Bajnokok Ligája & Európa Liga

Foci a Barçán kívül
Avatar
visca el barca
Presidente del Barça
Hozzászólások: 20964
Csatlakozott: 2005.02.01. 13:13:37

2015.05.18. 20:19:31

BarcafanTomee írta:A török Cakir vezeti majd a BL döntőt, Martin Atkinson pedig az EL finálét.
ez volt az aki elcsalta a meccset a realnak a mu ellen? vagy az egy másik török volt? :D
Like a soul without a mind, in a body without a heart, I'm missing every part...
Kép
Avatar
BarcafanTomee
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2574
Csatlakozott: 2006.09.16. 14:48:58

2015.05.18. 19:27:48

A török Cakir vezeti majd a BL döntőt, Martin Atkinson pedig az EL finálét.
Lego
Jugador del Barça
Hozzászólások: 187
Csatlakozott: 2012.01.26. 21:59:44
Tartózkodási hely: Maglód

2015.05.18. 18:16:14

kristop írta:ezzel egy lépéssel közelebb kerültünk a régi rendszerhez, ahol csak a bajnokok indulhattak. ami azt is jelenti természetesen, hogy gyengül a színvonal. és ezáltal szerintem egy lépéssel közelebb ahhoz, hogy a nagycsapatok tényleg megcsinálják azt a szuperligát vagy mi a rákot, amit már régóta terveznek.

senkit se kellene, hogy érdekeljen a sorozat elnevezése. a cél az legyen, hogy a legjobbak szerepeljenek, és a legnagyobb presztízzsel és téttel bíró sorozat legyen, ne pedig a "kinek húzzák a könnyű csoportot és a könnyű ellenfeleket az egyenes kiesésben" sorozat.
Mondjuk azért az túlzás, hogy közelebb kerültünk a régi rendszerhez...itt csupán arról van szó, hogy érjen már vmit egy bajnoki cím az európai kupaporondon is.
Semmit nem gyengül a színvonal, mert a 32 csapat adott...csak a kalap változik.
A legnagyobbakról meg annyit, hogy ki dönti el, hogy ki a jobb...nem is olyan régen a Bilbao gázolt Manchesterben, a Monaco csapta az Arsenal-t éstbi...
Annyira változó, hogy éppen ki számít erős csapatnak...idén például nagyon jól mutatja a Dortmund, a szezon elején mindenki oda várta a bajnokságban a dobogóra a csapatot, erre voltak kieső helyen is. Emellett egy ideje látszik, hogy az angol csapatok is megfeneklettek és volt amikor az olaszok is csak TV-ből nézték a BL-t/EL-t.
Nehezen hiszem, hogy működne egy amerikai modell Európában...bár ki tudja... :?
Sajnos minden klubnál csoportosul egy maroknyi idióta, aki arra törekszik, hogy bemocskolja más csapatok hírnevét" – Brendan Rodgers.
Avatar
Bob_Marley
Presidente del Barça
Hozzászólások: 19631
Csatlakozott: 2010.02.06. 19:42:14

2015.05.18. 18:11:46

csababarca írta:Teljesen mindegy,hogy osztják fel a kalapokat, a végére úgyis az erősek fognak odakeveredni (BM,Barca,REal,Chelsea,PSG,Juve..), esetleg lesz egy meglepicsapat a nyolc között,de ennyi hozadéka lesz.
Ezeketől sosem fog felemelkedni kiscsapat, ettől sose lesz több pénzük.

Ahhoz amit Te szeretnél Bob, sokkal több változtatás kell. Pl fizetési sapka. De ezt lenyeletni a legnagyobbakkal, az feladat. Vagy igazolási keret megadása egy igazolási szezonra...FFP szép dolog,de simán kijátszható.
Igen ezt akartam is írni, hogy a végén úgyis elrendezik megint ki legyen ott. Ahogy a kalapok is olyanok, hogy XY csapat a másodikból is tovább fog menni.

