Barça vs. Real - El Clásico

Foci a Barçán kívül
Avatar
looka
Capitá del Barça
Hozzászólások: 966
Csatlakozott: 2008.05.07. 08:47:29

2013.01.28. 13:19:24

Castiel írta:Nem értem én sem ezt.
Újat nem tudok mondani, csak azt ami már elhangzott. Ez a szövetség szempontjából(főleg) elég kényes döntés lesz. ugyanis nem kedvezhetnek egyik csapatnak a másik kárára.
Kíváncsi vagyok mi lesz belőle!
Egy azaz egy ésszerű döntés van, ami nem részrehajló egyik csapat felé sem. Hogy hagyják így, ahogy van. Igaz, hogy ez nem kedvez a Madridnak, de ez az alapfelállás, amit a szezon elején kitaláltak. Tehát ez nem részrehajló döntés. Viszont, ha megváltoztatják, tudva, hogy ezzel nekünk keresztbe tesznek, méghozzá a Madrid kérésére, na az lenne a részrehajlás, mert akkor az egyik csapatnak kedveznek, a saját kérésére, méghozzá úgy, hogy közben keresztbe tesznek a riválisnak. Ennyi a sztori.

A sorfalállásos történet viszont nekem is tetszene. :mrgreen:
Csak nem szeretném, ha az így is szoros menetrend még szorosabbá váljon, csak azért mert madridéknak nem ízlik a leves.
Avatar
Castiel
Capitá del Barça
Hozzászólások: 954
Csatlakozott: 2012.07.11. 10:45:01
Tartózkodási hely: Csurgó

2013.01.28. 12:29:56

Nem értem én sem ezt.
Újat nem tudok mondani, csak azt ami már elhangzott. Ez a szövetség szempontjából(főleg) elég kényes döntés lesz. ugyanis nem kedvezhetnek egyik csapatnak a másik kárára.
Kíváncsi vagyok mi lesz belőle!
Kép
Fc Barcelona-Csurgói KK-Scuderia Ferrari-
Avatar
Deus
Boixos Nois
Hozzászólások: 10028
Csatlakozott: 2006.07.16. 22:58:29
Tartózkodási hely: Valhalla

2013.01.28. 11:31:37

Szerintem az a céljuk hogy betegyenek nekünk... Így megy ez már évek óta...

Egyszerűen nevetségessé teszik magukat.
KépKép
Avatar
visca el barca
Presidente del Barça
Hozzászólások: 20964
Csatlakozott: 2005.02.01. 13:13:37

2013.01.28. 10:58:31

vicc az egész. 10 éve így játszanak, nem értem mit kell most problémázni... jah, hogy jött egy komoly ellenfél a bl-ben, egyből berosálltak... :D

amugy meg nem tudom mit aggódnak ennyire, a bajnokság már uis eluszott nekik, bár nem hinném h jo5é bevállalna egy derbit cserejátékosokkal....
Like a soul without a mind, in a body without a heart, I'm missing every part...
Kép
gergo9
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2902
Csatlakozott: 2007.10.02. 12:19:09
Tartózkodási hely: Miskolc

2013.01.28. 09:59:59

Én belemennék tegyük át másik időpontra mondjuk az utolsó két forduló környékére. Aztán hátha a sorfalállás jobban ízlik.
Avatar
noname
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 8245
Csatlakozott: 2006.03.19. 18:39:34
Tartózkodási hely: Margitta/Kolozsvár

2013.01.28. 09:03:13

Elmehetnek a fenébe. Ha a szövetség engedélyezi, az csak még egy ok h jobban gyűlöljem a bandájukat. Szerencsére Rosell nem az a hallgatag fajta és keresztbe lenyeli a szövetségieket, ha megteszik.
A Fifa egy szégyen
Avatar
Deus
Boixos Nois
Hozzászólások: 10028
Csatlakozott: 2006.07.16. 22:58:29
Tartózkodási hely: Valhalla

2013.01.28. 08:56:10

http://sportgeza.hu/futball/2013/01/27/ ... _clasicot/


Hát nekünk meg nem lesz jó...


