Bundesliga / DFB Pokal

Foci a Barçán kívül

Ki nyeri a 2022-23-as idényt?

A szavazás 2022.11.01. 06:22:12-kor befejeződött.

Bayern München
5
83%
Más csapat
1
17%
 
Szavazatok száma: 6
Avatar
Barcaman14
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4373
Csatlakozott: 2008.04.15. 16:40:28
Tartózkodási hely: Debrecen

2012.04.08. 17:34:29

Maradt a 3 pont különbség. A Bayern és a Dortmund is nyert. A Schalke is jó szériában van, a 'Gladbach pedig úgy tűnik leeresztett, de nem hinném hogy a BL helyük veszélyben van.

Ezt pedig érdemes megnézni, ami szép az szép, Raúl:
http://www.youtube.com/watch?v=KW3KzpgTYms

A maradék 5 forduló:

Dortmund: Bayern(o),Schalke(i),'Gladbach(o)'Lautern(i),Freiburg(o)

Bayern: Dortmund(i),Mainz(o),Bremen(i),Stuttgart(o),Köln(i)

Szerda Dortmund-Bayern :!: Izgalmas lesz a hajrá, az utolsó 4 meccsnek jó lenne 6 pont előnnyel nekivágni!
Kép
„Ez a Barça ezzel a generációval értékesebbé teszi a labdarúgást, egyedülállóbb rangot ad neki." Josep Guardiola-GRÁCIES PEP!

Fc Barcelona ***-Més Que un Club-***
Avatar
barca99
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7307
Csatlakozott: 2006.07.19. 12:37:02

2012.03.31. 17:46:48

Sehol senki, és védeni kell a Bayernt? :D

Egyébként a tegnapi döntetlen minden volt, csak igazságos nem, 70 percig pályán sem volt a Stuttgart. Persze az őket dícséri, hogy 10 percnyi focival így is lőttek hármat, majd az ostoba védelmi hiba után ismét egyenlítettek, de az összkép alapján jobb volt a Dortmund. Az ilyen góloknak meg csak akkor örül az ember, ha kifejezetten kárörvendeni akar, egyébként még nézni is rossz az ilyen csináld te, ne csináld, hagyjad, majd én, erre a csatár bekúrja a léc alá-szituációkat. :D
lluisllach89
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3701
Csatlakozott: 2008.07.02. 22:46:30

2012.03.31. 17:28:00

Szalai betalált, Bremen-Mainz 0-3 :D

Undorító meccsen, gyönyörű 3 pont. Mielőtt valaki makkal jönne, és dühöngene hogy Neuer miért nem védte be (!) a labdát, az leírta a Nürnberg esélyét nagyjából.

Vendégeknél is volt egy kapufa meg egy elvett gól.
Kép
"Azért mert valaki hibázott nem a futballt kellene megbüntetni.
Hibáztam és megfizettem érte. De a labda nem lett mocskos."- Maradona
Avatar
messideco
Presidente del Barça
Hozzászólások: 12235
Csatlakozott: 2008.07.08. 16:49:07

2012.03.31. 16:59:25

Jól van na, szépen is le lehetett volna írni...
"And my heart will leave you never."
lluisllach89
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3701
Csatlakozott: 2008.07.02. 22:46:30

2012.03.31. 16:57:22

Szemét makkos Bayerntől most vettek el egy full szabályos gólt...

Hát a HSV idén tényleg nevetséges, de nekem a Hoffenheim nagyobb csalódás. Teljesen szimpi csapat, 1-2 nagyon jó zsugással, de valami nem az igazi, főleg azóta hogy Ibisevic lelépett.

Persze így se akkora a gáz mint Hamburgban :mrgreen:
Kép
"Azért mert valaki hibázott nem a futballt kellene megbüntetni.
Hibáztam és megfizettem érte. De a labda nem lett mocskos."- Maradona
bence-barca
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 5465
Csatlakozott: 2007.06.14. 17:19:38
Tartózkodási hely: Budapest

2012.03.31. 12:39:42

visca el barca írta:
messideco írta:De mi lehet a huliganizmusnak az oka? Feszültség, kiábrándultság, stressz? Sohasem értettem.
Szegény gyerekek, szerintem a kedvük is elmegy a focitól...

