Barça vs. Real - El Clásico

Foci a Barçán kívül
Avatar
miihii
KHAL
Hozzászólások: 8429
Csatlakozott: 2008.04.23. 01:11:00
Tartózkodási hely: Zeg-Zeg-Zeg ZALAEGERSZEG

2012.02.07. 18:43:54

sjd írta:
miihii írta: Valamint ezzel viaskodik az a rész,amit leírtok.Ha esetleg megnyerné a bajnokságot és ezzel el is takarodna spanyolból,vinné magával a "személyiségét" azzal egy nagy szívességet tenne.Ha ez az ellenséges mentalitás,uszítás megszűnne felénk ( vagy legalábbis a korábbi "egészséges" szintre redukálódna) ,máris jobb lenne a légkör a LA Ligában,nem a bírózásról,csalásról,koholmányokról szólna a fel- és levezetése egy-egy meccsnek,valamint rövid úton kihalna sztem az alattomos fafaragás a reálból és ezzel kézben a nagyhalálok is a Blaugarnától.
Szerintem ez a kényelmesebb "megoldás" lenne, bennem (és talán a csapatban) is maradna egy kis tüske, hogy Mourinho nyerésben szállt ki a játékból és nem a veresége beismerésével. Persze igazán akkor lesz pikáns a helyzet, ha BL-ben is összekerülünk velük, mert úgy néz ki legkésőbb Münchenben erre is sor kerül, akkor viszont mindenképp a BL-duplát tartanám szem előtt

Pontosan.
Én is inkább a másik felé hajlok éppen ezért.Ne legyen már meg az az öröme,h győztes hadvezérként tolhassa el a kerékpárját,még tovább hízlalva a mítoszát és az egóját.Igazad van,nem kis tüske maradna bennem emiatt,de gondolom ezzel mind így vagyunk... A BL összekerülést meg mindenképpen elkerülném,elegem van a Klasszikusokból és a vele járó körítéssel.(Uh zúgjanak ki az elődöntőben,addig meg cs fáradjanak :P )

Mondjuk a legdurvább az lenne,ha megint a BL elődöntőben kerülnénk össze.Mivel ezek ápr. 17-18 és 24-25 a játéknapok. És ápr. 22-re van kiírva a BARCA-reál :D Nagyon nem kellene megint egy ilyen széria,lenne csetepaté rendesen,tovább mocskolva a Klasszikusokat [-X
There is only one god, and his name is death~Syrio Forel
Avatar
madridronie
Madridista
Hozzászólások: 146
Csatlakozott: 2009.05.26. 20:16:41
Tartózkodási hely: Szeged

2012.02.07. 18:33:56

"madridronie" téged meg elég gyorsan megtörtek itt a srácok, de azért ne hagyd magad! Folytatódjon a soha véget nem érő vita: Barca vs. Real. Én a Barcára szavazok!
Dehogy törtek meg, ugyanakkor az értelmetlen vitákba fölöslegesen minek menjünk bele (mint utólag kiderült; most is egy szimpla félreértésből indult ki az egész)!? :D Illetve attól még, hogy óriási Madrid drukkernek tartom magam, számomra egyáltalán nem derogál elismerni az ellenfél érdemeit és azt, hogy jelenleg még jobb csapat a Barca (egy tényleg egyedi belső középpályával)! Ettől nekem nem lesz se jobb, se rosszabb és a Madridot sem fogom kevésbé szeretni! Szóval Hala Madrid! :D
már nem foghatják a gusztustalan játékot a sikertelenségre.
Hát ízlések és pofonok! Nem tudom milyen gusztustalan focira gondolsz? Ha az évi 1-2 db. bunker-favágósra, akkor egyetértünk --> de hála a Jóistennek idén ez a kevés kivételek egyike és nem ez a jellemző! A Madrid játéka talán soha nem lesz olyan megkomponált, mint a Barcáé, de nem is kell hogy az legyen; ugyanúgy ahogy nekem jobban tetszik a jelenlegi német válogatott focija, mint a spanyolé, úgy a Madrid direktebb játéka is közelebb áll a szívemhez, mint a Barca tiki-takája! Természetesen a szép 3szögeléseket és azok tudatos beépítését a játékunkba én is nagy örömmel fogadnám, de akár idővel még ez is megtörténhet! :wink: Hozzáteszem, hogy idén és főleg mostanában már a Barcát sem érzem olyan meggyőzőnek, mint 1-2 éve; a szemkápráztató játék is jelentősen leredukálódott és időközben az ellenfelek is megérezték a vérszagot!
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára madridronie 2012.02.07. 18:45:51-kor.
Avatar
Barcaman1993
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3732
Csatlakozott: 2010.03.02. 14:41:07

