Barça vs. Real - El Clásico

Foci a Barçán kívül
Avatar
TripleH
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2268
Csatlakozott: 2014.09.01. 10:55:15

2016.02.27. 17:10:39

Hát Griezmann ezt nagyon szépen csinálta, remélem az EB-n ő lesz az egyik főszereplő.
Avatar
MessiNeymarSuarez
Presidente del Barça
Hozzászólások: 10113
Csatlakozott: 2014.10.18. 14:14:18
Tartózkodási hely: Budapest

2016.02.27. 17:02:14

Az ilyen meccseket látva különösen nagy dolognak érezni a 2*3 pontot ellenük ebben a szezonban (is) :D =D>
Avatar
visca el barca
Presidente del Barça
Hozzászólások: 20964
Csatlakozott: 2005.02.01. 13:13:37

2016.02.27. 17:00:27

Bob_Marley írta:Atletico nagyon egyben van, remek a meccs. Tanári ahogy mozognak a piroskékek. Koke nagyon jó. A Real próbálkozik becsülettel, de egész egyszerűen nincsen hely. Volt pár megindulásuk és egyből tagozódtak ketten labdásra egy sávba, belül Godínék meg ha bejön a labda akkor tisztáznak.

Ja meg Augusto is remek, Torres viszont hihetetlen lassúnak tűnik.
én lassan 25 éve nézek focit, de taktikailag ennyire fegyelmezett csapatot nem igazán láttam még. semmi értelmetlen passz, felrohangálás, össze-vissza helyezkedés, szóval tökéletes az egész (most az, hogy ez szép vagy hatékony-e, az más kérdés)
Like a soul without a mind, in a body without a heart, I'm missing every part...
Kép
Avatar
Tobias88
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1623
Csatlakozott: 2005.12.21. 20:08:13

2016.02.27. 16:53:01

Érdekes a meccs, de az az érzésem hogy ugyan az lesz ebből mint a Barca - Atmán. Nyer a reál nehezen és az Atmából kiszórnak 2 embert, mert elborul az agyuk. Torres meg kb csak rossz megoldást választ.
94:39 6 - 1
Tromort77

2016.02.27. 16:51:43

El se tudom képzelni mire lenne képes ez az Atma egy épkézláb csatárral.
Avatar
Bob_Marley
Presidente del Barça
Hozzászólások: 19639
Csatlakozott: 2010.02.06. 19:42:14

2016.02.27. 16:49:25

Atletico nagyon egyben van, remek a meccs. Tanári ahogy mozognak a piroskékek. Koke nagyon jó. A Real próbálkozik becsülettel, de egész egyszerűen nincsen hely. Volt pár megindulásuk és egyből tagozódtak ketten labdásra egy sávba, belül Godínék meg ha bejön a labda akkor tisztáznak.

Ja meg Augusto is remek, Torres viszont hihetetlen lassúnak tűnik.
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Bob_Marley 2016.02.27. 16:52:59-kor.
Kép
Kép
Kép
Avatar
MatyiG
Adminisztrátor
Hozzászólások: 18362
Csatlakozott: 2009.01.27. 14:10:25
Tartózkodási hely: Budapest/Jászberény

2016.02.27. 13:05:54

Az a 2012-es nagyon fájó volt. :cry:
mess2009
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4285
Csatlakozott: 2009.01.30. 11:58:28

2016.02.27. 13:00:10

természetesen én is a döntetlennek (második opció: matracos győzelem) örülnék de : ahogy a papírforma úgy én is hazai győzelmet jósolok.
ahogy már a Real sebezhetőségéről írtam lejjebb akkor lenne esélye Simeone-nak, ha egy bátor támadó focival lepné meg őket! jó ugyan az Atletico védelme, kétségtelen, de otthon ezek mennek majd mint a vakegér és ha zselés jó napot fog ki egy-két gól benne van. a másik: az argentínnak el kellene felejtenie a béna Torrest és bátran kezdetni a kis Correa-t
azért egy kellemes délutáni meglepetés jól jönne....
Avatar
recrea
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6741
Csatlakozott: 2004.12.24. 23:38:21

2016.02.27. 12:13:31

crixus írta:A rekordot tekintve az sokkal régebbi, pontosabban szólva 1988-1989-es években volt a Real Madridnak egy 34 meccses veretlenségi rekordja. Ancelotti "csak" 31 meccset bírt.

