Ligue 1 - Franciaország

Foci a Barçán kívül
Avatar
lui1698
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7704
Csatlakozott: 2007.10.16. 16:28:15
Tartózkodási hely: A felhők alatt a parton egy tengeröbölben állva...

2012.11.24. 21:42:43

Az a nem mindegy. Elazigspor - Galata meccsen a 89. percben kiszórták Muslera-t, de mivel már nem volt cseréje a vendégeknek így Felipe Melo áll be a kapuba. És kivédte a tizit.

http://youtu.be/mXuSyWraRBo
Kép
Olyanokra képes vagy, amit talán még te se tudsz. Elfut az élet, jól teszed, hogyha vele futsz.
Gareth Tello
Az Év fórumozója 2013
Hozzászólások: 5728
Csatlakozott: 2012.03.03. 19:01:12
Tartózkodási hely: Budapest

2012.11.24. 19:07:27

Mezner2 írta:Ibra ma is : 2gól,2gólpassz,

Ibra:Troyes 4:0

Elképesztő,ha ő nincs,akkor valahol a 7.hely környékén lenne a sejk Fc....
Whoscored csak egy asszisztot ír, de így is, úgy is kiemelkedő, amit Zlatan művel.

2012-2013 (PSG)
16 meccs
14 gól
7 gólpassz
1 piros lap :D

Amúgy remekeltek az exbarçások, Maxwell is rúgott egyet. ( http://www.youtube.com/watch?v=ZJNMLeY5 ... tube_gdata ) :)
Avatar
Mezner2
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1706
Csatlakozott: 2006.04.14. 13:27:29

2012.11.24. 18:52:02

Ibra ma is : 2gól,2gólpassz,

Ibra:Troyes 4:0

Elképesztő,ha ő nincs,akkor valahol a 7.hely környékén lenne a sejk Fc....
Avatar
sjd
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6400
Csatlakozott: 2007.07.09. 08:55:57

2012.11.21. 19:36:05

http://www.origo.hu/sport/focivilag/201 ... sgnel.html

Valamiért nem lepnek meg az itt leírtak. De én csak örülök ennek, gyakorlatilag mindent megtestesítenek klubszinten, amit utálok az fociban, talán végre bebukik ez a fifázós játékospolitika is.
20tek
Jugador del Barça
Hozzászólások: 234
Csatlakozott: 2008.08.13. 14:52:03

2012.11.21. 14:40:51

LG írta: Én nem akarok semmit sem alátámasztani, hisz csak akkor láthatjuk majd mire képes, ha majd tényleg eljön vmelyik európai top csapatba. Csak egyszerűen engem nem győzött meg. Fred és Luis Fabiano is már kiégett játékosok, szerintem régen rossz, ha egyáltalán velük kell összehasonlítani. Ha még vmi egészen elképesztő űrfocit mutatna Braziliában, akkor sem lennék benne biztos, hogy Európába elég lenne, nemhogy így.
Én sem állítom, hogy aranylabdás lesz Európában, csak azt, hogy az alapján amit 19 évesen Brazíliban elért, elmondható, hogy megvan benne a lehetőség. Aztán vagy sikerül, vagy nem. Csak az nem bírom felfogni, amikor azt mondják, hogy gyenge lesz, mert mindezt Brazíliában érte el. Igen, mert még ott játszik, és még ő sem tud a Realnak vagy Athletico-nak gólt lőni, ha még nem focizik itt :D
LG
Az Év fórumozója 2016
Hozzászólások: 21271
Csatlakozott: 2004.12.17. 21:03:01

2012.11.21. 14:24:48

kristop írta:ahogy a spanyol bajnokságból érkezők nem élnek meg a plben mítosz is elfelejtődik szépen (agüero, silva, mata, cazorla, michu), úgy fog az is, hogy ezek a brazil gyerekek meghalnak az európai fociban.
Majd meglátjuk, de egyelőre a gyakorlat teljesen más mutat. Az igazság az, hogy Ronaldinho(esetleg még Kakára lehet ráfogni) volt az utolsó brazil zseni, és az ő fénykora sem mostanában volt.

