Barça vs. Real - El Clásico

Foci a Barçán kívül
Avatar
samy85
Capitá del Barça
Hozzászólások: 879
Csatlakozott: 2008.12.01. 18:07:58
Tartózkodási hely: Jurassic Park

2011.12.02. 15:22:05

ezekkel a változattokkal/elképzelésekkel csak annyi a baj, hogy Mou(akármilyen ellenszenves is) nem hülye és kiváló szakember.... van egy tippem hogy megnézte a Csapatot és tuti valamit kitalál...vagy már kitalált... az tuti hogy a csapatait jellemző agresszív felfogásban kezdenek majd... pepét valszeg nem meri megint felrakni majd kp-ra a kiállítás elkerülése végett... viszont idén van egy Coentraojuk aki képes ugyanazt a hentesmunkát elvégezni, mint a kopasz honfitársa! mellette meg tud focizni is!
Én azt mondom alap 11 kezdjen, max poszt módosításokkal... egyébiránt itt nem lessz mese többször kell vállalni az 1 az 1-eket... ha létszám fölényt akarunk teremteni...+ a közeli szabadok sem jönnek rosszul... Alexis kezdjen-folytatva a gondolatmenetemet- de Alves jobb támadóként való szerepeltetése sem kizárható...Thiago ebben az értelemben Messi, Ini, Alexis-ékkel egy lapon említendő, mivel rugalmas dinamikus és az 1in1 tipikusan az ő stílusának fekszik... de felmerülhet a kérdés hogy érett e egy Real elleni bajnokira, amin nagyon sok múlik majd a Bajnokság végkimenetelével kapcsolatban... ha bizonyítani akar akkor ennél jobb meccset nem is kívánhatna... akármi is van 3 pontért megyünk Madridba! PONT!
Kép
Nincs nappalom, de kárpótol ezeregy éjszaka!
"Foglalkoztat a jövőm, mivel hátralévő napjaimat ott szeretném eltölteni."
Avatar
kristop
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2120
Csatlakozott: 2009.04.14. 14:25:05

2011.12.02. 14:42:58

szerintem nem véletlenül gyakoroltuk a rayo ellen azt, hogy játékhelyzettől függően váltogattunk 343 és 433 között. amikor ránkjöttek kicsit akkor abidal, masch, piqué, alves védelem állt fel, viszont amikor mi mentünk előre akkor abidal, piqué, masch volt és alves a középpályán játszadozott. én ilyen esetben simán rábíznám cét mascheranora, párszor már hatástalanította. ha meg alves is visszaér, akkor nincs az az isten, hogy a manapság egyvéegyeket rendre elbukó cé elbírjon maschal és alvessel is egyszerre.

szóval én simán ezt a felállást nyomnám az előző gondolatmenettel. alves, mascherano, piqué, abidal - busquets, xavi, iniesta - alexis, messi, villa. ha meg ennél is jobban ráakarunk feküdni a középpályára a támadók rovására, akkor thiago/fabregas villa helyett.
G.Gabe
Capitá del Barça
Hozzászólások: 641
Csatlakozott: 2011.04.27. 14:51:32
Tartózkodási hely: Budapest

2011.12.02. 14:31:44

Teljesen mindegy, hogy hat pont a különbség. A clásico az clásico, akkor is ha 20 pont lenne a két csapat között.
Tuti, hogy mindkét csapat már ezerrel erre pörög, ugyanúgy, ahogy mi.
Az biztos, hogy menni kell előre, gólt kell rúgni. Biztos erre is fog játszani a Madrid, hagyja, hogy menjenek előre, aztán majd kontra.

Az egyik legfontosabb, hogy CR-t levegyék a pályáról. Ha nem megy neki a játék, teljesen idegbeteg lesz.

Szerintem taktikában az lenne a legjobb, amit 5-0-nál alkalmaztak. Akkor a keresztbe ívelt labdákat egyszerűen nem tudta levédekezni a Real.
Aztán kitámadtak, és teljesen fellazult a védelmük.

A védelmük nem lett jobb. Csak több gólt rúgnak, mint az ellenfél.
Még a gyengébb csapatoktól is kapnak gólokat.
Alexist jobbon kéne játszatni, vagy eseteleg Pedrot, mert Marcello gyakran fent marad.

