Barça vs. Real - El Clásico

Foci a Barçán kívül
Avatar
MatyiG
Adminisztrátor
Hozzászólások: 18362
Csatlakozott: 2009.01.27. 14:10:25
Tartózkodási hely: Budapest/Jászberény

2013.05.22. 19:23:03

Gergely írta:Nem tudom lehetséges- e urak de ha mégis szeretném ha a fejlécbe kiraknátok , hogy a 21.század legsikeresebb csapata ;)

Előre is köszönöm!


Ha a túl oldalt a múlt volt dicsőséges akkor itt a jelennel éljünk tovább....
Tudtommal még hátra van a XXI. századból majdnem 87 év. :P
Avatar
Robcsyy
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1135
Csatlakozott: 2006.07.10. 21:34:57

2013.05.22. 18:59:49

ab1daL írta:Madridnak se lesz rossz szerelése jövőre.. http://estaticos.sport.es/resources/jpg ... 344356.jpg

AS szerint Isco iránt eléggé érdeklődik a Madrid. Nem örülnék, ha ott kötne ki...
valószínűleg annyi lenne a pályafutásának.
Before you laugh at kids who believe in Santa, remember there are grown men who believe that Cristiano Ronaldo is a better footballer than Lionel Messi.
Avatar
Barcaman1993
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3736
Csatlakozott: 2010.03.02. 14:41:07

2013.05.22. 18:24:43

lui1698 írta: Más:

Cristiano Ronaldo egy*, José Mourinho pedig két mérkőzésre szóló eltiltást kapott a Király-kupa döntőjében begyűjtött piros lap miatt. A büntetéseket csak a kupában tölthetik le, így Mourinho leülhet az utolsó két bajnokin is a Real Madrid kispadjára.
- madridom.hu

*Spanyol bírói testület. :lol:
Csak tudnám, hogy Mourinho mivel követett el súlyosabb tettet, mint Ronaldo. Szánalmas bagázs. Most akkor valamelyik 3. ligás csapat ellen nem játszik. Ekkora büntetést...
Rammalets-Foncho, Gensana, Grácia-Vergés, Garay- Kubala, Kocsis, Evaristo, Luiz Suárez, Czibor
Avatar
Barcaman1993
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3736
Csatlakozott: 2010.03.02. 14:41:07

2013.05.22. 18:22:18

ab1daL írta:Madridnak se lesz rossz szerelése jövőre.. http://estaticos.sport.es/resources/jpg ... 344356.jpg
Chelsea mezt fog viselni jövőre a Real?
Rammalets-Foncho, Gensana, Grácia-Vergés, Garay- Kubala, Kocsis, Evaristo, Luiz Suárez, Czibor
Avatar
ab1daL
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3473
Csatlakozott: 2008.05.08. 18:40:25
Tartózkodási hely: Siófok

2013.05.22. 18:17:13

Madridnak se lesz rossz szerelése jövőre.. http://estaticos.sport.es/resources/jpg ... 344356.jpg

AS szerint Isco iránt eléggé érdeklődik a Madrid. Nem örülnék, ha ott kötne ki...
„Kritizálják a stílusunkat? Képzeljék el, mi lett volna, ha a legutóbbi öt idényben csak egy bajnokságot és egy Király-kupát nyerünk”

ter Stegen - Fort, Araujo, Cubarsí, Baldé - de Jong, Pedri, Gavi - Lamine Yamal, Guiu, Roque
Avatar
Gergely
Jugador del Barça
Hozzászólások: 146
Csatlakozott: 2013.05.01. 10:29:18
Tartózkodási hely: Nyíregyháza

2013.05.22. 18:00:01

Nem tudom lehetséges- e urak de ha mégis szeretném ha a fejlécbe kiraknátok , hogy a 21.század legsikeresebb csapata ;)

Előre is köszönöm!


Ha a túl oldalt a múlt volt dicsőséges akkor itt a jelennel éljünk tovább....
Avatar
lui1698
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7704
Csatlakozott: 2007.10.16. 16:28:15
Tartózkodási hely: A felhők alatt a parton egy tengeröbölben állva...

