Barça vs. Real - El Clásico

Foci a Barçán kívül
LG
Az Év fórumozója 2016
Hozzászólások: 21327
Csatlakozott: 2004.12.17. 21:03:01

2015.08.09. 11:16:44

Visszatérve Bale-hez, én is úgy gondolom, hiba volt leigazolni, de az igazán nagy baj, hogy a Real vezetősége ezt nem akarja elismerni, és eladni. Az első szezonja után, még megértem, hogy vártak vele, de szerintem mostanra már látszik, hogy mire képes a Realban, és az bizony nagyon kevés, főleg úgy, hogy nagyon drága volt, és megosztó személyiség.
Most még mindig el lehetett volna viszonylag jó pénzért adni, jövőre valószinűleg még kevesebbre számithatnak érte.

A Real viszont nagyon jó csapat lehet idén. Tavaly is meg volt bennük a potenciál, hogy cimek nyerésére, akkor nem jött ki, a tavaszi szezonra leeresztettek, ennek okait már sokan elemezgették, tehát én nem mennék bele. Idén nagyon erősnek érzem a keretüket, a legnagyobb kérdőjel számomra, hogy Benitez mit tud velük kezdeni. A spanyol trénerrel elég szkeptikus vagyok.
Avatar
daffy
Madridista
Hozzászólások: 7213
Csatlakozott: 2010.01.31. 19:11:40

2015.08.09. 10:13:10

20tek írta: Itt egyedül te írsz hülyeségeket.
1) Ronaldo még a VB döntőig sem jutott el, sőt még a közelébe se. Az Argentínok pedig szintén közelében sem lettek volna, ha Messi nem lett volna a VB legjobbja.
2) A szezon mellesleg a VB után kezdődött. Hogy jön ide az ezelőtti év?
3) Milyen sétálgatás? Az idei szezonban Messi más poszton játszott, többet futott, és jobban alárendelte magát a csapatérdeknek (osztogatta a gólpasszokat a másik két támadónak).
1. Részben igaz,viszont a cím finoman megkérdőjelezhető.
2. az aranylabdát nem szezonra adják
3. lásd 2es pont,a második felével egyetértek. Most zömében nem a sétálgatós Messit láthatjuk,hanem az aranylabdást.
mess2009
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4285
Csatlakozott: 2009.01.30. 11:58:28

2015.08.09. 08:39:45

hank1ee írta:Cristiano Ronaldo 2015
https://www.youtube.com/watch?v=VYw5zm17eYQ" target="_blank

Messi 2015
https://www.youtube.com/watch?v=wPrHkwAtrz0" target="_blank

Ebben a szezonban minden eddiginél jobban kijött a két játékos közötti különbség, pedig a portugál is nagyszerű volt, idén is.
érdekelne, te miben látod azokat a különbségeket?
20tek
Jugador del Barça
Hozzászólások: 234
Csatlakozott: 2008.08.13. 14:52:03

2015.08.09. 07:04:27

ferninho írta:
hank1ee írta:Cristiano Ronaldo 2015
https://www.youtube.com/watch?v=VYw5zm17eYQ" target="_blank

Messi 2015
https://www.youtube.com/watch?v=wPrHkwAtrz0" target="_blank

Ebben a szezonban minden eddiginél jobban kijött a két játékos közötti különbség, pedig a portugál is nagyszerű volt, idén is.
Aham... Véletlenül se pont az ezelőtti egy év volt Messi pàlyafutásának legrosszabb éve, ahol sétálgatott és még egy VB döntő se tudta felpörgetni...

