La Liga / Copa del Rey

Foci a Barçán kívül

Ki nyeri a 2023-24-es bajnokságot?

Megtartja az előnyét a Real Madrid
16
73%
Felszívja magát és behúzza a Girona
0
0 szavazat
A Barcelona ér oda a végén
6
27%
 
Szavazatok száma: 22
Alcantara
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3991
Csatlakozott: 2011.08.30. 09:31:30

2015.02.22. 13:56:55

Sociedad-Sevilla 4:3!

Az utóbbi idők legjobb meccse volt, amit láttam. Nyílt, őszinte játék, hajtás. =D>
Avatar
zola8787
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3717
Csatlakozott: 2009.03.01. 20:08:51

2015.02.21. 22:29:49

CsocseX írta:Valaki meg tudja nekem mondani, hogy miért kapott most az AtMa büntetőt?
Nem mindegy? Amikor a saját hibánkból kikapunk, akkor jönnek ezek a komok, hogy az ellenfeleket meg húzzák a bírók -.-
P.G.D.
Barça B
Hozzászólások: 65
Csatlakozott: 2014.05.17. 17:31:54

2015.02.21. 22:03:41

Mert madridiak...
Magamat nyugodt embernek tartom, félénk típus vagyok - Luis Suárez. :)
No Bajner,No Party!
Avatar
CsocseX
Jugador del Barça
Hozzászólások: 188
Csatlakozott: 2014.04.17. 00:04:53
Tartózkodási hely: Braunschweig (Németország)

2015.02.21. 20:19:49

Valaki meg tudja nekem mondani, hogy miért kapott most az AtMa büntetőt?
Força Barça!
Avatar
Balinho
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1126
Csatlakozott: 2005.06.26. 00:39:59

2015.02.21. 10:44:24

danianevem írta:Az Atlético 2022-ig akarja meghosszabbítani Simeone szerződését. A mostani 2017-ig szól, ezért kicsit furcsállom, bár ezek szerint elképzelhető, hogy más csapatok már élénken érdeklődtek.
Normál körülmények között abnormális dolog egy edzővel 7 éves szerződést kötni, elvégre ha egyszer le akarják váltani, akkor 3-4-5 évet is ki kell csengetni nek, ami Simeone fizetésével számolva már egy klasszis játékos ára!

Viszont pont Simeonénál megértem... Gondolom, hogy látva a Atleti korábbi középszerűségét, Simeone motiválóképességét úgy vannak vele, hogy ha jön is egy-két szürkébb év, ha le is rabolják a keretet évről-évre, még mindig a legnagyobb esélyük az az, hogy a főként másodvonalas játékosokat Simeone a saját képére formálja, "bandataggá" teszi, és olyan csapategységet formál, ahol az egyének és a csapat egésze ezer fokon ég. (Klopp kb még ilyen helyzetben a Dortmunddal, hogy akkor is ragaszkodnak hozzá, amikor épp a kiesés ellen küzd a csapattal, minden más csapatnál egy hét éves szerződés elképzelhetetlen).

A másik oldalról meg azt gondolom, hogy nagyon kevés európai élcsapat arculatába, stílusába férne bele a maffiafőnök. Chelsea, Inter, Lazio, Man City (de csak azért mert ők nem egy kiforrott karakterrel rendelkező csapat), Atleti ééés pont.

Egy Arsenal, Milan, Roma, Barca, Real vagy egy Man Utd stílusától olyan távol áll, hogy nem hiszem, hogy ott be tudna rendezkedni (bár lehet, hogy egy tartósabb gödörben lévő csapat adna neki egy esélyt, de hosszú távon ezeknél a csapatoknál ezzel a játékstílussal nem aratna tetszést )
Avatar
danianevem
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1700
Csatlakozott: 2008.07.05. 12:03:43
Tartózkodási hely: Bp/Eger

2015.02.21. 09:52:11

Az Atlético 2022-ig akarja meghosszabbítani Simeone szerződését. A mostani 2017-ig szól, ezért kicsit furcsállom, bár ezek szerint elképzelhető, hogy más csapatok már élénken érdeklődtek.
Avatar
noname
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 8245
Csatlakozott: 2006.03.19. 18:39:34
Tartózkodási hely: Margitta/Kolozsvár