Az a Real-győzelem pedig nem volt sajnos olyan régen. Nem tudom mióta szurkolsz a csapatnak, de a Real pont tegnap volt három éve, hogy győzött a Camp Nou-ban utoljára méghozzá egy kupavisszavágón, simán 3-1-re. Pedig az első meccset, ígéretesen 1-1-gyel fejeztük be...
Sajnos nagyon-nagyon régóta :D
Köszi az infót, valami rémlik, de eszembe nem jutott volna. És bajnoki meccsen? :lol: Lusta vagyok ezt keresgélni :)

Szerk: közben mégis: 2012, 2007, 2003 a legutóbbi három bajnoki madridi győzelem a bajnokságban.
Avatar
crixus
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1390
Csatlakozott: 2014.03.14. 14:43:58

2016.02.27. 11:44:11

recrea írta:Rájár a rúd az úriemberekre, most Marcelo sérült meg 3 hétre, Baleről továbbra sincsenek hírek, ami feltűnően gyanús, Benzema viszont felépült, biztosan játszik ma (bármilyen állapotban van), ha ő sem, akkor az előbbi kettőt hozzávéve teljesen impotens a támadórészleg. A brazil játékát egyébként nagyon kedvelem, a stílusával már annál több problémám van.

Szerintem egy kövér 0-0 vagy 1-1 lesz a mai madridi derbi, a döntetlenben elég biztos vagyok, de gyakorlatilag teljesen mindegy ki nyer. Lélekben amúgy is feladta a bajnokságot mindkét csapat, maradt a BL, ahol mindketten (plusz mi) vélhetően a 8 között lesznek, onnan bármi lehet. Az Atma még mindig mocsok kellemetlen csapat, két meccsen nagyon nehéz őket legyőzni, azt se bánom, ha megkapják egymást a sampionban.

33 meccse vagyunk veretlenek, ha jól tudom, a Real tart valamilyen rekordot 34 veretlen meccsel, az Ancelotti vagy a Capello korszakból, nem emlékszem már.

Ti emlékeztek arra, h mikor nyert utoljára a Real a Nou Campban?
Én roppant módon örülnék egy döntetlennek, mert az azt jelentené, hogy a holnapi győzelmünkkel 10-11 pont lenne a két rivális lemaradása. Ettől függetlenül várnék még pár fordulót a "megnyert" bajnoki címünkkel mert ameddig 10+ forduló hátra van, könnyen válhat élessé a bajnokság.

A rekordot tekintve az sokkal régebbi, pontosabban szólva 1988-1989-es években volt a Real Madridnak egy 34 meccses veretlenségi rekordja. Ancelotti "csak" 31 meccset bírt.

Az a Real-győzelem pedig nem volt sajnos olyan régen. Nem tudom mióta szurkolsz a csapatnak, de a Real pont tegnap volt három éve, hogy győzött a Camp Nou-ban utoljára méghozzá egy kupavisszavágón, simán 3-1-re. Pedig az első meccset, ígéretesen 1-1-gyel fejeztük be...
Avatar
recrea
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6741
Csatlakozott: 2004.12.24. 23:38:21

2016.02.27. 11:37:17

Tromort77 írta:
recrea írta:
33 meccse vagyunk veretlenek, ha jól tudom, a Real tart valamilyen rekordot 34 veretlen meccsel, az Ancelotti vagy a Capello korszakból, nem emlékszem már.
https://scontent-frt3-1.xx.fbcdn.net/hp ... e=576A8F21
Majdnem :mrgreen:

Köszi, lőtávon belül vagyunk...nem rémlik, h a Juve ilyen komoly sorozatot tolt pár éve, de meglehet nekünk is.
Tromort77

2016.02.27. 11:23:41

recrea írta:
33 meccse vagyunk veretlenek, ha jól tudom, a Real tart valamilyen rekordot 34 veretlen meccsel, az Ancelotti vagy a Capello korszakból, nem emlékszem már.
https://scontent-frt3-1.xx.fbcdn.net/hp ... e=576A8F21
Avatar
recrea
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6741
Csatlakozott: 2004.12.24. 23:38:21

2016.02.27. 10:52:46

Rájár a rúd az úriemberekre, most Marcelo sérült meg 3 hétre, Baleről továbbra sincsenek hírek, ami feltűnően gyanús, Benzema viszont felépült, biztosan játszik ma (bármilyen állapotban van), ha ő sem, akkor az előbbi kettőt hozzávéve teljesen impotens a támadórészleg. A brazil játékát egyébként nagyon kedvelem, a stílusával már annál több problémám van.

Szerintem egy kövér 0-0 vagy 1-1 lesz a mai madridi derbi, a döntetlenben elég biztos vagyok, de gyakorlatilag teljesen mindegy ki nyer. Lélekben amúgy is feladta a bajnokságot mindkét csapat, maradt a BL, ahol mindketten (plusz mi) vélhetően a 8 között lesznek, onnan bármi lehet. Az Atma még mindig mocsok kellemetlen csapat, két meccsen nagyon nehéz őket legyőzni, azt se bánom, ha megkapják egymást a sampionban.

33 meccse vagyunk veretlenek, ha jól tudom, a Real tart valamilyen rekordot 34 veretlen meccsel, az Ancelotti vagy a Capello korszakból, nem emlékszem már.

Ti emlékeztek arra, h mikor nyert utoljára a Real a Nou Campban?
Avatar
Nero.
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6905
Csatlakozott: 2015.08.14. 19:02:12

2016.02.27. 00:28:01

Az örök vesztes megmondja a tutit c. rovat
Ha ennek a brigádnak a menetelése eltart még egy pár évig akkor megint fellehet készülni arra a sok "szeretetre" amit 2010-töl 2013-ig kaptunk.
Színészkedés, bírók, dopping, szerencse, a kiscsapatok lefekszenek és még a 27 másik kifogás. :D
“Mindig is elakartam jutni Kínába. Soha nem gondoltam volna, hogy idővel Kína jön el hozzám.”
Avatar
BarcafanTomee
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2574
Csatlakozott: 2006.09.16. 14:48:58

2016.02.26. 13:57:32

S.Agüero írta:
BarcafanTomee írta:Eldöntetett, hogy a bajnoki Classicó április 2.-án (szombat) 20:30-kor lesz.

Nem túl szerencsés időpont, tekintettel arra, hogy válogatott szünet lesz előtte, barátságos + Dél-amerikai vb selejtezők. Ezáltal a "Fifa vírus" kihatással lehet a meccsre. Valamint utána 5.-én és 6.-án BL játéknap következik.
Ezt hol olvastad?
Sport.es a forrás. Elvileg napokon belül lehet hivatalos. Így visszaolvasva nem fogalmaztam egyértelműen. De az emígy is már biztos, hogy arra a hétvégére esik majd a Classicó, csak az időpont nem hivatalos még.
Avatar
MatyiG
Adminisztrátor
Hozzászólások: 18362
Csatlakozott: 2009.01.27. 14:10:25
Tartózkodási hely: Budapest/Jászberény

2016.02.26. 13:07:12

BarcafanTomee írta:Eldöntetett, hogy a bajnoki Classicó április 2.-án (szombat) 20:30-kor lesz.