De ismerve a korrupt szövetséget :arrow: el fogják fogadni a kérelmüket, ezért mi fogjuk megszívni.
KépKép
Avatar
Mezner2
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1706
Csatlakozott: 2006.04.14. 13:27:29

2013.01.27. 16:28:42

csababarca írta:Lesz egy potyaszagú gólunk az tuti, mondjuk egy Cé belövi a rövidbe,ahol a kapus áll. ilyet úgyis kaptunk jópárat tőle az elmúlt meccseken.
Én akkor lennék nyugodt,ha két góllal nyernénk,mondjuk 4-2re.
Minél többet kell rúgni idegenben,felesleges taktikázni,meg kell mutatni az elmúlt sikertelen klasszikusok után,hogy jobbak vagyunk.
Az első 20percet kell átvészelni,mint eddig kb. minden klasszikuson az utóbbi időben,utána ez a csapat simán képes kivégezni a Realt,csak az első bő 20-25percet ússzuk meg valahogy gól nélkül! Utána kipukkadnak mint a lufi,és megint kamillázhatnak,hogy hol van a labda (mint az összes klasszikuson :) ),a második félidőben ismét csak rajtunk fog múlni a dolog,mint eddig mindig!
Ez a Madrid teljes kerettel sem bírt ellenünk soha 45-50 percnél többet,nemhogy egy ilyen erősen foghíjas brigáddal!
Nagyarányú győzelmet várok,ha éles a csapat!
Avatar
csababarca
Az Év Fórumozója - 2021
Hozzászólások: 15503
Csatlakozott: 2005.10.03. 21:19:38
Tartózkodási hely: Dabas

2013.01.27. 16:17:19

Lesz egy potyaszagú gólunk az tuti, mondjuk egy Cé belövi a rövidbe,ahol a kapus áll. ilyet úgyis kaptunk jópárat tőle az elmúlt meccseken.
Én akkor lennék nyugodt,ha két góllal nyernénk,mondjuk 4-2re.
Minél többet kell rúgni idegenben,felesleges taktikázni,meg kell mutatni az elmúlt sikertelen klasszikusok után,hogy jobbak vagyunk.
"Amikor nézzük Őt, akkor értsük meg ez egy sajátos játékos akit látunk, ez totálisan egyedi. Háromszor verte meg úgy Gvardiolt, hogy az magasabb, erősebb, gyorsabb, fiatalabb, energetikusabb. Ezt írd már le nekem számokkal. Ez mutatja azt, hogy micsoda valójában a futball."
Avatar
visca el barca
Presidente del Barça
Hozzászólások: 20964
Csatlakozott: 2005.02.01. 13:13:37

2013.01.27. 16:16:48

Messidona10 írta:
visca el barca írta: amugy az lesz mint mindig, az első 10 percet megnyonja a real, aztán valdes bevéd egy lövést és jön a bekkelés...
Mi az, hogy Valdés? :D

Szerintem is az lesz a döntő, hogy a meccs eleje melyik csapatnak hogy sikerül. Én most egyértelműen a Barcát tartom esélyesnek, főleg, hogy ennyi hiányzó is van a Madridban. Kíváncsian várom a meccset.
jah h pinto véd :lol: akkor sima. odáát 1-3, itthon 4-0 :D
Like a soul without a mind, in a body without a heart, I'm missing every part...
Kép
Avatar
Messidona10
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1642
Csatlakozott: 2007.12.19. 18:44:50

2013.01.27. 16:08:59

visca el barca írta: amugy az lesz mint mindig, az első 10 percet megnyonja a real, aztán valdes bevéd egy lövést és jön a bekkelés...
Mi az, hogy Valdés? :D

Szerintem is az lesz a döntő, hogy a meccs eleje melyik csapatnak hogy sikerül. Én most egyértelműen a Barcát tartom esélyesnek, főleg, hogy ennyi hiányzó is van a Madridban. Kíváncsian várom a meccset.
Avatar
visca el barca
Presidente del Barça
Hozzászólások: 20964
Csatlakozott: 2005.02.01. 13:13:37

2013.01.27. 16:03:35

REMY írta:Özil --> Cé --> Gól --> Barca pápá kupából ... :D
túl sok fantasyt nézel :lol:

amugy az lesz mint mindig, az első 10 percet megnyonja a real, aztán valdes bevéd egy lövést és jön a bekkelés...
Like a soul without a mind, in a body without a heart, I'm missing every part...
Kép
Avatar
REMY
Madridista
Hozzászólások: 1257
Csatlakozott: 2012.05.22. 20:26:40

2013.01.27. 15:23:26

Lehet lassú Özil, de olyan labdákat tud adni, hogy elképesztő. És az elmúlt meccsekből az látszik, hogy újra formába lendült...

reméljük kitart a kövi 1 hónapra is :D

Özil --> Cé --> Gól --> Barca pápá kupából ... :D
Avatar
gy
Jugador del Barça
Hozzászólások: 180
Csatlakozott: 2010.07.07. 10:14:16

