Barça vs. Real - El Clásico

Foci a Barçán kívül
Avatar
sjd
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6400
Csatlakozott: 2007.07.09. 08:55:57

2014.01.13. 19:59:29

connor írta:A futball csapatjáték, csapat nélkül, egymagadban nem érsz semmit
Akkor nem is értem, miért fontos neked ennyire egy egyéni díj és hogy ki kapja. :wink:
connor
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 429
Csatlakozott: 2012.12.17. 22:18:01

2014.01.13. 19:31:58

Chino írta: Lehet, hogy egyeseknek fáj, de idén megérdemli Cr. Maximum abba lehet belekötni, hogy kupát nem nyert.
Tehát pont a lényeg. A futball csapatjáték, csapat nélkül, egymagadban nem érsz semmit. Ronaldo döntő momentumokban, mint pl. ellenünk vagy az Atletico ellen nem tudta a csapata javára billenteni a mérleget, de akár említhetném a Dortmund elleni meccset, meccseket is. Ha ő kapja akkor kb. a hisztire, a felhajtásra kapja. A médiaháborúra, amit Perez-ék indítottak. Nevetséges. A világ 3 legjobb játékosában benne van, de 2013-ban nem tud felmutatni semmi komoly eredményt. Egy rossz csapatból pedig mindig könnyebb pozitívan kilógni, mint fordítva... csak Ribery miatt említem... :roll:
Avatar
Chino
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7464
Csatlakozott: 2009.05.07. 12:32:57
Tartózkodási hely: Debrecen

2014.01.13. 19:04:51

Zozzy 5 írta:Messi nagyobb játékos, egy kivételes zseni, de ezt az elmúlt évben nem nagyon sikerült bizonyítani, ezzel szemben Ronaldo 150%-ot hozott ki magából, nagyon magas szinten játszott, úgyhogy megérdemli, kapja ő. Riberynek is jár a taps és szintén megérdemli, hogy idén 2./3. legyen a világ futballjában. Szerintem ennyi a történet, kapja meg a portugál és nyugodjanak le a kedélyek, mert már kezd unalmas lenni ez az egész.
Ennyi.
Lehet, hogy egyeseknek fáj, de idén megérdemli Cr. Maximum abba lehet belekötni, hogy kupát nem nyert. Szezon elején szerinte háromesélyes volt a laszti, de az ősz egyértelműen Ronaldo felé billentette a mérleg nyelvét. Ő ténylegesen egyedül vitt a hátán egy top csapatot, neki köszönhető, hogy egyáltalán versenyben vannak még a bajnoki címért, a portugálok sem jutottak volna ki a VB-re nélküle. Ennek egy részét Messi is elmondhatja magáról, de az év második az övé-
Ribéry helyzete kicsit más. Tényleg mindent megnyert a CSAPATÁVAL, de nem ő volt a siker kiemelkedő kovácsa. Ha nem lett volna ott mondjuk egy Schweintsteiger-Lahm duó jobban megérezték volna, mint az ő hiányát.
És ha Messinek van 4 bogyója, az utóbbi évek teljesítménye és a kettejük tudása alapján is megérdemli Cr.
Ha Ribéry kapná, akkor pedig szembeköpnék Iniesta-t.

Az pedig, hogy mennyire megy az ömlengés, kit érdekel. Végre örülhetnek valaminek, az utóbbi időben nem volt túl sok sikerélményük, akit meg zavar, hanyagolja azt az oldalt.
Forca Barca!!!!
Avatar
visca el barca
Presidente del Barça
Hozzászólások: 20964
Csatlakozott: 2005.02.01. 13:13:37

2014.01.13. 18:55:39

ZolTano írta:de miért kapja? Messi azért csak oda firkantott a hosszú sérülései ellenére is egy bajnoki aranyat, egy aranycipőt, egy világrekodot( la liga csapatainak zsinórban betalált
én nem értek hozzá de ez elvileg egyéni cím. kutyát nem érdekli h a bayern mit nyert. ronaldo meg azért kapja mert meccsenként lő egy gólt (tök mind1 h kinek, az a staton nem szerepel)

értem én h nem szeressük, de azért valaki véletlenül nem lő 153 meccsen 166 gólt (mindezt ugy h nem is csatár hanem szélső)

simán megérdemli.

engem ah idegesít, ha messi nyeri, akkor szimpátia szavazás meg bohockodás az egész, bezzeg ha ronaldo akkor megnyerte a világ legértékesebb egyéni címét.

