Premier League / The FA Cup

Foci a Barçán kívül

Ki nyeri a 2023-24-es idényt?

Arsenal
7
15%
Manchester City
25
53%
Chelsea
0
0 szavazat
Liverpool
11
23%
Manchester United
0
0 szavazat
Newcastle
1
2%
Brighton
2
4%
Más csapat
1
2%
 
Szavazatok száma: 47
Avatar
salas9
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2486
Csatlakozott: 2006.09.26. 14:37:40
Tartózkodási hely: Győr

2013.05.11. 20:07:47

Manchester City-Wigan 0-1 :lol:

Nem játszott rosszul a Wigan, mondjuk a City meg egy rakás ... volt. Ha most nyáron nem küldik el Mancinit a kékektől az az év vicce lesz... :lol:
Kép
Gareth Tello
Az Év fórumozója 2013
Hozzászólások: 5728
Csatlakozott: 2012.03.03. 19:01:12
Tartózkodási hely: Budapest

2013.05.11. 19:43:59

Villa 1-2 Chelsea. :?
Pedig Benteke nagyon szép gólt lőtt (KATT). (Jöhet a White Hart Lane-re!)
Kiállították Ramirest és Bentekét is, aztán Lampard duplájával (Hazard: két gólpassz) fordítottak a kékek, Frankie papa ezzel minden idők legeredményesebb Chelsea-játékosa lett. :shock:

Holnap meg kell verni a Stoke-ot, Dembélé elvileg már játszhat. Nem lesz könnyű, de bízom egy kiizzadt győzelemben, valamiért most azt érzem, hogy Lennon lesz a nyerő emberünk.
COYS!

Ferguson+Moyes: http://u.goal.com/278600/278689.jpg :D
Avatar
ozsimiki
Adminisztrátor
Hozzászólások: 19561
Csatlakozott: 2005.11.29. 21:16:22
Tartózkodási hely: Zalakaros

2013.05.10. 20:06:58

Mostanában ritkábban írok,de azért egy ekkora volumenű ember leköszönése apropóján ez a minimum: Köszönjük Fergie!

Kb megismételhetetlen karrier az övé, kismilliószor megújult,és csúcsra vezette a Unitedet! Ahhoz képest,h 7-8 éve is majdnem visszavonult,örülhetünk,h eddig maradt.

Legjobbakat a továbbiakban!

Moyes-nak én speciál örülök,nem az a zsoldos típus,aki továbbáll két évente,és elég jól muzsikált alatta a full középszerű Everton. +aminek még jobban örülök, Mou így tuti nem jön, az lett volna a szép halál...

GO M.U.!

Respekt Sir Alex Ferguson =D> =D> =D>
Kép
"Ha megfelelő a motivációd, az akadály mint olyan, nem létezik" M.O.
"Arra van a legnagyobb szükségem, hogy szükség legyen rám" M.O.
Gareth Tello
Az Év fórumozója 2013
Hozzászólások: 5728
Csatlakozott: 2012.03.03. 19:01:12
Tartózkodási hely: Budapest

2013.05.10. 15:46:18

Moyes to United? Memes?
Katt IDE, meg IDE, esetleg IDE. :lol:

Moyes remek összesített mérlege az Old Traffordon, a Stamford Bridge-en, az Emirates-ben, illetve az Anfield Roadon:
Kép

Szerintem 1-2 év kell majd neki, hogy a saját ízlésére formálja a csapatot, mert nem lehet ugyanazt nyomni, mint Fergie-vel, de aztán jöhet a hengerlés.
Simán el tudom képzelni, hogy Fellainit vagy Baines-t viszi magával Manchesterbe.

Amúgy pár éven belül nagyon durván kiegyenlített lesz a PL szerintem,
- MU szokásos
- City erősödik, ha Mancinit végre kirúgják
- Chelsea erősödik Mourinhóval + Falcaóval esetleg
- mi folyamatosan erősödünk, pár éven belül beérik egy jó kis generáció az utánpótlásban, aztán jöhetnek fel a nagycsapatba (Pritchard, Soulaymane Coulibaly)
Ez lehet így majd a nagy négyes, ha a Senal tud újítani, ők is csatlakozhatnak, esetleg a Pool.
Game90 írta:Amúgy te elégedett lennél egy 5. hellyel? Mert az idei Arsenal az utóbbi 10 év leggyengébbje, aztán ha nem chokerkedjük el, még így is előttetek végzünk majd.
Összességében nagyon jó kis szezonunk van, főleg a korábbiakhoz képest, úgyhogy ezzel már elégedett vagyok, ha még a 4. hely is összejön, akkor pláne boldog leszek.
De mindenképpen pozitív, hogy látom a fejlődés jeleit a csapaton. Ha jövőre is így folytatjuk, és ki tudjuk iktatni a Basel-Inter-Fulham-jellegű hullámvölgyeket, sima lesz a BL-hely.

