Barça vs. Real - El Clásico

Foci a Barçán kívül
Avatar
Varatrix
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4857
Csatlakozott: 2007.12.26. 14:18:11
Tartózkodási hely: Böpö

2013.08.18. 21:40:56

Mezner2 írta:Ramos a toppon van ma is... Világ legjobb középső védője :lol: az :lol:
Alapvetően szerintem jò ő, de amit ma művel az elképesztően gyenge. Sehol nem lenne a betis Ramos nélkül.
Kép
"Gavi egy porszívó hangja egy másnapos reggelen. Egy sirály, aki ellopja a halat, amikor már a zsinóron tekered. A villám, amit nem lehet megállítani. Egy vuvuzela a nagymamád temetésén. "- Javier Aznar
Avatar
kristop
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2120
Csatlakozott: 2009.04.14. 14:25:05

2013.08.18. 21:34:00

én amúgy már komolyan azt hiszem, hogy direkt csinálja ezt a madrid. mouval is és ancelottival is. hagyják, hogy meccsben legyen az ellenfél, elbízzák magukat, és akkora lyukak lesznek az ellenfél védelmében, mert mennek előre, hogy hihetetlen. negyven méterre védekezik a kaputól a betis, és ha valami jó kontra van, akkor meg két támadó vezeti két védőre.

mi meg tolhatjuk nyolc védő ellen, akik max tíz méterre állnak a kaputól :(
no.1 sergi roberto fan, no.1 paco hater

2017 in: mina, davinson sanchez, semedo, verratti, deulofeu, dembele
2018 in: de ligt, arthur, alena, thiago
Avatar
Mezner2
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1706
Csatlakozott: 2006.04.14. 13:27:29

2013.08.18. 21:27:58

Ramos a toppon van ma is... Világ legjobb középső védője :lol: az :lol:
Avatar
Chino
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7496
Csatlakozott: 2009.05.07. 12:32:57
Tartózkodási hely: Debrecen

2013.08.17. 21:33:45

mess2009 írta:talán most aktuális némi summázás a szezon elején:
Madrid: 1./kiváló játékos állomány frissítés( aki nem kell -el, aki még kell idevele)
2./kiváló edző csere(már amennyire az eddigi telj. alapján ez megítélhető)
3./kiváló előszezon(sportszakmai és vszínű? pénzben is)
4./erős gazdasági és klub háttér.
úgy tűnik minden klappol! mértéktartó újságírói körökben a Ligában a Madrid a befutó.
Barca: 1./akár pénzben akár sportszakmai oldalról az állományfrissítés max. közepes(Neymar miatt!) de inkább gyenge( középső védő?!)
2./váratlan de sok bizonytalanságot hordozó edzőcsere.(akár be is jöhet!)
3./csapnivaló előszezon, sérülésekkel, sörmeccsekkel,sok utazás, kevés meló.pénz? talán.
4./stabil gazdasági és erős klub háttér

nálam a fő gond a következő: nem látom az erősödés lehetőségét az elmúlt szezon nagy gondjaira: a védelmünk ben nem történt semmi, a támadó harmadban a gólerősség tekintetében közvetett erősödés tény(Neymar) de konkrétan "gólvágó " nem érkezett. a középpályánk erős de eddig is az volt, maradt tehát a tavalyi potenciál kérdés, hogy taktikailag és motiváció tekintetében összejön e annyi plussz ami ellenáll a madridi nyomásnak. a többi csapat nálam kötelezően és reálisan letudható. ami a nemzetközi szereplést illeti jósolni sem érdemes aíg nem látjuk a szezon első harmadát.
Azért ezzel tudnék vitatkozni. Az edzőcserét adom. Szerintem ezzel erősödtek a legnagyobbat. A játékos állomány frissítéssel még várnék. Isco jó húzásnak tűnik, de meg kell találni a helyét, mert nagy kavar van ott náluk. Illaramendi rohadt nagy kérdőjel. Bőven áron felül érkezett, ezért biztos erőltetni fogják, kérdés jó-e az. Főleg, hogy ott van Khedira, Alonso, Casemiro esetleg Modric. Szóval lassan a testtel. Ráadásul a sok érkezőt még be is kell építeni a csapatba és bármilyen jó edző Ancelotti ez nem egyszerű. Nálunk egyedül Neymar van ilyen helyzetben, de az ő helye egyértelmű, csak össze kell szokni a társakkal, nem kell ide-oda rakosgatni, hogy vajon hol a legjobb.

