Barça vs. Real - El Clásico

Foci a Barçán kívül
Avatar
hajnesz
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1561
Csatlakozott: 2009.05.04. 19:45:30
Tartózkodási hely: Szeged

2015.11.24. 19:46:02

Ha nem bánjátok, reagálok az előbb elhangzottakra.
Szerintem azzal mindenki egyetért, hogy a piros jogos volt. A többi nagyjából részletkérdés, én védő létemre csináltam ilyen dolgokat is, persze más szinvonal,stb. Csak azt kell megérteni, hogy a foci ezért nem sakk, mert az ilyen dolgok "megtörténnek". Mégegyszer leirom, tiszta piros, de néha megtörténik az ilyesmi.
Nem akarok vitát kiváltani, mert már számtalanszor lefutott a dolog, de aki cselez, azt lerúgják, ennyire egyszerü. Megkapja a büntetését,s a játék megy tovább. Szerintem minden hátvédnek azt tanítják kiskorában is, hogy vagy a labda,vagy a baba. Ha Isco összerúgja Neymar bokáját,az csak sárga lett volna, így jogos a piros. Nem is volt nagy reklamáció, szerintem csak ezen a fórumon van nagyon felkapva ez a durvaság téma.(Talán azért, mert a mi játékosaink fizikai korlátuk miatt képtelenek néha keményebben odalépni, bár az amióta Rakitic,Mathieu,Vermalen játékosok is vannak a csapatban, láthatóan mi is keményebbek lettünk.Hogy a fenébe,ez nincs benne a sportban)
Avatar
MatyiG
Adminisztrátor
Hozzászólások: 18362
Csatlakozott: 2009.01.27. 14:10:25
Tartózkodási hely: Budapest/Jászberény

2015.11.24. 19:44:58

zola8787 írta:
Sandro meg Munir páros meg egy büdös paraszt, engem ez jobban zavart a videó megnézése alatt.
Detto, zsebre tett kéz. =D>
Avatar
zola8787
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3717
Csatlakozott: 2009.03.01. 20:08:51

2015.11.24. 19:42:33

Sandro meg Munir páros meg egy büdös paraszt, engem ez jobban zavart a videó megnézése alatt.
Avatar
TripleH
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2268
Csatlakozott: 2014.09.01. 10:55:15

2015.11.24. 19:39:04

Senkit nem érdekel, egy menopauzás francia politikus véleménye.

Meg a másik a rúgás, mi az hogy benne van? Ilyen a világon nincs benne, hogy szándékosan dühből utánarúgunk a másiknak. Ahogy Böde Judo dobására is ezt lehet mondani.
Avatar
csababarca
Az Év Fórumozója - 2021
Hozzászólások: 15503
Csatlakozott: 2005.10.03. 21:19:38
Tartózkodási hely: Dabas

2015.11.24. 19:32:20


ezt hívják blikk színvonalnak.nevetséges.

Aki szerint meg Isco megmozdulása pályára való volt...istenem...labda közelben nem volt, nem becsúszott,hanem belerúgott konkrétan úgy egy játékosba,hogy a labdára semmi esélye nem volt...mégcsak nem is akadályozni akarta a továbbmenetelben,mert akkor összekoccantja a bokáját,stb...felrúgott a térdére, ez minden csak nem pályára való. Szóval nem, ez nincs benne a játékban, legalábbis abban a játékban amit labdarúgásnak hívunk,abban nincs benne.
"Amikor nézzük Őt, akkor értsük meg ez egy sajátos játékos akit látunk, ez totálisan egyedi. Háromszor verte meg úgy Gvardiolt, hogy az magasabb, erősebb, gyorsabb, fiatalabb, energetikusabb. Ezt írd már le nekem számokkal. Ez mutatja azt, hogy micsoda valójában a futball."
Avatar
hady
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2852
Csatlakozott: 2005.12.06. 12:18:01

