Premier League / The FA Cup

Foci a Barçán kívül

Ki nyeri a 2023-24-es idényt?

Arsenal
7
15%
Manchester City
25
53%
Chelsea
0
0 szavazat
Liverpool
11
23%
Manchester United
0
0 szavazat
Newcastle
1
2%
Brighton
2
4%
Más csapat
1
2%
 
Szavazatok száma: 47
Avatar
palesz77
Az Év fórumozója 2014 & 2015
Hozzászólások: 12854
Csatlakozott: 2008.07.19. 20:23:02
Tartózkodási hely: over the rainbow

2016.03.11. 20:07:21

messideco írta:Fordítva viszont hányat tudtok, aki angolból jött át és viszonylag jól teljesített? McManaman, esetleg Beckham, most Mascherano, Modric talán. Beugrik még valaki nektek?
Nem tudom hogy vagy vele, de szerintem Luisitó egész jól keni.. :mrgreen:

Forlán is itt tudott villogni csak amúgy, a MU-s kaland nem volt túl sikeres. Bár neki szerintem inkább érnie kellett csak, meg itt sem az elsőszámú csapatokban tolta azért. Soldado még aki beugrik és Negredo, akik javultak, vagy ugyan azt hozni tudják - ők mondjuk Pl előtt is itt tolták, úgyhogy lehet rossz példák.
Nero. írta:Modric első évében megkapta a legrosszabb igazolás díjat, Mascherano meg teljesen elvolt veszve a VKP poszton.
Azért na, ez már tényleg nagyon belemagyarázós.. :D Attól még, hogy eleinte meg kellett találni a posztjukat, nem fürödtek be. Modric konkrétan a legjobb középpályások egyikévé nőtte ki magát, Masch meg nem kell ecsetelnem szerintem, hogy milyen szintet hozott nálunk sokszor, és mekkora szerepe van a kupáinkban.. szerk.: Bár lehet ti csak a kezdeti formáról beszéltek, akkor részben igaz, de ennél a két játékosnál az elsődleges gond tényleg a poszt megtalálása volt, nem a Liga színvonalának különbsége szerintem.
Avatar
Nero.
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6905
Csatlakozott: 2015.08.14. 19:02:12

2016.03.11. 20:06:26

Bob_Marley írta:
Nero. írta:Ja, meg érdekes hogy aki a La Ligából kerül a PL-be, az hirtelen mennyire aláz. Diego Costa, Sanchez, Özil, Fabregas, Touré stb. Aztán persze késöbb már átveszik a színvonalat és visszaesnek.
Mondjuk ennek semmi köze ahhoz amit eddig tárgyaltunk. :D
Szerintem meg ez is jól rávilágít arra, hogy mekkora a különbség jelenleg a spanyol és az angol foci között. Mindegy, én alapból rosszindulatú vagyok velük kapcsolatban, de csak azért mert éveken át csak azt lehetett hallani hogy aa PL a világ legerősebb bajnoksága, holott korántsem volt az.

messideco: Beckham érkezésével kezdődött a Real lejtmenete, Modric első évében megkapta a legrosszabb igazolás díjat, Mascherano meg teljesen elvolt veszve a VKP poszton.
“Mindig is elakartam jutni Kínába. Soha nem gondoltam volna, hogy idővel Kína jön el hozzám.”
Avatar
messideco
Presidente del Barça
Hozzászólások: 12235
Csatlakozott: 2008.07.08. 16:49:07

2016.03.11. 19:51:20

Nero. írta:Ja, meg érdekes hogy aki a La Ligából kerül a PL-be, az hirtelen mennyire aláz. Diego Costa, Sanchez, Özil, Fabregas, Touré stb. Aztán persze késöbb már átveszik a színvonalat és visszaesnek.
+ Makelele? :D
Eleinte Mata és Silva is :)
Fordítva viszont hányat tudtok, aki angolból jött át és viszonylag jól teljesített? McManaman, esetleg Beckham, most Mascherano, Modric talán. Beugrik még valaki nektek?
"And my heart will leave you never."
PCsabi
aka Game90
Hozzászólások: 17048
Csatlakozott: 2006.06.20. 19:45:02
Tartózkodási hely: Vecsés/Budapest