Az hogy onnan így felállt, arra szavak nincsenek, tényleg elképesztő, de legalább hülyeségeket ne írjunk légyszi.
Itt egyedül te írsz hülyeségeket.
1) Ronaldo még a VB döntőig sem jutott el, sőt még a közelébe se. Az Argentínok pedig szintén közelében sem lettek volna, ha Messi nem lett volna a VB legjobbja.
2) A szezon mellesleg a VB után kezdődött. Hogy jön ide az ezelőtti év?
3) Milyen sétálgatás? Az idei szezonban Messi más poszton játszott, többet futott, és jobban alárendelte magát a csapatérdeknek (osztogatta a gólpasszokat a másik két támadónak).
Avatar
ferninho
Madridista
Hozzászólások: 2345
Csatlakozott: 2009.03.01. 00:01:06

2015.08.09. 06:48:21

hank1ee írta:Cristiano Ronaldo 2015
https://www.youtube.com/watch?v=VYw5zm17eYQ" target="_blank

Messi 2015
https://www.youtube.com/watch?v=wPrHkwAtrz0" target="_blank

Ebben a szezonban minden eddiginél jobban kijött a két játékos közötti különbség, pedig a portugál is nagyszerű volt, idén is.
Aham... Véletlenül se pont az ezelőtti egy év volt Messi pàlyafutásának legrosszabb éve, ahol sétálgatott és még egy VB döntő se tudta felpörgetni...

Az hogy onnan így felállt, arra szavak nincsenek, tényleg elképesztő, de legalább hülyeségeket ne írjunk légyszi.
madridista
Avatar
hank1ee
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2512
Csatlakozott: 2013.02.27. 03:08:33

2015.08.06. 18:28:22

Cristiano Ronaldo 2015
https://www.youtube.com/watch?v=VYw5zm17eYQ" target="_blank

Messi 2015
https://www.youtube.com/watch?v=wPrHkwAtrz0" target="_blank

Ebben a szezonban minden eddiginél jobban kijött a két játékos közötti különbség, pedig a portugál is nagyszerű volt, idén is.
"Hány dobja az álmait, hogy mindegy már csak legyen más, de be kell lásd, bármilyen trét hoz az élet le kell rázd"

"A látványos játék alapja a futball szeretete." - Varga Zoltán
"Szerettünk, akartunk, és tudtunk futballozni." - Puskás Ferenc
Avatar
hank1ee
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2512
Csatlakozott: 2013.02.27. 03:08:33

2015.08.05. 19:42:46

[quote="palesz77"]Ez a gólöröm meg hab volt a tortán szerintem, /quote]

Ancelotti "te idióta, mér nem tudod visszafogni magad?!" feje mindent visz. :lol: :lol:
"Hány dobja az álmait, hogy mindegy már csak legyen más, de be kell lásd, bármilyen trét hoz az élet le kell rázd"

"A látványos játék alapja a futball szeretete." - Varga Zoltán
"Szerettünk, akartunk, és tudtunk futballozni." - Puskás Ferenc
Avatar
palesz77
Az Év fórumozója 2014 & 2015
Hozzászólások: 12854
Csatlakozott: 2008.07.19. 20:23:02
Tartózkodási hely: over the rainbow

2015.08.05. 14:03:47

visca el barca írta:a madridisták hozsannázzák, mert minden évben megveszi nekik a "világ legjobbját", ráadásul komoly riválisa sincs. remélem marad még vagy 10 évet.
A túloldalon az emberek legalább felének a töke kivan már vele, nem csak nekünk tűnik fel, hogy nem sportszakmai szempontok alapján igazolgat.. :D Amúgy hogy van, ott is csak 2 időszakot regnálhat valaki, mint nálunk? Vagy ott mehet tovább is?
Avatar
visca el barca
Presidente del Barça
Hozzászólások: 20964
Csatlakozott: 2005.02.01. 13:13:37

2015.08.05. 12:49:33

Messias2 írta:Probléma gyökerét kéne kezelni (eltávolítani Perezt)
dehogy kell, addig jó nekünk amíg ez a bohóc az elnök odaát. a madridisták hozsannázzák, mert minden évben megveszi nekik a "világ legjobbját", ráadásul komoly riválisa sincs. remélem marad még vagy 10 évet.
Like a soul without a mind, in a body without a heart, I'm missing every part...
Kép
Avatar
Messias2
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2865
Csatlakozott: 2015.06.25. 16:10:25