Amúgy a SPORT szerint elvileg érdeklődünk Villa iránt. :shock:
Avatar
messideco
Presidente del Barça
Hozzászólások: 12235
Csatlakozott: 2008.07.08. 16:49:07

2013.05.10. 12:02:57

Még egy kis S.A.F:

Záróballada


Vörös - fekete remekművét

Az öreg Alex itt lezárja.

Olvassátok, ha tehetitek

és ne sírjatok őutána.

Emlékezzetek Manchester urára,

ki jó borok barátja volt,

sok bajnokságra és kupára,

most, hogy a Sir elbúcsúzott.



Én nem hiszem, hogy kamuzott,

mikor azt mondta, már elég.

Blöffölni ő ritkán szokott,

s most pihen, mert a nagy kerék

forog tovább, bár nincs elég

szó lefesteni, mekkora zsákot rakott

utódjára, ki helyére lép,

a Sir, azzal, hogy búcsúzott.



Nagy volt ő! Nem csoda hát, hogy

szobra már áll a szent helyen.

Wenger, Mourinho, Pep akárhogy

igyekszik – álljon bár fejen –,

s mit alkot, bár remekmű legyen,

Ő többet s pláne mást tudott:

Újulni mindig – és egy helyen!

S áll a vár, bár ő búcsúzott.



Ajánlás:

Herceg, szép gólok, cselek barátja –

hogy mit üzen neked, tudod?

„A bor vörös és zöld a pálya!”

S ez így marad, bár ő búcsúzott.


Forrás: Sportvers
"And my heart will leave you never."
matador
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 413
Csatlakozott: 2008.06.02. 15:43:35

2013.05.10. 10:52:34

És akkor egy kis adalék.
8)

Manchester United leave coaching position free for Gary Neville

Sir Alex Ferguson has asked Manchester United to keep a coaching position open for Gary Neville, the Sky Sports pundit and England coach, as he tries to keep a backbone of former players at the club.

Source: Guardian
PCsabi
aka Game90
Hozzászólások: 17048
Csatlakozott: 2006.06.20. 19:45:02
Tartózkodási hely: Vecsés/Budapest

2013.05.10. 02:56:29

Moyes-t imádom, jó lesz ő a ManUnited-nél. Gyakorlatilag a nullából csinál évek óta top5-7 csapatot a PL-ben.
MQuC írta:Én cska ezt a három neves példát nem értem. :) Ebben mi az összefüfggés? Bárkiről lehetne ilyen készíteni. Főleg, hogy három nevet emeltél ki az egész footballvilágból. :P
Nem én emeltem ki, én is csak találtam :)

Amúgy csak annyi az összefüggés, hogy mindhárman (+ Vieira, Gallas) Arsenal csapatkapitányok voltak.
messideco írta:Nagy tétben mernék fogadni rá, hogy Sagna és Vermaelen lesznek az idei távozok az Arsenaltól :?
Mondjuk az idei teljesítményük után nem hullajtanék könnyeket egyikük miatt sem.
Gareth Tello írta: Muszáj megverni a Stoke-ot és a Sunderlandet, közben meg reménykedünk, hogy a Wigan vagy a Newcastle jó lesz egy ikszre.

Ez egy jó szezon összességében, egy kis szerencsével (Senal) nagyon jó is kerekedhet belőle.
Szerintem simán benne van, hogy ti is ikszeltek valamelyik csapattal.

Amúgy te elégedett lennél egy 5. hellyel? Mert az idei Arsenal az utóbbi 10 év leggyengébbje, aztán ha nem chokerkedjük el, még így is előttetek végzünk majd.
A vezetőségnek be kéne számoltatni LE-t a sorozatban 2:0 után
kiengedett meccsekről - mégpedig írásban is, szóban is.
Ha bajnokok leszünk, akkor azt lehet mondani: van ilyen.
Ha nem, akkor azt kell mondani: ne legyen ilyen!
Mikaos
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2613
Csatlakozott: 2008.11.17. 13:11:47

2013.05.09. 17:47:05

Moyes egyáltalán nem rossz választás. Az Everton költségvetéséhez képest elég jó eredményeket ért el éveken keresztül, 1-2 jóval gazdagabb csapatot minden maga mögé tudott utasítani.
Ezen felül meg egyértelműen képviseli a folytonosság, a megbízhatóság elvét, ami szerintem előny egy nagy klubnál (bár nem sok helyen alkalmazzák, de úgy gondolom, hogy a Barca, MU, Arsenal elég jó példák).
Persze lehetne hangzatosabb nevekkel dobálózni, de semmi sem garantálná, hogy a nagyobb név (és a velejáró nagyobb fizetés!) sikert hozna - főleg, ha még nyelvi problémák is akadályozzák az összehangolódást.