De vedd még hozzá, hogy állítólag az ő védelmük a legerősebb egész Európában. Nézzük! Jobb oldalon van egy Arbeloa és Carvajal. Az előbbi no comment, az utóbbi szerintem közel sem akkora játékos mint azt beállítják, lásd válogatott, Középre van Ramos-Varane-Pepe. Tényleg erős, viszont nincs mélysége. Ráadásul a francia, a sérülése miatt akár hónapokba telhet mire teljesen felépül. Pepe se 100%-os. Ha itt kevesen vagyunk akkor ott mi van. Egy Nacho? Aki ráadásul eredetileg balhátvéd? Baloldalon van Marcelo. Ez Ok. Mögötte egy Coentrao, aki legszívesebben otthagyná az egész bandát a búsba. Lehet menni is fog. Ki van a helyére? A kis Castillas orosz.
Nálunk Dani/Montoya kh:Piqué (aki ha a kiépességeit vesszük top védő)/Masch/Puyol/Bartra bal:Alba/Adriano
És ez a lesajnált, dupla O védelem.
Nézzük elől. Náluk: Cr. Ő no comment. Mellette Benzema cseréje Morata. Bal oldal Di Maria esetleg Özil. Nálunk Messi-Neymar-Sanchez/Pedro/Tello. Azért van egy kis különbség, mind mélységben mind minőségben.
Amitől tartok az az előszezonbeli hiányosságok. Hirtelen edzőváltás, Konföderációs Kupa, kevés meccs. Ezt talán ősszel még el tudjuk viselni és formába tudunk lendülni. Legalábbis bízom benne.
Forca Barca!!!!
Avatar
ZBarca
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2717
Csatlakozott: 2013.07.18. 18:18:47
Kapcsolat:

2013.08.17. 15:06:13

Hát... Ez hogy néz ki...?

http://sportgeza.hu/futball/2013/08/17/ ... aldo_laba/

Na mindegy, de ha Messi adócsaló, akkor CR tiltott szereket használ. :lol: Amúgy nem hiszem, hogy manipulálták volna a képeket, elvégre a Marca Madridi lap, de amit a sajtó Messivel csinált, azóta bármit el tudok képzelni! :roll:
Kép
mess2009
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4285
Csatlakozott: 2009.01.30. 11:58:28

2013.08.17. 08:30:56

talán most aktuális némi summázás a szezon elején:
Madrid: 1./kiváló játékos állomány frissítés( aki nem kell -el, aki még kell idevele)
2./kiváló edző csere(már amennyire az eddigi telj. alapján ez megítélhető)
3./kiváló előszezon(sportszakmai és vszínű? pénzben is)
4./erős gazdasági és klub háttér.
úgy tűnik minden klappol! mértéktartó újságírói körökben a Ligában a Madrid a befutó.
Barca: 1./akár pénzben akár sportszakmai oldalról az állományfrissítés max. közepes(Neymar miatt!) de inkább gyenge( középső védő?!)
2./váratlan de sok bizonytalanságot hordozó edzőcsere.(akár be is jöhet!)
3./csapnivaló előszezon, sérülésekkel, sörmeccsekkel,sok utazás, kevés meló.pénz? talán.
4./stabil gazdasági és erős klub háttér

nálam a fő gond a következő: nem látom az erősödés lehetőségét az elmúlt szezon nagy gondjaira: a védelmünk ben nem történt semmi, a támadó harmadban a gólerősség tekintetében közvetett erősödés tény(Neymar) de konkrétan "gólvágó " nem érkezett. a középpályánk erős de eddig is az volt, maradt tehát a tavalyi potenciál kérdés, hogy taktikailag és motiváció tekintetében összejön e annyi plussz ami ellenáll a madridi nyomásnak. a többi csapat nálam kötelezően és reálisan letudható. ami a nemzetközi szereplést illeti jósolni sem érdemes aíg nem látjuk a szezon első harmadát.
Avatar
miihii
KHAL
Hozzászólások: 8429
Csatlakozott: 2008.04.23. 01:11:00
Tartózkodási hely: Zeg-Zeg-Zeg ZALAEGERSZEG

2013.08.17. 06:56:29

Most látom milyen szép eszmecserébe bocsátkozott Jo5é és CR. Elegánsan, a sajtóban szólogatnak be egymásnak, ahogy azt kell :D Ha ennek csak a negyede igaz, akkor is már látszik, h tényleg durván megromlott a viszonyuk, ami előidézte a törést odaát, ami azonnali beavatkozást (vkinek menni kell) kívánt.


