Barça vs. Real - El Clásico

Foci a Barçán kívül
Avatar
csabimo
Capitá del Barça
Hozzászólások: 946
Csatlakozott: 2006.01.13. 02:09:37
Tartózkodási hely: bonyhád

2015.05.18. 16:16:08

Elnézést de madridista fórumokra nem járok nem őrültem meg :lol: ott lehet hogy voltak akik gratuláltak én speciál inkább az oldalakra gondoltam, legalább is nálunk szokott lenni gratulálo cikk..ennyi. A hathárom undormány el nem tudom képzelni hogy forditott esetben nem irtak márm volna..
Avatar
noname
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 8245
Csatlakozott: 2006.03.19. 18:39:34
Tartózkodási hely: Margitta/Kolozsvár

2015.05.18. 16:07:49

csabimo írta:Nem tudtam hova irjam igy ide firkálom. Elmondhatalanul zavar hogy ezeken a nagy oldalakon a riválisnál (penyamadridista madridom stb genyok) 1 db gratulácio sincs felénk, inkább vannak Ronaldo goljaival elfoglalva..szánalmas banda mit is vártam :) A HATHÁROM viszi a primet 1db betüt sem irtak a bajnoki cimünkről idáig, gondolom ha a madrid nyeri egésznap menne a fröcsögés meg rekordok sorozatát kutnánk elő :D
A Madrid a 21. század legnagyobb divatklubja. Nincs ezen semmi meglepő. Amikor sikeres a Barca, itt itt előjönnek a foci legmélyebb bugyraiból olyanok, akik azt se tudják hány ember játssza a focit, de Barca szurkolónak vallják magukat. A legfőbb különbséget én abban látom, hogy a Barcának van egy jellegzetes stílusa, így mindig megmarad egy szurkolói keménymag (lásd eurobarca nagy része), még akkor is, ha rosszul megy a csapatnak. Ez a keménymag itt pl elég rendesen kordában tartja az új divatszurkolókat vagy kölyköket(ha valaki ócsárol bárkit, azért rendszerint rá szoktak szólni). A Madrid esetében a keménymagnak leginkább azokat lehet tekinteni, akik még az első Galaktikus érában szurkolatak a Realnak, amikor valóban volt minek. Az újak nagyrészt divatszurkolók, így nem kell tőlük különösebben nagy kultúrát várni. Másik ok, hogy, míg az eurobarca egyértelműen az ország legjobb Barca rajongói oldala, addig a madridszurkolók eloszlanak több oldal között, így, még ha lenne is egy értelmesebb réteg, abból is kevés jut minden oldalra.
Tisztelet persze a kivételnek, madrid szurkolók is vannak itt sokan, akik értelmesek, de általános jelenség, hogy a realosok bunkóbbak. Lásd samsungsport, amit nevezzük semleges terepnek, ahol a Barca cikkekhez tartozó hsz-ek kb fele rendszerint madridistáktól származó ocsárolás, illetve helyesírási rémálom. A Barca szurkolók közt is megvan az ócsárló réteg, de legalább ők képesek értelmes mondatokban ugyanezt megtenni. :twisted:

Más: annyi elismerést megérdemel a Real, mint csapat, hogy, míg Mourinho ideje alatt áradt belőlük az utálat, addig most az Espanyol meccs után gratuláltak a Barcának a sajtótájékoztatón. Ancelotti azért annyit elért, hogy valamivel szimpatikusabb a csapatuk(pl Marcelo, Ramos, Arbeloa az idei Clasicocon a szokásostól eltérően nem követtek el fejenként 3-4 piroslapos szabálytalanságot). Pepét nem írom, mert ő reménytelen eset. itt is érdekes kis ellentmondás van: a Real játékosai az utóbbi évekhez képest a legkevésbé taplók, miközben a szurkolók a legtaplóbbak(Casillas és Bale eset).
A Fifa egy szégyen
Avatar
Rivaldo11
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 8005
Csatlakozott: 2006.08.22. 11:44:15
Tartózkodási hely: Budapest

