Barça vs. Real - El Clásico

Foci a Barçán kívül
Avatar
Barcaman1993
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3733
Csatlakozott: 2010.03.02. 14:41:07

2011.11.20. 16:53:27

shutterisland írta:...
Na ez a probléma, amit írtál. Mi jó játékkal nem bírunk meccset nyerni, míg a Real egy hulladék játékkal 3 gólt lőve idegenben megveri a spanyol bajnokság 3. legerősebb csapatát. Ebben egyértelműen sokkal jobbak, mint mi. Visszatekintve az össze s meccsünket behúzhattuk volna, mert a lehetőségeink megvoltak rá, mégis x-eltünk nem is egyszer. Piszkosul nehéz lesz ezt a bajnokságot megnyerni... A Real max. ellenünk fog csak otthon pontot veszteni, de úgy látszik már idegenben is kezdik behúzni az ilyen meccseket. Barca forever.

Visszatérve a Real meccsre. A Real sokat köszönhet a bírónak, most nem is a büntetőre gondolok, hanem arra, hogy Özilt már a 60. percben rég ki kellett volna szórni. És akkor máris másképp alakul minden. A Real első és harmadik gólja egyszerűen nevetséges, hogy ilyen szintű játékosok, ekkora bakit tudnak elkövetni. Míg az is nevetséges, hogy Emery a legjobb játékosát, Pablo Hernandezt a cserepadra teszi. Ez a szerencsétlen Freguli, meg végig nyomta a meccset. De Parejo sem volt sokkal jobb. A legelején elég aktív volt, aztán utána alig volt egy pontos labdája. Hernandez beállt, adott egy gólpasszt és az ő lövésének a kipattanójából született az első gól. Bőven fogható meccs lett volna ez a Valenciának, de ami az egyik oldalon bement az a másik oldalon kimaradt.
Rammalets-Foncho, Gensana, Grácia-Vergés, Garay- Kubala, Kocsis, Evaristo, Luiz Suárez, Czibor
Avatar
shutterisland
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4070
Csatlakozott: 2011.07.09. 22:54:27
Tartózkodási hely: bcs.

2011.11.20. 16:17:41

1. te nem írtál ilyet, de folyamatosan ezt olvasom, több helyen is..

2. ehhez még annyit, hogy általában megnézem a spanyol bajnokikat, amike a sport tv ad, és nem a két nagy játszik...hát elég sok tévedés esik, de azokat sosem emeli ki senki, hogy jajj, a granadát vagy rayo-t tolja a bíró...tehát akik szerint a barcát tolják, azok nézzék meg az összes spanyol bajnokit, és majd levonhatják a következtetést, hogy mind a realt, mint az espanyolt, mind a malagát, és a többi csapatot is rengeteg esetben segítik&hátráltatják bírói tévedések...sajnos, rengeteg a baki.
de mindig csak ránk van ez kiélezve, mert az van a rivalda fényben.

3. szerintem a valencia jobban játszott a 2. félidőben, szerintem bőven benne volt az x a játékukban, főleg a vége fele.
erős, hogy lefocizták a madridot, de domináltak, hajtottak, próbálkoztak, csak nem volt bennük átütőerő.
a madrid meg közelében nem volt annak a focinak, amit megszokhattunk tőle a spanyol (akár nagy) csapatok ellen, vagy a bl csoportkörben.
bár a valencia két gólja sem volt szokványos egyszerű találat, de a tieitek közül is csak talán a ramosé volt az.
az elsőnél beauldt az egész védelem, mint a soldado 2. gólnál, a cr gólja pedig eszméletlen nagy kapushiba (és előtte fél perccel soldado kilőtte marcelot 5 méterre a kaputól..)
szóval szvsz egy x-et megérdemelt volna a valencia, függetlenül attól, hogy fújható volt e a végén a tizenegyes.

