Barça vs. Real - El Clásico

Foci a Barçán kívül
Avatar
Szakacs
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1880
Csatlakozott: 2004.11.10. 07:51:08
Tartózkodási hely: Gyergyoszentmiklos
Kapcsolat:

2013.05.18. 16:12:27

Mikaos írta:Hogy egyes Madrid-szurkolók még mindig úgy érzik, hogy Mourinho-val tudnak csak sikert elérni, az kizárólag Mourinho hókuszpókusz varázslatának (marketing, média) köszönhető.
Amit elért, azt valószínűleg Pellegrini is elérte volna, amennyiben hasonló türelemben részesül. Mourinho is 5-0-al kezdte, ne felejtsük el, de ő mégis megkapta a folytatás jogát, szemben Pellegrini mesterrel (6-2). Mindezt úgy ráadásul, hogy Pellegrini-vel még volt is fazonja a Madridnak, élvezhető játékot nyújtottak, és nemcsak az ellenségeskedés vagy a "henteskedés" volt a fő téma.
De Mourinho az eladott lapok számában mindenképp jobb volt, és ebben valószínűleg senki sem tud versenyre kelni vele, ilyen mértékű feltűnési viszketegségben semelyik edző nem szenved. Egy ideig még működött a reklámgépezet, de eljött az idő, amikor mind a sajtóval, mind a klubbal, mind a játékosokkal, mind a szurkolókkal szemben átlépett egy határt, és ezáltal a garantáltan sok eladott lapszám hangvétele erősen negatív hangvételű lett. Mondhatjuk, hogy a negatív reklám is reklám, de kérdéses, hogy egy Real Madridnak szüksége van-e erre?

A fickónak amúgy is kezdettől fogva utáltam a nézhetetlen, ócska fociját, de amióta Madridba érkezett, és ilyen ganaj módon tevékenykedik, azóta várom azt a pillanatot, amikor a "nép" bohóc-sapkával + egy "megbukott" táblával elüldözi.
Juande Ramos volt a vezetőedző a 6-2-nél, Pellegrinivel ha nem tévedek 2-1 és 0-2 volt az eredmény :)
Tiziano Crudeli fan :!:
Boixos
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 9655
Csatlakozott: 2004.11.21. 11:00:59
Tartózkodási hely: monaco di bavaria

2013.05.18. 15:57:41

Feltette a madridi szereplésére a koronát a bohóc. :lol:
PUYOL-XAVI-INIESTA
Mikaos
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2613
Csatlakozott: 2008.11.17. 13:11:47

2013.05.18. 15:49:25

Hogy egyes Madrid-szurkolók még mindig úgy érzik, hogy Mourinho-val tudnak csak sikert elérni, az kizárólag Mourinho hókuszpókusz varázslatának (marketing, média) köszönhető.
Amit elért, azt valószínűleg Pellegrini is elérte volna, amennyiben hasonló türelemben részesül. Mourinho is 5-0-al kezdte, ne felejtsük el, de ő mégis megkapta a folytatás jogát, szemben Pellegrini mesterrel (6-2). Mindezt úgy ráadásul, hogy Pellegrini-vel még volt is fazonja a Madridnak, élvezhető játékot nyújtottak, és nemcsak az ellenségeskedés vagy a "henteskedés" volt a fő téma.
De Mourinho az eladott lapok számában mindenképp jobb volt, és ebben valószínűleg senki sem tud versenyre kelni vele, ilyen mértékű feltűnési viszketegségben semelyik edző nem szenved. Egy ideig még működött a reklámgépezet, de eljött az idő, amikor mind a sajtóval, mind a klubbal, mind a játékosokkal, mind a szurkolókkal szemben átlépett egy határt, és ezáltal a garantáltan sok eladott lapszám hangvétele erősen negatív hangvételű lett. Mondhatjuk, hogy a negatív reklám is reklám, de kérdéses, hogy egy Real Madridnak szüksége van-e erre?