2012.02.07. 18:21:34

Egy szónak is száz a vége. Nyerjünk meg minden kupát, amit lehet, Mourinho meg le van tojva. Felőlem a feje tetejére is állhat, ha folyamatosan hozzuk a kupákat és természetesen a szép játékot.
Rammalets-Foncho, Gensana, Grácia-Vergés, Garay- Kubala, Kocsis, Evaristo, Luiz Suárez, Czibor
Avatar
sjd
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6400
Csatlakozott: 2007.07.09. 08:55:57

2012.02.07. 18:19:33

miihii írta: Valamint ezzel viaskodik az a rész,amit leírtok.Ha esetleg megnyerné a bajnokságot és ezzel el is takarodna spanyolból,vinné magával a "személyiségét" azzal egy nagy szívességet tenne.Ha ez az ellenséges mentalitás,uszítás megszűnne felénk ( vagy legalábbis a korábbi "egészséges" szintre redukálódna) ,máris jobb lenne a légkör a LA Ligában,nem a bírózásról,csalásról,koholmányokról szólna a fel- és levezetése egy-egy meccsnek,valamint rövid úton kihalna sztem az alattomos fafaragás a reálból és ezzel kézben a nagyhalálok is a Blaugarnától.
Szerintem ez a kényelmesebb "megoldás" lenne, bennem (és talán a csapatban) is maradna egy kis tüske, hogy Mourinho nyerésben szállt ki a játékból és nem a veresége beismerésével. Persze igazán akkor lesz pikáns a helyzet, ha BL-ben is összekerülünk velük, mert úgy néz ki legkésőbb Münchenben erre is sor kerül, akkor viszont mindenképp a BL-duplát tartanám szem előtt
Avatar
miihii
KHAL
Hozzászólások: 8429
Csatlakozott: 2008.04.23. 01:11:00
Tartózkodási hely: Zeg-Zeg-Zeg ZALAEGERSZEG

2012.02.07. 18:09:09

AndrésGerardHernandez írta:Az lenne a legjobb, ha a BL-t megnyernénk, megdönthetnénk egy mítoszt
Nekem kettős érzéseim vannak a leírtakkal kapcsolatban.
Egyrészt az idézett részre vonatkoztatva,h én nagyon szeretném,ha két mítoszt is megdöntenénk.Az egyik a BL duplázása,a másik pedig a murinnyo mítosz.Minden porcikámmal azért szorítok,h nyerjük meg a bajnokságot ismét és a BL-ben is előttük végezzünk.H ne lehessen újabb piedesztálra emelni a portugált,h igenis ő az aranyember ,a világlegjobbja, az edzőfejedelem.Hanem h visszakerüljön a halandók közé azzal,h még ő sem volt képes megállítani a csodaBARCÁt a csodamadriddal.Igenis piszkítsunk bele egy gazdagot a levesébe,dőljön le a bálványa,és ha nem is bukottként kéne távoznia (mert neki már tényleg majdnem sikerült legyőznie minket,és BL 8addöntő túlélő,plusz a CDR...),de úgyis annak élné meg.Ez meg a legszebb lenne,főjön cs a levében :twisted:

Valamint ezzel viaskodik az a rész,amit leírtok.Ha esetleg megnyerné a bajnokságot és ezzel el is takarodna spanyolból,vinné magával a "személyiségét" azzal egy nagy szívességet tenne.Ha ez az ellenséges mentalitás,uszítás megszűnne felénk ( vagy legalábbis a korábbi "egészséges" szintre redukálódna) ,máris jobb lenne a légkör a LA Ligában,nem a bírózásról,csalásról,koholmányokról szólna a fel- és levezetése egy-egy meccsnek,valamint rövid úton kihalna sztem az alattomos fafaragás a reálból és ezzel kézben a nagyhalálok is a Blaugarnától.

Tehát végülis mindkettőben meglenne a pozitívum,bár fikciók.Az sem tuti,h lelépne,ha nyerne,az meg pláne koránt sem biztos,h meg tudjuk előzni őket még...

Nah,majd kialakul,én mindenesetre az elsőre szavazok,azaz ne nyerjen (és úgy tűnjön el a francba :D ).
There is only one god, and his name is death~Syrio Forel
Avatar
peccerta
Jugador del Barça
Hozzászólások: 239
Csatlakozott: 2011.08.14. 15:49:41
Tartózkodási hely: BP

2012.02.07. 17:36:48

Sablonos,de én is azt gondolom nyerje meg a Real a bajnokságot,mi meg húzzuk be a Bl-t + A kupát aztán Mou mester takarodjon vissza Angliába vagy ahova akar és többé nem köpködik egymást az emberek..