2015.11.24. 19:24:00

Avatar
gg86
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 378
Csatlakozott: 2008.05.09. 12:12:49

2015.11.24. 19:11:12

Chino írta:Amúgy azt én hallottam rosszul vagy mindenki Ottókája tényleg folyamatosan ballábasnak nevezte Suarezt?
Nekem is feltűnt, és elgondolkoztam, hogy lehet én tudom rosszul, de mégse :) Amúgy Barcásként szégyelltem magam, amit Vincze Úr művelt a stúdióban. Nem szoktam meccs előtti/közbeni/utáni elemzéseket nézni, főleg nem a sport tv-n, de most kíváncsi voltam mit mondanak a "szakértők" a meccsről, hát nem kellett volna... Sopánkodás, kaján vigyorgás, ez volt az "elemzés".
Az alább kialakult vitához (mi csúnya szabálytalanság, mi nem) ha szabad egy gondolat: Számomra minden olyan rúgás csúnya és nem pályára való, ahol a labdát nem is nézi az elkövető, így a hétvégi eset is az említett kategóriába való. Nálam :)
mess2009
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4285
Csatlakozott: 2009.01.30. 11:58:28

2015.11.24. 19:07:13

nem akarom Bob eszmefuttatását ...a hová kell rúgni...anatómiai magyarázattal.. sem idézni, sem véleményezni. amiről én írtam (és néhányan már mások is) az olyan felfogás, hogy bizonyos játékstílus (ami szép és látványos de semmi esetre sem ártalmas mások egészségére!), néhány jó csel, ok lehet arra, hogy rugdosson bárki is (bárhova :mrgreen: ) vagy másképp: ..érthető hogy szegény Isco rúgott, hiszen Neymar olyan szemtelenül cselez...!
abban is igazat adok mert én is látom, láttam, hogy elterjedt :a Brazil pofátlanul cselez, meg dobálja magát, tehát lehet faragni.. sőt eleinte még jó néhány bíró is rá játszott, mert simán elengedett vele szemben olyan faultokat, amit másnak befújt (manapság ez már nem jellemző)
Ney szerintem nem csak tehetségesen és eredményesen focizik, hanem bátran is. valakinek ezt is fel kell vállalni ha át akarunk menni egy védelmen és én soha nem fogom az ilyen játékra válaszul elfogadni a rugdosást vagy még inkább azt, hogy ez "úgymond benne van".
Avatar
TripleH
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2268
Csatlakozott: 2014.09.01. 10:55:15

2015.11.24. 19:05:12

Chino írta:Amúgy azt én hallottam rosszul vagy mindenki Ottókája tényleg folyamatosan ballábasnak nevezte Suarezt?
Jól hallottad, én is felkaptam rá a fejem.
Avatar
Chino
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7510
Csatlakozott: 2009.05.07. 12:32:57
Tartózkodási hely: Debrecen

2015.11.24. 18:54:57

Amúgy azt én hallottam rosszul vagy mindenki Ottókája tényleg folyamatosan ballábasnak nevezte Suarezt?
Forca Barca!!!!
Avatar
hajnesz
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1561
Csatlakozott: 2009.05.04. 19:45:30
Tartózkodási hely: Szeged

2015.11.24. 18:45:08

Úgy értettem, hogy mindhárom a nagy bizonyítási vágy miatt történt. Muniesa hátulról utánacsúszott az embernek, Messi leütötte a Vilit, Isco meg utánarúgott Neymarnak :D
Avatar
MatyiG
Adminisztrátor
Hozzászólások: 18362
Csatlakozott: 2009.01.27. 14:10:25
Tartózkodási hely: Budapest/Jászberény

2015.11.24. 18:37:43

Muniesa kiállítását ne hasonlítsuk már ehhez. :lol:
Teljesen más a kettő, ennek szándékos sérülésokozás volt a célja, az meg egy elcsúszott belépő volt... :roll:
Avatar
hajnesz
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1561
Csatlakozott: 2009.05.04. 19:45:30
Tartózkodási hely: Szeged

