Barça vs. Real - El Clásico

Foci a Barçán kívül
Avatar
Chino
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7496
Csatlakozott: 2009.05.07. 12:32:57
Tartózkodási hely: Debrecen

2014.02.12. 19:42:27

Te minden bizonnyal több Real meccset nézel, de én személy szerint Isconak nagyon nem látom a helyét ebben a Realban. És úgy tűnik Ancelotti sem. Benzema posztja túlságosan elől van, ez a kp viszont túlzottan hátul és ha egy komoly rendszert akar Carlo letámadásban az Iscoval nem fog menni. Cr-t még csak-csak elbírja a csapat, de így hogy a spanyol nem igazán tud besegíteni a védekezésbe, ha Benzema is játszik ő sem túlzottan.
Egy 4-3-2-1 már inkább feküdne, de Ancelotti úgy tűnik foggal körömmel ragaszkodik a 4-3-3-hoz és mérkőzés alatt sem vált.

Ezek a beszólogatások is érdekesek. Piqué tényleg odamondogat olykor (ami totál fölösleges), de most két alkalommal is igen elismerően beszélt Cr-ről, ez viszont nem nagyon volt reklámozva. Érdekes. Ebből is látszik, hogy mindenki csak arról beszél ami konfliktust generál.
De legalább Sanyi elment és remélem Bartomeu nem fogja átvenni a stílusát.

Off. Federer. Csak egy kis adalék. Azok a kollégáid akiket lentebb említettek, illetve a legújabb real szurkoló az oldalon mind mind tudnak normális mederben, építő hozzászólásokat gyártani. Úgy gondolom te is azért jöttél ide, hogy a két riválissal kapcsolatban véleményt formálj és dolgokat vitass meg. Ezt viszont lehet trollkodás, személyeskedés nélkül. Ahogy látod erre van példa, nem olyan nehéz. Ráadásul egy semmiség miatt a saját szurkolótársadba is belekötsz. Semmi gond az érdek/véleménykülönbséggel, hisz ezért fórum a fórum, ha normális mederben zajlik.
Forca Barca!!!!
Avatar
MikeTyson
Jugador del Barça
Hozzászólások: 112
Csatlakozott: 2014.02.11. 10:53:12

2014.02.12. 19:14:42

Thiago villogni fog a Guardiola féle bayernben, mert az neki már nem ùj. Ettől független nagyon jó a srác. Nagy hiba volt elengedni a barcának...

Isco amùgy nem volt rossz, de annyira nem is villogott. Bale-el elég jól játszottak össze, és pont egy ilyen után buktatták Balet. Egy baja van amùgy, és az az, hogy önző, főleg olyan helyen ahol nem kéne mert veszélyes (kp)... Lenyalat 2 embert, aztán a harmadik nem jön be... Baromi jó lenne, ha hamarabb passzolna, és igazából ennyi baj van vele...
Gareth Tello
Az Év fórumozója 2013
Hozzászólások: 5728
Csatlakozott: 2012.03.03. 19:01:12
Tartózkodási hely: Budapest

2014.02.12. 18:16:24

MikeTyson írta:Olvastam egyszer egy cikket, hogy már az utánpótlásba a tiki-takát tanulják, és ezért van az, hogy a barca saját nevelései nehezebben állják meg a hellyüket mint a madridé más csapatokba.
Jaja, a 4-3-3-as formációt tanulják a srácok az elejétől fogva, ezért tudnak a legtöbb esetben viszonylag könnyen beilleszkedni a nagycsapatba. Viszont ennek a hátránya valóban az, amit írsz, hogy más bajnokságban, más csapatban nem annyira megy nekik. (Pár kivétel természetesen van, például a kis Giovani, aki hasít idén a Villarrealban, annak ellenére, hogy korábban ő is nagy flop volt, miután elhagyta Barcelonát. Illetve szerintem Thiagót is ide lehet - majd - sorolni.)
MikeTyson írta:Mostanság amùgy én se vágom, hogy miért kell állandóan beszólni. Elment Mou és mindenki nyomta, hogy megszűnik a vitázás. Erre állandó jelleggel oda van szùrva... Ez viszont vicces...
Erről már leírtam korábban a véleményemet. Mourinho távozásával a pályán alapvetően normalizálódott a két csapat viszonya (már amennyire normális lehet a viszony két ősi rivális között), most rajtunk - Piquééken - a sor, hogy ez a pályán kívül is megtörténjen. Szerencsére az egyik fő szájkaratés (Rosell barátunk) már elhagyta a klubot.