Mindig is felfokozott hangulata lesz minden egyes classicónak,de legalább nem akarnak "vért vennni" a másiktól,és helyre áll a normális szurkolói rend.

Amióta ez az "idióta ember" Madridba került,hadjáratot indított a Barca ellen mindezt egy régi vélt-valós sérelem miatt,és azóta van ez a nem-normális helyzet....

Csak azt kívánom:takarodjon el spanyol földről.
Cruyff

Milliónyi gyerek van a világon, akik előtt egy nagyon rossz példa jár, és a Madrid ezzel egyáltalán nem foglalkozik. Amióta elment Valdano, a dolgok csak rosszabbodtak. Valdanóról mondhat mindenki, amit akar, de azért ő egy úriember. Lehetséges, hogy Mourinho egy nagyon jó ember privát környezetben, és nagyon jó edző is, de amit a világ számára mutat, az egészen más. És a klub kötelessége lenne megváltoztatni ezt a helyzetet.
Avatar
AndrésGerardHernandez
Jugador del Barça
Hozzászólások: 175
Csatlakozott: 2011.02.19. 19:06:40
Tartózkodási hely: Abszurdisztán

2012.02.07. 17:25:48

Bocs, hogy ebbe is beleugatok, de szerintem, ha a reál megnyeri a bajnokságot, az lenne mindenkinek a legjobb. Nem a nonszensz helyzet negatívumait kellene csak hangoztatni, mert lehetnek jó vonzatai is.

Gondoljunk csak bele. Ha ők megnyerik a ligát, három év után, örülhetnek minden joggal és talán utána a blancó szurkolók is visszatérnek a realitások talajára, már nem foghatják a gusztustalan játékot a sikertelenségre. És fel-felröppennek a hírek, miszerint a "különleges" egyesük mindenképp távozik, ez pedig mindenkinek a javára válhat, de főleg a mi szemünket nem szúrja tovább a mocskos hazugságaival.

Másrészről, ha úgy nyernek bajnokságot, hogy mi oda-vissza legyőzzük őket (ami szerintem sincs még lefutva, azért ne legyünk pökhendik, még a múlt tudatában sem), az nekünk is jó, ettől nem kérdőjeleződik meg a csapat képessége, mondhatjuk majd: ez így jött össze. Egyébként is jól lakhattunk az évek során, ha még behúzunk valami kupát is, akkor meg pláne. Az lenne a legjobb, ha a BL-t megnyernénk, megdönthetnénk egy mítoszt, a többi nem is lenne lényeg.

"madridronie" téged meg elég gyorsan megtörtek itt a srácok, de azért ne hagyd magad! Folytatódjon a soha véget nem érő vita: Barca vs. Real. Én a Barcára szavazok!
Avatar
MichaaBee
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 5727
Csatlakozott: 2007.11.09. 15:12:26

2012.02.07. 17:01:55

Kicsit unalmas már ez a jobb csapat-e a Madrid, avagy sem... Ha ilyen utcahosszal behúzzák majd a bajnokságot és a BL-ben sem zúgnak ki egy jóval esélytelenebb ellenféllel szemben, akkor nyugodtan állíthatjuk, hogy (sajnos) jobb csapattá váltak. Egyénileg jobb csapat a Barca, ez szerintem egyértelmű, de ha valaki 7 ponttal vezeti a bajnokságot, az nem lehet véletlen. A motivációs problémáink miatt nőhet fölénk a Real, de egy kicsit értelmetlennek tartom ezt a többoldalas huzavonát. :) Majd a következő Clásico után vagy a bajnokság végén meg lehet ezt vitatni, amikor nem csak dobálózni tud a két fél az előnyével vagy a Bernabéuban mutatott játékával.

Egy a lényeg: FORCA BARCA!!!
H a t t r i c k
NBA Fantasy: EuroBarca League 2013: #1
EuroBarca Keeper League 2014, 2018, 2020: #2
Avatar
peccerta
Jugador del Barça
Hozzászólások: 239
Csatlakozott: 2011.08.14. 15:49:41
Tartózkodási hely: BP

2012.02.07. 16:58:22

Ha nyer Real az azért van mert jobb teljesítményt nyújt a ligában,ettől még nem lesz jobb csapat viszont adott bajnokságban jobban teljesít mint mi.Ezt is illik elismerni,nem kell vaskalappal élni.