2015.05.18. 16:06:01

Nekünk sem volt mentség tavaly, hogy Messi meg Neymar x időre kiesett...hagyjuk már ezt. Még a végén nekünk kell elnézésrt kérni a sérüléseikért? Egy csapat nem 11 játékosból áll, ha nem illaramendiket vesznek 40 ért, meg lucassilvákat, akkor tán tudták volna valamennyire pótolni a hiányzókat.
Rivaldo-A Legnagyobb.
bence-barca
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 5465
Csatlakozott: 2007.06.14. 17:19:38
Tartózkodási hely: Budapest

2015.05.18. 16:04:47

csabimo írta:Nem tudtam hova irjam igy ide firkálom. Elmondhatalanul zavar hogy ezeken a nagy oldalakon a riválisnál (penyamadridista madridom stb genyok) 1 db gratulácio sincs felénk, inkább vannak Ronaldo goljaival elfoglalva..szánalmas banda mit is vártam :) A HATHÁROM viszi a primet 1db betüt sem irtak a bajnoki cimünkről idáig, gondolom ha a madrid nyeri egésznap menne a fröcsögés meg rekordok sorozatát kutnánk elő :D
Hát... én madridomon olvasgatok mindig és neked nagyon elkerülhette a figyelmed, mert a meccs után egyből szinte mindenki gratulált.
Még a szélsőségesebbek közül is megtették páran, egy kivételével, de hát neki igaza is van, mert VÉGIGMAKKOLTUK az egész szezont. :mrgreen:
Viccen kívül, őt egyből le is hurrogták a madridista társak.
Avatar
ZBarca
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2717
Csatlakozott: 2013.07.18. 18:18:47
Kapcsolat:

2015.05.18. 16:03:50

csabimo írta:Nem tudtam hova irjam igy ide firkálom. Elmondhatalanul zavar hogy ezeken a nagy oldalakon a riválisnál (penyamadridista madridom stb genyok) 1 db gratulácio sincs felénk, inkább vannak Ronaldo goljaival elfoglalva..szánalmas banda mit is vártam :) A HATHÁROM viszi a primet 1db betüt sem irtak a bajnoki cimünkről idáig, gondolom ha a madrid nyeri egésznap menne a fröcsögés meg rekordok sorozatát kutnánk elő :D
Azért a Madridom-on nagyon sokan gratuláltak nekünk, de azt, hogy Hathármon miért nincs egy cikk se azt én sem értem. :|
Kép
Avatar
csabimo
Capitá del Barça
Hozzászólások: 946
Csatlakozott: 2006.01.13. 02:09:37
Tartózkodási hely: bonyhád

2015.05.18. 15:39:00

Nem tudtam hova irjam igy ide firkálom. Elmondhatalanul zavar hogy ezeken a nagy oldalakon a riválisnál (penyamadridista madridom stb genyok) 1 db gratulácio sincs felénk, inkább vannak Ronaldo goljaival elfoglalva..szánalmas banda mit is vártam :) A HATHÁROM viszi a primet 1db betüt sem irtak a bajnoki cimünkről idáig, gondolom ha a madrid nyeri egésznap menne a fröcsögés meg rekordok sorozatát kutnánk elő :D
Avatar
visca el barca
Presidente del Barça
Hozzászólások: 20964
Csatlakozott: 2005.02.01. 13:13:37

2015.05.17. 21:25:24

bár utálom, és annyira nem is foglalkoztat, de azért grat zselének a gólkirályi címhez, orrvérzésig fosta idén is a gólokat. szerencsére senki nem nőtt fel túlságosan mellé a csapatból..
Like a soul without a mind, in a body without a heart, I'm missing every part...
Kép
Avatar
ZBarca
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2717
Csatlakozott: 2013.07.18. 18:18:47
Kapcsolat:

2015.05.17. 12:53:04

Sanama írta:Valahol volt egy cikk, hogy Ronaldo jateka mar tavalyhoz kepest is meginkabb beszukult, es most mar csak "penalty box" jatekos lett. A szeljatekot is kb. teljesen feladta, visszazarni meg szinte sosem zar mar vissza. Igy siman elhiszem, hogy Ramos elegedetlen vele, stb.
Szerintem erre gondolsz:
Ramosnak pedig nagyon is igaza van, lehet, hogy a gólokat emberszámban termeli, de a mezőnymunkája 0. :roll: Az utóbbi időkhöz képest tényleg eléggé beszűkült a játéka, persze még így is nagyszerű futballista, de általában megtolja, fut utána, majd rálövi, ma már nagyjából ennyiből áll a játéka.
Kép
Sanama
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 8028
Csatlakozott: 2008.08.16. 11:49:04

2015.05.17. 12:44:24

visca el barca írta:
defender3 írta:http://www.sport-english.com/en/news/li ... ls-4192422

Nem tudom mennyi lehet belőle igaz...
ugyan már, mindenki tudja, hogy ez nem igaz. roncikának a csapatnál nincs fontosabb, meg lehet nézni bármelyik gólörömét, mindig a gólpasszt adóhoz rohan oda először és nem pedig pózolva élteti magát.
Valahol volt egy cikk, hogy Ronaldo jateka mar tavalyhoz kepest is meginkabb beszukult, es most mar csak "penalty box" jatekos lett. A szeljatekot is kb. teljesen feladta, visszazarni meg szinte sosem zar mar vissza. Igy siman elhiszem, hogy Ramos elegedetlen vele, stb.
Avatar
Balinho
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1126
Csatlakozott: 2005.06.26. 00:39:59

2015.05.17. 12:32:33

A Realnak nem vékonyabb a kerete, mint nekünk, ráadásul télen igazolhattak is. LE év elején-közepén úgy rotált, mintha tilos lenne két azonos kezdőt felküldeni (és kapta a savat, meg a retúrjegyét Vigoba), most meg friss(ebb)ek vagyunk, mint más csapatok. Sérülések elkerültek ugyan, de a játékosok terheltsége a fentiek miatt jóval kisebb volt, mint a Madrid játékosaié. Hozzáteszem a teljes őszt Sandroval és Munirral toltuk le, mert Suarez hónapokig eltiltott volt. És Palesszel sem értek egyet, hogy Messi kiesésével egyenértékű Modric sérülése (ha párhuzamot akarnék húzni, akkor az egyértelmű Messi-CR duó mellé kb azt tudnám mondani, hogy Modric a csúcsformában lévő Iniestával vagy a jelen csapatából mondjuk Suarez/Rakitic fontosságával bír - akikből Ini gyengébb formája egész szezonon keresztül kísér minket, Suarez meg hagyott ki majd' annyit, mint Modric, Rakitic meg a meccsek 75%-át nem játszhatta végig, mert mindig ő kapott első körben pihenőt LE-től).

Ezért pedig a Madridnál mindenki felelős, vezetés-edző-szurkolók egyaránt. Perez megint elsősorban névre, marketingértékre ment, akiket aztán játszatni kell. Ance nem rotált vagy kimondott/kimondatlan felsőbb utasításra nem rotálhatott.

A szurkolóknak meg el kell gondolkozni azon, hogy nem akkor jó a keret mélysége, ha van még 2 szupersztár a keretben, hanem ha megvannak az alapemberek és azok, akik tűrik a padot, a könnyebb meccseken hozzák a szintet és miattuk tud frissebb maradni a csapat gerince a fontosabb meccsekre, a szezon hajrájára. De látom, hogy hoznak Verrattikat/Pogbákat (olyan pénzért, amit nem lehet padra ültetni), amikor Isco már így is elégedetlen a játékperceivel, és ha így folytatódik lépni is fog.