2013.05.22. 16:52:05

sörvirsli írta:Gondoltam,hogy egyből megy a félreértés a mesterhármasos példával kapcsolatban. :)
Tudom,hogy a francia kölök védő Messi meg támadó,a példát a koruk miatt hoztam!Leo már 19 évesen is klasszis volt, MR madridi 19 éves csodagyerek még közel sem az bármekkora ásznak van kikiáltva.
Az madrid összes idei meccsét láttam,de nekem leginkább ezek a nevek maradtak meg (real legjobbjai): CR,Ramos,Özil meg újabban a bodri.
Pedig Ramos-ról még a Real-osok is elmondták, hogy kb. Piqué szintű ingatagságot mutatott idén. Özil meg folyamatosan savazva van, már nem egy éve, hogy sok meccsen hatalmas flop.

Messi-hez hasonlítani akárkit meg marhaság. Valószínű, hogy minden ember úgy működik, hogy jön és 19 évesen szétveri a fél világot, hogy aztán aranylabdás legyen.

Nem kell elismerni a kölköt, mert lehetsz tőlem olyan vak, mint Stevie Wonder, de azért ha már érvelsz ellene akkor jobbat is találhatnál, mint a Messi-s példa.

Más:

Cristiano Ronaldo egy*, José Mourinho pedig két mérkőzésre szóló eltiltást kapott a Király-kupa döntőjében begyűjtött piros lap miatt. A büntetéseket csak a kupában tölthetik le, így Mourinho leülhet az utolsó két bajnokin is a Real Madrid kispadjára.
- madridom.hu

*Spanyol bírói testület. :lol:
Kép
Olyanokra képes vagy, amit talán még te se tudsz. Elfut az élet, jól teszed, hogyha vele futsz.
Mikaos
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2613
Csatlakozott: 2008.11.17. 13:11:47

2013.05.22. 16:33:32

sörvirsli írta:Gondoltam,hogy egyből megy a félreértés a mesterhármasos példával kapcsolatban. :)
Tudom,hogy a francia kölök védő Messi meg támadó,a példát a koruk miatt hoztam!Leo már 19 évesen is klasszis volt, MR madridi 19 éves csodagyerek még közel sem az bármekkora ásznak van kikiáltva.
Két dolgot ne felejtsünk el az összehasonlításoknál. Egyrészt Messi csak egy van, mellette mindenki eltörpül.
Másrészt tényleg igaz, hogy ne hasonlítsunk össze egy csatárt egy középső védővel: előbbiek már 18-24 éves koruk között elérhetik a csúcspotenciált, míg a védőkre igaz, hogy minél idősebb, annál jobb. És ezt az utolsó tagmondatot vedd figyelembe leginkább, és eszerint mérlegeld, hogy Varane csak 19 éves, így értékeld a teljesítményét. És ez igenis nagy teljesítmény. Ráadásul nem harmadosztályú csapatok ellen bizonyított, hanem a világ legerősebb klubjai ellen.

Nem mondom, hogy rövidesen ő lesz a világ legjobb védője (bár miért ne lehetne, jelenleg nem látok ilyen 19 éves védőt), de úgy gondolom, hogy el kell ismerni a jelenlegi teljesítményét, ami egyáltalán nem hétköznapi azon a poszton. A Barcelona-ba egyébként ennek ellenére nem férne be, mert ő egy klasszikus védő, aki nagyokat ment és utána előrerúgja a labdát - ez nálunk nem működik, de a világ csapatainak 99%-ában bőven jó, és úgy érzem, sajnálhatják, hogy lemaradtak róla.
És ezt úgy mondom, hogy a Real-t ott "ütöm", ahol tudom.
Avatar
sörvirsli
Capitá del Barça
Hozzászólások: 577
Csatlakozott: 2013.02.22. 22:30:29
Tartózkodási hely: A tizenhatoson belül

2013.05.22. 16:10:42

Gondoltam,hogy egyből megy a félreértés a mesterhármasos példával kapcsolatban. :)
Tudom,hogy a francia kölök védő Messi meg támadó,a példát a koruk miatt hoztam!Leo már 19 évesen is klasszis volt, MR madridi 19 éves csodagyerek még közel sem az bármekkora ásznak van kikiáltva.
Az madrid összes idei meccsét láttam,de nekem leginkább ezek a nevek maradtak meg (real legjobbjai): CR,Ramos,Özil meg újabban a bodri.
Aki azt hiszi, hogy a Messi és a Messiás szavak és jelentések összecsengése véletlen, az orbitálisat téved: Isten kegyelméből való ez az ember.