2015.08.05. 12:28:01

palesz77 írta:Még egy 30 milliós játékostól is gyér lenne amit hoz, nem való a spanyol ligába.
Hát igen.. Perezen kivűl mindenki tudta, h La Ligában nem tudja kamatoztatni képességeit. Mondjuk lehet nem lenne ilyen nagyképű, ha párszor nem kezdene. De tudjuk, h ez nem valósulhat meg (amúgy erről sem ő tehet). Probléma gyökerét kéne kezelni (eltávolítani Perezt), nem pedig Bélát okolni mindenért, mert ő csak egyik tünet, ami Pereztől eredeztethető.
TS-Alba-Araujo-Koundé-Azpi-Busi-De Jong-Pedri-Dembélé-Lewa-Fati
Avatar
palesz77
Az Év fórumozója 2014 & 2015
Hozzászólások: 12854
Csatlakozott: 2008.07.19. 20:23:02
Tartózkodási hely: over the rainbow

2015.08.05. 11:08:46

Szurkolhatnak annak, hogy jól játsszon, ha nem tud. Mellé az se látszik rajta, hogy akarna, nagyképű, nem melózik, folyton rossz döntéseket hoz, pl, pl. Ez csak 2 eset, de egész szezonjára ez jellemző, amikor passzol, akkor nem kéne, amikor nem passzol nagyon kéne, mezőnyben gyenge.. Még egy 30 milliós játékostól is gyér lenne amit hoz, nem való a spanyol ligába. De a hozzáállásával váltotta ki leginkább ezeket a reakciókat, ha megdöglene a pályán, akkor nem utálnák ennyire, viszont látszik, hogy tojik az egészre, és elhiszi, hogy jól játszik. Ez a gólöröm meg hab volt a tortán szerintem, letolt vagy 10 pocsék meccset, erre van képe egy ilyenhez, mert kritizálni merte a Bernabeu előtte.. :lol:
Avatar
Messias2
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2865
Csatlakozott: 2015.06.25. 16:10:25

2015.08.05. 10:44:19

hank1ee írta:
Mondta valaki, hogy tehet róla? Pérez tehet róla, ő is csak egy láncszem a gyenge átigazolási politikájában. Szerintem az első szezonban se volt akkora ász, persze mondhatjuk, hogy az aránylag jól sikerült, de kevés ő egy Real Madrid támadósorába, ahogy szerintem Benzema is, bár nemrég még nem így gondoltam.
Sok szurkoló,- ahogy írtad is, CR7 szintű teljesítményt vár el tőle az ára miatt. De ez nagyon nagy hülyeség. Egyrészt mindenki tudhatta, h Béla barátunknak be vannak határolva a képességei, ez már látszott a PL-ben is, vagyis sose lesz képes olyan teljesítményt hozni. Másrészt Cé szintű teljesítmény rajta kivűl még 1 ember tud a világon, és őt nem Balenek hívják, tehát nem voltak reálisak az elvárások a walesivel szemben. Mára már eljutottunk odáig 1 rossz szezon után, h bármit csinál a szurkolók nagyrésze lehurrogja. Már az sem tetszik nekik, ha gólt lő. Pedig annal kéne szurkolniuk, h jól játszon, mert amíg Perez az elnök, kirobbanthatatlan kezdő lesz.
TS-Alba-Araujo-Koundé-Azpi-Busi-De Jong-Pedri-Dembélé-Lewa-Fati
Avatar
hank1ee
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2512
Csatlakozott: 2013.02.27. 03:08:33

2015.08.05. 01:43:43

Messias2 írta:
hank1ee írta:
A probléma ott van, hogy annyi pénzért jött, mint Cristiano, és sokan még mindig hasonló teljesítményt is várnak tőle. Ez azért nem fog menni, mert bár tényleg nem rossz játékos ő, egyszerűen nem ez a szint, nem világelit, és egy ilyen csapaton nem fog tudni sokat lendíteni... Angliában még mindig jó helye lenne, a múlt szezonban ha játszott, az kb. csak nekünk volt jó.
Szerintem arról nem tehet, h ennyi pénzt perkáltak ki érte. Azért sokkal inkább Perez papa kritizálható (sok minden másért is). Én biztos voltam benne, h nem fogja tudni azt a teljesítményt hozni, mint a PL-ben. Mindenki tudhatta, h La Ligában nem lesz akkora területe, emiatt nem tudja kamatoztatni a sebességét. Ehhez képest 1. szezonjában meglepően jó teljesítményt nyújtott, többnyire elégedettek voltak vele. Idei szezonja valóban gyengébb volt, már amennyit láttam a meccseiből. De azt vettem észre, h a madridi szurkolók nagyrésze szinte minden rosszabbul sikerült meccs után őt veszi elő, még akkor is, ha a teljesítménye elfogadható.
Mondta valaki, hogy tehet róla? Pérez tehet róla, ő is csak egy láncszem a gyenge átigazolási politikájában. Szerintem az első szezonban se volt akkora ász, persze mondhatjuk, hogy az aránylag jól sikerült, de kevés ő egy Real Madrid támadósorába, ahogy szerintem Benzema is, bár nemrég még nem így gondoltam.
"Hány dobja az álmait, hogy mindegy már csak legyen más, de be kell lásd, bármilyen trét hoz az élet le kell rázd"