Egyébként, ha már itt vagyok, lenne egy kérdésem a madridista kollégákhoz: jól látom, hogy Isco hamis kilencesként játszott az Atlético ellen? Hogy ment neki?
Avatar
MikeTyson
Jugador del Barça
Hozzászólások: 112
Csatlakozott: 2014.02.11. 10:53:12

2014.02.12. 17:32:28

visca el barca írta:amugy meg tökmind1 h ki az edző, uis letudja mindenki annyival, hogy messivel, meg iniesatával én is tudnék bajnokcsapatot csinálni. soha nem lesz egyik sem elismerve..
Ez pedig nincs így! Annak idején amikor Xavi is toppon volt, akkor voltak ilyenek, mert Xavi-Iniesta-Messi azt csináltak a pályán amit akartak az ellenféllel. Odaát, ha megkérdezel egy normális szurkolót az mind elismeri ezt a 3 embert. Xavit már mi sem értjük, hogy mire fel van erőltetve, de Messit csak az nem ismeri el aki elvakult és hülye... Jelzem a FIFA év csapatába, nálam CR és Messi volt a két csatár...
Amit sokan emlegetnek talán az az, hogy a támadószekcióba akik játszanak kb tizenpár éves koruk óta csapattársak és ezeket a játékosokat nehéz formálni. Olvastam egyszer egy cikket, hogy már az utánpótlásba a tiki-takát tanulják, és ezért van az, hogy a barca saját nevelései nehezebben állják meg a hellyüket mint a madridé más csapatokba.
Pár, hete követem figyelemmel amùgy a fórumot és annyira hobbi kicsavarni egymás szavait amùgy, hogy fájdalmas, de jó látni, hogy azért itt is vannak olyanok akik a csapatuknak szurkolnak, nem pedig a rivális ellen, de ez sajnos mindenhol így van...
Mostanság amùgy én se vágom, hogy miért kell állandóan beszólni. Elment Mou és mindenki nyomta, hogy megszűnik a vitázás. Erre állandó jelleggel oda van szùrva... Ez viszont vicces...
Avatar
visca el barca
Presidente del Barça
Hozzászólások: 20964
Csatlakozott: 2005.02.01. 13:13:37

2014.02.12. 17:07:08

amugy meg tökmind1 h ki az edző, uis letudja mindenki annyival, hogy messivel, meg iniesatával én is tudnék bajnokcsapatot csinálni. soha nem lesz egyik sem elismerve..
Like a soul without a mind, in a body without a heart, I'm missing every part...
Kép
Avatar
Varatrix
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4857
Csatlakozott: 2007.12.26. 14:18:11
Tartózkodási hely: Böpö

2014.02.12. 16:52:10

Federer22 írta:Ősszel egy teljesen új madrid épülgetett, nem mérvadó.
a katalánok idén képesek bármilyen fontosságú meccsbe belesz.rni.

Fejben nagyon kevesek mostanság. Az impotens bábedzőjük pedig alapcseréken kívül képtelen feltüzelni őket. És csak ez fog dönteni, mert focizni nem felejtettek el
Az első felére nekem hirtelen annyi jut eszembe, hogy az eredmény ugyanaz, csak az egyik oldalon van megnyugtató kifogás, de garancia nincs.

Véleményem szerint Martino talán a legkevésbé Báb edző Rijkaard óta. Persze ez alatt nem értendő, hogy jobb e vagy rosszabb. Pep szerintem a motiváláshoz értett nagyon. Tito meg az ő munkáját vitte tovább. Martinot meg hagyni kell kibontakozni.