4. ezt arra írtam, hogy lám-lám, hogy ha egy csapat képes úgy felpörögni, mint a valencia, meg lehet az oroszlán bajszát cibálni, a levante és racing is hasonlóan érte el szép eredményt (bár az egy gyengén játszó madrid volt, azért is jöttek a pontok).

ezt várnám a gijón,atletico,sevilla hármastól is, és akkor a 3-ból az egyiken pontot kell veszítsen már a madrid.

mert ha nem veszít pontot, vagy csak szökőévente, akkor semmit nem érnék a clasicókon még a 6 ponttal sem (amit megjegyzek, hogy idén lenne a legnehezebb behúzni..)
Avatar
ferninho
Madridista
Hozzászólások: 2345
Csatlakozott: 2009.03.01. 00:01:06

2011.11.20. 16:13:14

amúgy tök poén, hogy megnézünk egy videót, egy "jobb" kameraállásból és az egyik szerint az volt, a másik szerint meg nem, a harmadik nem tudja .... :lol: még jobban összezavarodott mindenki :lol:
én még mindig azt mondom, hogy nem volt az, ott a fehér csík a kezén, az segít is.
engem ez a videó inkább meg is erősített ebben :D de ugye a másik "oldalt" is, szóval hagyjuk is a témát.
végülis csak nyújtja a karját a labda felé,de nem szándékos
hát ha kiakarok vállalni valamit, vagy mellkassal arrébb tenni, akkor általában mozdítom a kezemet :)

spori meg hibázott, ki kellett volna szórni az emberkéket...
a játékosok látták, hogy csinálhatnak bármit, nem lesz semmi...
madridista
Halfkey
Jugador del Barça
Hozzászólások: 102
Csatlakozott: 2010.07.26. 23:56:08

2011.11.20. 16:07:38

ezek után felesleges szerintem ódákat zengeni arról, hogy a barcát mennyire tolják felülről, és hogy mennyire szimpatizálnak velünk a bírók.
1. Nemtom melyik hszemben írtam ilyet. Ne az ellen érvelj, amit elképzelsz hogy mindenki gondol.

2. Attól hogy ebben a szituban (a képeket, videókat elnézve szerintem jogosan), nem minket hátráltató ítélet született, miért következne az, hogy a Barcát nem tolják felülről, meg hogy nem szimpatizálnak velük a bírók. Nem gondolom hogy csalnátok vagy állandó jelleggel nyomnának titeket a bírók, de amit felhozol, az nem érv.
viszont ami már picit más téma, lehetett látni a meccs végén (meg úgy a 2. félidőben is) hogy a madridnak szinte NEM VOLT helyzete, a valencia nyomott, próbálkozott, hajtott, a meccs összképe alapján egy döntetlen megérdemeltek volna szvsz.
A Valenciának az első félidőben konkrétan nem volt, a 2.ban pedig ugyanolyan gyenge volt mindkét csapat. A Vale sem csodálatos játékkal lefocizva minket lőtte a góljait, hanem egyet bepasszíroztak, egynél pedig óriásit hibázott az egész védelem (azthitték kimegy és leálltak).
szóval, bár ezt nem gondoltam volna, ezt a madridot le lehet focizni, akkor is, ha az ellenfelet nem barcelonának hívják, csak fel kell tüzelni jól a csapatot, meg kell dögleni a mezért, és határozottan, magabiztosan kell focizni.
Ebben az a hírérték, hogy azt gondoltad nem lehet minket megállítani (lefocizást direkt nem írok, mert ahhoz ennek nem sok köze volt). Minden csapat verhető, mi is. Főleg válogatott szünet után, kiscsapatok is szoktak meglepetést okozni, most meg a papíron a bajnokság 3. legnehezebb meccsén vagyunk túl.
Avatar
shutterisland
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4070
Csatlakozott: 2011.07.09. 22:54:27
Tartózkodási hely: bcs.

2011.11.20. 15:47:31

a lényeg az, hogy ugyanúgy vannak kétes szituációk a madrid részéről is, amit megkapnak, úgy, mint mi.

ezek után felesleges szerintem ódákat zengeni arról, hogy a barcát mennyire tolják felülről, és hogy mennyire szimpatizálnak velünk a bírók.


viszont ami már picit más téma, lehetett látni a meccs végén (meg úgy a 2. félidőben is) hogy a madridnak szinte NEM VOLT helyzete, a valencia nyomott, próbálkozott, hajtott, a meccs összképe alapján egy döntetlen megérdemeltek volna szvsz.

szóval, bár ezt nem gondoltam volna, ezt a madridot le lehet focizni, akkor is, ha az ellenfelet nem barcelonának hívják, csak fel kell tüzelni jól a csapatot, meg kell dögleni a mezért, és határozottan, magabiztosan kell focizni.