Olyan mítoszról, amit feljebb említettél pedig én életemben nem hallottam, szerintem most találtad ki. :mrgreen: Egyébként sok alapja nincs, mióta követem a labdarúgást, mindig is voltak a PD-ből a PL-be érkező játékosok, akik jól teljesítettek. Inkább fordítva volt neccesebb a dolog, de persze ellenpéldák arra is voltak/vannak.
Avatar
kristop
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2120
Csatlakozott: 2009.04.14. 14:25:05

2012.11.20. 22:04:17

ahogy a spanyol bajnokságból érkezők nem élnek meg a plben mítosz is elfelejtődik szépen (agüero, silva, mata, cazorla, michu), úgy fog az is, hogy ezek a brazil gyerekek meghalnak az európai fociban.
LG
Az Év fórumozója 2016
Hozzászólások: 21271
Csatlakozott: 2004.12.17. 21:03:01

2012.11.20. 21:17:30

20tek írta:
Ha jobban utánanézel, akkor van az éremnek egy másik oldala is. Neymar a 12 gólt 16 meccs alatt szedte össze, míg Fred 27 meccs alatt. Ha a játékperceket nézed, akkor kiderül, hogy Neymarnak 1 gólhoz 117 perc kellett, míg Fred-nek 124. Ráadásul Neymarnak a góljai között nincs 11-es, míg Frednek 4 db is van, és ugye ha egy játékos teljesítményét a góljai alapján nézzük, akkor ezt nagyon is figyelembe kell venni.
A lényeg, hogy Neymar játékperc/gól mtatójánál egyedül csak Luis Fabiononak van jobbja. Ehhez végül még vegyétek hozzá, hogy Fred 28 éves, Fabiano 31, Neymar 19.
Nem vagyok Neymar fan, de a t...m ki van, hogy az emberek a saját szubjektív véleményüket olyan statisztikákkal akarják alátámasztani, ami szándékosan vagy nem, de közel sem nevezhető objektívnek, és nagyon félrevezető.
Ja, innen vannak az adatok:
http://www.transfermarkt.co.uk/en/campe ... _BRA1.html
Én nem akarok semmit sem alátámasztani, hisz csak akkor láthatjuk majd mire képes, ha majd tényleg eljön vmelyik európai top csapatba. Csak egyszerűen engem nem győzött meg. Fred és Luis Fabiano is már kiégett játékosok, szerintem régen rossz, ha egyáltalán velük kell összehasonlítani. Ha még vmi egészen elképesztő űrfocit mutatna Braziliában, akkor sem lennék benne biztos, hogy Európába elég lenne, nemhogy így.
20tek
Jugador del Barça
Hozzászólások: 234
Csatlakozott: 2008.08.13. 14:52:03