és még mi vagyunk a kétszínűek :D
Like a soul without a mind, in a body without a heart, I'm missing every part...
Kép
ZolTano
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 298
Csatlakozott: 2012.03.12. 12:49:39

2014.01.13. 18:37:53

Zozzy 5 írta:Messi nagyobb játékos, egy kivételes zseni, de ezt az elmúlt évben nem nagyon sikerült bizonyítani, ezzel szemben Ronaldo 150%-ot hozott ki magából, nagyon magas szinten játszott, úgyhogy megérdemli, kapja ő. Riberynek is jár a taps és szintén megérdemli, hogy idén 2./3. legyen a világ futballjában. Szerintem ennyi a történet, kapja meg a portugál és nyugodjanak le a kedélyek, mert már kezd unalmas lenni ez az egész.
de miért kapja? a svédek ellni 4 gól kivételével, mondj már nekem egy emlékezeteset tőle? az hagyján, hogy kupát nem nyert, de egyénileg sem tűnt ki. Messi azért csak oda firkantott a hosszú sérülései ellenére is egy bajnoki aranyat, egy aranycipőt, egy világrekodot( la liga csapatainak zsinórban betalált). Ribery meg a Bayern motorja volt, amely triplázott. sztem egyértelmű. azon kéne mennia filónak, hogy Ribery vagy Messi, de én Riberynek adnám, mivel Messi ne tudott 100%-os szezont futni. CR7 meg harmadik. Sajnos a portugál kihisztizte magának és meg is kapja. szánalmas.
Avatar
csababarca
Az Év Fórumozója - 2021
Hozzászólások: 15491
Csatlakozott: 2005.10.03. 21:19:38
Tartózkodási hely: Dabas

2014.01.13. 18:09:15

ferninho írta:
csababarca írta:madridomon az élő közvetítés elég színvonalas...
ott legalább van :wink: még mindig nem nsoról beszélünk, ahol egy pártatlan közvetítésnek kéne lennie és mindenkivel kéne foglalkozni és a cikk hangvételéból is látszik, hogy ez nem ilyen halál komoly csak tényszerű közvetítés.
de nem kell odajönni fórumozni meg olvasgatni, ha valami nem tetszik :o
én se szidom az eurobarcát a madridomon, megteszik ott ezt a Barcás kollégáid, hogy mennyire ki van halva az EB meg folyamat csökken a színvonal és egyéb finomságok... (természetesen a fórumról van szó, nem magáról az oldalról és a szerkesztőiről.)
Az hogy ki van halva a fórumunk egy dolog, az meg megint másik,hogy egy ÉlőKözvetítésben Messi fikázására, és az irányába történő beszólogatásra nagyobb hangsúly van fektetve,mint mondjuk a győztes méltatására.
Mindegy,én máshogy csinálnám, egyéni vélemény,nem kötözködés volt, pláne nem annak tudatában,hogy nálatok is,itt is leírtam százszor,hogy idén Cé érdemli meg a leginkább. :wink:
"Amikor nézzük Őt, akkor értsük meg ez egy sajátos játékos akit látunk, ez totálisan egyedi. Háromszor verte meg úgy Gvardiolt, hogy az magasabb, erősebb, gyorsabb, fiatalabb, energetikusabb. Ezt írd már le nekem számokkal. Ez mutatja azt, hogy micsoda valójában a futball."
Zozzy 5
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 8569
Csatlakozott: 2006.11.04. 10:20:50
Tartózkodási hely: Debrecen

2014.01.13. 17:56:04

Messi nagyobb játékos, egy kivételes zseni, de ezt az elmúlt évben nem nagyon sikerült bizonyítani, ezzel szemben Ronaldo 150%-ot hozott ki magából, nagyon magas szinten játszott, úgyhogy megérdemli, kapja ő. Riberynek is jár a taps és szintén megérdemli, hogy idén 2./3. legyen a világ futballjában. Szerintem ennyi a történet, kapja meg a portugál és nyugodjanak le a kedélyek, mert már kezd unalmas lenni ez az egész.
Avatar
Barcaman1993
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3732
Csatlakozott: 2010.03.02. 14:41:07