NYERNI KELL a clasicón, a döntetlen a madridnak jó.
Avatar
fcbarca0827
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3238
Csatlakozott: 2007.08.30. 14:29:21
Tartózkodási hely: Sülysáp

2011.11.20. 15:29:58

Én, aki tegnap este, nagyon hajtogattam, hogy köze nem volt a kézhez, az alább linkelt videó alapján még inkább azt látom, hogy jól mondtam. :lol: Még most is állítom, hogy nem ért hozzá. Tény, hogy ott volt a mozdulat és, hogy ha kellett volna, akkor belecsapott volna, de szerintem nem érte a kezét a labda. Egyébként meg ugyan tökmindegy, mert visszavonni már nem lehet. :lol: Az meg vicc, hogy mindenki ezt a videót tartja a "kételyeket eloszlatónak". Csak, hogy van aki szerint ezen látszik egyértelműen, hogy nem volt az, mások szerint meg, hogy az volt. Most, akkor sikerült eloszlatni azokat a kételyeket? :D

Egyébként bennem Benzema gólja maradt meg leginkább. Pöppet szép volt. 8)
KowalskymegaVega,Supernem,HollywoodUndead,Fish!
Hiperkarma,VadFruttik,EstiKornél,AWS
30Y,BagossyBrothersCompany,Useme,Elefánt
Halfkey
Jugador del Barça
Hozzászólások: 102
Csatlakozott: 2010.07.26. 23:56:08

2011.11.20. 15:26:30

Szerintem ezen a videón is az látszik, ami a fenti kameráról: a mellkasának az oldaláról pattant.

De ha tényleg kéz lenne, akkor mondhatni a bírói tévedések eloszlanak a két csapat között. Persze, a Barca hasonló eseteinél a Real szurkolók nagy része is csak azokat a hibákat, történéseket nézi amik az ő irányukba lenne kedvező, szal nem csodálkozom hogy most is ez a helyzet.
Avatar
shutterisland
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4070
Csatlakozott: 2011.07.09. 22:54:27
Tartózkodási hely: bcs.

2011.11.20. 15:19:59

még annyit ehhez a higuainos dologhoz, hogy tegnap rohadt kellemetlenül éreztem magam, én először kezet kiáltottam, dühös is voltam, és még a visszajátszások után is úgy éreztem, ez nagyon kétes.

itt is, meg "ott" is az emberek 90%-a bemondta, hogy egyértelműen nem volt kéz, vak aki ezt nem látja, stb.

és bár semmit nem érek vele, de jól esik, hogy igazam lett, és mégsem érzem magam egy hülye, vak gyökérnek. :D

ez a tévedés (meg pl. amikor cr-t felrúgták a getafe ellen a 16-oson kívül, és tizi lett..) csak arra jók, hogy ha felhozzák megint a sablonszöveget, hogy kit tol az uefa,platini,bírók, akkor lesz mivel visszavágni, hogy ők sem jobbak semmivel.

részemről is befejezve a téma, de ez a videó elégtétel, pedig már kezdtem azt hinni, hogy szenilis vagyok, és csak belelátom, hogy kéz. 8)
Avatar
Fecooo
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7853
Csatlakozott: 2008.07.15. 18:30:53

2011.11.20. 14:55:24

Kelemen Berti írta:Sporton olvasom, hogy kik vezethetik a klasszikust: Mateu Lahoz, Iturralde González vagy Muñiz Fernández. Őszintén szólva Iturralde-nek örülnék a legjobban.
ha a puskás imitátor lesz, akkor fel lehet készülni arra, h nem lesz kiállítás, max nálunk, bármi is történik... az az idióta normálisan még nem fújt nekünk meccset... :?
Avatar
zola8787
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3717
Csatlakozott: 2009.03.01. 20:08:51

