La Liga / Copa del Rey

Foci a Barçán kívül

Ki nyeri a 2023-24-es bajnokságot?

Megtartja az előnyét a Real Madrid
16
73%
Felszívja magát és behúzza a Girona
0
0 szavazat
A Barcelona ér oda a végén
6
27%
 
Szavazatok száma: 22
Avatar
Bob_Marley
Presidente del Barça
Hozzászólások: 19633
Csatlakozott: 2010.02.06. 19:42:14

2016.04.26. 19:40:32

hajnesz írta:
Bob_Marley írta:Maga a cselekedet tényleg erős volt, de ő is tudta és bevállalta. Én is azon a véleményen vagyok, hogy a sikerért mindent meg kell tenni. Mindig írtam régebben is és most is tartom, hogy nem erkölcsi kódex ez. Nagyon leegyszerűsítve a taktikai fault is milyen "okádék" hiszen direkt megakadályozod hogy az ellenfél kibontakozzon. Itt is némileg hasonló történt. Meg kellett valahogy akadályozni a kontrát. Tudta ő, hogy ebből lehet vagy lesz bünti, de egy csatában vannak áldozatok. És félre értés ne essék én sem az egekbe emelem, vagy megtapsolom, de a miért értem, s eltudom fogadni.
Nagyjából azonosulni tudok ezzel, de akkor nálad a köpés miért nem fér bele? Az is elítélendő cselekedet, de mindent a győzelemért.
Igazából szerintem ennek a megítélése függ attól is, hogy ki mit látott életében,ki milyen poszton játszott,stb. Én is az a játékos voltam, aki nem ilyedt meg egy pokróckemény belépőtől, vagy akár az ellenfél provokálásától, ha azon múlott a meccs. Mondjuk én hátvéd voltam, szóval az ilyen nálunk majdnem "must have" tulajdonság volt :lol:
Azért mert nálam a köpés nem férfias cselekedet. Azt tartom sunyinak. Gyere üss meg vagy rúgj meg, aztán majd meglátjuk mi lesz. :D De leköpni valakit, az nálam kicsinyes. Persze erre is lehet mondani sunyi, megértem ezt az álláspontot is. Ezek szerint én engedékenyebb vagyok, tudom hogy nem ez a jó szó rá, de rafkós volt nálam inkább ez a bedobós dolog. Igen, direkt megakadályozott egy támadást, de a pályán sokszor csinálsz direkt olyan dolgokat amik lehet súrolják is a határt vagy át is mennek. Ez nem mentség, de nálam ez valahol versenyszellem. Egy edző meg valamilyen szinten a pálya része, s úgymond tizenkettedik ember, Simeone meg szerintem pláne. Direkt lassan lejönni és húzni az időt hogy előny szerezz sem etikus és bőven hátráltatod az ellenfelet. Direkt összeesni és ezzel szintén húzni az időt ugyanúgy hátráltató lehet. Vagy vegyük azt valaki direkt kezezik a gólvonalon hogy megmentse a csapatát a góltól. Azért nem jó ez a példa, mert az edző nem rúghat gólt és hiába állítják ki, de alapvetően azért ezzel veszít egy csapat. Még ha természetesen nem is olyan mértékű mint egy emberhátrány. Szóval igen, ez az ami ebben buktató, hogy kiállították eltiltották, de magán a meccsen mégse volt ez effektíve akkora hátrány. Jövőben hogy nem lehet padon meg nem tudjuk. De mondom még egyszer bőven rá lehet húzni sok volt, de láttunk már nem egy olyat hogy pl labdaszedő direkt nem adta vissza a labdát, vagy edző véletlenül pont elrúgta az ellenfél játékosa mellett és állt a játék x ideig. Ez hogy bedobta a labdát megakadályozott egy támadást, de ez nálam a cél szentesíti az eszközt. Csúnya nem csúnya a végén az Atletico nyert és csak ez számít.
Kép
Kép
Kép
Avatar
Chino
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7496
Csatlakozott: 2009.05.07. 12:32:57
Tartózkodási hely: Debrecen