2016.03.11. 18:04:25

Nero. írta:Ja, meg érdekes hogy aki a La Ligából kerül a PL-be, az hirtelen mennyire aláz. Diego Costa, Sanchez, Özil, Fabregas, Touré stb. Aztán persze késöbb már átveszik a színvonalat és visszaesnek.
Mondjuk Özil pont ellenpélda. Az első két szezonjában alig bírta az iramot, a 60. percre teljesen kipurcant, nem védekezett. Mostanra jutott el odáig, hogy felvette a ritmust és alázza a mezőnyt.
A vezetőségnek be kéne számoltatni LE-t a sorozatban 2:0 után
kiengedett meccsekről - mégpedig írásban is, szóban is.
Ha bajnokok leszünk, akkor azt lehet mondani: van ilyen.
Ha nem, akkor azt kell mondani: ne legyen ilyen!
Avatar
Bob_Marley
Presidente del Barça
Hozzászólások: 19633
Csatlakozott: 2010.02.06. 19:42:14

2016.03.11. 14:10:02

Nero. írta:Ja, meg érdekes hogy aki a La Ligából kerül a PL-be, az hirtelen mennyire aláz. Diego Costa, Sanchez, Özil, Fabregas, Touré stb. Aztán persze késöbb már átveszik a színvonalat és visszaesnek.
Mondjuk ennek semmi köze ahhoz amit eddig tárgyaltunk. :D
Kép
Kép
Kép
Avatar
Nero.
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6905
Csatlakozott: 2015.08.14. 19:02:12

2016.03.11. 12:00:17

Ja, meg érdekes hogy aki a La Ligából kerül a PL-be, az hirtelen mennyire aláz. Diego Costa, Sanchez, Özil, Fabregas, Touré stb. Aztán persze késöbb már átveszik a színvonalat és visszaesnek.
“Mindig is elakartam jutni Kínába. Soha nem gondoltam volna, hogy idővel Kína jön el hozzám.”
Avatar
zola8787
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3717
Csatlakozott: 2009.03.01. 20:08:51

2016.03.11. 10:25:46

Tromort77 írta:További adalék ehhez szerintem még maga a PL intenzitása. A PL-ben a stílusból adódóan sincs igazán az, hogy valaki visszavegyen. Ott a 90 percet kőkeményen végig futja mindenki és kemény fizikai párharcok vannak. Azért spanyolban ez látjuk sokszor mennyire nincs így. Spanyolban egy 3-0nál mindkét csapat várja a végső sípszót, angliában meg ugyan úgy mennek mintha 0-0 lenne. Emiatt is van ez a kizsigerelés. Ez nem mentség, csak adalékanyag a témához.
Szóval Angliában nemcsak gyengébb focitudású emberek játszanak, mint a többi nagy bajnokságban, de hulyebbek is? :D

Kíváncsi vagyok az elmúlt 10 évben a PL-ben Hányszor szerzett legalább egy pontot az, aki 3 gólos hátrányban állt.

Yaya-n is látszott évekig, hogy megszakad a pályán úgy alázza le az egész PL-t :D
Tromort77

2016.03.11. 08:50:36

További adalék ehhez szerintem még maga a PL intenzitása. A PL-ben a stílusból adódóan sincs igazán az, hogy valaki visszavegyen. Ott a 90 percet kőkeményen végig futja mindenki és kemény fizikai párharcok vannak. Azért spanyolban ez látjuk sokszor mennyire nincs így. Spanyolban egy 3-0nál mindkét csapat várja a végső sípszót, angliában meg ugyan úgy mennek mintha 0-0 lenne. Emiatt is van ez a kizsigerelés. Ez nem mentség, csak adalékanyag a témához.
Avatar
Bob_Marley
Presidente del Barça
Hozzászólások: 19633
Csatlakozott: 2010.02.06. 19:42:14

2016.03.11. 00:16:30

Üres kifogásnak semmiképp nem mondanám direkt azért hoztam a cikket, mert nagyon érdekes adatok vannak benne és múltkor megakadt rajta a szemem mikor olvastam. És azért hiába küldenek fel B csapatokat, teljesen más az a pihenés mikor kapsz adott esetben két hetet és családdal nyugodtan eltöltheted vagy úgymond lehet nem játszol Szerdán, de edzőtábor van, edzés, készülsz akkor a hétvégi bajnokira, újságírók a fenekedben, idióta kérdések, pletykák stb. És ugye pl FA kupában megismételt meccsek vannak, ligakupa egy idő után két meccses és akkortájt már sokkal komolyabban is veszik. Nem csak ezek az okok, valóban kevesebb a jó angol focista is, vagyis lenne azért de csapatként nem működik igazán, mert régen azért mindig volt egy gerinc amire lehetett építeni Liverpool, Manchester stb, de most teljesen szerte széjjel vannak és azért ez is számít. de alapvetően az angolok tényleg kizsigerelik szerintem a játékosaikat. Amit Karácsonykor leművelnek az szerintem nonszensz kategória pl......
Kép
Kép
Kép
Avatar
looka
Capitá del Barça
Hozzászólások: 966
Csatlakozott: 2008.05.07. 08:47:29