2014.01.13. 17:52:32

visca el barca írta:várjunk már. most akkor az aranylabda nem egy érdektelen valami? vagy az csak akkor van mikor nem zselé nyer? [-X
Ha Messi nyer egy olyan szezon után, amikor minden létező világrekordot megdöntött, akkor szimpátiaszavazás, ha Ronaldo nyeri egy 0 kupás szezonnal, ahol volt olyan aki 5 kupát nyert, akkor teljes értékű, megérdemelt trófea. :wink:
Rammalets-Foncho, Gensana, Grácia-Vergés, Garay- Kubala, Kocsis, Evaristo, Luiz Suárez, Czibor
Avatar
ferninho
Madridista
Hozzászólások: 2345
Csatlakozott: 2009.03.01. 00:01:06

2014.01.13. 17:33:06

csababarca írta:madridomon az élő közvetítés elég színvonalas...
ott legalább van :wink: még mindig nem nsoról beszélünk, ahol egy pártatlan közvetítésnek kéne lennie és mindenkivel kéne foglalkozni és a cikk hangvételéból is látszik, hogy ez nem ilyen halál komoly csak tényszerű közvetítés.
de nem kell odajönni fórumozni meg olvasgatni, ha valami nem tetszik :o
én se szidom az eurobarcát a madridomon, megteszik ott ezt a Barcás kollégáid, hogy mennyire ki van halva az EB meg folyamat csökken a színvonal és egyéb finomságok... (természetesen a fórumról van szó, nem magáról az oldalról és a szerkesztőiről.)
madridista
Avatar
csababarca
Az Év Fórumozója - 2021
Hozzászólások: 15491
Csatlakozott: 2005.10.03. 21:19:38
Tartózkodási hely: Dabas

2014.01.13. 17:13:46

madridomon az élő közvetítés elég színvonalas...
Lenne.
Ha nem azzal lennének elfoglalva,hogy Messit rugdossák,hanem éltetnék a kedvencüket. de nem megy nekik.

Játékosoknak vicces lehet,hogy velük már közölték a sorrendet,de jópofizniuk kell ott órákkal előtte is.
"Amikor nézzük Őt, akkor értsük meg ez egy sajátos játékos akit látunk, ez totálisan egyedi. Háromszor verte meg úgy Gvardiolt, hogy az magasabb, erősebb, gyorsabb, fiatalabb, energetikusabb. Ezt írd már le nekem számokkal. Ez mutatja azt, hogy micsoda valójában a futball."
Avatar
sörvirsli
Capitá del Barça
Hozzászólások: 577
Csatlakozott: 2013.02.22. 22:30:29
Tartózkodási hely: A tizenhatoson belül

2014.01.13. 17:09:03

Én nem bánom ha CR nyeri mert már az ősszel is olyan szomorú volt,ha ma nem kapja meg a bogyót akkor tuti Perecnek fel kell holnaptól évi 25 millióra emelni a fizuját,hogy a reálnál maradjon továbbra is! :mrgreen:
Másrészt meg ha Messi nem nagyon lesz sérült a következő években akkor CR kb élete végéig számolgathatja majd a 2 szem aranylabdáját...Messi majd lehet ad neki kölcsön egyet a fél tucatból! :mrgreen:
Aki azt hiszi, hogy a Messi és a Messiás szavak és jelentések összecsengése véletlen, az orbitálisat téved: Isten kegyelméből való ez az ember.

Messi-Neymar = the ultimate forward duo

Paul Walker - We are always gonna miss you forever!
Avatar
shutterisland
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4070
Csatlakozott: 2011.07.09. 22:54:27
Tartózkodási hely: bcs.

