Európa-bajnokságok & Világbajnokságok

Foci a Barçán kívül

Ki nyeri a Világbajnokságot?

A szavazás 2022.12.18. 12:44:24-kor befejeződött.

Címvédés, Franciaország
15
33%
Ezúttal Messiéknek összejön, Argentína
29
64%
Horvátország idén megnyeri
1
2%
Folytatódik a csoda, Marokkó
0
0 szavazat
 
Szavazatok száma: 45
Avatar
brazilfan
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1012
Csatlakozott: 2018.02.26. 09:49:51

2022.12.03. 12:23:39

MessiNeymarSuarez írta:
2022.12.02. 22:00:13
Olyan baromság ez a sárgalap mezlevételért ünneplés közben :roll:

Vagy ha már sárga, második sárgát ne érjen már
A FIFA szabályalkotó testülete eddig sem a szituációk életszerű megítéléséről volt híres, és valószínűleg nagyon bosszantja őket az egyénieskedés, a különcség. Például a könyöklésért nem mindig jár sárga, de a mezlevételért igen, nyilván sokkal nagyobb veszélyt jelent a társadalomra.
Avatar
Deluigi
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1827
Csatlakozott: 2021.06.08. 22:25:50
Tartózkodási hely: Szekelyudvarhely

2022.12.03. 10:38:29

MessiNeymarSuarez írta:
2022.12.02. 22:00:13
Olyan baromság ez a sárgalap mezlevételért ünneplés közben :roll:

Vagy ha már sárga, második sárgát ne érjen már
golorom: mutasson egy lovest, ugorjon at a sajat fejen, tisztelegjen, megertjuk, hogy ugyes volt es sikerult belonie a golt

aki ennek tudataban (hogy bepirosodik) ledobja a mezet, az meg is erdemli
Avatar
Cseri
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1784
Csatlakozott: 2010.11.19. 08:58:48
Tartózkodási hely: Pécs

2022.12.03. 10:28:07

Azért a 48 csapat minimum vicc kategória, a fifának kétszáztizen valahány tagja van, ez kis túlzással azt jelenti, hogy minden negyedik, na jó, minden ötödik csapat kiérdemli a részvételt. Ez elvileg a foci legfontossabb világversenye, nem kellene ennyire felhígítani. Képzeljük el, hogy pl. az olimpián résztvehet a világ összes tornászainak negyede...
„Az egyik oldalon van egy csapat. A másik oldalon is van egy csapat, amiben ott van Lionel Messi. Az úgy egy teljesen más történet. Amikor az emberek különböző csapatokat elemeznek, emlékeztetniük kell magukat arra, hogy ez az egy ember mindent megváltoztat. Vele másképp néz ki egy csapat.”
Avatar
bence0330
Az Év Fórumozója 2022
Hozzászólások: 6886
Csatlakozott: 2020.07.16. 19:01:18
Tartózkodási hely: Pécs

2022.12.03. 09:35:49

Troym írta:
2022.12.03. 06:24:42
Barca oldalról a csoportkör után hazamegy Christensen, Araujo és TS plusz vasárnap vagy Lewy vagy Dembele és Kounde.
Egyébként úgy kéne vb-t összerakni, hogy a 20 mindenkori legjobb csapat legyen már ott. Van ilyesmi a jegkorongban olimpián. Szóval miért kell egyszerre USA, Kanada és Mexikó mondjuk Olaszország, Svédország, Chile, vagy Kolumbia helyett. 48 csapatnál meg jön majd Türkmenisztán meg Azovi szigetek, onnantól csak elődöntőtől lesz értékelhető az egész.
Nem tudom, nekem pont ezen csapatok miatt éri meg meccset nézni. Kanada, USA pl látványos meccseket produkálnak, sokkal jobban élveztem, mint két magas szintű csapat egymás elleni szenvedését. Ezen, vagy pl. az afrikai csapatok adtak egész más focit, mint amit megszokhattunk, és ez szerintem érdekes. Irán is szépen játszott, sőt, még a Szaúdiak is helyenként, és még 1-2-t fel lehet sorolni. Plusz sok ilyen töltelékcsapat lepte meg, vagy akár ejtette ki a nagyokat, szóval azért nem arról van szó, hogy 8-0-ák voltak a csoportkörben.
A 48 csapatnál meg lehet, hogy pont megérkezik az a pár csapat, akik amúgy jók, csak kimaradtak, és írtad is. Latinamerikából Chile, Kolumbia, Európából Svéd, Olasz (gondolom nekünk is nagyobb esélyünk lesz egy fokkal), afrikából még egy Nigéria-Algéria akik szintre itt lehetnének pl.
ter Stegen; Cancelo - Cubarsí - Araujo - Koundé; Gündogan - Christensen - Pedri; Felix - Lewy - Raphinha
Troym
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2455
Csatlakozott: 2009.08.15. 12:12:47