2016.03.11. 00:10:20

Nero. írta:Na a Dortmund jól beárazta az angol bajnokesélyest. 8) :lol: Ja tudom őket az EL nem érdekli :D
A hétvégi, Arsenal elleni meccsükhöz képest 7 (ebből egy sérülés miatt) helyen változott a kezdőjük, és nem az Ágyúsok ellen pihentek a játékosaik.

Abszolút érthető módon ejtették az EL-t, hiszen a bajnoki címért ott nem évente küzdenek, hanem 20 évente. A másik oldalon a BVB-nek gyakorlatilag kimondva-kimondatlanul a hétvégi döntetlennel kialakult az év végi helyezése, nekik belefér, hogy játszogassanak hétközben is. A Spursnek szerintem nem. Szóval beárazásról éppen ezek okán nem beszélnék.

A fentiek ellenére azért gyanítom, hogy a legjobb Spursnek sem lett volna 40%-nál több esélye a továbbjutásra a németek ellen.
Avatar
Nero.
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6905
Csatlakozott: 2015.08.14. 19:02:12

2016.03.10. 23:05:00

Na a Dortmund jól beárazta az angol bajnokesélyest. 8) :lol: Ja tudom őket az EL nem érdekli :D

Bob: Üres kifogások. Ugyanúgy 38 forduló van és hamarabb kezdik meg és ugyanakkor fejezik be mint a spanyolok vagy az olaszok. FA-Kupa = máshol bármilyen kupa, a ligakupát meg soha senki nem veszi komolyan mindenki a B csapatot küldi fel. Európai szinten meg általába nem sokáig érdekeltek. :D Az elmúlt 10-15 évben egy angol klasszis nem volt. Rooney talán, de pl. Beckham vagy Gerrard abszolút túlsztárolt játékosok voltak.
“Mindig is elakartam jutni Kínába. Soha nem gondoltam volna, hogy idővel Kína jön el hozzám.”
Avatar
Bob_Marley
Presidente del Barça
Hozzászólások: 19633
Csatlakozott: 2010.02.06. 19:42:14

2016.03.10. 19:36:52

Kis adalék ehhez hogy mennyi sérült van és talán az okok:
Még el sem kezdődött, de Anglia már elbukott az Eb-n
Kép
Kép
Kép
Tromort77

2016.03.10. 17:26:24

http://www.skysports.com/football/news/ ... astle-deal

Nagy valószínűséggel Benitez veszi át a Newcastle irányítását. Remélem nem búvárkodnak egyet a másodosztályban, mert ahhoz túl jó a keretük, Wijnalduméknak előrébb van a helyük a tabellán.

Benitez pedig a nagyszerű Bale után egy másik nagyszerű walesi-vel dolgozhat együtt: Paul Dummett-el.
Nem kis visszaesés laza fél év alatt.
Avatar
messideco
Presidente del Barça
Hozzászólások: 12235
Csatlakozott: 2008.07.08. 16:49:07

2016.03.10. 17:04:03

Sőt, még a múlt héten volt a hír, hogy még egy amolyan elit ligát terveznek a nagyobb PL klubok... Ők tudják.

Visszatérve a versenynaptára, talán ezért van könnyebb helyzete a Leicesternek, gyakorlatilag egy frontra koncentrálnak.
"And my heart will leave you never."
Tromort77

2016.03.10. 15:23:59

Egész bajnokságra ez a jellemző. Volt a szezonban olyan a MU-nál is és a Pool-nál is, hogy több sérült játákosuk volt mint elérhető. De a City-nél is elég sok sérülés volt idén. De kisebb csapatokra is igaz ez mint például a Newcastle. Ott is a keret fele sérült egész szezonban. Aki meg nagynehezen visszatért az annyira kellett a kezdőbe, hogy gyorsan rá is sérült. Ez egy elég nagy csapda tud lenni és rengeteg csapat szenved ettől angliában.

