Barça vs. Real - El Clásico

Foci a Barçán kívül
bence-barca
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 5465
Csatlakozott: 2007.06.14. 17:19:38
Tartózkodási hely: Budapest

2013.07.18. 01:39:26

ferninho írta: ez a Napoli egy kész áldás most a Real számára :D
Albiol már orvosi vizsgálaton van Nápolyban, de nagyjából ez lesz az ára.
Már csak Higuaint kéne nekik lepasszolni 30 millióért :lol:
Miért nem nekik adtuk el Villát ? :( [-o<
Avatar
Varatrix
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4857
Csatlakozott: 2007.12.26. 14:18:11
Tartózkodási hely: Böpö

2013.07.17. 19:53:09

looka írta:
h3x0r írta:Azert igy durva belegondolni, hogy mi az Albiol - Callejon kettosert szinte ugyan annyi penzt kaptunk, mint ti a Villa - Thiago parosert...
Eddig egész könnyen megúsztam, hogy bele kelljen gondolnom, szóval köszi.. :D be jut Pepe, 17es vagy a herceg még megnyugszom egy picit. :mrgreen:
Valóban nevetséges párhuzam, de mondjuk felesleges ha utána áron fölül érkeznek a játékosok: Illara.
Kép
"Gavi egy porszívó hangja egy másnapos reggelen. Egy sirály, aki ellopja a halat, amikor már a zsinóron tekered. A villám, amit nem lehet megállítani. Egy vuvuzela a nagymamád temetésén. "- Javier Aznar
Avatar
looka
Capitá del Barça
Hozzászólások: 966
Csatlakozott: 2008.05.07. 08:47:29

2013.07.17. 18:03:16

h3x0r írta:Azert igy durva belegondolni, hogy mi az Albiol - Callejon kettosert szinte ugyan annyi penzt kaptunk, mint ti a Villa - Thiago parosert...
Eddig egész könnyen megúsztam, hogy bele kelljen gondolnom, szóval köszi.. :D

Egyébként kétségbeejtő a dolog, az egészen biztos. Hozzáteszem, Laurentiis úr kissé megtáltosodott, mióta vastag a buksza, de hamar kiürül, ha ilyen ütemben szórja a zsetont.. Albiolt feléért is árban vette volna pl.

Lassan megszabadultok a sallangtól, aminek valahogy nem tudok őszintén örülni. :D

De azért van még munka, ha eszembe jut Pepe, 17es vagy a herceg még megnyugszom egy picit. :mrgreen:
Avatar
h3x0r
Madridista
Hozzászólások: 155
Csatlakozott: 2012.06.28. 11:06:52
Tartózkodási hely: Nagyvárad, Kolozsvár

2013.07.17. 17:38:48

Azert igy durva belegondolni, hogy mi az Albiol - Callejon kettosert szinte ugyan annyi penzt kaptunk, mint ti a Villa - Thiago parosert...
Kép
Avatar
ferninho
Madridista
Hozzászólások: 2345
Csatlakozott: 2009.03.01. 00:01:06

2013.07.17. 17:04:06

Messa írta:
h3x0r írta:- Albiol valoszinuleg tavozik (napoli, 10-12 millio)
Az évtized bizniszét csináljátok vele, ha eladjátok 12 miskáért. :lol:
ez a Napoli egy kész áldás most a Real számára :D
Albiol már orvosi vizsgálaton van Nápolyban, de nagyjából ez lesz az ára.
Már csak Higuaint kéne nekik lepasszolni 30 millióért :lol:
madridista
Avatar
Messa
Az EuroBarca Utánpótlása
Hozzászólások: 3810
Csatlakozott: 2007.10.20. 20:59:24
Tartózkodási hely: Aba/Székesfehérvár

2013.07.17. 16:46:51

h3x0r írta:- Albiol valoszinuleg tavozik (napoli, 10-12 millio)
Az évtized bizniszét csináljátok vele, ha eladjátok 12 miskáért. :lol:
Sóstó mellett van egy mocsár, kikapott a Zseljeznicsar. Az eredmény reális, így járt most a Real is... Real Madrid Videoton 0-1 1985.05.22
Avatar
sjd
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6400
Csatlakozott: 2007.07.09. 08:55:57

2013.07.17. 13:54:27

Mikaos írta: Nem világsztárokban gondolkodom, hanem egyszerűen nagyon kevésnek érzem a Mallorca vagy Hoffenheim-szintet. Európa TOP 30-50 csapatába sem férnek be az egykor nagy tehetségnek kikiáltott fiatalok.
Most ha csak a 2000-ben bronzérmes spanyol csapatot nézem:
Xavi, Puyol, Capdevila, Marchena, Angulo, Albelda, Tamudo, Luque, Jose Mari pl. mind belefértek egy top50-es csapatba.

