Bundesliga / DFB Pokal

Foci a Barçán kívül

Ki nyeri a 2022-23-as idényt?

A szavazás 2022.11.01. 06:22:12-kor befejeződött.

Bayern München
5
83%
Más csapat
1
17%
 
Szavazatok száma: 6
Avatar
danianevem
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1700
Csatlakozott: 2008.07.05. 12:03:43
Tartózkodási hely: Bp/Eger

2014.10.26. 08:13:36

Nyert a Hoffenheim! =D> :mrgreen:

A Paderbornnal játszott hazai pályán felsőházi rangadót (legalábbis a jelenlegi állás szerint), s nyert Volland góljával. Lendületes, intenzív volt a játék, 0:0-nál is gólhelyzetek, kapufák mindkét oldalon.

Így 3. meccsük után már rájöttem mi tetszik a játékukban :D : a védekező és támadó középpályások között legalább 25-30 méter távolságot tartanak, széthúzzák a pályát és így könnyebben vezethet támadásokat mindkét csapat. Szóval bevállalják a rizikót.

Szalai: nagyjából 60 percet játszott kezdőként. Voltak jó megoldásai, többször ügyesen tette le a társaknak lövésre a lasztit. A riválisainál talán képzettebb, és felépítéséből adódóan alkalmasabbak a védőkkel való birkózásra. Nem játszott igazán jól, de szerintem nincs veszélyben a helye a csapatban.

Dupla? Dupla... :oops:
Avatar
danianevem
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1700
Csatlakozott: 2008.07.05. 12:03:43
Tartózkodási hely: Bp/Eger

2014.10.19. 17:46:12

Jó kis meccs volt a Hamburg-Hoffenheim (1:1). Mindkét csapat játszani akart, végig háromesélyes volt.

A hazaiak voltak közelebb a győzelemhez, de Baumann jól védett, nálam a mezőny legjobbja. A két magyar légiós is pályára lépett. Egyébként a mai játékuk alapján aligha fognak kiesni a hamburgiak.

Szalai: nagyjából 40 perc jutott neki, a riválisa kétszer került ziccerbe az egyikből gólt is szerzett, de ezen kívül semmit nem tett a játékhoz. Edem nagyot birkózott, amikor sikerült megnyernie a párharcokat, akkor többnyire jól játszotta meg a társakat és jól nyitotta a területeket. Helyzetbe viszont nem igazán került...

Stieber: kb. 15 percet kapott, az egyik kontránál remekül játszott össze Lasoggával és ő fejezte be lövéssel az akciót, ha kicsit bátrabb, akkor gól. Így "csak" egy veszélyes lövés volt a hajrában.

ui.: Alcantara, köszönöm az ajánlást, eddig kifejezetten élvezetes meccseket játszott a Hoffenheim. Ha így folytatják nem csak divatszurkolójuk leszek. :mrgreen:
Avatar
MQuCsabi
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6340
Csatlakozott: 2007.07.12. 14:50:03
Tartózkodási hely: Budapest

2014.10.09. 15:17:52

http://www.nemzetisport.hu/nemet_labdar ... eg-2368721" target="_blank

Lehetne őt is ekézni, mint Thiagot, bár szerintem igaza van neki is. 19 évesen miért ne akarhatna teljes értékű csapattag lenni. Nem muszáj a Bayernben játszani, sem a Barcában, menjen olyan csapatba, ahol kezdő, s majd visszatérhet, ha lehetősége és kedve van hozzá.
Kép
bence-barca
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 5465
Csatlakozott: 2007.06.14. 17:19:38
Tartózkodási hely: Budapest

2014.10.05. 11:29:11

Azért nem edzőn múlott csak tavaly...emlékszem Szalainak vt többszáz perces góltalansága és ő maga vallotta be, h Mainztól átszokni a Schalkera, heti 3 meccsel (ugye BL), nehéz vt neki és nagyon fárasztó.
Alcantara
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4005
Csatlakozott: 2011.08.30. 09:31:30

2014.10.05. 08:25:23

danianevem írta: Keller sok mindenért hibáztatható, de tavaly Huntelaarral szintekkel volt jobb a támadójátékuk. Szalai anno jól kapta el a fonalat, de nagyon beleszürkült a Schalkéban.