A fickónak amúgy is kezdettől fogva utáltam a nézhetetlen, ócska fociját, de amióta Madridba érkezett, és ilyen ganaj módon tevékenykedik, azóta várom azt a pillanatot, amikor a "nép" bohóc-sapkával + egy "megbukott" táblával elüldözi.
Avatar
Capon
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 5390
Csatlakozott: 2005.08.26. 20:17:06
Tartózkodási hely: Budapest VIII-XV-ker Rezervátum

2013.05.18. 15:30:12

Azért amit letett Madridban arra büszke lehet! Nem kis munkája volt benne:
A Real Madridból egy kontrázó, folyton balhézó, durváskodó, hentes, a cél szentesíti az eszközt csapatot csinált. Tele a saját csapatán belüli konfliktusokkal.
Ehhez persze kellet egy elnök aki annyira megalomán, hogy ehhez pedig minden szükséges eszközt meg is adott neki. Sorra rúgták ki az embereket Mou miatt, pedig hát ő tényleg egy jó ember csak a média állítja be egy takonynak.
A vereségeket és a felelősséget mindig másokra hárítva, a sajtóban egy állandóan fröcsögő és támadó, teljesen sportszerűtlen csapat képét sikerült kialakítania.
Továbbá azzal a légkörrel amit kialakított maga és az egész csapat körül sikerült még azt is elérnie, hogy volt Real ikonokat árulónak bélyegeztek a saját szurkolóik (ugye emlékszünk) csak azért mert Mou stílusa és játékrendszere miatt szót emeltek. A férfi, az isten ellen, akinek itták minden szavát akármekkora hülyeségeket is beszélt.
Valami olyan igazán mély frusztrációja lehetett a Barcával kapcsolatban, hogy ez teljesen rányomta a bélyegét az egész madridi ténykedésére. Még magához képest ki kifordult magából.
Klinsmann; Rivaldo; Maldini; Nesta; Puyol; Xavi; Ronaldinho; Iniesta; Messi
Gareth Tello
Az Év fórumozója 2013
Hozzászólások: 5728
Csatlakozott: 2012.03.03. 19:01:12
Tartózkodási hely: Budapest

2013.05.18. 14:30:44

A Madrid normális játékosait (kevés ilyen maradt), a szurkolókat, és legfőképpen Casillast őszintén sajnálom, Mourinho, Pérez, Ronaldo és a többiek viszont tökéletesen megérdemelték ezt a lebőgést szerintem, elsősorban José papának járt ki ez.
Oldalakon keresztül lehetne sorolni, mennyire negatív hatással volt a Madridra, a Barçára, a játékosokra, az egész ligára, ennek egy részét most visszakapta, megalázva, nulla tekintéllyel hagyhatja el Madridot és Spanyolországot, várja szeretettel a Chelsea.
Szerintem spanyol- és katalánhonban mindenkinek jobb lesz José nélkül.
Talán jön egy olyan edző, aki szimpatikusabb, szebben játszó csapatot csinál a mostani fantáziátlan favágóbandából. És a nagy ellenségeskedés is csökken remélhetőleg majd valamennyire, nem arról fognak szólni a Clásicók, hogy mennyire tudják megfojtani szabályos vagy szabálytalan eszközökkel a játékunkat.
Köszönjük, José, nem mondhatjuk, hogy szép volt, de elég volt.

Az AtMának meg hatalmas grat, hogy nem ijedtek meg az árnyékuktól, mint már annyiszor, és hogy a bekapott gól után is mentek előre teljes gázzal. Falcao gyönyörűen készítette elő az első matracos találatot, látszott, hogy igazi klasszisról van szó.

A Madridnál brutális mennyiségű pénz kerül elköltésre a nyáron, ebben biztos vagyok, kérdés, hogy az érkező edzőnek tudnak-e hosszú távon bizalmat szavazni. Mert enélkül nem lehet olyan csapatot felépíteni, ami harcban lehet a tizedikért.
Avatar
Pedro
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 474
Csatlakozott: 2004.11.23. 09:45:00
Tartózkodási hely: Budapest