"A látványos játék alapja a futball szeretete." - Varga Zoltán
"Szerettünk, akartunk, és tudtunk futballozni." - Puskás Ferenc
Avatar
Messias2
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2865
Csatlakozott: 2015.06.25. 16:10:25

2015.08.05. 00:55:54

hank1ee írta:
A probléma ott van, hogy annyi pénzért jött, mint Cristiano, és sokan még mindig hasonlót teljesítményt is várnak tőle. Ez azért nem fog menni, mert bár tényleg nem rossz játékos ő, egyszerűen nem ez a szint, nem világelit, és egy ilyen csapaton nem fog tudni sokat lendíteni... Angliában még mindig jó helye lenne, a múlt szezonban ha játszott, az kb. csak nekünk volt jó.
Szerintem arról nem tehet, h ennyi pénzt perkáltak ki érte. Azért sokkal inkább Perez papa kritizálható (sok minden másért is). Én biztos voltam benne, h nem fogja tudni azt a teljesítményt hozni, mint a PL-ben. Mindenki tudhatta, h La Ligában nem lesz akkora területe, emiatt nem tudja kamatoztatni a sebességét. Ehhez képest 1. szezonjában meglepően jó teljesítményt nyújtott, többnyire elégedettek voltak vele. Idei szezonja valóban gyengébb volt, már amennyit láttam a meccseiből. De azt vettem észre, h a madridi szurkolók nagyrésze szinte minden rosszabbul sikerült meccs után őt veszi elő, még akkor is, ha a teljesítménye elfogadható.
TS-Alba-Araujo-Koundé-Azpi-Busi-De Jong-Pedri-Dembélé-Lewa-Fati
Avatar
hank1ee
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2512
Csatlakozott: 2013.02.27. 03:08:33

2015.08.05. 00:17:22

Messias2 írta:Nem láttam a meccset, ezért megkérdezném, h Béla barátunk valóban olyan gyengén tolta, mint amiket olvasok? Nekem úgy tűnik, mintha már sok madridista csak a rossz megoldásait venné észre.
A probléma ott van, hogy annyi pénzért jött, mint Cristiano, és sokan még mindig hasonló teljesítményt is várnak tőle. Ez azért nem fog menni, mert bár tényleg nem rossz játékos ő, egyszerűen nem ez a szint, nem világelit, és egy ilyen csapaton nem fog tudni sokat lendíteni... Angliában még mindig jó helye lenne, a múlt szezonban ha játszott, az kb. csak nekünk volt jó.
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára hank1ee 2015.08.05. 01:44:50-kor.
"Hány dobja az álmait, hogy mindegy már csak legyen más, de be kell lásd, bármilyen trét hoz az élet le kell rázd"

"A látványos játék alapja a futball szeretete." - Varga Zoltán
"Szerettünk, akartunk, és tudtunk futballozni." - Puskás Ferenc
Avatar
Messias2
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2865
Csatlakozott: 2015.06.25. 16:10:25