A második bekezdéssel meg én is tisztában vagyok. :D Van kb 10-15 csapat, akik már-már monopólium helyzetben vannak, s ehhez ragaszkodnak is....Lehetne azért itt dolgokat kitalálni, de a pénzes fazéktól nem szívesen távozna senki....

veb: ugyanezeket leírtam most én is. Tisztában vagyok vele, hogy soha nem fog megvalósulni, de minden pici apró lépésnek én speciel már örülök. Ez hogy a bajnokok kiemelést kapnak egy mikro lépés, de legalább lépés.
Kép
Kép
Kép
Avatar
visca el barca
Presidente del Barça
Hozzászólások: 20964
Csatlakozott: 2005.02.01. 13:13:37

2015.05.18. 18:06:45

Bob, értelmes ember vagy Te, tudod jól h mindent a pénz irányít. egy ukrán bajnok bl meccse nem hoz annyi pénzt a konyhára mint mondjuk egy angol 4. arsenal meccse. ha a bl csak arról szólna, hogy tényleg csak a bajnokok indulhatnának, nagyjából 3 év alatt az EL szintjére süllyedne az egész.

itt minden a pénzről, a csillogásról, a nagyokról szól. ez az egész egy üzlet, itt a sport már csak másodlagos tényező. azt is eltudom képzelni, hogy jó pár éven belül megszűnik a BL és helyette létrehoznak egy európai szuperligát 10-12-14 csapattal ahol rendesen bajnoki rendszerben nyomják egymással. ( szerk: kristop is pont erről beszél :D )

a te nagy álmod, hogy a kiscsapatokat felzárkóztatják csak egy üres lufi semmi több. soha a büdös életben nem fog megvalósulni és ezt Te is tudod jól. ahhoz gyökeresen át kellene alakítani i a rendszert és azt egyik fifa,uefa, atyauristen elnök sem fogja bevállalni (ha meg igen, majd a topklubok megzsarolják, stb stb)
Like a soul without a mind, in a body without a heart, I'm missing every part...
Kép
Avatar
kristop
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2120
Csatlakozott: 2009.04.14. 14:25:05

2015.05.18. 17:57:22

ezzel egy lépéssel közelebb kerültünk a régi rendszerhez, ahol csak a bajnokok indulhattak. ami azt is jelenti természetesen, hogy gyengül a színvonal. és ezáltal szerintem egy lépéssel közelebb ahhoz, hogy a nagycsapatok tényleg megcsinálják azt a szuperligát vagy mi a rákot, amit már régóta terveznek.

senkit se kellene, hogy érdekeljen a sorozat elnevezése. a cél az legyen, hogy a legjobbak szerepeljenek, és a legnagyobb presztízzsel és téttel bíró sorozat legyen, ne pedig a "kinek húzzák a könnyű csoportot és a könnyű ellenfeleket az egyenes kiesésben" sorozat.
no.1 sergi roberto fan, no.1 paco hater

2017 in: mina, davinson sanchez, semedo, verratti, deulofeu, dembele
2018 in: de ligt, arthur, alena, thiago
Avatar
csababarca
Az Év Fórumozója - 2021
Hozzászólások: 15494
Csatlakozott: 2005.10.03. 21:19:38
Tartózkodási hely: Dabas

2015.05.18. 17:26:23

Teljesen mindegy,hogy osztják fel a kalapokat, a végére úgyis az erősek fognak odakeveredni (BM,Barca,REal,Chelsea,PSG,Juve..), esetleg lesz egy meglepicsapat a nyolc között,de ennyi hozadéka lesz.
Ezeketől sosem fog felemelkedni kiscsapat, ettől sose lesz több pénzük.

Ahhoz amit Te szeretnél Bob, sokkal több változtatás kell. Pl fizetési sapka. De ezt lenyeletni a legnagyobbakkal, az feladat. Vagy igazolási keret megadása egy igazolási szezonra...FFP szép dolog,de simán kijátszható.
"Amikor nézzük Őt, akkor értsük meg ez egy sajátos játékos akit látunk, ez totálisan egyedi. Háromszor verte meg úgy Gvardiolt, hogy az magasabb, erősebb, gyorsabb, fiatalabb, energetikusabb. Ezt írd már le nekem számokkal. Ez mutatja azt, hogy micsoda valójában a futball."
Avatar
Bob_Marley
Presidente del Barça
Hozzászólások: 19631
Csatlakozott: 2010.02.06. 19:42:14