2022.12.03. 06:24:42

Barca oldalról a csoportkör után hazamegy Christensen, Araujo és TS plusz vasárnap vagy Lewy vagy Dembele és Kounde.
Egyébként úgy kéne vb-t összerakni, hogy a 20 mindenkori legjobb csapat legyen már ott. Van ilyesmi a jegkorongban olimpián. Szóval miért kell egyszerre USA, Kanada és Mexikó mondjuk Olaszország, Svédország, Chile, vagy Kolumbia helyett. 48 csapatnál meg jön majd Türkmenisztán meg Azovi szigetek, onnantól csak elődöntőtől lesz értékelhető az egész.
Ter Stegen - Kounde - Araujo - Christensen - Balde - De Jong - Pedri - Gündogan - Raphinha - Yamal - Lewandowski
Avatar
MessiNeymarSuarez
Presidente del Barça
Hozzászólások: 10071
Csatlakozott: 2014.10.18. 14:14:18
Tartózkodási hely: Budapest

2022.12.02. 22:00:13

Olyan baromság ez a sárgalap mezlevételért ünneplés közben :roll:

Vagy ha már sárga, második sárgát ne érjen már
Avatar
grgly50
Capitá del Barça
Hozzászólások: 760
Csatlakozott: 2018.02.07. 21:37:09

2022.12.02. 19:39:56

A MARCA oldalán közlik a FIFA által közzé tett bizonyító videót, hogy érvényes a második japán gól. Háát..... Nekem ebből sem az derül ki, hogy nem volt kinn a labda. A képen, ami a vitatott helyzet, a japán játékos lába kitakar.
Más kérdés, hogy a spanyol csapat nem nagyon tiltakozott. Pedig más esetben.......
Na, erről nem többet!
Troym
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2455
Csatlakozott: 2009.08.15. 12:12:47

2022.12.02. 19:08:37

Na Araujo felépülhet.
Ter Stegen - Kounde - Araujo - Christensen - Balde - De Jong - Pedri - Gündogan - Raphinha - Yamal - Lewandowski
Avatar
Messithebest
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3308
Csatlakozott: 2010.05.15. 20:34:35

2022.12.02. 18:09:12

Egyedül Suarezt sajnálom (javarészt csak a barcelonai kötődése miatt), egyébként abszolút megérdemelte Korea a továbbjutást, szerintem. Az Uruguayiak azt hitték hogy egy meccsel, ahol van is kedvük focizni, azzal tovább lehet jutni de hát nem így lett.
Kép
"I don't know, why the man above gives me the hardest road, but... the man above don't put you in situations that you can't handle." - LeBron James
Avatar
bence0330
Az Év Fórumozója 2022
Hozzászólások: 6886
Csatlakozott: 2020.07.16. 19:01:18
Tartózkodási hely: Pécs

2022.12.02. 18:05:58

Aztamindenit. :shock: Én örülök, Korea kitette minden meccsen a lelkét, tudásuk maximumával jutottak tovább, Uruguayban meg kb minden nagy név besült. Mondjuk az uru edző nagyon elkalkulálta magát a cserékkel, akármennyire nem volt formában Nunez, azért vele + Suarezzel több esélyük lett volna.
ter Stegen; Cancelo - Cubarsí - Araujo - Koundé; Gündogan - Christensen - Pedri; Felix - Lewy - Raphinha
Avatar
MessiNeymarSuarez
Presidente del Barça
Hozzászólások: 10071
Csatlakozott: 2014.10.18. 14:14:18
Tartózkodási hely: Budapest

2022.12.02. 17:54:43

Az kemény, könnyen lehet hogy azon a meg nem adott nagyon kérdéses tizin múlik Uruguay továbbjutása. :shock:


SZERK: EZ ennyi, valahogy ironikus hogy bosszút állt Ghána 2010-ért, szemüket is kivédték.