MOU

CR
There is only one god, and his name is death~Syrio Forel
Avatar
MQuCsabi
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6340
Csatlakozott: 2007.07.12. 14:50:03
Tartózkodási hely: Budapest

2013.08.16. 08:54:16

Ha igaz, ha nem - bár én simán kinézem Perezből - Ez szenzációs :lol:
Kép
Avatar
Chino
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7496
Csatlakozott: 2009.05.07. 12:32:57
Tartózkodási hely: Debrecen

2013.08.15. 18:19:36

Forca Barca!!!!
Avatar
Barcaman1993
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3736
Csatlakozott: 2010.03.02. 14:41:07

2013.08.12. 15:21:26

ferninho írta: meg fogsz te még lepődni :wink:

én nem azt mondom, hogy biztosan meghatározó embere lesz a csapatnak, de látszik rajta, hogy küzdeni és bizonyítani akar és még a képességei is bőven megvannak, szóval kicsit erősnek tartom ezt a "nem hinném, hogy félni kéne tőle" szöveget, miután láthatólag játszani sem láttad még.

Carvajalon meg már most látszik, hogy sokkal jobb, mint Arbeloa...
idáig nagy baj volt, hogy a jobb oldalon kevés volt a támadásokhoz Arbeloa, ez Carvajallal megoldódik.
Nem hiszem. :wink: Előfordulhat, hogy jó teljesítményt fog nyújtani, de sztem a legvérmesebb madridisták sem tartják esélyesnek arra, hogy stabil kezdő, vagy legalábbis állandóan játszó játékos legyen. Akkor meg nem tudom miért kéne tőle félni? Van helyette jó pár ember, akitől jobban tartok. Nem hiszem, hogy pl. ti Sergi Robertotól tolnátok össze a gatyátokat...

Ezzel még várjunk. Teljesen jogos ez az Arbeloa ellenszenv a madridi szurkolók részéről, mert igazából ki nem állhatom én se. Elképesztő, hogy mennyire nincs képben a támadás tekintetében. De a védők elsődleges feladata a védekezés. Abban azért a jó öreg Alvaro még mindig nem gyenge. Bár én nem értem, hogy miért nem próbálták meg Coentraot beépítését a jobbosra, meglátásom szerint sokkal jobb a spanyolnál.

Ezt a spanyol bajnokságosat ne hasonlítsuk össze az angollal. Szembetűnő a Real és a Barca pénzügyi fölénye. Ez igaz is. De ha csinálunk egy olyat az angol bajnokságnál, hogy SUMMA, akkor egyből látszik, hogy abban a ligában jóval nagyobb pénzek mozognak. Sőt, ha jól tudom a közvetítési jogokat a közelmúltban sokkal több pénzért értékesítették, így a TOP PL. csapatok hasonló bevételre tesznek majd szert, mint a Barca-Real páros. Így már más a leányzó fekvése.
Rammalets-Foncho, Gensana, Grácia-Vergés, Garay- Kubala, Kocsis, Evaristo, Luiz Suárez, Czibor
Avatar
h3x0r
Madridista
Hozzászólások: 155
Csatlakozott: 2012.06.28. 11:06:52
Tartózkodási hely: Nagyvárad, Kolozsvár

2013.08.12. 14:27:59

2010-11-es szezonban a televizios jogdijak eloszlasa a spanyol es angol bajnoksagban

Kép
Ezek utan csodalkozzon barki is, hogy egy spanyol kozep csapat miert nem tud kiadni 7-8 milliot egy jatekosra, mig egy angol kieso csapat igen...
Kép
Avatar
ferninho
Madridista
Hozzászólások: 2345
Csatlakozott: 2009.03.01. 00:01:06

2013.08.11. 13:26:46

Barcaman1993 írta:Casemiro: Eddig is Madridban volt, de játszani csak a Castillában játszott. Nem hinném, hogy nagyon félni kéne tőle.
meg fogsz te még lepődni :wink:
én se hittem benne, de nagyon összeszedte magát a Castillában, mert kicsit elzüllött Brazíliában, most nyáron is láthatólag leadott jó pár kilót és nagyon jó teljesítményt nyújt a középpályán.
már az előző szezonbeli 1 darab meccsén is felüdülés volt Khedira után...
csak, hogy a legutóbbi Inter elleni meccset említsen, Khedira mikor adna ilyen assistot? :lol:

én nem azt mondom, hogy biztosan meghatározó embere lesz a csapatnak, de látszik rajta, hogy küzdeni és bizonyítani akar és még a képességei is bőven megvannak, szóval kicsit erősnek tartom ezt a "nem hinném, hogy félni kéne tőle" szöveget, miután láthatólag játszani sem láttad még.