2015.02.16. 10:00:42

StickyFingaz írta:
roby122 írta:Ez a spanyol játékvezetés valami eszméletlen gyenge. Aki most nézi a Celta-Atletico meccset tudja miről beszélek. Egy ilyen kezezést nem észre venni. #-o Aztán a kontrából meg büntetőt ad a Celtának , ami jogos , de mégis jogtalan.
Kit érdekel? :D A lényeg,hogy a favágók leszakadtak tőlünk 6 pontra.Volt egy kiugró évük,remélem ezekután egy jó 10 évre ismét eltűnnek a süllyesztőben.
Nekem is ez a véleményem a Realról.
Mi minősül favágónak? Az Atletico, ahol végig kemények, kisebb lökések, rúgdosás, stb, vagy a Real, mely szépen játszik, de ha nem néz oda a bíró akkor jönnek a kicsbox pillanatok és Pepének egész sok követője akadt, többek között CR.
A Fifa egy szégyen
StickyFingaz
Capitá del Barça
Hozzászólások: 808
Csatlakozott: 2012.07.12. 20:38:58

2015.02.15. 23:18:31

roby122 írta:Ez a spanyol játékvezetés valami eszméletlen gyenge. Aki most nézi a Celta-Atletico meccset tudja miről beszélek. Egy ilyen kezezést nem észre venni. #-o Aztán a kontrából meg büntetőt ad a Celtának , ami jogos , de mégis jogtalan.
Kit érdekel? :D A lényeg,hogy a favágók leszakadtak tőlünk 6 pontra.Volt egy kiugró évük,remélem ezekután egy jó 10 évre ismét eltűnnek a süllyesztőben.
Avatar
roby122
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1013
Csatlakozott: 2014.05.26. 15:22:23

2015.02.15. 22:21:49

Ez a spanyol játékvezetés valami eszméletlen gyenge. Aki most nézi a Celta-Atletico meccset tudja miről beszélek. Egy ilyen kezezést nem észre venni. #-o Aztán a kontrából meg büntetőt ad a Celtának , ami jogos , de mégis jogtalan.
Avatar
BarcafanTomee
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2574
Csatlakozott: 2006.09.16. 14:48:58

2015.02.10. 15:03:40

Sokat szidtam Damián Suárez-t, mert szétfaragta Neymar-t, de most kis gólt gurított :

https://www.youtube.com/watch?v=cV0INXm6J1M" target="_blank
Avatar
hajnesz
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1561
Csatlakozott: 2009.05.04. 19:45:30
Tartózkodási hely: Szeged

2015.02.08. 20:49:38

De az a másik,hogy a szabálytalanságaik 90% nem taktikai fault, hanem elkésett belépő, agressziv belemenés,stb. Nem láttam minden meccsüket,szóval a véleményem nem 100%ig mérvadó, de jóval kevesebb sárgát kapnak ilyenekért,mint amennyit érdemelnének. Lásd ellenünk a meccs, a Real ellen is majdnem csak "magyarázásért" kaptak lapot.
Avatar
Bob_Marley
Presidente del Barça
Hozzászólások: 19633
Csatlakozott: 2010.02.06. 19:42:14

2015.02.08. 20:41:09

Akkor jól érzékeltem, hogy szabad szemmel alig vagy egyáltalán nincs annyi szabálytalanság náluk mint pl itt be van állítva. Ha odalépnek akkor viszont keményen, de ezt nem tartom bűnnek. Nem kisasszonyok sportja. :D
Kép
Kép
Kép
Avatar
visca el barca
Presidente del Barça
Hozzászólások: 20964
Csatlakozott: 2005.02.01. 13:13:37

2015.02.08. 19:11:28

Bob_Marley írta:És rengeteg meccsen meg alig szabálytalankodnak
megnéztem a statjaikat, átlagban 15-18 szabálytalanság van egy meccsen tőlük, amit több mint az átlag, de nem sokkal. az viszont tény, hogy a legtöbb szabálytalanságuk, nem ilyen fellököm az ellenfelet, hanem olyat odapakolok neki h valami elképesztő.

abban viszont biztos vagyok h sárgában vezetik a tabellát. de majd palesz utánanéz :mrgreen:
szek: nem, még ott sem :D 67 lappal csak a 7. helyen vannak :oops:
Like a soul without a mind, in a body without a heart, I'm missing every part...
Kép
Avatar
Bob_Marley
Presidente del Barça
Hozzászólások: 19633
Csatlakozott: 2010.02.06. 19:42:14

