Barça vs. Real - El Clásico

Foci a Barçán kívül
Avatar
danianevem
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1700
Csatlakozott: 2008.07.05. 12:03:43
Tartózkodási hely: Bp/Eger

2015.01.15. 21:48:11

visca el barca írta:jó. sokkal gyengébb csapat mint a real. legalább is ellenük több esélyünk van.
Értem én, csak nehogy az legyen, mint amit MessiNeymarSuarez is írt, hogy sérülésekkel végződik a párharc. A bajnokin pl. a második félidőben Neymar valamennyi labdaérintése faulttal végződött...
Avatar
visca el barca
Presidente del Barça
Hozzászólások: 20964
Csatlakozott: 2005.02.01. 13:13:37

2015.01.15. 21:40:36

danianevem írta:Nem akarok ünneprontó lenni, de jó az nekünk, ha a favágókkal kell majd játszanunk?
jó. sokkal gyengébb csapat mint a real. legalább is ellenük több esélyünk van.

állítólag reus aláírt a reálhoz. ha ez igaz, akkor bélt tuti továbbadják
Like a soul without a mind, in a body without a heart, I'm missing every part...
Kép
Avatar
MessiNeymarSuarez
Presidente del Barça
Hozzászólások: 10110
Csatlakozott: 2014.10.18. 14:14:18
Tartózkodási hely: Budapest

2015.01.15. 21:32:38

danianevem írta:Nem akarok ünneprontó lenni, de jó az nekünk, ha a favágókkal kell majd játszanunk?
Én sokkal jobban örültem volna a Realnak, egyrészt azért El Classico az mégis csak El Classico..
Másrészt meg ez az Atletico a fél csapatunkat le fogja rúgni úgy hogy hónapokra kidőlnek, persze nem is fognak kapni semmit olyan belépőkért mint pl a vasárnapi Neymar elleninél.
Avatar
danianevem
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1700
Csatlakozott: 2008.07.05. 12:03:43
Tartózkodási hely: Bp/Eger

2015.01.15. 21:28:53

Nem akarok ünneprontó lenni, de jó az nekünk, ha a favágókkal kell majd játszanunk?
MessiCesc
Capitá del Barça
Hozzászólások: 591
Csatlakozott: 2013.07.26. 14:51:09

2015.01.15. 21:14:58

Torres a nagy kedvenc... :) Ezek után pláne .... :lol:
Avatar
rrobbiefcb
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 361
Csatlakozott: 2010.12.04. 19:27:34

2015.01.15. 21:13:07

mi van ezzel a Torres gyerekkel? :)
Alcantara
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3985
Csatlakozott: 2011.08.30. 09:31:30

2015.01.15. 21:07:50

Érdekes volt látni Pepét, ahogyan "szánkóval védekezik" a zöld gyepen.
Tökéletes siklás volt! :mrgreen:
Avatar
hady
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2852
Csatlakozott: 2005.12.06. 12:18:01

2015.01.15. 21:06:22

Torres...hmmm...2..
Avatar
ZBarca
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2717
Csatlakozott: 2013.07.18. 18:18:47
Kapcsolat:

2015.01.15. 21:06:00

Torres!!! :D
Kép
Avatar
soadroli
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 5220
Csatlakozott: 2008.05.17. 19:50:58

2015.01.15. 21:05:47

mi ez :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
Kép
Avatar
Tobias88
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1623
Csatlakozott: 2005.12.21. 20:08:13

2015.01.15. 20:54:50

Én Ronaldo-tól amúgy nagyon rég nem láttam igazi távoli gólt, Messi többször lő gólt a 16oson kívülről, volt is statisztika róla. Roncika most is annyit csinál hogy belerúgja az emberbe és reklamálja hogy kéz, a szokásos. Egyiknél láb volt, másiknál meg leszorítva teljesen (na ezeket adják meg a Reálnak nagyon nagy számban)
94:39 6 - 1
Avatar
Tivornya
Capitá del Barça
Hozzászólások: 736
Csatlakozott: 2008.10.14. 17:39:21
Tartózkodási hely: Dunabogdány

2015.01.15. 20:21:24

Észrevételeznék :)