A 2009-ben győztes német csapatból:
Neuer, Höwedes, Boateng, Hummels, Khedira, Özil, Marin.

A 2006-os holland, meg a 2004-ben győztes olasz csapat viszont tényleg elég vékony. (Bár mondjuk ott is volt jó pár ember, aki a Fiorentinával vagy a Napolival azóta pl. megjárta a BL-t.)

Szóval én nem jelenteném ki ilyen kategorikusan, hogy nem lesz semmi ezekből a srácokból, generációja válogatja. Láthatod, hogy a 2000-es spanyol csapat egy évtizedig adta a válogatott gerincét, és ők csak a 3. helyig jutottak, ugyanakkor a 2006-os győztes hollandok közül jó, ha 3 emberről hallottam.
Mikaos
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2613
Csatlakozott: 2008.11.17. 13:11:47

2013.07.17. 13:05:05

h3x0r írta:
Mikaos írta:Arra meg kíváncsi leszek, hogy a madridi középpályán, amely már idén is egy "telt ház" benyomását keltette, hogyan fog beférni két fiatal középpályás. Özil, Modric, X.Alonso és Khedira mellett kellene játékperceket kapniuk, egy 3-4 fős középpályán.
Iden semmilyen telthaz nem volt a kozeppalyankon, sott... Ugye az alap taktika 4-2-3-1 volt, kozepen legtobbszor a Khedira - Xabi kettos kezdett es Modric is sokat volt palyan. Essien pedig max 5szor ha jatszott a sajat posztjan, leginkabb jobbhatvedet jatszott.
Igen, taktika-függő, de akárhogy is számolom, a jelenlegi helyzetben 3 és 4 középpályás esetén is (CR, Di Maria-t, s egyéb szélsőt nem számolok ide) Özil, Modric, X.Alonso, Khedira (és Kaká) elfoglalják a helyeket.
Hogy mit fog kitalálni Ancelotti, és kit fog eladni / megtartani, azt sem te, sem én nem tudhatjuk, én mindössze csak a jelenlegi helyzet kapcsán gondolkodom így. (Persze, Isco tud szélen is játszani, leginkább bal oldalon szokott feltűnni, de az meg CR helye ugyebár).
sjd írta:Azért ha másként lenne, az azt feltételezné, hogy mondjuk két év terméséből csak a spanyolok adnak 5 világklasszist, az olaszok 4-et, a németek is 4-et stb. stb., és kijön a végén, hogy a 1992-93as generációba egy 25-30 világsztárnak kellett volna születnie.
Nem világsztárokban gondolkodom, hanem egyszerűen nagyon kevésnek érzem a Mallorca vagy Hoffenheim-szintet. Európa TOP 30-50 csapatába sem férnek be az egykor nagy tehetségnek kikiáltott fiatalok.
Avatar
h3x0r
Madridista
Hozzászólások: 155
Csatlakozott: 2012.06.28. 11:06:52
Tartózkodási hely: Nagyvárad, Kolozsvár

2013.07.16. 16:27:24

Mikaos írta:Arra meg kíváncsi leszek, hogy a madridi középpályán, amely már idén is egy "telt ház" benyomását keltette, hogyan fog beférni két fiatal középpályás. Özil, Modric, X.Alonso és Khedira mellett kellene játékperceket kapniuk, egy 3-4 fős középpályán.
Iden semmilyen telthaz nem volt a kozeppalyankon, sott... Ugye az alap taktika 4-2-3-1 volt, kozepen legtobbszor a Khedira - Xabi kettos kezdett es Modric is sokat volt palyan. Essien pedig max 5szor ha jatszott a sajat posztjan, leginkabb jobbhatvedet jatszott.
Jelenleg pedig ez a helyzet:

Casillas/Lopez
Carvajal/Arbeloa -- Varane/Pepe -- Ramos/Albiol/Nacho -- Marcelo/Coentrao
Khedira/Casemiro -- Alonso/Illaramendi
Isco/Di Maria -- Modric/Ozil/Kaka -- Ronaldo/Jesé
Benzema/Higuain/Morata