Nem is értem miért kell ezt a végtelenségig fokozni..
Cruyff

Milliónyi gyerek van a világon, akik előtt egy nagyon rossz példa jár, és a Madrid ezzel egyáltalán nem foglalkozik. Amióta elment Valdano, a dolgok csak rosszabbodtak. Valdanóról mondhat mindenki, amit akar, de azért ő egy úriember. Lehetséges, hogy Mourinho egy nagyon jó ember privát környezetben, és nagyon jó edző is, de amit a világ számára mutat, az egészen más. És a klub kötelessége lenne megváltoztatni ezt a helyzetet.
Avatar
madridronie
Madridista
Hozzászólások: 146
Csatlakozott: 2009.05.26. 20:16:41
Tartózkodási hely: Szeged

2012.02.07. 16:39:15

h megérdemelten nyer vki, nem biztos, hogy a legjobb lesz
És ilyenről ki beszélt (mondom, hogy meg vagytok lőve ezzel a legjobb dumával)??? Szerintem ezt senki nem vitatta (2 hsz.-szel ezelőtt is ezt mondtam)! Itt csupán arról volt szó, hogy az idei bajnokságban (ami 38-ból és nem 2 meccsből áll) eddig a Madrid jobban teljesít és ennyi! Nem kell ebbe többet belelátni, mint ami! :roll:
Valóban alakulhat máshogy is, de remélem azért elfogadod, hogy nem teljesen légből kapott feltételezés, amit leírtam a meccs várható kimenetelével kapcsolatban
Persze; nem légből kapott (el is fogadom) és Barca drukkerként érthető is, hogy ezért szorít az illető, de attól még egyelőre nem kezelhetjük tényként!
Avatar
sjd
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6400
Csatlakozott: 2007.07.09. 08:55:57

2012.02.07. 16:13:29

madridronie írta: Ne haragudj, de ebből a mondat megfogalmazásodból nem nagyon tudok másra gondolni!:roll:
Pedig leírtam még egyszer, hogy attól még, h megérdemelten nyer vki, nem biztos, hogy a legjobb lesz
pl. van 26 helyzetünk a tökutolsó ellen, ők nyernek 1-0ra. Megérdemelten nyertek? Igen, mert berúgták azt, amit mi nem. De ettől még mi voltunk a jobbak
madridronie írta:Itt végig csupán a 2 bajnoki meccsről volt szó, ami közül az egyiket még le sem játszottuk, ennek ellenére ti már azt is 3 pontnak könyveltétek el
Valóban alakulhat máshogy is, de remélem azért elfogadod, hogy nem teljesen légből kapott feltételezés, amit leírtam a meccs várható kimenetelével kapcsolatban
Avatar
madridronie
Madridista
Hozzászólások: 146
Csatlakozott: 2009.05.26. 20:16:41
Tartózkodási hely: Szeged

2012.02.07. 15:53:03

Azt azért áruld már el, hogy hogyan lett abból, hogy "36 meccs alapján érdemli meg a Madrid" az, hogy a maradék 2 meccs miatt nem?
Ne haragudj, de ebből a mondat megfogalmazásodból nem nagyon tudok másra gondolni!:roll:
-->
bár többen is említették, hogy a Real 38 meccs alapján lesz megérdemelten bajnok, én inkább 36 meccset mondanék, mert 1 meccs biztos volt (és lesz még 1 jó eséllyel), ahol kiderült, nem ők a La Liga legjobbjai!

de én nyilvánvalóan 2 (ez egyébként sem tudom, hogy jött ki, mert tudtommal csak egy bajnoki meccsünk maradt hátra) le nem játszott meccs alapján vizionálom ezt
Ne legyünk már ennyire korlátoltak! Itt végig csupán a 2 bajnoki meccsről volt szó, ami közül az egyiket még le sem játszottuk, ennek ellenére ti már azt is 3 pontnak könyveltétek el (ami aztán valóban könnyen meg is eshet, de alakulhat másként is) --> szóval erre vonatkozott az írás ezen része is!
Sanama
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 8028
Csatlakozott: 2008.08.16. 11:49:04

2012.02.07. 15:36:15

A Madrid ellen nincs is baj a motivációval...
aha... kupa visszavágó? leeresztett a csapat, mint a lufi
Avatar
sjd
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6400
Csatlakozott: 2007.07.09. 08:55:57

2012.02.07. 15:34:02

daffy írta: állítólag egy patkány madrid van a másik oldalon,aki ellen nem is kéne motiválni(ezt rendszeresen olvasom itt a forumon). akkor most mégis mi van?
A Madrid ellen nincs is baj a motivációval...