...


Teljesen egyetértek visca el barca-val. Ez nem huliganizmus, ez fanatizmus... 2 nem ugyanaz!

Hogy ne legyek off:
Bundesligában nekem igazából tök mindegy ki nyer :D HSV-nak szurkolok, de náluk azzal is beérném, h ne essenek ki... Nagyon nem megy ott most... :? Remélem mihamarabb magára talál a csapat!

jajj és max az ellenfél csapatában lévő gyerkeknek lehet halálfélelmük. a "hazaiak"nak szerintem kumma jó érzés lehet...
Kicsiknél nagyoknál...
Avatar
visca el barca
Presidente del Barça
Hozzászólások: 20964
Csatlakozott: 2005.02.01. 13:13:37

2012.03.31. 12:12:42

messideco írta:De mi lehet a huliganizmusnak az oka? Feszültség, kiábrándultság, stressz? Sohasem értettem.
Szegény gyerekek, szerintem a kedvük is elmegy a focitól...


off

ez a baj a legtöbb mezei szurkolóval, hogy keverik a huliganizmust és az ultramozgalmat, fingjuk nincs melyik miről szól. aki meccsen görögtüzezik, az utánna biztosan verekeszik az utcán meg randalírozik...

ez meg hogy a gyerekeknek ettől elmegy a kedve a focitól a legnagyobb baromság amit valaha olvastam... máshol is ilyeneket olvastam h úristen szegény gyerekeknek biztosan halálfélelmük volt...

jah... biztosan...

on
Like a soul without a mind, in a body without a heart, I'm missing every part...
Kép
Avatar
Barcaman14
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4373
Csatlakozott: 2008.04.15. 16:40:28
Tartózkodási hely: Debrecen

2012.03.31. 12:03:32

messideco írta:

Igazából nem figyelem a német bajnokságot. Az a teóriám, hogy egy csapatnak tud az ember maximális fegyelemmel, kitartással, lelkesedéssel szurkolni. És nekem ez a Barca. Az Arsenal is ott van, mint második, de az nem ugyanaz.
Ezt én is így gondolom! :wink: A Bundesligában alapvetően a Dortmunddal szimpatizálok, általában megnézem a meccseiket. Plusz mivel ki nem állhatom a Bayernt évről évre szurkolok hogy valaki törjön borsot az orruk alá. Tavaly és idén is remélhetőleg ez a Dortmund lesz! :) De olyan elszántsággal mint a Barcának, senki másnak nem tudok szurkolni, ez egyértelmű számomra!
Kép
„Ez a Barça ezzel a generációval értékesebbé teszi a labdarúgást, egyedülállóbb rangot ad neki." Josep Guardiola-GRÁCIES PEP!

Fc Barcelona ***-Més Que un Club-***
Avatar
messideco
Presidente del Barça
Hozzászólások: 12235
Csatlakozott: 2008.07.08. 16:49:07

2012.03.31. 11:44:38

Ezt mondom én is, a tiszta foci egyik utolsó végvára a Bundesliga. De akkor sokan miért hívják Bundásligának? Na mindegy :lol:

Igazából nem figyelem a német bajnokságot. Az a teóriám, hogy egy csapatnak tud az ember maximális fegyelemmel, kitartással, lelkesedéssel szurkolni. És nekem ez a Barca. Az Arsenal is ott van, mint második, de az nem ugyanaz.

A németek közül szimpatikus csapat a Schalke, de ennyi. Figyelem a tabellát, eredményeiket, de meccseiket nem nézem, játékosait nem ismerem stb.
"And my heart will leave you never."
Avatar
Barcaman14
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4373
Csatlakozott: 2008.04.15. 16:40:28
Tartózkodási hely: Debrecen

2012.03.31. 11:37:32

messideco írta:
ON:
A tegnapi meccs nem volt bundagyanús? Vagy a németeknél nem működik annyira?
A német bajnokság esetében merülne fel bennem talán utoljára a bunda gyanúja. Nem hinném hogy bunda volt.

