NB1 - Magyar Bajnokság

Foci a Barçán kívül
Avatar
Charlie
Öreg Harcos
Hozzászólások: 6901
Csatlakozott: 2004.10.08. 11:13:39
Tartózkodási hely: East Side

2010.06.24. 16:54:23

Malinauskas is lelép Diósgyőrből sajna, úgy néz ki a Fradiba távozik.
C.
"A spanyol futball jelenlegi problémája az, hogy mindenki azt gondolja, hogy olyan játékosai vannak, mint a Barcának. A Barca játékosaiban olyan technikai tudás van, amely a világ egyetlen másik csapatában sincs. Ezért nem próbálkozhatsz úgy játszani, ahogy ők, ez lehetetlenség." - Fabio Capello
Avatar
FtcSikiHun
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2740
Csatlakozott: 2009.12.17. 21:59:21
Tartózkodási hely: Északon, délen, keleten, nyugaton

2010.06.24. 16:50:48

Barcaman14 írta:A Fradinál amúgy nem kis mozgolódás van idén nyáron. Kíváncsi vagyok milyen Fradit fogunk látni a következő idényben! :roll:
Így van, remélem tudnak is majd mutatni valamit.
De véleményem szerint már lassan elkezdhetnénk csatárt is vásárolni :roll:
De egyenlőre szépen építkezik a csapat, nemrég érkezett-Maróti után ismét Kaposvárról-Szrdjan Sztanics és José Pereira Junior.
Lassan szétszedjük a Kaposvárt, szépen is építkezünk, nem ilyen afrikai ürülékek jönnek. :wink:

Zöld-Fehér az Isten!
Kép
'élvezd, hogy minden rosszban van valami'
'...törekedj azzá lenni,ami lehetnél!'
Avatar
VictorValdes19
Az EuroBarca Utánpótlása
Hozzászólások: 2836
Csatlakozott: 2006.07.21. 13:09:35
Tartózkodási hely: Szentpétervár

2010.06.24. 16:44:03

Piquenbauer írta:Végre valami jó hír a kedvenc magyar csapatom háza tájáról is.... A Vasas két éves szerződést kötött Ferenczi Istvánnal. Sok sikert a Vasasnál;)
Kíváncsi vagyok mire lesz képes nálunk... amikor legutóbb Angyalföldön játszott, nem kente rosszul, fél év alatt 8 gólt termelt, aztán ment külföldre.

Sok sikert neki :!: :)
" Ha nem lennének zsebtolvajok, nulla lenne a nemi életem." - Woody Allen
PUNK'S NOT DEAD!
"Szinte minden bánatunk a másokkal ápolt kapcsolatainkból fakad." - Schopenhauer
"..hogy élünk, vagy elégünk, azt a hatalom mondja meg.."
Avatar
Barcaman14
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4373
Csatlakozott: 2008.04.15. 16:40:28
Tartózkodási hely: Debrecen

2010.06.24. 12:21:29

A Fradinál amúgy nem kis mozgolódás van idén nyáron. Kíváncsi vagyok milyen Fradit fogunk látni a következő idényben! :roll:
Kép
„Ez a Barça ezzel a generációval értékesebbé teszi a labdarúgást, egyedülállóbb rangot ad neki." Josep Guardiola-GRÁCIES PEP!

Fc Barcelona ***-Més Que un Club-***
Avatar
Piquenbauer
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 358
Csatlakozott: 2010.06.18. 12:48:51

2010.06.24. 11:41:47

Végre valami jó hír a kedvenc magyar csapatom háza tájáról is.... A Vasas két éves szerződést kötött Ferenczi Istvánnal. Sok sikert a Vasasnál;)
Avatar
martin120
Jugador del Barça
Hozzászólások: 144
Csatlakozott: 2008.04.07. 18:14:55
Tartózkodási hely: Budapest

2010.06.23. 14:39:26

Hát igen, az utolsó nagy csatáját elvesztette. :cry:
De örökké példa kép és legenda marad!!Akinek az élete a Ferencváros volt.
Boixos
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 9655
Csatlakozott: 2004.11.21. 11:00:59
Tartózkodási hely: monaco di bavaria

2010.06.23. 14:29:43

PUYOL-XAVI-INIESTA
Avatar
Hunter91
Capitá del Barça
Hozzászólások: 916
Csatlakozott: 2008.08.27. 23:37:04
Tartózkodási hely: Ahol a denevér is lámpával jár!