Nem túl szerencsés időpont, tekintettel arra, hogy válogatott szünet lesz előtte, barátságos + Dél-amerikai vb selejtezők. Ezáltal a "Fifa vírus" kihatással lehet a meccsre. Valamint utána 5.-én és 6.-án BL játéknap következik.
Ezt hol olvastad?
Avatar
Nero.
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6905
Csatlakozott: 2015.08.14. 19:02:12

2016.02.25. 22:53:39

BarcafanTomee írta:Eldöntetett, hogy a bajnoki Classicó április 2.-án (szombat) 20:30-kor lesz.

Nem túl szerencsés időpont, tekintettel arra, hogy válogatott szünet lesz előtte, barátságos + Dél-amerikai vb selejtezők. Ezáltal a "Fifa vírus" kihatással lehet a meccsre. Valamint utána 5.-én és 6.-án BL játéknap következik.
Össze kellene szedni még legalább 2-3 pont előnyt, hogy ne legyen semmi stressz rajtunk. Bár egy hazai klasszikust mindig a lehető legkomolyabban kell venni, de abszolút nemérdekelne ha inkább az utána lévő BL-re tartalékolnánk az erőnket. :roll:
“Mindig is elakartam jutni Kínába. Soha nem gondoltam volna, hogy idővel Kína jön el hozzám.”
Avatar
BarcafanTomee
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2574
Csatlakozott: 2006.09.16. 14:48:58

2016.02.25. 22:21:16

Eldöntetett, hogy a bajnoki Classicó április 2.-án (szombat) 20:30-kor lesz.

Nem túl szerencsés időpont, tekintettel arra, hogy válogatott szünet lesz előtte, barátságos + Dél-amerikai vb selejtezők. Ezáltal a "Fifa vírus" kihatással lehet a meccsre. Valamint utána 5.-én és 6.-án BL játéknap következik.
Avatar
noname
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 8245
Csatlakozott: 2006.03.19. 18:39:34
Tartózkodási hely: Margitta/Kolozsvár

2016.02.22. 22:18:47

Bennem is mindig ott a félsz, amíg nem vezetünk 4 fordulóval a vége előtt 13 ponttal, addig én nem leszek nyugodt, de félrerakva az érzelmeket, ez az elfogulatlan véleményem. Tavalyihoz még annyit, hogy az első Clasicon még csak alakulóban volt a játékunk, a 2-on pedig a 60. perc után úgy kifúlt a Real, hogy csak a rossz helyzetkihasználásnak köszönhetik, hogy nem lett 4 közte. Nagyon emlékeztetett az a Clasico az idei meccseinkre kiscsapatok ellen, amikor a 60 percig akár dominálhatnak is, miközben az MSN rendszerint szerez 1-2 gólt kontrából, majd utána kifúl a kiscsapat és különösebb aggodalom nélkül hozzuk a meccseket.
A Fifa egy szégyen
Avatar
Nero.
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6905
Csatlakozott: 2015.08.14. 19:02:12

2016.02.22. 22:07:06

Szerintem is elég sok sebből vérzik a Madrid, de én soha nem fogom lebecsülni őket. Még a 9 pont ellenére is azt mondom, hogy nyerjen az Atletico mindenképpen, a BL-ben meg bárki odaérhet.
Egyébként tavaly az első klasszikuson elég simán elvertek minket, a hazai meccs meg alakulhatott volna másképp is ha az elején nem hagynak ki mindent. Ennek elelnére tavaly is mi voltunk a jobb csapat, meg most is, de nagyon nem akarok velük találkozni a BL-ben, a döntőbe meg pláne nem.