- a kapus poszt adott
- Albiol valoszinuleg tavozik (napoli, 10-12 millio)
- Alonso-t megmutottek, a legfrissebb hirek szerint csak novemberbe lephet legkozelebb palyara
- Higuain is valoszinuleg tavozni fog (arsenal, napoli), mint ahogy Kakanak sincs sok maradasa

Nalam igy nezne ki a vegleges keret:
Casillas/Lopez
Carvajal/Arbeloa -- Varane/Pepe -- Ramos/Nacho -- Marcelo/Coentrao
Khedira/Casemiro -- Alonso/Illaramendi
Isco/Di Maria -- Modric/Ozil-- Ronaldo/Jesé
Benzema/Morata

szerk. Az igazolasokrol meg termeszetesen Bale volt az elso szamu opcio, viszont Perez se hulye, hogy 90-100 milliot fizessen erte, mikozbe max 60-70et er. A kozeppalyan is hasonlo a helyzet: Vidalrol es Pogbarol elmondta a Juve elnoke, hogy nem elado, meg se hallgatjak az ajanlatokat ertuk (hasonlo mint nalatok a Thiago Silva uzlet: hiaba fizetnetek akar 40 milliot, ok nem akarjak eladni), mint ahogy Gundogan-t se akarja iden eladni a Dortmund (talan majd jovore), Verratti pedig azert nem johet, mert mintha lenne valami olyasmi Ancelotti szerzodeseben, hogy iden nem igazolhatunk a PSG-tol (persze az is lehet, hogy ezt csak az ujsagirok talaltak ki).
Ha az A terv nem megvalosithato (a jatekos nem akar valtani, vagy ha akarna akkor se adja el a klubbja), akkor eletbe lep a B, C, D terv.
Sokan irtatok, hogy Perez ossze-vissza igazol.. Miert is? Volt par jatekos akit meg akartunk venni, viszont nem akartak oket eladni. Ha az a par elit jatekos nem megszerezheto, akkor inkabb vegyunk fiatal jatekosokat, akikbol par even belul vilagsztarok is lehetnek akar.
Kép
Avatar
Chino
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7492
Csatlakozott: 2009.05.07. 12:32:57
Tartózkodási hely: Debrecen

2013.07.16. 16:20:56

Én még mindig egy kicsit hamis képet érzek ennek a "tudatos spanyol fiatalítás" mögött. Lehet, hogy nincs igazam, de szerintem se a szurkolók se a vezetés nem ilyen igazolásokat várt, akár 2 héttel ezelőtt sem.
Carvajallal kapcsolatban nekem elég nagy aggályaim vannak. Túl nagynak érzem az elvárásokat vele szemben. Igaz, hogy a gyógyszerészeknél kb. 30 meccs alapján beválasztották a 3. legjobb jobbhátvédnak, de a konkurencia sem volt túl nagy. Lahm helye biztos amásodik pedig a Schaleke (japán) bekkje lett ha jól tudom. Az U-21-es tornán 0. Ebből nem azt veszem ki hogy kiszorít egy kétszeres EB és VB győztes játékost. Még akkor sem ha ló nincs szamár is kincs alapon volt kezdő. Isco helyén pedig vannak még fiatalok.
Egyszóval nem hiszem hogy ez volt a céljuk ami az igazolásokat illeti.

Nálunk is fennáll a veszélye, hogy a fiatalok nem váltják be a hozzájuk fűzött reményeket, de egy Sergi Roberto-ból egy Busquets szintű játékost is kinézek akár. Deulofeu és Rafinha közül remélem legalább az egyik be fog futni nálunk. Nem JDS vagy Maxi Lopez kaliberűnek tartom őket. Rafa talán a legjobb helyre került LE alá. Egy spanyol középcsapat szintjét hozhatják, ahol stabil helye is lehet. Csak jöjjön vissza és ne járjon úgy mint a kis Dos Santos vagy Giovanni.
De legalább nekünk nem került 4 játékos több mint 70 millióba.

Nem kell összesz..ni magunkat a Realtól, viszont lebecsülni sem szabad őket, én inkább tartok Ancelotti-tól mint ettől a vonaltól amit az igazolásaik képviselnek.
Azt viszont nagyon érdekesnek tartom, hogy eddig még Perez nem válaszolt Neymarra. Lehet, hogy Bale már nem fér bele a büdzsébe vagy nagyon nem akar váltani mert mást nem tudok igazán elképzelni. Esetleg az lenne a revans, hogy áron felül vesznek játékost.