2015.11.24. 18:32:49

Neymar ellen meg szimplán van egy egyszerű ellenszenve a játékosok egy részének, mert nagyon fiatal, nagyon gazdag, mindenki tudja hogy a legjobb lehet , meg ugye madridosoknál benne lehet az is hogy választhatott de nem hozzájuk ment, stb.
Meg azért eléggé frusztráló lehet hogy oda-vissza szivatja a csapatodat.
Szerintem egy játékos sem gondolkozik azon, hogy hú, Neymarnak hárommal több autója van, meg szebb barátnője, majd én jól odarúgok neki,és megbosszulom :D
A képlet egyszerű. Isco játékpercekre éhezik, nagy benne a bizonyítási vágy, mert nem kezdő Madridban, és néha becsúszik az ilyen (Muniesát mikor először berakta Pep, és rögtön pirosat kapott, vagy mondhatnám Messit is első válogatott meccsén,bár az kicsit más). Látszott Iscón, hogy nagyon akar, de a csapat játéka nem javult a becserélésével, és eldurrant az agya egy pillanatra. Szerintem is pirosat ért, de semmi több, benne van. Az teljesen más, mikor áll a játék,és pl. Pepe rálép Messi kezére, azért én sokkal több meccset adtam volna,mint amennyit kapott, de ennek köze nem volt ahhoz, vagy mondjuk Ronaldo könyököse Alvesnek(?),az is sima sárga, semmi több, játék hevében történt,sprinteltek mindketten a labdára.
Avatar
MessiNeymarSuarez
Presidente del Barça
Hozzászólások: 10113
Csatlakozott: 2014.10.18. 14:14:18
Tartózkodási hely: Budapest

2015.11.24. 18:19:14

Szerintem Isco megnyilvánulása nagyon csúnya volt, leginkább a szándék miatt.
Mellesleg láthatóan nem a sípcsontra irányult ahol ráadásul sípcsontvédő is van, hanem szándékosan a tárdhajlatra, és ha jól láttam akkor pont úgy akarta, hogy elölről rúgjon oda neki, márpedig az nagyon csúnya sérülést eredményezhetett volna főleg hogy épp nyújtva volt,és azért ha úgy odarúg előfordulhat hogy visszafele hajlik, és hasonlóan brutál dolog is lehet belőle, mint ami nemrég volt a vállogatott mérkőzésnél egyik játékosnál.Legalábbis szerintem.

Neymar meg szerintem jól teszi a cselezgetést, ne is hagyja abba amíg nem megy a hatékonyság rovására. Iniesta is össze-vissza sarkazgatott, öröm is volt látni.

Neymar ellen meg szimplán van egy egyszerű ellenszenve a játékosok egy részének, mert nagyon fiatal, nagyon gazdag, mindenki tudja hogy a legjobb lehet , meg ugye madridosoknál benne lehet az is hogy választhatott de nem hozzájuk ment, stb.
Meg azért eléggé frusztráló lehet hogy oda-vissza szivatja a csapatodat.

Messit sem azért rúgta le az 5-0-s meccsen Ramos, mert annyira flegmázott volna.


Ancelotti -Benitez témához pedig:
Szerintem Benitez lehet/ne jó edző, de nem való a stílusa a Real Madridhoz.Oda kőkemény támadó felfogás kell, nem pedig az ilyen "meccs első 5 percében gólt szerzünk, majd 85 percig bekkelünk" .