A legutóbbi két kupadöntőt behúzták, az egyenes-kieséses meccseink meg általábn botrányba fulladtak.
“Mindig is elakartam jutni Kínába. Soha nem gondoltam volna, hogy idővel Kína jön el hozzám.”
Avatar
noname
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 8245
Csatlakozott: 2006.03.19. 18:39:34
Tartózkodási hely: Margitta/Kolozsvár

2016.02.22. 21:57:40

bár ez egy Barca vs Real topik minha kissé egyoldalú Real vesézésbe csaptunk volna
Azért ennek több oka is van. :wink: Többek között az, hogy jelenleg a Villarreal alighanem hamarabb lesz bajnoki kihívó, mint a Real. :twisted:

Akkor pedig, hogy Barca vs. Real legyen. Odaát, mert ugye általában a Realosoknál az a téma, hogy a csapatban rengeteg a potenciál és alulteljesítenek, de a Bl-re van esély, ha mindenki a maximumot nyújtja. Ezzel nagyon nem tudok egyetérteni. A Real szurkolók úgy kezelik azt a BL győzelmet, mintha az mutatta volna a reális erőviszonyokat, mintha az lett volna a csapatuk valós ereje. Szerintem meg az volt az anomália. A Real BL győzelme nem, hogy sima nem volt, de egy percen múlt. Akkor összeállt nekik pár dolog, de inkább az ellenfelek voltak gödörben, mint ők magaslaton. A Juve ugye akkor még Contéval ment, a Barca gödörben, a Bayern úgyszintén. Amikor mások csúcsformában játszottak, a Realnak semmi esélye nem volt még az elődöntőn sem túljutni. Azt is érdemes megnézni, hogy azért volt pár BL győztes az utóbbi időben, akik valóban domináns szériákat koronáztak meg a BL győzelemmel, mások pedig inkább anomáliának tekinthetők, amolyan egyszer minden összeállt, de nem fog egyhamar megint. Nézzük: Milan, MU, Chelsea, Barca többször, ezek mind akkor nyertek BL-t, amikor ők voltak egyértelműen a legjobb 3 egyike. A Chelsea-vel lehet vitatkozni, hiszen pont akkor voltak gyengébbek, amikor BL-t nyertek(4 kapufánk volt a franc essen belé), de érthető a lényeg. Ezzel szemben voltak az egyszezonos csapatok is: Liverpool, Inter, Real. Ezek tipikusan a semmiből jött BL győzelmek kategória.

A jelenlegi teljesítménye a Realnak ugyan kevesebb, mint amire képesek lennének, de azzal nagyon nem értek egyet, amikor úgy állítják be őket, mintha egy szupercsapat lenne, ami bármikor képes BL-t nyerni. Csak posztonként összehasonlítva: szélsővédők terén egál, középső védők terén a mi védelmünk jobb mind minőségben, mint mennyiségben. Kp óriási különbség a javukra. Jelenleg ők csak álmodnak egy Busquetsről. Támadóposztokon pedig :arrow: :lol: .

1x összejött, azóta azt hiszik, tényleg vannak olyan jók, mint mi. Hát nincsenek. Közel se. Érdemes csak felnézni transfermarkt-ra, hogy az ő keretük mennyire röhejesen túlértékelt.
A Fifa egy szégyen
mess2009
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4285
Csatlakozott: 2009.01.30. 11:58:28

2016.02.22. 20:39:48

az, hogy Zidanból mi lesz ? - ma a jóslás kategória. ebben az analógiák, az összevetések sem adnak semmi értékelhető támpontot. egy biztos : jó focista volt, állítólag van karizmája?! de senki nem tudja mennyire képzett szakember, mennyire inteligens, képes e irányítani a körülötte lévő stábot, ...stb. említhetném Perez papát is akinek ugye nem erőssége a türelem, és nem elég egy BL. győzelem a hosszú karrierhez...
bár ez egy Barca vs Real topik minha kissé egyoldalú Real vesézésbe csaptunk volna #-o
pedig ha visszanézünk kissé a mi középpályánkon is úgy járt át a kieső jelölt, mintha legalábbis ez lenne a természetes...csak úgy mondom.
aztán: a sok feltárt Real malőr, hiba , hiányosság mellett (helyett?) talán csak arról van szó, hogy a BBC.- ből hiányzott a BB a védelemből pedig Varane !?
miközben örülök, hogy igy beszélhetünk a Barcáró az összevetések során ahogy beszélünk, azért azt megjegyezném, hogy a védelmüket erősebbnek tartom a miénknél, középen kissé felénk billen a mérleg és az igazi + az MSN. és persze ma már LE.
Avatar
Chino
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7510
Csatlakozott: 2009.05.07. 12:32:57
Tartózkodási hely: Debrecen