Azért az is vicces, hogy mindenki sír, hogy szegény madridot kihasználják áron alul viszik el a játékosokat, most eladtak egy Callejont 10 milláért, Albiolt 12-ért, Higuainért lehet, hogy 30-at. Azért ez nem papír.
Forca Barca!!!!
Avatar
sjd
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6400
Csatlakozott: 2007.07.09. 08:55:57

2013.07.16. 16:00:04

Mikaos írta: Ha van egy U19/U20/U21-es bajnokcsapat, akkor keveslem, hogy csak 2-3 játékosa van sztárcsapatnál, a többi pedig csak pár szinttel gyengébb csapatokban (és ott is maradnak jó eséllyel pályafutások végéig). De, mint írtam, és te is írtad: ez sok mindentől függ, ugyanakkor mégis meglepődtem, hogy mennyire rosszak az arányok.
Szerintem ez az U21-es csapatban is így van, van 3-4-5 sztárjátékos (Thiago, Isco, Ilarramendi), akikből néhány nem lesz senki a sérüléseknek meg a nem játszatásnak köszönhetően, a többiek meg erős közepesek. Csak mivel ez az összes U21-es csapatnál így van, ezért simán lehet így is nyerni.
Azért ha másként lenne, az azt feltételezné, hogy mondjuk két év terméséből csak a spanyolok adnak 5 világklasszist, az olaszok 4-et, a németek is 4-et stb. stb., és kijön a végén, hogy a 1992-93as generációba egy 25-30 világsztárnak kellett volna születnie.

Madrid: szerintem ne kiabáld el a túlzsúfolt középpályát, még nem tudjuk Ancelotti kit akar eladni.
Mikaos
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2613
Csatlakozott: 2008.11.17. 13:11:47

2013.07.16. 15:11:37

sjd írta:
Mikaos írta:Itt aktuális téma: kicsit utánanéztem az U-20 / U-21 tornáknak a 2000-es években, és megdöbbentően tapasztaltam, hogy az akkor jónak számító, sztárjelölt fiatal játékosok döntő részéből Panathinaikos meg Levante-szintű játékosok lettek.

Szerintem ez annyira nem meglepő, mármint ha belegondolsz, ezek a csapatok a 20-21 éves korosztályból tudnak meríteni. Csak ugye a nagyválogatott/klubok meg korlátlanul a 16-35 éves játékosok közül. Nem csoda, hogy aki esetleg a saját korosztályában kiemelkedő, az nem biztos, hogy megállja a helyét, ha még 10-szer annyi játékossal kell versenyeznie.
Ha van egy U19/U20/U21-es bajnokcsapat, akkor keveslem, hogy csak 2-3 játékosa van sztárcsapatnál, a többi pedig csak pár szinttel gyengébb csapatokban (és ott is maradnak jó eséllyel pályafutások végéig). De, mint írtam, és te is írtad: ez sok mindentől függ, ugyanakkor mégis meglepődtem, hogy mennyire rosszak az arányok.
sjd írta:
Mikaos írta:Sokan itt, a Barca-nál -ahol az utánpótlás a legfontosabb- is fel vagyunk háborodva, ha egy-egy fiatal játékost -szerintünk- kevesebbszer játszatnak a kelleténél, pedig meglehet, hogy jó okkal nem játszanak (persze, ez oda-vissza is igaz: ha nem játszatják, akkor nem lesz meg a rutin).
Kérlek, mondj egy jó okot, amiért a BL-re pihentetve, egy már megnyert bajnokság mellett nem küldenéd pályára a fiatalokat. Mondjuk legyen egy kicsit jobb, mint hogy pontrekordot kell dönteni.
Ezt én sem értem, de az igazsághoz hozzátartozik, hogy ilyenkor 3-4 meccsről beszélünk mindössze, ami korántsem jelentős (azt meg azért ne várjuk el, hogy már márciusban a Barca B-vel állunk fel). És az is igaz, hogy máshol még kevésbé becsülik meg a fiatal játékosokat, és feleannyi játékidőt kapnak, mint nálunk (pár kisebb csapatot kivéve, ahol egy-egy tehetséges fiatal felülmúlja az átlagos idősebb játékosokat).
A világ (második) legjobb csapatába, ahol minden poszton kitűnő játékosok vannak, nagyon nehéz bekerülni. Ha mégis odakerül egy fiatal, akkor szinte azonnal jól kell teljesítenie - kegyetlen dolog, de ez mindenhol így van.

