Ligue 1 - Franciaország

Foci a Barçán kívül
Avatar
Bob_Marley
Presidente del Barça
Hozzászólások: 19613
Csatlakozott: 2010.02.06. 19:42:14

2015.03.19. 21:32:15

Petr írta:Bob, már többször említetted, hogy rajongsz a francia fociért, tetszik a játékuk. Komolyan érdekel, mi fogott meg bennük? Nem visz rá a lélek, hogy őket nézzem, valamiért taszítanak a játékukkal együtt.
Erre könnyű a válasz. Éltem kint Franciaországban, így maga a közeg sokat segített ebben (meg kell nézni egy OM vagy kisebb csapatok meccseit milyen hangulat van), illetve nagyon szeretem a sokat hajtó játékosokat és Franciaországban rengeteg "futónéger" van, akik meghalnak a pályán. Ráadásul jó tudatos játékot játszik nem egy csapat, s biztos meccsek szinte nincsenek is. Lens , St. Etienne, Nantes Bordeaux, Lyon stb mind olyan pályák, ahol bárkinek szép feladat nyerni. Sajnos az embernek nincs 36 órája egy nap, így ritkábban jutok el oda, hogy megnézzek egy-egy bajnokit, de a nemzetközi meccseken azért folyamat figyelem mit alkotnak a franciák. Vannak itt még a fórumon OM szurkolók, úgyhogy szerencsére nem egy ismeretlen fogalom a francia futball másnak sem.

Ja és szeretem a francia hip-hopot. :D

Amúgy meg a kedvenc videóim egyike:
En avant les Marseillais !! (OM All Stars)

Plusz az emberben szerintem gyerekként rögzül egy-egy csapat. Nekem így lett pl az Barcelona, Inter, Marseille, Ajax is. Ezek a csapatok a 90-es években "divatcsapatok" voltak mai szóval, pedig a történet arról szólt, hogy őket lehetett látni nem úgy mint ma, amikor a grönlandi fókavadászok meccsét is közvetítik. És megszerettem ezeket a csapatokat.
Kép
Kép
Kép
Petr
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2144
Csatlakozott: 2013.10.31. 15:46:41
Tartózkodási hely: Az ország legszebb városának a legszebb utcája

2015.03.19. 21:10:31

Bob, már többször említetted, hogy rajongsz a francia fociért, tetszik a játékuk. Komolyan érdekel, mi fogott meg bennük? Nem visz rá a lélek, hogy őket nézzem, valamiért taszítanak a játékukkal együtt.
Avatar
18Barca99
Capitá del Barça
Hozzászólások: 928
Csatlakozott: 2009.12.08. 19:36:08
Tartózkodási hely: Budapest

2015.03.19. 11:17:04

herlius írta:Nem néztél te itt be valamit? Vagy már tudod a hétvégi meccs eredményét?
Szerintem teljesen egyértelmű, hogy a tavalyi szezon bajnokságbeli eredményekre gondolt.. :wink:
Ha el kell törnöm valamimet a pályán, akkor eltöröm, és nem panaszkodom, ha ez segít az edzői stábnak és a csapatomnak. Ez a fajta elkötelezettség a legfontosabb, hogy meglegyen mindenkiben. - Ivan Rakitic
herlius
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1434
Csatlakozott: 2008.11.10. 11:55:35
Kapcsolat:

2015.03.19. 11:09:43

barca0417 írta:...
Az angol bajnok City pedig örülhet hogy ennyivel megúszta a spanyol 2. helyezettel szemben
Nem néztél te itt be valamit? Vagy már tudod a hétvégi meccs eredményét?
Avatar
noname
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 8245
Csatlakozott: 2006.03.19. 18:39:34
Tartózkodási hely: Margitta/Kolozsvár

2015.03.19. 11:00:40

Az angolok talán leginkább edzők terén vannak most lemaradva:

Pellegrini egyszerűen naiv. A poén az, hogy Luis Enrique jobban idomult a City taktikájához, mint Pellegrini a miénkhez, pedig nem a Barca volt szorult helyzetben. A city próbált dominálni a pályán, aminek az eredménye az lett, hogy a 3 csodacsatárunk szinte mindig 4-5 nehézkes védőre vezethette a labdát lendületből. A City be kellett volna álljon védekezni és lendületes támadásokkal kellett volna próbálkozzanak. Úgy lett volna némi esély. Ehelyett úgy álltak ki ellenünk, mint az átlag angol csapatok ellen, holott pont abban sokkal jobb a Barca a Citynél, amivel Angliában a City nyeri a meccseket.