2010.06.21. 18:12:01

Ha legyőznénk a KF Tirana-t, akkor a 2. fordulóban a holland FC Utrecht lenne az ellenfelünk.
Bár ez még messze van, először az elsőt kéne legyőznünk.
Hajrá ZTE! Hajrá Magyarok! :wink:
Avatar
Katalán88
Capitá del Barça
Hozzászólások: 977
Csatlakozott: 2008.11.18. 19:01:12
Tartózkodási hely: Hajdúnánás

2010.06.21. 13:37:13

KF Tirana – Zalaegerszegi TE
Nitra – Győri ETO Nem kell sokat utazni az biztos!
Hajrá Zete, Hajrá Győr!
Még ennyit a Tallinról:
"Az észtek kerete a tavalyihoz képest több helyen is változott, elsősorban támadó poszton, hiszen távozott Indrek Zelinski, Nikita Andrejev, Jaroslav Dmitrijev és Vitali Gussev, érkezett helyettük Artjom Dimirijev, Vladislav Ivanov (orosz) és Tarmo Neemelo. Szintén eligazolt Tihhon Šišov, Kristian Marmor, Anton Aristov és Sander Puri. Érkezett Aleksandr Volodin, Aleksandr Kulinits, Maxim Podholjuzin, Toni Saarelma, Andero Pebre és Eduard Ratnikov."
Győzni kell! DVSC!
Kép
Avatar
kamaj
Capitá del Barça
Hozzászólások: 816
Csatlakozott: 2005.02.02. 19:57:22
Tartózkodási hely: Debrecen

2010.06.21. 13:12:14

Már amikor megfogalmazták, akkor hápogott az egész :)

Remélem a Loki sikeresen vesz minimum 2 kört, és utána megint lehet reménykedni, egy ugyanolyan csodában, mint a tavalyi!
Szerintem szükséges még az erősítés, mivel Rudolf elvesztése igen komoly veszteség a csapatnak.

Hajrá Loki!!!
Blaugrana ha többet akarsz tudni a Barca múltjáról.
Fear of the Bear!!! MEMPHIS!!!!
Kép
Avatar
Zsando
Barça B
Hozzászólások: 81
Csatlakozott: 2010.05.24. 22:03:12
Tartózkodási hely: Pécs

2010.06.21. 13:02:24

Szió

Mit szoltok a jó kis NSO cikkhez mi szerint közvetitökőn keresztül megkereste a Vidi Carew -t és Larssont ?

Jó kis vicc szerintem,
Zsandarova Olga
Avatar
Barcaman14
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4373
Csatlakozott: 2008.04.15. 16:40:28
Tartózkodási hely: Debrecen

2010.06.21. 12:28:31

Katalán88 írta:Na újra a Tallin ellen játszunk, de legalább idegenben kezdünk.
http://www.uefa.com/uefachampionsleague ... index.html
Ezt a kört még mindenképpen sikerrel kéne venni. A sorsolás kedvező, úgyhogy minden adott egy újabb meneteléshez! :)
Kép
„Ez a Barça ezzel a generációval értékesebbé teszi a labdarúgást, egyedülállóbb rangot ad neki." Josep Guardiola-GRÁCIES PEP!

Fc Barcelona ***-Més Que un Club-***
Avatar
Katalán88
Capitá del Barça
Hozzászólások: 977
Csatlakozott: 2008.11.18. 19:01:12
Tartózkodási hely: Hajdúnánás

2010.06.21. 12:20:34

Na újra a Tallin ellen játszunk, de legalább idegenben kezdünk.
http://www.uefa.com/uefachampionsleague ... index.html
Kép
Avatar
Katalán88
Capitá del Barça
Hozzászólások: 977
Csatlakozott: 2008.11.18. 19:01:12
Tartózkodási hely: Hajdúnánás

2010.06.05. 21:53:03

Martin megnyugtatlak nem szurkoltatok le minket, és nem is fogtok! :wink:
Ez az NSO cikk nagyon jó! köszi, hogy belinkelted! :)
Kép
Avatar
d
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1627
Csatlakozott: 2009.05.13. 18:46:36