Gyorsaság: Messi<CR - sehol nem számít, asszonynak is mindegy, hogy 3, vagy 4 perc alatt érek haza a kocsmából :D
Sebesség labdával/indulósebesség: Messi>Cr - a fociban ennek már van értelme (az 1. hasonlítgatásoddal ellentétben) és szerintem is Messi a királyabb
Játékintelligencia: Messi>Cr - természetesen 8)
Cselezőkészség: Messi>Cr - természetesen 8)
Fejjáték: Messi<Cr - Messi BL-döntőben is fejelt gólt a világlegjobbkapusának, kár ezért az összehasonlításért
Fizikai felépítés: Messi<Cr - természetesen...ránézésre egy kafferbivaly nyilván erősebb, mint egy óriáspolip
Ösztönösség/kreativitás: Messi>Cr - természetesen 8)
Szabadrúgások: Messi>Cr - ezt inkább mindkét fél részéről csendben hanyagolnám :)
Lövőtechnika (távoli lövések) Messsi<Cr - Miért is? Mert passzolás helyett ellövi Alves módra, ha kell, ha nem? :D
Passzjáték: Messi>Cr - természetesen 8)
Mentális erő: Messi<Cr - természetesen :(

Valami hasonló jött ki, ami azért érdekes mert mindenki azzal jön, hogy Cr mennyivel komplettebb játékos, de sosem értettem miből szűrik le. - Rontottam Cr általad kihozott arányán, remélem nem bánod :)

Amúgy kíváncsi vagyok ki mennyire ért vele egyet vagy hogy egészítené ki.
„Egy nép csak úgy semmisül meg, ha önmagát semmisíti meg. Önmagát a nép úgy semmisíti meg, ha múltját már nem látja, jelenében csavarog, jövőjében nem hisz."
„Nemzetünk szolgálatában meghalni lehet, de elfáradni soha!"
Avatar
Rivaldo11
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 8005
Csatlakozott: 2006.08.22. 11:44:15
Tartózkodási hely: Budapest

2015.01.15. 20:18:52

http://www.goal.com/en/news/12/spain/20 ... lo?ICID=OP" target="_blank
Capello is csatlakozott a fogalmatlanok, futballhoz nem értők társaságához (Ibra, ronaldo mellé tökkek között.)
Rivaldo-A Legnagyobb.
Avatar
Dr.Dre
Capitá del Barça
Hozzászólások: 592
Csatlakozott: 2012.08.23. 17:04:58
Tartózkodási hely: Szerbia,Vajdaság (Szaján)

2015.01.15. 20:15:45

visca el barca írta:egyből megy a "kupa úgy sem fontos" duma :lol:
És milyen igaz. Torres gólja után írtam az egyik real-os haveromnak, és az a válasz jött, hogy:
"Jólvan a kupa nem nagy cucc"
:lol:
Kép

Titi - The Legend!
Avatar
visca el barca
Presidente del Barça
Hozzászólások: 20964
Csatlakozott: 2005.02.01. 13:13:37

2015.01.15. 20:13:43

jól van, remélhetőleg el is szálltak.. egyből megy a "kupa úgy sem fontos" duma :lol:
Like a soul without a mind, in a body without a heart, I'm missing every part...
Kép
Avatar
hady
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2852
Csatlakozott: 2005.12.06. 12:18:01

2015.01.15. 20:07:15

Torres0_1..:-)
BFC
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 383
Csatlakozott: 2014.07.15. 17:55:16

2015.01.15. 20:03:10

Tobias88 írta:Hány tizenegyest kap ma Ronaldo?
A: 0, B: 1, C: 2, D: 3

Én a C-re tippelek Cé miatt :)
Remélem az Atma nem úgy játszik mint ellenünk mert akkor itt is kapnak egy 3at
Egyet legalább fog kapni úgyhogy B. :D
Avatar
Tobias88
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1623
Csatlakozott: 2005.12.21. 20:08:13

2015.01.15. 19:54:33

Hány tizenegyest kap ma Ronaldo?
A: 0, B: 1, C: 2, D: 3

Én a C-re tippelek Cé miatt :)
Remélem az Atma nem úgy játszik mint ellenünk mert akkor itt is kapnak egy 3at
94:39 6 - 1
Avatar
ferninho
Madridista
Hozzászólások: 2345
Csatlakozott: 2009.03.01. 00:01:06