2015.02.08. 18:20:13

Juanfran aki alig szokott szabálytalankodni. Van olyan szitu mikor igen is keményen oda kell lépni az ellenfélnek, hogy érezze a törődést. Agyonrúgni nem kell, de ha megindul egy támadás és veszélyes a szitu akkor egy védő kötelessége bármi áron megakadályozza. Nyilván nem fejbe rúgni. :D Nekem alacsonyabban van az ingerküszöböm nálam ez belefér hogy "kézisen" védekezzen egy csapat. Nem jó vagy rossz harca ez, elfogadom hogy odalépnek keményen. És rengeteg meccsen meg alig szabálytalankodnak. Az hogy a RM vagy ellenünk tördelik a játékot teljesen érthető.
Kép
Kép
Kép
Avatar
MatyiG
Adminisztrátor
Hozzászólások: 18362
Csatlakozott: 2009.01.27. 14:10:25
Tartózkodási hely: Budapest/Jászberény

2015.02.08. 16:27:30

Kedves Agüero ha kiindulsz pár meccsből, akkor az nem ad teljes összképet. Mit vállaltak fel? Kimegyek nyilván az erősségeimet próbálom kihasználni és pl azt hogy fizikálisan jobb vagyok az ellenfélnél. Tavaly a NC-ban kellett nekik a gól egyből váltottak felfogást. Vagy most a visszavágón is hatalmas lendülettel jöttek majdnem rá is faragtunk hogy felvettük ezt a játékot. Vagy írhatnám a Juve elleni meccsüket vagy BL visszavágót tavaly, vagy most RM és akkor nagy csapatokról beszéltem.
Engem az aljas, alattomos belépők irritálnak. Oké, legyenek kemények, az belefér, de amikor ölik a focit, és nem azért rúgják fel az ellent, hogy megakadályozzák a támadást, hanem mert jól esik nekik, hogy belerúgnak egyet, az nem igazán tetszik. Például Raúl García minden második belépőjénél még csak nem is a labdát nézi.
De mondhatnám Juanfrant is, nekem ez nem olyan szimpatikus.
Avatar
Bob_Marley
Presidente del Barça
Hozzászólások: 19633
Csatlakozott: 2010.02.06. 19:42:14

2015.02.08. 16:18:48

Kerethez alakítja egy jó edző a csapatát. Mourinho megvan, hogy jobb eredményeket hozott mint Ancelotti? Vagy éppen most a leggólerősebb csapat a Chelsea. Mert x meccsen olyan taktikát dolgozott ki amivel sikeres tudott lenni azokon a meccseken bűn? A személye az kritizálható, nem egy szimpatikus forma, de ez nem is szimpátia verseny. Simeone dettó több féle játékra képes. Vagy mikor mi legutóbb pár kontra játékkal megfogtuk az Atleticot nem nagyon olvastam hogy baj lett volna. :D

Kedves Agüero ha kiindulsz pár meccsből, akkor az nem ad teljes összképet. Mit vállaltak fel? Kimegyek nyilván az erősségeimet próbálom kihasználni és pl azt hogy fizikálisan jobb vagyok az ellenfélnél. Tavaly a NC-ban kellett nekik a gól egyből váltottak felfogást. Vagy most a visszavágón is hatalmas lendülettel jöttek majdnem rá is faragtunk hogy felvettük ezt a játékot. Vagy írhatnám a Juve elleni meccsüket vagy BL visszavágót tavaly, vagy most RM és akkor nagy csapatokról beszéltem.
Kép
Kép
Kép
Avatar
palesz77
Az Év fórumozója 2014 & 2015
Hozzászólások: 12854
Csatlakozott: 2008.07.19. 20:23:02
Tartózkodási hely: over the rainbow

2015.02.08. 16:03:46

Bob_Marley írta:Soha nem értem meg miért kell "kritizálni" egy csapatfelépítést vagy játékstílust.
...
Nem a stílust kritizáltam most, szimplán azt mondtam, hogy az ő játékfelfogása szerintem nem lenne kompatibilis a Barcáéval. Mint ahogy Mourinhoé sem volt az.
Avatar
MatyiG
Adminisztrátor
Hozzászólások: 18362
Csatlakozott: 2009.01.27. 14:10:25
Tartózkodási hely: Budapest/Jászberény