Mourinho: mindig is egy darab taktikája volt: az antifoci, ami pár évig működött, de már évek óta mindenhol csődöt mond vele.

Wenger: :lol: Olyan naiv mint Pellegrini és az egyetlen nagy igazolása az utóbbi évekből Sanchez volt, miközben csak a Barca 3 csapatkapitányt vett el tőlük.

A többi csapatról nem is érdemes beszélni. Még talán az MU az, ahol a keret elég ütős lehet, de még legalább 2 év kell, mire a játékosok túlteszik magukat SAF-on és addigri lehet LvG-t is kirúgják.

Hiába a jó keretek, ha egyszerűen semmi taktikai felkészültség. Lásd tegnap: a Barca alacsony, megfogható kontrákkal, ehhez képest a Barca nyerte a fejpárbajok kb 80%-át és a Barca kontrázott. :twisted: Luis Enrique még szinte amatőr edző, de hülyét csinált Pellegriniből.
A Fifa egy szégyen
Avatar
barca0417
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2041
Csatlakozott: 2006.10.27. 18:06:27
Tartózkodási hely: erre-arra

2015.03.19. 10:13:54

Most akkor miért is az angol bajnokság a legerősebb? Max a legkiegyenlítettebb, ezt aláírom, és az angol kis csapatokban több ismert játékos van mint a spanyol, olasz, német kis csapatokban.
De amúgy meg az angol nagy csapatok jelenleg le vannak maradva Európa élmezőnyétől, és ez most nem olyan véletlen dolog hogy nem sikerült bejutniuk a legjobb 8-ba, ez megfelel a jelenlegi erőviszonyoknak.
Az Arsenal a papíron leggyengébb csapattal szemben esett ki,
A Chesea csak Diego Costa gyökérségeivel tudja felhívni a figyelmet magára,
Az angol bajnok City pedig örülhet hogy ennyivel megúszta a spanyol 2. helyezettel szemben.
Hogy a Liverpool csoportköri játékát ne is említsem.
Kép
Petr
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2144
Csatlakozott: 2013.10.31. 15:46:41
Tartózkodási hely: Az ország legszebb városának a legszebb utcája

2015.03.16. 13:34:08

MQuCsabi írta:Nézte valaki a PSG meccsét? Miket fújt a mélynövésű, hogy ennyire kiakadt rá Ibra?
Volt róla egy nagyon jó videó, de most nem találom. Történt olyan is, hogy a bordeaux-i játékos hazaadta a labdát a kapus pedig simán felvette és a bíró nem fújt semmit.
Avatar
MQuCsabi
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6340
Csatlakozott: 2007.07.12. 14:50:03
Tartózkodási hely: Budapest

2015.03.16. 13:24:42

Nézte valaki a PSG meccsét? Miket fújt a mélynövésű, hogy ennyire kiakadt rá Ibra?
Kép
Avatar
messideco
Presidente del Barça
Hozzászólások: 12235
Csatlakozott: 2008.07.08. 16:49:07

2015.03.12. 09:21:20

(Lassan nyithatnátok egy Eb 2016 topicot :) )

Bár rajtam kívül csak kb. három embert érdekel, de közzéteszem: Hiddink kihírdette a holland válogatott keretét a törökök elleni selejtező és a spanyolok elleni barátságos mérkőzésre.

Kapusok:
Jasper Cillissen (Ajax), Tim Krul (Newcastle United), Kenneth Vermeer (Feyenoord), Jeroen Zoet (PSV)

Védők: Gregory van der Wiel (Paris Saint Germain), Ron Vlaar (Aston Villa), Stefan de Vrij (Lazio), Daley Blind (Manchester United), Daryl Janmaat (Newcastle United), Jetro Willems (PSV), Jeffery Bruma (PSV), Ricardo van Rhijn (Ajax), Joel Veltman (Ajax), Sven van Beek (Feyenoord)

Középpályások: Wesley Sneijder (Galatasaray), Nigel de Jong (AC Milan), Georginio Wijnaldum (PSV), Jordy Clasie (Feyenoord), Leroy Fer (Queens Park Rangers)

