Barça vs. Real - El Clásico

Foci a Barçán kívül
StickyFingaz
Capitá del Barça
Hozzászólások: 808
Csatlakozott: 2012.07.12. 20:38:58

2015.04.08. 22:44:45

Paco nagyon jól összerakta ezt a Rayot.Minden tiszteletem az övé. =D>
Avatar
Leon
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2593
Csatlakozott: 2014.02.17. 16:20:26
Tartózkodási hely: Balkán sarkán

2015.04.08. 22:26:19

Eddig jó a Rayo - Real meccs,gyakorlatilag beszorította a kiscsapat a Madridot a kapujuk elé. :)
Messi campion del Mundo 2022. G.O.A.T.

Gianluigi Buffon (a Messivel való találkozásról 2013-ban): Meg kellett érintenem Messit, hogy megbizonyosodjak róla, olyan ember, mint mi.

L4wandowski

Tito per sempre etern.Infinite Iniesta Grácies Xavi, Grácies Piqué!

Grácies Messi!
Avatar
whitecule
Barça B
Hozzászólások: 77
Csatlakozott: 2015.01.05. 22:17:49
Kapcsolat:

2015.04.08. 19:26:04

Leon írta:A (mi)csodagyerek beindult: :mrgreen:

http://www.nemzetisport.hu/spanyol_labd ... ik-2406045" target="_blank
Abszolút érthető. Nem is tudom, mit gondolt ezzel a transzferrel a Real. Gondolj bele a Castillások szemszögéből. Van aki ott játszik már gyermekkora óta, átküzdve magát a korosztályos csapatokon, lépegetve a ranglétrán. Erre bedobnak közéjük egy ilyen kis sztárporontyot, a fizetése az összes csapattagnál hétszer nagyobb. Semmit nem tett le még az asztalra úgymond, (legalábbis, ha én a Castilla csapatában rúgnám a bőrt, így látnám) és máris természetesen jár neki az, amiről mindig is álmodott az adott játékos: hogy együtt játszhassunk a példaképeivel, a nagy csapat tagjaival.
Avatar
Leon
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2593
Csatlakozott: 2014.02.17. 16:20:26
Tartózkodási hely: Balkán sarkán

2015.04.08. 18:12:39

A (mi)csodagyerek beindult: :mrgreen:

http://www.nemzetisport.hu/spanyol_labd ... ik-2406045" target="_blank
Messi campion del Mundo 2022. G.O.A.T.

Gianluigi Buffon (a Messivel való találkozásról 2013-ban): Meg kellett érintenem Messit, hogy megbizonyosodjak róla, olyan ember, mint mi.

L4wandowski

Tito per sempre etern.Infinite Iniesta Grácies Xavi, Grácies Piqué!

Grácies Messi!
Avatar
MatyiG
Adminisztrátor
Hozzászólások: 18362
Csatlakozott: 2009.01.27. 14:10:25
Tartózkodási hely: Budapest/Jászberény

2015.04.08. 16:45:18

Löw biztos megizzasztaná őket, if you know... :mrgreen:
Avatar
hank1ee
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2512
Csatlakozott: 2013.02.27. 03:08:33

2015.04.08. 15:27:42

Hogy lehet utálni azt a játékost, aki hozza a meccseket a kedvenc csapatnak? :D

Egyébként úgy hallottam, a '16-os eb után Joachim Löw átvenné a Real Madridot. Megmondom őszintén ez nem jönne túl jól nekünk, az a pali nagyon határozott és jó edző, és tartósan versenyben tartaná a csapatát minden címért. Ráadásul a Madridnál dolgozni külön motiváció lenne neki, még nem edzősködött nagy klubcsapatnál.
"Hány dobja az álmait, hogy mindegy már csak legyen más, de be kell lásd, bármilyen trét hoz az élet le kell rázd"

"A látványos játék alapja a futball szeretete." - Varga Zoltán
"Szerettünk, akartunk, és tudtunk futballozni." - Puskás Ferenc
Avatar
whitecule
Barça B
Hozzászólások: 77
Csatlakozott: 2015.01.05. 22:17:49
Kapcsolat:

2015.04.08. 14:35:15

Deus írta:Van egy ősmadridista kollégám, és képzeljétek, ő is utálja ronaldót. Nem szereti a viselkedése miatt, egyszerűen elege van a gólörömeitől.
Ismerős, az egyik legjobb barátom elég nagy madridista, ő a Mourinho-éra óta utálja Ronaldot és Mout is.
Avatar
Deus
Boixos Nois
Hozzászólások: 10028
Csatlakozott: 2006.07.16. 22:58:29
Tartózkodási hely: Valhalla

2015.04.08. 13:44:15

Van egy ősmadridista kollégám, és képzeljétek, ő is utálja ronaldót. Nem szereti a viselkedése miatt, egyszerűen elege van a gólörömeitől.
KépKép
Avatar
whitecule
Barça B
Hozzászólások: 77
Csatlakozott: 2015.01.05. 22:17:49
Kapcsolat:

2015.04.08. 13:30:28

jelwaz írta:[...]
Nagyon egyetértek veled. A világ leghalálosabb befejezője, egy vérbeli gólgyáros. Ha mondjuk most lenne Messi életkorában, nem lennék meglepve, ha karrierje végére minden gólrekordot megdöntene. De a futball nem csak a gólgyártásról szól.
Ami pedig nagyon zavar, az a viselkedése a pályán. Valakinek meg kellene végre értetnie vele, hogy őt kicsi gyerekek nézik hétről hétre, bálványozzák és a nevével ellátott mezt hordanak. Ehhez méltóan kellene viselkednie. Őszintén, szerintem hányinger, amikor nyugalomra integet, pózol. A Clásicon is előadta magát miután gólt lőtt, aztán tulajdonképpen őt kellett volna csitítani, hiszen az eredmény meg nem nekik kedvezett.
Persze ez szubjektivitás, attól még lehet nagyon jó ember, én nem ismerem. Annyit mondok, hogy akire példaképként néznek, az viselkedjen is úgy.

(a whitecule pedig a valódi nevemre utal, a vezetéknevemre, pontosabban. :) )
mess2009
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4285
Csatlakozott: 2009.01.30. 11:58:28

2015.04.08. 08:38:26

az hogy van aki oda van egyik vagy másik sztár focistáért rendben van, ez élteti ezt foci nevű misztériumot.
az öt gól ? éppen az a lényeg, hogy milyen körülmények között született! egy kieső jelölt kis csapat ellen akiket még ráadásul tartalékosan a meccset eleve leírva küldtek pályára?! nálam ez éppen azt jelenti, hogy ez az ember meg van veszve az egyéni címekért, és ha nem tud erős ellenfélnek akkor ugyanolyan elánnal (sőt!!) neki megy a könnyen jött lehetőségnek, egy a lényeg: a cím. szóval nálam ez az öt gól: értéktelen.
az összevetésről: Messi is örül minden gólnak, ő is nyilván örül minden címnek, de: Messi ebben az idényben be vállat egy teljesen új szerepkört ami azt jelenti, hogy messzebb van a kaputól, még többet kell brusztolnia a csapattársaiért és ez nyilvánvaló : kevesebb a lehetősége a góllövésre a csapat érdekei miatt!
amúgy, én az ő esetében is ugyanígy éreznék ha pl. egy gyenge csapat ellen arcoskodna, miközben fontos meccseken sétálgat....
Avatar
jelwaz
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1145
Csatlakozott: 2005.07.10. 18:38:11
Tartózkodási hely: A barikádokon...

2015.04.08. 01:49:33

whitecule írta:Zavar azonban az arroganciája, de még inkább a szurkolótáborának az idiótábbik fele. Rájuk akartam reflektálni, sajnos nem sikerült tökéletesen, a hozzászólásom összeszedetlensége miatt.
Teljesen megértelek, nagyon el tudna ragadni a hév, ha hagynám, amikor a sült bolond madridisták a levegőbe durrogtatják a hülye frázisaikat, aminek kb. fele arányban az a célja, hogy a Barcát leminősítsék. De nem teljesen felesleges olyannal leállni vitatkozni, aki szerint Messi már volt egy tucat a történelemben, de olyan, mint Cé nem? Az ilyennel minek beszélj egyáltalán fociról, látszik, hogy nem ért hozzá. Nem azért, mert Cét tartja jobbnak, hanem mert csak úgy tudja a sajátját magasztalni, hogy a másikat legyalázza.
9-1 után persze, hogy örülnek, főleg az utóbbi hetek eseményei után. Nekünk csak jó, ha elbízzák magukat, meg kell tanulni a dolgokat a helyén kezelni.