A Hoffenheim előtt meg le a kalappal, ilyen szép nyílt focit régen láttam. Azt hiszem pont ezen a fórumon ajánlották őket, hát most néztem végig először egy meccsüket, nem bántam meg, sőt. Bőven rászolgáltak a győzelemre, a 3 támadó középpályásuk hihetetlenül jól érzi egymást, szerencsére Ádám is be tudta vonni magát a játékba és ő is jól mozgott.
Kellerrel az volt a gond, hogy kizárólag az egycsatáros játékot erőltette. Semmivel nem volt jobb a focijuk tavaly, mint most.
Ádám nem beleszürkült tavaly, hanem nem kapott egyszerűen lehetőséget, hiába kezdett jól.
Huntelaar sérült volt a szezon elején, ahogy felépült szinte azonnal kezdő lett (megjegyzem jogosan, hiszen nagyobb nevű, tudású játékos elvileg) az egycsatáros játék miatt, így pedig Ádámnak esélye nem volt kezdőre.Ez nem beleszürkülés, hanem parkolópálya.
Folyamatos játék nélkül, nem egyszerű taktikai csereként kirobbanót nyújtani.
Nem véletlen, hogy Mainzban és itt is, amikor stabil kezdő, sokat játszik, egész jól tolja.


Mellesleg én ajánlottam a Hoffenheim meccseket, de örülök, hogy más is látja mennyire szórakoztatóak a meccseik. :wink:
Avatar
danianevem
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1700
Csatlakozott: 2008.07.05. 12:03:43
Tartózkodási hely: Bp/Eger

2014.10.05. 08:08:39

Alcantara írta:Kellett ez neki, legalább láthatták a Schalkénál is, hogy Keller fogalmatlansága miatt lett epizódszereplő tavaly.
Keller sok mindenért hibáztatható, de tavaly Huntelaarral szintekkel volt jobb a támadójátékuk. Szalai anno jól kapta el a fonalat, de nagyon beleszürkült a Schalkéban.

A Hoffenheim előtt meg le a kalappal, ilyen szép nyílt focit régen láttam. Azt hiszem pont ezen a fórumon ajánlották őket, hát most néztem végig először egy meccsüket, nem bántam meg, sőt. Bőven rászolgáltak a győzelemre, a 3 támadó középpályásuk hihetetlenül jól érzi egymást, szerencsére Ádám is be tudta vonni magát a játékba és ő is jól mozgott.
Alcantara
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4005
Csatlakozott: 2011.08.30. 09:31:30

2014.10.05. 06:40:55

bence-barca írta:Szalai gól volt csapata,a Schalke ellen!
Nem is volt csúnya! Kegyetlenül felvarrta a jobb oldalról.
Kellett ez neki, legalább láthatták a Schalkénál is, hogy Keller fogalmatlansága miatt lett epizódszereplő tavaly.

A Dortmundot viszont nem értem, lassan középcsapattá süllyednek a Bundesligában.
Ide vezet a játékosok rendszeres elvándorlása, nem bírják ezzel a kerettel, a kétfrontos helytállást.
bence-barca
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 5465
Csatlakozott: 2007.06.14. 17:19:38
Tartózkodási hely: Budapest

2014.10.04. 16:07:08

Szalai gól volt csapata,a Schalke ellen!
PCsabi
aka Game90
Hozzászólások: 17048
Csatlakozott: 2006.06.20. 19:45:02
Tartózkodási hely: Vecsés/Budapest

2014.09.28. 20:05:54

Kép
A vezetőségnek be kéne számoltatni LE-t a sorozatban 2:0 után
kiengedett meccsekről - mégpedig írásban is, szóban is.
Ha bajnokok leszünk, akkor azt lehet mondani: van ilyen.
Ha nem, akkor azt kell mondani: ne legyen ilyen!
Unicef
Jugador del Barça
Hozzászólások: 123
Csatlakozott: 2009.12.14. 17:21:16