Mindenesetre őt is furcsa lesz a MU kispadján látni - ahogy bárki mást furcsa lenne látni Sir Alex-en kívül. Nyugodtan kimondhatjuk, hogy a két "márkanév" (MU és SAF) összeforrt.
Kíváncsi leszek.
Avatar
nzxtpo
Capitá del Barça
Hozzászólások: 913
Csatlakozott: 2012.08.20. 18:12:58
Tartózkodási hely: Zalaegerszeg, Győr

2013.05.09. 17:19:16

messideco írta:Na, Moyes 6 éves szerződést írt alá a Uniteddel.
Ez gyors volt, én nem írtam volna ála vele ilyen gyorsan ( már ha vele írtam volna alá), hanem vártam volna. Kíváncsi lettem volna mondjuk egy Klopp vagy egy Heynckes mihez kezd a MU-val. Moyesnak van PL tapasztalata, ami jó, de szerintem egy ilyen csapat élére, főleg SAF után, csak végső esetben jöhetne volna szóba. Klopp az én szememben egy művész, egy építész, és én ezt többre tartom mindennél. Igaz türelem is kell hozzá a vezetőség és a szurkolók részéről egyaránt.
Kép
"I learned all about life with a ball on my feet." - Ronaldinho
Avatar
messideco
Presidente del Barça
Hozzászólások: 12235
Csatlakozott: 2008.07.08. 16:49:07

2013.05.09. 17:06:41

Na, Moyes 6 éves szerződést írt alá a Uniteddel.
"And my heart will leave you never."
Avatar
Tarsi88
Jugador del Barça
Hozzászólások: 236
Csatlakozott: 2013.02.01. 17:14:06

2013.05.09. 16:29:56

Game90 írta:
Henry -> Barcelona - Rijkaard egy évvel később lelép.
Fabregas -> Barcelona - Guardiola egy évvel később lelép.
RvP -> United - Ferguson egy évvel később visszavonul.

A felsorolásodból kimaradt:
Vieira :arrow: Juventus Capello
Gallas :arrow: Tottenham Redknapp

Arsenal csapatkapitányt nem éri meg igazolni az edzőknek :D
Kép
StickyFingaz
Capitá del Barça
Hozzászólások: 808
Csatlakozott: 2012.07.12. 20:38:58

2013.05.09. 16:22:00

Gareth Tello
Az Év fórumozója 2013
Hozzászólások: 5728
Csatlakozott: 2012.03.03. 19:01:12
Tartózkodási hely: Budapest

2013.05.09. 16:18:47

bence-barca írta:Official Everton ‏@Everton 1m

OFFICIAL: Everton can confirm that David Moyes will leave the Club at the end of the season.


Everton hivatalos oldala most rakta ki.
Ja, most néztem én is. Egyre biztosabb, hogy ő lesz az utód.

Fergie OUT! Can Mourinho Or Moyes Fill His Shoes? | The Mixer
http://www.youtube.com/watch?v=7dtl4d9CqP4
bence-barca
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 5465
Csatlakozott: 2007.06.14. 17:19:38
Tartózkodási hely: Budapest

2013.05.09. 15:40:43

Official Everton ‏@Everton 1m

OFFICIAL: Everton can confirm that David Moyes will leave the Club at the end of the season.


Everton hivatalos oldala most rakta ki.
Avatar
TT
Capitá del Barça
Hozzászólások: 963
Csatlakozott: 2010.01.03. 15:09:29

2013.05.09. 13:58:32

ezt miért nem a humortopikba tetted? ott megrovás nélkül nyomkodhatnám a lol-szmájlikat, itt meg hozzá kell szóljak a témához. :?

tehát:
sajnálom Saf-t, jó edző volt :lol:
Avatar
Varatrix
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4857
Csatlakozott: 2007.12.26. 14:18:11
Tartózkodási hely: Böpö

2013.05.09. 13:11:28

Kis félreértés történt. :D
Kép
Kép
"Gavi egy porszívó hangja egy másnapos reggelen. Egy sirály, aki ellopja a halat, amikor már a zsinóron tekered. A villám, amit nem lehet megállítani. Egy vuvuzela a nagymamád temetésén. "- Javier Aznar
Gareth Tello
Az Év fórumozója 2013
Hozzászólások: 5728
Csatlakozott: 2012.03.03. 19:01:12
Tartózkodási hely: Budapest

