Európai játékospiac

Foci a Barçán kívül
Tromort77

2016.03.03. 13:19:38

Minek kellene egy Isco a City-be?
Avatar
roby122
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1013
Csatlakozott: 2014.05.26. 15:22:23

2016.03.03. 12:54:22

Demichelis szerintem dobbant. Marad nekik Kompany, Otamendi, Mangala és kölcsönből jön vissza Denayer, egy fiatal belga védő, aki most a Galatasaraynal van.
Múltkor néztem El meccsen Galata-Lazio akkor egész jól játszott. Szerintem létszámban megvannak, nem hinném, hogy középső védőt akarna venni.
Inkább ott van a JHV poszt, ahol Sagna egész jó, de Zabaleta már nem a legjobb. Aurier lehet a befutó.
BHV -nek Clichy és Kolarov. Ők is már 30 évesek, itt is kell a vérfrissítés. Szerintem Gaya-t viszi is a Valenciából Pep.
Isco meg a fizuért meg Pep kedvéért megy is majd a Citybe. Helyette majd valamelyik brazil lehet a távozó, lehetséges, hogy Touré is megy. Na de ez majd a jövő zenéje.

MU meg persze, hogy vásárolni fog, kell is nekik, ha szeretnének előrelépni, csak ahhoz normális igazolások kellenének. Edzőre meg nagyon kíváncsi leszek, hogy tényleg Mou lesz-e. LVG-nek van még 1 éve a szerződéséből.
Tromort77

2016.03.03. 12:26:24

looka írta:
Ugye ott van náluk Kompany, Mangala, Otamendi és Demichelis.

Közülök Demichelis távozása szinte biztos, alapból sem túl megbízható védő, de már öreg is, új edző jön, sanszos, hogy megy.

Három védővél amúgy sem vághatnak neki a szezonnak, de a 3 közül Mangala nem tud konstans jó szintet hozni, így marad kettő, akikből Kompany klasszisnak mondható, Otamendi meg mikor milyen... Szerintem egyáltalán nem meglepő, hogy középhátvédre vadásznak...
Kiegészíteném azzal, hogy Kompany ebben a szezonban rengeteget volt sérült, 21 meccset hagyott ki emiatt és az a tendencia az utóbbi évek alapján, hogy szezononként 10+ meccset kihagy.

Mangala-nak csak bizalomra lenne szüksége. Már nagyon jól játszott mielőtt lesérült. Most pedig vannak előtte a sorban. De szerintem Guardiola képes lesz egy jó védőt faragni belőle.
Avatar
looka
Capitá del Barça
Hozzászólások: 966
Csatlakozott: 2008.05.07. 08:47:29

2016.03.03. 12:10:50

Castiel írta:Mondjuk a Cityhez minek még egy kh nem tudom...
Ugye ott van náluk Kompany, Mangala, Otamendi és Demichelis.

Közülök Demichelis távozása szinte biztos, alapból sem túl megbízható védő, de már öreg is, új edző jön, sanszos, hogy megy.

Három védővél amúgy sem vághatnak neki a szezonnak, de a 3 közül Mangala nem tud konstans jó szintet hozni, így marad kettő, akikből Kompany klasszisnak mondható, Otamendi meg mikor milyen... Szerintem egyáltalán nem meglepő, hogy középhátvédre vadásznak...
Avatar
Castiel
Capitá del Barça
Hozzászólások: 954
Csatlakozott: 2012.07.11. 10:45:01
Tartózkodási hely: Csurgó