De azért ezt az edző is eltaktikázta, kellett volna még 2 gólt beverni mielőtt leengedi a gólzsákokat
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára MessiNeymarSuarez 2022.12.02. 18:06:49-kor.
Avatar
bence0330
Az Év Fórumozója 2022
Hozzászólások: 6886
Csatlakozott: 2020.07.16. 19:01:18
Tartózkodási hely: Pécs

2022.12.02. 16:19:53

Ghánának drukkolok, de ez a büntető minimum egy, de inkább két ponton is problémás... a tétlen lest nem is nézték vissza, pedig teljesen egyértelműnek tűnt. :O Persze a múltjukat tekintve megérdemeltek egy ilyet. :D

Na, mindegy is. Közben talán el is dőlt, sokkal jobban mennek az Uruk, mint az első két meccsen.
ter Stegen; Cancelo - Cubarsí - Araujo - Koundé; Gündogan - Christensen - Pedri; Felix - Lewy - Raphinha
sansz
Capitá del Barça
Hozzászólások: 843
Csatlakozott: 2019.09.23. 11:54:39

2022.12.02. 12:38:26

Én nem értem miért bundáztok páran, ellazázták a spanyolok, ennyi történt,mindemellett nem is kifejezetten jók, így persze,hogy bajba kerültek a vérszemet kapott Japánok ellen. Busitól nem pattan el labda? Kivétel mikor róla kapja a Barca a gólokat. Nem is olyan keveset.

Szerintem amúgy nem olyan rossz a vb, az vicc, mikor ilyen lengyelek tovább mennek, a vb-n se lenne helyük, de ez van.
Más is mondta,vegyük észre, a foci megváltozott. Kevés az igazán fantasztikus karakter, ezért vannak ilyen debrőjnék elővéve,hogy micsoda szupersztárok.
Meg kell becsülni őket is, mert hasznosak, csak nem olyanok,mint amire festve vannak. Amint a gépezet körülöttük nem olajozott,elfogy a tudomány. Nem is volt. Egyszerűen most a TOPfocinak szürke, szófogadó katonák, futógépek kellenek. Ezért gyönyörködünk,ha egy névtelen(bocs a tunéziaiaktól) arab srác kioszt egy kötényt egy franciának,mert ez már nem alap.
Neymar tán az utolsó aki magas szinten színt visz a játékba, már rég Messiék sem ez a kategória,mert a kiöregedők egy mozdulatot se csinálnak feleslegesen. Ez van, remélem majd jön egy Messi-Ronaldo fiatal generáció,ami majd földbedöngöli technikával és váratlan húzásokkal ezt a pragmatikus "szuper" játékot. De a környezet, a gyerekfoci gyárak persze nem ezt segítik, mert ott sem azt dicsérik meg már legjobban,aki mindenkinek osztogatja a kötényeket. Aki szidja a vb-t,annak szerintem az egész mai focit kell szidnia.
Összességében azért vannak szórakoztató meccsek is, csak egyszerűen nincsenek meg a Ronaldinhok, Zidaneok, Roberto Carlosok. Csak a lelátón.

Szerintem a lenézett spanyol focit is meg kell becsülni, egyszerűen ott még maradt szórakoztató játék,ha pénz és így megfelelő emberanyag nincs is már, szerintem nézhetőbb,mint az ajnározott angol liga, a fenti okok miatt.
Avatar
bence0330
Az Év Fórumozója 2022
Hozzászólások: 6886
Csatlakozott: 2020.07.16. 19:01:18
Tartózkodási hely: Pécs

2022.12.02. 10:39:27

Ez a tegnapi a legnagyobb bunda, amit láttam az elmúlt években. Egy balfékesség belefér hátul egy meccsen, de zsinórban jöttek, látványosan gólt akartak rúgatni Japánnal. Busquets oké, hogy lassú, de nem pattannak el tőle a labdák méterekre. :D Aztán vicces volt nézni, a 70. perc környékén, mikor elkezdtek iparkodni. :D Akkor 10 percig az igazi spanyol csapatot láttuk, csak hát irgalmatlan stresszben.
Szóval szerintem sem lehet kiindulni a tegnapi meccsből. Szerintem sima győzelem lett volna normál körülmények közt. Én egy időben el is kapcsolgattam már, mert nem volt kedvem ilyen leadott meccset nézni...

Neymarról egyrei nkább olyan hírek jönnek, hogy a VB-jének annyi, akkor mondjuk már nem igazán nehezebb az az ág. Szerintem a spanyolok is vannak olyan esélyesek, mint kb bárki más, nálam ez a Ney nélküli Brazília, Portugália, Spanyolország, Anglia kb egy halmaz, és talán a Franciák egy picit esélyesebbek, az Argentinok meg egy fokkal lejjebb náluk, ha az utolsó meccsüket vesszük alapul. De úgy nincs olyan rettenetese nagy különbség köztük.
ter Stegen; Cancelo - Cubarsí - Araujo - Koundé; Gündogan - Christensen - Pedri; Felix - Lewy - Raphinha
Avatar
Chino
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7360
Csatlakozott: 2009.05.07. 12:32:57
Tartózkodási hely: Debrecen