Csatárok: Arjen Robben (Bayern Munich), Klaas-Jan Huntelaar (Schalke 04), Ibrahim Affelay (Olympiakos), Eljero Elia (Southampton), Memphis Depay (PSV), Luciano Narsingh (PSV), Luuk de Jong (PSV), Quincy Promes (Spartak Moscow), Bas Dost (Wolfsburg)

Pár észrevétel:
- Dost vagy Huntelaar kitűnően fogja pótolni a sérült van Persiet, jó formában vannak szerencsére :)
- A középpálya vékonynak tűnik, van der Vaart ismét nincs benne a keretben, egyelőre még a fiatalokhoz pl. Maher nem nyúl Guus. Visszatér Fer a sérülése után. De Guzman nagyon nem kell a szövetségi kapitánynak... Kellene egy jó Strootman :(
- Öt ember ebből ugye kiesik a szűkítés miatt. Tippre: egyik kapus, Wiel (aki csak padozik a PSG-ben ismét) vagy Rhijn, Beek, Elia, Promes
"And my heart will leave you never."
Avatar
Capon
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 5390
Csatlakozott: 2005.08.26. 20:17:06
Tartózkodási hely: Budapest VIII-XV-ker Rezervátum

2015.03.05. 15:14:38

http://www.nemzetisport.hu/minden_mas_f ... it-2398817" target="_blank

Szomorú történet, kicsit elszorult a torkom.
Klinsmann; Rivaldo; Maldini; Nesta; Puyol; Xavi; Ronaldinho; Iniesta; Messi
Alcantara
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3985
Csatlakozott: 2011.08.30. 09:31:30

2015.03.05. 08:57:21

https://www.youtube.com/watch?v=jGlBAPg0gS4" target="_blank

Nem tudom mennyi a világcsúcs, de ez közelíthet hozzá, a játékpercek minimalizálását tekintve.
Remek csere volt.
Avatar
MatyiG
Adminisztrátor
Hozzászólások: 18362
Csatlakozott: 2009.01.27. 14:10:25
Tartózkodási hely: Budapest/Jászberény

2015.03.03. 17:31:51

Petr írta:Most goals+assists in 2015: Messi 24 - Dost 15 - Suarez 14 - Berahino 13 - Kane 12 - Griezmann Robben DeBruyne Neymar 11 [via @barcastat]
BBC-nek mennyi van összesen? 20? :mrgreen:
Petr
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2144
Csatlakozott: 2013.10.31. 15:46:41
Tartózkodási hely: Az ország legszebb városának a legszebb utcája

2015.03.03. 17:02:52

Most goals+assists in 2015: Messi 24 - Dost 15 - Suarez 14 - Berahino 13 - Kane 12 - Griezmann Robben DeBruyne Neymar 11 [via @barcastat]
Avatar
messideco
Presidente del Barça
Hozzászólások: 12235
Csatlakozott: 2008.07.08. 16:49:07

2015.03.03. 13:20:49

Van Praag tervei dióhéjban
Remélem ő nyeri a választásokat, szvsz a legjobb kandidált.

Hosszabban
"And my heart will leave you never."
Avatar
hank1ee
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2512
Csatlakozott: 2013.02.27. 03:08:33

2015.03.03. 12:12:42

Biztos, hogy nem ítéltek büntetőt Hugo Almeidának, a kommentekből is kivehető. Nyilván játékvezetői labda következett. Itt az a szabály lépett érvénybe szerintem, hogy két pályán lévő labda esetén meg kell állítani a játékot. Tényleg sportszerűtlen volt, mert kirúghatta volna, stb. de jól járt vele a csapata. :D Akárhogyis, nem mondjuk egy banánnal vagy üveggel dobta telibe a labdát, hanem labdával, magával a játékszerrel, lehet csak puha volt a másik és nem tetszett neki, aztán ezzel akart játszani... :mrgreen: Szóval a játékvezetőnek ha két labda kerül a pályára, meg kell állítani a játékot, ezt rögzíti a szabály, azért meg gondolom nem lehetett megbüntetni, hogy nem rúgta ki. Bár ez hülyén hangzik, mert bármikor ha bekerül egy második labda, neki is állhatnának focizni vele az meg milyen lenne már... Turan meg egy idióta, simán fejbedobhatta volna azzal a stoplissal a partjelzőt, az súlyosabb eset szerintem.
"Hány dobja az álmait, hogy mindegy már csak legyen más, de be kell lásd, bármilyen trét hoz az élet le kell rázd"