Másrészről én sem fognám erre, a motiváció is egy olyan dolog, amiben egyik csapat jobb lehet a másiknál, egyszerűen csak a többiekkel együtt én is többet érzek a Barcában ennél, furcsa lesz, ha egy olyan szezont zár bajnoki győzelemmel a Real, ahol 6ből legalább 5ször nem tudták legyőzni a másodikat

madridronie írta:
Pont azt akartam írni, hogy bár többen is említették, hogy a Real 38 meccs alapján lesz megérdemelten bajnok, én inkább 36 meccset mondanék, mert 1 meccs biztos volt (és lesz még 1 jó eséllyel), ahol kiderült, nem ők a La Liga legjobbjai!
No comment! 2007-ben, mikor az egymás elleni eredmények 2-0, 3-3 a Real mellett szóltak, akkor a 38 meccs alapján nem érdemelte meg a Madrid a bajnokságot; most 2012-ben meg a még le sem játszott 2 Barca meccs miatt nem! :roll: Ez már tényleg az alja!
Azt azért áruld már el, hogy hogyan lett abból, hogy "36 meccs alapján érdemli meg a Madrid" az, hogy a maradék 2 meccs miatt nem? Valóban lehet, hogy 2 meccsen nem bizonyul a legjobbnak, de ettől még nem fogja a Barca jobban megérdemelni...
Arról ne is beszéljünk, hogy idén volt már 5 Clasico, ahol született 3 Barca-győzelem és 2 döntetlen, de én nyilvánvalóan 2 (ez egyébként sem tudom, hogy jött ki, mert tudtommal csak egy bajnoki meccsünk maradt hátra) le nem játszott meccs alapján vizionálom ezt
Avatar
daffy
Madridista
Hozzászólások: 7213
Csatlakozott: 2010.01.31. 19:11:40

2012.02.07. 15:11:47

Kalap1988 írta:...
nem azzal van a bajunk,hogy hibáztok,hanem hogy a motivációt hozzák fel érvként. miért? pep AZ edző,a pedagógus,a motivátor. mégsem? a játékosok nem motiváltak? nem akarnak focizni? vonuljanak vissza vagy ne vállalják a játékot,ha nem akarják. az edző változtasson a csapaton,a kereten. állítólag egy patkány madrid van a másik oldalon,aki ellen nem is kéne motiválni(ezt rendszeresen olvasom itt a forumon). akkor most mégis mi van?
persze,hibáztatok,de ez az ok,nem a motiválatlanság. ne vicceljünk már.azért marad ki meccsenként 4 ziccer,mert halomranyerték magukat a srácok?
ezzel kapcsolatban egyébként nem kis ellentmondásokat vehetünk észre a forumon,de ezt a vitát nem nyitnám meg
kalap,légyszi privátban folytassuk,ha kívánod,mert nem akarok újra oldalakon átívelő felesleges vitákat
Kalap1988
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2638
Csatlakozott: 2007.12.11. 12:29:11
Tartózkodási hely: Magyarország,Pest megye

2012.02.07. 15:00:02

daffy írta:
madridronie írta: Ez csak egy nevetséges kifogás (a lehetőség valóban adott volt, eddig azonban nem tudtatok vele élni, mi meg igen --> innentől kezdve nincs miről beszélni)!
ezt detto így gondolom. ilyen alapon a real se akarta idén megnyerni a kupát,mert már tavaly megtette és idén motiválatlanok voltak :roll:
Szerintem meg feleslegesen agyaltok és írkáltok ilyenek miatt, ez az igazság. Ugyanis senki sem kifogásként írta. Hogy lehet az egyáltalán kifogás, hogy magunknak köszönhetjük, mert elrontottunk meccseket, nem koncentráltunk stb? A mi hibánk, miért mentene fel ez minket bármi alól? Ez tény, nem pedig kifogás.. Ugyanis az ellenfelek rajtatok kívül vagy nem fejlődtek, vagy csak egy picit ( 1-1 csapat fejlődött, más meg visszaesett) mégsem szereztünk annyi pontot ellenük mint tavaly... Az az: Hibáztunk. Ezt írta mindenki, bármi is az oka, ugyanolyan hiba. Attól még, hogy a saját hibáinkkal foglalkozunk még nem lesz kevesebb az esetleges sikeretek. Ha így lesz, úgy megérdemlitek és pont. Mi pedig hibáztunk, szó sincs kifogásokról. Viszont azért tényleg csak februárban járunk, úgy hogy fejezzük be :)
A 2007-es példát én is butaságnak tartom, de azt jelezték is kollégák, hogy arra ne hivatkozzunk. A személyes véleményem, hogy 2007-ben mindkét csapat gyenge volt... 2007-08-ban a Real kicsit erősödött, mi pedig még fásultabbak lettünk, de a 06-07 egyik csapatnak sem a szárnyalása volt. Azzal kár példálózni. Egyébként igen, madridronnie, minden csapat magának köszönheti, hiszen 2 meccset játszunk egymás ellen, ha a másik 36-ot nyeritek ( vagy mi), akkor tök mindegy a két meccs eredménye kb... Elsősorban saját magában kell keresnie minden 2. helyezettnek mindenkoron a hibát, kivéve, ha borzasztó nagy a különbség minőségben ( az utóbbi 3 évben 2011 tavaszáig azért elég nagy volt a különbség, bármennyire is közel értetek pontokban hozzánk, kb akkora, mint a galaktikus éra fénykorában a ti javatokra... Ettől függetlenül ebben a 3 évben is lehettetek volna bajnokok, ami szintén nem lett volna érdemtelen, de mégis más minden szurkoló szemében, mint egy egyértelműen erősebb csapat sikere)
Avatar
daffy
Madridista
Hozzászólások: 7213
Csatlakozott: 2010.01.31. 19:11:40