Szóval szerintem annyira nem kell tőlük rettegni.
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára G.Gabe 2011.12.02. 15:21:25-kor.
A világon sok Murinho van, de Guardiola csak egy.- Menotti
Avatar
MessiFan
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7284
Csatlakozott: 2008.02.06. 16:17:19

2011.12.02. 13:47:11

Cali írta:Így a padról is tudnának beállni olyan játékosok, akik tudnak váratlant húzni. Pl.: Fabregas!
Inkább ne a második félidőben húzzon váratlant Fabre, hanem rögtön az elején :)
8 nap és jön a várva várt meccs.
Mint az elmúlt években is, most sem tudok se egy tippet, se semmit mondani a klasszikusra, csak annyit, hogy remélem nyerünk.
Majd a meccs után minden kiderül.
vamos!
Cali
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1090
Csatlakozott: 2008.04.05. 18:15:31

2011.12.02. 13:02:37

Csongi15 írta:hali szerintem a felallas 4-3-3 kellene legyen mert a 3-4-3 kockazatos
csatarsor pedig messi pedro sanchez kellene es kozepen xavi iniesta busqets es fabre a vedlem pedig a megszokoktt alves pique puyol abidal
És villámkapusunk lesz? :D

Amúgy én is a 433at támogatnám, csak Pedro helyett Villát Középen! Messi jobboson, Sanchez baltámadó. Így a padról is tudnának beállni olyan játékosok, akik tudnak váratlant húzni. Pl.: Fabregas!
Csongi15
Barça C
Hozzászólások: 1
Csatlakozott: 2011.10.12. 17:26:49
Tartózkodási hely: Erdely
Kapcsolat:

2011.12.02. 12:46:33

hali szerintem a felallas 4-3-3 kellene legyen mert a 3-4-3 kockazatos
csatarsor pedig messi pedro sanchez kellene es kozepen xavi iniesta busqets es fabre a vedlem pedig a megszokoktt alves pique puyol abidal
Deac
Avatar
samy85
Capitá del Barça
Hozzászólások: 879
Csatlakozott: 2008.12.01. 18:07:58
Tartózkodási hely: Jurassic Park

2011.12.02. 11:28:12

Egyelőre még Piqué ügyét is vizsgálják... tehát még abban sem lehetünk biztosak h ő játszhat... amúgy Masch kp/védelemben való szerepeltetése attól függ majd, hogy a Madrid kivel kezdi a csapatuk irányítását, mivel erre a posztra esélyes Xabi A. és Özil is... nyílván Alonso távoli labdái miatt, illetve a védekezés besegítése miatt aspektál, még Özil hihetelen jól lát, egy az egyes szituknál meg teremti az emberelőnyt, és rendkívül határozott a kapu elött... illetve szerintem az sem mindegy h Özil hol játszik.. mert elképzelhetőnek tartom szélt is, akár Angel kárára!
A mi részünkről dilemma a felállás, mert a jól megszokott és bevállt 4-3-3 rendkívül kiismert már, főleg a Bernabeuban.... de a 3-4-3 meg kockázatos a Madrid ellen főleg otthon... Thiago dinamikus és egy khedirával szemben jó húzás lenne mivel hozzá képest jóval gyorsabb... viszont ha Pepe fellép kp-ra? jobb lenne Cescet kezdetni, mivelő nagyon jól mozog be az üres területre, résekbe... Arra készülhetünk, hogy minden egyes elcsípett labdájuk, felér majd egy győzelemmel a közönségük számára...és ők hergelni fogják őket.... a Kulcs az lesz mennyire tudjuk meglepni őket, úgy értem ha hamar tudunk gólt szerezni, jöhet a mi játékunk... és az idő múltával jönnek a rugdosósások stb!... ellenkező esetben
Kép
Nincs nappalom, de kárpótol ezeregy éjszaka!
"Foglalkoztat a jövőm, mivel hátralévő napjaimat ott szeretném eltölteni."
LG
Az Év fórumozója 2016
Hozzászólások: 21327
Csatlakozott: 2004.12.17. 21:03:01

