztán a kulából is várat épít.
mark watney
Barça B
Hozzászólások: 75
Csatlakozott: 2018.06.13. 10:31:22

2018.06.22. 09:59:59

pep71 írta:kíváncsian várom, hogy egy esetleges Portugál kiesés után, mennyi madridista lesz itt..úgy beszélnek itt páran(még barcások is), mintha CR a VB döntőbe vezette volna a hazája csapatát és ott rúgott volna egy mesterhármast...könnyebb csoportba kerültek, spanyolok ellen mázlijuk volt , Marokkó ellen hozták nagy nehezen a kötelezőt,ennek ellenére még a csoportból is kieshetnek..
A tobbiek neveben nem beszelhetek, de en sosem mondtam, hogy CR jobb lenne Messinel. En mindig azt mondtam, hogy nem vagyok biztos benne, hogy Messi jobb CRnel. Nalam kb egyszinten vannak, talan egy hangyabokanyival jobb az argentin. Szubjektiv dolgokrol vitazunk, erveket is szoktam hozni.

Messi nekem sokaig szimpibb volt, leginkabb azert mert CR allandoan pojacaskodott, meg gorcsolt. De ez az utobbi evekben egyre inkabb megfordulni latszik. Messi sem az mar, mint amikor olyan csapat volt mogotte, hogy konnyeden dominalta a vilagot. Meg pont a vb elott irtam, hogy kellemesen csalodtam benne, mert ferfiva erett, addig-adfig felveszi a vezer szerepet. Erre is inkabb racafop, mint erositi eddig a ket meccs alapjan.

Majd ha nar mindketto visszavonult eldontjuk. Illetve dehogy, ugyanigy olni fogjuk egymast. :D
pep71
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1102
Csatlakozott: 2011.08.30. 00:28:51

2018.06.22. 09:52:25

kíváncsian várom, hogy egy esetleges Portugál kiesés után, mennyi madridista lesz itt..úgy beszélnek itt páran(még barcások is), mintha CR a VB döntőbe vezette volna a hazája csapatát és ott rúgott volna egy mesterhármast...könnyebb csoportba kerültek, spanyolok ellen mázlijuk volt , Marokkó ellen hozták nagy nehezen a kötelezőt,ennek ellenére még a csoportból is kieshetnek..
Avatar
bali 15
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2541
Csatlakozott: 2008.06.05. 20:18:25

2018.06.22. 09:43:53

Ráadásul az argentinok is minden tornán esélyesek.
2006 óta rohadtul nem esélyesek. Ezt mindenki tudja, aki képes taktikus szemmel nézni a futballt. 2010-ben amikor Maradona otthonhagyta Cambiasso-t és Zanettit, már akkor tudni lehetett, hogy semmit se tud a modern labdarúgástól, és amint belefutnak egy szervezettebb gárdába óriásit fognak égni. A németektől kaptak is egy négyest. A 2014-es menetelésük, meg egy mázlikkal teletűzdelt vicc volt, akárcsak a portugáloké 2016-ban.
Hát Ronaldonak jóval rosszabb csapattársai vannak, mégis küzd, hajt, meghal a mezért.
Ez nagyon nem igaz. Nincsen még1 5X aranylabdás a portugál csapatban, de profi mentalitású melósok veszik körül, akiknek hála semmit se kell védekeznie, csak a 16-oson belül Inzaghiskodnia, ahogy a Real-ban is teszi már azt évek óta.
mark watney
Barça B
Hozzászólások: 75
Csatlakozott: 2018.06.13. 10:31:22

2018.06.22. 09:41:36

Szerintem arra gondolt Simeone, higy hiaba zsenialis jatekos Messi, hiaba jobb kepessegu, mint CR, ha ezt a palyan nem tudja a gyakorlatban ervenyre juttatni. Ellenben ha a cspat minden egyes tagja nap mint nap azt latja megvedzesen, nemhogy meccsen, hogy a az 5x aranylabdas sztar, aki mar mindent elert minimum ketszer megszakad edzesen, eloszor erkezik, utaljara tavozik, kuzd, kapar, lelkesit, tamogat, akkor az ohatatlanul atragad a tobbiekre. A gyoztes mentalitas. Es ez mindennel tobbet er, ha az eredmeny a lenyeg. Simeonenak pedig az.
Avatar
Cseri
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1797
Csatlakozott: 2010.11.19. 08:58:48
Tartózkodási hely: Pécs