2015.01.15. 19:33:49

Res írta:Ha nem olyan peches, hogy egy időszakban születik Messivel, akkor nincs miről beszélni, mert ő lenne a legjobb és már vagy 7-8 aranylabdája lenne.
CR nem tartana itt Messi nélkül, ez 100%
CRnek Messi még mindig egy nagyon komoly motivalóerő és az is volt és lesz is az évek során.
Ha Messi nincs lehet CR még mindig cselezgetne, mert nem lenne rákényszerítve erre a temérdek gólra, hogy ő legyen a legjobb.
madridista
Avatar
Messi2015
Barça B
Hozzászólások: 35
Csatlakozott: 2015.01.11. 13:38:02

2015.01.15. 17:28:09

Chino írta: Abszolut nem erről van szó, ezt már többen is írták. Bizonyította is már Cr, hogy mennyi tehetség van benne és képes a látványos játékra, leginkább a MU-s korszakában.
Azonban azzal szerintem nem lehet vitatkozni, hogy ebből már csak nyomokban látni valamit, mert alárendelte magát, a játékát egy másik stílusnak, ami inkább a fizikai adottságokra épül.
Ettől persze nem lett rosszabb játékos, sőt... A csapatának is sokkal hasznosabb ezzel, ezzel együtt én nem tudom akkora játékosnak tartani. Nyilván annak is köszönhető, hogy sokat változott a labdarúgás, jobban érvényesülnek ezek a tulajdonságok.
Az a "szerencséje" szerintem (akár Messivel együtt), hogy manapság nincsenek olyan játékosok, mint anno Ronaldinho, Rivaldo, Zidane, Ronaldo stb. így az alapján dől el egy ilyen aranylabda, hogy melyiküknek volt jobb szezonja.

Ezt a maximalizmust, elszántságot, munkát stb. amit emlegetnek én eléggé túlmisztifikáltnak tartom. Úgy beszélnek erről, mintha ő lenne a világon az egyetlen aki ezt csinálná, ilyen lenne. Azon pedig eléggé meglepődtem, amit odaát olvasgattam róla. Nem ellenségeskedésből vagy szubjektíven írom, de oldalakon keresztül csak azt olvasgattam, hogy Messik bőven lesznek még, de Cr-ből soha. Rá még 50 év múlva is emlékeznek, mikor a többieket már elfelejtik... :shock:
Szóval eléggé megdöbbentem. Nyilván számít hogy most kapott aranylabdát, viszont mikor Messi kapta akkor vicc volt, meg nem számít semmi stb.
Ezzel semmit nem akarok elvenni az érdemeiből, mert megérdemelte a szezonja alapján viszont én többre becsülöm, a kreativitást, ösztönösséget, ami eredményességgel is párosul. és ezt inkább a Bolhában, illetve pl. a fent felsorolt úriemberekben.

Gondolkodtam és ha már ennyire megy ez az összehasonlítgatás, néhány kritériumot, amik szerintem a legfontosabbak, összevetettem.

Gyorsaság: Messi<CR
Sebesség labdával/indulósebesség: Messi>Cr
Játékintelligencia: Messi>Cr
Cselezőkészség: Messi>Cr
Fejjáték: Messi<Cr
Fizikai felépítés: Messi<Cr
Ösztönösség/kreativitás: Messi>Cr
Szabadrúgások: Messi>Cr
Lövőtechnika (távoli lövések) Messsi<Cr
Passzjáték: Messi>Cr
Mentális erő: Messi<Cr

Valami hasonló jött ki, ami azért érdekes mert mindenki azzal jön, hogy Cr mennyivel komplettebb játékos, de sosem értettem miből szűrik le.