2016.04.26. 16:05:21

Tromort77 írta:Nagyon meglep ez a mentalitás. :shock: Konkrétan szabotálni akarta a játékot. Már rég a Málaga támadott amikor bedobatta azt a labdát. Pályán kívülről nyúl bele a játékba az nem ejnyebejnye meg micsoda tökösség. Ez maga a nagybetűs patkányság. Az egészben a határvonal a lényeg. Messze átlépte. Ha ez el van nézve akkor mi a következő? Kilövi a biztosítékot, ha bármelyik csapat a térfelére lép?
Taktikai fault esetén van retorzió. Ilyen esetben igazán nincs. Utólag kap pár meccset és annyi. De akkor legyen ez a gyakorlat, hogy mostantól kidobósok álljanak az oldalvonalnál?

Egyébként meg pont ezért is dühítő ez az egész. Mert egy kiváló edzőről beszélünk. Én örülök a felemelkedésüknek és jót tesz, hogy 3 csapatos lett a bajnokság. De ez a legalja volt.

Ez igazán azért fájó, mert pont az edző csinálta, akinek feladata a játékosok "kordában tartása" és valamilyen szinten példát mutatni. Emlékszem, hogy Filipe Luis is megcsinálta ezt ellenünk, amikor el akartunk végezni egy gyors bedobást ő meg begurított egy labdát az oldalvonal mellől.

Ez, amit Simeone csinált nem fineszesség vagy ravaszság, hanem egy patkány dolog. Értem én, hogy mindent a győzelemért, de az maradjon a pályán belül, a játékososoknak kell "elintézni", az edzőnek nem ez a feladata, nem így kell győzelemhez segíteni a csapatát.
Forca Barca!!!!
Tromort77

2016.04.26. 15:42:59

Ilyen régen is volt az nálam nem érv. Régen rabszolgának tartották a feketéket, szerencsére az is változott ahogy ennek is kellene. Pont, hogy fejlődnie kellene a játéknak. Nem a kemény focival van a baj, hanem a veszélyessel illetve az ilyen megmozdulásokkal. Fifa, Uefa, mind csak sodródik az árral és nem mernek lépni. Miközben egyszerűen lehetne javítani a játékon és például kiírtani a színészkedést is. Csak megfelelő arányú büntetéseket kellene kiszotani és rendet lehetne tenni. Csak valahol érdeke a sportnak az elégedetlenkedés, mert az is vitát szül, a vita pedig generálja a sport körüli hercehurcát amiből hasznot húznak. A spanyol szövetség ennek meg végképp a legalja.

Túl ragoztam már, csak azt akarom ezzel mondani, hogy csak azért mert valami régen rossz volt és az maradt attól még az nem feltétlen normális. Az, hogy régen durvább dolgok voltak(bár ez a labda dobálos szerintem messze túltesz mindenen) az egy dolog, de ettől nem szabad ott is ragadni.
Avatar
rhuni
Jugador del Barça
Hozzászólások: 125
Csatlakozott: 2016.01.13. 12:25:20
Tartózkodási hely: Air Day

2016.04.26. 11:30:30

Ilyen alakok mint Simeone régen is voltak és lesznek is szerintem. Meg olyan csapatok is mint az atleti. Szerintem nyugodtan vissza lehet menni az 54-es vb döntőig, ahol a sokkal gyengébb képességű nszk felszívta magát és legyűrte az Aranycsapatot.
Aztán jött a 60-as években Helenio Herrera az Interrel és megmutatta végérvényesen az irányt amivel le lehet gyűrni a művészcsapatokat.
Persze lehet mondani, hogy régen nem volt ilyen mint amit most Simeone csinált, viszont nem volt szimulálás sem, meg reklamálás minden bírói ítéletnél. Gyakorlatilag ugyanott vagyunk.
Avatar
hajnesz
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1561
Csatlakozott: 2009.05.04. 19:45:30
Tartózkodási hely: Szeged