Carvajalon meg már most látszik, hogy sokkal jobb, mint Arbeloa...
szépen felér a támadásokhoz, megjátszható és a védekezésével sincsenek nagy bajok, pl az Inter elleni is a gólvonalról fejelte ki a labdát, mert Lopez nem érte volna el.
idáig nagy baj volt, hogy a jobb oldalon kevés volt a támadásokhoz Arbeloa, ez Carvajallal megoldódik.
madridista
Avatar
Chino
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7496
Csatlakozott: 2009.05.07. 12:32:57
Tartózkodási hely: Debrecen

2013.08.11. 12:17:45

mess2009 írta:
Barcaman1993 írta:
Ezért nem augusztusban adják a kupákat. Semmit nem jelent, amit itt leírtál. Tavaly is bucira vertek mindenkit, aztán 0 kupás szezon és 85 pont lett a vége... A játékoskeretük mivel is lett erősebb? Isco az egyedüli előrelépésük, de van olyan erős az a keret, hogy lehet ő sem fér be. Bár ezt kétlem. Ennyi a Realról. Jövő héttől lehet bizonyítani. Fölösleges előre betojni tőlük. Messiék sem felejtettek el focizni.

Ami a Barcát illeti. Edzőváltás volt, de ez aligha hátráltatja a csapatot. Nyilván mentálisan visszavette a társaságot, de hosszútávon ezzel érzésem szerint nyertünk. Másrészt nem értem, hogy nálunk miért sikertelen a nyári erősítés? Neymar játékát öröm nézni,és végre van egy igazi nagy klasszis Messi mellett. Ez a fiú sok örömöt fog még okozni. Alexis is egyelőre sokkal jobban teljesít, mint tavaly. A védelem viszont továbbra is gyenge, de ide még jöhet erősítés. Azért egy ember a David Luiz-Verthongen pakkból nem kis erősítés lenne. Nagyon remélem egyikőjüket sikerül elhozni.

Nem értem a pesszimizmus okát. 50-50%-kal indul mind2 csapat. A bajnokság jövő héten kezdődik, ami eddig történt, az nem jelent az ég egy adta világon semmit.
ne érts félre, nem írígylem a te rózsaszín világodat...de: a Madrid azért beszedett cca:65mill eu-t és Iscon kívül megvette, Illarramendit, Casemirot, Carvajalt....mindezt időben!!egyedül a Bale-sztori van még a placcon talán az egész csak színjátéknak, ez így együtt jobb mint amit mi előadtunk ebben a műfajban.(miközben te még reménykedsz) az edző dologban egyetértünk azért tettem a kérdőjelet ott még bármi bejöhet - bár ahogy utaltam rá mi itt is kényszerpályán mozogtunk!Alexis: tegnap szerintem siralmas volt újfent, bár igazad lenne, én szurkolok neki. az 50-50 ben nem értek egyet éppen erről írtam , ami pedig eddig történt - szerintem - nem intézhető el annyival, hogy nem jelent semmit ebben biztos vagyok, hogy kinek lesz igaza ? nos majd térjünk vissza rá úgy félidőben !
Az, hogy eddig jobban sikerült a real előszezonja jobban sikerült mint a miénk nem kérdés. Viszont az erősítésektől nem kell elszállni. Jött egy Carvajal, akitől én nem vagyok úgy elájulva mint odaát. Nem hiszem, hogy a kezdőbe szánnák, ha igen akkor sem lesznek vele egyelőre előrébb, mint Arbeloa-val. Megszabadultak a ballaszt-tól. Albiol, Carvalho eddig sem osztott-szorzott, amennyit játszottak... Pedro Leon ott sem volt, Essien távozásával bevételük sem lett. Higu távozásával pedig igaz, hogy jó pénz ütötte a markukat, viszont úgy látszik nem hoznak a helyére senkit, így pedig nagy sz..ban lehetnek eltiltás, hosszabb sérülés esetén. Ráadásul ha Benzema azt a szintet hozza mint idáig (jóindulattal 1-1,5 kivételével) betehetnek helyette egy Moratát vagy játszanak csatár nélkül.
Illaramendi rohadt nagy kérdőjel, nem tudni igazán erősödnek-e vele. Isco nagyon jó játékos, de meg kell találni a helyét mert vannak oda sokan.

A legnagyobb erősítésük én mindig azt mondom, hogy Ancelotti. Taktikailag és emberileg is hatalmas pluszt tud adni nekik.

Ami nagyon jól jött nekik, hogy míg nálunk 1-2 ember kivételével a kezdőcsapat és a fél pad a KK-n volt, míg tőlük elhanyagolható ez a szám.

Amivel inkább előttünk járnak, hogy sikerült egy tornára eljutniuk, amikre -a fentebbi okok miatt- gyakorlatilag esélyünk se volt, a hirtelen edzőváltás miatt + Neymar betegsége sem tett túl jót. Szóval sok minden önhibánkon kívül történt. Egyedül a védő igazolást kell megoldanunk.