Amúgy kíváncsi vagyok ki mennyire ért vele egyet vagy hogy egészítené ki.
Szerintem teljesen vállalható amit összehasonlításként írtál. Igen a komplexitása bármelyiknek akkor lenne, ha a kettőt ötvöznénk. :mrgreen:
"Diego (Maradona) megtöltött minket érzelmekkel, de azt mondom, kétségek nélkül, hogy Messi jobb játékos, mint Maradona volt." Simeone
Avatar
Chino
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7466
Csatlakozott: 2009.05.07. 12:32:57
Tartózkodási hely: Debrecen

2015.01.15. 16:02:26

nagyi1244 írta:Én csak azon gondolkozom,hogy sokan azt mondjátok ő munkával,akarással érte ezt el.

Értem én magyarul nincs még egy ilyen focista aki ennyire szeretne focizni és ennyire akarná a sikert....

Más is lehetne ilyen jó csak nem akar vagy lusta :D

Ezzel a többi focistát is lenézitek szerintem.

Szóval van Messi aki hatalmas tehetség meg Cr aki szorgalmas a többi meg csak lézeng a pályán vágom....
Abszolut nem erről van szó, ezt már többen is írták. Bizonyította is már Cr, hogy mennyi tehetség van benne és képes a látványos játékra, leginkább a MU-s korszakában.
Azonban azzal szerintem nem lehet vitatkozni, hogy ebből már csak nyomokban látni valamit, mert alárendelte magát, a játékát egy másik stílusnak, ami inkább a fizikai adottságokra épül.
Ettől persze nem lett rosszabb játékos, sőt... A csapatának is sokkal hasznosabb ezzel, ezzel együtt én nem tudom akkora játékosnak tartani. Nyilván annak is köszönhető, hogy sokat változott a labdarúgás, jobban érvényesülnek ezek a tulajdonságok.
Az a "szerencséje" szerintem (akár Messivel együtt), hogy manapság nincsenek olyan játékosok, mint anno Ronaldinho, Rivaldo, Zidane, Ronaldo stb. így az alapján dől el egy ilyen aranylabda, hogy melyiküknek volt jobb szezonja.

Ezt a maximalizmust, elszántságot, munkát stb. amit emlegetnek én eléggé túlmisztifikáltnak tartom. Úgy beszélnek erről, mintha ő lenne a világon az egyetlen aki ezt csinálná, ilyen lenne. Azon pedig eléggé meglepődtem, amit odaát olvasgattam róla. Nem ellenségeskedésből vagy szubjektíven írom, de oldalakon keresztül csak azt olvasgattam, hogy Messik bőven lesznek még, de Cr-ből soha. Rá még 50 év múlva is emlékeznek, mikor a többieket már elfelejtik... :shock:
Szóval eléggé megdöbbentem. Nyilván számít hogy most kapott aranylabdát, viszont mikor Messi kapta akkor vicc volt, meg nem számít semmi stb.
Ezzel semmit nem akarok elvenni az érdemeiből, mert megérdemelte a szezonja alapján viszont én többre becsülöm, a kreativitást, ösztönösséget, ami eredményességgel is párosul. és ezt inkább a Bolhában, illetve pl. a fent felsorolt úriemberekben.

Gondolkodtam és ha már ennyire megy ez az összehasonlítgatás, néhány kritériumot, amik szerintem a legfontosabbak, összevetettem.

Gyorsaság: Messi<CR
Sebesség labdával/indulósebesség: Messi>Cr
Játékintelligencia: Messi>Cr
Cselezőkészség: Messi>Cr
Fejjáték: Messi<Cr
Fizikai felépítés: Messi<Cr
Ösztönösség/kreativitás: Messi>Cr
Szabadrúgások: Messi>Cr
Lövőtechnika (távoli lövések) Messsi<Cr
Passzjáték: Messi>Cr
Mentális erő: Messi<Cr

Valami hasonló jött ki, ami azért érdekes mert mindenki azzal jön, hogy Cr mennyivel komplettebb játékos, de sosem értettem miből szűrik le.

