NB1 - Magyar Bajnokság

Foci a Barçán kívül
Avatar
faithnomore
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1186
Csatlakozott: 2008.05.29. 20:24:00
Tartózkodási hely: Gyula city

2012.06.25. 16:29:35

én is akármennyire nem szeretem a viktorotont, nekik fogok szurkolni
mégis legyen már egy nemzetközileg is jól jegyzett magyar csapat

más kérdés hogy a magyar bajnokságban remélem jól leszerepelnek :twisted: :twisted:
Kép
El hombre Martín...igazi balfék! A szöcske!- Horti 'Mester' Gábor
www.perfectinsanity.blog.hu
Avatar
Mezner2
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1706
Csatlakozott: 2006.04.14. 13:27:29

2012.06.25. 16:28:25

Nem gondolom,hogy azon múlik a magyarsága valakinek,hogy tud-e egy ilyen "csapatnak" szurkolni vagy nem :roll:
Avatar
visca el barca
Presidente del Barça
Hozzászólások: 20964
Csatlakozott: 2005.02.01. 13:13:37

2012.06.25. 16:20:56

Messa írta:
Mezner2 írta:Ha van csapat amit szívből utálok az a Fideszoton....... remélem oda-vissza kapnak ki a Bratislavától,amire minden esélyük meg is van,még talán az Újpesttel is előbb szimpatizálnék mint velük (mindezt 15éve fradistaként mondom).
Hajrá Slovan.
Igazi magyar vagy. :D

Jelzem, fradista társaid jelezték, hogy jönni fognak Pozsonyba, mert az egész országot képviselni fogjuk. Na, ezt nevezném tiszteletnek. tanulhatnál tőlük. :)
életemben először, és talán utoljára most én is a fidesznek foguk szurkolni...
Like a soul without a mind, in a body without a heart, I'm missing every part...
Kép
Avatar
Messa
Az EuroBarca Utánpótlása
Hozzászólások: 3816
Csatlakozott: 2007.10.20. 20:59:24
Tartózkodási hely: Aba/Székesfehérvár

2012.06.25. 16:09:04

Mezner2 írta:Ha van csapat amit szívből utálok az a Fideszoton....... remélem oda-vissza kapnak ki a Bratislavától,amire minden esélyük meg is van,még talán az Újpesttel is előbb szimpatizálnék mint velük (mindezt 15éve fradistaként mondom).
Hajrá Slovan.
Igazi magyar vagy. :D

Jelzem, fradista társaid jelezték, hogy jönni fognak Pozsonyba, mert az egész országot képviselni fogjuk. Na, ezt nevezném tiszteletnek. tanulhatnál tőlük. :)
Sóstó mellett van egy mocsár, kikapott a Zseljeznicsar. Az eredmény reális, így járt most a Real is... Real Madrid Videoton 0-1 1985.05.22
Zsolti95
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 389
Csatlakozott: 2009.10.01. 14:32:32

2012.06.25. 16:08:27

Ha továbbjut a Honvéd akkor az Anzhi Mahackalával játszik!!! :lol:
kimennék megnézni Samut!
amúgy azt lehet tudni h a Fidi kivel játszik ha továbbjut a Ratyiszlaván??
Avatar
Mezner2
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1706
Csatlakozott: 2006.04.14. 13:27:29

2012.06.25. 15:53:56

Ha van csapat amit szívből utálok az a Fideszoton....... remélem oda-vissza kapnak ki a Bratislavától,amire minden esélyük meg is van,még talán az Újpesttel is előbb szimpatizálnék mint velük (mindezt 15éve fradistaként mondom).
Hajrá Slovan.
Avatar
Messa
Az EuroBarca Utánpótlása
Hozzászólások: 3816
Csatlakozott: 2007.10.20. 20:59:24
Tartózkodási hely: Aba/Székesfehérvár

2012.06.25. 15:30:00

Videoton - Slovan Bratislava

Hát, kaphattunk volna talán könnyebbet, de legalább nem a legerősebb a csoportból. Jobb csapat a Vidi, szurkolói szempotból viszont cefet nagy játszma lesz, szerintem ezek jönni fognak annyian Fehérvárra, mint a fradisták szoktak. De mi sem leszünk kevesen Pozsonyban, reményeim szerint jómagam is ott leszek majd. :)
Tovább kell jutni.