Totál értelmetlen a két kupa. Egybe kellene vonni a ligakupát és az FA-kupát a bajnoki menetrenden meg lazítani. A Boxing day körüli meccseket megértem, nagy hagyománya van, de akkor vagy előtte vagy utána kelleni tartani szünetet mert ilyen sűrű menetrendet nem lehet bírni.
Arról meg nem is beszélve, hogy ez is nagyban kihat a nemzetközi szereplésükre.
Avatar
messideco
Presidente del Barça
Hozzászólások: 12235
Csatlakozott: 2008.07.08. 16:49:07

2016.03.10. 11:08:58

Az a vicc, hogy nyáron cserélték ki az egész orvosi stábot :)

szerk: tíz ember sérült...

Cech, Koscielny, Rosicky, Oxlade, Cazorla, Wilshere, Arteta, Metersacker, Gabriel és Ramsey

Ebből kb. 5-6 stabil kezdő lenne adott esetben...
"And my heart will leave you never."
Avatar
Nero.
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6905
Csatlakozott: 2015.08.14. 19:02:12

2016.03.09. 17:26:10

PCsabi írta:Csak mi lehetünk olyan szerencsétlenek, hogy egy meccsen lesérül 3 (!!!) emberünk is: Mertesacker, Gabriel, Ramsey...
Ez nem szerencse kérdése. A szakmai/orvosi stáb összerakása, kiválasztása pont ugyanolyan része a focinak, mint összerakni egy meccsre a taktikát. Szerintem itt egy megoldás maradt, mindenkit kivágni a csapatból akik az erőnlétért és a sérülések kezeléséért felelősek.
“Mindig is elakartam jutni Kínába. Soha nem gondoltam volna, hogy idővel Kína jön el hozzám.”
PCsabi
aka Game90
Hozzászólások: 17048
Csatlakozott: 2006.06.20. 19:45:02
Tartózkodási hely: Vecsés/Budapest

2016.03.09. 16:08:15

Csak mi lehetünk olyan szerencsétlenek, hogy egy meccsen lesérül 3 (!!!) emberünk is: Mertesacker, Gabriel, Ramsey...


Sunderland have signed Emmanuel Eboué on a free transfer.
A vezetőségnek be kéne számoltatni LE-t a sorozatban 2:0 után
kiengedett meccsekről - mégpedig írásban is, szóban is.
Ha bajnokok leszünk, akkor azt lehet mondani: van ilyen.
Ha nem, akkor azt kell mondani: ne legyen ilyen!
Tromort77

2016.03.07. 21:33:47

palesz77 írta:
Tromort77 te mit gondolsz róla? Nyilván többet láttad játszani, szóval inkább ismered mint én.. :)
Rengeteget kell még tanulnia, néha bántóan gyenge fejben, néha meg zseniális megoldásokra képes és felszántja a pályát. Szerintem Pep azért engedte el elsősorban mert jobb alternatívák voltak elérhetőek illetve fejben nem elég érett. Bár idén rengeteget javult és látszik, hogy van önbizalma. Ugyanakkor nem látom, hogy egy szigorú rendszerben igazán jól tudna mozogni, sokszor felelőtlenül hagyja el a posztját. Bár Klopp jó edző ahhoz, hogy kihozza belőle a legjobbat. Szóval vegyes érzéseim vannak vele kapcsolatban. Ilyen nesze semm fogd meg jól a véleményem róla igazából. :D

De, hogy valami értelme is legyen a hozzászólásomnak:

Februári stat:

Most defensive errors in the Premier League this season
S. Mignolet (5)
E. Can (5)
G. Barry (5)
Avatar
roby122
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1013
Csatlakozott: 2014.05.26. 15:22:23

2016.03.07. 21:08:14

Neki Klopp érkezése nagon jót tett. Főként,mert német(török), másrészt meg végre a saját posztján játszik.
Rodgers tavaly védőként, sőt szélső védőt is kellett játszania, persze köze nem volt hozzá.
Szerintem neki tett a legjobbat Klopp érkezése.
Avatar
palesz77
Az Év fórumozója 2014 & 2015
Hozzászólások: 12854
Csatlakozott: 2008.07.19. 20:23:02
Tartózkodási hely: over the rainbow

2016.03.07. 20:03:22

Elsősorban Pool drukkereket kérdezek - mert gondolom ők látják többet -, de más véleménye is érdekel. Emre Canról ki mit gondol? Nekem ő az egyik új "felfedezettem" - nem Verratti szinten, nem kell aggódni, nem fogom emlegetni folyton :mrgreen: -, az a srác baromi jó.. Poszt alapján mint SR, középpályán szerepel leginkább, de mindenhol jól tud játszani. Technikás, jól lát, jól passzol, labdabiztos, mellé a fizikális adottságai pazarok, ezért védekezésben is jeles. Nem is értem Pep miért adta el anno, kincs az az ember szerintem. A legszűkebb elit tagja mondjuk úgy érzem sose lesz - bár még csak 22, simán fejlődhet anniyt -, de az biztos, hogy ha így halad továbbra is, akkor a csapata egyik legfontosabb embere lesz, pont a sokszínűsége miatt - játsszon bárhol is.