2011.12.02. 09:58:18

Bestbarca írta:
Hát sztem ez csak etetés,hátha elhiszik madridban,deha nem akkor sztem nagy bajban leszünk...Ugyanis ez arról szól hogy 3-5-3-t játszanánk a madrid ellen...
Ok, h a támadó futball hívei vagyunk, de azért kapus nélkül, 3 védővel kiállni talán mégsem kéne. :lol:
mess2009
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4285
Csatlakozott: 2009.01.30. 11:58:28

2011.12.02. 08:56:02

én nem gondolom, hogy jó elképzelés lenne a középpályát erősíteni!! a Madrid ugyanis egész egyszerűen átlövi ezt a területet!!! a veszély mindíg a saját tizenhatosunk vonalában lesz, a "baj" többnyire széleken indul, aztán visszalövik a 16-os és az 5-ös közé és onnan jön a kegyelemdöfés, mindez villámgyorsan! ezt kellene tudni kezelni. a másik a "kettős letámadás" egyszer a saját védőinket támadják, (ne jusson el a labda a középpályára, vagy ne pontosan) másrészt az egész védelmük előretolva blokkolja a lassú ide-oda passzokat. mi marad nekünk? csak a sebesség!!!! gyorsabb előre (és nem keresztbe, és hátra!!!) irányuló passzok, jó kapcsolat az aktív középpálya és a gyorsan mozgó csatárok között, és persze pontos befejezések, hatékony gólratörő csatárjáték.
nagyjából ennyi.ami a személyeket illeti én vkp.-ként Mascheranót játszatnám a fetrengő Busquets helyett, de semmiképpen nem Keitát, ő lassú a madridhoz.
Avatar
shutterisland
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4070
Csatlakozott: 2011.07.09. 22:54:27
Tartózkodási hely: bcs.

2011.12.02. 01:39:06

egy ilyen felállásnak az lenne az előnye, hogy jobban menne a labdabirtoklás, és a real kontráknál talán jobban sikerülne rendezni a középpályát.

---------------------valdes--------------------
alves------pique-------puyol/masc----abidal
------------busquets---xavi---ini/cesc------
-------alexis---------messi---ini/cesc--------

viszont az is igaz, hogy nekünk nyomni kell, hisz az X az a madridnak kiváló.

fogalmam sincs, mi, és hogy lenne tökéletes...na majd remélem pep kifőz valamit.
Halfkey
Jugador del Barça
Hozzászólások: 102
Csatlakozott: 2010.07.26. 23:56:08

2011.12.02. 01:29:16

Hát sztem ez csak etetés,hátha elhiszik madridban,deha nem akkor sztem nagy bajban leszünk...Ugyanis ez arról szól hogy 3-5-3-t játszanánk a madrid ellen...
Ennyire magabiztosak vagytok hogy kapus nélkül álltok ki? :D

Vagy ha lesz emellett kapus is, akkor ne csodálkozzatok ha utána Mou unicefezni fog . :P
Avatar
Bob_Marley
Presidente del Barça
Hozzászólások: 19641
Csatlakozott: 2010.02.06. 19:42:14

2011.12.01. 22:51:13

Ez igaz, de mivel nem kötött posztokról és felállásokról beszélünk, csak papíron 3 védő!2 záró középpályással, akiből az egyik védekezésben visszalép egyből 4 védő!Mivel nem lehet felállásokat írogatni nem vázolom fel, de Busi-Keita középpályval és előtte támadószekcióval teljesen vállalható akár még ez a felállás is!Én bízok Pepben ilyen meccsekre mindig előhúzott valamit!
Kép
Kép
Kép
Avatar
sjd
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6400
Csatlakozott: 2007.07.09. 08:55:57