Mindent összevetve én is 50-50%-ot adok a két csapatnak, aminek viszont nagyon örülök, hogy Tata azokat a szegmenseket akarja megerősíteni amik a tavalyi szezonunkban a legnagyobb gondot okozták. A gyors visszatámadás, labdaszerzés, egész pályás védelemés talán erélyesebb is lesz stb. Legalábbis a nyilatkozataiból ez jön le. Ha pedig a Neymmar-Messi duó működni fog egy megfelelő harmadik emberrel minden fronton komoly esélyesként kell számolni a Barcaval.
Én bízok Tata-ban, ráadásul nem hiszem, hogy lenne még egy ilyen szezonunk ami a ssérüléseket illeti.
nem azt mondom, hogy le kell sajnálni a Madridot, mert jó eséllyel nekik is bivaly csapatuk lesz, de nem hiszem, hogy esélyesebbek lennének nálunk, akár a Bl-t akár a bajnokságot veszem figyelembe.
Forca Barca!!!!
Avatar
Barcaman1993
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3736
Csatlakozott: 2010.03.02. 14:41:07

2013.08.11. 11:59:14

mess2009 írta:ne érts félre, nem írígylem a te rózsaszín világodat...de: a Madrid azért beszedett cca:65mill eu-t és Iscon kívül megvette, Illarramendit, Casemirot, Carvajalt....mindezt időben!!egyedül a Bale-sztori van még a placcon talán az egész csak színjátéknak, ez így együtt jobb mint amit mi előadtunk ebben a műfajban.(miközben te még reménykedsz) az edző dologban egyetértünk azért tettem a kérdőjelet ott még bármi bejöhet - bár ahogy utaltam rá mi itt is kényszerpályán mozogtunk!Alexis: tegnap szerintem siralmas volt újfent, bár igazad lenne, én szurkolok neki. az 50-50 ben nem értek egyet éppen erről írtam , ami pedig eddig történt - szerintem - nem intézhető el annyival, hogy nem jelent semmit ebben biztos vagyok, hogy kinek lesz igaza ? nos majd térjünk vissza rá úgy félidőben !
Hol élsz ember? Ezt a rózsaszín világos sztorit inkább ne is firtassuk... Beszedett 65 millió eurót? Szép teljesítmény, de a focit nem a gazdasági mutatók döntik el. Másrészt nem csoda, hogy ennyi pénzt beszedtek, mert volt egy idióta Napoli, meg ugye 3 év alatt elköltöttek 400 misit egy teljesen új csapatra. Ezek a játékosok meg eladásra kerültek. Ha mi is ennyi embert vettünk volna anno, akkor nekünk is sokkal több lenne a bevételünk.

Isco, Illaramendi, Carvajal, Casemiro, Bale...
Iscot témába fölösleges belemenni. Jó játékos, amennyiért vették jó vétel.

Illaramendi: Ki ez a gyerek? U21-es válogatott, ennyi. Akárhányszor láttam játszani a Sociedadot, egyszer sem ragadta meg a figyelmemet. Pedig nem egy ember volt olyan, aki igen: Prieto, Griezmann, Martinezek stb... Másrészt érdekes lesz, hogy mennyit fog játszani, mert Alonsot nem fogja kiszorítani, Modricot sem, de még Khedirában sem lennék biztos.
Carvajal: U21-es csapat cserehátvédje Montoya mögött. Valószínű, hogy kiszorítja a felnőtt válogatott fix emberét.
Casemiro: Eddig is Madridban volt, de játszani csak a Castillában játszott. Nem hinném, hogy nagyon félni kéne tőle.
Bale: Egyáltalán nem biztos, hogy ő érkezik. Fölösleges is lenne kommentálnom, amíg nincs ott.

Ettől ijedjek meg? Ezek közül Isco az, aki borsot törhet az orrunk alá. De igen én vagyok a hülye, hogy reménykedek... Igazából miben is? Kell egy jó védő. Neymar egyedül nagyobb előrelépést fog jelenteni a csapat számára, mint a felsorolt játékosok a Realnak, hiszen javarészt cserékről van szó... Másrészt nem tudom nekünk hova kellett volna még erősíteni? Az én utópista csapatelképzelésembe igen, de reálisan nézve a dolgot egy középhátvédre és egy szélsőre volt szükségünk. Az egyik jött, a másik még jöhet. Hova kellett volna még igazolni?

Alexisszel nem tudom mi a bajod? Az utolsó meccse gyengébbre sikerült, de előtte az össze meccsen nagyon pengén tolta (a Bayernt most ne vegyük ide).