2013.05.18. 14:07:06

mess2009 írta:én - laikus lévén - elég nehezen tudom kibányászni egy csapat sikeréből az edző teljesítményét úgy konkrétan. nos a Madrid- Murinhó "mutáció" esetében nincs semmi nehézség! ez az ember egy sunyi mészáros bandát kreált egy kiváló adottságú játékos állományból. őszintén örülök, hogy megalázva rúgják ki és nem fertőzi tovább a Liga légkörét.
Tökéletesen egyetértek. Az a szép benne, hogy bizonyos habfehér szurkolók még most is az istent látják benne, pedig hát ez azért igen csúfosra sikeredett... 3 év alatt 400 millióból (kb, a a magyar egészségügyet rendbe lehetne tenni vele) ennyi sikerült neki. Nem mondom, érdeme, hogy a Barcával kb. egy szintbe hozta a csapatát az egymás elleniken, de hogy milyen eszközökkel, azt mindenki tudja. És ne felejtsük, az azért már egy magát túlnyert Barca volt. Mindenesetre ezen érdemeit nem akarom kisebbíteni, de azért három év alatt a három fő kupából, azaz a 9 lehetőségből 2-t behúzni, abból is egyik "csak" a kupa, na, azt ezzel a kerettel talán CsankJani is végrehajtotta volna. Nem fog hiányozni a csávó, csak azt sajnálom, hogy összebalhézott Pepével, így biztos, hogy nem viszi magával a kis ölebét a köv. állomáshelyére.
„Nagyon tetszik és csodálom azt a játékbeli dominanciát, amit a Barcelona fel tud építeni. A játékuk nem is a szemnek, hanem a léleknek kedves. A labdát tisztelettel, imádattal kezelik, szinte simogatják. Ezt a csapatot mindenki számára élvezet nézni.”

Alfredo Di Stéfano, a Real Madrid tiszteletbeli elnöke - 2011.04.17
Avatar
sörvirsli
Capitá del Barça
Hozzászólások: 577
Csatlakozott: 2013.02.22. 22:30:29
Tartózkodási hely: A tizenhatoson belül

2013.05.18. 12:56:26

Ha az eseménydús szezonokat nézzük akkor kár,hogy elmegy a special zero,de ha a többit akkor nagyon is jó!
Olvastam,hogy CR- ért 100 misit adna a PSG,annyiért én biztos elengedném,annyi lóvéból meg lehetne venni a Bale -Aguero párost is.
Aki azt hiszi, hogy a Messi és a Messiás szavak és jelentések összecsengése véletlen, az orbitálisat téved: Isten kegyelméből való ez az ember.

Messi-Neymar = the ultimate forward duo

Paul Walker - We are always gonna miss you forever!
Pavel
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1688
Csatlakozott: 2006.05.23. 20:57:21
Tartózkodási hely: Budapest

2013.05.18. 12:48:58

visca el barca írta:
Replay írta:Na most már átmentek a vadállat, vadbunkó módba, ami igazán mourinho specialitása.
egyre jobban szurkolok nekik h ott maradjon ez a tajparaszt. totálisan lezüllesztene mindent :lol:

anniyra tudtam h ma fognak eltaknyolni :lol:
Sajnos menni fog. Ennél jobban már nem lehet, csak ha jövőre kiesnének.
Perez papa be lehet sz*rva, mert kezd elúszni az elnöki cím.
Avatar
Charlie
Öreg Harcos
Hozzászólások: 6901
Csatlakozott: 2004.10.08. 11:13:39
Tartózkodási hely: East Side

2013.05.18. 11:07:24

14éves átok tört meg és pont a reál otthonában egy kupadöntőben. De szép!
C.
"A spanyol futball jelenlegi problémája az, hogy mindenki azt gondolja, hogy olyan játékosai vannak, mint a Barcának. A Barca játékosaiban olyan technikai tudás van, amely a világ egyetlen másik csapatában sincs. Ezért nem próbálkozhatsz úgy játszani, ahogy ők, ez lehetetlenség." - Fabio Capello
Avatar
csababarca
Az Év Fórumozója - 2021
Hozzászólások: 15491
Csatlakozott: 2005.10.03. 21:19:38
Tartózkodási hely: Dabas

2013.05.18. 10:49:30

Varatrix írta:
csababarca írta:Kicsit furán hangzik most a nézőtérről a "madrid cabrón, salude el campeon" rigmus :D
Nemtudom tényleg volt e ilyen, de a spanyolok tényleg így hívják a Reált hogy "A Madrid". Szóval nem Reáloznak mint nálunk. Az Atletico pedig csak Atleti.