2016.03.03. 11:15:17

Iscoért máris vannak érdeklődők :a Mu-Mc-Ars 3-as már írja a csekket! :)
A 2 Manchesteri klub még külön harcot vív Ogbonna aláírásáért is!Mindkét klub kh-et keres!
A Utd az Atleticoból vinné Saul Niguezt akiért a 25 millió fontos kivásárlási költséget is bevállalná, valamint a Sportingból William Carvalhot! Fellaini, és/vagy Carrick távozása miatt Mou külön kérése!(ha ő lesz a mendzser)
Higanyért a L'pool a Chelsea, és a Atmad érdeklődik élénken!
Amennyiben Conte lesz a Cfc menedzsere, akkor az első célpont Matuidi lesz a londoni kékeknél, Conte kérésére!(Abramovics a keretnek már elmondta hogy az Olasz menedzser érkezik)

ezek még csak sajtó információk, tehát nem kell készpénznek venni, de érdekes uborkaszezon lesz... utd megint költekezni fog, ez biztos!
Mondjuk a Cityhez minek még egy kh nem tudom...
Kép
Fc Barcelona-Csurgói KK-Scuderia Ferrari-
Kovbal88
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2194
Csatlakozott: 2013.07.17. 16:50:38

2016.02.18. 20:06:40

Castiel írta:
nzxtpo írta:Én ezt teljesen elképzelhetetlennek tartom, ennyi erővel azt mondják, hogy nem is ő igazolt, hanem a sejk, meg ha x összeget kéne fizetni, akkor azt is kipengetné a sejk. Szerintem amúgy ilyet nem is lehet megkötni.
Lehet igazad van, ebbe én nem látok bele. De attól még elképzelhető simán. Pont a napokban hallottam olyan szerződésekről, illetve azok tartalmáról, hogy elképesztő miket bele nem rögzítenek! Mondjuk nem feltétlen futball sportág volt, egy másik csapat, és látványsport!
De mint mondtam én ennyire nem vagyok otthon ebben a témában!
Megtiltani tuti nem lehet. Legfeljebb egyességet kötni vagy megegyezni arról, hogy ne igazoljon a Bayernből. Egyébként megérdemelné a Bayern, mert pont ők játsszák ezt a politikát a Bundesligában, hogy az ellenfeleik legjobbjait viszik el.
Avatar
Castiel
Capitá del Barça
Hozzászólások: 954
Csatlakozott: 2012.07.11. 10:45:01
Tartózkodási hely: Csurgó

2016.02.18. 17:20:33

nzxtpo írta:Én ezt teljesen elképzelhetetlennek tartom, ennyi erővel azt mondják, hogy nem is ő igazolt, hanem a sejk, meg ha x összeget kéne fizetni, akkor azt is kipengetné a sejk. Szerintem amúgy ilyet nem is lehet megkötni.
Lehet igazad van, ebbe én nem látok bele. De attól még elképzelhető simán. Pont a napokban hallottam olyan szerződésekről, illetve azok tartalmáról, hogy elképesztő miket bele nem rögzítenek! Mondjuk nem feltétlen futball sportág volt, egy másik csapat, és látványsport!
De mint mondtam én ennyire nem vagyok otthon ebben a témában!
Kép
Fc Barcelona-Csurgói KK-Scuderia Ferrari-
Avatar
noname
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 8245
Csatlakozott: 2006.03.19. 18:39:34
Tartózkodási hely: Margitta/Kolozsvár

2016.02.18. 16:57:41

Pont erről beszélek. Amikor már csak ennyiről szól számukra a presztízs: pénzpénzpénz, onnantól kezdve én elítélem őket.
A Fifa egy szégyen
Avatar
Victor_Valdes
Az EuroBarca Utánpótlása
Hozzászólások: 4447
Csatlakozott: 2007.02.09. 16:19:20
Tartózkodási hely: Debrecen

2016.02.18. 13:23:27

noname írta: És mégis miben nyilvánulna meg az érezhető különbség? 3 kastély helyett 5, 3 ferrari helyett 8? Mert ez pont, hogy nem érezhető különbség egy normális életet lefolytató játékos esetében.
Ne viccelj mar, szerinted ez nem erezheto kulonbseg, presztizs? Pont olyan nekik, mint ha mi atlagemberek 3 par cipo helyett otot tartanank otthon..
http://www.maon.hu - marketing - üzleti élet - motiváció - vállalkozás -
"mi leszel, ha nagy leszel? közgazdász, vagy bérgyilkos..a kereslet határozza meg a kínálatot.."
"tudom egyszer újra látlak, az imáim hozzád szállnak..." †
Avatar
nzxtpo
Capitá del Barça
Hozzászólások: 913
Csatlakozott: 2012.08.20. 18:12:58
Tartózkodási hely: Zalaegerszeg, Győr