2011.12.01. 22:43:21

Bob_Marley írta:s igenis a 3-5-2ben van ráció, mert a mi legnagyobb erősségünket kell kihasznájuk
az ellenfél meg a legnagyobb gyengeségünket, nevezetesen, hogy eggyel kevesebben vagyunk védekezésben

a Valencia ellen mind2 gólnál üresen maradt egy ember, a Milan ellen a középpályáról fellépő Seedorfot nem tudtuk felvenni, arról nem is beszélve, hogy ha a Madrid presszionálni kezd, akkor én inkább nézném Alvest CR-rel szemben, mint Thiagot (a 3-5-2-es meccseinken rendre neki kellett visszajönni a 16oson belülre is akár, ha gáz volt). Arról nem is beszélve, hogy a Real támadásainak sebessége mellett nem biztos, hogy a vkp-nk egyedül ki tud majd segíteni
Avatar
MessiFan
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7284
Csatlakozott: 2008.02.06. 16:17:19

2011.12.01. 22:31:55

Én így tudom elképzelni azt az 3-5-2:
Valdés
Puyol-Masch-Piqué
Alves-Busquets-Abidal-Maxwell-Adriano
Messi-Sánchez

Na így már biztosan nem kapnánk gólt :lol:

Viccet félretéve remélem nem így tervezi Pep majd a felállást mert agybajt kapok.
Avatar
Bob_Marley
Presidente del Barça
Hozzászólások: 19641
Csatlakozott: 2010.02.06. 19:42:14

2011.12.01. 22:30:37

Van 9 nap, s hiszem Pep a legjobbat választja!Lehet itt felállásról beszélni meg minden (hozzáteszem a 3-5-2 védekezésben 4-4-2 is lehet sőt számtalan változat)!Teljesen más mint bármelyik!Nem lehet sem egy Milan elleniből sem egy Getafe elleniből kiindulni, az is lényegtelen, hogy ha egy Rayo tudott veszélyt kialakítani, akkor jaj Istenem a Real!Ők is készülnek belőlünk mi is, hatalmas taktikai harc lesz, s igenis a 3-5-2ben van ráció, mert a mi legnagyobb erősségünket kell kihasznájuk, ez pedig a labdatartás, s tökéletes elmozgások!S gyors visszarendeződés védekezésben, s a labdás zavarása kis 3szögekkel lezárva a passzsávokat!Ezer meg ezer dolog fog még kijönni a meccsel kapcsolatban, babonák ha Messi fehér zoknit vesz fel reggel statisztikailag a meccsek 69,675 %ban gólt ő és egyéb baromságok...Kimegyünk kell játszanunk a mi saját játékunkat még idegenben is, lehetőség szerint nyerni, ennyi a történet se több se kevesebb!
Kép
Kép
Kép
Avatar
Bestbarca
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1036
Csatlakozott: 2008.05.10. 11:29:48

2011.12.01. 22:19:28

http://translate.googleusercontent.com/ ... AaPnTJRSyg

Hát sztem ez csak etetés,hátha elhiszik madridban,deha nem akkor sztem nagy bajban leszünk...Ugyanis ez arról szól hogy 3-5-3-t játszanánk a madrid ellen...Namost ennek lényege az lenne hogy nem szabad elpasszolni a labdát,mertha igen a 3 védőt megeszi a Real az tuti...Most a formánk nem túl jó sztem amúgy se,ami azért még változhat,de drámaian nem hinném...Mostanság még Xavi is elpasszolja a labdákat,pedig ő a passzkirály,nehogy a többiek...A 3-5-2 nagyon nagy kockázat,Pep meg makacs,erőlteti nagyon,megjegyzem a Valenciát is simán verhettük volna,ha nincs ez a barom felállás az első félidőben,csak nehogy egy nagy zakó legyen,mert sztem benne van ha így álunk fel...Láthattuk a Milan is péppé kontrázott minket,kész rettegés volt hátul,namost a Real sokkal jobb játékososkból áll,és sokkal jobb formában lesz,sokkal jobb edzővel,szal ha most makacs lesz Pep akkor kapunk egy megalázó 5ös,kb sztem...
„Uraim, ha ma veszítetek, akkor továbbra is a világ legjobb csapataként lesztek számon tartva - de ha nyertek, a nevetek örökre fent marad.” Josep Guardiola

„Teljesen tehetetlenül érzed magad, ahogy látod, milyen kényelmesen, és élvezettel játszanak.” Raúl a Real-Barca után (2-6)

http://www.youtube.com/watch?v=CESroqFl ... re=related - Hatalmas!!!
G.Gabe
Capitá del Barça
Hozzászólások: 641
Csatlakozott: 2011.04.27. 14:51:32
Tartózkodási hely: Budapest