más,

A Torghelle fizetéséről szóló infók baromságok, rögtön még aznap mikor kijöttek ezek a hírek, hivatalos cáfolatot adott ki a klub, és feljelentette a bors c. napilapot, ugyanis ők kezdték el terjeszteni a baromságot, erre meg ugye harap mindenki, mert hát Videoton...
Sóstó mellett van egy mocsár, kikapott a Zseljeznicsar. Az eredmény reális, így járt most a Real is... Real Madrid Videoton 0-1 1985.05.22
Avatar
Barcaman14
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4373
Csatlakozott: 2008.04.15. 16:40:28
Tartózkodási hely: Debrecen

2012.06.25. 13:54:39

http://www.nemzetisport.hu/bajnokok_lig ... sa-2143277

Túl sok mindent nem tudok írni az ellenfélről, 12 ezres stadion, Albániában a legnagyobb szurkolótábor. Tavaly az APOEL ellen búcsúztak 6-0-ás összesítéssel.

Idegenben kezdünk, de a lényeg, hogy innen úgy gondolom kötelező továbbjutni:!:
Kép
„Ez a Barça ezzel a generációval értékesebbé teszi a labdarúgást, egyedülállóbb rangot ad neki." Josep Guardiola-GRÁCIES PEP!

Fc Barcelona ***-Més Que un Club-***
Gareth Tello
Az Év fórumozója 2013
Hozzászólások: 5728
Csatlakozott: 2012.03.03. 19:01:12
Tartózkodási hely: Budapest

2012.06.24. 19:56:39

recrea írta:"A Videoton fizet legtöbbet a futballistáinak, legjobban kereső játékosa Torghelle Sándor, aki 25 ezer eurót, azaz 7,3 millió forintot vihet haza havonta, de a legkisebb fizetés is 1,5 millió forint az együttesnél."
A 7,3 millió AirSanyi pályafutása során elrontott ziccereinek és sárga, illetve piros lapjainak összege?
Hihetetlen, hogy ennyi pénzt kiadnak hetente egy ekkora tuskónak.
Avatar
recrea
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6741
Csatlakozott: 2004.12.24. 23:38:21

2012.06.24. 10:18:51

Kommentár nélkül beírom, nem tudom, ezzel ki volt/van tisztában, az egész cikk érdekes, de az egyiktől dobtam egy hátast, ki fogjátok találni.

Tolnai Népújság, vasárnapi szám:

"A Videoton fizet legtöbbet a futballistáinak, legjobban kereső játékosa Torghelle Sándor, aki 25 ezer eurót, azaz 7,3 millió forintot vihet haza havonta, de a legkisebb fizetés is 1,5 millió forint az együttesnél.

A bajnok Debrecen áll a a képzeletbeli dobogó második helyén, a legmagasabb fizetés 5 millió, a gárda húzóemberei nagyjából 2-3 milliót keresnek.

A Győrnél a gróz Rati Aleksidze a legjobban fizetett labdarúgó havi 2,3 milliós keresettel.

A következő csoportot a Ferencváros-Újpest-Haladás-Pécs-Diósgyőr ötös alkotja, amelyekben a játékosok többsége 400-600 ezer forintot keres, de a legjobbak bére eléri vagy meghaladja a 1,5 milliót."
Zsolti95
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 389
Csatlakozott: 2009.10.01. 14:32:32

2012.06.12. 11:42:13

Valaki leírná tömören h mi a baj a szurkolói kártyákkal és a beléptetési rendszerrel, amit most akarnak bevezetni, én újpesti vagyok és itt még nincs kártya(ha jól tudom csak a fradinál van ilyen szurkolói kártya) tényleg nem tudom mi ez, nem találkoztam vele.
Avatar
geridoss
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2786
Csatlakozott: 2008.11.30. 23:00:46
Tartózkodási hely: Eger

2012.06.03. 20:00:21

Kikapott az Egri FC egy utolsó másodpercben fejelt öngóllal Mezőkövesden, a kövesdiek megérdemelten nyertek egy jogtalan emberhátrány után.