2015.05.18. 17:06:11

visca el barca írta:
Bob, tudod van egy olyan dolog, mint az uefa-koefficiens... amit pont ezért hoztak létre, hogy legyen egy tényeken alapuló erősorrend... az meg hülyeség h azért bajnokok ligája h a bajnokok legyenek első kalaposok... tudom, hogy Te mindig ezt a segítsük az elesetteket kategóriát képviselesd itt, de egy zenitnek, meg benficának semmi keresni valója az első kalapban. két olyan csapat, akik többnyire a csoportjukból is képtelenek továbbjutni.

ezzel az egésszel azt érték el, hogy lesz olyan csoport, ahol 4 hoki csapat lesz, meg lesz majd egy juve, real, mu, X akárki.
Egy normális világban a másodikoknak meg a harmadikoknak nincs semmi keresnivalójuk az egészben en bloc. Szeretem a spanyol futballt, de azért vicces lesz hogy adott esetben idén fog indulni 5 csapat a BL-ben....Az egész kezd komolytalanná válni, x csapat egymás között elosztja a pénzt a többieknek meg kuss....
Uefa koeficiens is, pl a Benfica hatodik. Lehet mondani, hogy x évre visszamenőleg nézzük akkor hol lenne, de itt adott idény kezdetében kell vizsgálni a dolgokat szerintem, nem 10 évekre visszamenőleg stb. Valahogy el kell dönteni, egy bajnok kapjon már előnyt, ha már az alap koncepciója anno-anno csak az volt hogy olyan csapatok nemzetközi kupája, akik megnyerték a bajnokságukat. Az tényleg jobb volt, hogy mondjuk egy Arsenal kiemelt volt pár éve? Legalábbis úgy emlékszem, de ez nem biztos.

És igen, a cél az lenne hogy kiegyenlíteni az erőviszonyokat. Egy kisebb ország BAJNOKA továbbjutHAT így esetleg.

Én ezt jobb rendszernek tartom, mert alapból a másodikokat meg harmadikokat nem is engedném a fő táblára automatikusan. Lenne 16 csapat a csoportokban, 12 bajnokkal mondjuk, maradék helyekre meg lehetne verekedni. Nem érdekel hogy egy angol harmadik esetleg jobb mint egy ukrán bajnok. X év múlva nem lenne jobb ha nem jönne úgy a pénz. Most az van, hogy pár csapat egymás között lerendezi a pénzt, amiből vesznek játékosokat és nő a szakadék a kicsik meg nagyok között. FFP is inkább annak kedvez, hogy középcsapatot ne hozzon fel egy arab, a topcsapatok szépen megoldják a dolgaikat, de lsd egy PSG ha már odaakarna férni akkor azt inkább ne.
Kép
Kép
Kép
Avatar
nzxtpo
Capitá del Barça
Hozzászólások: 913
Csatlakozott: 2012.08.20. 18:12:58
Tartózkodási hely: Zalaegerszeg, Győr

2015.05.18. 16:15:51

visca el barca írta:
Lego írta:(csakmertidénsemvolt).
azért a bájern-roma-city csoport nem volt gyenge. tavaly is volt vmi real-juve-bvb vagy vmi hasonló
Szerintem jó ötlet lett volna úgy megcsinálni a kalapokat, - és tudom, hogy ez sose fog megtörténni - hogy mondjuk 100 független szakértő (újságíró,akár szövkapok, lényeg, hogy függetlenek legyenek) felállít egy sorrendet a BL főtáblás csapatokról, ezeket elemzik, és ez alapján állítanák össze a kalapokat.
Nekem nem tűnik bonyolultnak, aztán lehet, hogy baromság. :)
Kép
"I learned all about life with a ball on my feet." - Ronaldinho
Avatar
visca el barca
Presidente del Barça
Hozzászólások: 20964
Csatlakozott: 2005.02.01. 13:13:37

2015.05.18. 15:12:36

Lego írta:(csakmertidénsemvolt).
azért a bájern-roma-city csoport nem volt gyenge. tavaly is volt vmi real-juve-bvb vagy vmi hasonló
Like a soul without a mind, in a body without a heart, I'm missing every part...
Kép
bence-barca
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 5465
Csatlakozott: 2007.06.14. 17:19:38
Tartózkodási hely: Budapest

2015.05.18. 14:58:29

visca el barca írta: a kalapok megbolygatása meg az miatt rossz amit leirtam. lesz majd olyan csoport, ahol 4 "töltelék" csapat lesz, meg lesz olyan ahova simán behúznak 3 olyan csapatot, akik mindig ott vannak a 8 között.
Ilyenek mondjuk mindig is voltak, most visszanézve az elmúlt 3 évből.
Idén: Porto-Bilbao-Shakhtar-BATE vagy Monaco-'Kusen-Zenit-Benfica
Tavalyról: Atma (itt azért senki sem gondolta vna, h mit érnek el késöbb) - Zenit- Porto - Austria Wien vagy PSG-Olimpiakosz-Anderlecht-Benfica
Tavalyelőttről: PSG-Porto-Kijev-Zágráb vagy esetleg még Malaga-Milan-Zenit-Anderlect.