2018.06.22. 09:29:05

Igen,ez megmutatja azt is,hogy mekkora baromság azt állítani és ezzel kritizálni pl. Pep-et,hogy Messivel könnyű nyerni. Simeone se tudná megfelelően használni Leo-t. Ő egy melós edző,mint CsankJancsi a Váccal, egyszer kijött a lépés a szürke eminenciásokkal azt cső'. Ez meg egy olyan megállapítás,mintha a kaszinós Gyurka mondta volna,én is szívesebben passzolgatnék Inivel,mint ezekkel a noname argentín gyerekekkel és vszeg jobban is menne. Azért kíváncsi lennék egy olyan statra,hogy melyik zseni rúgott több gólt úgy,hogy magának verekedte ki és nem elé rakták... Gondolom az is Leo hibája,hogy egy profi futballista 11 m-ről 0-0-nál nem képes eltalálni az üres kaput és a kapus oda rúgja a labdát a csatárnak.
„Az egyik oldalon van egy csapat. A másik oldalon is van egy csapat, amiben ott van Lionel Messi. Az úgy egy teljesen más történet. Amikor az emberek különböző csapatokat elemeznek, emlékeztetniük kell magukat arra, hogy ez az egy ember mindent megváltoztat. Vele másképp néz ki egy csapat.”
Avatar
kz86
Jugador del Barça
Hozzászólások: 127
Csatlakozott: 2012.01.27. 15:03:55

2018.06.22. 09:25:58

thuram24 írta:"Azzal nem lehet vitatkozni, hogy Messi nagyon jó. De hogy tisztázzuk: akkor nagyon jó, ha különleges futballistákkal játszhat együtt. A kérdésem pedig az: ha van egy csapatod átlagos játékosokkal, akkor Messit vagy Ronaldót választanád inkább?” – tette fel a költői, véleményét tökéletesen tükröző kérdést.

Egy nagyon érdekes kérdés amit Simeone tett fel és elgondolkodtató és szerintem is egyértelmű a válasz sajnos. És ez egyre jobban bizonyságot nyer. Kiváncsi vagyok ti ezzel kapcsolatban, hogy gondolkodtok.

Kar érte de ahogy írtak már előttem erről Messi is tehet, hogy így alakulnak fontos mérkőzések mostanában számára és Ronaldonak meg úgy ahogy. Egyfelől meg az átlag embernek meg újra bizonyságot nyer hogy a kimagasló tehetség önmagában meg mindig le előzhető egyéb más pozitív tulajdonságokkal.
Én egyértelműen Messit választanám. És egy pszichológust mellé :D
thuram24
Barça C
Hozzászólások: 7
Csatlakozott: 2018.03.06. 22:14:21

2018.06.22. 09:05:20

"Azzal nem lehet vitatkozni, hogy Messi nagyon jó. De hogy tisztázzuk: akkor nagyon jó, ha különleges futballistákkal játszhat együtt. A kérdésem pedig az: ha van egy csapatod átlagos játékosokkal, akkor Messit vagy Ronaldót választanád inkább?” – tette fel a költői, véleményét tökéletesen tükröző kérdést.

Egy nagyon érdekes kérdés amit Simeone tett fel és elgondolkodtató és szerintem is egyértelmű a válasz sajnos. És ez egyre jobban bizonyságot nyer. Kiváncsi vagyok ti ezzel kapcsolatban, hogy gondolkodtok.

Kar érte de ahogy írtak már előttem erről Messi is tehet, hogy így alakulnak fontos mérkőzések mostanában számára és Ronaldonak meg úgy ahogy. Egyfelől meg az átlag embernek meg újra bizonyságot nyer hogy a kimagasló tehetség önmagában meg mindig le előzhető egyéb más pozitív tulajdonságokkal.
Avatar
Varatrix
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4857
Csatlakozott: 2007.12.26. 14:18:11
Tartózkodási hely: Böpö

2018.06.22. 08:43:15

Tudom, hogy nem ez lesz továbbra is a téma, de szeretnék nem elmenni amellett, hogy Horvátország csapatként végre fel tudott nőni azokhoz a nevekhez, akik a csapatukat alkotják.