2012.02.07. 14:20:35

madridronie írta: Ez csak egy nevetséges kifogás (a lehetőség valóban adott volt, eddig azonban nem tudtatok vele élni, mi meg igen --> innentől kezdve nincs miről beszélni)!
ezt detto így gondolom. ilyen alapon a real se akarta idén megnyerni a kupát,mert már tavaly megtette és idén motiválatlanok voltak :roll:
Avatar
madridronie
Madridista
Hozzászólások: 146
Csatlakozott: 2009.05.26. 20:16:41
Tartózkodási hely: Szeged

2012.02.07. 14:06:30

Pont azt akartam írni, hogy bár többen is említették, hogy a Real 38 meccs alapján lesz megérdemelten bajnok, én inkább 36 meccset mondanék, mert 1 meccs biztos volt (és lesz még 1 jó eséllyel), ahol kiderült, nem ők a La Liga legjobbjai!
No comment! 2007-ben, mikor az egymás elleni eredmények 2-0, 3-3 a Real mellett szóltak, akkor a 38 meccs alapján nem érdemelte meg a Madrid a bajnokságot; most 2012-ben meg a még le sem játszott 2 Barca meccs miatt nem! :roll: Ez már tényleg az alja! :oops:
Ha a madrid megnyeri a bajnokságot, az természetesen nem lesz érdemtelen, de inkább magunknak lesz köszönhető.
Ez csak egy nevetséges kifogás (a lehetőség valóban adott volt, eddig azonban nem tudtatok vele élni, mi meg igen --> innentől kezdve nincs miről beszélni)! Ilyen alapon a Real Madrid is csak és kizárólag magának köszönhette, hogy az elmúlt években a szoros bajnoki menetelés ellenére a végén csak alulmaradt a bajnokságban a Barcával szemben ("csak" meg kellett volna verni benneteket, de hát nem sikerült)!
Továbbra is tartom, hogy attól még nem lesznek jobbak nálunk
De ilyet ki állít egyáltalán (csak annyiról van szó, hogy az idei bajnokságban eddig jobban teljesít a Madrid)??? Szerintem a Barca-fanok komoly üldözési mániában szenvednek (picit már megmosolyogtató ez a "gyerekes" ragaszkodás, meg állandó megjegyzés hogy de akkor is mi vagyunk a legjobbak --> igen egyelőre még azok vagytok)! 8) A Madridisták nagy többsége is tudja, hogy ehhez a titulushoz azért több kellene a puszta címeknél; leginkább az egymás elleni statisztikán lenne mit kozmetikázni! Aztán a többi már csak szubjektív megítélés kérdése lenne csupán!
Avatar
Chino
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7463
Csatlakozott: 2009.05.07. 12:32:57
Tartózkodási hely: Debrecen

2012.02.07. 09:57:19

Brian 20 írta:Egyre közelebb van ahhoz a Real, hogy megverjen minket. Ami akár idén bekövetkezhet. Nem érzem, hogy lefociznánk őket. Sőt mikor már az elején vezetnek.

A másik meg kár itt a pontokat számolni, a mostani teljesítmény mellett. Ez a csapat nem lesz így bajnok. Ahhoz, hogy a fővárosi gárdára nyomást gyakoroljunk, az kell, hogy a meccseket 3-4 gólos sima győzelmekkel hozzuk. Addig amíg ez nincs meg, nincs mitől tartani.
A sosiedad ellen pl. a 93. percben még simán kapura fejel az ellenfél játékosa. Akár be is mehetet volna annyira tisztán fejelt.