De közben amint Illara vagy Khedira lép pályára a szurkolók egyből égő fáklyákkal rohamozzák a klubházat, és igen egy szezon menedzselése arról is szól, hogy nem elég a gálakezdőt kizavarni 50+ alkalommal egy évben, hanem el kell fogadni, hogy néha Khedirák/Illarák vs. Sergi Robertok/Sandrok kerülnek kezdőbe. Az Almeria ellen a kezdőben Pedro-Munir-Rafinha-Adriano-Bartra is a kezdőben volt, San Sebastianban kimaradt a kezdőből Neymar-Messi-Alves-Pique-Rakitic is.

Úgyhogy lehet mondani, hogy a sérülésekig a Real vezette a bajnokságot és ha Modric/James/Benz nem sérül le, akkor ők a bajnokok, de ha mi is év elejétől a gálakezdőnkkel nyomjuk végig a szezont valószínű fej-fej mellett állnánk ugyanolyan kifacsarva, ugyanúgy sérültekkel tele, mint most a Madrid. Márpedig bőven van esélyünk a triplázásra egy a Madridénál nem bővebb kerettel, szóval lehet, hogy nem ott van a baj, ahol Madridban gondolják.

Na mindegy, egy szó, mint száz szerintem a Realnak mind minőségben, mind mennyiségben remek a játékoskerete, csak egyszerűen a vezetőségi, szurkolói nyomás miatt, a rekordhalmozás mellett nem pihentették, nem pihentethették megfelelően az embereiket, és emiatt a két fronton egy-egy arasszal maradtak le, és emiatt a két arasz miatt most csinálják a forradalmat...
Avatar
visca el barca
Presidente del Barça
Hozzászólások: 20964
Csatlakozott: 2005.02.01. 13:13:37

2015.05.17. 11:50:57

defender3 írta:http://www.sport-english.com/en/news/li ... ls-4192422

Nem tudom mennyi lehet belőle igaz...
ugyan már, mindenki tudja, hogy ez nem igaz. roncikának a csapatnál nincs fontosabb, meg lehet nézni bármelyik gólörömét, mindig a gólpasszt adóhoz rohan oda először és nem pedig pózolva élteti magát.
Like a soul without a mind, in a body without a heart, I'm missing every part...
Kép
Avatar
defender3
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1186
Csatlakozott: 2007.02.04. 14:58:23

2015.05.17. 11:48:41

http://www.sport-english.com/en/news/li ... ls-4192422

Nem tudom mennyi lehet belőle igaz...
Avatar
Stalkyard
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3161
Csatlakozott: 2010.05.19. 19:10:30

2015.05.17. 11:43:09

LG írta:Palesznek igazat adok, fontos szerepet játszottak a sérülések a két csapat szezonjában. Nekünk olyan szempontból, hogy egyetlen kulcsemberünk sem dőlt ki hosszabb időre, mert a padon nekünk sincsenek túl nagy ászaink. Lehet mondani, hogy mekkora csapat vagyunk, de ha Messi kidőlt volna a legkritikusabb időkben, akkor most aligha lenne esélyünk a triplázásra. Persze fel lehet hozni a rotációt, ami valóban csökkentette a sérülések esélyét, de így is örülhetünk, hogy nem történt baj.
Egy csapat sikerességét sok minden meghatározza, az egyik tényező a sérülések. Nemcsak ezen dőlt el a szezon, de fontos szerepe volt.
Nyilván ezt senki sem vitatja, de egyesek már odáig mennek, hogy szinte az összes kudarc a sérülések miatt van, holott ez azért nem igaz. De tényleg lerágott csont már a téma, a fociban amúgy sincsen ha. Minket senki sem sajnált, amikor kvázi edző nélkül égtünk 7-0-val a Bayern ellen. (Vicces, de akkor valahogy nem jött elő a téma, hogy ide nem is kell edző, de ez már más ).
Az éjjel soha nem érhet véget!