2016.04.26. 11:19:45

Bob_Marley írta:Maga a cselekedet tényleg erős volt, de ő is tudta és bevállalta. Én is azon a véleményen vagyok, hogy a sikerért mindent meg kell tenni. Mindig írtam régebben is és most is tartom, hogy nem erkölcsi kódex ez. Nagyon leegyszerűsítve a taktikai fault is milyen "okádék" hiszen direkt megakadályozod hogy az ellenfél kibontakozzon. Itt is némileg hasonló történt. Meg kellett valahogy akadályozni a kontrát. Tudta ő, hogy ebből lehet vagy lesz bünti, de egy csatában vannak áldozatok. És félre értés ne essék én sem az egekbe emelem, vagy megtapsolom, de a miért értem, s eltudom fogadni.
Nagyjából azonosulni tudok ezzel, de akkor nálad a köpés miért nem fér bele? Az is elítélendő cselekedet, de mindent a győzelemért.
Igazából szerintem ennek a megítélése függ attól is, hogy ki mit látott életében,ki milyen poszton játszott,stb. Én is az a játékos voltam, aki nem ilyedt meg egy pokróckemény belépőtől, vagy akár az ellenfél provokálásától, ha azon múlott a meccs. Mondjuk én hátvéd voltam, szóval az ilyen nálunk majdnem "must have" tulajdonság volt :lol:
Avatar
zola8787
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3717
Csatlakozott: 2009.03.01. 20:08:51

2016.04.26. 10:47:45

TripleH írta:A sikerért mindent meg kell tenni, a pályán, a játékosoknak, szabályos keretek között. Jó hogy nem legközelebb a stadion világítás kapcsolója lesz az edző kezébe, és ha elvesztik a lasztit gyors lekapcsolja. :D
Ennyi. Vagy amikor hazai pályán megszerzik a vezetést az összes lasztit kidurrantják, az is a győzelem megtartásának érdekében tennék :D Vagy szimplán lefizetni a sporit, az olaszoknál már bevált módszer úgyis.
Avatar
TripleH
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2268
Csatlakozott: 2014.09.01. 10:55:15

2016.04.26. 10:37:37

A sikerért mindent meg kell tenni, a pályán, a játékosoknak, szabályos keretek között. Jó hogy nem legközelebb a stadion világítás kapcsolója lesz az edző kezébe, és ha elvesztik a lasztit gyors lekapcsolja. :D
Avatar
visca el barca
Presidente del Barça
Hozzászólások: 20964
Csatlakozott: 2005.02.01. 13:13:37

2016.04.26. 10:33:24

igazából el kellene tiltani fél évre, akkor biztos befejezné ezt a bohóckodást.
Like a soul without a mind, in a body without a heart, I'm missing every part...
Kép
Avatar
zola8787
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3717
Csatlakozott: 2009.03.01. 20:08:51

2016.04.26. 10:14:13

Aki ezután védi Simeone-t, annak tuti, hogy valami gond van a látásmódjával. A bajnokságon belül minimum eltiltanám 5 meccsre, de még ez is kevés lenne. Undorító, ez már nem a sportról szólt. Remélem München továbbjutásnál egy Atlético kontránál is hasonlóan jár majd el Pep, kíváncsi lennék Simeone arcára :D
Tromort77

2016.04.26. 09:07:16

Nagyon meglep ez a mentalitás. :shock: Konkrétan szabotálni akarta a játékot. Már rég a Málaga támadott amikor bedobatta azt a labdát. Pályán kívülről nyúl bele a játékba az nem ejnyebejnye meg micsoda tökösség. Ez maga a nagybetűs patkányság. Az egészben a határvonal a lényeg. Messze átlépte. Ha ez el van nézve akkor mi a következő? Kilövi a biztosítékot, ha bármelyik csapat a térfelére lép?
Taktikai fault esetén van retorzió. Ilyen esetben igazán nincs. Utólag kap pár meccset és annyi. De akkor legyen ez a gyakorlat, hogy mostantól kidobósok álljanak az oldalvonalnál?