Ancelotti nagy hiábja szerintem leginkább az, hogy nem tudott kitalálni megfelelő megoldást a keményen védekező csapatok ellen( lásd: ők sorra kikaptak/döntetleneztek tavaly az Atletivel, mi meg mind az 4 meccsen vertük őket, míg Tatával egyszer se tudtunk nyerni ellenük,vagy pl Juventus, 180perc alatt tudtak 2 gólt szerezni(egyiket tiziből), míg mi 90 perc alatt szereztünk ellenük 3-mat egy döntőben.
Avatar
Bob_Marley
Presidente del Barça
Hozzászólások: 19639
Csatlakozott: 2010.02.06. 19:42:14

2015.11.24. 17:33:34

Mourinho rekordpont rekord gól és sorolhatnám ráadásul egy elég csúcs közeli Barcelona ellen. Ancelotti egy formálódó Barcelona ellen egy harmadik és második hely Atletico elleni sorozatos vereségek.....zongorázni lehetne a különbséget. Megnyert egy BL-t, na bumm (a bajnokság a mérce az ad egy egész idényről bizonyítványt a kupa lutri dolog). Annyi múlt, hogy Mourinho alatt Ramos kirúgta a stadionból míg az Atletico ellen befejelte a 90+ percben. És akkor hozzáteszem, hogy melyik tudott olyan taktikát végrehajtani amelyikkel valóban áttudta venni a karmesteri pálcát és a másik dolgát megnehezítette. Benitez részt még el is fogadom részben, de nála is azért már lehetett látni olyan dolgokat, ami pl tavalyhoz képest előrelépés volt. De ezt eltudom fogadni, hogy miután nem is telt el sok idő és Benitez eredményei sem voltak annyira jók az elmúlt években így ez nem teljesen állja meg a helyét, de hogy Mourinho jobb mint Ancelotti nálam nem kérdés. A portugál lábujjkörme alatti piszok is több futballt tartalmaz mint az olasz lénye maga. Ancelotti után is maradtak más csapatainál gondok. A mostani Mournhon meg szerintem a madridi kiruccanás is meglátszik. Ja és ezt is írtam, hogy áldozat nélkül nincs siker, Madridban is el kell dönteni mi fontos a siker vagy a csillogás marketing meg hogy na majd mi így meg úgy játszva "oktatunk". Ha utóbbi akkor sok sikert hozzá, vér és veríték nélkül nincs eredmény. Nálam okosabb ember már jóval ezelőtt megmondta. Nekik nem volt jó Mournho előtte VdB, Capello stb, akkor hajrá!!! Engem nem zavar, mert eltelik 10-15-20 év és lesz annyi bajnoki címünk mint nekik.

Isco rész pedig mint írtam piros volt, mert szándék, de nem éreztem súlyosnak. Védő voltam tudom hova kell rúgni. :D Ha combra megy sokkal inkább lehetett volna sérülést okozni. A térd egy masszív szerkezet, a szalagok is erő erő-ellenerő hatására tudnak megnyúlni vagy elszakadni. Nem vagyok orvos, de tapasztalatból azért ha térden rúgnak akkor fáj 1-2 percig, de nem több. Combon már sokkal inkább tudsz olyan zúzódást okozni ami akár cserét is követel. Térdszalag pedig egy hirtelen ellentétes mozdulat hatására tud elszakadni. Laikusan megfogalmazva ha letapad a térd. Menne az egyik irányba de óriási erő hatására nem tud és kampecc. Általában becsúszás után a földön, amikor "nem tud hova menni" a térd. Hangsúlyozom nem volt szép, de nálam ez benne van kategória, én nem éreztem súlyosnak. Neymar hozta a szokásos sarkazgatós hülyeségeit addig járt a korsó a kútra míg el nem tört (képletesen a tört). A szándék miatt piros, de amúgy ilyenből ezret láttam már és ha felszokott jönni, hogy bezzeg régen, hát a halvérű korszakban ennél sokkal durvább belépők voltak. És a saját házunk táján is egy jó Koeman úgy odatudott pakolni ahogy kell. Ez egy odarúgás volt de semmi több, legalábbis én így éreztem.
Kép
Kép
Kép
Avatar
noname
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 8245
Csatlakozott: 2006.03.19. 18:39:34
Tartózkodási hely: Margitta/Kolozsvár

2015.11.24. 16:48:31

Benitez lehet valaha jó edző volt, de azóta sok idő eltelt. A Valenciás éveit nem érdemes felhozni, mert az nagyon rég volt. A Pool-os évei meg. A bajnokságban mindig sz..ok voltak, a BL-ben voltak sikereik, de az más világ volt. Akkor a BL-t a angolok dominálták, pár olasz csapattal megfűszerezve. Sokkal több volt a védekező stílusú csapat.