2016.02.18. 12:55:10

Castiel írta: Ha volt eszük a Münchenieknek akkor a szerződésbe belevették annak idején, hogy távozáskor x ideig nem vihet senkit a klubtól!ezt el tudom képzelni...
Aztán h tényleg lehet e ilyen azt nem tudom! :mrgreen:
Én ezt teljesen elképzelhetetlennek tartom, ennyi erővel azt mondják, hogy nem is ő igazolt, hanem a sejk, meg ha x összeget kéne fizetni, akkor azt is kipengetné a sejk. Szerintem amúgy ilyet nem is lehet megkötni.
Kép
"I learned all about life with a ball on my feet." - Ronaldinho
Avatar
Castiel
Capitá del Barça
Hozzászólások: 954
Csatlakozott: 2012.07.11. 10:45:01
Tartózkodási hely: Csurgó

2016.02.18. 12:25:57

palesz77 írta:
Castiel írta:Pep Guardiola tilalmat kapott, a nyártól a Manchester Cityhez szerződő tréner, nem igazolhat a Bayern Müncentől!
Mondjuk arra azert kivancsi lennek, hogy ezt hogy TILTOTTAK meg neki..:D Max o donthet ugy, hogy nem akar onnan, mint ahogy tette nalunk is.
Nem tudom én sem...
Ha volt eszük a Münchenieknek akkor a szerződésbe belevették annak idején, hogy távozáskor x ideig nem vihet senkit a klubtól!ezt el tudom képzelni...
Aztán h tényleg lehet e ilyen azt nem tudom! :mrgreen:
visca el barca írta:juventusnak semmi szüksége egy közepes cavanira, mint ahogy az arsenalban sem lenne túl nagy erősítés egy 35 éves carrick...

matara kivancsi lennék az atletiben, de ott inkább az a kulcskérdés, h cholo marad-e..
Lehet kiegészítő embernek szánják, mert a ramsey eléggé sérülékeny, és a "virsli" sem tud sokat játszani!üveglábúak :D
keveset kér, tapasztalt, fiatalok tanulhatnak tőle... senalnál van ugyan guba de wenger nem szereti elkölteni! nem lenne idegen tőle egy Carrickben gondolkodás.
Kép
Fc Barcelona-Csurgói KK-Scuderia Ferrari-
Avatar
palesz77
Az Év fórumozója 2014 & 2015
Hozzászólások: 12854
Csatlakozott: 2008.07.19. 20:23:02
Tartózkodási hely: over the rainbow

2016.02.18. 12:16:20

Castiel írta:Pep Guardiola tilalmat kapott, a nyártól a Manchester Cityhez szerződő tréner, nem igazolhat a Bayern Müncentől!
Mondjuk arra azert kivancsi lennek, hogy ezt hogy TILTOTTAK meg neki..:D Max o donthet ugy, hogy nem akar onnan, mint ahogy tette nalunk is.
Avatar
visca el barca
Presidente del Barça
Hozzászólások: 20964
Csatlakozott: 2005.02.01. 13:13:37

2016.02.18. 11:37:10

juventusnak semmi szüksége egy közepes cavanira, mint ahogy az arsenalban sem lenne túl nagy erősítés egy 35 éves carrick...

matara kivancsi lennék az atletiben, de ott inkább az a kulcskérdés, h cholo marad-e..
Like a soul without a mind, in a body without a heart, I'm missing every part...
Kép
Avatar
Castiel
Capitá del Barça
Hozzászólások: 954
Csatlakozott: 2012.07.11. 10:45:01
Tartózkodási hely: Csurgó

2016.02.18. 10:54:58

Igaz ezek még nem hivatalos infok, de érdekesek!