A játékosok fáradtak ez érthető is. Az már kevésbé, hogy miért nincs több cserejátékos. Nehéz a világ legjobb csapatát feltölteni a bé keretből, hogy az eredményesség is megmaradjon.
A hozzászólásom lényege, hogy ne számolgassunk, mert nincs értelme a mostani teljesítmény kevés. Kár lenne, ha a a kupa meg a bl elmenne ott még lehet esély...
Néhány dologgal egyetértek, AZONBAN nem hiszem, hogy az lenne a kulcs, ha 3-4 gólokkal verjük a "kiscsapatokat". Sőt! Akár lehet pozitívum is. Egyelőre az a lényeg, hogy behúzzuk a meccseket akárhogy. Én bízok a real pontvesztésében, akár a Getafe is jó lehetett volna egy x-re. Lehet, hogy a sociedadnak volt a meccs végén egy helyzete, de nekünk kb 5x annyi. Legalább megtanulnak küzdeni, kúszni-mászni egy győzelemért.

Ha a madrid megnyeri a bajnokságot, az természetesen nem lesz érdemtelen, de inkább magunknak lesz köszönhető. Továbbra is tartom, hogy attól még nem lesznek jobbak nálunk. A kötelezőket jobban hozzák, de igazi kihívás elé még nem állították őket. Vagyis csak ellenünk, annak pedig tudjuk mi lett a vége. Lehet, hogy legutóbb meleg volt a pite, de azelőtt könnyen összejöhetett volna egy 2-6.
Ha ezt a februárt le tudjuk hozni és nyerünk a szentélyben szerintem bőven van esélyünk. Ha mi képesek vagyunk ilyen hullámvölgybe kerülni, akkor ők sem lehetnek kivételek. Ne adjuk már oda nekik február elején a bajnokságot.

Miért nincs több minőségi cserejátékos. Elég bő a keretünk minőségi játékosokkal, más csapatok (még a real is) örülne egy ilyen hosszú kispaddal, ha mindenki egészséges, de sajnos olyan sérüléshullámmal küszködünk, amivel a Pep éra még tudomásom szerint soha. Még szerencsénk van, hogy az utánpótlásból ilyen tehetséges fiatalok jönnek, illetve sok jolly jokerünk van.
Nem látom olyan vészesnek a helyzetet, főleg ha lassan visszatér Ini, Pedro, Alexis, Busi. Nem lesz itt gond, ha el is bukjuk a bajnokságot biztos vagyok benne, hogy ott fogunk lehegni a sarkukban és nem lesz sorfal.
Forca Barca!!!!
Avatar
shutterisland
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4070
Csatlakozott: 2011.07.09. 22:54:27
Tartózkodási hely: bcs.

2012.02.07. 00:31:22

ki szerint a bajnokságot valamely csapat nem megérdemelten nyeri,azt azonnal kiröhögöm. 38 meccs. nevetséges kifogás a motiválatlanság,a fáradtság,a nem akarás. kupát,bl-t lehet nyerni úgy,hogy van egy jobb csapat a győztesnél,mert elkerülhető,1-1 meccs elfújható. de bajnokságot...
igazad van, de egy ilyen kiélezett versenyfutásban simán lehetnek a mérleg nyelve a végén a bírón/balszerencsén múló pontok...és ez a két tényező a bajnokságban minket jobban sújt idén.

persze attól megérdemelt lenen a madrid címe, mert ők gyűjtötték a legtöbb pontot, de MÉG ILYEN IDEGENBELI mérleggel is meccsben lehetnénk, ha...de nincs ha a fociban :D
Avatar
Deus
Boixos Nois
Hozzászólások: 10028
Csatlakozott: 2006.07.16. 22:58:29
Tartózkodási hely: Valhalla

2012.02.06. 22:31:40

Brian 20 írta:Egyre közelebb van ahhoz a Real, hogy megverjen minket. Ami akár idén bekövetkezhet. Nem érzem, hogy lefociznánk őket. Sőt mikor már az elején vezetnek.

A másik meg kár itt a pontokat számolni, a mostani teljesítmény mellett. Ez a csapat nem lesz így bajnok. Ahhoz, hogy a fővárosi gárdára nyomást gyakoroljunk, az kell, hogy a meccseket 3-4 gólos sima győzelmekkel hozzuk. Addig amíg ez nincs meg, nincs mitől tartani.
A sosiedad ellen pl. a 93. percben még simán kapura fejel az ellenfél játékosa. Akár be is mehetet volna annyira tisztán fejelt.