Azt nyilatkozták az egriektől, hogy három- négyezer embert várnak majd a hazai meccsekre jövőre, remélem összejön ez az átlag!
"Látta a Real Madrid Villareal elleni 6-2-es győzelmét?" " Nem láttam, viszont emlékszek egy 6-2-re a Bernabeuból..." /Joan Laporta/

Visca el Barca!
Avatar
Messa
Az EuroBarca Utánpótlása
Hozzászólások: 3816
Csatlakozott: 2007.10.20. 20:59:24
Tartózkodási hely: Aba/Székesfehérvár

2012.06.03. 19:45:41

Hát itt valami alapjában véve bűzlik. Az, hogy a csapatok harmada a TV-s közvetítési jogdíjakból létezik, és abból gazdálkodik, elég nonszensz. Épp ezért van ennyi légiós. Mert gondolom NB 3 szintű magyarokat senki nem akar a csapatába, afrikából meg hurka pénzekért lehet hozni középszerű-megfelelő játékosokat.
Sóstó mellett van egy mocsár, kikapott a Zseljeznicsar. Az eredmény reális, így járt most a Real is... Real Madrid Videoton 0-1 1985.05.22
Avatar
geridoss
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2786
Csatlakozott: 2008.11.30. 23:00:46
Tartózkodási hely: Eger

2012.06.03. 19:36:22

Off: este megnézek kettőt! (majd még megálmodom melyiket :D)


19 éves vagyok, lassan 20. Én sem, ahogy megannyi kortársam sem itthon képzeljük el a jövőnket (Magyarországon).
Hát még egy tehetséges focista... Aki tudja, hogy külföldön többszörösét keresné, többszörös életszínvonalon élhet. Ezért mondtam a mélyrehatóbb problémát. Nem biztos, hogy a bajnokság színvonala azért olyan, mint amiért sokan gondolják :)
"Látta a Real Madrid Villareal elleni 6-2-es győzelmét?" " Nem láttam, viszont emlékszek egy 6-2-re a Bernabeuból..." /Joan Laporta/

Visca el Barca!
Avatar
messideco
Presidente del Barça
Hozzászólások: 12235
Csatlakozott: 2008.07.08. 16:49:07

2012.06.03. 19:32:06

Jah, ebben igazad van, de Mészöly Kálmán hírhedt beszólása jut eszembe :D
Szerintem általánosan a focinak van szüksége változásra.

Off: a filmklubbal hogy állsz? :P
"And my heart will leave you never."
Avatar
geridoss
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2786
Csatlakozott: 2008.11.30. 23:00:46
Tartózkodási hely: Eger

2012.06.03. 19:27:46

messideco írta:Ettől nem fog a színvonal növelődni szerintem, és a másodosztályban még kevesebb csapatnak lenne esélye magasabb szintre emelkedni...

Amúgy nekem van egy nagyon utopisztikus álmom a foci terén: fizetési és átigazolási sapka+ az idegenlégiósok korlátozása (6+5-ös szabály akár)
Ezzel az a baj, hogy lennének klubok, akik eltűnnének a süllyesztőbe, viszont néhány klub pedig pont ennek ellenkezőjét érné el. Ez hatalmas változás lenne, felborulna Európa futballkulturája.

+ én úgy gondolom, hogy a 6+5 miatt, (a magyar klubbok pénzügyileg nem állnak a helyzet magaslatán ugye), nokedli magyar játékosokkal pótolnák az űrt, mert nem lenne pénzük egy jó magyar játékos leigazolására. És ugye ennek a szabálynak nem közvetlen következményei vannak, szóval attól a bajnokság színvonala, hogy elküldenek tegyük fel három-három légióst, és igazolnak három-három töltelék magyart, nem fog nőni... Sajnos ennél mélyrehatóbb problémákkal küzd a magyar futball, kezdésnek tudnám javasolni, hogy minden pénz a helyére kerüljön, és mondjuk ne akadjon el odafent pár zsebben, de ugye ez már megint nem ide tartozik...
"Látta a Real Madrid Villareal elleni 6-2-es győzelmét?" " Nem láttam, viszont emlékszek egy 6-2-re a Bernabeuból..." /Joan Laporta/

Visca el Barca!
Avatar
messideco
Presidente del Barça
Hozzászólások: 12235
Csatlakozott: 2008.07.08. 16:49:07

2012.06.03. 19:21:18

Ettől nem fog a színvonal növelődni szerintem, és a másodosztályban még kevesebb csapatnak lenne esélye magasabb szintre emelkedni...

Amúgy nekem van egy nagyon utopisztikus álmom a foci terén: fizetési és átigazolási sapka+ az idegenlégiósok korlátozása (6+5-ös szabály akár)
"And my heart will leave you never."
Avatar
Messa
Az EuroBarca Utánpótlása
Hozzászólások: 3816
Csatlakozott: 2007.10.20. 20:59:24
Tartózkodási hely: Aba/Székesfehérvár

2012.06.03. 19:21:05

geridoss írta:A megoldás az lenne, ha a tehetséges fiatal játékosokat meg tudnák tartani a csapatok, de ez addig nem lehetséges, míg nem látják a játékosok, hogy itthon megérné játszani, ez pedig addig nem következik be, míg nem lesz egy színvonalas bajnokság...