2014.09.20. 22:18:54

csababarca írta:
nem tudom,nem láttam,videóból nem tűnik ki, de utolsó ember volt? vagy voltak mögötte?
Mert ha nem utolsó volt,akkor ez sima kezezés mezőnyben, az meg sárga.
Voltak mögötte, ezt majdnem a félpályánál sikerült összehozza! :D
Avatar
csababarca
Az Év Fórumozója - 2021
Hozzászólások: 15503
Csatlakozott: 2005.10.03. 21:19:38
Tartózkodási hely: Dabas

2014.09.20. 20:57:03

PCsabi írta:Neuer kézzel ér a labdához a félpályánál, mi az ítélet? Sárga...
https://vine.co/v/OWYY97KxVtK" target="_blank
nem tudom,nem láttam,videóból nem tűnik ki, de utolsó ember volt? vagy voltak mögötte?
Mert ha nem utolsó volt,akkor ez sima kezezés mezőnyben, az meg sárga.
"Amikor nézzük Őt, akkor értsük meg ez egy sajátos játékos akit látunk, ez totálisan egyedi. Háromszor verte meg úgy Gvardiolt, hogy az magasabb, erősebb, gyorsabb, fiatalabb, energetikusabb. Ezt írd már le nekem számokkal. Ez mutatja azt, hogy micsoda valójában a futball."
Alcantara
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4005
Csatlakozott: 2011.08.30. 09:31:30

2014.09.20. 20:56:10

hank1ee írta:4 forduló után a Paderborn vezeti a német tabellát. :lol: Lehidalok
A mai győzelmüktől én is "dobtam egy hátast".
Először tolják a Bundesliga I-ben! A legjobb játékos a keretben az a Stoppelkamp, aki a másodosztályban kiemelkedően játszott az 1860 Münchenben, több meccsét néztem Király miatt, de azért közel sem kiemelkedő játékos már az első osztályban.

Gondolom adják még lejjebb, szerintem nem veszik őket még annyira komolyan, de ez a teljesítmény elismerésre méltó így is. =D>
Avatar
hank1ee
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2512
Csatlakozott: 2013.02.27. 03:08:33

2014.09.20. 20:28:48

4 forduló után a Paderborn vezeti a német tabellát. :lol: Lehidalok
"Hány dobja az álmait, hogy mindegy már csak legyen más, de be kell lásd, bármilyen trét hoz az élet le kell rázd"

"A látványos játék alapja a futball szeretete." - Varga Zoltán
"Szerettünk, akartunk, és tudtunk futballozni." - Puskás Ferenc
PCsabi
aka Game90
Hozzászólások: 17048
Csatlakozott: 2006.06.20. 19:45:02
Tartózkodási hely: Vecsés/Budapest

2014.09.20. 17:48:59

Neuer kézzel ér a labdához a félpályánál, mi az ítélet? Sárga...
https://vine.co/v/OWYY97KxVtK" target="_blank
A vezetőségnek be kéne számoltatni LE-t a sorozatban 2:0 után
kiengedett meccsekről - mégpedig írásban is, szóban is.
Ha bajnokok leszünk, akkor azt lehet mondani: van ilyen.
Ha nem, akkor azt kell mondani: ne legyen ilyen!
Avatar
MQuCsabi
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6340
Csatlakozott: 2007.07.12. 14:50:03
Tartózkodási hely: Budapest

2014.09.15. 15:10:17

Guardiola mikorra várja vissza a sérültjeit?
Kép
Avatar
Alfa
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2126
Csatlakozott: 2013.04.05. 14:54:14

2014.08.24. 16:33:16

https://www.youtube.com/watch?v=INuXgTILnBc
Ekkora felhajtást csapni egy rohadt busz miatt :lol: :lol:
FOOTBALL AND HANDBALL
Kép

TITO ETERN
Avatar
hank1ee
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2512
Csatlakozott: 2013.02.27. 03:08:33