2015.02.08. 16:02:17

stílusos focit játszanak
Hát.
Nézőpont kérdése, tőlem elég messze áll ez a stílus. Láthattuk, mit műveltek a kupa visszavágón... :)
Körülbelül azt, amit a Real a kupadöntőben, mikor CR fejese döntött. :roll:
Avatar
Bob_Marley
Presidente del Barça
Hozzászólások: 19633
Csatlakozott: 2010.02.06. 19:42:14

2015.02.08. 15:49:47

Soha nem értem meg miért kell "kritizálni" egy csapatfelépítést vagy játékstílust. Minek hozzon 3 labdaügyes embert mikor az egész csapatot át kellene formálnia hogy érvényesülhessenek, erre meg nincs pénz. Sztereotípia az hogy vagdalkoznának. Gyors és stílusos focit játszanak. Építenek pontrúgásokra de ez mióta baj? Alapvető gólhelyzet 1-1 szöglet vagy szabadrúgás, főleg a mai játékban elengedhetetlen ezeknek a szerepe. Egy kemény, fizikai játékra épít a "nagyok" ellen de ez érthető. Mindenki nyerni megy fel, minek játsszon olyat amiben jobb az ellenfél. Tegnap is többet volt a Rm-nél, jól lezárták a területet és gyorsan megindultak. Ők ezt játsszák ha úgy alakul, de meglehet nézni a többi meccsüket és ugyanúgy feltudnak venni labdabirtoklásra alapuló gyors passzos játékot. Ahogy nekünk idén pont ebben van fejlődés, hogy erősebb a csapat fizikálisan pl Suraez és Rakitic miatt és kritikus párharcokat tudunk megnyerni.

Simeone meg egyszer remélem leül az Inter kispadjára.
Kép
Kép
Kép
Avatar
visca el barca
Presidente del Barça
Hozzászólások: 20964
Csatlakozott: 2005.02.01. 13:13:37

2015.02.08. 15:44:46

azért a közepesnél is gyengébb cercit megvenni 15 milláért elég merész húzás volt tőle, nem is értetettem, hogy gondolja, hogy majd egy olasz gebe gyerek nyomja neki a ketrecharcot :lol:

sztem majd szép lassan csorognak be a délszlávok, akik vevők lesznek erre a focira...

amugy ahogy nézegetem a keretet, gabit meg tiagot leszámítva nincs is 30+-os játékosuk, miranda, juanfran, torres 30, mandzu, arda, godin 28, a többi még fiatalabb, szóval egy jó 2-3 év még bőven van ebben a keretben...
Like a soul without a mind, in a body without a heart, I'm missing every part...
Kép
Avatar
palesz77
Az Év fórumozója 2014 & 2015
Hozzászólások: 12854
Csatlakozott: 2008.07.19. 20:23:02
Tartózkodási hely: over the rainbow

2015.02.08. 15:22:20

lui1698 írta:Áthozom:

Nyáron azért már odavitt egy Griezmann-Madzukic duót. A horvát ugye elég nagy gólgép, kellett nekik egy ilyen típusú játékos, aki meg tudja tartani a felívelt labdákat, és érzi a kaput is. A francia gyerek meg tegnap mutatott szép dolgokat, van benne potenciál, belőle lehet egy nagyon jó játékos.
A bunkófoci alapja meg volt már, azok a játékosok ott vannak, szerintem most már jön majd 1-2 olyan ember, aki tényleg színt is visz a játékukba.
Mondjuk nem tudom, Mandzukiccal én nem tudok megbékélni.. :D Griezmann nagy spíler, írtam is tegnap, de Mario fiút szinte csak pontrúgásoknál lehet használni, meg tahóskodásnál. Az ő leigazolásával kicsit statikusabb lett a csatársor, és még inkább a pontrúgásokra mentek rá - nekem úgy tűnik -, nem arra, hogy szép, látványosabb focit játsszanak. Középpályára is hozhatott volna valami labdaügyesebb embert a sok hentes mellé, mégse tette.