Én elsősorban Vidát, Strinicet, és Rebicet dícsérném, akik a játékukkal felnőttek azokhoz, akik európai él csapatoknál játszanak. Különösen Vida, aki egyáltalán nem lóg ki Lovren mellett, sőt, elképesztően harcolt. Rebic-ért meg nem lepődnék meg, ha bejelentkeznek egy olasz, vagy német közép-nagy csapat. Jó korban van, ha vannak is hiányosságai, azért nem kutyaütő. Kramaric esetében meg mintha említette volna is a kommentátor, hogy a Bayern szeretné. Kitűnő kiegészítő játékos lehet ott.

Rakitic & Modric! Végre tudják, úgy alkalmazni őket, hogy a kecske is jól lakjon, és a képoszta is megmaradjon. Nagyon nagyot ment mindkettő.

Modricról minden bókot elmondott a sajtó amit lehetett, de az ahogy rakéta megette az argentinok lelkét tegnap, az bámulatos volt. A pálya minden szegletén védekezett, ha kellett már fent a kapust zavarta, hátul meg kapu előtt becsúszva mentett. Nagyon sokat melózott, és tovább igazolja, hogy miért kell ragaszkodnunk hozzá.

Szóval nem titok, hogy én alapból értük szorítok, a Spanyolok után, de azért Argentína kritizálása mellett, szakítsunk időt arra, hogy észrevegyük, hogy beérett a generáció a horvátoknál.

Le a kalappal! =D>
Kép
"Gavi egy porszívó hangja egy másnapos reggelen. Egy sirály, aki ellopja a halat, amikor már a zsinóron tekered. A villám, amit nem lehet megállítani. Egy vuvuzela a nagymamád temetésén. "- Javier Aznar
Avatar
recrea
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6725
Csatlakozott: 2004.12.24. 23:38:21

2018.06.22. 07:33:08

kz86 írta:
Subinho írta:Nekem eszembe jut Puskás:
Nagy pénz nagy foci, kis pénz kis foci. Ki tudja mit ígértek az Argentin szövetségnél? Azt nem hiszem, hogy csak úgy "nincs kedve" egy Vb-n játszani, ami lehet utolsó VB-je. Ahogy elnézem, lehet utolsó VB meccse lesz...
Gondolom ha továbbmennek, a kiesésesben megjönne a kedve. Igazából Ronaldon kívül kb minden sztár ezt csinálja ezen a VB-n. De jelenleg sajnos hiába nyernek az utolsó fordulóban, nem tőlük függ. Horvát-Izland tuti X lesz! Izlandiak védekeznek, horvátok meg nem fogják megerőltetni magukat.
Dehogy lesz X a Horvátország-Izland. A horvátok szépen leadják a meccet Izlandnak, amivel ki is ejtik Messiéket. Ez szinte biztos.
Ez attól függ, h kell-e nekik a csoportelsőség. Mondjuk x-el is szépen ki fognak esni Messiék, mert sztem Izland megveri ma Nigériát. Ha meg nem, pihentetés szempontjából full logikus egy B csapat a horvátoktól, van még bennük kraft. Én szukrolok nekik, régóta szimpatikus csapat, csak döntő helyzetekben olyan töketlenek.

Messiéknek annyi esélyük van, h ma valami csoda folytán nyer Nigéria.
Avatar
kz86
Jugador del Barça
Hozzászólások: 127
Csatlakozott: 2012.01.27. 15:03:55