Cseréi kifejezetten érdekesek néha. Hosszú ideje ő az első aki taktikai cseréket csinál, és nem csak posztra. (Mondjuk ezek alatt nem ördöngős dolgokat kell érteni, hanem hogy Song meg Busi egyszerre van pályán.)

Én bőven látok potenciát Martinoba. Akkor se történne dráma, ha kupa nélkül fejeznénk be az évet. Ez csak azoknak ekkora dráma akik a Guardiola éra óta nézik a futballt, a másik oldalon meg azok hiszik hogy mekkora renegát dolog Madrid drukkernek lenni, és csak a Barca a divat csapat.
Kép
"Gavi egy porszívó hangja egy másnapos reggelen. Egy sirály, aki ellopja a halat, amikor már a zsinóron tekered. A villám, amit nem lehet megállítani. Egy vuvuzela a nagymamád temetésén. "- Javier Aznar
Avatar
Federer22
Barça B
Hozzászólások: 29
Csatlakozott: 2014.01.28. 14:49:19

2014.02.12. 16:25:15

Rivaldo11 írta:
Federer22 írta:Ősszel egy teljesen új madrid épülgetett, nem mérvadó.
a katalánok idén képesek bármilyen fontosságú meccsbe belesz.rni.

Fejben nagyon kevesek mostanság. Az impotens bábedzőjük pedig alapcseréken kívül képtelen feltüzelni őket. És csak ez fog dönteni, mert focizni nem felejtettek el.
Nem állítom, hogy nem láttam néha olyat, hogy nincs meg a tűz, a belesz.rást azért erősnek érzem.
Martino bábedző lenne? Nem hiszem, viszont jelenleg tanácstalannak látom néha.
Azzal egyetértek, hogy a győzniakarás, és a harci kedv döntő tényező lesz. Mi jelenleg alacsonyabb hőfokon égünk, ez tény, viszont bármikor változhat a helyzet.
Igen és igen, köszönöm. Felüdülés volt végre egy ilyen hsz-t olvasni. Én csak ennyit vártam.

:wink:
Avatar
shutterisland
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4070
Csatlakozott: 2011.07.09. 22:54:27
Tartózkodási hely: bcs.

2014.02.12. 16:11:50

ericco írta:Nem akarok belefolyni a vitaba, de kifogasokban, mutogatasokban es a masik eredmenyeinek lekicsinyiteseben az atlag barcaszurkolo semmiben sem kulonbb az atlag madridistanal. Ennel nagyobb baj, hogy a Barca jatekosai is belemennek ebbe a kicsinyes dologba, amig a fovarosiak igyekeznek elhatarolodni a Barcaval kapcsolatos kerdesektol. Foleg miota a portugal lelepett.
ebben igazad van ám.
mondjuk annyira nem követem egyik csapat játékosainak nyilatkozatát sem, sőt, a madridi oldalról mégúgy sem, viszont a mi fiaink (vagy éppen elnökünk) szerintem többször marják be a madridot, mint fordítva.

nem is szeretem ezt egyébként, lehet néha csipkelődni, de sosem a szájkarate híve voltam, hanem azé, hogy mutassuk meg a pályán.
mostanában sajnos ez egyre ritkább...
ericco
Barça B
Hozzászólások: 74
Csatlakozott: 2008.04.29. 23:53:33

2014.02.12. 15:59:02

Nem akarok belefolyni a vitaba, de kifogasokban, mutogatasokban es a masik eredmenyeinek lekicsinyiteseben az atlag barcaszurkolo semmiben sem kulonbb az atlag madridistanal. Ennel nagyobb baj, hogy a Barca jatekosai is belemennek ebbe a kicsinyes dologba, amig a fovarosiak igyekeznek elhatarolodni a Barcaval kapcsolatos kerdesektol. Foleg miota a portugal lelepett.
Avatar
Rivaldo11
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 8005
Csatlakozott: 2006.08.22. 11:44:15
Tartózkodási hely: Budapest

2014.02.12. 15:55:01

Federer22 írta:Ősszel egy teljesen új madrid épülgetett, nem mérvadó.
a katalánok idén képesek bármilyen fontosságú meccsbe belesz.rni.