"A látványos játék alapja a futball szeretete." - Varga Zoltán
"Szerettünk, akartunk, és tudtunk futballozni." - Puskás Ferenc
Avatar
Bob_Marley
Presidente del Barça
Hozzászólások: 19613
Csatlakozott: 2010.02.06. 19:42:14

2015.03.03. 11:02:29

Ha meghosszabbított kéznek számít akkor engem meggyőztél. Erről még nem hallottam hogy van ilyen, de ezek szerint kéznek minősül.
Kép
Kép
Kép
Avatar
Pocsa11
Jugador del Barça
Hozzászólások: 231
Csatlakozott: 2008.02.18. 21:07:47
Tartózkodási hely: Debrecen

2015.03.03. 10:35:02

Siettem, bocsánat :D Szóval: Minden tárgy, amit a játékos eldob, a keze meghosszabbításának számít (cipő, labda, műbroki, bármi). Attól még, hogy két labda volt a pályán az nem számít. A játékvezetőnek abban az esetben kell megállítani a játékot, amennyiben az ő véleménye szerint az zavarólag hat a játékra. Mivel ebben az esetben nem zavarta a játékot, mert a játékos kezében volt, így nem kellett megállítani a játékot. Így viszont, hogy eldobta és el is találta, az előbb leírtak miatt szándékos kezezésnek minősül és sportszerűtlen is. (Turan esetében a cipő eldobását a jv felé ütési kísérletnek kell venni, egyből piros a fentebb leírtak miatt.)
Avatar
MQuCsabi
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6340
Csatlakozott: 2007.07.12. 14:50:03
Tartózkodási hely: Budapest

2015.03.03. 10:04:10

A testtel odalépés sima, tudok esni ;) A bokakocc kicsit nekem alattomos, mert általában hátulról jön, nem számít rá az ember. Azért lehet kapnál :P

Fórum találkozón ott a lehetőség 8)
Kép
Avatar
Bob_Marley
Presidente del Barça
Hozzászólások: 19613
Csatlakozott: 2010.02.06. 19:42:14

2015.03.03. 10:00:37

MQuCsabi írta:Jogos. Itt már csak a játékvezetői zsuga és a közvetett szabadrúgás közt megy a vita, de ez ízlés, nézőpont kérdése. Én tudom magamról, hogy azt is útálom, ha fun focin valaki beleüt kézzel, mert tök felesleges, ellenben nagyon idegesítő. Tudom, hogy nem vérre megy, de pont ezért tartom ezeket feleslegesnek.
Itt meg lehetett érteni az okát, ment is a büntetés.
Hű akkor ha ellenem fociznál akkor imádnál. :D Én simán beleütök adott esetben a labdába ha nagy gáz van. Nyilván nem arra játszok, meg nem is rendszeres, de én fun focit se nagyon tudok játszani. Lerúgni nem szoktam azért senkit, de ha adott esetben előbb van a csatár akkor testtel odalépés vagy bokakocc az alap. :lol: Saját kapudba a labda nem kerülhet ez alap szabály, enélkül nem lehet pályára lépni tök mindegy hogy VB döntő vagy foci az utcán. Amíg valaki testi épségét nem fenyegetik, addig nálam a szabálytalanság mint fogalom az szükséges rossz kategória. Ahogy nagyon sok labdajátékban úgy a fociban is elengedhetetlen néha a szabálytalanság.
Kép
Kép
Kép
Avatar
MQuCsabi
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6340
Csatlakozott: 2007.07.12. 14:50:03
Tartózkodási hely: Budapest

2015.03.03. 09:53:01

Jogos. Itt már csak a játékvezetői zsuga és a közvetett szabadrúgás közt megy a vita, de ez ízlés, nézőpont kérdése. Én tudom magamról, hogy azt is útálom, ha fun focin valaki beleüt kézzel, mert tök felesleges, ellenben nagyon idegesítő. Tudom, hogy nem vérre megy, de pont ezért tartom ezeket feleslegesnek.
Itt meg lehetett érteni az okát, ment is a büntetés.
Kép
Avatar
Bob_Marley
Presidente del Barça
Hozzászólások: 19613
Csatlakozott: 2010.02.06. 19:42:14