2012.11.20. 16:13:57

LG írta: Neymar témában pedig ajánlok a figyelembe egy lejjebb találgató hszt:
remontada írta:A brazil bajnokság tavasztól télig tart. Az idei bajnok december 2-án a Fluminense lesz, a Santos középcsapat. Neymar a góllövőlistán hatodik 12 góllal, első Fred 19 góllal.
A dél-amerikai Bajnokok Ligáját a brazil Corinthians nyerte a nyáron.
Az egész dél-amerikai kontinenst (többek között argentin, brazil bajnokság, Copa Libertadores, Copa Sudamericana) mégis Neymar gólja képviseli a Puskás díjon. Holott egészen biztos voltak sorsdöntőbb gólok, amelyek szépek is voltak. A média így alakítja ki celeb-Neymart, "A" brazil futballistát. Így az európai focikedvelők olyan képet kapnak a brazil (dél-amerikai) futballról, amely könnyen megváltozhat a Chelsea-Corinthians meccsen, vagy 2014-ben a vb-n.
Az baj, hogy még otthon sem olyan nagy császár a gyerek, pedig ott még az európai fociból levezetni menő kiégett braziloknak is jól szokott menni. Szóval nem hinném, hogy vmi nagyot alkot majd itt, ha szerencséje van, akkor talán egy Robinho szintet elérhet, de annál többet semmikép nem várok tőle.
Ha jobban utánanézel, akkor van az éremnek egy másik oldala is. Neymar a 12 gólt 16 meccs alatt szedte össze, míg Fred 27 meccs alatt. Ha a játékperceket nézed, akkor kiderül, hogy Neymarnak 1 gólhoz 117 perc kellett, míg Fred-nek 124. Ráadásul Neymarnak a góljai között nincs 11-es, míg Frednek 4 db is van, és ugye ha egy játékos teljesítményét a góljai alapján nézzük, akkor ezt nagyon is figyelembe kell venni.
A lényeg, hogy Neymar játékperc/gól mtatójánál egyedül csak Luis Fabiononak van jobbja. Ehhez végül még vegyétek hozzá, hogy Fred 28 éves, Fabiano 31, Neymar 19.
Nem vagyok Neymar fan, de a t...m ki van, hogy az emberek a saját szubjektív véleményüket olyan statisztikákkal akarják alátámasztani, ami szándékosan vagy nem, de közel sem nevezhető objektívnek, és nagyon félrevezető.
Ja, innen vannak az adatok:
http://www.transfermarkt.co.uk/en/campe ... _BRA1.html
LG
Az Év fórumozója 2016
Hozzászólások: 21271
Csatlakozott: 2004.12.17. 21:03:01

2012.11.20. 15:06:46

Gareth Tello írta:
LG írta:Véleményem szerint Neymar kb. hasonló figura, kb. ilyen jövőt jósolok neki is.
Ezzel hadd ne értsek egyet, nem vagyok egy nagy Neymar-ajnározó, de elismerem a tehetségét, nem mondom, hogy aranylabdás lesz (addig legalábbis biztosan nem, amíg Messi nem vonul vissza), de az európai klubfutball (szűk) toplistáján lesz majd szerintem. Nem hiszem, hogy eltékozolnák a tehetségét, pláne, ha a Barçába vagy a Madridhoz kerül majd. Ha mégis, majd ajánlom neked a Nostradamus del Barça rangot. 8)

Tehetsége amúgy volt a srácnak, az kétségtelen.
http://www.youtube.com/watch?v=XOxCmrCZ ... re=related
Ahogy a videó is mutatja, Quaresma látványosan játszik, csak épp haszontalanul, nem is érdemes rá több szót pazarolni.
Neymar témában pedig ajánlok a figyelembe egy lejjebb találgató hszt:
remontada írta:A brazil bajnokság tavasztól télig tart. Az idei bajnok december 2-án a Fluminense lesz, a Santos középcsapat. Neymar a góllövőlistán hatodik 12 góllal, első Fred 19 góllal.
A dél-amerikai Bajnokok Ligáját a brazil Corinthians nyerte a nyáron.
Az egész dél-amerikai kontinenst (többek között argentin, brazil bajnokság, Copa Libertadores, Copa Sudamericana) mégis Neymar gólja képviseli a Puskás díjon. Holott egészen biztos voltak sorsdöntőbb gólok, amelyek szépek is voltak. A média így alakítja ki celeb-Neymart, "A" brazil futballistát. Így az európai focikedvelők olyan képet kapnak a brazil (dél-amerikai) futballról, amely könnyen megváltozhat a Chelsea-Corinthians meccsen, vagy 2014-ben a vb-n.
Az baj, hogy még otthon sem olyan nagy császár a gyerek, pedig ott még az európai fociból levezetni menő kiégett braziloknak is jól szokott menni. Szóval nem hinném, hogy vmi nagyot alkot majd itt, ha szerencséje van, akkor talán egy Robinho szintet elérhet, de annál többet semmikép nem várok tőle.
Avatar
Capon
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 5390
Csatlakozott: 2005.08.26. 20:17:06
Tartózkodási hely: Budapest VIII-XV-ker Rezervátum