Amúgy kíváncsi vagyok ki mennyire ért vele egyet vagy hogy egészítené ki.
Forca Barca!!!!
Avatar
mahitoo
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1193
Csatlakozott: 2009.11.05. 17:38:37
Tartózkodási hely: Veszprém-Budapest

2015.01.14. 21:45:06

Leírtam már párszor erről a véleményemet. Ronaldo elképesztő játékos, a modern foci gladiátora, erős, gyors, hatékony, mindent tud, amit meg lehet tanulni. Messi meg több ennél. Dinho meg mind a kettőnél több volt. Csak benne annyi akarat és céltudatosság sem volt, mint Messiben. Élvezte a focit, az életet. Meg persze még mindig szerencsére. :) Tőlem C nyerhet még 4 aranylabdát, lőhet még 1000 gólt, akkor sem éri utol őket.

A 2 tábor: valóban kb ugyanaz az összetétel. Ha a 2 játékosra vetítem le, akkor azért van egy kis különbség. A sok "elmarasztaló kritika" (fikázás) mellett én érzek egy kis különbséget a "zselé" és a "gnóm" között. És míg C jogosan van megtalálva a viselkedésével, addig a "Messi álszent!!!" szöveget még nem láttam annyira bizonyítva. Ha igaz is, legalább próbálja tisztelni az ellenfelét, és nem azt mondani, hogy az aranylabda 1. 2. és 3. legesélyesebb jelöltje is én vagyok.

C-hez még annyit, hogy: példakép lehetne. De nem így. Az az ember példakép, aki kemény munkával a csúcsra jut, majd tudja, hogy honnan indult, és tisztel másokat is. Benne sajnos a teljesítményével egyenarányosan nőtt az egója is. Ez példa egy kiskölyöknek? Legyél minél jobb, majd utána kaksizz mindenki fejére, mert te vagy a király. Plusz még a hisztik, színészkedések, sírások, agresszív megnyilvánulások. Suarez kikerült az Aranylabda jelöltek közül, mert ismét harapott. Rendben. Jogos. CR kontra Godin eset? Azért ilyet ritkán látsz. Nem mondom, hogy töröljék a legnagyobb esélyest a listáról, de hogy még eltiltást sem kapott érte Spanyolországban. Bezzeg Messi csúnyán nézett, köpött a pályán, stb.

Kár, hogy nincs fórum 30 felettieknek amúgy. Én anno megtanultam tisztelni az ellenfelet a pályán is, és a lelátón is. A nethuszár kiskölykök, akik lehet még labdába sem nagyon rúgtak, max a FIFA-ban, osztják az észt a billentyűzeten. Sajnos akár a másik, akár a mi oldlalunkon megy a vita, vagy ritkán normális beszélgetés, jön valaki, és az egészet egy mondattal szétbarmolja.

Visszatérve a Messi-CR vitához. Ha más játékosok szempontjából szeretném NAGYJÁBÓL összehasonlítani fordított előjellel, akkor Zidane-Xavi. Szeretett karmesterünk akármennyire is jó volt, és nyert mindent többször is, Zidane-ban több volt.
"De a csaj adta meg a telefonszámát!!! Ez olyan, mintha elmennél vadászni, a szarvas kijön az erdőből, elveszi a puskádat, fejbelövi magát és bemászik a csomagtartódba. Persze hogy hazaviszed és megeszed!" :D
Avatar
rwin
Barça B
Hozzászólások: 45
Csatlakozott: 2014.07.17. 10:49:59

2015.01.14. 19:47:57

Messi2015 írta: Nem vágod, mert senki sem erről beszélt. [-X
CR nagyon tehetséges. Annak ideján a MU meccseit miatta néztem, mert rengeteg ösztönös dolgot csinált a pályán. A tehetségét nem, de az ösztönszerű fociját ott is hagyta a MU-ban és elképesztő akarással és szorgalommal egy terminátorrá képezte magát. Ez az igazság. Fizikálisan nagyon jó és amit tud azt párosította vele. Nagyon jól lő bárhonnan és nagyon gyors is. Góljai nagyrészét ezen tulajdonságok alapján lövi, mert mindent ennek rendel alá. Belőle a játékosság hiányzik, ami meg Leo-ban meg van. CR-től nem látok, max 5 meccs alatt egyszer olyan dolgot, ami teljesen váratlan, senki sem gondol rá stb, ezt Messi meccsenként többször is megteszi, viszont Leo-ból hiányzik az a fogcsikorgatós akarat, a mindenáron való megfelelés, amit CR-t jelen pillanatban a világ felé emeli. Messi játszani szeret, szórakoztatni, zseniális passzai és megoldásai mindenkit lenyűgöznek, még a Real szurkólókat is, csak hát nehéz bevallani, ezt én megértem :D Ez a különbség a két játékos között. Egyik sem rosszabb a másiknál, csak nagyon különböznek és én személy szerint szórakozni, ámúlni szeretek a meccseken, ezt pedig számomra a Barcelona és korábban Ronaldinho majd Messi garantálja már hosszú évek óta. Ettől nem kissebb egyéniség CR sem, csak más.
Már amikor kedve van hozzá. :mrgreen:

Számomra mondjuk Isco az, akinek minden meccsen van több olyan mozdulata is, ami miatt megéri focit nézni.
Avatar
Messi2015
Barça B
Hozzászólások: 35
Csatlakozott: 2015.01.11. 13:38:02

2015.01.14. 17:31:14

nagyi1244 írta:Én csak azon gondolkozom,hogy sokan azt mondjátok ő munkával,akarással érte ezt el.

Értem én magyarul nincs még egy ilyen focista aki ennyire szeretne focizni és ennyire akarná a sikert....

Más is lehetne ilyen jó csak nem akar vagy lusta :D


Ezzel a többi focistát is lenézitek szerintem.

Szóval van Messi aki hatalmas tehetség meg Cr aki szorgalmas a többi meg csak lézeng a pályán vágom....
Nem vágod, mert senki sem erről beszélt. [-X
CR nagyon tehetséges. Annak ideján a MU meccseit miatta néztem, mert rengeteg ösztönös dolgot csinált a pályán. A tehetségét nem, de az ösztönszerű fociját ott is hagyta a MU-ban és elképesztő akarással és szorgalommal egy terminátorrá képezte magát. Ez az igazság. Fizikálisan nagyon jó és amit tud azt párosította vele. Nagyon jól lő bárhonnan és nagyon gyors is. Góljai nagyrészét ezen tulajdonságok alapján lövi, mert mindent ennek rendel alá. Belőle a játékosság hiányzik, ami meg Leo-ban meg van. CR-től nem látok, max 5 meccs alatt egyszer olyan dolgot, ami teljesen váratlan, senki sem gondol rá stb, ezt Messi meccsenként többször is megteszi, viszont Leo-ból hiányzik az a fogcsikorgatós akarat, a mindenáron való megfelelés, amit CR-t jelen pillanatban a világ felé emeli. Messi játszani szeret, szórakoztatni, zseniális passzai és megoldásai mindenkit lenyűgöznek, még a Real szurkólókat is, csak hát nehéz bevallani, ezt én megértem :D Ez a különbség a két játékos között. Egyik sem rosszabb a másiknál, csak nagyon különböznek és én személy szerint szórakozni, ámúlni szeretek a meccseken, ezt pedig számomra a Barcelona és korábban Ronaldinho majd Messi garantálja már hosszú évek óta. Ettől nem kissebb egyéniség CR sem, csak más.
"Diego (Maradona) megtöltött minket érzelmekkel, de azt mondom, kétségek nélkül, hogy Messi jobb játékos, mint Maradona volt." Simeone
nagyi1244
Barça B
Hozzászólások: 52
Csatlakozott: 2011.11.19. 20:54:30

2015.01.14. 15:48:11

visca el barca írta:
rwin írta:Olyan érdekes nézni a két szurkolótábor viselkedését, ahogy mindegyik fél azt hiszi, hogy "mi vagyunk a jó és korrekt arcok, míg az ellenség undorító a csapatával és játékosaival együtt", pedig szinte semmi különbség nincs köztünk. A saját csapatunk hibáinak nagy részét elnézzük vagy legalábbis megmagyarázzuk, míg az ellenfél legapróbb félrelépésénél is azonnal beindulnak a billentyűzetek és csak írunk és írunk.
pedig a ti csapatotok undorítóbb :mrgreen:

amugy ez az élet elég sok területén így van... nem csak a focira jelemzőő
Bele is betegednénk ha nem piszkálhatnánk egymást :D
Válasz küldése