Annak ellenére, h nekem sem tetszik különösebben ez az új rendszer, egrészről érthető, h minimálisan több esélye lesz a kisebbeknek másrészről mint látható eddig sem maradtak el a gyengébb csoportok.
Lego
Jugador del Barça
Hozzászólások: 187
Csatlakozott: 2012.01.26. 21:59:44
Tartózkodási hely: Maglód

2015.05.18. 14:55:13

visca el barca írta:
Lego írta:Továbbra is állítom, hogy amit Te említesz, az a pénzes csapatok kiemelése lenne...nem feltétlenül az erő dominálna.
ez hülyeség, én sehol nem állítottam ilyet. az meg h a sálke majdnem kiverte a realt kit érdekel.. kiverte? nem...

a kalapok megbolygatása meg az miatt rossz amit leirtam. lesz majd olyan csoport, ahol 4 "töltelék" csapat lesz, meg lesz olyan ahova simán behúznak 3 olyan csapatot, akik mindig ott vannak a 8 között.

az uefa együtthatónak meg semmi köze iffhs-hez, teljesen máshogy számolják, sokkal reálisabb képet ad.
Nem-nem...nem így mondtad (félreérthetően írtam), de általánosan nézve ezt jelenti. Persze lehetnek gyengébb csoportok, de ezt sosem lehet egyértelműen kijelenteni. Ha csak névből ítélünk, úgy egy darabig nem fog változni az idei elődöntős névsor...bár igaz, hogy eddig sem sokat változott mostanában (akkor meg mit foglakozunk vele, hogy ki melyik csoportból indul :roll: ).
Ez a sport világa, lehetnek ilyen meg olyan csoportok, de ígyis-úgyis tovább kell jutni. Minden az egyenlőségből indul, nem abból, hogy az egyik erősebb csoport, a másik meg gyengébb. Öröljünk neki, hogy remélhetőleg lesznek nagy párharcok a csoportkörben is.
A pontoknek meg sok közük nincs egymáshoz, de a realitást sosem tükrözhetik tökéletesen. Van egy szisztéma, adott, hogy mit kell elérni ahhoz, hogy jobb helyzetbe kerüljön a csapat a beosztásnál, ha erre nem képes egy team, akkor ne sírjon. Ilyen alapon döntsön a kieséses szakaszban is az UEFA pontrendszere, hogy ki játsza otthon a visszavágót...csakhogy ne essenek ki a nagyok véletlenül sem a 16 között...
Na persze nem állítom biztosan, hogy melyik rendszer a jobb, de egyenlőre ne ítéljük el, amíg nem készült el a sorsolás...ugyanúgy benne van az is, hogy nem lesz bitang a "halálcsoport" (csakmertidénsemvolt).
Sajnos minden klubnál csoportosul egy maroknyi idióta, aki arra törekszik, hogy bemocskolja más csapatok hírnevét" – Brendan Rodgers.
Avatar
visca el barca
Presidente del Barça
Hozzászólások: 20964
Csatlakozott: 2005.02.01. 13:13:37

2015.05.18. 14:27:41

Lego írta:Továbbra is állítom, hogy amit Te említesz, az a pénzes csapatok kiemelése lenne...nem feltétlenül az erő dominálna.
ez hülyeség, én sehol nem állítottam ilyet. az meg h a sálke majdnem kiverte a realt kit érdekel.. kiverte? nem...

a kalapok megbolygatása meg az miatt rossz amit leirtam. lesz majd olyan csoport, ahol 4 "töltelék" csapat lesz, meg lesz olyan ahova simán behúznak 3 olyan csapatot, akik mindig ott vannak a 8 között.