2014.08.24. 12:44:39

Kezd idegesítő lenni, hogy az összes top német játékos a Bayernben köt már ki, mert így gyakorlatilag semmi értelme nincs a bajnoki versenyfutásnak, legalábbis bajnoki álmai csak egy csapatnak lehetnek. Ennek ellenére azt mondom, szükségük van Reusra, aki így már szinte biztos, hogy jövőre odamegy, mert Ribéry 32 éves lesz, és az ő pótlására miért ne az egyik legjobb németet hoznák balszélsőnek? Robben is öregszik már, ráadásul Reus a támadóharmadban szinte minden poszton megállja a helyét. Hozzánk úgyse férne be jövőre se, így minek jönne mondjuk ide, vagy a Realba, esetleg Angliába... Otthon marad, a legjobb csapatnál fog játszani, még több pénzért, minden adott neki.
"Hány dobja az álmait, hogy mindegy már csak legyen más, de be kell lásd, bármilyen trét hoz az élet le kell rázd"

"A látványos játék alapja a futball szeretete." - Varga Zoltán
"Szerettünk, akartunk, és tudtunk futballozni." - Puskás Ferenc
Avatar
Telliho
Barça B
Hozzászólások: 72
Csatlakozott: 2013.05.31. 21:34:49
Tartózkodási hely: Pécs

2014.08.24. 12:34:17

OFF
Initom írta:
Jó mondjuk jó példa Fabre is...
Hazard is lenyilatkozta, hogy ő valamelyik Manchester-i csapatban folytatja, meg volt még egy ilyen a Chelsea mostani keretéből (Oscar :?: #-o #-o )
De szerencsére azért van még ellenpélda, Lampard például ragaszkodik ahhoz ,hogy a Chelsea-n kívül nem játszik más PL csap... oh wait! :mrgreen:

OFF vége

Dortmund... :lol: :lol: ilyen szerencsétlenül kezdeni az évet :lol: :lol:
Kép
"A tundra-tél nem tetéz, ez itt Mediterránia,
egy mecseki terápián nem kell hezitálnia"
Avatar
Initom
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2127
Csatlakozott: 2010.06.07. 16:11:17
Tartózkodási hely: Vas(trón)

2014.08.24. 12:24:34

ferninho írta:
Initom írta:Mikor Götze elment a Bayernbe Reus azt nyilatkozta,hogy nagyon hiányozni fog neki,de ő soha nem fogja oda követni...:)
Isco meg nagy Barcás volt, Messinek hívják a kutyáját és most nem a Barcában játszik...
és hány olyan interjú, szösszenet volt már, amit az átigazolások után felhoztak amiket korábban maga a játékos nyilatkozott, hogy ő oda nem igazol, aztán mégis...

ezek semmit nem jelentenek már...
Jó mondjuk jó példa Fabre is... igaz amit írsz,ennek ellenére én úgy gondolom,hogy Reus nem a Bayernben fog kikötni. Götze-Lewandowski párosa után nagyon bosszantana :?
Abi & Tito
Avatar
ferninho
Madridista
Hozzászólások: 2345
Csatlakozott: 2009.03.01. 00:01:06

2014.08.24. 12:19:00

Initom írta:Mikor Götze elment a Bayernbe Reus azt nyilatkozta,hogy nagyon hiányozni fog neki,de ő soha nem fogja oda követni...:)
Isco meg nagy Barcás volt, Messinek hívják a kutyáját és most nem a Barcában játszik...
és hány olyan interjú, szösszenet volt már, amit az átigazolások után felhoztak amiket korábban maga a játékos nyilatkozott, hogy ő oda nem igazol, aztán mégis...

ezek semmit nem jelentenek már...
madridista
Avatar
Initom
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2127
Csatlakozott: 2010.06.07. 16:11:17
Tartózkodási hely: Vas(trón)

2014.08.24. 11:58:28

Mikor Götze elment a Bayernbe Reus azt nyilatkozta,hogy nagyon hiányozni fog neki,de ő soha nem fogja oda követni...:)
Abi & Tito
Avatar
Taibi
Hí­rhozó-cikkíró
Hozzászólások: 1194
Csatlakozott: 2004.11.03. 19:52:08

2014.08.24. 09:53:17

noname írta:Épp ez az undorító benne. Szted a Bayernnek szüksége van Reusra?