2014.01.13. 16:59:42

ronaldora 1.03x oddsok vannak, nem hogy elmegy, de még a családot is viszi magával, nincs az az isten, hogy ne ő nyerje meg.
Avatar
ferninho
Madridista
Hozzászólások: 2345
Csatlakozott: 2009.03.01. 00:01:06

2014.01.13. 16:51:01

salas9 írta:A fehér balett oldala élőben ír az Aranylabda gáláról. Most volt a játékosoknak sajtókonferencia, és öröm volt olvasni, hogy mennyire foglalkoznak Messivel :lol:

Idézni elvileg nem szabad, de a 16:02-es és a 16:07-es hírt érdemes elolvasni, én jókat mosolyogtam :mrgreen:
Már megbocsáss, de sztem senkit nem érdekel különösebben egy Realos oldalon, hogy miket nyilatkozgat Messi meg Ribéry, így is le van fordítva 1-2 válasz, de sztem nem baj, hogy tőlük nincs lefordítva majdnem semmi, ez nem az nso, itt főleg CR a lényeg.
a 16:02essel nincs amúgy baj, ott a kérdező volt retard, a másikkal se értem mi a baj, lehet, hogy Messi keveset aludt az este :P

amúgy:
15:40 – A szabályok és a szavazás menete ismertetve van. A konferáló elmondja, hogy a meghosszabbított szavazás nem befolyásolta a végeredményt! Csak több szavazat érkezett! (további szabályzat ismertetés, a tavalyi blamák elkerülése miatt)
Szóval ez a FIFA álláspontja, erről a hosszabbításról.
madridista
Avatar
csababarca
Az Év Fórumozója - 2021
Hozzászólások: 15491
Csatlakozott: 2005.10.03. 21:19:38
Tartózkodási hely: Dabas

2014.01.13. 16:46:43

visca el barca írta:várjunk már. most akkor az aranylabda nem egy érdektelen valami? vagy az csak akkor van mikor nem zselé nyer? [-X

Ha az ő fiuk nyeri,akkor a legnívósabb elismerés ever.
Tehát ez az aranylabda az aranylabdák csúcsa lesz, a többi csak holmi előfutára volt a mai csúcsdíjnak, szóval Messi eddigi 4 abszolút elvitathatatlan aranybogyója sem ér annyit,mint amit az este átadnak...sajnálom is Messit,neki csak 4 van, a portugálnak meg már 2 is,ami akárhogy is számolok,messze több mint az argentíné :(

(ironia)
"Amikor nézzük Őt, akkor értsük meg ez egy sajátos játékos akit látunk, ez totálisan egyedi. Háromszor verte meg úgy Gvardiolt, hogy az magasabb, erősebb, gyorsabb, fiatalabb, energetikusabb. Ezt írd már le nekem számokkal. Ez mutatja azt, hogy micsoda valójában a futball."
Avatar
visca el barca
Presidente del Barça
Hozzászólások: 20964
Csatlakozott: 2005.02.01. 13:13:37

2014.01.13. 16:41:13

várjunk már. most akkor az aranylabda nem egy érdektelen valami? vagy az csak akkor van mikor nem zselé nyer? [-X
Like a soul without a mind, in a body without a heart, I'm missing every part...
Kép
Avatar
salas9
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2486
Csatlakozott: 2006.09.26. 14:37:40
Tartózkodási hely: Győr

2014.01.13. 16:19:52

A fehér balett oldala élőben ír az Aranylabda gáláról. Most volt a játékosoknak sajtókonferencia, és öröm volt olvasni, hogy mennyire foglalkoznak Messivel :lol:

Idézni elvileg nem szabad, de a 16:02-es és a 16:07-es hírt érdemes elolvasni, én jókat mosolyogtam :mrgreen:
Kép
mess2009
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4285
Csatlakozott: 2009.01.30. 11:58:28

2014.01.13. 09:05:16

továbbra is tartom: a Real játékából Ancelotti visszafogta? (kevésbé teszi hangsúlyossá) a leghatékonyabb fegyvert a gyors-kreativ (min 3-4 támadós) kontrákat. ha van is, lassúbb és inkább irányul egy-egy emberre (C.R, Benzema,Bale) és így nem annyira hatékony. ez persze nekünk jó!! így eredményesebbek lehetünk velük szemben és ha kell a Liga nem is bízhatjuk ezt másra az az érzésem....
Avatar
looka
Capitá del Barça
Hozzászólások: 966
Csatlakozott: 2008.05.07. 08:47:29

2014.01.13. 02:28:42

Ha nagyon sarkos akarok lenni, akkor a Realnak nincs játéka, az AtMa-nak nincs padja.