Klopp on Coutinho bid: "I think tomorrow they (Barcelona) will offer a McDonald's Happy Meal and we get the toy as well!?"
LG
Az Év fórumozója 2016
Hozzászólások: 21271
Csatlakozott: 2004.12.17. 21:03:01

2015.05.17. 11:30:48

Palesznek igazat adok, fontos szerepet játszottak a sérülések a két csapat szezonjában. Nekünk olyan szempontból, hogy egyetlen kulcsemberünk sem dőlt ki hosszabb időre, mert a padon nekünk sincsenek túl nagy ászaink. Lehet mondani, hogy mekkora csapat vagyunk, de ha Messi kidőlt volna a legkritikusabb időkben, akkor most aligha lenne esélyünk a triplázásra. Persze fel lehet hozni a rotációt, ami valóban csökkentette a sérülések esélyét, de így is örülhetünk, hogy nem történt baj.
Egy csapat sikerességét sok minden meghatározza, az egyik tényező a sérülések. Nemcsak ezen dőlt el a szezon, de fontos szerepe volt.
Avatar
Stalkyard
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3161
Csatlakozott: 2010.05.19. 19:10:30

2015.05.17. 11:27:50

MichaaBee írta: Azért ez kicsit erős, tekintve, hogy egy éve BL-t nyertek, ősszel még simán vertek minket is 3-1-re és januárig teljesen rendben voltak, arról beszélt mindenki, hogy Luchót mikor küldik el.

Oké, a szezon második felére szétestek, tényleg jöttek sérülések, de előtte azért nagyjából rendben volt ez a csapat. Nem azt mondom, hogy Bale-lel és Jamesszel olyan hű de kiforrott játékuk lenne, de a mostani pályán lézengésükhöz leginkább az járult hozzá, hogy nem rotált eléggé Ancelotti és a középpálya húzóemberei (Kroos, Modric) megadták magukat.
Jó, a taktikát most hagyjuk, mert nem értek hozzá, maximum laikusként mondhatom, hogy én nem véltem felfedezni a Real játékában IDÉN visszatérő, egységes elemet, stílust, ami meghatároz egy-egy nagycsapatot.

Viszont mikor a csapatról beszélek, azt kissé közhelyesen úgy értem, hogy ez a Madrid nem nagybetűs CSAPAT. Amikor a játékosok egymásra mutogatnak, amikor egy játékossal így bánik mind a média, mind a szurkolói közeg (Bale), amikor a csapat sztárja nem örül, ha más gólt szerez, sőt, nem egyszer hisztirohamban tör ki... Nem mondanám, hogy ez egy egységes, összetartó csapat lenne. Ennek láthattuk a szöges ellentétét a Juve elleni párharcban, ott jött ki a legélesebben ez a fajta különbség, ami véleményem szerint a Real fáradtsága mellett a legfontosabb oka volt az olaszok továbbjutásának.
Az éjjel soha nem érhet véget!

Klopp on Coutinho bid: "I think tomorrow they (Barcelona) will offer a McDonald's Happy Meal and we get the toy as well!?"
Maxi
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1933
Csatlakozott: 2005.03.20. 15:49:59
Tartózkodási hely: Szolnok

2015.05.17. 11:24:22

Palesz!

Azért Modric ne legyen már olyan fontos, mint nálunk Messi...ennyire ne akarj már megfelelni odaátra.
Forca Barca
Avatar
MichaaBee
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 5727
Csatlakozott: 2007.11.09. 15:12:26

2015.05.17. 11:15:02

visca el barca írta:
Stalkyard írta:arról nem a sérülések tehetnek, hogy a Real láthatóan nem csapat, láthatóan nincs szisztéma a játékukban,
ó dehogynem, gondold el milyen jó érzés modricra sérülésére fogni mindent. had hitegessék magukat. :lol:
Azért ez kicsit erős, tekintve, hogy egy éve BL-t nyertek, ősszel még simán vertek minket is 3-1-re és januárig teljesen rendben voltak, arról beszélt mindenki, hogy Luchót mikor küldik el.