A Realnál képtelenség üzembe rakni az ő taktikáját, továbbá a bajnokság is fontos.
És ha már jó edző: nézd meg a tavalyi Clasicot, amikor Ancellotti nagyon jól felkészítette a csapatát taktikailag, nem véletlen domináltak egy órát a másfélből. Most pedig. Még ha meg is van kötve a keze, azt nem hiszem el h nem látta h utasítani kéne az embereket letámadásra. Jó edző, bizonyítsa azt évről évre. Benitez már jópár éve nem mutat semmit.


Jól látom h Isco szabálytalanságára azt írta valaki h benne van?! :|
Az a szabálytalanság lehet h frusztrációból ered, de szándékosan térdre ment. Szándékosan sérülést akart okozni. És nekem ne mondja senki h aki szándékosan térdre megy, az nem sérülést akar. Emlékezzünk még arra, amikor Ramos és Pepe mást se csinált csak Messi combját ütötte h hátha lesérül.

Iscot bírom, de egy ilyen szabálytalanságért nálam 5 meccs lenne a minimum. Rúgjon le valakit hátulról, attól csak simán elesik, de a bokataposás, térdrúgás az egyértelműen sérülést hivatott okozni.
A Fifa egy szégyen
Avatar
Chino
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7510
Csatlakozott: 2009.05.07. 12:32:57
Tartózkodási hely: Debrecen

2015.11.24. 16:23:07

Bob_Marley írta:Nem az edző a lényeg, mert ha nem kap szabad kezet és megfelelő támogatást akkor nem lehet csodát csinálni. Benitez szerintem egyáltalán nem rossz edző, de úgy érzem megvan kötve a keze. És mint legutóbb írtam játékos, edző, elnök szimbiózisa kell a sikerhez és bárki jön edzőnek beleesik egy magba és abból kell kihozni a legtöbbet miközben nem tudja a saját elképzelése szerint alakítani a dolgokat. Nálunk is van egy alapséma amihez keresünk embereket, a RM-nál meg van x játékos akik játszanak már mindenféle felállásban. Tartom, hogy csak Mourinho volt képes ezeken felül emelkedni és nem érdekelte ki mit gondol ő hozott egy rendszert és jöttek is az eredmények. Én Ancelottit abszolút nem tartom akkora zseninek, ha valaki igaz az hogy idomul egy csapathoz akkor ő és újat nem fog hozzátenni, hanem "atyáskodik" egyet. Nem volt egy kifejezett taktikája hanem felküldte őket 2lesz ami lesz". Nyilván ez lesarkított, de a játékról Benitez pl többet tud Mourinho meg pláne.