Jobban kifejtve: A Real az egész idényben kb. 1 hónapot játszott jól, és az is nagymértékben Ronaldonak köszönhető (ha ő nem, más nem igazán lövi be). Annak a szakasznak pont semmi tétje nem volt, pontosabban megnyerték a hulla gyenge csoportjukat a BL-ben. Azóta semmi, gyakorlatilag. Az utóbbi 4 meccsükben simán benne volt, hogy pontot buknak, ne lenne több ilyen periódusuk a szezon végéig? Költői kérdés. Arról nem beszélve, hogy idén kb. 4x játszottak nagy csapat ellen (ATM, Juve 2x, Barca), egy meccset nyertek meg. Mondhatnók, hogy a rangadók a szerencsén is múlnak néha, de ha őszinték akarunk lenni, akkor kimondjuk, hogy egyik meccsen sem volt meg a játékuk, amivel nyerhettek volna. Ez még változhat, sőt, össze is állhatnak még tavaszra, oké, de jelen helyzetben nem mondanám, hogy a 3 pont ellenére (ezzel a játékkal és rezgő léccel) partiban volnának a másik kettővel.

Az AtMa nagyon jó csapat, tényleg, elképesztően össze vannak rakva stb. De. Simeone kb. 15-16 játékost használ rendszeresen, és az alap 11 nagyon sokat játszik. Nem létezik, hogy ne fáradjanak el a hármas terhelésben... Nincsenek is hozzászokva, nagyon nagy a tét, én úgy gondolom, hogy pusztán szívvel nem lehet végignyomni egy szezont, előbb-utóbb kelleni fognak a friss lábak is, és itt jön képbe az, amit Tata csinál, a rotáció.

Ha nagyjából elkerülnek minket a sérülések, de ha nem, akkor is jóval pihentebbek lesznek a játékosaink, mint az AtMa, de még akár a Madrid emberei, egész egyszerűen azért mert mély a keretünk. Otthon a kisebb csapatok ellen egy meccsen gyakorlatilag bárki játszhat, Messi kihagyta az ősz felét, a többiek benne vannak a rotációban, 3 egymást követő meccsen alig szerepel játékosunk, nem volt még ugyanolyan felállásunk a ligában, és mégis vezetjük azt. Nagyon sokat fog érni ez a dolog a szezon második felében, és ha ehhez hozzávesszük, hogy megvan a játékunk is (a Reallal ellentétben), én úgy vélem, hogy mi vagyunk a bajnokság esélyesei, hosszútávon mindenképpen.
Avatar
Chino
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7464
Csatlakozott: 2009.05.07. 12:32:57
Tartózkodási hely: Debrecen

2014.01.13. 01:08:27

connor írta: Tavasszal döntő szerepe lesz annak, hogy ki meddig megy a BL-ben és mennyit tud tartalékolni a bajnokságra. Könnyen hoppon maradhat az a csapat, amelyik bár beáldozza a bajnoki teljesítményt a BL miatt, de végül nem nyeri meg azt sem.
Senki sem fogja beáldozni a bajnokságot, erről kár is beszélni. A Barca és a Real alapból nem tehet ilyet, ők az utóbbi jó pár évben a triplázásért indulnak neki a szezonnak. Az Atma pedig ki tudja, mikor jut el idáig és bőven van sanszuk legalább az elődontőig eljutni, amellett a pénzről sem szabad megfeledkezni.

Kicsit furcsa érzésem van. Annyira nem is bánt, hogy nyert a Real, mert amilyen a játékuk mostanában és ahogy most is nyertek bizakodásra ad okot. [-o<
Forca Barca!!!!
connor
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 429
Csatlakozott: 2012.12.17. 22:18:01