Pierre-Emerick Aubameyang :arrow: Manhester United
A hírek szerint 90 millió eurót ajánlanának a támadóért!

Juan Mata :arrow: Atletico Madrid

Edison Cavani, Isco :arrow: Juventus

Michael Carrick :arrow: Arsenal

Pep Guardiola tilalmat kapott, a nyártól a Manchester Cityhez szerződő tréner, nem igazolhat a Bayern Müncentől!
Kép
Fc Barcelona-Csurgói KK-Scuderia Ferrari-
Avatar
noname
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 8245
Csatlakozott: 2006.03.19. 18:39:34
Tartózkodási hely: Margitta/Kolozsvár

2016.02.18. 09:26:40

Ők azért nem Zuglóban laknak egy 40nm-es garzonban. :D
A fene a jó dolgodat! :D
A Fifa egy szégyen
Avatar
Bob_Marley
Presidente del Barça
Hozzászólások: 19631
Csatlakozott: 2010.02.06. 19:42:14

2016.02.18. 08:50:34

Kovbal88 írta:
Azért egy focistának azt is figyelembe kell venni, hogy átlagosan 34-36 éves korában megszűnik a legfőbb bevétel. A legtöbbjük nem ért semmi máshoz, nem tanult szakmát, nincs képesítése.
A sztárjátékosok irgalmatlanul sokat keresnek. És igazából el se tudják költeni hétköznapi dolgokra, mert nekik azért nem kell fizetni szponzorálják őket. Másrészt meg nem tétel nekik, a millás óra vagy ruha vagy nyaralás.
Szóval elvileg tud befektetni belőle ingatlanba vagy vállalkozásba vagy ki tudja hova.

Évi 3 millió euro-t nem olyan könnyű elverni, mert az durván 1 milliárd forint és ezt pl a barcánál szinte minden játékos megkeresi. ÉLetszínvonal ide vagy oda, ha ennyi nem elég akkor semmi se lesz az.
Nincs az a pénz amit nem lehet elverni. :D Ők azért nem Zuglóban laknak egy 40nm-es garzonban. :D

Én is azon az állásponton vagyok, hogy innen könnyű dönteni, de ha a "hétköznapi" embernek is azt mondanák, hogy itt a fizetésed duplája, akkor azt bizony elfogadná.
Lehet mondani, hogy de hát mit számít hogy 3 millió euró vagy 6 millió, de az akkor is a duplája, s akárcsak befektetés szempontjából sem mindegy (nem mintha nagyon befektetnék egyébként). Egész egyszerűen a pénz beszél a kutya ugat.

Ne értse félre senki nem azt akarom kihozni, hogy hú valójában szegények, de bakker tegyük fel keres 5 millió eurót évente valaki. Játszik érte 15 évet, legyen infláció, fizetés emelés stb érjen 100 millió eurót a végén. Az azért nem akkora összeg, hogy attól hasra lehet esni. Nekünk nyilván az, de ezek a focisták olyan helyen laknak ami ér 15-20 millió eurót, kocsik, ingatlanok, befektetés stb. És még val. alá is becsültem. 100 millió euró nekünk rohadt sok pénz, de azokban a körökben ahol ezek mozognak annyival törlik a popójukat kis túlzással.
Mikor pl festmények több millió dollár vagy kocsit se olyat vesznek ami a szalonban 40-50 millió forint. Nekünk ezek felfoghatatlanok, de nincs az a pénz amit nem lehet elkölteni.
Kép
Kép
Kép
Avatar
noname
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 8245
Csatlakozott: 2006.03.19. 18:39:34
Tartózkodási hely: Margitta/Kolozsvár