A Bayern igazoláspolitikájának a lényege, mióta focit nézek, az, hogy a legerősebb riválist leraboljuk teljesen, így annak ne legyen esélye velük felvenni a harcot. Ez undorító számomra is, még akkor is ha kimagyarázható azzal, hogy az egy jó játékos és ismeri a ligát. A kérdés az, hogy melyik szándék az erősebb? Gyengítsük az ellenfelet vagy szükségünk van a játékosra? :roll:
Szerintem Reus még ennek a Bayernnek is erősítést jelentene, annyira jó játékos. Pizarro úgyis az utolsó évét tölti náluk, Ribery és Robben se lesz már fiatalabb... lehet hogy amúgy is igazolna egy támadót jövő nyáron a Bayern. Akkor meg miért ne legyen az az egyik legjobb hazai szélső?
Ráadásul Reus úgysem maradna, úgyhogy a Dortmund ígyis-úgyis gyengülni fog.
Különösebben nem akarom védeni a Bayernt, mert számomra semlegesek, de szerintem logikus lépés lenne a részükről ez az igazolás.
Kép
Avatar
palesz77
Az Év fórumozója 2014 & 2015
Hozzászólások: 12854
Csatlakozott: 2008.07.19. 20:23:02
Tartózkodási hely: over the rainbow

2014.08.24. 09:46:07

noname írta:Épp ez az undorító benne. Szted a Bayernnek szüksége van Reusra?
Hát mondjuk Ribery 31 éves, Robben 30, rajtuk kívül meg így hirtelen csak Shaqiri ugrik be aki szélső lenne.. Elférne ő ott szerintem azért.

Én örülnék is neki, akkor legalább nem hozzánk jönne - én feleslegesnek tartom ide.
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára palesz77 2014.08.24. 09:57:07-kor.
Avatar
noname
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 8245
Csatlakozott: 2006.03.19. 18:39:34
Tartózkodási hely: Margitta/Kolozsvár

2014.08.24. 09:30:00

Épp ez az undorító benne. Szted a Bayernnek szüksége van Reusra?

A Bayern igazoláspolitikájának a lényege, mióta focit nézek, az, hogy a legerősebb riválist leraboljuk teljesen, így annak ne legyen esélye velük felvenni a harcot. Ez undorító számomra is, még akkor is ha kimagyarázható azzal, hogy az egy jó játékos és ismeri a ligát. A kérdés az, hogy melyik szándék az erősebb? Gyengítsük az ellenfelet vagy szükségünk van a játékosra? :roll:
A Fifa egy szégyen
Avatar
Taibi
Hí­rhozó-cikkíró
Hozzászólások: 1194
Csatlakozott: 2004.11.03. 19:52:08

2014.08.24. 09:20:08

S.Agüero írta:
PCsabi írta:Marco Reus has already has a deal with Bayern Munich for next season. [Mundo Deportivo]
Undorító ez a Bayern... :roll:
Miért lenne undorító?
Egy német csapatról van szó, és Reus az egyik legjobb német játékos. Naná, hogy szeretnék megszerezni. Ráadásul ezzel gyengítik az egyik riválisukat is. a Bayern számára tökéletes megoldás. (Feltéve ha igaz a sztori egyáltalán.)
Inkább a Dortmundnak kellene elgondolkodnia azon, hogy miért is esnek minden nyáron ugyanabba a hibába? Szerintem Hummels is vissza fog térni előbb-utóbb a Bayernhez.

Amúgy ha feltűnik egy-egy jó játékos a spanyol ligában, akkor egyből megpróbál lecsapni rá a Barca/Real páros. Ugyanaz a szitu. (Lásd Mathieu :mrgreen: )
Kép
Válasz küldése