2010.06.05. 13:51:00

Mihu írta:http://www.nemzetisport.hu/labdarugo_nb ... k-2031379/


Elképesztő, hogy ezek ellenére még mekkora pénz van a fociban, és megéri ott lenni a tűz közelében. Elképesztő, de egyben felháborító is. Fradi -1milliárd..... Ilyen nagy éves mínusszal, igen sok nagy cég lehúzná a rolót...ennek ellenére a Fradi jövőre is el fog indulni az Nb1-ben, meg két év múlva is, és még nagyon sok évig, évtizedig...
Legalább valamiben közelítenek a nyugati nagy klubokhoz. A tartozások már Premier Leage-szintűek. :D
Látszik az angol befolyás. :o
Avatar
Mihu
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4094
Csatlakozott: 2005.02.12. 21:35:42
Tartózkodási hely: Nyíregyháza

2010.06.05. 13:47:06

http://www.nemzetisport.hu/labdarugo_nb ... k-2031379/


Elképesztő, hogy ezek ellenére még mekkora pénz van a fociban, és megéri ott lenni a tűz közelében. Elképesztő, de egyben felháborító is. Fradi -1milliárd..... Ilyen nagy éves mínusszal, igen sok nagy cég lehúzná a rolót...ennek ellenére a Fradi jövőre is el fog indulni az Nb1-ben, meg két év múlva is, és még nagyon sok évig, évtizedig...
Kép
Avatar
FtcSikiHun
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2740
Csatlakozott: 2009.12.17. 21:59:21
Tartózkodási hely: Északon, délen, keleten, nyugaton

2010.06.04. 19:30:43

Az FTC Labdarúgó Zrt. vezerérigazgatója, Berki Krisztián a mai napon beadta lemondását. A Ferencváros jövőbeli szakmai igazgatójának, Prukner Lászlónak a bemutató sajtótájékoztatójának a végén Berki Krisztián rendkívüli bejelentést tett, miszerint 4 év után beadta lemondását Kevin McCabe-nek, a Ferencváros tulajdonosának.

"Döntésemet, ahogy eddig a munkámat is a Ferencváros érdekében tettem, mivel úgy éreztem, hogy ennek most van itt az ideje. A döntésem okáról nem szeretnék most nyilatkozni, egy hétre elutazom Máltára, kapusunk Justin Haber esküvőjére, aztán majd ha hazaértem, állok a média rendelkezésére. Köszönöm Kevin McCabe-nek a bizalmát és támogatását. Köszönöm a média türelmét, hogy ameddig Máltán vagyok, tiszteletben tartja, hogy szabadságon vagyok. Hajrá Fradi!"


forrás: Ferencváros hivatalos honlapja
Kép
'élvezd, hogy minden rosszban van valami'
'...törekedj azzá lenni,ami lehetnél!'
Avatar
martin120
Jugador del Barça
Hozzászólások: 144
Csatlakozott: 2008.04.07. 18:14:55
Tartózkodási hely: Budapest

2010.06.04. 15:14:12

Katalán88 írta:
martin120 írta:
Katalán88 írta: Úgy érzem a szurkolókon semmi nem múlt, egyébként TV-ből nézve hangosabbak voltunk, mint a KTE-sek?
Ilyet kérdezni.Hangosabbak voltunk mint a KTE?Azok nem is szoktak szurkolni. :lol: Mondjuk elég halk a debreceni tábor akárhol van.
Azon is csodálkoztam hogy lementetek 2000-en,mikor idegenbe 100an jártok.
:lol: :lol: Hatalmasat nevettem a hozzászólásodon! :lol:

"elég halk a debreceni tábor" légyszives legalább hülyeséget ne írjál! Elhiszem, hogy nem szereted a Lokistákat (és egyben vidéket), de ezzel a hsz-el vitatkoznék!
http://www.youtube.com/watch?v=K1k7gtGv ... 1&index=20
Nem akartalak vele meg bántani.De azért hozzánk képest még fejlődnötök kell.Pl. sztem még idegenbe is leszurkoltunk titeket.
PCsabi
aka Game90
Hozzászólások: 17048
Csatlakozott: 2006.06.20. 19:45:02
Tartózkodási hely: Vecsés/Budapest

2010.06.03. 17:29:59

NB1 álomcsapata az NSO olvasóinak szavazatai alapján:
Megyeri – Bodnár, Lipták, Horváth G., Elek Á. – Nagy D., Farkas B., Czvitkovics, Illés Gy. – N. Nikolics, Alves. Edző: Mezey György