Fejben nagyon kevesek mostanság. Az impotens bábedzőjük pedig alapcseréken kívül képtelen feltüzelni őket. És csak ez fog dönteni, mert focizni nem felejtettek el.
Nem állítom, hogy nem láttam néha olyat, hogy nincs meg a tűz, a belesz.rást azért erősnek érzem.
Martino bábedző lenne? Nem hiszem, viszont jelenleg tanácstalannak látom néha.
Azzal egyetértek, hogy a győzniakarás, és a harci kedv döntő tényező lesz. Mi jelenleg alacsonyabb hőfokon égünk, ez tény, viszont bármikor változhat a helyzet.
Rivaldo-A Legnagyobb.
Avatar
MatyiG
Adminisztrátor
Hozzászólások: 18362
Csatlakozott: 2009.01.27. 14:10:25
Tartózkodási hely: Budapest/Jászberény

2014.02.12. 15:31:19

Federer22 írta:Újra leírom, hogy nem, nem válaszoltál a lent leírt kérdésekre.

5? Hol? Vagy én neveztelek trollnak? :oops:
Olvasd el a hozzászólásaidat, rájössz. :wink:
Avatar
Capon
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 5390
Csatlakozott: 2005.08.26. 20:17:06
Tartózkodási hely: Budapest VIII-XV-ker Rezervátum

2014.02.12. 15:30:25

Most láttam a tegnapi meccs két Cuncis jelenetét, az ütközést a levegőben és a fejbedobást.
Az ütközésről nem tudnám megmondani, hogy szabálytalan vagy sem, mert elég rövid mozdulatsort mutatnak, nem lehet tutira megállapítani, hogy labdára megy vagy sem, de sajnos elég randa földet érés lett belőle, jó hogy nem lett nagyobb baj.

A fejbedobás meg már elég túlzás, főleg, hogy elég jól sikerült dobás volt, biztos fájhatott.

A meccshez túl sokat nem fűzök hozzá, mert ugye nem láttam, de az eredmény az várható volt, ahogy a továbbjutás is, az Atleti nem a kupára hajt, a Realnak meg presztízs, hogy ott legyen a döntőben.
Klinsmann; Rivaldo; Maldini; Nesta; Puyol; Xavi; Ronaldinho; Iniesta; Messi
Avatar
Federer22
Barça B
Hozzászólások: 29
Csatlakozott: 2014.01.28. 14:49:19

2014.02.12. 14:32:56

Újra leírom, hogy nem, nem válaszoltál a lent leírt kérdésekre.

5? Hol? Vagy én neveztelek trollnak? :oops:
Avatar
sjd
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6400
Csatlakozott: 2007.07.09. 08:55:57

2014.02.12. 14:30:21

Federer22 írta:Kérlek ezekre a kérdésekre válaszolj:

Mi értelme az ilyen hozzászólásoknak?
Ez mire jó?
Ezzel mi a cél?
Ez bárminemű kielégülést okozott számodra?
Komolyan úgy gondolod, hogy a madridi játékosok nem tudnak futballozni?
Újra leírom, hogy válaszoltam a kérdésedre, nem ártana elolvasni. De ha jól számolom, megvan már bőven az 5 személyeskedés, innentől szerintem átadom a terepet a moderátoroknak.
Avatar
Federer22
Barça B
Hozzászólások: 29
Csatlakozott: 2014.01.28. 14:49:19

2014.02.12. 14:26:48

Kérlek ezekre a kérdésekre válaszolj:

Mi értelme az ilyen hozzászólásoknak?
Ez mire jó?
Ezzel mi a cél?
Ez bárminemű kielégülést okozott számodra?
Komolyan úgy gondolod, hogy a madridi játékosok nem tudnak futballozni?
Avatar
sjd
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6400
Csatlakozott: 2007.07.09. 08:55:57

2014.02.12. 14:19:49

Federer22 írta: De most őszintén. Mi értelme az ilyen hozzászólásoknak? Ez mire jó? :roll:
Ezzel mi a cél?