Persze az egyértelműen látszik, hogy ezzel a kerettel egyszerűbb ezt játszatni, és ehhez jól igazította a csapatot az igazolásokkal, de szerintem nem véletlen, hogy az évek alatt ilyen felfogású csapatot épített fel.. Inkább ez az ő stílusa szerintem, mint az attraktív támadójáték.
Avatar
lui1698
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7704
Csatlakozott: 2007.10.16. 16:28:15
Tartózkodási hely: A felhők alatt a parton egy tengeröbölben állva...

2015.02.08. 15:14:48

Áthozom:
palesz77 írta:José is ezt csinálja olyan kerettel is, ahol támadófocit lehetne játszatni.. Lucho se rossz motivátor - Messi is hogy felpörgött mióta itt van, Pique is önmagára talált, ilyen téren nincs baj vele szerintem -, a védekezést ő is összerakta nagyjából. A támadófocit nem tudja olyan szinten összehangolni csak ő sem, mint azt itt elvárnánk, szerintem erre Cholo se lenne képes. Nem véletlenül alakította ki ilyenre a keretét most is, idén már igazolhatott volna labdaművészeket is ha akar szerintem, neki mégsem azok kellettek..

Persze aztán lehet jól sülne el, de szerintem őt nem a mi focinkra találták ki.
Nyáron azért már odavitt egy Griezmann-Madzukic duót. A horvát ugye elég nagy gólgép, kellett nekik egy ilyen típusú játékos, aki meg tudja tartani a felívelt labdákat, és érzi a kaput is. A francia gyerek meg tegnap mutatott szép dolgokat, van benne potenciál, belőle lehet egy nagyon jó játékos.
A bunkófoci alapja meg volt már, azok a játékosok ott vannak, szerintem most már jön majd 1-2 olyan ember, aki tényleg színt is visz a játékukba.
Kép
Olyanokra képes vagy, amit talán még te se tudsz. Elfut az élet, jól teszed, hogyha vele futsz.
Avatar
MatyiG
Adminisztrátor
Hozzászólások: 18362
Csatlakozott: 2009.01.27. 14:10:25
Tartózkodási hely: Budapest/Jászberény

2015.02.04. 23:12:03

ha messi vagy neymar nem rúg gólt,akkor necces minden meccsünk.
:lol:
Na ne már, ez most komoly?

Vagy ha kapus nélkül állunk fel, tuti több gólt kaptunk volna. :mrgreen:
aynas
Capitá del Barça
Hozzászólások: 514
Csatlakozott: 2004.10.28. 13:08:07

2015.02.04. 22:58:45

mi négy meccset ellőttünk a bajnokságban.
0-1 sociedad
0-1 celta
0-0 malaga
0-0 getafe

lehet számolgatni, hány pontunk lehetne. 4 meccsen nem tudtunk gólt lőni. ha messi vagy neymar nem rúg gólt,akkor necces minden meccsünk. suarez és a középpályásaink góljai nélkül nem fogunk, se bajnokságot, se blt nyerni. és a kupáért is vért kell izzadnunk.
Avatar
whitecule
Barça B
Hozzászólások: 77
Csatlakozott: 2015.01.05. 22:17:49
Kapcsolat:

2015.02.04. 22:52:22

Nem vagyok optimista a ligával kapcsolatban, mert sajnos valahogy minden jel arra mutat, hogy más favoritja van ennek a kiírásnak. Rossz játékkal is nyernek, rengeteg tizenegyest kapnak, a bírók sokat segítenek nekik. A Real Madrid lehet, hogy nem olyan erős, de nekem van egy olyan határozott érzésem, hogy ez a bajnokság az övék. Persze, ha kikapnak az Atleti ellen a következő fordulóban, mi meg nyerünk a San Mamésben, akkor gyakorlatilag nyitottá válik megint a versenyfutás. Ha nem számítjuk az abszolút meglepiket, mint például nekünk a Celta Vigo elleni vereség, akkor ugyanannyi komolyabb botlási lehetőség van mindkét csapat előtt: mi megyünk a Sevillához, illetve a Calderónba, ők is mennek a Sevillához, és a San Mamésbe. De lesz még egy Classico, amit viszont nálunk rendeznek.
Csak hát a Bilbaohoz nem nyerni járunk, a Real pedig akármilyen rosszul is játszanak, valahogyan mindig nyernek, úgyhogy lehet a Calderónban is ez lesz.
Talán a BL-re kellene rástartolni majd?
Válasz küldése