az uefa együtthatónak meg semmi köze iffhs-hez, teljesen máshogy számolják, sokkal reálisabb képet ad.
Like a soul without a mind, in a body without a heart, I'm missing every part...
Kép
Lego
Jugador del Barça
Hozzászólások: 187
Csatlakozott: 2012.01.26. 21:59:44
Tartózkodási hely: Maglód

2015.05.18. 12:25:39

visca el barca írta:
Bob, tudod van egy olyan dolog, mint az uefa-koefficiens... amit pont ezért hoztak létre, hogy legyen egy tényeken alapuló erősorrend... az meg hülyeség h azért bajnokok ligája h a bajnokok legyenek első kalaposok... tudom, hogy Te mindig ezt a segítsük az elesetteket kategóriát képviselesd itt, de egy zenitnek, meg benficának semmi keresni valója az első kalapban. két olyan csapat, akik többnyire a csoportjukból is képtelenek továbbjutni.

ezzel az egésszel azt érték el, hogy lesz olyan csoport, ahol 4 hoki csapat lesz, meg lesz majd egy juve, real, mu, X akárki.
Ha képtelenek lesznek továbbjutni, akkor nem tökmind1, hogy melyik kalapban vannak?
Sztem is logikus, ha bajnok vagy, megérdemled az első kalapot...természetesen egy bizonyos szintű bajnokág esetén. Eddig is voltak olyan csoportok, amikben alig volt kiemelkedő team. Ez koefficiens meg elég kétoldalú dolog...kb mint az IFFHS. Ha ilyen alapon lennének a kiemelések, azzal a gazdag csapatoknak kedveznének leginkább. Látszik, hogy a Real Modric hiányában (meg vegyünk hozzá még egy kulcsjátékost) már egyáltalán nem biztos továbbjutó például egy Schalke ellen...ilyenkor már nem számít a koefficiens.
Az meg pláne abszurdum, hogy csak a nevük alapján ne kerüljenek egy csoportba a nagy múltú csapatok...
Továbbra is állítom, hogy amit Te említesz, az a pénzes csapatok kiemelése lenne...nem feltétlenül az erő dominálna.
Sajnos minden klubnál csoportosul egy maroknyi idióta, aki arra törekszik, hogy bemocskolja más csapatok hírnevét" – Brendan Rodgers.
Avatar
visca el barca
Presidente del Barça
Hozzászólások: 20964
Csatlakozott: 2005.02.01. 13:13:37

2015.05.18. 12:02:20

Bob_Marley írta:
visca el barca írta:sorry a dupláért

http://www.nemzetisport.hu/bajnokok_lig ... ol-2414121" target="_blank

érdekes lesz...sztem totál hülyeség ez az átszervezés, jó volt ez ugy ahogy eddig volt...
Szerintem meg végre valami, amivel elősegítik, hogy BAJNOKOK Ligájáról beszéljünk. A bajnokoknak kijáró kiemelés egy remek ötlet. Lehet mondani, hogy xy csapat másodikként erősebb mint mondjuk egy francia bajnok, de könyörgöm például a RM hány bajnokságot nyert az utóbbi időben? ( És azt is Mourinhoval anyway....Ancelotti egy BL-n kívül nem sokat tett hozzá és pl látványosan második évben pukkannak ki a szezon végére) Nehogy már kiemelt legyen csak azért mert RM-nek hívják. És ez igaz bármelyik más csapatra is. A bajnokság egy idény fokmérője, nálam teljesen evidens hogy kiemelést a bajnokoknak kell kapnia.
Bob, tudod van egy olyan dolog, mint az uefa-koefficiens... amit pont ezért hoztak létre, hogy legyen egy tényeken alapuló erősorrend... az meg hülyeség h azért bajnokok ligája h a bajnokok legyenek első kalaposok... tudom, hogy Te mindig ezt a segítsük az elesetteket kategóriát képviselesd itt, de egy zenitnek, meg benficának semmi keresni valója az első kalapban. két olyan csapat, akik többnyire a csoportjukból is képtelenek továbbjutni.

ezzel az egésszel azt érték el, hogy lesz olyan csoport, ahol 4 hoki csapat lesz, meg lesz majd egy juve, real, mu, X akárki.
Like a soul without a mind, in a body without a heart, I'm missing every part...
Kép
Avatar
Bob_Marley
Presidente del Barça
Hozzászólások: 19631
Csatlakozott: 2010.02.06. 19:42:14