2018.06.22. 06:57:58

Subinho írta:Nekem eszembe jut Puskás:
Nagy pénz nagy foci, kis pénz kis foci. Ki tudja mit ígértek az Argentin szövetségnél? Azt nem hiszem, hogy csak úgy "nincs kedve" egy Vb-n játszani, ami lehet utolsó VB-je. Ahogy elnézem, lehet utolsó VB meccse lesz...
Gondolom ha továbbmennek, a kiesésesben megjönne a kedve. Igazából Ronaldon kívül kb minden sztár ezt csinálja ezen a VB-n. De jelenleg sajnos hiába nyernek az utolsó fordulóban, nem tőlük függ. Horvát-Izland tuti X lesz! Izlandiak védekeznek, horvátok meg nem fogják megerőltetni magukat.
Dehogy lesz X a Horvátország-Izland. A horvátok szépen leadják a meccset Izlandnak, amivel ki is ejtik Messiéket. Ez szinte biztos.
Avatar
Subinho
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4184
Csatlakozott: 2005.03.17. 14:44:52
Tartózkodási hely: Budapest

2018.06.22. 06:36:42

Nekem eszembe jut Puskás:
Nagy pénz nagy foci, kis pénz kis foci. Ki tudja mit ígértek az Argentin szövetségnél? Azt nem hiszem, hogy csak úgy "nincs kedve" egy Vb-n játszani, ami lehet utolsó VB-je. Ahogy elnézem, lehet utolsó VB meccse lesz...
Gondolom ha továbbmennek, a kiesésesben megjönne a kedve. Igazából Ronaldon kívül kb minden sztár ezt csinálja ezen a VB-n. De jelenleg sajnos hiába nyernek az utolsó fordulóban, nem tőlük függ. Horvát-Izland tuti X lesz! Izlandiak védekeznek, horvátok meg nem fogják megerőltetni magukat.
Avatar
Cestus
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3423
Csatlakozott: 2017.03.10. 19:23:04

2018.06.22. 05:39:29

Sajnáltam az argentinokat, de hát egy fos csapatuk van sajnos, alig jutottak ki egyáltalán. Sampaoli meg még össze tudna rakni a rendelkezésre álló emberekből egy közepes szintű csapatot, de valamiért a fejébe vette, hogy még inkább felhígítja a kezdőt ilyen gyengusz játékosokkal, akikről ezelőtt még senki sem hallott (Icardit, Pastorét eleve be sem hívta). Ez a meccs most Caballeron ment el, butaság mindent Messire kihegyezni. 0-0-nál, ilyen kiélezett meccsen gólt ajándékozni az ellenfélnek öngyilkosság. Szerintem valahogy továbbjutnak az argentinok, de jobban járnának, ha most búcsúznának, mert a kieséses szakaszban még ennél is jobban megverheti őket valaki.

Realosok, borzasztóan túltoljátok ezt a Messi és CR közötti mentalitásbeli különbséget. Messinek most van pár rossz hónapja, volt persze régebben is. Ennyi alapján pedig leírjátok az embert, pedig ez a válogatott eleve csak azért szenvedhet most kint a VB-n, mert egy mesterhármassal kijuttatta őket az utolsó meccsen (hátrányból fordította meg másrészt, és szerintem egy darab selejtezőn nem rúgtak az argók hármat azelőtt). CR ugyanúgy flop volt az egész EB alatt mellesleg.

Mindezek ellenére Messinek nem kellett volna újracsatlakozni a válogatotthoz, csak szenved az egésszel, és mostanra teljesen beleszürkült a mezőnyükbe. A folyamatos viszálya az argentin szurkolókkal, valamint Maradona dolgai szintén nem egészségesek, még kínosabbá teszik a helyzetet, őt pedig kelletlenebbé.

A horvátok meg jól tolták, jó csapatuk van, de szerintem a kieséses szakaszban ők is mennek a levesbe hamar.
"It is what it is."

- Ernesto Valverde, 2019, közvetlenül az anfieldi vereség után.
Avatar
Cseri
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1797
Csatlakozott: 2010.11.19. 08:58:48
Tartózkodási hely: Pécs

2018.06.22. 05:11:08

Decima tudod a haza nem az a hely,ahol élni kell,hanem ahol lehet. Enegem vagy a családomat egyszer fenyegettek volna meg, a lábamat be nem tettem volna oda többet. Örülök,hogy reálosként találtatok egy fórumot,ahol bizonygathatjátok,hogy bezzeg roncika,de nyugi, portugália nem fog vb-t nyerni és többet eb-t sem.
„Az egyik oldalon van egy csapat. A másik oldalon is van egy csapat, amiben ott van Lionel Messi. Az úgy egy teljesen más történet. Amikor az emberek különböző csapatokat elemeznek, emlékeztetniük kell magukat arra, hogy ez az egy ember mindent megváltoztat. Vele másképp néz ki egy csapat.”
Avatar
fanbarca
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2162
Csatlakozott: 2010.05.15. 09:11:15
Tartózkodási hely: Szatmárnémeti