2016.02.22. 18:40:14

noname írta:Lenne egy alternatív magyarázatom is arra, hogy Casemiro miért nem játszik. Ahogy a legtöbb új edző, úgy Zidane is meg akarja találni az ideális csapatát. Erre a leggyakrabban alkalmazott módszer, hogy az alapkezdőt játszatod, próbálsz abból valami jót összerakni és csak később, amikor már egyértelmű a gond, akkor cserélsz ki valakit.
Ez rendben van, de mióta átvette a csapatot nyolc meccs alatt egyszer játszott 20 percet, Kroos és Modric pedig csak egyszer-egyszer pihent 20-25 percet egy 6:0-ás meccsen. És a gond az már egyértelmű. Ebből nem az látszik, hogy próbálja a csapatot építgetni és a brazilt is kipróbálni, hogy lehet-e vele kezdeni valamit. Nem azt mondom, hogy Casemiro megoldana mindent, de lehet, hogy előrébb lennének vele egyes meccseken, mint mondjuk James-szal.
Be kell ismerni, hogy itt is az játszik, aki sztár. Lehet csűrni-csavarni, de még mindig Perez az úr, bárhogy próbálják bemesélni, hogy Zidane szabad kezet kapott, meg azt csinál a csapattal és azokat ülteti le akiket akar.
Forca Barca!!!!
Avatar
noname
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 8245
Csatlakozott: 2006.03.19. 18:39:34
Tartózkodási hely: Margitta/Kolozsvár

2016.02.22. 18:12:57

Lenne egy alternatív magyarázatom is arra, hogy Casemiro miért nem játszik. Ahogy a legtöbb új edző, úgy Zidane is meg akarja találni az ideális csapatát. Erre a leggyakrabban alkalmazott módszer, hogy az alapkezdőt játszatod, próbálsz abból valami jót összerakni és csak később, amikor már egyértelmű a gond, akkor cserélsz ki valakit. Panaszkodtak is a Realnál páran a rotáció hiányára(ezért is gondolom h a szezon közbeni edzőváltás öngyilkosság, hiszen rotáció megszűnik és a szezon végére garantáltan mindenki fáradt). Tehát Zidane próbálja az alapkezdőből kihozni első lépésben amit lehet és csak utána jönnek az alternatívák. Persze ez némileg összeköthető azzal is, hogy a sztárokat játszatják. Csak annyira akartam rávilágítani, hogy egy edző korai mérkőzésén nem feltétlen edzői hiba az, ha erőlteti a papíron legjobb játékosokat.

Mindemellett nem tudom Zidane beválik-e. Próbálják a Barca mintát követni, a gond csak annyi, hogy Pep kiemelkedően jó munkát végzett az ificsapat élén, LE pedig hasonlóan, de mellé neki külföldi tapasztalata is volt, továbbá a kiesőjelölt Celtát majdnem az EL-ig felhozta. Tehát amíg a mi 2 saját edzőnk esetében már tény volt az edzői kvalitás valamilyen szinte, addig Zidane esetében nem hallottam ilyesmiről. Kicsit erőltetettnek tűnik ez a Zidane dolog.
A Fifa egy szégyen
Avatar
visca el barca
Presidente del Barça
Hozzászólások: 20964
Csatlakozott: 2005.02.01. 13:13:37

2016.02.22. 17:07:39

Bob_Marley írta:ezért sem értem Casemirot miért nem játszatják
azért mert egy noname, marketing értékkel nem rendelkező ember.
Like a soul without a mind, in a body without a heart, I'm missing every part...
Kép
Válasz küldése