Tromort77 te mit gondolsz róla? Nyilván többet láttad játszani, szóval inkább ismered mint én.. :)
Petr
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2144
Csatlakozott: 2013.10.31. 15:46:41
Tartózkodási hely: Az ország legszebb városának a legszebb utcája

2016.03.06. 14:05:49

Bob_Marley írta:Az angol szurkolók végig énekelnek, biztatnak mindent és mindenkit és meg is tapsolnak. Én nem értem miért írják sokan, hogy ellenszenvesek[...]
Itt most nem feltétlen azokról van szó, akik a helyszínen tekintik meg a mérkőzést, hanem az angol foci szerelmeseinek a megnyilvánulásairól a közösségi portálokon. Persze ebből nem lehet messzemenő következtetéseket levonni, és több, mint valószínű, hogy ők nem az értelmesebb szurkolók közé tartoznak, de vannak, akiknek böki a csőrét az elvakult fanatizmus, amit trágár módon és ellentmondás nem tűrően tálalnak.

Véleményt nem formálnék, de körülbelül ez a helyzet dióhéjban akkor, amikor szóba jönnek az angol szurkolók.
Avatar
Bob_Marley
Presidente del Barça
Hozzászólások: 19633
Csatlakozott: 2010.02.06. 19:42:14

2016.03.06. 12:29:33

Az angol szurkolók végig énekelnek, biztatnak mindent és mindenkit és meg is tapsolnak. Én nem értem miért írják sokan, hogy ellenszenvesek, hozzáteszem azért nem jól nevelt kisdiák az összes és vannak balhék, de már rég nem 70-80-90es éveke angol szurkolóiról beszélünk, akiktől rettegett Európa.
Kép
Kép
Kép
Avatar
kanty
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7783
Csatlakozott: 2009.02.27. 17:29:30

2016.03.06. 00:20:18

Az Arsenal töketlenkedése miatt feláll a szőr a hátamon, de azért ma szereztek egy pontot, és nem kettőt veszítettek - szóval a mai teljesítményre nálam jár a kalapemelés. Ma igazi nagy csapat módjára játszottak, többnyire jól kihasználva a helyzeteiket. Persze leszámítva a piros lapot, ami egy totál hülyeség volt, Coquelint nem is értem, hatalmas amatőr hibát vétett. Ospinának meg külön jár a pacsi, a csávó fogott azért egy-két nagyot.
A Spurs meg eléggé bánthatja a piros után simán eldönthették volna, volt egy 15-20 perces jó szériájuk, akkor kellett volna bevágni a harmadikat.

Amúgy a PL-utálat az angol csapatok drukkereinek arroganciájából adódik legalább 90 százalékban. Én nézem is, és szeretem is a PL-t, mert sok tekintetben - jelenleg maga a futball kivétel - , de a világ legjobb bajnoksága, más országok rengeteget tanulhatnának tőlük. De én is a meglepetésért szorítok, legyen az Spurs, vagy Leicester. Mert ők sokkal szimpatikusabbak idén, mint a nagy csapatok, amelyek egymást múlják felül a betlik terén.
Az előző évtized közepesen aktív fórumozója.
Avatar
zola8787
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3717
Csatlakozott: 2009.03.01. 20:08:51

2016.03.05. 21:38:11

Bob: Nem nézek PL meccset szóval nem értem ezt miért hoztad fel. Az előző fordulóból néztem meg a Leicester második felidejét és beismerem, hogy izgalmasabb volt, mint a legtöbb Barca meccs. Ráadásul akkor a Leicester mindent játszott, de nem kontrát. Persze egy felidőből kiindulva nem okoskodok.
Az angol szurkolók a legellenszenvesebb tábor akit megismertem. Legjobb haverjaim is úgy beszélnek róla, hogy tök izgalmas, a spanyol meg a többi uncsi kaka. Ráadásul nem is beszélhetünk olyanról, hogy angol foci.
Válasz küldése