Nem semmi meccs volt! A Stuttgart előtt azért le a kalappal, nagyon akartak, megérdemelték az x-et. Kár hogy Hajnal lecserélése utáni 20 percben rúgtak 4 gólt. És persze kár hogy nem nyert a Dortmund. :roll: Jövőhéten sem lesz könnyebb, Wolfsburg idegenben és utána már jönnek a bajorok.

Ha ma behúzza a Bayern 3 pont az előny, jövőhéten nekik pedig Augsburg otthon...Nagyon fontos lenne ha tartani tudnánk az előnyt a rangadóig, ott pedig növelni és a végjátékban már csak nem sikerülne elszúrni! :)

Hajrá Nürnberg!
Kép
„Ez a Barça ezzel a generációval értékesebbé teszi a labdarúgást, egyedülállóbb rangot ad neki." Josep Guardiola-GRÁCIES PEP!

Fc Barcelona ***-Més Que un Club-***
Avatar
messideco
Presidente del Barça
Hozzászólások: 12235
Csatlakozott: 2008.07.08. 16:49:07

2012.03.31. 09:24:19

De mi lehet a huliganizmusnak az oka? Feszültség, kiábrándultság, stressz? Sohasem értettem.
Szegény gyerekek, szerintem a kedvük is elmegy a focitól...

ON:
A tegnapi meccs nem volt bundagyanús? Vagy a németeknél nem működik annyira?
"And my heart will leave you never."
Drigo
Eurobarca Staff
Hozzászólások: 5459
Csatlakozott: 2005.09.07. 15:26:51
Tartózkodási hely: Felsőörs

2012.03.31. 09:17:14

visca el barca írta:
zola8787 írta:A lengyelekről nem hallottam, na majd az Eb-n megfigyelem :)
off:

hát igen, a lengyel ultramozgalom talán a legbrutálisabb az egész világon.

csak egy példa

a lech poznan egyik nagyobb szurkoloi csoportja simán megcsinálja azt hogy 4-500-an kimennek egy U8-as (!) meccsre és olyat szurkolást mutatnak h befosol. bocs, de nem tudok rá jobb szavakat...érted... U8-as meccsen...

millio videot lehet találni roluk, van olyan h U12-es meccsen fedett csarnokban, nyomják a görögtüzet...

http://www.youtube.com/watch?v=zwSmtLMU ... re=related
Arról nem is beszélve, hogy a szurkolók ugyan úgy lejátsszák a meccseket, mint a csapatok, csak éppen nem labdával... Van nekik is bajnokságuk, nagyon durva.
http://www.ZALNER.eu" target="_blank
Avatar
visca el barca
Presidente del Barça
Hozzászólások: 20964
Csatlakozott: 2005.02.01. 13:13:37

2012.03.31. 00:44:15

zola8787 írta:A lengyelekről nem hallottam, na majd az Eb-n megfigyelem :)
off:

hát igen, a lengyel ultramozgalom talán a legbrutálisabb az egész világon.

csak egy példa

a lech poznan egyik nagyobb szurkoloi csoportja simán megcsinálja azt hogy 4-500-an kimennek egy U8-as (!) meccsre és olyat szurkolást mutatnak h befosol. bocs, de nem tudok rá jobb szavakat...érted... U8-as meccsen...

millio videot lehet találni roluk, van olyan h U12-es meccsen fedett csarnokban, nyomják a görögtüzet...

http://www.youtube.com/watch?v=zwSmtLMU ... re=related
Like a soul without a mind, in a body without a heart, I'm missing every part...
Kép
lluisllach89
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3701
Csatlakozott: 2008.07.02. 22:46:30

2012.03.31. 00:08:50

Ennyire megérdemelt X nem volt még a világon, de nagyon nagy meccs volt. Helyzetek alapján sírhat a Dortmund, de tökös volt nagyon a Stuttgart, erre két lövés két gól, 4-3..