A felkészülés hatékonyságáról beszélsz. Most nem azért, de ha a Real helyett mi veszünk részt ezen az amerikai túrán, akkor mi nem tudtuk volna megverni az Evertont, vagy az Intert (Chelseat direkt nem írom ide)? Elég szürkén kell ehhez a csapat helyzetét látni.
Rammalets-Foncho, Gensana, Grácia-Vergés, Garay- Kubala, Kocsis, Evaristo, Luiz Suárez, Czibor
Avatar
Mezner2
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1706
Csatlakozott: 2006.04.14. 13:27:29

2013.08.11. 11:18:19

mess2009 írta:a Madrid egy sikeres(?) edzőváltást, egy sikeres játékos frissítés-erősítés akciót és egy sikeres előszezont produkált eddig. a Barcelona egy kényszeres(?) edzőváltást egy sikertelen játékos frissítés-erősítés akciót(eddig) és egy kérdőjeles előszezont tudhat magáénak - szerintem. ennek fényében a Madrid előtt egyetlen komoly feladat van: nem elszórni a "kicsik"ellen a pontokat! ezt szerintem jól tudják és meg is fogják csinálni. a többi sajna akkor is gáz ránknézve, ha semmi újat nem hoznak, hiszen az egymás elleni meccsek tendenciája számunkra nem jó irányba mutatott már tavaly sem.
ezek csak következtetések, tudom alakulhat másképpen is az előttünk lévő szezon de nekem ehhez kevés amit eddig elértünk - a Madridhoz viszonyítva.
Mintha a 2008/2009-es szezon beharangozóját hallanám, elköltött 300 milla, az akkor megváltóként kezelt Pellegrini mester, a Realnál azok amiket felsoroltál sosem voltak, és sosem lesznek garanciák a sikerre, ami nem meglepő egy olyan klubnál, ahol 2rossz meccs után az ünnepelt kiskedvencből üldözött senkiházi lesz.... Amíg a klub körül uralkodó felfogás nem változik GYÖKERESEN, addig sokkal nagyobb valószínűsége lesz minden szezon előtt a csapat besülésének mint a sikereinek, ezt bizonyítja a csapatuk kb. elmúlt 10-12 éve...Ennél sokkal jobb kerettel, és edzővel is leszerepeltek már csúfosan... Arról nem is beszélve,hogy a személyünkben azért nem 2 éves nyeretlenek az ellenfeleik, Mou megölte a taktikánkat, amivel ellenünk nagy király lett, de minden más csapat ellen szenvedés volt, 99%, hogy Carlo mást fog játszatni ellenünk, (tekintve,hogy a keret is változott) amivel máris nem annyira egyértelmű az ő győzelmük mintahogy a pesszimiskák gondolják :wink:
mess2009
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4285
Csatlakozott: 2009.01.30. 11:58:28

2013.08.11. 11:14:23

Barcaman1993 írta:
mess2009 írta:a Madrid egy sikeres(?) edzőváltást, egy sikeres játékos frissítés-erősítés akciót és egy sikeres előszezont produkált eddig. a Barcelona egy kényszeres(?) edzőváltást egy sikertelen játékos frissítés-erősítés akciót(eddig) és egy kérdőjeles előszezont tudhat magáénak - szerintem. ennek fényében a Madrid előtt egyetlen komoly feladat van: nem elszórni a "kicsik"ellen a pontokat! ezt szerintem jól tudják és meg is fogják csinálni. a többi sajna akkor is gáz ránknézve, ha semmi újat nem hoznak, hiszen az egymás elleni meccsek tendenciája számunkra nem jó irányba mutatott már tavaly sem.
ezek csak következtetések, tudom alakulhat másképpen is az előttünk lévő szezon de nekem ehhez kevés amit eddig elértünk - a Madridhoz viszonyítva.
Ezért nem augusztusban adják a kupákat. Semmit nem jelent, amit itt leírtál. Tavaly is bucira vertek mindenkit, aztán 0 kupás szezon és 85 pont lett a vége... A játékoskeretük mivel is lett erősebb? Isco az egyedüli előrelépésük, de van olyan erős az a keret, hogy lehet ő sem fér be. Bár ezt kétlem. Ennyi a Realról. Jövő héttől lehet bizonyítani. Fölösleges előre betojni tőlük. Messiék sem felejtettek el focizni.

Ami a Barcát illeti. Edzőváltás volt, de ez aligha hátráltatja a csapatot. Nyilván mentálisan visszavette a társaságot, de hosszútávon ezzel érzésem szerint nyertünk. Másrészt nem értem, hogy nálunk miért sikertelen a nyári erősítés? Neymar játékát öröm nézni,és végre van egy igazi nagy klasszis Messi mellett. Ez a fiú sok örömöt fog még okozni. Alexis is egyelőre sokkal jobban teljesít, mint tavaly. A védelem viszont továbbra is gyenge, de ide még jöhet erősítés. Azért egy ember a David Luiz-Verthongen pakkból nem kis erősítés lenne. Nagyon remélem egyikőjüket sikerül elhozni.