2013.01.27. 15:10:23

Mezner2 írta:Ami még feltűnt nekem ma,az az,hogy Özil mennyire rohadtul lusta játékos,főleg ha védekezésről van szó!
Konkretan ezert nem igazoltuk le, es hajtotta el Pep, pedig Rozsa Sandor mar megegyezett a Werderrel a 15 millios arrol...
Avatar
Mezner2
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1706
Csatlakozott: 2006.04.14. 13:27:29

2013.01.27. 13:48:04

Ami még feltűnt nekem ma,az az,hogy Özil mennyire rohadtul lusta játékos,főleg ha védekezésről van szó!
Az első félidőben 3szor húzta vissza úgy az emberét,hogy egyzserűen semmi veszély nem volt még (a Getafe játékos a saját térfelén vezette a bogyót),mégis ahelyett,hogy megpróbálta volna utolérni az ellent ink. lerántotta.
Nagyon jellemző lett rá a flegma,ki ha én nem? hozzáállás és játék.
Cr-t lehet ma is egyedül dicsérni,ő tényleg mindent megtesz azért,hogy gólt szerezzen.
Azért a bíró rendesen belenyúlt a meccsbe az első gólnál,előtte is a kellőnél nagyobb riszpektet adott Özilnek,és még jó néhány játékosuknak,pl. hogy Özil egyik lerántásért sem kapott lapot (utána a 4.nél megkapta) a tizi szitut nem láttam,így arról nem nyilatkoznék,de ha igaz is,hogy nem ért büntetőt a szitu,akkor sem osztott vagy szorzott már!

Imádkozom az Albiol-Carvallho kettősért Szerdán,annyira várom,hogy ellenük játsszon Leo,a létező legnagyobb okítás van kilátásban,ebben a csörtében :D Essien mint szélső védő :twisted: jujj de fincsi lesz!

Modric szerintem ma is 00!

Khedirán meg lehet nevetni,oltan,mégis ő az,aki ráncba szedi a középpályát,ráadásul újabban elől is veszélyes!
Mikaos
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2613
Csatlakozott: 2008.11.17. 13:11:47

2013.01.27. 13:32:56

Mezner2 írta:
Mikaos írta:Már 3-0-ra vezet a Madrid, köszönhetően az első szabálytalan góljuknak. Ostoba bíró ott állt a szögletnél, és nem vette észre, hogy Carvalho szinte kiütötte a kapus kezéből a labdát.
Innentől, mondanom sem kell, ismeritek a Madrid-receptet.
Nem gondolnám,hogy máshogy alakul a meccs,ha nem születik meg az a gól!
Ez a Getafe az európai élligák egyik leggyengébben támadó csapata,sanszuk nincs még csak helyzetre sem,előbb-utóbb úgyis bedarálta volna őket a Madrid.
Felállt védelem ellen viszont annyira kreatívak mint egy kőfal!
Erről beszélek. Az első gólig felállt védelem ellen kellett focizniuk, és a szokásos ötlettelen játékukat hozták. A szabálytalan góljuk után a Getafe kénytelen volt elengedni a kötött védekező játékát, és ez a Madrid-nak olyan, mint egy falat kenyér.
Nem tudom, hogyan alakult volna a meccs, ha a második félidőben ilyen hamar nem szereznek vezetést egy szögletből.

Nem szabad megengednünk ezt a luxust, hogy ők lövik az első gólt szerdán. Hadd dolgozzanak egy kicsit a gólért - amit lehetőleg nem fognak elérni.
Avatar
csababarca
Az Év Fórumozója - 2021
Hozzászólások: 15503
Csatlakozott: 2005.10.03. 21:19:38
Tartózkodási hely: Dabas

2013.01.27. 13:28:39

Mikaos írta:Már 3-0-ra vezet a Madrid, köszönhetően az első szabálytalan góljuknak. Ostoba bíró ott állt a szögletnél, és nem vette észre, hogy Carvalho szinte kiütötte a kapus kezéből a labdát.
Innentől, mondanom sem kell, ismeritek a Madrid-receptet.
kontra kontra hátán. ezt tudják, persze hogy ezt csinálják.