Egyébként meg pont ezért is dühítő ez az egész. Mert egy kiváló edzőről beszélünk. Én örülök a felemelkedésüknek és jót tesz, hogy 3 csapatos lett a bajnokság. De ez a legalja volt.
Avatar
Normandia
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2502
Csatlakozott: 2013.01.02. 10:56:24
Tartózkodási hely: Sátoraljaújhely

2016.04.25. 23:05:26

Nero. írta: Amikor Ramos befejelte a 93.ba azt a rohadt szögletet a szívem szakadt meg és nem csak azért mert a Real volt az ellenfél.
Én is nekik szurkoltam, de ez így nekem sok(k). Remélem kiesnek a Bayernnel szemben. Alattomos parasztok gyülekezete az edzőjükkel együtt. "a cél szentesíti az eszközt" ezen formája nálam nem nyerő. Egy edző ilyen szinten már nem volna szabad, hogy részese legyen a meccsnek.
"Diego Simeone: "Diego (Maradona) megtöltött minket érzelmekkel, de azt mondom, kétségek nélkül, hogy Messi jobb játékos, mint Maradona volt."
Avatar
Nero.
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6905
Csatlakozott: 2015.08.14. 19:02:12

2016.04.25. 20:17:32

Annak ellenére hogy már másodjára ejtettek ki minket a BLből, és már egy bajnoki címet is elvettek tőlünk, nekem nincs bajom velük. Egyszerűen kell egy ilyen csapat is a futball világába. Simeone előtt nem voltak több mint egy középcsapat, az argentin érkezése meg többet jelentett nekik mint máshol olaj milliárdosok szponzorálása. És annak ellenére vannak ott mostmár 3 éve Európa top 5 csapata közt, hogy minden évben elhagyja őket egy meghatározó játékos.

Amikor Ramos befejelte a 93.ba azt a rohadt szögletet a szívem szakadt meg és nem csak azért mert a Real volt az ellenfél.
“Mindig is elakartam jutni Kínába. Soha nem gondoltam volna, hogy idővel Kína jön el hozzám.”
Avatar
Bob_Marley
Presidente del Barça
Hozzászólások: 19633
Csatlakozott: 2010.02.06. 19:42:14

2016.04.25. 20:09:53

Maga a cselekedet tényleg erős volt, de ő is tudta és bevállalta. Én is azon a véleményen vagyok, hogy a sikerért mindent meg kell tenni. Mindig írtam régebben is és most is tartom, hogy nem erkölcsi kódex ez. Nagyon leegyszerűsítve a taktikai fault is milyen "okádék" hiszen direkt megakadályozod hogy az ellenfél kibontakozzon. Itt is némileg hasonló történt. Meg kellett valahogy akadályozni a kontrát. Tudta ő, hogy ebből lehet vagy lesz bünti, de egy csatában vannak áldozatok. És félre értés ne essék én sem az egekbe emelem, vagy megtapsolom, de a miért értem, s eltudom fogadni.
Kép
Kép
Kép
Avatar
Normandia
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2502
Csatlakozott: 2013.01.02. 10:56:24
Tartózkodási hely: Sátoraljaújhely

2016.04.25. 15:24:30

Tromort77 írta:Pont, hogy az edzőnek kellene utatmutatnia a játékosainak. Ezek után csodálkozunk, ha képesek patkány dolgokra? A sportnak nem szabadna ilyen elemekből állnia. Hiába profi sport, létezik becsüelt és tisztesség. Nem hinném, hogy piedesztára kellene emelni mert mennyire elszánt. Nyerjen és harcoljon tisztességes eszközökkel és akkor mindenki jogosan dícsérheti. Így csak egy rossz vesztes a csávó. Pont az ilyen eseteknél kellene a ligának keményen példát statuálnia. Ha önmagában nincs morális útmutató akkor remélem a ligában lesz annyi, hogy jogosan megbünteti. A cikkben benne volt, hogy volt már ilyenre precedens elvielg és akkor 8 meccset osztottak ki.
Teljesen adom, amit írsz, ezzel a labdás sztorival nálam elvágta magát, olyan szinten, hogy nem bánnám, ha kiesnének a bl-ből és nem kevés kapott góllal. Még ezt a palit istenítettem a fanatizmusa okán. A meccs közben azt hittem, hogy egy labdaszedő volt ilyen "ügybuzgó". Az is biztos, hogy nem egy észlény, 30 kamera követi minden mozdulatát. Mégis mit gondolt, nem fogják felvenni?.:-D Hihetetlen....
"Diego Simeone: "Diego (Maradona) megtöltött minket érzelmekkel, de azt mondom, kétségek nélkül, hogy Messi jobb játékos, mint Maradona volt."
Avatar
visca el barca
Presidente del Barça
Hozzászólások: 20964
Csatlakozott: 2005.02.01. 13:13:37