Oké, a szezon második felére szétestek, tényleg jöttek sérülések, de előtte azért nagyjából rendben volt ez a csapat. Nem azt mondom, hogy Bale-lel és Jamesszel olyan hű de kiforrott játékuk lenne, de a mostani pályán lézengésükhöz leginkább az járult hozzá, hogy nem rotált eléggé Ancelotti és a középpálya húzóemberei (Kroos, Modric) megadták magukat.
H a t t r i c k
NBA Fantasy: EuroBarca League 2013: #1
EuroBarca Keeper League 2014, 2018, 2020: #2
Avatar
visca el barca
Presidente del Barça
Hozzászólások: 20964
Csatlakozott: 2005.02.01. 13:13:37

2015.05.17. 10:51:45

Stalkyard írta:arról nem a sérülések tehetnek, hogy a Real láthatóan nem csapat, láthatóan nincs szisztéma a játékukban,
ó dehogynem, gondold el milyen jó érzés modricra sérülésére fogni mindent. had hitegessék magukat. :lol:
Like a soul without a mind, in a body without a heart, I'm missing every part...
Kép
Avatar
szajko
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4907
Csatlakozott: 2008.04.07. 18:14:42

2015.05.17. 09:44:36

LG írta: Ez meg még jobb cikk szerintem.
Mind2 cikk teszik, főleg ezzel értek egyet. Éppen ezért nem is temetném a Realt, ha cikkben említett problémákon javítani tudnának, jövőre nagyon komoly ellenfelek lehetnek. Persze ehhez az kéne, hogy Perez ne kezdjen nyáron ámokfutásba.
Márpedig fog. Ugyanis úgy néz ki, hogy még a nyáron vehetnek játékosokat, januárba és jövő nyáron pedig nem. Ők is becumiztak egy büntetést, ha minden igaz. Azért is vették meg Danilot.
Avatar
noname
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 8245
Csatlakozott: 2006.03.19. 18:39:34
Tartózkodási hely: Margitta/Kolozsvár

2015.05.17. 09:10:32

A Barca játéka jelenleg gyors kombinációkra van kihegyezve, majd a védelem mögé bejátszott labdákra, miközben a csatárok a leshatárról lépnek ki. Ezen felül komolyabb hangsúly van a szabadrúgásokon és szögleteken, mint régebben. Mindig ez a terv. Van, amikor nem működik. A Real esetében te tudsz mondani egy konkrét taktikát, amit játszanak? Akárhány meccsüket nézem meg, a taktika kb ennyi tartsuk meg a középpályán(ide kell Modric), majd reméljük a legjobbakat elől. Bale egysíkú, már Ronaldo is eléggé az, egyedüli csatár, akiben van némi fantázia, az Benzema, de ő ugye nem 100 millióba került. :roll:

A Clasicot kb 60 percig a Real uralta, addig valóban nehézkes volt a kidolgozás, de ajánlom figyelmedbe az utolsó 30 percet, ahol ugyan nem sikerült gólt rúgni, de egymást érték a jól és gyorsan kidolgozott támadások.