2015.08.04. 22:24:48

Nem láttam a meccset, ezért megkérdezném, h Béla barátunk valóban olyan gyengén tolta, mint amiket olvasok? Nekem úgy tűnik, mintha már sok madridista csak a rossz megoldásait venné észre.
TS-Alba-Araujo-Koundé-Azpi-Busi-De Jong-Pedri-Dembélé-Lewa-Fati
Avatar
palesz77
Az Év fórumozója 2014 & 2015
Hozzászólások: 12854
Csatlakozott: 2008.07.19. 20:23:02
Tartózkodási hely: over the rainbow

2015.08.04. 22:20:50

Petr írta:Jogos amit írsz, de van ellenpélda is: Suárez. Hadd kötekedjek má' :twisted:.
De ő legalább helyzetbe került még így is! :D Viszont Danilo még csak be se csatlakozik normálisan a támadásokba. Egy braziltól nekem azért ez meglepő, bár azon a kemény 1-2 barátságos meccsen amin láttam is úgy tűnt, hogy nem épp egy Alves előre játékban.
Petr
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2144
Csatlakozott: 2013.10.31. 15:46:41
Tartózkodási hely: Az ország legszebb városának a legszebb utcája

2015.08.04. 22:01:32

hank1ee írta:Egy játékos vagy elég tökös beilleszkedni, vagy nem, nem kell rá hónapokat várni, hogy le tudjon kezelni egy labdát.
Jogos amit írsz, de van ellenpélda is: Suárez. Hadd kötekedjek má' :twisted:.
A véleményeden osztozom, tartsa csak a formáját.
Avatar
hank1ee
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2512
Csatlakozott: 2013.02.27. 03:08:33

2015.08.04. 20:31:26

palesz77 írta:Nézegetem a Real meccseit eddig az előszezonban, hát ezek alapján örülök, hogy nem Daniloval pótoltuk Alvest. Támadásban eddig eszméletlenül gyenge.. Persze tudom, hogy idő kell, amíg beleszokik az új környezetbe meg minden, de labdakezeléseket ront, nem lép fel a támadásokkal.. Ezek azért új környezetben is kéne, hogy menjenek.
Új környezet, hagyjuk már... :D Egy játékos vagy elég tökös beilleszkedni, vagy nem, nem kell rá hónapokat várni, hogy le tudjon kezelni egy labdát. Sok jóindulattal remélem, hogy nem válik be náluk.
"Hány dobja az álmait, hogy mindegy már csak legyen más, de be kell lásd, bármilyen trét hoz az élet le kell rázd"

"A látványos játék alapja a futball szeretete." - Varga Zoltán
"Szerettünk, akartunk, és tudtunk futballozni." - Puskás Ferenc
Avatar
palesz77
Az Év fórumozója 2014 & 2015
Hozzászólások: 12854
Csatlakozott: 2008.07.19. 20:23:02
Tartózkodási hely: over the rainbow

2015.08.04. 19:40:41

Nézegetem a Real meccseit eddig az előszezonban, hát ezek alapján örülök, hogy nem Daniloval pótoltuk Alvest. Támadásban eddig eszméletlenül gyenge.. Persze tudom, hogy idő kell, amíg beleszokik az új környezetbe meg minden, de labdakezeléseket ront, nem lép fel a támadásokkal.. Ezek azért új környezetben is kéne, hogy menjenek.
mess2009
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4285
Csatlakozott: 2009.01.30. 11:58:28

2015.07.25. 13:11:35

elnézve a City elleni meccsüket , őszintén szólva rossz érzésem támadt... Benitez úgy látom vissza téríti a csapatot arra az útra amihez a legjobban értenek: a villámgyors (kontra?) támadásépítésre.
nem véletlenül kérdőjeleztem meg a kontrát. ez a támadás típus már sokkal összetettebb, és a gyorsaságon kívül két fő elemmel operál: a már már akrobatikus pontosságú és a leg váratlanabb helyekről érkező hosszú indításokkal és a támadásban résztvevők - min 3-4 ember!! villámgyors összjátékával! tehát a klasszikus kontra kibővül egy a kapu előtti gyors váltással és így a legjobb helyzetben lévő lőhet.
kétségtelen: speciális emberek kellenek hozzá, de úgy tűnik a Madridnál éppen ilyenek vannak, és ezért olyan rossz hír nekünk...(persze, nem csak és nem elsősorban nekünk...)
ez persze nem csodaszer és nem is új csak annyiban, hogy ha be élesítik gyilkos fegyver lehet.
Avatar
daffy
Madridista
Hozzászólások: 7213
Csatlakozott: 2010.01.31. 19:11:40

