Barça vs. Real - El Clásico

Foci a Barçán kívül
barcafan1988
Barça B
Hozzászólások: 61
Csatlakozott: 2009.05.03. 01:50:15
Tartózkodási hely: Kecskemét

2011.04.21. 09:07:25

Úristen ezek mekkora pancserek! Te jó ég! 1szer kapnak kupát a kezükbe, hát nem össze törik!!! :D Nagy becsben tartották! :D Olyanok mint a szőke nő bmeg, tudjátok, még a vasgolyót is elrontja, vagy elveszti! :D
Itt látható: http://www.origo.hu/sport/focivilag/201 ... upaja.html
(Mondjuk ez lehet inkább már humor topik:D )
Avatar
LM10
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4726
Csatlakozott: 2008.12.26. 11:30:58
Tartózkodási hely: Gotham City

2011.04.21. 09:05:24

soadroli írta:Mi volt ez hogy a Real busza ráhajtott a kupára :?: :lol:
Ez...
http://estaticos02.marca.com/albumes/20 ... umes_0.jpg

Ennyit ért nekik ez a kupa... :lol:

[/img]
Avatar
soadroli
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 5234
Csatlakozott: 2008.05.17. 19:50:58

2011.04.21. 09:03:58

Mi volt ez hogy a Real busza ráhajtott a kupára :?: :lol:
Kép
Avatar
Logan10
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 312
Csatlakozott: 2010.08.26. 08:55:17
Tartózkodási hely: a számítógép előtt...

2011.04.21. 09:03:30

fcbarca0827 írta:
Logan10 írta:Miért volt az hogy mi megmertük csinálni hogy nem Valdés védjen (Pinto a kupakapus) a REál ezt nem merte megcsinálni.. hogy-hogy?
Úgy, hogy nálunk végig Pinto védett a kupában (ahogy te is írtad) és rohadékjól, náluk meg végig Casillas szintén rohadékjól. Miért védett volna náluk más? Nem is értelek...

Nagyot játszott a Madrid tegnap, még egyszer gratulálok nekik!
Mert itt látszott jól hogy a Reálnál nincs másik jó kapus. Gondolom nem szerették volna ha Dudek véd végig mert akkor már az Atlético ellen kiestek volna :twisted:
Csak a Barça
fcbarca78
Jugador del Barça
Hozzászólások: 162
Csatlakozott: 2008.02.04. 11:48:06

2011.04.21. 09:00:43

pár gondolat

1. Először is gondolom mindenki egy kicsit letört, viszont azt gondolom az igazi válaszokat a BL-ben kapjuk meg. Ha ott nyerünk akkor igazság szerint nem sok minden változik tavalyhoz képest. Megnyerjük a két legfontosabb címet, a madridnak meg marad egy kis vigasz a kupával. Mou eléri, hogy kap még 1 évet a bizonyításra. Madridban keserű lesz a szájíz. Nálunk teljes a boldogság.
Ha a madrid jut tovább a BL-ben az más tészta. A legfontosabb cím a bajnokság a miénk, viszont a madrid a bl és kupagyőzelemmel fölénk nő. Az aranylabdát CR kapja és keserű lesz a szájíz.
Szóval igen, [auto_cenzúra] a kedv, de az igazi hangulatformáló a BL lesz

2. Adriano, Maxwell, Villa, Guardiola.
Tegnap nüanszokon múlt a meccs. Ilyen nüansz volt Adriano aki nem tudta CR-rel felvenni a lépést. Adriano és Maxwell nem barca szint, kell egy jó balhátvéd. Lyukas kib.módon a védelmünk ( ha Abidal visszatér ő bevethető középen is, tehát variálható a védelem). Villa menjen a … Végig emberhátrányban játszunk mert nemcsak, hogy olyan mintha a pályán sem lenne, de hátráltatja a csapatot ( lesek, rossz megoldások, stb.). Most kell eladni amég pénzt kapunk érte. Ibra szindróma csak másképp. Csatárt kell igazolni.
Guardiola nagyon jó a csapat motiválásában, de gyenge edző. Affelay aki kis lendületet és kreativitást adhatna a csapatnak nem játszik eleget.Nem cserél, vagy már csak későn. Gyenge

3. Puyol. Nagyon hiányzik a csapatnak. Hiányzik egy igazi kapitány a mostani barcaból.

4. Bunkerfoci. Nem vagyok benne biztos, hogy van ellenszer. Talán a szélen elvinni, és onnan bejövő labdák. De ahhoz meg alacsony a csapat.