2011.12.01. 20:35:57

Na és azt olvastátok, hogy higanyt meg kedirát eladnák Rooney kedviért?
A világon sok Murinho van, de Guardiola csak egy.- Menotti
dak900
Jugador del Barça
Hozzászólások: 229
Csatlakozott: 2010.11.13. 12:10:53

2011.11.30. 13:48:16

Avatar
9Dave
Capitá del Barça
Hozzászólások: 681
Csatlakozott: 2010.08.11. 17:59:54
Tartózkodási hely: Barcelona

2011.11.29. 18:25:39

Kép
"Egy passz boldoggá tesz két embert" -Xavi Hernández
Avatar by NEOX. Sig by higany.
D@v3
Avatar
visca el barca
Presidente del Barça
Hozzászólások: 20964
Csatlakozott: 2005.02.01. 13:13:37

2011.11.28. 12:52:23

ha a classicoig marad a 6 pont, kivancsi vagyok jose milyen taktikát fog választani. lényegében két lehetősége van. vagy foggal-körömmel törekszik az x-re, vagy ha vn egy kis esze, támadólag lép fel és arra fog játszani, hogy 9 pont legyen a különbség ami már behozatatlan...
Like a soul without a mind, in a body without a heart, I'm missing every part...
Kép
sektor
Barça C
Hozzászólások: 11
Csatlakozott: 2011.11.26. 20:30:14

2011.11.28. 12:30:50

miihii írta:
Igen,minden bizonnyal 30 meccset fognak nyerni zsinórban :roll:

Frusztráló,h ennyire kiegyensúlyozottak,de azért pontosan a HARMADÁNÁL vagyunk a szezonnak még cs :wink:
Azért írtam, hogy JELENLEG...
Avatar
Barcaman14
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4373
Csatlakozott: 2008.04.15. 16:40:28
Tartózkodási hely: Debrecen

2011.11.27. 16:07:53

LG írta: Lélektanilag sokat jelenthet az El Clasico, de ennek ellenére azt mondom, h akkor sem kéne odáig ennél már nagyobb hátrányt összeszedni.
Addig még itthon fogadjuk a Rayot és a Levantet. Egyik sem megoldhatatlan feladat, sőt biztos vagyok benne hogy 6 pontot gyűjtünk! A Clásicó utáni következményekről meg ráérünk akkor beszélni ha már lejátszottuk. Ami tény hogy csak a győzelem lenne jó eredmény nekünk!
Kép
„Ez a Barça ezzel a generációval értékesebbé teszi a labdarúgást, egyedülállóbb rangot ad neki." Josep Guardiola-GRÁCIES PEP!

Fc Barcelona ***-Més Que un Club-***
LG
Az Év fórumozója 2016
Hozzászólások: 21327
Csatlakozott: 2004.12.17. 21:03:01

2011.11.27. 16:00:16

G.Gabe írta:
Emlékezzünk vissza arra a tevaszra, mikor 12 ponttal vezettünk, aztán szépen elolvadt. a Real feljött, mint a talajvíz, gólözönök, győzelmek, nekünk meg az x-ek jutottak. Aztán jött a classico, ami tényleg az arany sorsát döntötte el: 6-2 ide, és a Real meghalt. Nem állt föl belőle, folyamatos vereségeket halmozott, még nekünk is belefért két zakó, simán meg volt az arany. Most ugyanez a helyzet van. Ha nyernek a fiúk, akkor meg fog fordulni a kocka.
Lélektanilag sokat jelenthet az El Clasico, de ennek ellenére azt mondom, h akkor sem kéne odáig ennél már nagyobb hátrányt összeszedni. Mert abban azért nem vagyok biztos, h annyira megzuhanna egy pofontól a Real, h sorba hullajtaná a pontokat. A másik, meg ha addig marad kb. ez a hátrányunk, és esetleg mi kapunk ki, akkor szvsz már szinte bajnok lenne a Madrid, hiába lenne hátra még fél szezon.
G.Gabe
Capitá del Barça
Hozzászólások: 641
Csatlakozott: 2011.04.27. 14:51:32
Tartózkodási hely: Budapest