Nem értem a pesszimizmus okát. 50-50%-kal indul mind2 csapat. A bajnokság jövő héten kezdődik, ami eddig történt, az nem jelent az ég egy adta világon semmit.
ne érts félre, nem írígylem a te rózsaszín világodat...de: a Madrid azért beszedett cca:65mill eu-t és Iscon kívül megvette, Illarramendit, Casemirot, Carvajalt....mindezt időben!!egyedül a Bale-sztori van még a placcon talán az egész csak színjátéknak, ez így együtt jobb mint amit mi előadtunk ebben a műfajban.(miközben te még reménykedsz) az edző dologban egyetértünk azért tettem a kérdőjelet ott még bármi bejöhet - bár ahogy utaltam rá mi itt is kényszerpályán mozogtunk!Alexis: tegnap szerintem siralmas volt újfent, bár igazad lenne, én szurkolok neki. az 50-50 ben nem értek egyet éppen erről írtam , ami pedig eddig történt - szerintem - nem intézhető el annyival, hogy nem jelent semmit ebben biztos vagyok, hogy kinek lesz igaza ? nos majd térjünk vissza rá úgy félidőben !
Avatar
visca el barca
Presidente del Barça
Hozzászólások: 20964
Csatlakozott: 2005.02.01. 13:13:37

2013.08.11. 11:13:41

annyival mindenképpen erősödtek, hogy lett egy normális edzőjük, meg hogy a legnagyobb ballasztot leszámítva megváltak minden nehezéktől.

a felkészülési meccsek sztem sem számítanak sokat, bár nekünk sem ártott volna legalább egy nívós ellenféllel játszani, mert ez a szingapúr meg malajzia vicc colt az 5%-os labdabirtoklásával...
Like a soul without a mind, in a body without a heart, I'm missing every part...
Kép
Avatar
Barcaman1993
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3736
Csatlakozott: 2010.03.02. 14:41:07

2013.08.11. 09:26:04

mess2009 írta:a Madrid egy sikeres(?) edzőváltást, egy sikeres játékos frissítés-erősítés akciót és egy sikeres előszezont produkált eddig. a Barcelona egy kényszeres(?) edzőváltást egy sikertelen játékos frissítés-erősítés akciót(eddig) és egy kérdőjeles előszezont tudhat magáénak - szerintem. ennek fényében a Madrid előtt egyetlen komoly feladat van: nem elszórni a "kicsik"ellen a pontokat! ezt szerintem jól tudják és meg is fogják csinálni. a többi sajna akkor is gáz ránknézve, ha semmi újat nem hoznak, hiszen az egymás elleni meccsek tendenciája számunkra nem jó irányba mutatott már tavaly sem.
ezek csak következtetések, tudom alakulhat másképpen is az előttünk lévő szezon de nekem ehhez kevés amit eddig elértünk - a Madridhoz viszonyítva.
Ezért nem augusztusban adják a kupákat. Semmit nem jelent, amit itt leírtál. Tavaly is bucira vertek mindenkit, aztán 0 kupás szezon és 85 pont lett a vége... A játékoskeretük mivel is lett erősebb? Isco az egyedüli előrelépésük, de van olyan erős az a keret, hogy lehet ő sem fér be. Bár ezt kétlem. Ennyi a Realról. Jövő héttől lehet bizonyítani. Fölösleges előre betojni tőlük. Messiék sem felejtettek el focizni.

Ami a Barcát illeti. Edzőváltás volt, de ez aligha hátráltatja a csapatot. Nyilván mentálisan visszavette a társaságot, de hosszútávon ezzel érzésem szerint nyertünk. Másrészt nem értem, hogy nálunk miért sikertelen a nyári erősítés? Neymar játékát öröm nézni,és végre van egy igazi nagy klasszis Messi mellett. Ez a fiú sok örömöt fog még okozni. Alexis is egyelőre sokkal jobban teljesít, mint tavaly. A védelem viszont továbbra is gyenge, de ide még jöhet erősítés. Azért egy ember a David Luiz-Verthongen pakkból nem kis erősítés lenne. Nagyon remélem egyikőjüket sikerül elhozni.

Nem értem a pesszimizmus okát. 50-50%-kal indul mind2 csapat. A bajnokság jövő héten kezdődik, ami eddig történt, az nem jelent az ég egy adta világon semmit.
Rammalets-Foncho, Gensana, Grácia-Vergés, Garay- Kubala, Kocsis, Evaristo, Luiz Suárez, Czibor
mess2009
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4285
Csatlakozott: 2009.01.30. 11:58:28