Arra meg kíváncsi leszek, hogy a madridi középpályán, amely már idén is egy "telt ház" benyomását keltette, hogyan fog beférni két fiatal középpályás. Özil, Modric, X.Alonso és Khedira mellett kellene játékperceket kapniuk, egy 3-4 fős középpályán.
mess2009
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4285
Csatlakozott: 2009.01.30. 11:58:28

2013.07.16. 12:57:49

sjd írta:
visca el barca írta:
sjd írta:Szóval ugyan már, nem kell félni a Realtól, csak ha az Alcorcón nem ejti ki őket az első körben, akkor idén is ki fognak szórni minket a kupából.
ó ezt meg ugy irod mintha az elmult 10 évben mindig kivertek volna minket. azért ninics akkora különbség a két csapat h ezt ilyen nyugodt szívvel kijelentsd...
Az elmúlt 10 évbe inkább ne kezdjünk bele, szerintem tök felesleges azt a korszakot idecitálni, amikor még Ronaldinho meg Zidane kergette a labdát, ennek a két csapatnak semmi köze nincs ahhoz a két csapathoz.

Én sokkal inkább a közelmúltból kiindulva mondom ezt, márpedig az azt mutatja, hogy az előző szezon mérlege ellenük 1gy 2d 3v. 6 meccsből egyszer tudtuk legyőzni őket, az is lassan egy éve volt már. Ez maximum ilyen PSG-szerű továbbjutásokra lenne elég. A SZK-n mindenféle dekoncentráltság, egy Valdes-hiba, egy piros, egy kihagyott ziccer stb. A kupavisszavágón gyakorlatilag pályán sem voltunk, aztán még annyi tisztesség sem volt a srácokban, hogy a Morataval és társaival felálló B csapatot istenesen elverjék tavasszal. Ja és az a Casillas, aki nem ritkán 6-8 óriási védéssel veszi ki a részét ezekből a meccsekből, végigpadozta ezt az időszakot.

Nem gondolom, hogy semmi esélyünk nincs a Real ellen, de azért eléggé elvakultnak kell lennie ahhoz, hogy valaki kijelentse, hogy ez után az év után semmi félnivalónk nincs tőlük. Ha csak minden marad a régiben, már akkor is úgy indulunk, hogy kevesebb, mint 20% esély van a győzelemre egy meccsen.
ez a tiszta beszéd. és ami engem illet nem félek a Madridtól, de nem szokásom lebecsülni az ellenfeleket.
Avatar
sjd
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6400
Csatlakozott: 2007.07.09. 08:55:57

2013.07.16. 12:47:18

Mikaos írta:Itt aktuális téma: kicsit utánanéztem az U-20 / U-21 tornáknak a 2000-es években, és megdöbbentően tapasztaltam, hogy az akkor jónak számító, sztárjelölt fiatal játékosok döntő részéből Panathinaikos meg Levante-szintű játékosok lettek.
Szerintem ez annyira nem meglepő, mármint ha belegondolsz, ezek a csapatok a 20-21 éves korosztályból tudnak meríteni. Csak ugye a nagyválogatott/klubok meg korlátlanul a 16-35 éves játékosok közül. Nem csoda, hogy aki esetleg a saját korosztályában kiemelkedő, az nem biztos, hogy megállja a helyét, ha még 10-szer annyi játékossal kell versenyeznie.
(Arról nem is beszélve, hogy mennyi sérülés, nem várt körülmény jöhet közbe.)
Szóval szerintem ezekben a fiatalokban természetes módon benne van a kockázat, máskülönben most a Barca is kiállhatna az 5-6 évvel ezelőtti Juvenil A-val. Csak ugye senki (többek között a Real Madrid) sem akar lemaradni arról, hogy esetleg pont nála fut be az a 10ből 1 világklasszis játékos.
Mikaos írta: Sokan itt, a Barca-nál -ahol az utánpótlás a legfontosabb- is fel vagyunk háborodva, ha egy-egy fiatal játékost -szerintünk- kevesebbszer játszatnak a kelleténél, pedig meglehet, hogy jó okkal nem játszanak (persze, ez oda-vissza is igaz: ha nem játszatják, akkor nem lesz meg a rutin).
Kérlek, mondj egy jó okot, amiért a BL-re pihentetve, egy már megnyert bajnokság mellett nem küldenéd pályára a fiatalokat. Mondjuk legyen egy kicsit jobb, mint hogy pontrekordot kell dönteni.