Ez bárminemű kielégülést okozott számodra? :?:
Aranyos, amikor a troll van legjobban felháborodva a trollkodáson :lol:
Úgyhogy egyszerű a válasz, én csak akasztom a hóhért. :wink: Szerintem tedd fel először ezeket a kérdéseket magadnak, és próbálj meg először te válaszolni rájuk.
Avatar
sjd
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6400
Csatlakozott: 2007.07.09. 08:55:57

2014.02.12. 14:06:40

Federer22 írta:focizni nem felejtettek el.
Akkor még mindig van egy hatalmas előnyük a Madriddal szemben. :wink:
Avatar
Federer22
Barça B
Hozzászólások: 29
Csatlakozott: 2014.01.28. 14:49:19

2014.02.12. 13:37:25

Ha megmutatod hol személyeskedtem, meghajlok előtted.
Avatar
csababarca
Az Év Fórumozója - 2021
Hozzászólások: 15501
Csatlakozott: 2005.10.03. 21:19:38
Tartózkodási hely: Dabas

2014.02.12. 13:35:56

A közhelypuffogtatáson kívül megtölthetnéd tartalommal az írásaidat,akkor máris javulna a helyzet.
Remy,ferninho,daffy,stb emberek érdekes módon tudtak normálisan fórumozni,úgyis hogy kiàlltak a csapatuk mellett,és kemény kritikákat is megfogalmaztak.
Szerintem próbáld meg Te is ezt,vagy nem muszáj ide írni,személyeskedni pláne nem.

Ezt jó szándékból írom,ha van kedved itt fórumozni,akkor fogadd meg a tanácsokat,ha nem,akkor úgyis repülsz a következő hsz-nél.
"Amikor nézzük Őt, akkor értsük meg ez egy sajátos játékos akit látunk, ez totálisan egyedi. Háromszor verte meg úgy Gvardiolt, hogy az magasabb, erősebb, gyorsabb, fiatalabb, energetikusabb. Ezt írd már le nekem számokkal. Ez mutatja azt, hogy micsoda valójában a futball."
Ir3NiCuS
Barça B
Hozzászólások: 30
Csatlakozott: 2013.08.26. 08:54:26

2014.02.12. 13:31:22

Federer22 írta:Ez igen papa, ezt most nagyon odamondtad nekem.
Ki is engedheted a levegőt, lazíthatsz. ma ez egy eredményes nap volt számodra. :roll:

Egyéb értelmes hozzáfűzni való? :?:
Hát eredményesebb mint a tiéd szerintem.

Még is mit kéne még hozzáfűznöm a sok hülyeséghez amit összehordtál ? Kösz nem , nincs annyi időm ,hogy leálljak pont veled pont itt.
96-ban 6 évesen kaptam egy Barcelona sapkát , megoldott minden kérdést :)
Ir3NiCuS
Barça B
Hozzászólások: 30
Csatlakozott: 2013.08.26. 08:54:26

2014.02.12. 13:16:48

Federer22 írta:
visca el barca írta:
Federer22 írta:Azon a meccsen könnyen fordítva is alakulhatott volna az eredmény
de nem alakult. innentől kezdve feleslegesen magyarázkodni.

az óvodás dologrol meg annyit, hogy akárhányszor megvertünk titeket, soha nem olvastam tőletek, hogy megérdemeltük volna. még a durva alázásoknál sem.
Akkor rossz helyen olvasol, és persze kőkeményen általánosítasz. :roll:
De persze én sem olvastam sohasem katalán szurkolótól semmi pozitívat. (Én is rossz helyen olvasok?!)