5. Kreativitás =Messi. A csapat messifüggő. Ez nem baj. Az a baj ha messit kiveszik (2-3-an lsd.tegnap) senki nem képes megoldani a szituációt. Ha messinek megy akkor a csapatnak is megy. De ha pl. Iniestanak megy az nem feltétlenül jelenti, hogy a csapatnak is megy ( lsd.tegnap). Szval azt szeretném mondani, hogy messin kivűl más játékosainknak nincs akkor súlya, hogy vállára vegye a csapatot és elvigye. Affelayban látom azt amit Messiben, mármint hogy képes 1-2 csellel, gyors megindulással megbontani a védelmet, és létszámfölényes szituációt létrehozni
Avatar
barca2010
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 330
Csatlakozott: 2009.06.15. 11:01:33
Tartózkodási hely: Budapest

2011.04.21. 08:59:44

Álljunk meg egy pillanatra! Egy igazi Barca drukker soha nem szapulja a csapatot olyan módon, mint ahogyan itt egy páran teszik! Kikaptunk a Madridtól, attól a Madridtól aki rettentően akarta ezt a sikert, és aki meg is érdemelte ezt a kupát! Gratulálok nekik, mert tegnap 150 % ot nyújtottak! Sajnálatos módon valamiért nem éreztem a mieink játékában a tüzet! Talán fáradtak, talán fásultak, talán kicsit könnyedén vették a dolgokat! Ez mind benne van, de Ők is emberek! Nem akarom felmenteni Őket, de hogy szidjam a szeretett csapatomat? Soha nem tenném! Korszak vége? Majd ha futballal megver minket akárki 3-4 góllal, majd akkor kezdek aggódni egy kicsit, de addig nem! Ja, én akkor is Barca szurkoló maradok! Egy volt kollégám, aki ízig vérig Real drukker, azt mondta nekem, amikor sorba pofoztuk Őket, hogy figyelj, ha tízszer rúgtok 5-t nekünk, akkor is a Real a legjobb csapat számomra! Valahogy én is így érzek a Barcával! Nem azért szeretem a Barcát, mert "100" kupát nyer 5 év alatt, hanem a játék miatt! Erre a Barcára mindig emlékezni fogunk, ahogy Zidane-os Realra is, és nem azért, mert hogy mennyi trófeát nyert, hanem a futball szépsége miatt! Ha jól emlékszem az a Madrid pont otthon bukta el a kupát a Coruna ellen, és mégis mindenki arról csodás futballról beszélt amit a Madrid akkor játszott! Én is élvezettel néztem a Madridot, de ebből is látszik, hogy gyorsan változnak a dolgok a sportban!
„Uraim, ha ma veszítetek, akkor továbbra is a világ legjobb csapataként lesztek számon tartva, de ha nyertek, a nevetek ÖRÖKRE fent marad.” Josep Guardiola (2009)

"A spanyol futball jelenlegi problémája az, hogy mindenki azt gondolja, hogy olyan játékosai vannak, mint a Barcának. A Barca játékosaiban olyan technikai tudás van, amely a világ egyetlen másik csapatában sincs. Ezért nem próbálkozhatsz úgy játszani, ahogy ők, ez lehetetlenség." - Fabio Capello

BARCA FOREVER!!!
Avatar
AndrésGerardHernandez
Jugador del Barça
Hozzászólások: 175
Csatlakozott: 2011.02.19. 19:06:40
Tartózkodási hely: Abszurdisztán

2011.04.21. 08:56:18

Bár már mindent leírtatok itt előttem, én is böfizek egyet.
Az számomra is teljesen egyértelmű, hogy a Barca jelen esetben nem érdemelte volna meg a győzelmet, csak azt sajnálom, hogy ez a szánalmas és vállalhatatlan reál "nyerte" el a kupát.
A mérkőzés előtt, amikor felálltak a csapatok a főmuftik előtt, meg pacsizni egymással, na akkor érdemes megnézni pl. messi arcát egyébként, már akkor láttam ebből baj lehet, hiányzik a láng.