Szerintem amúgy sincs olyan, hogy egy ifit mennyit "kell" játszatni, hanem inkább arról, hogy a kezdőinket mennyit "nem kell". Itt nem az a felháborító, hogy mondjuk Bartrának idén 25 meccsen kellett volna szerintem vagy bárki szerint pályára lépnie a megfelelő fejlődéshez, és ehelyett csak a felén játszott, hanem hogy rengeteg olyan meccs volt, ahol Xavit, Piquet, Messit, Alvest a kispadra kellett volna tenni, és ez mégsem történt meg. Szóval a körülményektől függően el tudok képzelni olyan évet is, hogy konstans a gálakezdőt küldeném fel, és olyat is, hogy az ifik simán 20-25 meccset játszhatnának.
Ja és persze az egészre jön ez a képmutató "mi bízunk a fiatalokban" szöveg, miközben Valdes-t is előbb vetik be bármelyik poszton, mint a fiataljainkat. Na ez az igazán felháborító.

De egyébként az utolsó mondatodban van az igazság, padozás közben még senkiből nem lett világklasszis játékos. Hála az égnek most már kezd megjönni a vezetőségnek az esze, hogy Deulofeut meg Rafinhát elpasszolták kölcsönbe, ahelyett, hogy bérletet vettek volna nekik a Barca-lelátójára.
Avatar
bali 15
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2544
Csatlakozott: 2008.06.05. 20:18:25

2013.07.16. 12:43:11

A reálnál nincs meg a hosszútávú sikerekhez elengedhetetlen türelem.
És így,hogy egyre több pénzes csapat van, a legújabb a Fulham,a Madrid egyre nagyobb bajba kerül.
Arról meg már ne is beszéljünk, hogy mekkora [auto_cenzúra] van a spanyol gazdaság, aki pedig azt gondolja, hogy a focit ez nem fogja majd érinteni az baromira téved.
Elmúlt már az az idő amikor bárkit megvehetnek, ez köszönhető a lassacskán apadó pénzforrásoknak, de leginkább még annak, hogy a játékosok akiket megkörnyékez a Madrid azoknak már nem elég a "9BLhuszadikszázadcsapatamindenkinálunkakarjátszani" szöveg.
Egyik játékos sem akarja zátonyra futtatni a karrierjét...
Mikaos
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2613
Csatlakozott: 2008.11.17. 13:11:47

2013.07.16. 12:06:55

Itt aktuális téma: kicsit utánanéztem az U-20 / U-21 tornáknak a 2000-es években, és megdöbbentően tapasztaltam, hogy az akkor jónak számító, sztárjelölt fiatal játékosok döntő részéből Panathinaikos meg Levante-szintű játékosok lettek.
Ez mutatja, mekkora kockázat egy 22 év alatti, kiforratlan játékos vásárlása.
Sokan itt, a Barca-nál -ahol az utánpótlás a legfontosabb- is fel vagyunk háborodva, ha egy-egy fiatal játékost -szerintünk- kevesebbszer játszatnak a kelleténél, pedig meglehet, hogy jó okkal nem játszanak (persze, ez oda-vissza is igaz: ha nem játszatják, akkor nem lesz meg a rutin).
Ami viszont biztos, hogy minden játékosnak más a fejlődési üteme, és ezért sosem lehet tudni, hogy a 17 évesen csodagyereknek számító valakiből pár év múlva esetleg egy brazil másodosztályú játékos lesz.
Úgyhogy nagyon óvatosan kell bánni nálunk a Thiago-kérdéssel, illetve a túloldalon az Isco/Illarramendi-kérdéssel.
Mindegyikben benne rejlik a hatalmas bukás lehetősége, főleg, hogy egyikük sem volt olcsó (mindkettő 30 millió euró körül).