Nekünk egy dolgunk lesz szerdán: védősornak minél mélyebben védekeznie, Busquets előttük lássa el a feladatát,és kész. ha feltoljuk a védősorunkat a félpályáig,ahogy szoktuk,akkor súlyos zakó lesz. ha viszünk egy kis értelmet bele, és felismerjük végre hogy a real a kontráiból él meg már 3. éve, és nem védekezünk nagyon magasan, akkor nyerhetünk.
Nem akarom azt látni,mint a szuperkupa visszavágón,hogy a körívnél védekezünk, aztán lövik be a labdákat mögénk.

szerk.: még jó,hogy ronaldo nem a kiscsapatokat szórja meg, tényleg nem :lol:
"Amikor nézzük Őt, akkor értsük meg ez egy sajátos játékos akit látunk, ez totálisan egyedi. Háromszor verte meg úgy Gvardiolt, hogy az magasabb, erősebb, gyorsabb, fiatalabb, energetikusabb. Ezt írd már le nekem számokkal. Ez mutatja azt, hogy micsoda valójában a futball."
Avatar
18Barca99
Capitá del Barça
Hozzászólások: 928
Csatlakozott: 2009.12.08. 19:36:08
Tartózkodási hely: Budapest

2013.01.27. 13:27:55

Tény hogy lélektanilag sokat jelentett a gól de szerintem enélkül is behúzták volna habár volt pár ígéretes kontrája a getafénak a madrid sokkal veszélyesebb volt. de azt mondanom sem kell hogy ilyen játékkal szerintem nem sok jóra számíthatnak szerdán
Avatar
Mezner2
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1706
Csatlakozott: 2006.04.14. 13:27:29

2013.01.27. 13:27:43

Mikaos írta:Már 3-0-ra vezet a Madrid, köszönhetően az első szabálytalan góljuknak. Ostoba bíró ott állt a szögletnél, és nem vette észre, hogy Carvalho szinte kiütötte a kapus kezéből a labdát.
Innentől, mondanom sem kell, ismeritek a Madrid-receptet.
Nem gondolnám,hogy máshogy alakul a meccs,ha nem születik meg az a gól!
Ez a Getafe az európai élligák egyik leggyengébben támadó csapata,sanszuk nincs még csak helyzetre sem,előbb-utóbb úgyis bedarálta volna őket a Madrid.
Felállt védelem ellen viszont annyira kreatívak mint egy kőfal!
Mikaos
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2613
Csatlakozott: 2008.11.17. 13:11:47

2013.01.27. 13:24:20

Már 3-0-ra vezet a Madrid, köszönhetően az első szabálytalan góljuknak. Ostoba bíró ott állt a szögletnél, és nem vette észre, hogy Carvalho szinte kiütötte a kapus kezéből a labdát.
Innentől, mondanom sem kell, ismeritek a Madrid-receptet.
Avatar
Castiel
Capitá del Barça
Hozzászólások: 954
Csatlakozott: 2012.07.11. 10:45:01
Tartózkodási hely: Csurgó

2013.01.27. 13:10:23

A kérdés az, hogy mi hogyan fogunk felpörögni, illetve beszélhetünk-e kis forma esésről. Hiszen azért az elmúlt meccseken bele-bele hibázgatunk (főleg hátul). s hát a nagyon bosszantó, hogy elkerülhető gólokat kapunk, illetve elkerülhető faultokba futunk "bele" A Madrid nem tehet mást presszionálni fog, hiszen ha a hiányzóikat nézzük igazából veszítenivalójuk nincs. Ráadásul otthon mindenképp meg kell próbálniuk olyan eredményt elérni, ami esélyt adhat a visszavágóra is.
Ugyanakkor ha valóban azt a játékot mutatjuk, amelyre utaltál, akkor nem számít semmit h ki lép pályára a színeikben, hiszen akkor is úgy gondolom minimum2 góllal erősebbek vagyunk, még idegenben is.
Kép
Fc Barcelona-Csurgói KK-Scuderia Ferrari-
Avatar
18Barca99
Capitá del Barça
Hozzászólások: 928
Csatlakozott: 2009.12.08. 19:36:08
Tartózkodási hely: Budapest