Sajnos nem mindenkinek való a szurkolás, ahhoz kell némi érettség is. :)
Akkor gyere vissza később , Next !
96-ban 6 évesen kaptam egy Barcelona sapkát , megoldott minden kérdést :)
Avatar
visca el barca
Presidente del Barça
Hozzászólások: 20964
Csatlakozott: 2005.02.01. 13:13:37

2014.02.12. 13:04:07

Federer22 írta:Azon a meccsen könnyen fordítva is alakulhatott volna az eredmény
de nem alakult. innentől kezdve feleslegesen magyarázkodni.

az óvodás dologrol meg annyit, hogy akárhányszor megvertünk titeket, soha nem olvastam tőletek, hogy megérdemeltük volna. még a durva alázásoknál sem.
Like a soul without a mind, in a body without a heart, I'm missing every part...
Kép
Avatar
Federer22
Barça B
Hozzászólások: 29
Csatlakozott: 2014.01.28. 14:49:19

2014.02.12. 12:57:02

aztán ha megint megverünk, akkor majd azért nem lesz mérvadó, mert még mindig nem állt össze a csapat, vagy mert épp xy sérült volt. vagy éppen megint nekünk csaltak a bírók. vagy khedira tehet róla.
Tudom nehezet kérek itt, de ne menjünk át óvodába.
Azon a meccsen könnyen fordítva is alakulhatott volna az eredmény, ezt bízom benne te is tudod, még ha az elfogultság irányítja is a gondolataidat.

Hadd ne kelljen ebbe most belemenni.
Semmiféle magyarázkodásról nincs szó, egyszerűen látni kell.
Meg jó néhány olyan Real meccset, ahol helyzet nélkül húzták be a 3 pontot.
Te pedig súlyos szövegértelmezési gondokkal küzdesz.
Ki beszélt itt erről? :roll:
Avatar
visca el barca
Presidente del Barça
Hozzászólások: 20964
Csatlakozott: 2005.02.01. 13:13:37

2014.02.12. 12:43:28

Federer22 írta:Ősszel egy teljesen új madrid épülgetett, nem mérvadó.
Viszont az igen, hogy a katalánok idén képesek bármilyen fontosságú meccsbe belesz.rni.

Fejben nagyon kevesek mostanság. Az impotens bábedzőjük pedig alapcseréken kívül képtelen feltüzelni őket. És csak ez fog dönteni, mert focizni nem felejtettek el.
aztán ha megint megverünk, akkor majd azért nem lesz mérvadó, mert még mindig nem állt össze a csapat, vagy mert épp xy sérült volt. vagy éppen megint nekünk csaltak a bírók. vagy khedira tehet róla.

állandóan csak magyarázkodtok, nyafogtok, meg a jövő nagy csapatát építitek 100 millios töltelékekkel, a kupák meg sehol nincsenek. ez te legnagyobb bajod, nem a barcelona, ezért vagytok frusztráltak már évek óta. érdekes mikor nektek futott a szekér, akkor nem foglalkoztatok ennyit a másik csapattal...
Like a soul without a mind, in a body without a heart, I'm missing every part...
Kép
Avatar
Barcaman1993
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3733
Csatlakozott: 2010.03.02. 14:41:07

2014.02.12. 12:19:32

Federer22 írta:Te is nézel (gondolom) Barcelona meccseket, és vak sem vagy. (gondolom) :)
Moderátorok lassan felnézhetnének erre a topicra, mert nyilvános indulatkeltés folyik...

Igen volt rá példa , láttam pár meccset. Meg jó néhány olyan Real meccset, ahol helyzet nélkül húzták be a 3 pontot. És ilyen nem egy volt. Könnyen tudok én is hasonló példákat mondani a túloldalról, de nem teszem, ezzel megkímélve magamat és fórumozótársaimat is... :wink:
Rammalets-Foncho, Gensana, Grácia-Vergés, Garay- Kubala, Kocsis, Evaristo, Luiz Suárez, Czibor
Válasz küldése