Ronaldot illetően meg az a véleményem, hogy persze fantasztikus dolog 5 gólt lőni, de akkor kezdenék el beszélgetni arról, hogy jobb-e Cé Messinél, ha mondjuk a legnehezebb és legfontosabb pillanatokban a hátára kapná a csapatot. BL döntő pl., amit meg a portugál válogatottal megy az kritikán aluli. Messi a lesajnált argentin csapatot azért csak elvezette valameddig, de a nagy égés után mindig az jön, hogy a portugál csapat igazából magyarokból állt... Ment a szöveg a túloldalon, hogy Messi csak akkor említhető egy lapon a régi nagyokkal, ha VB-t nyer, de nyilván Cénél ez nem kritérium, ő már úgy született.
Az aranylabdára az az indok, hogy a decima többet ér, mint a vb (a Messi és a VB sztori után érted), miközben, ha Ronaldón múlik sima 0-1, akármeddig játszanak. Persze nagyon nagyban hozzájárult ahhoz, hogy a Madridnak volt egyáltalán lehetősége játszani a tizedikért, de az egészet le is húzhatta volna a wc-n, ha nem jön Ramos. Nem a Granadák ellen kell bizonyítani a szakmai nagyságot. Én megértem, ha valakinek Cé jön be jobban, azt a fejest a Manchester ellen sosem felejtem el, és mindig csokizok mikor elkezd gyorsítani meg beindulni, sőt még a szabadjai előtt is (mondjuk egyre kevésbbé :D )hiába a classico előtt 51 próbálkozásból sem jött össze. Nekem ebben halvány Cé, de még lesz lehetősége bizonyítani.

Meg persze ultraszubjektív oldala is van a dolognak, kinek ki szimpatikusabb emberileg (mondjuk nekem egyik sem). De egy realos leírhatná, hogy neki egy kategória-e, hogy Messi beanyázik a bírónak (természetesen a foglalkozását is megemlítve), mint a lőcsfogdosós esete Ronaldónak?

Amúgy ismer valaki olyan barcást, aki jobbnak tartja Cét Messinél? És olyan realost, aki Messit Cénél? Én csak utóbbit.

(A whitecule nick mire utal? Kicsit realos beütése van :D )
Avatar
MatyiG
Adminisztrátor
Hozzászólások: 18362
Csatlakozott: 2009.01.27. 14:10:25
Tartózkodási hely: Budapest/Jászberény

2015.04.07. 23:10:47

Pacoek tamadni fognak az fix, az eredmeny meg ennek tudataban boritekolhato. min 3 gol lesz kozte, sajnos nem a szimpatikus madridiak javara. :D
Mondjuk ez igaz, erre nem is gondoltam.
De ha esetleg a Rayo megszerzi a vezetést, utána majdcsak kicsit visszaállnának. :P :D
Avatar
Bob_Marley
Presidente del Barça
Hozzászólások: 19633
Csatlakozott: 2010.02.06. 19:42:14

2015.04.07. 23:06:58

Kovbal88 írta:
Másodsorban minden egyes győztes mérkőzés közelebb hozza a Barcát a bajnoki cím felé. aminek számomra csak annyi jelentősége van, hogy megelőzzük a Madridot. Ez nem olyan mint a forma1 hogy a győztes, kapja az egyes rajtszámot, max játszhatunk a spanyol szuperkupába, de más jelentősége nincs.
Lehet én értelmeztem félre, de hogy a bajnokságnak más jelentősége nincsen csak hogy játszhatunk egy szuperkupát? Ezt azért szerintem kicsit át kellene gondolni, a bajnokság a legfontosabb cím, s az mutatja leginkább 1-1 csapat erejét, hogy teljesít egy szezonban. Kupákban dönthet kisebb szerencse, eltiltások, adott forma. a bajnokságban viszont 38 forduló alatt kell ezeket jól elosztani s a végén csak az nyerhet, aki a legjobban megfelelt a feladatnak. Számomra ezért is ez az elsődleges cím, Bl-CDR csak ezután következhetnek.
Kép
Kép
Kép
Erxy
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1368
Csatlakozott: 2012.03.31. 11:23:18