2011.11.20. 14:41:08

Kelemen Berti írta:Sporton olvasom, hogy kik vezethetik a klasszikust: Mateu Lahoz, Iturralde González vagy Muñiz Fernández. Őszintén szólva Iturralde-nek örülnék a legjobban.
Nem teljesen mind1? Attól függ, milyen napot fog ki a bíró, ilyen téren mind1 hármójuk közül ki jön. Barcások szerint a Realnak fúj, a Realosok szerint meg a Barcának fúj úgyis. (tisztelet a kivétel/eknek, aki/k nem elvakultan nézi/k majd :) )
Kelemen Berti
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2508
Csatlakozott: 2009.06.16. 20:17:22
Tartózkodási hely: Hajdúböszörmény

2011.11.20. 14:27:28

Sporton olvasom, hogy kik vezethetik a klasszikust: Mateu Lahoz, Iturralde González vagy Muñiz Fernández. Őszintén szólva Iturralde-nek örülnék a legjobban.
Avatar
szajko
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4907
Csatlakozott: 2008.04.07. 18:14:42

2011.11.20. 14:12:33

Raul Madrid írta:mindegy, bírók a Real-al vannak, Valencia lefeküdt nekik, ezt a fajta kezezést meg gyakorolják edzésen. gondolom
én egy szóval sem említettem,hogy a bírók nyomják a madridot...

másrészt meg szándékos,mert hiába az oldaláról pattan oda már előtte nyújtotta a karját és ha még csak véletlen is pattant rá a kéz az kéz...

részemről a vita lezárva.
bence-barca
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 5465
Csatlakozott: 2007.06.14. 17:19:38
Tartózkodási hely: Budapest

2011.11.20. 14:09:21

Bár valószínű fölösleges, amit most írok, de mi lenne ha befejeznénk ezt a témát?

Be kell látni a Real szurkolóknak, itt nem nagyon lehet a saját nézőpontjaikat ésszerűsíteni. Ugyanúgy, mint egy Barcásnak egy Realos oldalon. Sajnos ez egy ilyen jelenség... :?
Avatar
Raul Madrid
Barça B
Hozzászólások: 31
Csatlakozott: 2010.10.03. 20:57:50

2011.11.20. 14:05:24

mindegy, bírók a Real-al vannak, Valencia lefeküdt nekik, ezt a fajta kezezést meg gyakorolják edzésen. gondolom
Rewolution5
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1089
Csatlakozott: 2009.04.11. 10:04:30
Tartózkodási hely: Felvidék
Kapcsolat:

2011.11.20. 13:58:06

Raul Madrid írta:ha jól láttam a földön feküdt először az oldalát érte és onnan pattant a kezére, szerinted ilyet lehet direkt csinálni? de ez is csak az egyik kameraállásból, más szögből nem kéz
igencsak ájánlanám neked a szemüveget...,mert szerintem szándékosságról volt szó,mert a kezét a labda irányába mozdította...és szerintem az is kéznek számít ha a testedről pattan a kezedhez..de mindegy,nem kell itt bírózni satöbbi,csak a clasikón kell megmutatni,azt amit idáig is megmutattunk nekik.Visca
Kép
Pavel
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1688
Csatlakozott: 2006.05.23. 20:57:21
Tartózkodási hely: Budapest

2011.11.20. 13:54:45

Ha ez nem kéz akkor semmi.
A másik oldalon az ilyet még a 16-os vonalánál is tizinek fújják be. :evil:
Avatar
Raul Madrid
Barça B
Hozzászólások: 31
Csatlakozott: 2010.10.03. 20:57:50

2011.11.20. 13:42:25

ha jól láttam a földön feküdt először az oldalát érte és onnan pattant a kezére, szerinted ilyet lehet direkt csinálni? de ez is csak az egyik kameraállásból, más szögből nem kéz
Avatar
szajko
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4907
Csatlakozott: 2008.04.07. 18:14:42