De minden jó ha jó a vége 8)
Kép
"Azért mert valaki hibázott nem a futballt kellene megbüntetni.
Hibáztam és megfizettem érte. De a labda nem lett mocskos."- Maradona
Avatar
zola8787
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3717
Csatlakozott: 2009.03.01. 20:08:51

2012.03.30. 23:54:29

bence-barca írta:
zola8787 írta: 76. percben kapcsoltam oda véletlenül, láttam 5 gólt. Nagyon durva végjáték volt, de az a szurkolótábor jó ég, kegyetlen lehet ott a hangulat, meg merem kockáztatni, jobb, mint a Nou Camp-ban.
Ez tény, hogy ott jobb. Illetve Európában több csapat is előttünk van szurkolásban. Nekünk az a szerencsénk, h van egy több mint 90.000 s stadionunk, de nem tudunk olyanokat leművelni, mint Németoban akár. Dortmund, Schalke például... és akkor ott van még egy Marseille, Lazio és hadd ne soroljam...
De a vicc, h Európában szurkolásban a lengyelek a csúcstartók... a csak szurkolók miatt már is érdemes lesz nézni a meccseiket az EB-n.
A lengyelekről nem hallottam, na majd az Eb-n megfigyelem :) Mondjuk tesók a németekkel. A végén mikor Schmelzer adta be a szögletet és a kamera mutatta mögötte a szurkolókat, fúúúú, nagyon félelmetes volt :D
Avatar
ozsimiki
Adminisztrátor
Hozzászólások: 19561
Csatlakozott: 2005.11.29. 21:16:22
Tartózkodási hely: Zalakaros

2012.03.30. 23:07:08

ÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁ

90+2. percben..

makkos Bayern :D

Nembaj, kevesebb előnnyel édesebb lenne a siker. Csak nehéz lesz...fenébe.

GO DORTMUND!
Kép
"Ha megfelelő a motivációd, az akadály mint olyan, nem létezik" M.O.
"Arra van a legnagyobb szükségem, hogy szükség legyen rám" M.O.
bence-barca
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 5465
Csatlakozott: 2007.06.14. 17:19:38
Tartózkodási hely: Budapest

2012.03.30. 23:00:23

zola8787 írta: 76. percben kapcsoltam oda véletlenül, láttam 5 gólt. Nagyon durva végjáték volt, de az a szurkolótábor jó ég, kegyetlen lehet ott a hangulat, meg merem kockáztatni, jobb, mint a Nou Camp-ban.
Ez tény, hogy ott jobb. Illetve Európában több csapat is előttünk van szurkolásban. Nekünk az a szerencsénk, h van egy több mint 90.000 s stadionunk, de nem tudunk olyanokat leművelni, mint Németoban akár. Dortmund, Schalke például... és akkor ott van még egy Marseille, Lazio és hadd ne soroljam...
De a vicc, h Európában szurkolásban a lengyelek a csúcstartók... a csak szurkolók miatt már is érdemes lesz nézni a meccseiket az EB-n.
Avatar
zola8787
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3717
Csatlakozott: 2009.03.01. 20:08:51

2012.03.30. 22:23:52

soadroli írta:Dortmund-Stuttgart 4-4 :shock:
Kell nekem filmet nézni.... :lol:
76. percben kapcsoltam oda véletlenül, láttam 5 gólt. Nagyon durva végjáték volt, de az a szurkolótábor jó ég, kegyetlen lehet ott a hangulat, meg merem kockáztatni, jobb, mint a Nou Camp-ban.
Avatar
soadroli
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 5236
Csatlakozott: 2008.05.17. 19:50:58

2012.03.30. 22:22:02

Dortmund-Stuttgart 4-4 :shock:
Kell nekem filmet nézni.... :lol:
Kép
Avatar
L.Messi 10
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2372
Csatlakozott: 2010.07.03. 22:08:22
Tartózkodási hely: Kaposvár

2012.03.27. 15:34:12

[quote="Game90"][/quote]
Trolldeburg :D
Azért azt érdemes megnézni, hogy milyen stadionban játszanak a német negyedosztályban...
Kép
PCsabi
aka Game90
Hozzászólások: 17048
Csatlakozott: 2006.06.20. 19:45:02
Tartózkodási hely: Vecsés/Budapest

2012.03.27. 14:42:42

A német negyedosztályban játszó Magdeburg már öt meccse nem rúgott gólt, a szurkolók készségesen mutatják, mi a teendő.

Trolling In The Deep.

Torres-nek is kéne egy ilyen.