2015.04.07. 23:05:18

S.Agüero írta:
Persze a Rayo így is kapna egy ötöst minden nagytól.
Holnap a Real ellen játszanak, szóval meglátjuk! :wink:
Jó lenne egy döntetlen. :P
Pacoek tamadni fognak az fix, az eredmeny meg ennek tudataban boritekolhato. min 3 gol lesz kozte, sajnos nem a szimpatikus madridiak javara. :D
Kép
Avatar
MatyiG
Adminisztrátor
Hozzászólások: 18362
Csatlakozott: 2009.01.27. 14:10:25
Tartózkodási hely: Budapest/Jászberény

2015.04.07. 22:49:06

csababarca írta:Nekünk is sokszor benne van, hogy kitömjük az ellent, de mi inkább leállunk majomkodni, ahelyett hogy rúgnánk még 2-3 gólt.
Sokszor látszik hogy ezen csapatok ellen elég felpörögni 5-5 percekre, máris kialakul 3-4 nagyobb ziccer, amit Neymar meg Suarez és mostanában Messi is köszöni szépen, és kaput sem talàlva kihagyja...

De szerintem lezárható a téma, jó a liga így, a real és Cé is elismerést érdemel a hétvégi előadásért.
Mi épp az Almeria ellen nyertünk utoljára 8-as gólkülönbséggel, holnap lehet ismételni. :)
Avatar
csababarca
Az Év Fórumozója - 2021
Hozzászólások: 15500
Csatlakozott: 2005.10.03. 21:19:38
Tartózkodási hely: Dabas

2015.04.07. 22:31:11

Nekünk is sokszor benne van, hogy kitömjük az ellent, de mi inkább leállunk majomkodni, ahelyett hogy rúgnánk még 2-3 gólt.
Sokszor látszik hogy ezen csapatok ellen elég felpörögni 5-5 percekre, máris kialakul 3-4 nagyobb ziccer, amit Neymar meg Suarez és mostanában Messi is köszöni szépen, és kaput sem talàlva kihagyja...

De szerintem lezárható a téma, jó a liga így, a real és Cé is elismerést érdemel a hétvégi előadásért.
"Amikor nézzük Őt, akkor értsük meg ez egy sajátos játékos akit látunk, ez totálisan egyedi. Háromszor verte meg úgy Gvardiolt, hogy az magasabb, erősebb, gyorsabb, fiatalabb, energetikusabb. Ezt írd már le nekem számokkal. Ez mutatja azt, hogy micsoda valójában a futball."
barca0000
Jugador del Barça
Hozzászólások: 193
Csatlakozott: 2014.06.22. 17:32:46

2015.04.07. 22:15:13

Most tényleg azért mert a real 9 Ronaldo 5 gólt lőtt már egyből le kell felezni a bajnokságot? Ha megnézitek tök szoros a bajnokság, az hogy a két nagy dolgába idén nem tudnak beleszólni az sajnos már megszokott,lehet hogy jót tenne a bajnokságnak 1-2 olajsejk és egyből lehet izgalmasabb lenne a bajnokság.