2012.11.19. 21:32:17

Game90 írta:
Piqué írta:Valaki tudna nekem információt adni arról,hogy merre van Quaresma,azt tudom hogy a Besiktas keretének tagja,de az EB óta nem hallottam róla,sérült lehet ?
Nem sérült, csak kapott egy kisebb eltiltást...
http://www.goal.com/en/news/1549/rest-o ... tas-report

Amúgy a csávó tipikus példája annak, hogy egy ígéretesnek induló karrierből hogyan csináljunk max. középszerű pályafutást...
Tipikusan az a játékos aki tehetséges, de sok köszönet nincs a játékában. Mondhatnám úgy is, hogy semmi hasznot nem hajt a csapatának.
Klinsmann; Rivaldo; Maldini; Nesta; Puyol; Xavi; Ronaldinho; Iniesta; Messi
Avatar
ab1daL
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3473
Csatlakozott: 2008.05.08. 18:40:25
Tartózkodási hely: Siófok

2012.11.19. 20:40:33

Múltkor is akartam írni róla, de elmaradt, szóval El Shaarawy sem akármilyen játékos már most. Az idei szezonban a Milan húzóembere, olasz válogatottban is játszik már, érdemes oda figyelni rá is!
„Kritizálják a stílusunkat? Képzeljék el, mi lett volna, ha a legutóbbi öt idényben csak egy bajnokságot és egy Király-kupát nyerünk”

ter Stegen - Fort, Araujo, Cubarsí, Baldé - de Jong, Pedri, Gavi - Lamine Yamal, Guiu, Roque
Gareth Tello
Az Év fórumozója 2013
Hozzászólások: 5728
Csatlakozott: 2012.03.03. 19:01:12
Tartózkodási hely: Budapest

2012.11.19. 20:18:31

LG írta:Véleményem szerint Neymar kb. hasonló figura, kb. ilyen jövőt jósolok neki is.
Ezzel hadd ne értsek egyet, nem vagyok egy nagy Neymar-ajnározó, de elismerem a tehetségét, nem mondom, hogy aranylabdás lesz (addig legalábbis biztosan nem, amíg Messi nem vonul vissza), de az európai klubfutball (szűk) toplistáján lesz majd szerintem. Nem hiszem, hogy eltékozolnák a tehetségét, pláne, ha a Barçába vagy a Madridhoz kerül majd. Ha mégis, majd ajánlom neked a Nostradamus del Barça rangot. 8)

Tehetsége amúgy volt a srácnak, az kétségtelen.
http://www.youtube.com/watch?v=XOxCmrCZ ... re=related
LG
Az Év fórumozója 2016
Hozzászólások: 21271
Csatlakozott: 2004.12.17. 21:03:01

2012.11.19. 09:58:25

Game90 írta:
Piqué írta:Valaki tudna nekem információt adni arról,hogy merre van Quaresma,azt tudom hogy a Besiktas keretének tagja,de az EB óta nem hallottam róla,sérült lehet ?
Nem sérült, csak kapott egy kisebb eltiltást...
http://www.goal.com/en/news/1549/rest-o ... tas-report