A rövid a kispad meg akkora marhaság, hogy röhej. Van kb 4-5 kezdőszintű kp-juk: Modric, Kroos,Isco,James, de azért Khedira is egész jól működött régebben(főleg fegyelmezettség terén). Nálunk is visszaesne a kp, ha Rakitic lesérülne, de mégis egész jól ellennénk Xavival meg Rafinhával, nem halna meg teljesen az egész csapatjáték. :roll:
A Fifa egy szégyen
Avatar
noname
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 8245
Csatlakozott: 2006.03.19. 18:39:34
Tartózkodási hely: Margitta/Kolozsvár

2015.05.17. 09:09:49

A Barca játéka jelenleg gyors kombinációkra van kihegyezve, majd a védelem mögé bejátszott labdákra, miközben a csatárok a leshatárról lépnek ki. Ezen felül komolyabb hangsúly van a szabadrúgásokon és szögleteken, mint régebben. Mindig ez a terv. Van, amikor nem működik. A Real esetében te tudsz mondani egy konkrét taktikát, amit játszanak? Akárhány meccsüket nézem meg, a taktika kb ennyi tartsuk meg a középpályán(ide kell Modric), majd reméljük a legjobbakat elől. Bale egysíkú, már Ronaldo is eléggé az, egyedüli csatár, akiben van némi fantázia, az Benzema, de ő ugye nem 100 millióba került. :roll:

A Clasicot kb 60 percig a Real uralta, addig valóban nehézkes volt a kidolgozás, de ajánlom figyelmedbe az utolsó 30 percet, ahol ugyan nem sikerült gólt rúgni, de egymást érték a jól és gyorsan kidolgozott támadások.

A rövid a kispad meg akkora marhaság, hogy röhej. Van kb 4-5 kezdőszintű kp-juk: Modric, Kroos,Isco,James, de azért Khedira is egész jól működött régebben(főleg fegyelmezettség terén). Nálunk is visszaesne a kp, ha Rakitic lesérülne, de mégis egész jól ellennénk Xavival meg Rafinhával, nem halna meg teljesen az egész csapatjáték. :roll:
A Fifa egy szégyen
mess2009
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4285
Csatlakozott: 2009.01.30. 11:58:28

2015.05.17. 08:33:46

azért ez is baromi érdekes.... a világ egyik leggazdagabb klubja és az a konklúzió, hogy rövid a kispad...?!
ennek ellenére, tény: a sérülések a Madridnál komoly tényezővé váltak ami tetőzött az Ancelotti - féle bénázás.
de én azért látok más okot is. anélkül, hogy elővenném a ki a jobb csontot a Messi - CR7 viszonylatban, amig az olasz a végletekig kifacsarta a Portugál majmot, LE. (és Bartolomeu!) ha harcok árán is de Messit egy más pályára állította ami nem csak a saját hatékonyságát növelte, de létrehozott egy "szörnyet" amit úgy hívunk hogy MSN.
és egyetértek: nem kell temetni a Realt elég csk így legyőzni :P , továbbá még hátra vannak a pontok az i-re ne kajabáljunk.....
Avatar
palesz77
Az Év fórumozója 2014 & 2015
Hozzászólások: 12854
Csatlakozott: 2008.07.19. 20:23:02
Tartózkodási hely: over the rainbow

2015.05.17. 08:32:18

Stalkyard írta:Hihetetlen sérüléshullám? Modric volt az egyedüli, aki hosszabb ideig, és többször volt sérült a kulcsemberek közül, James és Benzema kiesését közel sem nevezném olyan drasztikusnak, ráadásul nem is egyszerre voltak harcképtelenek ők ketten
...
Főleg olyan mélységű kerettel, ami nekik van
...
Mégegyszer: arról nem a sérülések tehetnek, hogy a Real láthatóan nem csapat, láthatóan nincs szisztéma a játékukban, és e mellé még Ancelotti teljesen kifullasztotta a kezdőjét, míg Illara és Khedira véresre ülték a seggüket a padon.
Vedd kis Messit a csapatunkból fél évre, mellé Suárezt és Rakiticet is 1-2 hónapra, aztán nézzük meg milyen lenne a mi játékunk egy komoly csapat ellen. A Realnál Modric a motor - plusz Kroos, 2 motor van igazából, de akkor működik jól a gép, ha mindketten játszanak -, nélküle olyan halott a játékuk, mint nekünk lenne Messi nélkül. Mert ne legyen kétségünk, Messi nélkül egy ilyen kreatív középpályával sehol nem lennénk.. Benzema szintén kulcsfontosságú - még ha itt le is becsülik sokan -, kell nagyon a támadósorukba, James meg konkrétan a legtöbb helyzetet kidolgozó játékos emlékeim szerint. Egyáltalán nem lehet félvállról venni a sérüléseiket, ha mi szenvedtünk volna ilyen mértékű sérüléshullámmal, egész biztos vagyok benne, hogy sehol nem lennénk most esélyesek az első helyre.