Számomra furcsa ez a rendkívül éles szemléletváltás a madridiaknál. Kicsit "ha nincs ló, jó a szamár is"-elvnek tűnik. Nyár elején repkedtek a nagyobbnál nagyobb nevek, aztán a valóságban meg az ellenkezője történik.
Gareth Tello
Az Év fórumozója 2013
Hozzászólások: 5728
Csatlakozott: 2012.03.03. 19:01:12
Tartózkodási hely: Budapest

2013.07.16. 10:41:23

madridista19 írta:azonban annyit pontosítanék, hogy nem 38 vagy 39 millió euró volt Illara, hanem 32, ugyanis a 39 millió euró már a bruttósított ára. többnyire a nettó árak jelennek meg az átigazolási díjak esetében, azonban valami miért felkapta a média ezt az összeget. ezt maga a real madrid is cáfolta a hivatalos facebook oldalán, hogy 39M lett volna. természetesen ez is sok, de a pontosság kedvéért gondoltam leírom, ti sem örülnétek neki, ha pl. Csirginkszkij( nem tudom pontosan, hogy kell írni ) esetében nem 25M (+/- pár millió euró, pontosítsatok, ha rossz), hanem a bruttósított ár jelent volna meg. az áfát pedig a klub visszaigényelheti, mint bármely más csapat.
Igen, azóta már olvastam én is a pontosítást, azért köszönöm. :) A 32M normálisabb ár érte, bár őszintén szólva én a nyár elején nem gondoltam volna, hogy 30 millió feletti összeget fog kiadni a Real egy középpályásért, aki nem Pogba és nem is Vidal. :D
madridista19
Barça C
Hozzászólások: 1
Csatlakozott: 2013.07.15. 20:29:01

2013.07.15. 20:36:55

de ez a 38 millió euró szvsz nem reális ár érte,
sziasztok, új vagyok, nem nagyon fogok írogatni meg nem provokálni jöttem, néha olvasgatok itt is.

azonban annyit pontosítanék, hogy nem 38 vagy 39 millió euró volt Illara, hanem 32, ugyanis a 39 millió euró már a bruttósított ára. többnyire a nettó árak jelennek meg az átigazolási díjak esetében, azonban valami miért felkapta a média ezt az összeget. ezt maga a real madrid is cáfolta a hivatalos facebook oldalán, hogy 39M lett volna. természetesen ez is sok, de a pontosság kedvéért gondoltam leírom, ti sem örülnétek neki, ha pl. Csirginkszkij( nem tudom pontosan, hogy kell írni ) esetében nem 25M (+/- pár millió euró, pontosítsatok, ha rossz), hanem a bruttósított ár jelent volna meg. az áfát pedig a klub visszaigényelheti, mint bármely más csapat.
no offense
Gareth Tello
Az Év fórumozója 2013
Hozzászólások: 5728
Csatlakozott: 2012.03.03. 19:01:12
Tartózkodási hely: Budapest

2013.07.14. 20:07:19

bence-barca írta:Elmúlt héten nem voltam itthon és nincs kedvem visszaolvasni, úgyhogy itt kérdezném a madridistáknál mik vtak a vélemények az Illaramendi üzletről? Azt tudom, h előzetesen szerették volna, de ennyi pénzért azért na... nem lepődnék meg, ha páran ott kibuknának.
Alapvetően örülnek neki, amennyire én látom, bár vannak nem is kevesen, akik inkább mást hoztak volna a helyére, illetve sokallják az érte kiadott pénzt.
De összességében szerintem pozitív Illarra fogadtatása, ha nem is annyira, amennyire Iscóé volt.

Én egyénként nagyon jó kis playának tartom, aki ráadásul még fejlődőképes is, de ez a 38 millió euró szvsz nem reális ár érte, igaz, a Madrid nem válogathatott ezúttal a védekező középpályások közül.
Avatar
shutterisland
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4070
Csatlakozott: 2011.07.09. 22:54:27
Tartózkodási hely: bcs.

2013.07.14. 20:03:34

nem akarom reklámozni az oldalukat, de ott, a játékos topicjában van pár oldal, amit szerintem gyorsan elolvasol.

valamilyen szinten megosztó, az árat szinte mindannyian sokallják, viszont vannak, akik örülnek neki még ennyiért is.
úgy az összkép alapján carvajal és isco is jobban lett "üdvözölve".
bence-barca
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 5465
Csatlakozott: 2007.06.14. 17:19:38
Tartózkodási hely: Budapest

2013.07.14. 20:00:25

Elmúlt héten nem voltam itthon és nincs kedvem visszaolvasni, úgyhogy itt kérdezném a madridistáknál mik vtak a vélemények az Illaramendi üzletről? Azt tudom, h előzetesen szerették volna, de ennyi pénzért azért na... nem lepődnék meg, ha páran ott kibuknának.
Avatar
shutterisland
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4070
Csatlakozott: 2011.07.09. 22:54:27
Tartózkodási hely: bcs.