7 Videoton játékos :roll:

Amúgy eléggé elszabadultak az árak Magyarországon is... Kink, Pál András 1 millió euró :roll: :lol:
A vezetőségnek be kéne számoltatni LE-t a sorozatban 2:0 után
kiengedett meccsekről - mégpedig írásban is, szóban is.
Ha bajnokok leszünk, akkor azt lehet mondani: van ilyen.
Ha nem, akkor azt kell mondani: ne legyen ilyen!
Avatar
Katalán88
Capitá del Barça
Hozzászólások: 977
Csatlakozott: 2008.11.18. 19:01:12
Tartózkodási hely: Hajdúnánás

2010.06.02. 19:25:48

martin120 írta:
Katalán88 írta: Úgy érzem a szurkolókon semmi nem múlt, egyébként TV-ből nézve hangosabbak voltunk, mint a KTE-sek?
Ilyet kérdezni.Hangosabbak voltunk mint a KTE?Azok nem is szoktak szurkolni. :lol: Mondjuk elég halk a debreceni tábor akárhol van.
Azon is csodálkoztam hogy lementetek 2000-en,mikor idegenbe 100an jártok.
:lol: :lol: Hatalmasat nevettem a hozzászólásodon! :lol:

"elég halk a debreceni tábor" légyszives legalább hülyeséget ne írjál! Elhiszem, hogy nem szereted a Lokistákat (és egyben vidéket), de ezzel a hsz-el vitatkoznék!
http://www.youtube.com/watch?v=K1k7gtGv ... 1&index=20
Kép
Avatar
martin120
Jugador del Barça
Hozzászólások: 144
Csatlakozott: 2008.04.07. 18:14:55
Tartózkodási hely: Budapest

2010.06.02. 18:08:33

Katalán88 írta: Úgy érzem a szurkolókon semmi nem múlt, egyébként TV-ből nézve hangosabbak voltunk, mint a KTE-sek?
Ilyet kérdezni.Hangosabbak voltunk mint a KTE?Azok nem is szoktak szurkolni. :lol: Mondjuk elég halk a debreceni tábor akárhol van.
Azon is csodálkoztam hogy lementetek 2000-en,mikor idegenbe 100an jártok.
Avatar
papek89
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 300
Csatlakozott: 2008.12.07. 01:15:47
Tartózkodási hely: Debrecen

2010.06.02. 17:47:10

Kalap1988 írta:Nyilván többet kell költeni, illetve a szakmaiság is nagyon fontos, mert sajnos igen kevés szakmailag felkészült edző van az nb1-ben (ez sztem nem pénz kérdése, ezeket az edzőket kinevelni kellene, nem igazolni külföldről). Emellett nagyon sok egyéb folyamat is közrejátszik. Nagyon fontos a tömegfutball erősítése a sokkal nagyobb merítés érdekében. Mert ugyan gyerekkorban még elég sokan fociznak, de sajnos ott is egyre kevesebben, komolyan meg aztán tényleg nem sokkal többen, mint amennyien valóban profikká válnak később. Nincs merítés. Ehhez meg kell szerettetni a sportot, a focit a gyerekekkel, ami nem feltétlen pénz(bár az is, de pl Puskáséknak nem kellett minden településre műfüves focipálya, hogy sokan játszanak, elég volt a grund, meg a mező, mint ahogy még az én korosztályomnak is sokkal inkább, pedig én 88-as vok), hanem oktatás és kultúr-neveléspolitika kérdése sokkal inkább. Ez viszont sokkal bonyolultabb és összetettebb folyamat, és talán a pénztől is fontosabb. Sőt nem is csak talán...
89-es vagyok, szal még én is beletartozok a te idődbe :D Jól mondod, hogy már a gyerekekkel meg kellene szerettetni a futballt. Meg azt is beléjük kell nevelni, hogy ne csak a pénz rebegjen előttük, hanem a fejlődés, és a sikeréhesség legyen előrébb.Már a sulik között is bajnokságot kellene csinálni, mint a régi szép időkben, a futballcsapatoknak meg járni ezeket az iskolákat, hogy nézzék ki tehetséges.
Kalap1988
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2638
Csatlakozott: 2007.12.11. 12:29:11
Tartózkodási hely: Magyarország,Pest megye