Morinhoval kapcsolatban nem értek egyet. Ha ő lesz..rt mindent és csinált egy rendszert blablabla, mondhatni sikertelenebb volt, mint Ancelotti, pedig a játékosállomány egy kummával sem volt gyengébb. Ehhez képest három szezon alatt amit gyakorlatilag komolyan fel tud mutatni az egy bajnokság. Mellette volt egy kupa meg egy spanyol szuperkupa, de ez Real-szinten édeskevés. Amellett balhét-balhéra halmozott, többször lejáratta a klubot, a játékuk meg nézhetetlen volt, nem hiába ágáltak ez ellen a szurkolók is. A klikkesedésben (ha létezett) neki is nagy szerepe volt. Szóval sokakkal ellentétben én a madridi karrierjét inkább bukásnak érzem, főleg úgy, hogy neki állítólag nem kötötték meg a kezét.
Ancelottira azt mondani hogy kevésbé jó szakember, mint Benitez vagy Mou elég meredek. Én mindkettőnél jobbnak tartom (nézzük meg mi van Chelsaenél, aminek bajnokesélyesnek kellene lenni), már csak az elért eredményei miatt is. Amellett maga mellé tudta állítani a játékosokat, ami a sikerhez elengedhetetlen, elhozta nekik a tizedik BL-serleget és a védéstől sem volt távol.
Én speciel nagy hibának tartom az elküldését, főleg egy Benitezt a helyére hozni. Még a kisebb csapatok is nem egysszer verték meg taktikailag, neki nagy falat egy Real. A Pool-ban meg a Napoliban vitézkedhetett, bár ami az eredményeit illeti no komment, de ahol eredményt és játékot is várnak az neki sok.

perez pedig maradni fog. Egyszerűen nincs ellenfele és nem csak átvitt értelemben, köszönhetően többek között az általa hozott szabályoknak. Pedig a modell az orra előtt van. Elég csak megnézni Pep munkásságát. Ha nem kap ekkora szabadságot szinte garantált, hogy negyedekkora sikert sem ér el, de LE is megkapta ezt, jöttek is a sikerek.
Forca Barca!!!!
mess2009
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4285
Csatlakozott: 2009.01.30. 11:58:28

2015.11.24. 16:15:22

Bob_Marley írta: . A Neymar elleni szabálytalansága egy frusztrált lépés volt, nem volt szép de sajnos a min brazilunk is hozta a flegmaságát és várható volt, hogy valaki lerúgja, még ha nem is volt szerintem olyan súlyos. Pirosat megért, de pl Bödén itt is sokan nevettek miközben na az volt a tiszta piros, nyakánál fogva letenni valakit az nem focipálya hanem dzsúdó. Odarúgni meccs közben, nem szép, de benne van.

nemcsak hogy nem bírom az ilyen szöveget, de ezúttal ez egyszerűen nem is igaz :!: Neymar semmit nem csinált azon kívül, hogy focizott... frusztrált volt az egész bagázs de az nem ok a henteskedésre és a sunyi alattomos rugdosásra...ez bizony Bob, nagyon nincs benne!
Avatar
recrea
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6741
Csatlakozott: 2004.12.24. 23:38:21

2015.11.24. 11:31:44

Igen, palesz látja, amit a vak is lát :P

A menesztés után gondoltam természetesen, a portugál rendszeresen kipanaszkodta magát, nehéz elhinnem, h ezt magában tudta tartani. Max, amit Bob írt, h ő mert szembeszállni az elnökkel és a saját feje után menni, kirúgni nem akarta Perez, mert valami orbitális összeget vitt volna magával, bár asszem így sem keveset.

Bale érthető, az igazolása volt elhamarkodott dolog. Ha nem játszik, se marketingértéke, sem eladni nem lehet.
Gondolom nem akarnak új járni, mint mi Ibra-val vagy Fabregassal. így is melléfogásnak tűnik a wales-i. Ettől még be kellene áldozni.
Avatar
palesz77
Az Év fórumozója 2014 & 2015
Hozzászólások: 12854
Csatlakozott: 2008.07.19. 20:23:02
Tartózkodási hely: over the rainbow

2015.11.24. 11:09:39

visca el barca írta:ugye te se gondoltad komolyan h létezik olyan edző a világon aki kiáll és az elnököt fikázza. taktaharkányban lehet működik de egy elit klubnál nem
Szerintem arra gondolt, hogy menesztés után nem kezdték el fikázni, hogy úgy nehéz is lett volna nyerni, hogy megmondja ki játsszon.