2018.06.22. 04:14:01

Egyre több a realos a fórumon. Főleg ilyenkor. Csak tudnám, hogyan és miért találtok ide.
més que un club
La Duodecima
Barça C
Hozzászólások: 13
Csatlakozott: 2017.04.20. 11:39:09

2018.06.22. 01:18:04

Ez már nekem fáj, amit itt páran leművelnek.

Messi egy undorító féreg lenne, ha az argentin helyett a spanyol válogatottat választotta volna. Én soha a büdös életben nem tudnék másik válogatottban játszani, mint a magyar. Ráadásul az argentinok is minden tornán esélyesek. Jó, persze nem mindig a legnagyobb esélyesek, de azért na.
Szóval ezért tisztelem Messit.

A másik a csapattársak. Hát Ronaldonak jóval rosszabb csapattársai vannak, mégis küzd, hajt, meghal a mezért. Látszik is az eredménye. Míg Messi mit csinál? Sétálgat és nem érdekli az egész. Erre mit lehet mondani?
Egy klasszikus idézet jut eszembe:
"Lehet rosszul játszani, de lélektelenül soha! Van úgy, hogy az embernek rossz napja van és a pályán semmi nem sikerül. Nem számít, a lényeg az, hogy lássák rajtad az emberek, hogy megszakadsz a klubért, a szurkolókért és akkor a vereség is meg van bocsátva. Ilyen egyszerű!”

A Copa América-n sokszor az argentin válogatott volt a fő esélyes, ehhez képest sose jött nekik össze. Ez részben Messinek is köszönhető.
A vb döntőbe meg az argentinok 4 éve elég nagy mákkal jutottak be. Messi azon a vb-n se brillírozott, még az argentinoknál volt nála jobb játékos. De még ez se lett volna baj, ha láttad volna rajta, hogy megszakad a pályán.
Nézzétek meg Ronaldo 2 évvel ezelőtti eb-jét. Szintén nem élete formájában játszott, de rajta látszódott, hogy igen, nyerni akar, de most ennyire képes. Messin mikor látsz ilyet?

Erről jut eszembe, amikor Messi lemondta a válogatottságot. Az mi volt már? Nem megy a csapatnak és feladom? Ronaldonál mikor látnál hasonlót? Ő mindig mindent meg akar nyerni, így ez nem fordulhatna nála elő. Ilyen a mentalitása.

Ez a különbség a 2 játékos között. Messi képességekben jobb nála, de fejben alázva van.
Bízom benne, hogy a jövőben lesz majd olyan játékos, aki Messi képességeivel fog rendelkezni, de Ronaldo mentalitásával. Ja, és remélhetőleg a realban fog játszani :D
Avatar
terrer
Jugador del Barça
Hozzászólások: 110
Csatlakozott: 2005.05.13. 21:11:13
Tartózkodási hely: Budapest

2018.06.22. 00:30:05

mark watney írta:
Basszus, en azt mondtam, hogy az EB nivosabb. (mert komolyabb es tobb csapat harcol erte) Ti meg azt akarjatok a szamba adni, hogy felhandalom Messinek, hogy nem nyert EB-t. Amiben az az ovodas poen, hogy nem indulhat, leven masik kontinenshez tartozik. Ez mar ovodas szint.
Oké, az EB nívósabb, de most mit tehet Messi ha ő csak a Copán játszhat? Eljutatott a csapattal többször a döntőig. Több döntőt játszott kontinens tornán mint Ronaldo, igaz CR-ék meg is nyerték, de CR nélkül a döntőben. Messinek vb döntője is van, szóval én nem érzem, hogy Ronaldo annyival több lenne válogatott szinten...
Mondom ezt úgy, hogy elismerem, jelenleg jobb vagy inkább jobb formában van a portugál.
Válasz küldése