2013.05.09. 12:52:35

BALE.
http://spurs.blog.nepsport.hu/archives/2013/05/08/BALE/
Zidane: „Azok után amilyen szezont fut, biztosan a világ egyik legdrágább játékosa lesz, ha úgy dönt, hogy elhagyja Londont. 40-60 milló fontot is elkérhet érte a klubja. Ezt a világon 4 csapat tudja kifizetni, anélkül, hogy megérezné. A legjobb játékost akarják majd és Gareth abban a korban van, hogy még előtte áll minimum 10 olyan év, ahol hasonlóan teljesíthet. A különleges indulósebességét szeretem benne, valamint azt hogy emellett nagyon érti a játékot. Ez rettenetesen ritka. Egy olyan játékos mint ő, olyan különbséget jelenthet egy nagy csapatnak, amivel bajnokságot, vagy Bajnokok Ligáját lehet nyerni.”
Olvadozok a büszkeségtől. :P :D

Iksz, iksz, iksz.
Felemásak az érzéseim a meccsel kapcsolatban, egyrészt örülök, hogy nem kaptunk ki, mert jobb volt a Chelsea, másrészt bosszankodom, mert meg lehetett volna előzni a bekapott gólokat, ha jobban helyezkednek Dawsonék a szögletnél, aztán meg Dawson mondjuk odacsúszik Ramires elé, hogy blokkolja a löketet.
Viszont egyáltalán nem játszottunk rosszul, és AVB megint jól cserélt, lásd Sigurdsson.
+++ Adebayor!!! Hihetetlen, egész szezonban egy-két villanástól eltekintve kuka, ere egy ilyen meccsen hoz két gólt a konyhánkra. :D Bravó, Ade.
GÓL
GÓLPASSZ, de milyen?!
Ettől függetlenül kell egy csatár nyáron.
+ Vertonghen, Walker, Dawson (a hibájától eltekintve)
+ Huddlestone+Parker, meglepően jól tolták, de azért nem egy Sandro-Dembélé páros, az kétségtelen
+ Holtby, majd Sig
- Assou-Ekotto most nem annyira tetszett
- Lennon se
- Bale magához képest gyenge volt, de ezt megbocsátjuk neki, azt hiszem. :D
Game90 írta:Arsenal (67 pont): Wigan (H), Newcastle (I)
Chelsea (69 pont): Aston Villa (I), Everton (H)
Tottenham (66 pont): Stoke (I), Sunderland (H)
Muszáj megverni a Stoke-ot és a Sunderlandet, közben meg reménykedünk, hogy a Wigan vagy a Newcastle jó lesz egy ikszre.
Dembélé remélhetőleg felépül, akkor nem lesz gond talán. Caulker is játszhatna már többet, esetleg Naughton is AE helyén.

The truth is that by winning both remaining games (at Stoke Sunday, home to Sunderland May 19), Spurs could finish on 72 points, which would have ensured a top-four finish in all but one of the Premier League seasons since the division was reduced to 20 clubs.

Ez egy jó szezon összességében, egy kis szerencsével (Senal) nagyon jó is kerekedhet belőle.
Avatar
messideco
Presidente del Barça
Hozzászólások: 12235
Csatlakozott: 2008.07.08. 16:49:07

2013.05.09. 08:24:23

Nagy tétben mernék fogadni rá, hogy Sagna és Vermaelen lesznek az idei távozok az Arsenaltól :?
"And my heart will leave you never."
Avatar
MQuCsabi
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6340
Csatlakozott: 2007.07.12. 14:50:03
Tartózkodási hely: Budapest

2013.05.09. 08:07:45

Én cska ezt a három neves példát nem értem. :) Ebben mi az összefüfggés? Bárkiről lehetne ilyen készíteni. Főleg, hogy három nevet emeltél ki az egész footballvilágból. :P
Kép
PCsabi
aka Game90
Hozzászólások: 17048
Csatlakozott: 2006.06.20. 19:45:02
Tartózkodási hely: Vecsés/Budapest

2013.05.09. 02:00:14

Jó ez a Chelsea - Spurs döntetlen, mert így a saját kezünkben van a sorsunk, ha begyűjtjük a 6 pontot, akkor tuti, hogy megvan a BL. Mondjuk egy Chelsea győzelem lett volna az igazi, mert akkor 4 pont is elég lett volna.