2011.11.20. 13:11:14

Raul Madrid írta:szerintem nem volt kéz, de lehet hogy rosszul látom, ha az is volt nem szándékos
végülis csak nyújtja a karját a labda felé,de nem szánédkos :D :D :D
Avatar
Raul Madrid
Barça B
Hozzászólások: 31
Csatlakozott: 2010.10.03. 20:57:50

2011.11.20. 12:58:21

szerintem nem volt kéz, de lehet hogy rosszul látom, ha az is volt nem szándékos
Avatar
csababarca
Az Év Fórumozója - 2021
Hozzászólások: 15501
Csatlakozott: 2005.10.03. 21:19:38
Tartózkodási hely: Dabas

2011.11.20. 12:17:48

A videó alapján tényleg kéz,nem is kicsi. úgyhogy amiket az esetről írtam éjjel,azokat visszaszívom, a mondandóm többi fele viszont áll.
"Amikor nézzük Őt, akkor értsük meg ez egy sajátos játékos akit látunk, ez totálisan egyedi. Háromszor verte meg úgy Gvardiolt, hogy az magasabb, erősebb, gyorsabb, fiatalabb, energetikusabb. Ezt írd már le nekem számokkal. Ez mutatja azt, hogy micsoda valójában a futball."
Halfkey
Jugador del Barça
Hozzászólások: 102
Csatlakozott: 2010.07.26. 23:56:08

2011.11.20. 11:56:19

Ezután a meccs után elővenni a bírót, mint aki a Realnak kedvezett...

Nagyságrendileg ugyanannyi (a Valencianak kicsit több, 22-18) szabálytalanságból sárgák aránya 2-7. Mi megkaptuk mindenre, Vale csinálhatott akármit. A sárgás Tino Costa pl. belerúghatta a labdát a földön fekvő Lassba miközben ordibál vele - mikor már állt a játék; Ramost is nyugodtan meg lehet rugdosni miközben a földön fekszik. Az ilyenekért nekünk (és jó esetben mindenkinek) azonnali piros. Ha Pepe csinálja, akkor még lehet mellé mozgalmat is szervezni hogy soha többé ne lépjen pályára. :D

És igen, Özil pár percig tényleg kicsit mérgezett egér volt, de ez jelent 2 elkésett belépőt, amelyik közül egyik sem volt durva.
Avatar
MessiFan
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7284
Csatlakozott: 2008.02.06. 16:17:19

2011.11.20. 11:51:49

Drigo írta:Ha IDE kattintasz, mindent megtudsz ;)
Köszi, nem láttam eddig.
Akkor majd a Levante ellen érdemes lesz pihentetni Messiéket.
bence-barca
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 5465
Csatlakozott: 2007.06.14. 17:19:38
Tartózkodási hely: Budapest

2011.11.20. 11:50:46


Tegnap azt mondtam , h nem vt kéz, de ezen a videón viszont látszik h kéz. Felkarjáról pattant le...
Innentől kezdve igazat adok Fecooonak, h itt ez egy vitatható jelent, nálunk meg UNICEF...
Drigo
Eurobarca Staff
Hozzászólások: 5459
Csatlakozott: 2005.09.07. 15:26:51
Tartózkodási hely: Felsőörs

2011.11.20. 11:46:49

MessiFan írta:Őhm, hányadikán is lesz a clásicó?
Ha IDE kattintasz, mindent megtudsz ;)
http://www.ZALNER.eu" target="_blank
Avatar
MessiFan
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7284
Csatlakozott: 2008.02.06. 16:17:19

2011.11.20. 11:45:12

Ezért várom már a klasszikust. Ott sem fog eldőlni minden, de megvan rá az esély hogy úgy mint tavaly, odapörköl egyet a Barca még ha most nem is hazai pályán lesznek. Aztán ha nyerünk vagy x lesz és úgy, hogy megérdemelten kiállítanak valakit a sötét oldalról, akkor is mi leszünk a hibásak, meg hogy színészbanda meg így meg úgy.
Szóval az ilyen viták örök időkre elő fognak jönni, mind1 mi az oka.

Őhm, hányadikán is lesz a clásicó?
Válasz küldése