Másrészt meg magasról teszek rá hogy a reálnak milyen a gólkülönbsége vagy hogy ki lesz az aranycipős,a barca vezeti a bajnokságot és ez a lényeg semmi más! :twisted:
Avatar
MatyiG
Adminisztrátor
Hozzászólások: 18362
Csatlakozott: 2009.01.27. 14:10:25
Tartózkodási hely: Budapest/Jászberény

2015.04.07. 21:48:18

Persze a Rayo így is kapna egy ötöst minden nagytól.
Holnap a Real ellen játszanak, szóval meglátjuk! :wink:
Jó lenne egy döntetlen. :P
Avatar
noname
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 8245
Csatlakozott: 2006.03.19. 18:39:34
Tartózkodási hely: Margitta/Kolozsvár

2015.04.07. 21:31:43

Ilyen alapon nem 16, hanem kb 12 csapat kéne a bajnokságba, ha azt akarjuk, hogy tényleg ne legyenek nagy különbségek: a 12. Espanyoltól lefele igazából midnen csapat ellen benne van a pakliban, hogy nagyok 5-10 gólt szereznek.

Persze a Rayo így is kapna egy ötöst minden nagytól.
A Fifa egy szégyen
Kovbal88
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2196
Csatlakozott: 2013.07.17. 16:50:38

2015.04.07. 21:20:48

Capon írta:A 9 és 5 gól mindenképpen nagy teljesítmény ez nálam vitán felül áll, ahogy az is, hogy tényleg sok a 20 csapat a bajnokságba!!!
Kb. 16 csapat tényleg elég lenne, csak ugye kevesebb forduló kevesebb pénz...
Nem tudom mi ez a hülység a 16 csapatos bajnokságról, de akkor játszunk a számokkal:

A tavaly feljutó Eibar jelenleg a 14. a bajnokságban
a Deportivo 17.
az utolsó helyen álló Cordoba pl a Real ellen nagyon jó meccset játszott. Bale a végén nyerte csak meg. Ronaldot kiállították. Mondjuk azóta folyton kikapnak. Nyilván ki fognak esni gondjaik vannak.
De a 14-19 helyezett között mindössze 5 pont van. Izgalmas a bajnokság. Az hogy a Real-Barca kiemelkedik, jelzem mindkettő a Top10-es csapat és néha megszórja az ellenfelet az normális.

Szóval nem értem én a 16 csapatot!
Avatar
Capon
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 5390
Csatlakozott: 2005.08.26. 20:17:06
Tartózkodási hely: Budapest VIII-XV-ker Rezervátum

2015.04.07. 20:56:27

A 9 és 5 gól mindenképpen nagy teljesítmény ez nálam vitán felül áll, ahogy az is, hogy tényleg sok a 20 csapat a bajnokságba!!!
Kb. 16 csapat tényleg elég lenne, csak ugye kevesebb forduló kevesebb pénz...
Klinsmann; Rivaldo; Maldini; Nesta; Puyol; Xavi; Ronaldinho; Iniesta; Messi
Kovbal88
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2196
Csatlakozott: 2013.07.17. 16:50:38

2015.04.07. 20:41:06

Üdv mindenkinek!
Ismerjük el, hogy óriás teljesítmény 9 gólt lőni egy csapatnak, és azt is, hogy 5 gólt rúgni egy játékosnak egy meccsen szintén nem mindennapi teljesítmény! Főleg, hogy világ egyik legerősebb bajnokságában történt. Szóval, aki nem ismeri ezt el, csak lejáratja magát.

Másodsorban minden egyes győztes mérkőzés közelebb hozza a Barcát a bajnoki cím felé. aminek számomra csak annyi jelentősége van, hogy megelőzzük a Madridot. Ez nem olyan mint a forma1 hogy a győztes, kapja az egyes rajtszámot, max játszhatunk a spanyol szuperkupába, de más jelentősége nincs.
Avatar
whitecule
Barça B
Hozzászólások: 77
Csatlakozott: 2015.01.05. 22:17:49
Kapcsolat:

2015.04.07. 17:45:54

Bocs, igazatok van, tényleg elragadtattam magam, így talán elkapkodtam a hozzászólást, egy-két lényeges dolgot kifelejtve. Öt gólt lőni első osztályú meccsen akárhogyan nézve is hatalmas teljesítmény, Cristianotól balgaság elvitatni ezt az érdemet. Nem akartam valami elvakult CR-gyűlölő benyomását tenni, véleményem szerint ő a világ leghalálosabb befejezője.
Zavar azonban az arroganciája, de még inkább a szurkolótáborának az idiótábbik fele. Rájuk akartam reflektálni, sajnos nem sikerült tökéletesen, a hozzászólásom összeszedetlensége miatt.
Avatar
jelwaz
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1145
Csatlakozott: 2005.07.10. 18:38:11
Tartózkodási hely: A barikádokon...