Hmmmm, ördögi kör. De az biztos hogy szerintem a fiatal játékosok, és az akadémiák létrehozása (ez nagyon jó pont nálam) fellendítheti a bajnokságot.
Hát ez az, ördögi kör. Jó focisták nem fognak ide jönni a bajnokság színvonala miatt. Gondold el, egy Crespo idejönne a Vidibe, aztán lenne egy idegenbeli Paks elleni bajnokink.. Szerintem azzal a lendülettel csomagolna, aztán menne haza. :roll:
Sóstó mellett van egy mocsár, kikapott a Zseljeznicsar. Az eredmény reális, így járt most a Real is... Real Madrid Videoton 0-1 1985.05.22
Avatar
geridoss
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2786
Csatlakozott: 2008.11.30. 23:00:46
Tartózkodási hely: Eger

2012.06.03. 19:17:19

Én nem abban látom a megoldást, hogy csökkenteni kell a létszámot.

A megoldás az lenne, ha a tehetséges fiatal játékosokat meg tudnák tartani a csapatok, de ez addig nem lehetséges, míg nem látják a játékosok, hogy itthon megérné játszani, ez pedig addig nem következik be, míg nem lesz egy színvonalas bajnokság...

Hmmmm, ördögi kör. De az biztos hogy szerintem a fiatal játékosok, és az akadémiák létrehozása (ez nagyon jó pont nálam) fellendítheti a bajnokságot.

Félreértés ne essék, nincs nekem gondom a légiósokkal, de ne tőlük várjuk a csodát, mert az nem előre, csak visszafejlődés!
"Látta a Real Madrid Villareal elleni 6-2-es győzelmét?" " Nem láttam, viszont emlékszek egy 6-2-re a Bernabeuból..." /Joan Laporta/

Visca el Barca!
Avatar
Messa
Az EuroBarca Utánpótlása
Hozzászólások: 3816
Csatlakozott: 2007.10.20. 20:59:24
Tartózkodási hely: Aba/Székesfehérvár

2012.06.03. 19:09:06

geridoss írta:A pálya minőségével nincs gond, a világítást kell megcsinálni, meg a lelátókat kibővíteni, mert két hete Szeged ellen 1500-an voltunk kint, és kb 2000-2500-nál nem hiszem, hogy többel elférnének.
Hát az azért NB1-hez képest elég vékonyka befogadóképesség.

MÁS: Egyre több helyről hallom, hogy szeretnék, ha csökkentenék az NB1 létszámát 12 csapatra, és rájátszásos rendszert akarnak emellé.

Az MLSZ-nél ez nem téma sajnos, legalábbis én nem tudok róla, de edzőktől is hallani mostmár. Javítani szeretnék a liga színvonalát, amire mondjuk meg őszintén eléggé ráférne. Ti mit gondoltok erről?
Sóstó mellett van egy mocsár, kikapott a Zseljeznicsar. Az eredmény reális, így járt most a Real is... Real Madrid Videoton 0-1 1985.05.22
Avatar
geridoss
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2786
Csatlakozott: 2008.11.30. 23:00:46
Tartózkodási hely: Eger

2012.06.03. 18:59:02

A pálya minőségével nincs gond, a világítást kell megcsinálni, meg a lelátókat kibővíteni, mert két hete Szeged ellen 1500-an voltunk kint, és kb 2000-2500-nál nem hiszem, hogy többel elférnének.

Pedig azért NBI-re már lenne igény, ebben biztos vagyok, főleg ha megint lesznek ingyenes meccsek, ahogy most itt a bajnokság vége felé is volt.

Úgy tudom már a világításra megnyerték a pályázatot, bajnokság vége után kezdődnek a munkálatok, mert a kibővítésbe is beruház a vezetőség. Majd egy Eger - Arsenal BL selejtezőn visszajön az ára :D :D

(micsoda álmok... először legyen meg a bent maradás jövőre :) )
"Látta a Real Madrid Villareal elleni 6-2-es győzelmét?" " Nem láttam, viszont emlékszek egy 6-2-re a Bernabeuból..." /Joan Laporta/

Visca el Barca!
Avatar
Messa
Az EuroBarca Utánpótlása
Hozzászólások: 3816
Csatlakozott: 2007.10.20. 20:59:24
Tartózkodási hely: Aba/Székesfehérvár

2012.06.03. 18:54:14

geridoss írta:Jövőre már inkább aktuálisabb a dolog:

Eger Mezőkövesden 1-0-ra vezet, a bekapott gól nagyon visszafogta a kövesdieket, hálistennek, bár már bajnok az Eger, de így ilyen közel egymáshoz már csak a presztízs miatt is kellene ez az utolsó győzelem..