Bár értem a helyzet iróniáját, csak a miheztartás végett írtam. 8)
Értem, tudom is, csak furcsa volt hallgatni. :D
Egyébként akkor ment, amikor az AtMa-sok mentek fel a kupát átvenni.
"Amikor nézzük Őt, akkor értsük meg ez egy sajátos játékos akit látunk, ez totálisan egyedi. Háromszor verte meg úgy Gvardiolt, hogy az magasabb, erősebb, gyorsabb, fiatalabb, energetikusabb. Ezt írd már le nekem számokkal. Ez mutatja azt, hogy micsoda valójában a futball."
Avatar
Varatrix
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4857
Csatlakozott: 2007.12.26. 14:18:11
Tartózkodási hely: Böpö

2013.05.18. 10:45:30

csababarca írta:Kicsit furán hangzik most a nézőtérről a "madrid cabrón, salude el campeon" rigmus :D
Nemtudom tényleg volt e ilyen, de a spanyolok tényleg így hívják a Reált hogy "A Madrid". Szóval nem Reáloznak mint nálunk. Az Atletico pedig csak Atleti.

Bár értem a helyzet iróniáját, csak a miheztartás végett írtam. 8)
Kép
"Gavi egy porszívó hangja egy másnapos reggelen. Egy sirály, aki ellopja a halat, amikor már a zsinóron tekered. A villám, amit nem lehet megállítani. Egy vuvuzela a nagymamád temetésén. "- Javier Aznar
Avatar
Castiel
Capitá del Barça
Hozzászólások: 954
Csatlakozott: 2012.07.11. 10:45:01
Tartózkodási hely: Csurgó

2013.05.18. 10:44:43

mess2009 írta:én - laikus lévén - elég nehezen tudom kibányászni egy csapat sikeréből az edző teljesítményét úgy konkrétan. nos a Madrid- Murinhó "mutáció" esetében nincs semmi nehézség! ez az ember egy sunyi mészáros bandát kreált egy kiváló adottságú játékos állományból. őszintén örülök, hogy megalázva rúgják ki és nem fertőzi tovább a Liga légkörét.
ezt kb mintha tőlem "loptad" volna :D Annyira ugyan ezt gondolom!
:mrgreen:
Kép
Fc Barcelona-Csurgói KK-Scuderia Ferrari-
Alcantara
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3985
Csatlakozott: 2011.08.30. 09:31:30

2013.05.18. 10:39:46

CR indulata sem elfogadható, de a játék hevében előfordul az ilyen, bár nem túl szép cselekmény.

Mi indokolta viszont a keretbe sem nevezett, "madridi agyhalott" Pepe lökdösődését? :roll:
Avatar
sjay
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1760
Csatlakozott: 2009.07.20. 20:11:36
Tartózkodási hely: Nyíregyháza/Nagyhalász

2013.05.18. 10:25:57

Megletett a tegnapi Ronci piroslap, mert ugyan szokott színészkedni meg balerináskodni, rá eddig a hentes-játáküzemmód nem volt jellemző. Nagy örömmel tölt el hogy Mourinho elhúz spanyol honból a fenébe, talán így végre újra meglesz a Klasszikusok valódi hangulata, és nem egymást ütő-maró játékosokat kell néznie a nézőknek.
Avatar
JOseppe
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 335
Csatlakozott: 2012.12.20. 16:48:57
Tartózkodási hely: Camp Nou, My House

2013.05.18. 09:42:00

mess2009 írta:nos a Madrid- Murinhó "mutáció" esetében nincs semmi nehézség! ez az ember egy sunyi mészáros bandát kreált egy kiváló adottságú játékos állományból. őszintén örülök, hogy megalázva rúgják ki és nem fertőzi tovább a Liga légkörét.
A sport.esen olvastam, hogy Clos Gómeznek a birónak azt mondta: "Menjél hozzájuk ünneppelni". :lol: :lol: De ezt már lassan megszokjuk tőle, hogy mindenért a játékvezetés és az éppen adott ellenfél a hibás. :oops:
Tata:" Fontos hogy magabiztosak legyünk. Nem kérek sokat a csapattól csak azt hogy egész évben játszunk jól és nyerjünk meg mindent.".
FCB: Ter Stegen, Mário Fernandes, Hummels, Piqué, Alba, Cesc Fabregas, Busquets, Iniesta, Neymar, Messi, Griezmann. Edző: G.Tata Martino
mess2009
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4285
Csatlakozott: 2009.01.30. 11:58:28

2013.05.18. 09:15:36

én - laikus lévén - elég nehezen tudom kibányászni egy csapat sikeréből az edző teljesítményét úgy konkrétan. nos a Madrid- Murinhó "mutáció" esetében nincs semmi nehézség! ez az ember egy sunyi mészáros bandát kreált egy kiváló adottságú játékos állományból. őszintén örülök, hogy megalázva rúgják ki és nem fertőzi tovább a Liga légkörét.
Avatar
JOseppe
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 335
Csatlakozott: 2012.12.20. 16:48:57
Tartózkodási hely: Camp Nou, My House