2015.05.18. 11:46:47

visca el barca írta:sorry a dupláért

http://www.nemzetisport.hu/bajnokok_lig ... ol-2414121" target="_blank

érdekes lesz...sztem totál hülyeség ez az átszervezés, jó volt ez ugy ahogy eddig volt...
Szerintem meg végre valami, amivel elősegítik, hogy BAJNOKOK Ligájáról beszéljünk. A bajnokoknak kijáró kiemelés egy remek ötlet. Lehet mondani, hogy xy csapat másodikként erősebb mint mondjuk egy francia bajnok, de könyörgöm például a RM hány bajnokságot nyert az utóbbi időben? ( És azt is Mourinhoval anyway....Ancelotti egy BL-n kívül nem sokat tett hozzá és pl látványosan második évben pukkannak ki a szezon végére) Nehogy már kiemelt legyen csak azért mert RM-nek hívják. És ez igaz bármelyik más csapatra is. A bajnokság egy idény fokmérője, nálam teljesen evidens hogy kiemelést a bajnokoknak kell kapnia.
Kép
Kép
Kép
Avatar
visca el barca
Presidente del Barça
Hozzászólások: 20964
Csatlakozott: 2005.02.01. 13:13:37

2015.05.18. 11:32:06

sorry a dupláért

http://www.nemzetisport.hu/bajnokok_lig ... ol-2414121" target="_blank

érdekes lesz...sztem totál hülyeség ez az átszervezés, jó volt ez ugy ahogy eddig volt...
Like a soul without a mind, in a body without a heart, I'm missing every part...
Kép
Avatar
visca el barca
Presidente del Barça
Hozzászólások: 20964
Csatlakozott: 2005.02.01. 13:13:37

2015.05.17. 16:08:47

ez is olyan h utána kellene nézni.
lehet tavalyelőtt hoztak egy olyan szabályt, vagy módosítottak, vagy nem tudom, hogy mondjuk kötelezően kell lennie egy 652.6 fő befogadására alkalmas vip páholynak. vagy bármi ilyesmi

amugy itt a 4. kategorias stadionok listája, de gondolom ezeken belül is van olyan, ami előnyt élvez a többivel szemben

http://www.worldstadiumdatabase.com/lis ... adiums.htm" target="_blank
Like a soul without a mind, in a body without a heart, I'm missing every part...
Kép
Avatar
nzxtpo
Capitá del Barça
Hozzászólások: 913
Csatlakozott: 2012.08.20. 18:12:58
Tartózkodási hely: Zalaegerszeg, Győr

2015.05.17. 15:20:05

visca el barca írta:
Rinku írta:Én inkább azt nem értem, hogy a Camp Nou, Európa legnagyobb stadionja, hogy adhatott még összesen csak kétszer BL-döntőnek helyszínt? ('89, '99)

A 2016-17-s kiírást oda kéne kirakni, szerintem minimum lenne ez.
a camp nounál vannak modernebb létesítmények is... a befogadóképesség sztem csak másodlagos. mondjuk jövőre pont a san siroban lesz, az is eléggé le van már pukkanava...
Igen, én is erre próbáltam célozni, mégis nekem valahogy varázslatos élményt tud adni egy sok mindent "átélt" stadion, akár üresen is. Az, hogy hányan férnek be, könnyen lehet, hogy nem is másodlagos, hanem még hátrébb is van a sorban. A nagy bevételeket nem a jegyeladásból fogják szerezni, 50-60 ezer ember pedig könnyen tud megfelelő hangulatot teremteni a helyszínen.
Kép
"I learned all about life with a ball on my feet." - Ronaldinho
Avatar
visca el barca
Presidente del Barça
Hozzászólások: 20964
Csatlakozott: 2005.02.01. 13:13:37

2015.05.17. 15:15:19

Rinku írta:Én inkább azt nem értem, hogy a Camp Nou, Európa legnagyobb stadionja, hogy adhatott még összesen csak kétszer BL-döntőnek helyszínt? ('89, '99)

A 2016-17-s kiírást oda kéne kirakni, szerintem minimum lenne ez.
a camp nounál vannak modernebb létesítmények is... a befogadóképesség sztem csak másodlagos. mondjuk jövőre pont a san siroban lesz, az is eléggé le van már pukkanava...
Like a soul without a mind, in a body without a heart, I'm missing every part...
Kép
Avatar
Rinku
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2561
Csatlakozott: 2009.08.02. 14:28:48