Messi-Neymar = the ultimate forward duo

Paul Walker - We are always gonna miss you forever!
Avatar
Mezner2
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1706
Csatlakozott: 2006.04.14. 13:27:29

2013.05.21. 23:29:31

Ehhez a Varane-os témához szólnék hozzá,mindenki tudja rólam,hogy annyira utálom a csürhét,és az egész udvartartásukat szurkolóstul mindenestől amennyire csak lehet,de ez a gyerek tényleg pokoli jó! Olyan iszonyatosan elegánsan,magabiztosan,jól teszi a dolgát,hogy az elképesztő,olyan megoldásai vannak amiket ha egy 30éves világklasszis védő mutat be akkor is tág szemeket meresztek,na de így,hogy egy 19 éves srác hozza ezt,az egyenesen lenyűgöző! Nagyon remélem,hogy elkótyavetélik..
Avatar
MatyiG
Adminisztrátor
Hozzászólások: 18362
Csatlakozott: 2009.01.27. 14:10:25
Tartózkodási hely: Budapest/Jászberény

2013.05.21. 21:30:57

sörvirsli írta:Nekem nem fáj csak mint mondtam szerintem még erősen túlértékelt és nem tetszik az,hogy erre a fél szezonra ajnározzák! (meg amúgy is madridos! :twisted: )
Tehát ha valaki madridos, azt nem szabad szeretni, értelek, köszi szépen.
Egyébként meg van egy olyan sejtésem, hogy te őt nem láttad ebben az évben játszani 5 meccsnél többet.
LG
Az Év fórumozója 2016
Hozzászólások: 21327
Csatlakozott: 2004.12.17. 21:03:01

2013.05.21. 21:24:25

19 éves?És?Messi ennyi idősen mesterhármast lőtt a realnak,erről ennyit.
Számomra a mai nap megkoronázása ez a mondat volt. Köszönöm kolléga, hogy felvidítottál így estére. :lol:
Egyébként abban igazad van, hogy még sokat le kell tennie az asztalra a gyereknek, de hogy nagyon tehetséges, az vitathatatlan. Nagy esélyt látok rá, hogy az elkövetkezendő évek egyik legjobbja legyen a posztján.
Avatar
Castiel
Capitá del Barça
Hozzászólások: 954
Csatlakozott: 2012.07.11. 10:45:01
Tartózkodási hely: Csurgó

2013.05.21. 19:44:04

off: Azt nem értem Wenger hogy maradt le Varaneról anno??? :D
Kép
Fc Barcelona-Csurgói KK-Scuderia Ferrari-
Avatar
MichaaBee
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 5727
Csatlakozott: 2007.11.09. 15:12:26

2013.05.21. 19:18:58

sörvirsli írta:Nekem nem fáj csak mint mondtam szerintem még erősen túlértékelt és nem tetszik az,hogy erre a fél szezonra ajnározzák! (meg amúgy is madridos! :twisted: )
Nagyon nem egy fél szezonra ajnározzák. Már amikor leigazolták jó régen valamelyik francia középcsapattól, akkor meg volt mondva, hogy ez egy baromi tehetséges gyerek lesz. Megkapta a lehetőséget és be is váltotta. Azt a "csomó" madridost meg mutasd már, aki aranylabdát akart neki adni egyből...
19 éves?És?Messi ennyi idősen mesterhármast lőtt a realnak,erről ennyit.
Ez meg érvnek úgy rossz, ahogy van. Varane VÉDŐ. Nem nagyon fog neked mesterhármast lőni még a Murcia ellen sem, ellenben 19 évesen úgy lekapta a pályáról a négyszeres aranylabdás Messit, hogy madridos szemmel öröm lett volna nézni. :roll:

Értem én, hogy mi itt barcások vagyunk, de az objektivitást ne vessük már el ennyire, főleg ha megköveteljük a madridistáktól is...
H a t t r i c k
NBA Fantasy: EuroBarca League 2013: #1
EuroBarca Keeper League 2014, 2018, 2020: #2
Avatar
sörvirsli
Capitá del Barça
Hozzászólások: 577
Csatlakozott: 2013.02.22. 22:30:29
Tartózkodási hely: A tizenhatoson belül

2013.05.21. 19:09:37

Nekem nem fáj csak mint mondtam szerintem még erősen túlértékelt és nem tetszik az,hogy erre a fél szezonra ajnározzák! (meg amúgy is madridos! :twisted: )
Aki azt hiszi, hogy a Messi és a Messiás szavak és jelentések összecsengése véletlen, az orbitálisat téved: Isten kegyelméből való ez az ember.

Messi-Neymar = the ultimate forward duo

Paul Walker - We are always gonna miss you forever!
Boixos
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 9655
Csatlakozott: 2004.11.21. 11:00:59
Tartózkodási hely: monaco di bavaria

2013.05.21. 18:58:39

pepe bőven azután ugatott murinnyónak, mikor az már kipörgette a nagycsoportos gyerek miatt. abban tökéletesen igaza volt az edzőnek, h ezért ment át az a droid igazságos megmondóemberbe. de nem tudom, miért fáj ennyire az a kölök neked? :D senki nem mondta, h új kannavaró vagy akárki lenne, mindössze egy kummajó fodballista, aki még nagy erőssége lehet akár a madridnak is, ha nem töri ketté vmi sérülés a karrierjét, vagy nem gondol egyet és megy el a teszkóba polcszervizesnek.
nem lenne rossz nálunk sem, mondjuk ezer buszkeccet adnék érte. :lol:
PUYOL-XAVI-INIESTA
Avatar
sörvirsli
Capitá del Barça
Hozzászólások: 577
Csatlakozott: 2013.02.22. 22:30:29
Tartózkodási hely: A tizenhatoson belül

2013.05.21. 18:41:04

Ja kiszorította,főleg miután Pepe beugatott a special zeronak!
Nincs különösebb bajom a gyerekkel,de nehogy már egy egyszezonos pár jó meccses valaki legyen már a következő Cannavaro!
A blankó szurkolók közül sokan máris aranylabdát akartak neki! :lol:
A vérgáz teljesítményei (pl Galata,Dortmund) meg egyből el van felejtve.
Majd ha több (legalább 2) szezonban is bizonyít akkor lehet lesz valaki.
19 éves?És?Messi ennyi idősen mesterhármast lőtt a realnak,erről ennyit.
Hiába utálom a madridot,van ott azért pár világklasszis játékos:Ramos,Iker,CR.
De ez a kisfiú még közel sem az.
Aki azt hiszi, hogy a Messi és a Messiás szavak és jelentések összecsengése véletlen, az orbitálisat téved: Isten kegyelméből való ez az ember.

Messi-Neymar = the ultimate forward duo

Paul Walker - We are always gonna miss you forever!
Avatar
Rivaldo11
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 8005
Csatlakozott: 2006.08.22. 11:44:15
Tartózkodási hely: Budapest

2013.05.21. 18:28:50

A Kaká féle szárnyalásban már én sem tudok hinni, pedig Ő (volt) az egyik olyan futballista, akinek szerettem a játékát nézni ellenfélként is. Az erényeiből-játékintelligencia, ütemérzék, labdabiztosság, és elképesztő gyorsaság még labdával is-az ütőkártyát, a gyorsaságot elvesztette...anélkül "csak" egy jó futballista, de nem klasszis.
Rivaldo-A Legnagyobb.
socio66