2015.07.25. 11:58:02

Chino írta:...
Ez igaz,csak amíg Bale és Ronaldo "szaladgál" elöl,addig a kp extra mezőnymunkára kényszerül és így teljesen kifacsaródik a szezon érdemi részére. Remélhetőleg egy év múlva már egyikük sem lesz a csapat tagja és Reus(?) vagy/és Hazard kepeszt majd,ahogy kell. Ez ugye erősen személyes vélemény,kívánság..
Avatar
MatyiG
Adminisztrátor
Hozzászólások: 18362
Csatlakozott: 2009.01.27. 14:10:25
Tartózkodási hely: Budapest/Jászberény

2015.07.24. 14:42:10

Jamest szerintem nem fogják padra tenni, túl nagy luxus lenne egy 70(?) milliós játékosért.
gyuri03
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 328
Csatlakozott: 2008.07.06. 12:38:08

2015.07.24. 14:37:00

Petr írta:Pogba nem passzolna a Real 4-3-3-as játékrendszerébe Kroos és Modric mellé, nem lenne képes ellátni a szűrő pozíciót
Mikor számított madridban hogy ki passzol és ki nem? Csak a neve csengjen jól... :lol:
Kép

/A zsenialitás és a hülyeség között az a különbség, hogy az előbbinek határai vannak./ Einstein

2010. 11. 29. Barcelona-realmadrid 5:0 újabb történelmi pillanat :)
Avatar
Chino
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7511
Csatlakozott: 2009.05.07. 12:32:57
Tartózkodási hely: Debrecen

2015.07.24. 14:11:41

daffy írta:
Petr írta:Pogba nem passzolna a Real 4-3-3-as játékrendszerébe Kroos és Modric mellé, nem lenne képes ellátni a szűrő pozíciót
Nem kéne neki. Az már nagyon kevés manapság,ha egy embertől várjuk el a szűrést. Vagy szűr ott mindhárom kp-s vagy mehet a levesbe az egész. Pogba pedig erre alkalmas. Olyan szempontból szükség lenne rá,hogy Carlo-val ellentétben Benitez rotálHATNA akár és ebben az esetben lenne minőségi játékos minden feladatkörre. Ugyebár akkor lenne egy Modric-Kroos-Pogba-Cr-Bale-Benzema alapkezdő(?). Isco és James pedig bőven tagja lehet a rotációnak,mert tavaly láthattuk,hogy ennek hiánya mit eredményez.
Ezzel szemben Verrattit hoznám. Sokkalta latinosabb,mint Pogba.

A tavalyi szerintem elég extrém eset. Úgy nem lehet rendesen rotálni, hogy két olyan játékos ül a padon, mint Isco és James. (utóbbi azért 80 millás volt, szóval nem tudom mennyire ültetnék a padra) Azért Casemiro is elég jó szezont futott és Illarramendiben is több van. Isco már tavaly is panaszkodott most pedig hoznak még egy olyan játékost, aki a világ bármely csapatában kezdő lenne. 5 olyan játékos aki a legmagasabb szinten is kezdő képességekkel rendelkezik három helyre nagyon sok. A bajnokságban is a csapatok 3/4-e ellen nyugodtan lehet például Casemirot is játszatni ha már visszahozták. Kell egy alapcsapatnak (gálakezdőnek) lennie és azt rotálni egy -egy emberrel. Ezért sem értem Danilot minek vittétek. Mindenre volt szükségetek csak nem egy ilyen szintű jobbhátvédre. A rotáció nem azt jelenti, hogy a szezon felében x játszik, a másikban meg y. Ez a megalománia nem biztos, hogy jót fog tenni. És akkor csodálkoztok, hogy egy-egy játékos nem titeket választ. Vidalnak például bérelt helye van a Bayern-ben, itt talán pados lett volna. Nem véletlenül nem olyan vonzó a Real a nagyobb játékosoknak.
Forca Barca!!!!
Válasz küldése