A kezdőről: az egyetlen hiba, az Mascerano játszatása volt. Mondhattok itt bármit, szerintem ő nem igazán ide való. Jó játékos, meg már most is köszönhetünk neki meccset, de letérni a Keita, Toure -féle középpályás vonalról nekem súlyos hibának tűnik. Keita nálam mindenféleképp kezdő lett volna, sőt még azt is megkockáztatom kijelenteni, hogy egy gól is lett volna benne, plusz motiváció és ez kihatással is lett volna a csapatra.

Az első félidő talán pont azokat lepte meg leginkább, akiket nem kellett volna, a Barcát. 1 az 1-ben Inter taktika, ezzel hogy nem számolt Pep? Rendben van, az undorító szabálytalanságok nehezítették a dolgokat, de ettől picit többre számítottam. Apropó! A játékvezető kritikán aluli volt az első félidőben, látszott hogy mégiscsak megtette hatását a murinnyó terror. A 2.-ban visszább vett a reál, de valószínűleg a spori is kapott némi helyreigazítást társaitól, vagy a visszanézte magát.
Bár írta egy előző (név szerint jelwaz, akinek írása egyébként nagyon is hűen tükrözi a valóságot), hogy ócska kifogás a fáradság és a rövid pad, viszont a realitáshoz ez is hozzátartozik rendesen. Ha abban reménykedtünk, hogy tarolhatunk össz. 15 játékossal, akkor itt a valóság, jó reggelt!
A második játékrészben még nyerhettünk is volna, de végül nem így lett.
Pep felelőssége nálam egyértelmű, hamarabb kellett volna váltani valamit (mint azt az eredményből le is szűrhetjük), több motivációt, erőt verni a csapatba. Nem így lett, kikaptak ennyi.

A jövőre tekintve, igazán kíváncsi vagyok mert, hogy visszatérjek a boxos hasonlatomhoz, ez most egy leseggelés volt, kérdés mennyire marad bennünk az ütés, milyen hamar tudunk felállni belőle, ha egyáltalán. Nekem az jött le, hogy Pep külön kezeli ezeket a találkozókat, ami szerintem NAGY hiba, mert a túloldalon egyként kezeli a tréner és így ő fog kikerülni győztesen, amit szívből NEM kívánok.

A madridot és mourinhot egyébként azért sem fogom mélatni és elismerni, mert attól, hogy nagy feladatot hajt végre még nem lesz hős, ha a megfelelő cél nincs előtte, az igazság legyőzése, önös érdekekből pedig nemhogy méltatásra nem érdemes, de elítélendő dolog is egyben. Ha valami, hát ennek helyreállítása igazán erőt adhatna a katalánoknak, hisz ők az őszinte focit képviselik, így ebben az aspektusban az igazság bajnokai akiknek így vagy úgy, de győzniük kell végül, mert szíve mélyén mindenki tudja, hogy ez a helyes.( :-s huhh ez egy kicsit durva megfogalmazás volt, bocsesz, de remélem érti mindenki amire gondolok)
Egyébként most további kihívás a Barca előtt, hogy már nem győztes csapatként lépnek pályára legközelebb, mentálisan egyenrangúak lesznek a fővárosiakkal, ez még nem fordult elő a Pep -érában kíváncsi leszek, hogy oldják meg.
HAJRÁ BARCA!!!
Avatar
fcbarca0827
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3238
Csatlakozott: 2007.08.30. 14:29:21
Tartózkodási hely: Sülysáp

2011.04.21. 08:51:31

Logan10 írta:Miért volt az hogy mi megmertük csinálni hogy nem Valdés védjen (Pinto a kupakapus) a REál ezt nem merte megcsinálni.. hogy-hogy?
Úgy, hogy nálunk végig Pinto védett a kupában (ahogy te is írtad) és rohadékjól, náluk meg végig Casillas szintén rohadékjól. Miért védett volna náluk más? Nem is értelek...