A játékosok fáradtak ez érthető is. Az már kevésbé, hogy miért nincs több cserejátékos. Nehéz a világ legjobb csapatát feltölteni a bé keretből, hogy az eredményesség is megmaradjon.
A hozzászólásom lényege, hogy ne számolgassunk, mert nincs értelme a mostani teljesítmény kevés. Kár lenne, ha a a kupa meg a bl elmenne ott még lehet esély...

Minden szavaddal egyetértek, DE :!: Azért még szerintem a mostani tavaszi el clasico -n még elverjük őket. Szerintem. Vagy legrosszabb esetben X -elünk megint.
KépKép
Brian 20

2012.02.06. 22:26:57

Egyre közelebb van ahhoz a Real, hogy megverjen minket. Ami akár idén bekövetkezhet. Nem érzem, hogy lefociznánk őket. Sőt mikor már az elején vezetnek.

A másik meg kár itt a pontokat számolni, a mostani teljesítmény mellett. Ez a csapat nem lesz így bajnok. Ahhoz, hogy a fővárosi gárdára nyomást gyakoroljunk, az kell, hogy a meccseket 3-4 gólos sima győzelmekkel hozzuk. Addig amíg ez nincs meg, nincs mitől tartani.
A sosiedad ellen pl. a 93. percben még simán kapura fejel az ellenfél játékosa. Akár be is mehetet volna annyira tisztán fejelt.

A játékosok fáradtak ez érthető is. Az már kevésbé, hogy miért nincs több cserejátékos. Nehéz a világ legjobb csapatát feltölteni a bé keretből, hogy az eredményesség is megmaradjon.
A hozzászólásom lényege, hogy ne számolgassunk, mert nincs értelme a mostani teljesítmény kevés. Kár lenne, ha a a kupa meg a bl elmenne ott még lehet esély...
LG
Az Év fórumozója 2016
Hozzászólások: 21271
Csatlakozott: 2004.12.17. 21:03:01

2012.02.06. 21:56:07

Sir Bobby Charlton: "A Real Madridnak lehet, hogy több pontja van, mint a Barcelonának, de előbb vagy utóbb, le is kell győzniük őket, ha a legjobbak szeretnének lenni.
[/quote]Ezzel azért teljesen nem értek egyet. Pl. ha a Madrid behúzza a bajnokságot és a BL-t(ha mi egy más csapat ellen kiesünk) is, akkor kijelenthető, h ők legjobbak, még ha nem vernek meg minket. Mi meg maradunk a legjobb csapat mumusa.
Avatar
madridronie
Madridista
Hozzászólások: 146
Csatlakozott: 2009.05.26. 20:16:41
Tartózkodási hely: Szeged

2012.02.06. 15:27:09

Pont azt akartam írni, hogy bár többen is említették, hogy a Real 38 meccs alapján lesz megérdemelten bajnok, én inkább 36 meccset mondanék, mert 1 meccs biztos volt (és lesz még 1 jó eséllyel), ahol kiderült, nem ők a La Liga legjobbjai
Várjuk már meg előbb a szezon végét! :roll: Rengeteg itt a Nostradamus és egyre nevetségesebb ez az erőlködés!
Sir Bobby Charlton: "A Real Madridnak lehet, hogy több pontja van, mint a Barcelonának, de előbb vagy utóbb, le is kell győzniük őket, ha a legjobbak szeretnének lenni.
Ezzel meg semmi gáz, mert ahhoz, hogy a legjobbak legyünk valóban erőteljesen változtatni kell ezen a csúnya negatív mérlegen! Bár nem hiszem, hogy ez bármit is változtatna a lényegen; mivel nektek ez a mostani Barca a non plus ultra; bármi történjék is! De ez jól is van így!
A Barca nagyon egyedi csapat, kiváló középpályásokkal és támadókkal.
Ez is igaz!
Avatar
Barcaman1993
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3732
Csatlakozott: 2010.03.02. 14:41:07

2012.02.06. 15:23:53

gergo9 írta:Azt az évet nagyon megérdemeltük sztem. Abszolút világverő keret volt akkor is a negyedét nem hoztuk ki. :evil:
Ez a lényeg. Játékosok alapján mindenkinél jobbak voltunk, mégis komédiába illő módon búcsúztunk minden sorozatból. Főleg ha emellé odaveszem az Európai Szuperkupa döntőt, meg a Klub Vb-t, akkor már-már tényleg komikus az egész.
Rammalets-Foncho, Gensana, Grácia-Vergés, Garay- Kubala, Kocsis, Evaristo, Luiz Suárez, Czibor
Válasz küldése