2013.07.14. 16:10:40

azért azt nem elfelejteni, hogy a mou féle madrid tökéletesen ki tudta használni a barca gyengeségeit.
ha carloval mást játszanak, simán eltűnhet az a dominancia, ami jellemezte az utóbbi idők klasszikusait.

lehet, hogy jobb csapat lesz a madrid, mint tavaly, de könnyen lehet, hogy az egymás elleni meccseken ez nem fog megnyilvánulni, mivel közel sem biztos, hogy még mindig kontrázni fognak.
Avatar
sjd
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6400
Csatlakozott: 2007.07.09. 08:55:57

2013.07.14. 15:37:21

visca el barca írta:
sjd írta:Szóval ugyan már, nem kell félni a Realtól, csak ha az Alcorcón nem ejti ki őket az első körben, akkor idén is ki fognak szórni minket a kupából.
ó ezt meg ugy irod mintha az elmult 10 évben mindig kivertek volna minket. azért ninics akkora különbség a két csapat h ezt ilyen nyugodt szívvel kijelentsd...
Az elmúlt 10 évbe inkább ne kezdjünk bele, szerintem tök felesleges azt a korszakot idecitálni, amikor még Ronaldinho meg Zidane kergette a labdát, ennek a két csapatnak semmi köze nincs ahhoz a két csapathoz.

Én sokkal inkább a közelmúltból kiindulva mondom ezt, márpedig az azt mutatja, hogy az előző szezon mérlege ellenük 1gy 2d 3v. 6 meccsből egyszer tudtuk legyőzni őket, az is lassan egy éve volt már. Ez maximum ilyen PSG-szerű továbbjutásokra lenne elég. A SZK-n mindenféle dekoncentráltság, egy Valdes-hiba, egy piros, egy kihagyott ziccer stb. A kupavisszavágón gyakorlatilag pályán sem voltunk, aztán még annyi tisztesség sem volt a srácokban, hogy a Morataval és társaival felálló B csapatot istenesen elverjék tavasszal. Ja és az a Casillas, aki nem ritkán 6-8 óriási védéssel veszi ki a részét ezekből a meccsekből, végigpadozta ezt az időszakot.

Nem gondolom, hogy semmi esélyünk nincs a Real ellen, de azért eléggé elvakultnak kell lennie ahhoz, hogy valaki kijelentse, hogy ez után az év után semmi félnivalónk nincs tőlük. Ha csak minden marad a régiben, már akkor is úgy indulunk, hogy kevesebb, mint 20% esély van a győzelemre egy meccsen.
Avatar
Initom
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2127
Csatlakozott: 2010.06.07. 16:11:17
Tartózkodási hely: Vas(trón)

2013.07.14. 15:23:05

sjd írta:
Initom írta: Félreértesz :)nem azt mondtam ,hogy egyáltalán nem kell félni tőlük...
:arrow:
Initom írta:AMÍG PEREZ AZ ELNÖK ÉN EGYÁLTALÁN NEM TARTOK A REÁLTÓL !
Ennyi hozzáfűznivalóm van csak. :D
Még ott is van benne szép 18-as betűmérettel, hogy EGYÁLTALÁN nem kell félni tőlük.
erre írtam 2-3 kommentel lejjebb hogy elragadtattam magam :oops: :) és ezt az ÁTIGAZOLÁSI politikájukra írtam. Abban a szövegkörnyezetben is van...

Mindenesetre,azt továbbra is tartom,hogy amíg Perez az elnök,én nyugodt vagyok :)
Abi & Tito
Avatar
visca el barca
Presidente del Barça
Hozzászólások: 20964
Csatlakozott: 2005.02.01. 13:13:37

2013.07.14. 15:04:22

sjd írta:Szóval ugyan már, nem kell félni a Realtól, csak ha az Alcorcón nem ejti ki őket az első körben, akkor idén is ki fognak szórni minket a kupából.
ó ezt meg ugy irod mintha az elmult 10 évben mindig kivertek volna minket. azért ninics akkora különbség a két csapat h ezt ilyen nyugodt szívvel kijelentsd...
Like a soul without a mind, in a body without a heart, I'm missing every part...
Kép
Válasz küldése