A keretük meg nekik se mélyebb mint nekünk, a padról nem sok minőségi játékos tud beszállni, hosszútávú sérülésnél ez meg gáz ugye..

Szisztéma volt, amikor volt Modric. A tavaszi Classicot is uralták addig, amíg ő tudott pörögni - még ha ezt fáj is sokaknak beismerni itt. A mi csapatunk is szisztéma nélkülinek tűnik, ha az MSN-ből nem játszik valaki, vagy rosszul teljesítenek ketten - lásd München elleni második félidő is. Abban viszont egyetértek, hogy Carlo igen elcseszte, hogy nem rotált, úgyhogy ő is nagyban tehet erről az egészről.
noname írta: A Real játéka teljesen stílustalan idén is. Leginkébb arra alapoznak, hogy az ő játékosaik jobbak, mint az ellenfélé és valaki majd alkot valamit. Lásd a Clasicon is. Mégha a pályán nagyon agresszívak is voltak, rendesen kidolgozott helyzetük alig volt. A gólt Benzema hatalmas villanása hozta a semmiből.
Mert mi mire alapozunk? Arra, hogy az MSN megver mindenkit.. Mellé a védekezésünk patentül össze van rakva, ez tény, a Realé kevésbé, kb ennyi a különbség - ez tudom, hogy nem elhanyagolható, Luchonak ezért nem lehetünk elég hálásak.

Amúgy meg Suárez gólja kidolgozott akció volt? Be voltunk szorítva már vagy 30 perce - szünet előtt is ők nyomtak -, majd Alves adott egy olyan passzt, hogy csak lestem, aztán Suárez azt klasszis módon befejezte. Semmivel nem volt kidolgozottabb akció, mint a Real gólja..
noname írta:Ezzel szemben a Barcánál elég egyértelműen látszik mi a terv, még akkor is, amikor az nem működik.
Erre meg kíváncsi lennék, hogy a Valencia ellen - 0-1 -, A Sociedad ellen - 1-0 oda -, meg a Malaga ellen - 0-0 - pl te milyen elképzelést láttál a játékunkban..
Avatar
danianevem
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1700
Csatlakozott: 2008.07.05. 12:03:43
Tartózkodási hely: Bp/Eger

2015.05.17. 08:19:21

A MARCA számításai szerint:
- BBC 2015-ben: 37 gól
- MSN 2015-ben: 74 gól

A madridi trió összesen 94-nél jár (3-mal kevesebb, mint tavaly), a barcelonai meg 114-nél. Modric ide-vagy oda, a legdurvább különbség itt volt ebben az évben.
LG
Az Év fórumozója 2016
Hozzászólások: 21271
Csatlakozott: 2004.12.17. 21:03:01

2015.05.16. 23:11:50

palesz77 írta:http://index.hu/sport/futball/2015/bl/2 ... ka_kudarc/

Ez meg még jobb cikk szerintem.
Mind2 cikk teszik, főleg ezzel értek egyet. Éppen ezért nem is temetném a Realt, ha cikkben említett problémákon javítani tudnának, jövőre nagyon komoly ellenfelek lehetnek. Persze ehhez az kéne, hogy Perez ne kezdjen nyáron ámokfutásba.
Válasz küldése