2013.08.11. 08:49:41

a Madrid egy sikeres(?) edzőváltást, egy sikeres játékos frissítés-erősítés akciót és egy sikeres előszezont produkált eddig. a Barcelona egy kényszeres(?) edzőváltást egy sikertelen játékos frissítés-erősítés akciót(eddig) és egy kérdőjeles előszezont tudhat magáénak - szerintem. ennek fényében a Madrid előtt egyetlen komoly feladat van: nem elszórni a "kicsik"ellen a pontokat! ezt szerintem jól tudják és meg is fogják csinálni. a többi sajna akkor is gáz ránknézve, ha semmi újat nem hoznak, hiszen az egymás elleni meccsek tendenciája számunkra nem jó irányba mutatott már tavaly sem.
ezek csak következtetések, tudom alakulhat másképpen is az előttünk lévő szezon de nekem ehhez kevés amit eddig elértünk - a Madridhoz viszonyítva.
Avatar
Barcaman1993
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3736
Csatlakozott: 2010.03.02. 14:41:07

2013.08.11. 08:25:58

ozsimiki írta:A Madrid simán győzött az Inter ellen is (3-0).

Ancelotti eddig meg eddig eléggé támadólag lép fel...
Nem elhanyagolható tények ezek, de továbbra is a jövő heti meccstől kezdődik minden élesben, és az számít. A Bayern is lesöpört mindenkit az előszezonban, majd égtek a Dortmundtól, majd simán megéghettek volna otthon attól a Gladbachtól, akinek csupán 5-öt rúgtak az előszezonban. Szépek ezek az eredmények, de helyén kell kezelni őket.

helyén kezelem őket, szerinted miért írtam,h milyen tré az Inter kerete? Igaz mi sem panaszkodhatunk a komoly ellenfeleket tekintve...:D sőt...Ozsi
Rammalets-Foncho, Gensana, Grácia-Vergés, Garay- Kubala, Kocsis, Evaristo, Luiz Suárez, Czibor
Avatar
ozsimiki
Adminisztrátor
Hozzászólások: 19561
Csatlakozott: 2005.11.29. 21:16:22
Tartózkodási hely: Zalakaros

2013.08.11. 06:55:25

A Madrid simán győzött az Inter ellen is (3-0).

Megnéztem az olaszok keretét...ez mi? :D sehol nem lesznek mostanában, nem is értem,h tűnt el onnan minden valamirevaló játékos..

Ancelotti eddig meg eddig eléggé támadólag lép fel...
Kép
"Ha megfelelő a motivációd, az akadály mint olyan, nem létezik" M.O.
"Arra van a legnagyobb szükségem, hogy szükség legyen rám" M.O.
Avatar
bali 15
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2544
Csatlakozott: 2008.06.05. 20:18:25

2013.08.10. 12:30:12

Nézegettem pár videót erről az Isco-ról...
Első ránézésre teljesen indokolatlan Bale esetleges leigazolása...
Alcantara
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3991
Csatlakozott: 2011.08.30. 09:31:30

2013.08.08. 18:29:47

Egy újabb érv az Eu ellen?

Nem lesz ebből semmi, szépen megkeresik a kiskapukat, amolyan kecske is jóllakjon és a káposzta is megmaradjon elven fogják rendezni ezt a témát.
bence-barca
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 5465
Csatlakozott: 2007.06.14. 17:19:38
Tartózkodási hely: Budapest

2013.08.08. 17:16:00

Nem lesz ebből semmi, túl nagy klubbok ahhoz... már ha tényleg indult vizsgálat...
Avatar
Barcaman1993
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3736
Csatlakozott: 2010.03.02. 14:41:07

2013.08.08. 17:09:16

A válaszom: Manchester City, Paris Saint German. :wink: Ez a vicc kategória. Nyilván ennek a célja, hogy ne a spanyol állam fizessen x összeget a 2 gigásznak, amit az EU tagállamai fizetnek be.

A cikk a Malagához hasonlította a NAGYOKAT. Köztudott, hogy a Malagá 1 ember tulajdonában volt, aki lelépett. A Barca és a Real nagyjából 150-150 ezer kezében van. Melyik esetben fog könnyebben becsődölni egy csapat? Ez esetben inkább Angliában néznék szét, mi lesz ha elmegy Abra papa, vagy Manszúr bácsi? :wink: A pénzmosási akciókat meg sem említem.

2 ekkora klubot ilyen ürügyekkel nem lehet tönkretenni. Továbbá azt is meg kell jegyezni, hogy a Real és a Barcelona rendelkezik a messze legnagyobb bevétellel a világon. Ha ez megtörténne, nem hinném, hogy bármelyiket is félteni kéne. Kicsit lecsökkentenék a játékosok fizetését, bezárnák az ilyen jótét alapítványokat, iskolákat (amit persze az EU, meg mindenki imád), aztán máris hamar vissza lenne fizetve minden adósság.
Rammalets-Foncho, Gensana, Grácia-Vergés, Garay- Kubala, Kocsis, Evaristo, Luiz Suárez, Czibor
Válasz küldése