2015.04.07. 01:24:55

visca el barca írta:majd igyekszem, hogy megfeleljek az elvárásaidnak, de biztos h nem fog sikerülni...
leírtam a véleményemet normálisan, te meg egyből jöttél itt mes que clubozni, meg barbie babázni, amiből mondjuk túl sokat nem értettem, de hát az én szellemi szintem sajnos nagyon alacsony a tiedhez képest :D
Óóó, nem csak az enyémhez képest, de ne részletezzük :D Annyit az általad normálisan leírtnak nevezett véleményedről, hogy csak degradálni tudsz, fölényeskedni meg a nagy arcod vagányságnak tálalni. Lehet te vagy ezen a szemétdombon a kiskakas, de egy 9-1 után pampogni hoki vélemény. Ahogy az is, hogy azért legyen 16 csapatos a liga, mert az utolsó 4 hoki. Még csak logikai feladatnak sem jó...
S.Agüero írta:
'13-ban azért a Granada megverte őket, az jól jött, nem?
A Ronaldo-öngólra gondolsz? :mrgreen:
Matyika, vannak itt eszesebb és intelligensebb fórumozók is annál, mint akiknek a vonalát átveszed.Tanulj inkább tőlük (mielőtt Valaki beleköt, nem, nem tőlem, sőt). Megnyerték, még csak gólt sem kaptak. Elvettek 3 pontot tőlük, s bár a végén 15 pont volt a Barca előnye, ezekkel is lehet Ligát nyerni. Arra 3 hétre kikaptunk otthon 3-1-re, rá egy hétre 2-1-re. Mindezek előtt ugyanebben a szezonban 1-1 és 2-2, na meg az elvesztett szuperkupa. Úgyhogy édes mindegy. Ahogy az is, hogy hogyan jutott tovább a Barca a Chelsea ellen, Iniestának köszönhetően.
Avatar
csababarca
Az Év Fórumozója - 2021
Hozzászólások: 15500
Csatlakozott: 2005.10.03. 21:19:38
Tartózkodási hely: Dabas

2015.04.06. 23:13:26

ferninho írta: hát hogy te nem a meccset nézted az tuti.
a tap-in a kedvencem, hogy elvette Bale gólját miközben Bale a kapu irányába nem akart lőni, mert csak passzolni akart.
és CR rohadtul nem lőtte rá hülye helyzetekből, kihagyott kb 3 helyzetet, ahol mást nem is csinálhatott volna...
és ha kellett leadta a labdát nyugodt szívvel, pl Balenek is leadta a vége felé...
a Bayer meg olyan komoly ellenfél volt, hogy azon a meccsen a németek Messi mezén veszekedtek a félidőben :lol:
Muszáj pont egy idióta véleményt kiemelni,és arra reagálni?
5 elismerőre jut egy ilyen, és akkor még mentek is vissza a másik oldalra magyarázni a kamut,hogy itt mindenki röhög a 9-1en meg Cé 5 gólján.
Ferdítés, és be van állítva dogmának,hogy itt csak hülyék,vannak akiknek a véleménye egy szardarabot sem ér.

Bocs,de ilyenekre inkább ne reagálj.
A fórum legnagyobb része elismerte mind a ti,mind a real teljesítményét.
Persze szóvá lett téve a Granada teljesítménye,mert az nevetséges is volt, de a 9 gól az 9 gól, az 5 meg 5, akárki ellen kiemelkedő teljesítmény.

Béke.
"Amikor nézzük Őt, akkor értsük meg ez egy sajátos játékos akit látunk, ez totálisan egyedi. Háromszor verte meg úgy Gvardiolt, hogy az magasabb, erősebb, gyorsabb, fiatalabb, energetikusabb. Ezt írd már le nekem számokkal. Ez mutatja azt, hogy micsoda valójában a futball."
Válasz küldése