2015.03.03. 09:44:52

Büntetés megvolt, mert sárga járt érte. Az ilyen csínytevések szerintem beleférnek. Nem verekedett nem üvöltözött nem rinyált. Szabálytalan volt de pont úgy hogy gól ne legyen és komolyabb veszély se. Sárgát megért a sportszerűtlenségért, de több nem. Az meg hogy kirúgják? Olyanért nem lehet valakit megbüntetni, mert nem rúgott ki egy labdát. A bírónak kell megállítani a játékot, ha nem teszik meg pl sérülésnél vagy ha két labda van a pályán. Lehet írni hogy íratlan szabály, meg sportszerűség ami igaz is, csak attól még nem kötelező és ha valaki nem teszi meg akkor a bírónak kell közbelépnie. Itt is ez történt pluszban a sárga a dobásért járt.
Kép
Kép
Kép
Avatar
MQuCsabi
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6340
Csatlakozott: 2007.07.12. 14:50:03
Tartózkodási hely: Budapest

2015.03.03. 09:31:49

A gáz az, hogy ez mindenképpen gusztustalan cselekedet. Sportszerűtlen. Nem a leleményességről szól feltétlenül a futball, lehet rajta nevetni, de ha mi megyünk kapura és valaki "kidobja" alólunk a labdát, akkor azért megenne a düh.
Ha tizenegyest nem is, de közvetett szabadrúgást mindenképp adtam volna. Plusz a sárga.
Kép
Avatar
csababarca
Az Év Fórumozója - 2021
Hozzászólások: 15491
Csatlakozott: 2005.10.03. 21:19:38
Tartózkodási hely: Dabas

2015.03.03. 09:16:16

Tök mindegy,hogy került be a labda, általában ilyenkor a játékosok kirúgják pályán kívülre, nem felveszik,és cipelik.
Játékvezetői labda is érthető döntés, még ha szerintem szabály szerint büntetőnek kellett volna következnie...de hát ez a török liga, a bundázás melegágya, gondolom itt se volt tiszta a meccs, pláne ha ilyeneket engednek,hogy gólhelyzetben lévő játékost akadályozzanak büntetlenül.
"Amikor nézzük Őt, akkor értsük meg ez egy sajátos játékos akit látunk, ez totálisan egyedi. Háromszor verte meg úgy Gvardiolt, hogy az magasabb, erősebb, gyorsabb, fiatalabb, energetikusabb. Ezt írd már le nekem számokkal. Ez mutatja azt, hogy micsoda valójában a futball."
Avatar
Bob_Marley
Presidente del Barça
Hozzászólások: 19613
Csatlakozott: 2010.02.06. 19:42:14

2015.03.03. 09:07:37

Az ha két labda van a pályán szerintem sokkal erősebb kitétel minthogy valaki fekszik. Itt a bírónak észlelnie kellett volna hogy valaki felvette a labdát. Mondjuk sajnos nem látszódik, de az is kérdés hogy került az hozzá? :D Mert ha valahol kiment ő utána ment de a bedobást nem onnan végezték el akkor az megint szabálytalan. :D Persze ez feltételezés, de tényleg hogy került a labda a kezébe és a bíró miért nem fújt pár méterről látta az esetet. Az egyértelmű hogy szabálytalan volt ez nem is kérdés, de büntető semmiképp nem lehetett.

Amúgy utána olvastam és játékvezetői labda következett, szerintem ez is volt a jó ítélet.
Kép
Kép
Kép
Avatar
csababarca
Az Év Fórumozója - 2021
Hozzászólások: 15491
Csatlakozott: 2005.10.03. 21:19:38
Tartózkodási hely: Dabas

2015.03.03. 09:00:21

Nekem amúgy mindegy, szerintem nem volt szabályos, és az,hogy a bíró nem avatkozott közbe, az megint olyan,hogy nem feltétlen hiba.
Amikor fekszik valaki a pályán papíron ott is meg kéne állítania a játékot, attól,hogy nem teszi,még nem lehet gusztustalankodni,mert hogy úgyis állna a játék.
"Amikor nézzük Őt, akkor értsük meg ez egy sajátos játékos akit látunk, ez totálisan egyedi. Háromszor verte meg úgy Gvardiolt, hogy az magasabb, erősebb, gyorsabb, fiatalabb, energetikusabb. Ezt írd már le nekem számokkal. Ez mutatja azt, hogy micsoda valójában a futball."
Válasz küldése