2015.05.17. 15:05:48

Én inkább azt nem értem, hogy a Camp Nou, Európa legnagyobb stadionja, hogy adhatott még összesen csak kétszer BL-döntőnek helyszínt? ('89, '99)

A 2016-17-s kiírást oda kéne kirakni, szerintem minimum lenne ez.
Football, bloody hell. /SAF/
Avatar
nzxtpo
Capitá del Barça
Hozzászólások: 913
Csatlakozott: 2012.08.20. 18:12:58
Tartózkodási hely: Zalaegerszeg, Győr

2015.05.17. 14:59:54

LG írta:Számomra kicsit fura, hogy pl. 2011-ben, és 2013-ban is Londonban a Wembley-ben volt a BL döntő, vagy az, hogy 2012-ben Münchenben, erre most meg Berlinben lesz. De Párizsban is volt 2000-ben, meg 2006-ban is, Münchenben 93-ban és 97-ben.
Nem mondom, hogy annyira zavarna, de azért csak választhatnák változatosabban a döntők helyszínét, nem? :roll:
Nyilván korlátozottak az ilyen eseményre alkalmas létesítmények száma, de ennyire azért csak nem. Amúgy engem nem zavar, hogy hol van, de jó lenne nyerni egyet hazai pályán, az egy plusz motivációt adna egész szezonban a csapatnak.
Kép
"I learned all about life with a ball on my feet." - Ronaldinho
Avatar
Bob_Marley
Presidente del Barça
Hozzászólások: 19631
Csatlakozott: 2010.02.06. 19:42:14

2015.05.17. 14:58:37

LG írta:Számomra kicsit fura, hogy pl. 2011-ben, és 2013-ban is Londonban a Wembley-ben volt a BL döntő, vagy az, hogy 2012-ben Münchenben, erre most meg Berlinben lesz. De Párizsban is volt 2000-ben, meg 2006-ban is, Münchenben 93-ban és 97-ben.
Nem mondom, hogy annyira zavarna, de azért csak választhatnák változatosabban a döntők helyszínét, nem? :roll:
Szerintem van egy kapacitás meghatározás. Úgy saccolom, hogy 50-60 ezres minimum kell legyen a stadion egy döntőhöz. És a nagy stadionok EU-ban, kb a Stade de France, Olympico, Camp Nou, Bernabeú, München, Berlin, Dortmund, San Siro, talán az egyik portugál meg Luzhniki ami hirtelen eszembe jut.

Továbbra sem tudom hova tenni a meccset, ráadásul nagyon sok van odáig. Eddig is egyértelmű, hogy forma a döntő, lsd Monaco ellen szerintem a franciák nagyon közel voltak, hogy kiejtsék a Juventust. Rá nem sokkal meg az olaszok abszolút megfogták a Realt és a lehetőségeiket meg eltették. Én korábban nem hittem a Juventusban, de a szezon végére ők is elkapták a formát és veszélyesek lehetnek. Mi vagyunk az esélyesek, de akár közhely akár nem egy döntőn igazán esélyes nincsen.
Kép
Kép
Kép
LG
Az Év fórumozója 2016
Hozzászólások: 21292
Csatlakozott: 2004.12.17. 21:03:01

2015.05.17. 14:42:49

Számomra kicsit fura, hogy pl. 2011-ben, és 2013-ban is Londonban a Wembley-ben volt a BL döntő, vagy az, hogy 2012-ben Münchenben, erre most meg Berlinben lesz. De Párizsban is volt 2000-ben, meg 2006-ban is, Münchenben 93-ban és 97-ben.
Nem mondom, hogy annyira zavarna, de azért csak választhatnák változatosabban a döntők helyszínét, nem? :roll:
Avatar
Mihu
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4094
Csatlakozott: 2005.02.12. 21:35:42
Tartózkodási hely: Nyíregyháza

2015.05.15. 14:34:02

Én úgy emlékszem, hogy eddig ahányszor egymás ellen játszott a két csapat, mind a kettő a hazai mezben lépett pályára. Szóval remélem ezzel idén se lesz probléma...a sportszár is fehér vs sötét kék, úgyhogy a nadrág miatt nem hiszem, hogy a neon narancssárgában játszanánk...
Kép
Válasz küldése