2022.12.02. 10:32:53

Ha nem is szándékosan "adták le" a meccset, de a második félidőben látszott hogy csak ímmel - ámmal támadgatnak, igazából mindkét csapatnak tökéletes volt az eredmény, egyik se akart nagy kockázatot vállalni.
Többek között szerintem ezért lett ez a meccs olyan, amilyen.
Eddig ez a VB úgy egy trágya ahogy van, még az élvezhetőbb meccseken is igazából az egyik félidő, ami tényleg szórakoztató. Az egyenes kieséses szakaszban remélem már más mérkőzéseket fogunk látni, ott tényleg 100 %-osan odateszik majd magukat a csapatok, mert ott javítási lehetőség, meg matematikai esély nincs.
Ezek a csoportmeccsek amúgy sem mérvadóak. Egyáltalán nem tükrözik a valós tudást. Lehet, hogy 9 ponttal továbbmennek a portugálok, de hogy nem top 3-as az biztos, ahogy valljuk be Japán sem csoportelső Németország és Spanyolország előtt. A franciák 6 pontja sem reális, ahogy az argentínok sem olyan gyengék mint az első meccsen, de nem is olyan erősek, mint a lengyelek ellen. Ez a különbség pedig egyenes kiesésben kijöhet, úgyhogy túl sok nagy meglepetést nem várok, már a nyolcaddöntőben sem
Forca Barca!!!!
Avatar
grgly50
Capitá del Barça
Hozzászólások: 760
Csatlakozott: 2018.02.07. 21:37:09

2022.12.02. 09:56:06

Lehet, hogy nagyon nem jól látom, s nagyon tévúton vagyok, de számomra elég érthetetlen ez a VB. Az elért eredmények, az európai csapatok hozzáállása. Vagy tényleg ennyit tudnak?
Na, ezt azért nem hiszem el, mert belgák, dánok, németek egy kényelmes, sétálós, passzolgatós focit mutattak eddig. Volt eset, amikor elkezdtek futni, meg-meg villant egy-egy sztár, de mintha nem érdekelte volna nagyon egyiket sem az eredmény. "Pörögjön le, s menjünk haza".
A spanyol-japán meccs! Ilyen nincs, amit Simon és a hátvédek csináltak. Összeesküvés elmélet? Igen az. Szándékosan alakították az eredményt az én véleményem szerint.
A bíráskodás! Sokunk számára érdekes itélkezések. Hogy mennyire igazságosak, azon lehet vitázni, de nagyon nem befolyásolják az eredmény alakulását. Például még nem volt kiállítás.
Nagyon csalódott vagyok, s ez hoz ki belőlem ilyen gondolatokat. Azt várom, hogy legyen gyorsan vége ennek a "bohóckodásnak", s térjünk vissza a bajnokságokhoz, kupameccsekhez. Ott legfeljebb a bírói itéletek borzolják fel a kedélyeket.
Lehet, hogy nagyon tévedek, de "Tévedni emberi dolog! Mondá a ki sündisznó, s lemászott a fogkeféről"
Avatar
brazilfan
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1012
Csatlakozott: 2018.02.26. 09:49:51

2022.12.02. 08:55:56

visca el barca írta:
2022.12.02. 06:27:08
Ua. az ötlettelen tilitolit tolják mint a barca, csak valamivel gyengebb kivetelben, gyengébb játékosokkal.
Nem hinném, hogy összefüggés van a Barca-stílus és a spanyol válogatott második helye között, például a nem Barca-stílusban játszó Belgium, Dánia, Németország kipottyant, és a spanyol támadóknál magasabbra értékelt francia csatárok sem tudtak gólt lőni Tunéziának.

Nekem most jó kedvem van, a németek kiestek, a spanyolok pedig elkerülik a brazilokat. Nem mintha lekezelném Marokkót, de én is inkább játszanék ellenük, mint Horvátország ellen.
Avatar
messideco
Presidente del Barça
Hozzászólások: 12231
Csatlakozott: 2008.07.08. 16:49:07

2022.12.02. 08:45:55

BarcafanTomee írta:
2022.12.02. 08:43:05
De lesznek még meglepetések szerintem. Nem lehet jósolni. Egyelőre nincs csapat aki 1000 fokon ég.
Én ezt sajnos a braziloknál és a portugáloknál látom. Remélem kiégnek a döntőig :D
"And my heart will leave you never."
Avatar
BarcafanTomee
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2574
Csatlakozott: 2006.09.16. 14:48:58

2022.12.02. 08:43:05

Én nem gondolnám, hogy a Marokkó, Portugál ág bármivel is gyengébb lenne mint egy Horvát, Brazil, sőt. Az elődöntő egyenesen nehezebb is. Francia/angol vs Argentin/holland.