2013.01.27. 13:00:01

Castiel írta:Igen!
Azt most ezen a meccsen(is) látszik hogy egy szervezettebb jó védelem ellen szenvednek. Ha nincs kontra, akkor nagyon nehézkes a játékuk. Di Maria viszont elég jól pörgeti. Ezekben a hetekben inkább ő mint CR. húzza a csapatot. Most is ha ő nem indul be, nem csinálja meg az 1 az 1-et. állóháború van! Azért a szerdára előretekintve sem szabad következtetést levonni. Akármilyen formában vannak is, a Barcelona ellen mindig felpörögnek. S ha ne adj isten egy jó eredményt érnek el, akkor az nem kis lökést adhat nekik a szezon hátralévő részére is akár.
Az biztos! Viszont az mondom mindig hogy csak a Barca játékának eredményességétől függ (nem csak a gólokat értem itt hanem inkább labdatartás) az El Classico. Most aztán tényleg hatványozottan igaz ez a szerdai meccsre. Ha tudjuk hozni a világverő játékot és kevés lehetőséget adunk a Realnak akkor labdanélkül hiába vannak gyors embereik. Ezzel persze újat nem mondtam de most lenne jó még megütni őket, mikor másznak kifelé a gödörből
Ha el kell törnöm valamimet a pályán, akkor eltöröm, és nem panaszkodom, ha ez segít az edzői stábnak és a csapatomnak. Ez a fajta elkötelezettség a legfontosabb, hogy meglegyen mindenkiben. - Ivan Rakitic
Avatar
Castiel
Capitá del Barça
Hozzászólások: 954
Csatlakozott: 2012.07.11. 10:45:01
Tartózkodási hely: Csurgó

2013.01.27. 12:55:49

18Barca99 írta:A sport1-es stúdióban arról beszélgettek, hogy a Realnak ez a meccs egy felpörgető meccsnek kéne lennie a nehéz februárban, viszont eddig nagyon nem úgy tűnik, hogy ez a meccs lenne az. Pedig szerdán már ellenünk játszanak szintén otthon. Úgy érzem nem túl erős madridhoz megyünk. Nem a Getafe elleni meccsüket látva csak, de nincs bennük átütő erő szerintem. Egyedül Pinto lehet az aki miatt félek kicsit de náluk meg Adán sem életbiztosítás.
Igen!
Azt most ezen a meccsen(is) látszik hogy egy szervezettebb jó védelem ellen szenvednek. Ha nincs kontra, akkor nagyon nehézkes a játékuk. Di Maria viszont elég jól pörgeti. Ezekben a hetekben inkább ő mint CR. húzza a csapatot. Most is ha ő nem indul be, nem csinálja meg az 1 az 1-et. állóháború van! Azért a szerdára előretekintve sem szabad következtetést levonni. Akármilyen formában vannak is, a Barcelona ellen mindig felpörögnek. S ha ne adj isten egy jó eredményt érnek el, akkor az nem kis lökést adhat nekik a szezon hátralévő részére is akár.
Kép
Fc Barcelona-Csurgói KK-Scuderia Ferrari-
Avatar
18Barca99
Capitá del Barça
Hozzászólások: 928
Csatlakozott: 2009.12.08. 19:36:08
Tartózkodási hely: Budapest

2013.01.27. 12:49:41

A sport1-es stúdióban arról beszélgettek, hogy a Realnak ez a meccs egy felpörgető meccsnek kéne lennie a nehéz februárban, viszont eddig nagyon nem úgy tűnik, hogy ez a meccs lenne az. Pedig szerdán már ellenünk játszanak szintén otthon. Úgy érzem nem túl erős madridhoz megyünk. Nem a Getafe elleni meccsüket látva csak, de nincs bennük átütő erő szerintem. Egyedül Pinto lehet az aki miatt félek kicsit de náluk meg Adán sem életbiztosítás.
Ha el kell törnöm valamimet a pályán, akkor eltöröm, és nem panaszkodom, ha ez segít az edzői stábnak és a csapatomnak. Ez a fajta elkötelezettség a legfontosabb, hogy meglegyen mindenkiben. - Ivan Rakitic
Avatar
looka
Capitá del Barça
Hozzászólások: 966
Csatlakozott: 2008.05.07. 08:47:29

2013.01.26. 15:26:14

Szerintem abszolút nem hazudtolta meg magát ezzel a húzással. Az volt az alapvető elvárása, hogy legyen versenyhelyzet, és igazoljanak valakit Iker mellé, aki ezt megteremti. Majd mire kapott egy nemleges választ, elkezdte Adánt védetni, ha nincs ló, jó a szamár fél lába is alapon. Majd Casillas sérülésével, egyszerűen megadódott a lehetőség, hogy elérje az elsődleges célját, szóval, hogy igazoljon egy kapust, aki versenyhelyzetet teremt, erre pedig López tökéletes.
Kis túlzással még szerencséje is volt a portugálnak, mert nem kell magyarázkodnia, hogy miért nem Casillas véd. :mrgreen:
Válasz küldése