2011.11.27. 15:22:06

Bob_Marley írta:Először is grat a RM-nek a rangadó miatt!Sokat jelentett a kiállítás, láttunk ilyenért pirosat meg sárgát is!Megértem, hogy sokan aggódnak!De nem tudunk mást tenni mint bízni a fiúkban, főleg mikor ne úgy jönnek a gólok, pontok!Az biztos decemberi rangadó sok mindenben más lesz mint az eddigiek!De van még 2\3ad a bajnokságból és biztos vagyok fogunk mi még örömkönnyeket is hullajtani!Az meg nem is lehet kérdés mi a fontosabb, lehet a BL mezőny erősebb, de a bajnokság az igazi mérvadó!Főleg ha az a zsinór 4ik lenne!És meg is lesz :wink: Nagyon jó a RM is, de én még érzem az erőt a mi csapatunkban!
Emlékezzünk vissza arra a tevaszra, mikor 12 ponttal vezettünk, aztán szépen elolvadt. a Real feljött, mint a talajvíz, gólözönök, győzelmek, nekünk meg az x-ek jutottak. Aztán jött a classico, ami tényleg az arany sorsát döntötte el: 6-2 ide, és a Real meghalt. Nem állt föl belőle, folyamatos vereségeket halmozott, még nekünk is belefért két zakó, simán meg volt az arany. Most ugyanez a helyzet van. Ha nyernek a fiúk, akkor meg fog fordulni a kocka.

A másik: tegnap tényleg kellett az a kiállítás a Realnak. És látszódott pár megmozdulásnál, hogy könnyen elszakad a cérna még egy Özilnél is, mikor egy felrúgás után nekiment az ellennek, aztán meg dobott egy triplaszaltót hátra, ahogy aodament egy másik békíteni, és hozzáért.
Ott speciel ő is simán megérdemelt volna minimum egy sárgát. Szóval még egy ilyen meccsen is simán kijön belőlük az a bizonyos "állat". Érdekes, hogy a nagy hentesek mostanság mintha be lennének szedálva, lásd Pepe v Ramos. Bár utóbbinak voltak a keményebb belépései a Valencia ellen is.
A világon sok Murinho van, de Guardiola csak egy.- Menotti
G.Gabe
Capitá del Barça
Hozzászólások: 641
Csatlakozott: 2011.04.27. 14:51:32
Tartózkodási hely: Budapest

2011.11.27. 15:11:32

Tegnap nagyon nem volt kedvük focizni valamiért. Nem futottak, dekoncentráltak voltak.
Ezt lehetett látni a Milan ellen is, sok eladott labda, meg a Valdes-féle baki, hogy elengedte a labdát a hóna alatt. stb.

Pep nagy hibája, hogy nem meri padoztatni MEssit és Villát.
Pedig kéne. Látszott a gól után Messin, hogy totál KO. Tegnap egy kezemen
meg tudtam számolni, hogy hány jó passzt adott. Elfáradt. Ennyi.
Pihizzen.
Villa meg nagyon gödörben van. Nagyon nem megy neki.

Ellenben a Real meccs mindig más. Látszódott hetek óta, hogy csikorog a kerék, de még a Milan ellen is felszívták magukat. Így lesz a Real ellen is.
Szerintem picit már most ott jár az agyuk. Nem baj, ez a pofon talán felrázza a fiúkat.
Tudtuk, hogy eljön előbb-utóbb egy vereség, nekem speciel az fáj, ahogy kikaptak.
Ahogy visszaemlékszem, egy-két héttel a classico előtt mindig észrevehető volt egy kis formahanyatlás, még akkor is, ha hozták a meccseket. Most sincs ez másként. Ráadásul elfáradtak a fiúk a rengeteg meccsen.
Messin úgy látom, hogy a legutóbbi válogatott meccs kicsit lelkileg megrázta.

A lényeg: a következő két meccsen Villa és Messi pihenjen.
A világon sok Murinho van, de Guardiola csak egy.- Menotti
Válasz küldése