2013.05.18. 08:47:02

Kiváncsi leszek hogy Carlo hogyan fogja majd ezt a csapatot rendberakni, természetesen hogyha valóban távozik Nyúlcsimbó és Cé. :D Veratti ügyes megminden a kp posztra, de sztem Cét nagyon nehéz lesz pótolni elől. Cavani mellé talán még Agüeró és akkor sikerülhetne sztem. :lol:
Tata:" Fontos hogy magabiztosak legyünk. Nem kérek sokat a csapattól csak azt hogy egész évben játszunk jól és nyerjünk meg mindent.".
FCB: Ter Stegen, Mário Fernandes, Hummels, Piqué, Alba, Cesc Fabregas, Busquets, Iniesta, Neymar, Messi, Griezmann. Edző: G.Tata Martino
bence-barca
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 5465
Csatlakozott: 2007.06.14. 17:19:38
Tartózkodási hely: Budapest

2013.05.18. 00:43:59

visca el barca írta:remélem zselé is rájön h ez nem az ő csapata és lelép innen :D nyáron meg megint megvesznek minden egy szezont futott "sztárt" (gundogan, verratti, pogba) aztán jövőre megint épithetik a "nagy" csapatot :lol:
Csak Masit és Depayt ne halásszák el előlünk! [-o<

ON
Kíváncsi leszek, mekkora változások lesznek. Elsősorban edzőkérdés ill. Cé 'ügye'. Bár én azt mondanám maradni fog, de ki tudja.. főleg ezután a kupadöntő után lehet ő is megváltoztatja a véleményét. Passz.
actualidad
Barça C
Hozzászólások: 1
Csatlakozott: 2013.05.18. 00:39:00

2013.05.18. 00:43:50

A reálnak a ketrecharcban nincsen párja
Murinnyó meg elmehet a bús ....-ba
Avatar
visca el barca
Presidente del Barça
Hozzászólások: 20964
Csatlakozott: 2005.02.01. 13:13:37

2013.05.18. 00:38:49

remélem zselé is rájön h ez nem az ő csapata és lelép innen :D nyáron meg megint megvesznek minden egy szezont futott "sztárt" (gundogan, verratti, pogba) aztán jövőre megint épithetik a "nagy" csapatot :lol:
Like a soul without a mind, in a body without a heart, I'm missing every part...
Kép
Avatar
#David Villa#
Capitá del Barça
Hozzászólások: 886
Csatlakozott: 2011.03.17. 18:29:46

2013.05.18. 00:35:37

Torrentenek nagy ünnep a mai:D nem kell eldobni az atleticos sálát a lefolyóba:D
Avatar
lahertitty
Jugador del Barça
Hozzászólások: 115
Csatlakozott: 2009.08.07. 11:33:36
Tartózkodási hely: Kiskunhalas

2013.05.18. 00:27:50

Műringyó és Rinyagép is mehetne már Spanyolországból, nem hiányoznának.
Kép
PlayMaker
Barça B
Hozzászólások: 53
Csatlakozott: 2011.06.01. 21:40:19
Tartózkodási hely: London, UK

2013.05.18. 00:25:57

Egy ismerősöm szokta mondani: "Legjobb öröm a káröröm, mert nincsen benne irigység..." :D Valahogy most ez jutott eszembe. Főleg arról, hogy ezt így hazai pályán sikerült összehozni...
Avatar
visca el barca
Presidente del Barça
Hozzászólások: 20964
Csatlakozott: 2005.02.01. 13:13:37

2013.05.18. 00:25:09

most nézem a kiallitast, azért az atleticos gyereket is el lehetne tiltani egy fél évre (aki ronaldo után 3 mp-el telibe verte vmelyik balettosat...)
Like a soul without a mind, in a body without a heart, I'm missing every part...
Kép
Avatar
Robcsyy
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1134
Csatlakozott: 2006.07.10. 21:34:57

2013.05.18. 00:23:30

Kiváncsi leszek CR-t hány meccsre fogják eltiltani. Már ha eltiltják egyáltalán...
Before you laugh at kids who believe in Santa, remember there are grown men who believe that Cristiano Ronaldo is a better footballer than Lionel Messi.
Válasz küldése