Kép
A vezetőségnek be kéne számoltatni LE-t a sorozatban 2:0 után
kiengedett meccsekről - mégpedig írásban is, szóban is.
Ha bajnokok leszünk, akkor azt lehet mondani: van ilyen.
Ha nem, akkor azt kell mondani: ne legyen ilyen!
Avatar
Messidona10
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1642
Csatlakozott: 2007.12.19. 18:44:50

2012.03.21. 14:45:00

Habár nem néztem a Dortmund meccsét, ki merem jelenteni, hogy óriási mázlijuk volt :D Utolsó utáni percben ilyen gólt rúgni... Szegény kapust csak azért cserélték be, hogy büntetőket védjen, erre kap egy ilyet. Éppen a Barca meccsének vége volt, kapcsolgattam ide-oda, vártam, hogy egy jó kis izgalmas tizenegyespárbaj lesz belőle, erre rúgtak egyet. Kár érte! :D
Ma meg a Bayern játszik. Ez mindenképpen érdekes találkozó lesz, nem nagyon tudom eldönteni, hogy kinek szurkoljak, az igazi persze egy Dortmund-München döntő lenne, de mindig kissé kárörvendően kezelem, ha a bajorok kikapnak. A hazai pálya mindenesetre a Gladbach ellen szól.
Avatar
ozsimiki
Adminisztrátor
Hozzászólások: 19561
Csatlakozott: 2005.11.29. 21:16:22
Tartózkodási hely: Zalakaros

2012.03.18. 13:39:28

Barcaman14 írta:A bajorok nagyon elkapták a fonalat! :roll: De szerencsére a Dortmund veretlenségi szériája sem akar megszakadni, a tegnapi győzelem még ha szűkös is de megérdemelt, így maradt az 5 pont különbség. Viszont nehezebbnek tűnik a sorsolás mint a Bayernnek. Egyébként még 3 forduló és Dortmund-Bayern. Ha addig maradna az 5 pont (vagy esetleg több) egy hazai győzelemmel el lehetne dönteni a bajnoki címet.
Werder szót se szólhatott volna ha 5el nyer a Dortmund, de szerencsére a 3 pont így is meglett.

Sorsolás nehezebb,de a mutatott játékunk nagyon jó, bízok benne,hogy elég lesz ez az 5 pont, otthon meg akár Bayern elleni sikerrel be is lehet biztosítani. Tavaly Münchenben legyőztük őket, amikor jobban felzárkózhattak volna. Igaz,most kisebb a különbség, de talán már egy x is elég lesz a bajnoki címhez.
Kép
"Ha megfelelő a motivációd, az akadály mint olyan, nem létezik" M.O.
"Arra van a legnagyobb szükségem, hogy szükség legyen rám" M.O.
Avatar
Rinku
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2562
Csatlakozott: 2009.08.02. 14:28:48

2012.03.18. 13:37:34

A Real ellen meg széttárt combokkal, beolajozva fognak kapni egy laza négyest... Az hogy a Bayern lő hatot a Herthának meg egy hetest a Baselnek, az semmit nem mutat. A Real úgy fog átmenni rajtuk, mint kés a vajon, de a német bajnokság már csak ilyen.
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Rinku 2012.03.18. 13:42:44-kor.
Football, bloody hell. /SAF/
Avatar
Barcaman14
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4373
Csatlakozott: 2008.04.15. 16:40:28
Tartózkodási hely: Debrecen

2012.03.18. 13:27:46

A bajorok nagyon elkapták a fonalat! :roll: De szerencsére a Dortmund veretlenségi szériája sem akar megszakadni, a tegnapi győzelem még ha szűkös is de megérdemelt, így maradt az 5 pont különbség. Viszont nehezebbnek tűnik a sorsolás mint a Bayernnek. Egyébként még 3 forduló és Dortmund-Bayern. Ha addig maradna az 5 pont (vagy esetleg több) egy hazai győzelemmel el lehetne dönteni a bajnoki címet.
Kép
„Ez a Barça ezzel a generációval értékesebbé teszi a labdarúgást, egyedülállóbb rangot ad neki." Josep Guardiola-GRÁCIES PEP!

Fc Barcelona ***-Més Que un Club-***
Válasz küldése