2016.04.25. 12:59:36

mondjuk ő játékosként is ilyen volt, így meg nehéz megváltozni... érdekes volt, amit pl sebastien frey mesélt róla, hogy a pali még a totál tét nélküli meccsek előtt is úgy pörgött, h állandóan a wc-re járt hánytatni magát...
Like a soul without a mind, in a body without a heart, I'm missing every part...
Kép
LG
Az Év fórumozója 2016
Hozzászólások: 21304
Csatlakozott: 2004.12.17. 21:03:01

2016.04.25. 12:52:41

Tromort77 írta:Pont, hogy az edzőnek kellene utatmutatnia a játékosainak. Ezek után csodálkozunk, ha képesek patkány dolgokra? A sportnak nem szabadna ilyen elemekből állnia. Hiába profi sport, létezik becsüelt és tisztesség. Nem hinném, hogy piedesztára kellene emelni mert mennyire elszánt. Nyerjen és harcoljon tisztességes eszközökkel és akkor mindenki jogosan dícsérheti. Így csak egy rossz vesztes a csávó. Pont az ilyen eseteknél kellene a ligának keményen példát statuálnia. Ha önmagában nincs morális útmutató akkor remélem a ligában lesz annyi, hogy jogosan megbünteti. A cikkben benne volt, hogy volt már ilyenre precedens elvielg és akkor 8 meccset osztottak ki.
Nem is azt mondom, hogy dicsérni kéne érte amit tett, vagy követendő példa kéne, hogy legyen. Nyilván nem, elitélendő dolognak tartom, szankciót megérdemli bőven.

Ettől függetlenül nekem valahol mégis szimpatikus, hogy ilyen fanatikus, őrült edző. Kell ilyen is, nem lehet mindenki úriember. :wink:
Avatar
csababarca
Az Év Fórumozója - 2021
Hozzászólások: 15501
Csatlakozott: 2005.10.03. 21:19:38
Tartózkodási hely: Dabas

2016.04.25. 12:47:18

Kíváncsi vagyok milyen reakciója lesz,ha bejutnak a BL döntőbe, a real meg lecidáztatja őket,hasonlóan mint 2 éve...vajon előkapja a bökőt,és elkezd vele kalimpálni? #-o :lol:

Van egy határ, ez már átment azon...mint mikor Arda a cipőjét nekihajította a partjelzőnek...mondjuk meccsen ő is megúszta..(nem tudom utólag eltiltották e)
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára csababarca 2016.04.25. 13:02:21-kor.
"Amikor nézzük Őt, akkor értsük meg ez egy sajátos játékos akit látunk, ez totálisan egyedi. Háromszor verte meg úgy Gvardiolt, hogy az magasabb, erősebb, gyorsabb, fiatalabb, energetikusabb. Ezt írd már le nekem számokkal. Ez mutatja azt, hogy micsoda valójában a futball."
Tromort77