Amúgy a csávó tipikus példája annak, hogy egy ígéretesnek induló karrierből hogyan csináljunk max. középszerű pályafutást...
Szerintem meg csak simán nagyobb volt a füstje, mint a lángja a gyereknek, több nem is nagyon volt benne. Bár sokan elcsöppentek egy-két cselétől, meg külsővel lőtt góljától, de az a baj, hogy ebben ki is merült. Mert egyébként játékintelligenciája sok nem volt neki. Mikor nálunk volt, már akkor gondoltam, hogy sokra nem viszi, bár akkor még rá lehetett fogni, hogy túl fiatal volt. De aztán évekkel később mikor az Interben volt, már szabályosan rosszul voltam tőle, annyira ostobán játszott.
Véleményem szerint Neymar kb. hasonló figura, kb. ilyen jövőt jósolok neki is.
PCsabi
aka Game90
Hozzászólások: 17048
Csatlakozott: 2006.06.20. 19:45:02
Tartózkodási hely: Vecsés/Budapest

2012.11.18. 23:20:57

Piqué írta:Valaki tudna nekem információt adni arról,hogy merre van Quaresma,azt tudom hogy a Besiktas keretének tagja,de az EB óta nem hallottam róla,sérült lehet ?
Nem sérült, csak kapott egy kisebb eltiltást...
http://www.goal.com/en/news/1549/rest-o ... tas-report

Amúgy a csávó tipikus példája annak, hogy egy ígéretesnek induló karrierből hogyan csináljunk max. középszerű pályafutást...
A vezetőségnek be kéne számoltatni LE-t a sorozatban 2:0 után
kiengedett meccsekről - mégpedig írásban is, szóban is.
Ha bajnokok leszünk, akkor azt lehet mondani: van ilyen.
Ha nem, akkor azt kell mondani: ne legyen ilyen!
Gareth Tello
Az Év fórumozója 2013
Hozzászólások: 5728
Csatlakozott: 2012.03.03. 19:01:12
Tartózkodási hely: Budapest

2012.11.18. 20:04:33

http://sportgeza.hu/futball/2012/11/18/ ... gyerektol/ :shock:
16 évesen nem rossz. Csak nehogy ő is eltűnjön a süllyesztőben, ahogy már sokan...
Avatar
nagyiibarca
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 439
Csatlakozott: 2012.08.28. 13:38:29
Tartózkodási hely: Magyarország.

2012.11.18. 20:01:37

Piqué írta:Valaki tudna nekem információt adni arról,hogy merre van Quaresma,azt tudom hogy a Besiktas keretének tagja,de az EB óta nem hallottam róla,sérült lehet ?
Felfüggesztett 2013 június végéig.....Nem tudom miért biztos valami dopping
van a dologban.Sajnálom mert nagyon bírtam a srácot főleg a Portóban az ő
karrierjében is több lett volna.
Kép
"Apuval készítettünk egy ilyen szalmazsákot, egy ember méretűt oszt aszt köllöt, azon gyakorúltam."-Almási Kristóf
Avatar
Piqué
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 321
Csatlakozott: 2010.11.17. 21:57:26

2012.11.18. 19:23:10

Valaki tudna nekem információt adni arról,hogy merre van Quaresma,azt tudom hogy a Besiktas keretének tagja,de az EB óta nem hallottam róla,sérült lehet ?
Avatar
Mezner2
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1706
Csatlakozott: 2006.04.14. 13:27:29

2012.11.17. 18:26:51

Nem nagyon tudom megfelelően kifejezni,hogy mennyire utálom a P$G-t kettős emberelőnyben a 10.helyezett Rennes ellen nem tudnak betalálni,bohózatba illő helyzeteket hagynak ki,hihetetlen,ha nincs Ibra akkor nincs győzelem,az is nevetséges,hogy 13forduló után a meccseik felét sem voltak képesek megnyerni,ahány meccsüket eddig néztem,az mindig betli volt (nincs mit OM és Lyon fanok :lol: ) persze a mixet megint viszik (4szer rövid időn belül)
Avatar
10Messi4ever
Jugador del Barça
Hozzászólások: 168
Csatlakozott: 2009.05.24. 22:46:47
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

2012.11.16. 22:18:40

Az Algéria-Bosznia meccsen remek állapotú talajon játszhattak a futballisták. :lol:

http://www.youtube.com/watch?v=lIx7UNks ... ure=relmfu
J.S.Bach - J. Haydn - Liszt F. - E. Satie - Dukay B.