De amúgy szerintem is egyértelmű, hogy van, akinek játszania kell. Ott a tavaly ősz például Real részről, Bale sérült volt, Carlo kitalált egy nyerő taktikát, örömfocit toltak meccseken át, erre amint visszatért a walesi rögtön kezdőbe vele, és hagyták is végleg azt a felállást. Ez egy példa csak, de az egész éves játékát elnézve szerintem nincs olyan épeszű edző, aki őt kezdőbe rakta volna, és mégis, még lecserélni se nagyon lehetett..
Avatar
visca el barca
Presidente del Barça
Hozzászólások: 20964
Csatlakozott: 2005.02.01. 13:13:37

2015.11.24. 11:03:09

recrea írta:Nagyon divatos lett Perezre fogni a sikertelenséget, h ő igazol, s állítja össze a csapatot, de nyilatkozott valaha valamelyik edzője olyat, h meg van/volt kötve a keze vagy van valakinek ilyen belső információja?
:lol: :lol: :lol:

ugye te se gondoltad komolyan h létezik olyan edző a világon aki kiáll és az elnököt fikázza. taktaharkányban lehet működik de egy elit klubnál nem
recrea írta:Vagy csak számomra nem ilyen egyértelmű ez és a vak is látja? :)
igen, a vak is látja :wink:
Like a soul without a mind, in a body without a heart, I'm missing every part...
Kép
Avatar
recrea
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6741
Csatlakozott: 2004.12.24. 23:38:21

2015.11.24. 06:53:16

Nagyon divatos lett Perezre fogni a sikertelenséget, h ő igazol, s állítja össze a csapatot, de nyilatkozott valaha valamelyik edzője olyat, h meg van/volt kötve a keze vagy van valakinek ilyen belső információja?

Nekem nem rémlik ilyen, pedig páran megfordultak alatta, de a tévedés jogát fenntartom. Még a világ legzseniálisabb edzőjétől sem hallottam ilyet, pedig a legnagyobb kifogásgyáros volt a portugál.

Vagy csak számomra nem ilyen egyértelmű ez és a vak is látja? :) Abban egyetértek, ha Perez igazol valakit 50-100 millióért, annak játszania kell, marketing, értéke megtartása miatt, de akkor minden edző ezzel a feltétellel érkezik?

Abban is egyetértek, h nincs koncepció náluk, VdB elküldése óta kapkodnak, belenyúlnak ide, belenyúlnak oda, cserélik az edzőket, játékosokat...bár néhány bajnoki cím meg a tizedik így is leesett, mi lenne, ha lenne koncepció...

Perezt hibáztatják, de a Calderon korszakot is a pokolba kívánják, hozzáteszem érdekes, h nem tűnik túl vonzónak a Real elnöki széke....mert viharos volt az első regnálása, mégis megválasztották újra.
Avatar
Bob_Marley
Presidente del Barça
Hozzászólások: 19639
Csatlakozott: 2010.02.06. 19:42:14

2015.11.24. 00:43:43

Nem az edző a lényeg, mert ha nem kap szabad kezet és megfelelő támogatást akkor nem lehet csodát csinálni. Benitez szerintem egyáltalán nem rossz edző, de úgy érzem megvan kötve a keze. És mint legutóbb írtam játékos, edző, elnök szimbiózisa kell a sikerhez és bárki jön edzőnek beleesik egy magba és abból kell kihozni a legtöbbet miközben nem tudja a saját elképzelése szerint alakítani a dolgokat. Nálunk is van egy alapséma amihez keresünk embereket, a RM-nál meg van x játékos akik játszanak már mindenféle felállásban. Tartom, hogy csak Mourinho volt képes ezeken felül emelkedni és nem érdekelte ki mit gondol ő hozott egy rendszert és jöttek is az eredmények. Én Ancelottit abszolút nem tartom akkora zseninek, ha valaki igaz az hogy idomul egy csapathoz akkor ő és újat nem fog hozzátenni, hanem "atyáskodik" egyet. Nem volt egy kifejezett taktikája hanem felküldte őket 2lesz ami lesz". Nyilván ez lesarkított, de a játékról Benitez pl többet tud Mourinho meg pláne.