2013.05.21. 18:12:40

sörvirsli írta:El nem tudom képzelni,hogy mit látnak sokan ebben a varangyban
ez megint olyan butaság, ami csakis az utálatodból ered.
a gyerek kiszorította a kezdőből pepét, klasszis teljesítményeket hozott le rangadókon, mindezt 19 évesen, mégis hol kellene tartania, hogy te láss benne valamit?
:)
ráadásul bár még korai megítélni, de értelmes, intelligens srácnak tűnik, akit ellenfélként is kedvelni, tisztelni lehet.
LG
Az Év fórumozója 2016
Hozzászólások: 21327
Csatlakozott: 2004.12.17. 21:03:01

2013.05.21. 17:14:32

socio66 írta:kaká szárnyalni?
évek óta ül a padon, és már 31 éves.
ha ezek után nem is szárnyalna, de letenne egy értékelhető teljesítményt az asztalra, az maga lenne a csoda.
Ezt én is így gondolom. Nem is Madridban kezdődtek a bajok nála, már a Milanban is gyenge volt utolsó szezonjaiban. Az aranylabdás szezonja óta nem tud igazán értékelhető teljesítményt felmutatni.

Egyébként nem kell ide Ancelotti, hanem Benitez-Torres pack, és meg lesz a 10.! :mrgreen:
Gareth Tello
Az Év fórumozója 2013
Hozzászólások: 5728
Csatlakozott: 2012.03.03. 19:01:12
Tartózkodási hely: Budapest

2013.05.21. 14:34:29

Kaká: neki már vége, legalábbis Madridban, ha visszamegy a Milanba, ott talán fel tud valamit mutatni a régi önmagából, itt szerintem kudarcra van ítélve.
Varane: túlértékelt vagy sem, erről lehet vitatkozni, szerintem az egyik legnagyobb tehetség jelenleg az európai futballban, aki ilyen fiatalon már a legmagasabb szinten is bizonyított. Legalább még 10-15 évig alapember lesz Madridban, ha elkerülik a súlyosabb sérülések. El kell ismerni, nagy fogás volt a blancók részéről.
Ancelotti: fellendítheti a Madridot, ha Pérez pénzt és türelmet ad neki, és nem szól bele a szakmai dolgokba, például a játékosigazolási kérdésekbe. Jó szakemberről van szó, ha megkapja a bizalmat, szinte biztos vagyok benne, hogy élni fog vele. Talán nem lesz olyan jó Barça-verő taktikája, mint a Special Five-nak, de összességében jobb, erősebb Realt fog felépíteni szerintem. (A szebb játék már kétségesebb, elvégre olasz edzőről van szó. :mrgreen:)

Közben a hírek szerint Mourinho első célpontja a Chelsea-nél Gomez lehet majd. :lol: Együtt kell majd játszatni Torres barátunkkal, az lenne ám a technikás támadósor.
mess2009
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4285
Csatlakozott: 2009.01.30. 11:58:28

2013.05.21. 11:56:56

azért az érdekes, hogy a két Spanyol óriás egyszerre fordult válságba?! a Madridnál az edző váltás van a kirakatban de lehet jó néhány kulcs játékosnak is még "ügye", míg nálunk néhány kulcs játékos a fő prioritás(három minimum)míg az edző ügy a felszín alatt ízzik.(legutóbb a Vallaloid meccsen említette Farkas N., hogy edzőt is keres a Barca főnökség??!!) bár lapértesülésre hivatkozott, de őt azért én a jól értesültek kategóriába sorolom.
tehát ez a nyári szünet(?)mindkét klubnál lehet, hogy jelentősebb eseményeket rejt mint majd maga a szezon.
Boixos
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 9655
Csatlakozott: 2004.11.21. 11:00:59
Tartózkodási hely: monaco di bavaria

2013.05.21. 11:13:10

én is beszélgettem madridista haverjaimmal, ők sem tegnapelőtt óta azok, mert néhányan még hugó szancsezen nőttek fel, ők osztják a véleményemet. úgy látszik nem ugyanazok a madridista haverjaink. :)
egyébként meg egy olyan 19 éves gyerekről beszélgetünk, akiről egy éve csak a muterja és a faterja tudta, h a világon van, most meg ő annak a szerencsétlen pepének a legnagyobb problémája. bármi lehet a gyerekből, akár ki is törhet tőből a lába (ami ne legyen meg sohasem), de lehet még akkora is akár, mint zidane. sztem 5-10 év múlva térjünk vissza erre.