2010.06.02. 17:25:01

Nyilván többet kell költeni, illetve a szakmaiság is nagyon fontos, mert sajnos igen kevés szakmailag felkészült edző van az nb1-ben (ez sztem nem pénz kérdése, ezeket az edzőket kinevelni kellene, nem igazolni külföldről). Emellett nagyon sok egyéb folyamat is közrejátszik. Nagyon fontos a tömegfutball erősítése a sokkal nagyobb merítés érdekében. Mert ugyan gyerekkorban még elég sokan fociznak, de sajnos ott is egyre kevesebben, komolyan meg aztán tényleg nem sokkal többen, mint amennyien valóban profikká válnak később. Nincs merítés. Ehhez meg kell szerettetni a sportot, a focit a gyerekekkel, ami nem feltétlen pénz(bár az is, de pl Puskáséknak nem kellett minden településre műfüves focipálya, hogy sokan játszanak, elég volt a grund, meg a mező, mint ahogy még az én korosztályomnak is sokkal inkább, pedig én 88-as vok), hanem oktatás és kultúr-neveléspolitika kérdése sokkal inkább. Ez viszont sokkal bonyolultabb és összetettebb folyamat, és talán a pénztől is fontosabb. Sőt nem is csak talán...
Avatar
papek89
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 300
Csatlakozott: 2008.12.07. 01:15:47
Tartózkodási hely: Debrecen

2010.06.02. 17:11:48

Kalap1988 írta:
papek89 írta:Először is nem a csapatok létszámát kellene megnövelni. Ez egy lánc, és az eleje onnan kezdődik, hogy olyan törvényeket kellene hozni, hogy ha a huligánok csinálnak valamit a meccsen, ki kell tiltani őket. Nem a csapatokat büntetni. Rengeteg ember azért nem jár meccsekre, mert félnek kimenni ezektől a parasztoktól. Meg állandóan az anyázás a bírónak, meg a másik csapat játékosainak ( mondjuk ez nem is nagyon fog változni ). Persze, hogy nem megy ki az ember. Ebből jön le az, ha nem jönnek a nézők, akkor minek hajtsuk ki magunkat a pályán? Ebből jön a színvonal. Ha több ember járna, rá lennének kényszerülve, hogy jobban játszanak. Azért, ha megnézzük, a rangadókon általában telt ház volt ( pl Debrecenben ), volt legalább magyar viszonylathoz képest színvonal. Majd ebből jön le, hogy több pénz folyik be, lehet többet költeni a csapatra. Azután a magyar ligakupának is kellene valami rangot adni, mert nem veszik komolyan a csapatok. Több lenne a meccs, többet hajtanának, nőne az iram. ( Ja és azt kihagytam, hogy az ország gazdasági helyzetén javítani kellene, hogy több pénzt adjanak bele a fociba, vagy inkább úgy mondom, hogy jobb helyre kellene adni :) )
Ezzel jönne, hogy vándorolnak a nézők, jönne be a pénz, javulna a futball színvonala. Később már lehetne bővíteni a stadionokat, ha nem is hirtelen hatalmasra. Így alakulna ki egy normális futballkultúra. Az utánpótlás csapatokból meg a tehetségeket játszatni, és megbecsülni itthon, nem azonnal eladni külföldre, hogy padozzon, meg adják ide-oda kölcsönbe, és akkor lennének jó magyar játékosok is. Majd közben már lehetne növelni az NB 1 létszámát. Nagyobb lenne az érdeklődés, több meccs, ez hozná azt, hogy a több meccsel nőne a terhelés, majd az iram.
Hát úgy ennyit kellene szerintem csinálni kezdetnek. Hosszú folyamat, de jó lenne elkezdeni, és végre olyan csapatokat is látnánk, akik megélik a nemzetközi mezőnyben a tavaszt.
Vannak részigazságok abban, amit írsz,de ez ennél sokkal bonyolultabb, a meccsre kijáró emberek jegyáraiból nem sokat javulna a klubok gazdasági helyzete. Messze nem az a legnagyobb pénz. Persze ezeken mind változtatni kell, amit írsz,csak egyik sem manna önmagában, sőt együtt sem azok. Az összestől sem változik meg a magyar futball olyan drasztikusan.
Azt nem is mondtam, hogy a legtöbb pénz abból folyik be, meg hogy olyan hamar megváltozik a futball. Csak ezeket a témákat kell elsősorban elindítani, de ezeknek is vannak előzményei, amit meg kell változtatni. A futball a pénztől függ a legjobban. Ha színvonalat akarnak, akkor többet kell költeni.
Válasz küldése