2014.01.13. 00:52:20

Féltávnál ennyire szoros már régen volt a liga, főleg úgy, hogy több csapat is érdekelt. Ha pontos akarok lenni: legutóbb 2006/07-ben volt ilyen szoros féltávnál az állás és tudjuk mi lett a vége... Akkor a Barca állt elöl 39 ponttal, mögötte 2. és 3. helyen 38-38 ponttal a Sevilla és a Real Madrid, majd 36 és 35 ponttal a Valencia és az Atletico a 4. és az 5. helyen. Számomra az az idény, az az elbukott bajnoki cím a legfájóbb mióta klubfutballt nézek és szurkoló vagyok (2003 nyara).
Visszatérve az idei szezonra: nagyon kiegyenlített a verseny, sőt...
Ha a 3 nagy egymás elleni meccseit nézzük, akkor a Real áll a legrosszabbul két vereséggel, ráadásul az egyiket hazai pályán nyelték be. Az Atletico és a Barca fej-fej mellett, mert bár Madridból hoztunk el pontot, de tavasszal nekünk még mennünk kell a Bernabeu-ba, az Atletico pedig hazai pályán játszhat a Real ellen. A kis- és középcsapatok ellen viszont a Real Madrid áll a legjobban, mert két döntetlent leszámítva nem veszített pontot, az Atletico és a Barca viszont itt is fej-fej mellett áll 1 döntetlennel és egy vereséggel.
Tavasszal döntő szerepe lesz annak, hogy ki meddig megy a BL-ben és mennyit tud tartalékolni a bajnokságra. Könnyen hoppon maradhat az a csapat, amelyik bár beáldozza a bajnoki teljesítményt a BL miatt, de végül nem nyeri meg azt sem.
Avatar
shutterisland
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4070
Csatlakozott: 2011.07.09. 22:54:27
Tartózkodási hely: bcs.

2014.01.12. 23:46:39

nem gond, nyerni kell az összes meccset, és a klasszikuson elég az x. :lol:
na jó, ki is lehet kapni, de csak 1 góllal és ne 1-0-ra, akkor az egymás ellenink vagy jobb lesz az idegenben rúgott gólok miatt, vagy egyenlő, de akkor gólaránnyal meg lehet tartani az első helyet.
azt hiszem. :mrgreen:
Zolee23
Capitá del Barça
Hozzászólások: 573
Csatlakozott: 2009.08.17. 22:27:25
Tartózkodási hely: Budapest

2014.01.12. 22:07:22

kb. az életemet rátettem volna hogy ilyen semmitmondó egy góllal fognak nyerni, pont akkor amikor a legjobban kell a győzelem.

jó lenne majd nem elchokerkedni a szezon második felét. mondjuk az atleticó lassan lefog szakadni szerintem, ők azért ennyire nem jók, feltehetőleg costa sem fog még 20-at vágni.
Avatar
looka
Capitá del Barça
Hozzászólások: 966
Csatlakozott: 2008.05.07. 08:47:29

2014.01.12. 20:26:44

StickyFingaz írta:Megtehetné az Espanyol azt a szívességet,hogy hoz egy X-et a Real ellen.
Kb. leírtad, és rögtön vezettek. :mrgreen: Pepe.

Amúgy én már úgy vagyok vele egy ideje, hogy nem bízok soha pontvesztésben, mert egyrészt sokat bosszankodnék, másrészt nagyon nagy százalékban váratlanul vesztenek pontot, úgy értem a hozható, könnyebbnek tűnő meccseken...

Viszont a mezük, az elég trágya, bár nem tudom, hogy az elmúlt évek után megszólalhatok-e ez ügyben. :D
Avatar
sörvirsli
Capitá del Barça
Hozzászólások: 577
Csatlakozott: 2013.02.22. 22:30:29
Tartózkodási hely: A tizenhatoson belül

2014.01.12. 20:25:11

Vezet a madrid a hentes góljával és meg is fogják nyerni mert ez az Espanyol az életbe nem rúg a madridnak gólt.
Aki azt hiszi, hogy a Messi és a Messiás szavak és jelentések összecsengése véletlen, az orbitálisat téved: Isten kegyelméből való ez az ember.

Messi-Neymar = the ultimate forward duo

Paul Walker - We are always gonna miss you forever!
StickyFingaz
Capitá del Barça
Hozzászólások: 808
Csatlakozott: 2012.07.12. 20:38:58

2014.01.12. 20:09:46

Megtehetné az Espanyol azt a szívességet,hogy hoz egy X-et a Real ellen.
Válasz küldése