2016.04.25. 12:44:04

Pont, hogy az edzőnek kellene utatmutatnia a játékosainak. Ezek után csodálkozunk, ha képesek patkány dolgokra? A sportnak nem szabadna ilyen elemekből állnia. Hiába profi sport, létezik becsüelt és tisztesség. Nem hinném, hogy piedesztára kellene emelni mert mennyire elszánt. Nyerjen és harcoljon tisztességes eszközökkel és akkor mindenki jogosan dícsérheti. Így csak egy rossz vesztes a csávó. Pont az ilyen eseteknél kellene a ligának keményen példát statuálnia. Ha önmagában nincs morális útmutató akkor remélem a ligában lesz annyi, hogy jogosan megbünteti. A cikkben benne volt, hogy volt már ilyenre precedens elvielg és akkor 8 meccset osztottak ki.
LG
Az Év fórumozója 2016
Hozzászólások: 21304
Csatlakozott: 2004.12.17. 21:03:01

2016.04.25. 12:29:04

Tromort77 írta:http://www.90min.com/posts/3148080-dieg ... rce=fotmob

Itt a videó:
https://www.youtube.com/watch?v=0Z-kftHICY8

Undorító ez az ember. Az a baj valahogy úgyis kimagyarázzák.
Aljas dolog volt amit csinált. A dolog másik oldala, hogy tényleg bármit megtesz a csapata sikeréért. Ezt is bevállalta, pedig tudta, hogy büntetésre a közvélemény haragjára számíthat érte. Azt kell mondjam, nekem szimpatikus figura, még az ilyen húzásai mellett is (vagy miatt?) is.
A pályán a játékosok is bevetnek megkérdőjelezhető, sportszerűtlen dolgokat a sikerért, és bár sokan hangot is emelnek ellene, még sincsenek olyan szinten elitélve, mintha ezt egy edző teszi.
Avatar
visca el barca
Presidente del Barça
Hozzászólások: 20964
Csatlakozott: 2005.02.01. 13:13:37

2016.04.25. 12:22:15

Tromort77 írta:http://www.90min.com/posts/3148080-dieg ... rce=fotmob

Itt a videó:
https://www.youtube.com/watch?v=0Z-kftHICY8

Undorító ez az ember. Az a baj valahogy úgyis kimagyarázzák.

ő épp azt mondta a kisgyereknek, hogy most be ne dobd! :mrgreen:
Like a soul without a mind, in a body without a heart, I'm missing every part...
Kép
Avatar
Nero.
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6905
Csatlakozott: 2015.08.14. 19:02:12

2016.04.24. 14:39:52

visca el barca írta:levante jól tolja :lol: 2 perccel a vége lőtt vezetett kettővel, aztán cvsak kihozták x-re... ezzl meg is van az egyik kieső...
Kár értük nekem egész szimpatikusak voltak, bár gondolom azért mert kivétel nélkül mindig jól megszórtuk őket. :D
“Mindig is elakartam jutni Kínába. Soha nem gondoltam volna, hogy idővel Kína jön el hozzám.”
Avatar
visca el barca
Presidente del Barça
Hozzászólások: 20964
Csatlakozott: 2005.02.01. 13:13:37

2016.04.24. 14:26:55

levante jól tolja :lol: 2 perccel a vége lőtt vezetett kettővel, aztán cvsak kihozták x-re... ezzl meg is van az egyik kieső...
Like a soul without a mind, in a body without a heart, I'm missing every part...
Kép
Avatar
zola8787
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3717
Csatlakozott: 2009.03.01. 20:08:51

2016.04.23. 22:40:02

Atletico: 35 meccs -> 16 kapott gól, azért valamit nagyon tudnak, főleg, hogy mostanában ilyen 95-96-os születésű taknyosok játszanak a védelem közepén, kegyetlen.
Avatar
csababarca
Az Év Fórumozója - 2021
Hozzászólások: 15501
Csatlakozott: 2005.10.03. 21:19:38
Tartózkodási hely: Dabas

2016.04.23. 22:11:57

Mit csinált?
"Amikor nézzük Őt, akkor értsük meg ez egy sajátos játékos akit látunk, ez totálisan egyedi. Háromszor verte meg úgy Gvardiolt, hogy az magasabb, erősebb, gyorsabb, fiatalabb, energetikusabb. Ezt írd már le nekem számokkal. Ez mutatja azt, hogy micsoda valójában a futball."
Válasz küldése