2016.02.18. 08:46:05

Victor_Valdes írta:
noname írta:Az pedig, hogy egy focistának hamar véget ér a karrierje. Itt nem arról van szó, hogy egy 100ezer eurót kereső játékos elmegy Kínába. Itt arról van szó, hogy valaki, az amúgy is keres vagy kereshetnek jó csapatnál 5-6 milliót elmegy Kínába.
Ez badarság. Fuggetlenül attól, hogy mennyit keres érezhető a különbség, legyen szó arról, hogy valaki 500ezer euro helyett 3 milliót kaszál vagy 10 millió helyett 25-öt.. :)
És mégis miben nyilvánulna meg az érezhető különbség? 3 kastély helyett 5, 3 ferrari helyett 8? Mert ez pont, hogy nem érezhető különbség egy normális életet lefolytató játékos esetében. Amennyiben nem kezdi el milliószámra elverni a pénzt teljesen mindegy(drog, állandó bulik, szerencsejáték, válások, rossz befektetések), hogy 3 vagy 10.
A Fifa egy szégyen
Kovbal88
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2194
Csatlakozott: 2013.07.17. 16:50:38

2016.02.18. 08:37:32

Azért egy focistának azt is figyelembe kell venni, hogy átlagosan 34-36 éves korában megszűnik a legfőbb bevétel. A legtöbbjük nem ért semmi máshoz, nem tanult szakmát, nincs képesítése.
A sztárjátékosok irgalmatlanul sokat keresnek. És igazából el se tudják költeni hétköznapi dolgokra, mert nekik azért nem kell fizetni szponzorálják őket. Másrészt meg nem tétel nekik, a millás óra vagy ruha vagy nyaralás.
Szóval elvileg tud befektetni belőle ingatlanba vagy vállalkozásba vagy ki tudja hova.

Évi 3 millió euro-t nem olyan könnyű elverni, mert az durván 1 milliárd forint és ezt pl a barcánál szinte minden játékos megkeresi. ÉLetszínvonal ide vagy oda, ha ennyi nem elég akkor semmi se lesz az.
Avatar
Victor_Valdes
Az EuroBarca Utánpótlása
Hozzászólások: 4447
Csatlakozott: 2007.02.09. 16:19:20
Tartózkodási hely: Debrecen

2016.02.18. 00:10:26

noname írta:Az pedig, hogy egy focistának hamar véget ér a karrierje. Itt nem arról van szó, hogy egy 100ezer eurót kereső játékos elmegy Kínába. Itt arról van szó, hogy valaki, az amúgy is keres vagy kereshetnek jó csapatnál 5-6 milliót elmegy Kínába.
Ez badarság. Fuggetlenül attól, hogy mennyit keres érezhető a különbség, legyen szó arról, hogy valaki 500ezer euro helyett 3 milliót kaszál vagy 10 millió helyett 25-öt.. :)
http://www.maon.hu - marketing - üzleti élet - motiváció - vállalkozás -
"mi leszel, ha nagy leszel? közgazdász, vagy bérgyilkos..a kereslet határozza meg a kínálatot.."
"tudom egyszer újra látlak, az imáim hozzád szállnak..." †
Avatar
Alfa
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2126
Csatlakozott: 2013.04.05. 14:54:14

2016.02.17. 23:05:52

Lavezzi mellett Burak Yilmaz is Kínába igazolt ( a Galatasaraytól)...
FOOTBALL AND HANDBALL
Kép

TITO ETERN
Alcantara
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3991
Csatlakozott: 2011.08.30. 09:31:30

2016.02.17. 15:12:32

A jelenségben legyen némi magyar szál is:

Nikolics ára éppen most kúszik fel 10 millióra.
Azért ember legyen a talpán a Legia, ha ennyi pénzért nem adja oda Nikót.
Egyrészt új lengyel eladási csúcs, szinte a duplája az eddiginek, másrészt ennyi pénzt egy ilyen játékosért azonnal el kell fogadni.
Nikó nyilatkozata szimpatikus, miszerint bajnok, kupagyőztes akar lenni a lengyeleknél, de tuti nem sok beleszólása lesz a transzferbe, mint Némónak.
Avatar
noname
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 8245
Csatlakozott: 2006.03.19. 18:39:34
Tartózkodási hely: Margitta/Kolozsvár