Na bumm, mire leírtam kiegyenlített Mezőkövesd... :(


Sport 2-n megy, ha valakit érdekel :)
Én nézem, szerintem egyedül vagyok itt ekkora magyar-foci fanatikus. :lol:

Egerre kíváncsi voltam hogy mit produkálhatnak jövőre, mennyire jó csapat, majd meglátjuk. Nincs kedvem utána keresni, de pálya, stadion minősége milyen Egerben? :)

Mezőkövesd meg szimpatikus csapat, Véber Gyuri elégedetlen volt aztán lecserélt 2 védőt, ki is egyenlítettek. :D
Sóstó mellett van egy mocsár, kikapott a Zseljeznicsar. Az eredmény reális, így járt most a Real is... Real Madrid Videoton 0-1 1985.05.22
Avatar
geridoss
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2786
Csatlakozott: 2008.11.30. 23:00:46
Tartózkodási hely: Eger

2012.06.03. 18:40:02

Jövőre már inkább aktuálisabb a dolog:

Eger Mezőkövesden 1-0-ra vezet, a bekapott gól nagyon visszafogta a kövesdieket, hálistennek, bár már bajnok az Eger, de így ilyen közel egymáshoz már csak a presztízs miatt is kellene ez az utolsó győzelem..

Na bumm, mire leírtam kiegyenlített Mezőkövesd... :(


Sport 2-n megy, ha valakit érdekel :)
"Látta a Real Madrid Villareal elleni 6-2-es győzelmét?" " Nem láttam, viszont emlékszek egy 6-2-re a Bernabeuból..." /Joan Laporta/

Visca el Barca!
Avatar
L.Messi 10
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2372
Csatlakozott: 2010.07.03. 22:08:22
Tartózkodási hely: Kaposvár

2012.05.27. 20:53:18

[quote="MessiFan"][/quote]
Nem konkrétan a mai meccsre gondoltam. Azért idén egy ismét felbolygatott kerettel, és [auto_cenzúra] anyagi állapottal vágtunk neki a szezonnak. Az idény közben elvesztettük az egyik legjobb góllövőnket (akinek innen is köszönöm, hogy kivégezte ma a lila majmokat, és ezzel hozzásegítette volt csapatát a 10.helyhez), majd a Mi Pedronkat is. Ha nincs Sisa úr, most lehet nem mi énekeltük volna, hogy "enbékettő nyugati csoport". Remélem jövőre megpályázzuk az első 6ot. HajRákóczi!
Kép
Avatar
MessiFan
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7284
Csatlakozott: 2008.02.06. 16:17:19

2012.05.27. 20:47:25

L.Messi 10 írta:Rákóczi - ZTE 3-1
Büszke vagyok, hogy egy ilyen csapatnak szurkolok. 200milliós költségvetés és talán az NB1 egyik leggyengébb kerete, ennek ellenére 10. hely... Köszönünk mindent Tibi bá'!
Igazán nincs mit, de azért egy zetét nem nehéz legyőzni :D
Mihály kolléga vajon volt idén meccsen? :lol:
Egyébként tényleg grat a Kaposvárnak, szépen megnyomták a hajrát, és megelőzték a Ferencvárost.

A lokika meg ismét bajnok, méghozzá 6.!
Mellé Coulibaly gólkirály lett 20 góllal, és összesen 83 meccsen 48 gólt lőtt. Nem nézem semmibe ezt az embert, de nélküle nem teljes a támadósor az biztos. Nincs még 1 ilyen ember a csapatban akihez előre lehet vágni a labdát, még ha nem is tud vele mit kezdeni, legalább rámásznak a hátára és ellovagolnak vele a tizenhatosig.
Akik nélkül szerintem nem sikerült volna ez: Novakovics, Bouadla, Varga, Szakály, Coulibaly és a védelemből akit nagyon ki tudnék emelni az Korhut, mert remekül megállta a helyét ahhoz képest hogy ez volt az első komolyabb szezonja..
HAJRÁ LOKI!
Válasz küldése