Szóval nem hiszem, hogy másodikok szerettek volna lenni a spanyolok. Nem tudtak már váltani.

De lesznek még meglepetések szerintem. Nem lehet jósolni. Egyelőre nincs csapat aki 1000 fokon ég.
Avatar
barcami
Jugador del Barça
Hozzászólások: 237
Csatlakozott: 2008.07.25. 12:09:18

2022.12.02. 06:29:18

Leadták a meccset a spanyolok.
A gyors gól csak biztonsági gól volt baj esetére, ha túl jól állna Costa Rica.
Meglőtték aztán vártak és semmit se csináltak.
A taktikázás már a németek elleni meccsen elkezdődött, lesütött hogy jó az X és nem rohannak 6 ponttal a csoport élére.
Le tudták volna simázni a németeket is.
Elemeztek, ügyesek voltak, lekerültek egy kevésbé rizikós ágra. Meglátjuk bejön-e a taktika.
Avatar
visca el barca
Presidente del Barça
Hozzászólások: 20964
Csatlakozott: 2005.02.01. 13:13:37

2022.12.02. 06:27:08

Andris írta:
2022.12.01. 23:52:00
En nem tudom mire gondol az, aki a mai spanyol teljesitmeny alapjan barmifele kovetkeztetest is levon.. nyilvanvaloan nagyon messze nem vettek komolyan egeszen a 71. Percig, amikor jott egy kis ijedtseg.
Nem allitom h olyan csodalatosak, de sztem az elso ket meccsuk a mervado, barki barmit is gondoljon roluk, az alapjan kell ezt tennie.
Ez a két meccs bőven elég volt, hogy leszűrjük mit tudnak. Semmit. Ua. az ötlettelen tilitolit tolják mint a barca, csak valamivel gyengebb kivetelben, gyengébb játékosokkal. Mikor japan beállt védekezni, 30 percig kapuralövésük se volt.
Like a soul without a mind, in a body without a heart, I'm missing every part...
Kép
Avatar
Andris
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13507
Csatlakozott: 2006.05.20. 20:47:07
Tartózkodási hely: Budapest

2022.12.01. 23:52:00

En nem tudom mire gondol az, aki a mai spanyol teljesitmeny alapjan barmifele kovetkeztetest is levon.. nyilvanvaloan nagyon messze nem vettek komolyan egeszen a 71. Percig, amikor jott egy kis ijedtseg.
Nem allitom h olyan csodalatosak, de sztem az elso ket meccsuk a mervado, barki barmit is gondoljon roluk, az alapjan kell ezt tennie.
"Az a baj az Interneten terjedő idézetekkel, hogy nem tudod róluk megállapítani, valódiak-e."
- József Attila
Avatar
visca el barca
Presidente del Barça
Hozzászólások: 20964
Csatlakozott: 2005.02.01. 13:13:37

2022.12.01. 22:04:23

Hihetelen h kiesett a bayern :shock: ezek a spanyolok rém gyengék, marokkó ellen 50-50-et adok neki.
Like a soul without a mind, in a body without a heart, I'm missing every part...
Kép
Avatar
csababarca
Az Év Fórumozója - 2021
Hozzászólások: 15406
Csatlakozott: 2005.10.03. 21:19:38
Tartózkodási hely: Dabas

2022.12.01. 22:02:53

Majd a nagy örömködés közepette Marokkó nehogy megráncingálja a spanyolokat.
Vagy a portugálok később.
"Amikor nézzük Őt, akkor értsük meg ez egy sajátos játékos akit látunk, ez totálisan egyedi. Háromszor verte meg úgy Gvardiolt, hogy az magasabb, erősebb, gyorsabb, fiatalabb, energetikusabb. Ezt írd már le nekem számokkal. Ez mutatja azt, hogy micsoda valójában a futball."
Avatar
Bob_Marley
Presidente del Barça
Hozzászólások: 19486
Csatlakozott: 2010.02.06. 19:42:14

2022.12.01. 21:58:29

Lefott a bajor kolbász :) A paella és sushi ízletesebb falatok voltak ebben a csoportban.

Marokkó ellen tovabb kell menni,gyakorlatilag szomszedvar csata,de meg kell oldani.

Japant viszont nem írnám le a horvátok ellen
Kép
Kép
Kép
Válasz küldése