2016.02.17. 14:57:06

Mégis miből gondolod h Lavezzi padozott volna? Guarin is bőven sokat játszott. Jackson Martinez meg meg se próbált adaptálódni. Az első lehetőséggel menekült, mert gerinctele, lusta és gyáva. Középcsatárként odakerült a világ egyik legerősebb csapatához. Emlékeim szerint egy bizonyos Suareznek is eltartott nem kevés ideig, mire a klub elsőszámú gólvágója lett.

Pont az az egyik legszebb dolog a fociban, hogy nem minden a pénzről szól. Fociban létezik még olyan, hogy klubhűség. Létezik olyan, hogy ambíció. Hadd szidjuk már le azokat, akiknek csak a pénz számít! :wink: az ilyen embereket én elítélem és úgy gondolom károsak a focira, mint fogalomra. Hasonlóan vélekedem Mourinhoról és a hasonlókról meg a fél realról(Perez, néha Ronaldo...).
Számomra ezek az emberek szégyenfoltok a foci történelmében és azok is maradnak.

Az pedig, hogy egy focistának hamar véget ér a karrierje. Itt nem arról van szó, hogy egy 100ezer eurót kereső játékos elmegy Kínába. Itt arról van szó, hogy valaki, az amúgy is keres vagy kereshetnek jó csapatnál 5-6 milliót elmegy Kínába.
Azzal viszont maximálisan egyetértek, hogy idővel eltűnhetnek az európai fociból az ilyenek, csak kissé sajnálatos, hogy közbe a brazil foci nagyjából értékelhetetlenné vált, illetve Portugália, ahonnan egy ideig nagyon jó játékosok kerültek ki, most max arra jó, hogy a Real néha kiadjon egy béna szélsővédőért 30 millát. Rossz nézni, hogy az egykoron szemkápráztató Brazília most ott tart, hogy van kb 2 kiemelkedő játékosuk: TS és Neymar, miközben a többi poszton olyanok vannak, akiket a régiek kiröhögtek volna a falábúságuk miatt edzésen.
A Fifa egy szégyen
Avatar
geridoss
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2786
Csatlakozott: 2008.11.30. 23:00:46
Tartózkodási hely: Eger

2016.02.17. 14:46:07

Azért egy focistának azt is figyelembe kell venni, hogy átlagosan 34-36 éves korában megszűnik a legfőbb bevétel. A legtöbbjük nem ért semmi máshoz, nem tanult szakmát, nincs képesítése.

És ők nem bányamunkások, akiknél a 60 éves kor már-már csodaszámba megy. Akár 80, 90 évig is elélnek, ott meg már azért arra is kell gondolni, hogy egy bizonyos megszokott életszínvonalt nem szivesen ad fel az ember, gondolom itt a fórumon sem szeretne senki a jelenlegi életszínvonala alatt élni, csak ez náluk még radikálisabb váltás lenne - nem támogatom a fényűzést, az észnélküli pénzszórást, csupán általános tényeket írok le.

Nem véletlenül emlegetünk egyes játékosoknál, hogy csupaszív játékos, micsoda sportember, hatalmas példakép stb...Mert bizony nem túl gyakori jelenség, hogy egy játékos képes nemet mondani egy hatalmas pénzösszegre. Mindenki nézzen magába, lehet, mi is átgondolnánk azért. (szerencsére azért jó pár ellenpélda van rá!)

Egy szó, mint száz, egyáltalán nem szimpatikus ez a fajta attitűd, de valamilyen szinten elfogadható.