kaká igaz, h már 31, de ancelottival egy olyan arc irányítaná, akit az apjaként tisztel, nem pedig egy idegbeteg állat, akinek 67 millióért tették púpnak a hátára, mert az elnök x éve arra aludt el, h akkor is leigazolja a gyereket, ha egy ideig májkrémet kell zabálnia az egész családjának.
láttam már csodákat, ennek is legalább 50% esélye van, vagy összejön, vagy nem.
de a legjobban annak örülnék, ha elmenne onnan. nem szívesen nézném végig a madridban, amikor magára talál.
PUYOL-XAVI-INIESTA
Avatar
sörvirsli
Capitá del Barça
Hozzászólások: 577
Csatlakozott: 2013.02.22. 22:30:29
Tartózkodási hely: A tizenhatoson belül

2013.05.21. 10:41:20

El nem tudom képzelni,hogy mit látnak sokan ebben a varangyban, madridos haverjaimmal (kb 15-20 éve azok) pont beszéltük,hogy mennyire túl van értékelve ez a gyerek. Lehozott kb igazán 2 jó meccset ami épp 2 klasszikus volt és amin sikerült Messit kb kétszer szabályosan(!) szerelni meg gólokat talált és madridban máris ő az isten! :lol:
Az persze el van felejtve,hogy a Galata ellen 2 gólt is jórészt róla kaptak,ráadásul Drogbáé még rommá is alázta a kölköt, a Dortmund elleni 1-4ről már ne is beszéljünk!
Most kéne eladniuk amíg ennyire el vannak ájulva tőle.
Kaká meg tragédia, a focitörténelem legrosszabb igazolása és ezt szerencsére a madrid szenvedte el: 67 millió euróért igazolták, egy nagy nulla volt végig és örülhetnek ha 2 burritót kapnak érte ha eladják.
Aki azt hiszi, hogy a Messi és a Messiás szavak és jelentések összecsengése véletlen, az orbitálisat téved: Isten kegyelméből való ez az ember.

Messi-Neymar = the ultimate forward duo

Paul Walker - We are always gonna miss you forever!
Avatar
Mihu
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4095
Csatlakozott: 2005.02.12. 21:35:42
Tartózkodási hely: Nyíregyháza

2013.05.21. 09:02:15

Capon írta:Mi lesz most ezzel a roppant szimpatikus Portugál-Török csapattal, akarom mondani a Reallal?
Amennyiben tényleg Ancelotti érkezne, úgy gondolom, hogy hatalmas nagy változásokat nem eszközölne ha rajta múlna. Biztos van 1-2 játékos akit meg akarna szerezni, de nem akarná felforgatni az egész keretet. Persze az is örök kérdés, hogy Perec mennyire akar bevásárol(tat)ni. Mert azért ő is egy örök kérdés ebben az egyenletben. 3 évig csöndben ült, lehet már kész terve van kiket akar megvenni és már csak az edzőt kell megtalálnia a terveihez. Ugye nem áll tőle távol ez a felfogás.
És ha hinni lehet a pletykáknak Berlusconi is szerette összeállítani a csapatot, meg megmondani ki kell ki nem. Tehát Carlo tud úgy is dolgozni ha megmondják neki mit tegyen (kis túlzással persze).
Én most azt érzem Perec akarja majd kézbe venni a dolgokat.
Hát...lehet, hogy műringyó után Ancelottiba is beletörne a bicskája pereznek, mert arra ugye emlékszünk, hogy Carlo volt az, aki kerek perec kijelentette, hogy hiába viszi neki oda Rivaldo-t nagy lóvéért, nem fogja játszatni, mert neki nem kell. És így is volt. Pedig Silvio se egy egyserű csóka. Úgyhogy annyira szerintem nem egyértelmű dolog ez, hogy majd odaviszi az olaszt, és elnökből ismét előlép menedzsernek.
Kép
Válasz küldése