Arsenal (67 pont): Wigan (H), Newcastle (I)
Chelsea (69 pont): Aston Villa (I), Everton (H)
Tottenham (66 pont): Stoke (I), Sunderland (H)

SAF-ot kb. annyira utálom, mint Mourinho-t, de elismerem őt, mert amit az edzői pályafutása alatt csinált, az fantasztikus és megismételhetetlen. A hétvégén szerintem iszok is egy whisky-t a tiszteletére. Ja, Moyes pedig tökéletes utód lenne.

Henry -> Barcelona - Rijkaard egy évvel később lelép.
Fabregas -> Barcelona - Guardiola egy évvel később lelép.
RvP -> United - Ferguson egy évvel később visszavonul.


Úgy néz ki, hogy 2014-2015-től Puma mezben fogunk játszani, 5 év 170 millió:
http://epltalk.com/2013/05/07/puma-sign ... ys-report/
A vezetőségnek be kéne számoltatni LE-t a sorozatban 2:0 után
kiengedett meccsekről - mégpedig írásban is, szóban is.
Ha bajnokok leszünk, akkor azt lehet mondani: van ilyen.
Ha nem, akkor azt kell mondani: ne legyen ilyen!
Avatar
elbandi
Capitá del Barça
Hozzászólások: 516
Csatlakozott: 2008.06.22. 20:52:33
Tartózkodási hely: itt-ott

2013.05.08. 23:23:24

Le a kalappal Sir előtt,minden tiszteletem az övé.Hiányozni fog a Manchesterből nagyon.Az egyik legnagyobb edző a történelemben. :!:
Hattrick:Manchester.City.
Barcelona és City mindörökre...:)
Avatar
MatyiG
Adminisztrátor
Hozzászólások: 18362
Csatlakozott: 2009.01.27. 14:10:25
Tartózkodási hely: Budapest/Jászberény

2013.05.08. 23:09:36

2-2 lett. Komolyan beszarok, ha megint az Arsenal jut be a BL-be, és most nagyon úgy néz ki. :D
bence-barca
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 5465
Csatlakozott: 2007.06.14. 17:19:38
Tartózkodási hely: Budapest

2013.05.08. 21:17:35

Adebayor nem kis gólt ragasztott közbe Cech kapujába
http://www.dailymotion.com/video/xzp71c ... Yqklcrrtr8

Fél óra elteltével 1-1 a meccs. A cél a BL.
matador
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 413
Csatlakozott: 2008.06.02. 15:43:35

2013.05.08. 19:18:24

Kellemetlen volt erre kelni.

Egy legenda, egy zseni, egy korszakos egyéniség. Lehetett szidni pár döntése miatt, de összességében amit letett az asztalra, az egyedülálló. Nem lehet pótolni, egy ilyen egyéniség örökre hiányozni fog.

Persze ezer meg ezer kérdés merül fel. Az új edző kérdése a legfontosabb nyilván. Jó eséllyel Moyes lesz, aki egy pocsék anyagi helyzettel rendelkező, a sztárjait folyton eladó Evertont tartott az élmezőny közelében szinte mindig, pedig a kerete rendre a kiesést vizionálta. Nagy kérdés, hogy egy élcsapattal mire képes, mert remek edző, de nem mindegy, hogy valaki tét nélkül tud nagyot villantani, vagy a hatalmas elvárásoknak is meg tud-e felelni.

Mourinho lenne szinte az egyetlen garancia a sikerre, más kérdés, hogy felénk őt nagyon nem kedvelik (nem véletlenül), habár Fergie kedveli, sokaknak nem tetszene ez a húzás. Kb olyan lenne, mintha a Barca edzője lenne hirtelen.

Ole nagyon jó kis edző lett, Norvégiában az addig nyeretlen Moldéból csinált bajnokot, de ő nem nagyon esélyes szerintem.

Emellett kérdés, hogy kit hoznak magukkal az említettek, ha jönnek, Moyes hozza-e Fellainit és/vagy Bainest magával, mit akarnak majd játszani, hogy bírja a rá nehezedő nyomást stb.

Egész életemben Fergie volt a United edzője (létezik olyan, hogy nem Fergie a United edzője? Kicsit világvége-érzés...), ez valami egészen különleges. Érdekes nyár lesz, az biztos.
Avatar
Tarsi88
Jugador del Barça
Hozzászólások: 236
Csatlakozott: 2013.02.01. 17:14:06

2013.05.08. 15:22:19

Hát egy páratlan pályafutás ér véget, kíváncsi leszek képes lesz-e betölteni bárki is az ő általa hagyott űrt. Na meg az is érdekes lesz, hogy esetleg az utód 2-3 sikertelen szezon után kap-e olyan támogatást mint Sir Alex.
Kép
Válasz küldése