"Ne féljetek!"
Avatar
felician333
Barça B
Hozzászólások: 48
Csatlakozott: 2009.10.16. 01:18:29

2012.11.16. 13:47:43

http://www.youtube.com/watch?v=n1ueRQMeFJs nekem akkor is ez marad az etalon.
„Kubala László az 50-es években nagy legendája volt a Barcelonának. Azt is tudom, hogy hét törzs egyesüléséből lettetek egy erős nemzetté. Ugyanezt kell tennie a világ többi országának is, így lehet igazán megerősödni. I love Hungría." Jimmy Jump-a magyarokról
remontada
Barça B
Hozzászólások: 80
Csatlakozott: 2012.10.12. 12:58:28

2012.11.16. 09:46:24

A brazil bajnokság tavasztól télig tart. Az idei bajnok december 2-án a Fluminense lesz, a Santos középcsapat. Neymar a góllövőlistán hatodik 12 góllal, első Fred 19 góllal.
A dél-amerikai Bajnokok Ligáját a brazil Corinthians nyerte a nyáron.
Az egész dél-amerikai kontinenst (többek között argentin, brazil bajnokság, Copa Libertadores, Copa Sudamericana) mégis Neymar gólja képviseli a Puskás díjon. Holott egészen biztos voltak sorsdöntőbb gólok, amelyek szépek is voltak. A média így alakítja ki celeb-Neymart, "A" brazil futballistát. Így az európai focikedvelők olyan képet kapnak a brazil (dél-amerikai) futballról, amely könnyen megváltozhat a Chelsea-Corinthians meccsen, vagy 2014-ben a vb-n.
mess2009
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4285
Csatlakozott: 2009.01.30. 11:58:28

2012.11.15. 09:18:16

Game90 írta:
REMY írta:Szerintem újra kéne válogatni a Puskás díj TOP 10-et mert Ibra 4. gólja parádés volt. Alapból a gondolat, hogy onnan ollózok egyet ... pff :lol:

szerk: vagyis a kövi évibe tuti benne lesz.
Zseni a tag:
http://www.youtube.com/watch?v=EQhuE3b_GBU
felesleges(mármint újra gondolni) az ideiben is van legalább kettő ami felér ezzel, de hogy szép volt azt természetesen nem vitatom.
Gareth Tello
Az Év fórumozója 2013
Hozzászólások: 5728
Csatlakozott: 2012.03.03. 19:01:12
Tartózkodási hely: Budapest

2012.11.15. 08:24:41

bence-barca írta:http://www.dailymotion.com/video/xv3dhw ... KQIbYaj57I

A francia Messi 8) :D
Örülök, h OMben van és még nem vitték el!
Szerintem ez nem fog sokáig váratni magára. :D

Ibra :shock:

Caulker meg góllal mutatkozott be a válogatottban. :) Ígéretes teljesítmény a londoni rangadó előtt.
PCsabi
aka Game90
Hozzászólások: 17048
Csatlakozott: 2006.06.20. 19:45:02
Tartózkodási hely: Vecsés/Budapest

2012.11.14. 22:43:17

REMY írta:Szerintem újra kéne válogatni a Puskás díj TOP 10-et mert Ibra 4. gólja parádés volt. Alapból a gondolat, hogy onnan ollózok egyet ... pff :lol:

szerk: vagyis a kövi évibe tuti benne lesz.
Zseni a tag:
http://www.youtube.com/watch?v=EQhuE3b_GBU
A vezetőségnek be kéne számoltatni LE-t a sorozatban 2:0 után
kiengedett meccsekről - mégpedig írásban is, szóban is.
Ha bajnokok leszünk, akkor azt lehet mondani: van ilyen.
Ha nem, akkor azt kell mondani: ne legyen ilyen!
Válasz küldése