Tehát az edző egy aspektus, de szerintem a másik aspektus a játékosok is. Azért ott van egy mag, akik elég sikertelenek is és simán belehetne robbantani. Megint csak Mourinhot tudom felhozni, aki ezt be is akarta robbantani, nem hagyták neki....Úgy gondolom van egy kőkemény spanyol klikk akik többet képzelnek magukról mint amik. Ramos-Isco a főkolomposok, utóbbi vergődése nálam a legszánalmasabb. Állandóan sír, s továbbra is az egyik legtúlértékeltebb focista a szememben. Egy jó futsalos lehetne, de cipelésből, meg rossz passzból nagy pályán nem lehet megélni. A Neymar elleni szabálytalansága egy frusztrált lépés volt, nem volt szép de sajnos a min brazilunk is hozta a flegmaságát és várható volt, hogy valaki lerúgja, még ha nem is volt szerintem olyan súlyos. Pirosat megért, de pl Bödén itt is sokan nevettek miközben na az volt a tiszta piros, nyakánál fogva letenni valakit az nem focipálya hanem dzsúdó. Odarúgni meccs közben, nem szép, de benne van. Szóval van a spanyol klikk meg szerintem van a Ronaldo mögé beálló klikk. És akkor még van egy Bale féle klikk is. Általánosságban nem sok sikerük volt, simán meglépnék egy olyat mint anno Pep hogy na akkor robbantás és új emberek és a saját játékához emberek.

És akkor az elnöki aspektus, ami meg szintén olyan, hogy Perez is többet gondol magáról mint ami kéne legyen.

Tehetségben jók, de a csapat azért hiányzik, mert nincs megfelelő elképzelés és irányvonal, amit lehetne követni. és a szurkolók, média is sokat rátesz, hogy nem engedik az edzőket meg egy elképzelést megvalósítani.
Csak Mourinhot láttam aki ott valamit elkezdett felépíteni és Ancelotti is sokat köszönhet ennek, de a portugál volt az egyedüli, aki eltudta érni, hogy hagyják dolgozni és csinálja. Más nem, s akkor meg tök mindegy ki az edző, ha odamegy és kap egy keretet, amibe nem sok beleszólása van. Ráadásul a játékosok elég sok sikertelenséget megéltek és nem tudod őket rendszerbe se tenni, mert felülről megmondják kinek kell játszani.

Nálunk is volt tavaly klikkesedés és megoldották, így náluk is ez megtörténhet, de ha most megint edzőcsere és új saga akkor úgy rohadt nehéz a helyes útra rátalálni ha mindig új kocsival vág neki az ember.
Kép
Kép
Kép
Avatar
recrea
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6741
Csatlakozott: 2004.12.24. 23:38:21

2015.11.23. 22:21:54

Nem akarok súgni a Madridnak, de egy kérdést megérne feltenni az öreg Jupp-nak, h nem hiányzik-e neki a magas vérnyomás meg a fehér zsebkendők?
Avatar
palesz77
Az Év fórumozója 2014 & 2015
Hozzászólások: 12854
Csatlakozott: 2008.07.19. 20:23:02
Tartózkodási hely: over the rainbow

2015.11.23. 22:18:48

splinter írta:...
Nem hittem volna, hogy a Több mint egy klub szlogen még az orvosi berkekig is kiterjed, de hát úgy látszik mégis.. :D Édesapádnak pedig még sok hasonlóan szép, és gyógyulást elősegítő Barca meccset kívánok! :)
Messias2 írta:Nem is tudtam, h Odin, a "boszorkány főpap", a Budapest tévés karrierje után ideírogat. :mrgreen:
Áh semmi, csak ez a sajtótájékoztató olyan volt mint a Walking Dead manapság, unalmas és full kiszámítható.. :mrgreen:
Válasz küldése
cron