Szvsz hogy az ilyen Jackson Martinez mentalitású emberek kikopnak az európai fociból, csak emelkedik a színvonal. Elment az Atleticohoz, nem úgy alakult, ahogy ő szerette volna, le is lépett, ahelyett, hogy küzdene a helyéért. Én még örülök is, hogy lekerült a futball térképről, egyel kevesebb potenciális negatív példakép. :mrgreen: :mrgreen:
"Látta a Real Madrid Villareal elleni 6-2-es győzelmét?" " Nem láttam, viszont emlékszek egy 6-2-re a Bernabeuból..." /Joan Laporta/

Visca el Barca!
Avatar
roby122
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1013
Csatlakozott: 2014.05.26. 15:22:23

2016.02.17. 14:42:32

Lavezzinek, miért lett volna kihívás az Interbe padozni évi 2-3 milláért, amikor itt folyamatosan játszani fog és kapja a az évi 20 milliós fizetést...?! Ilyen erővel maradhatott volna a Psg-ben is. Nem hinném, hogy ez a vágya, hogy Nagatomo mellett ülhessen a kispadon.

A brazilokat meg szerintem egyébként sem kell megmagyarázni. :D
Guarin padozott az Interbe. Jackson Martinezt meg inkább hagyjuk, mert egy 36 milliós csatárnak alig volt értékelhető megmozdulása, Torres néha jobbat nyújtott, mint ő. Bekínáltak érte 42 milliót, hülye lett volna az Atletico visszautasítani. Annak a csávónak a portugál bajnokság volt a szintje.

Nem mindenkinek az számít, hogy most jajj én az AS Romában játszhatok. Magyar fejjel gondolkodva, te persze, hogy egy Interbe mennél, viszont ők ha annyira oda akartak volna menni, akkor most ott lennének. És azt ne magyarázza meg senki, hogy keresel évi 4 millió eurót egy olyan Interbe akiknek egy Bl csoportkör is álom, vagy elmész Kínába és feleannyi munkáért megkapod a 20 millió eurót. Akik már láttak egy-két dolgot Európában, azok az utóbbit fogják választani.

Ezek a játékosoknak a babusgatás lesznek , sztárként lesznek kezelve és tripla annyi pénzt keresnek, plusz egy érdekes ország Kína, brazil haverok, edzők, csillogás.
Nekik ez nagyon sokat számít. Nem mind a pénzről szól ez, de többségben igen.
Avatar
Victor_Valdes
Az EuroBarca Utánpótlása
Hozzászólások: 4447
Csatlakozott: 2007.02.09. 16:19:20
Tartózkodási hely: Debrecen

2016.02.17. 14:10:33

Az orosz pelda tenyleg eleg szelsoseges. :) (plane, hogy ezt a legtobb orszagra re pehetne huzni, ez igy volt, van es lesz is, ennek a legfobb oka meg mindig a kapzsisag, gyarlosag, es az orok vagy a magasabb eletszinvolnalra. Ezeknek az embernek az a mertek, hogy 5 vagy 10 jaguar all a garazsban, nekunk meg az, hogy 5 vagy 10 polonk van a szekrenyben, de ezt inkabb hanyagoljuk, nem tartozik erre a forumra.)

Mindenkinek mas az ertekrendje, ok igy dontottek. Szamomra ez egy tipikus emberi viselkedes. Nem azt mondom, hogy kovetendo, de nem is elitelendo a szememben. Sajnos vagy nem, de ilyen a vilag l, "mi" tettuk ilyenne. (Wow, mennyi kozhely.. :D)

Ez az egesz csak egy nagyon hosszu folyamat kicsucsosodasa a sporton belul is, meg az egesz vilagban. Lehetne errol beszelni, de az emberi termeszet ilyen, tobbnyire.
http://www.maon.hu - marketing - üzleti élet - motiváció - vállalkozás -
"mi leszel, ha nagy leszel? közgazdász, vagy bérgyilkos..a kereslet határozza meg a kínálatot.."
"tudom egyszer újra látlak, az imáim hozzád szállnak..." †
Válasz küldése