Nagyot játszott a Madrid tegnap, még egyszer gratulálok nekik!
KowalskymegaVega,Supernem,HollywoodUndead,Fish!
Hiperkarma,VadFruttik,EstiKornél,AWS
30Y,BagossyBrothersCompany,Useme,Elefánt
xaviymessi
Barça C
Hozzászólások: 3
Csatlakozott: 2010.12.01. 15:27:42

2011.04.21. 08:49:37

Tdavid írta:gyerekek a mese lassan véget ér....
egy elvesztett kupa miatt?? dehogy...igen kicsit most gondolkodniuk kell magukban hogy mit rontottak el(pl hol voltak az első félidőben?)de a mese egyáltalán nem ért véget, még hátra van a bl is...igen a madrid rengeteget fejlődött a szezonban,de a barca is, most remélem h az osasuna ellen guardiola pihentet, hogy a nagyok blre jó formába lendüljenek :) itt ott változtat egy kicsit(hol nagyot) és jó lesz ez a bl :)
Avatar
haszi
Jugador del Barça
Hozzászólások: 233
Csatlakozott: 2006.12.14. 14:24:30
Tartózkodási hely: Farkaslaka
Kapcsolat:

2011.04.21. 08:49:28

Logan10 írta:Miért volt az hogy mi megmertük csinálni hogy nem Valdés védjen (Pinto a kupakapus) a REál ezt nem merte megcsinálni.. hogy-hogy?
Te miről beszél mit mertetek? Ez asszem a szerződésében benne van Pintonak, hogy ő véd a kupameccseken, ez nem merészségre megy tudtommal.
Avatar
Logan10
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 312
Csatlakozott: 2010.08.26. 08:55:17
Tartózkodási hely: a számítógép előtt...

2011.04.21. 08:47:27

Miért volt az hogy mi megmertük csinálni hogy nem Valdés védjen (Pinto a kupakapus) a REál ezt nem merte megcsinálni.. hogy-hogy?
Csak a Barça
Avatar
szajko
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4907
Csatlakozott: 2008.04.07. 18:14:42

2011.04.21. 08:46:10

LG írta:...
azért kalkuláld bele azt is,hogy mi se vagyunk jelenleg olyan jók mint az 5-0-nál.



haszi!

a fórum 80%-a tudja,hogy óriási hülyeség volt elüzletelni Eto'o-t...
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára szajko 2011.04.21. 08:47:42-kor.
LG
Az Év fórumozója 2016
Hozzászólások: 21304
Csatlakozott: 2004.12.17. 21:03:01

2011.04.21. 08:39:29

Na eddig megvan a Rossel, Pique, és hasonló emberek arcoskodásának, az 5-0-zásnak, a 4/4-ezésnek az eredménye.
Gratulálok a Mardidnak, megérdemelték! Persze, ahogy leírták alattam, nem a Kupa a legértékesebb trófea, de az, h minket győztek le a döntőben mégis nagyon értékessé teszi ezt a sikert!

Azonban mindenképpen van jó oldala ennek a vereségnek, az, h rendet tesz Barcelonában a fejekben, és ez nagyon kell is a BL-re. Most végre mindenki megérti, h szép az 5-0, de már régen volt, mostanra sokkal erősebb lett a Madrid, maximálisan komolyan kell venni őket. Úgy gondolom még most is, h mi fogunk továbbmenni a döntőbe, de pokoli nehéz két meccsen!

Nem titok amúgy, h Mourinhoval elfogult vagyok. De meg kell jegyeznem, idén is nagyon nagy dolgot csinál a Madriddal. Főleg az durva, h az őszi 5-0 után most ennyire kis különbség van a két csapat között. Elmondhatjuk, h hosszú évek után lett a Mardid Európai szinten is újra nagy csapat.
Avatar
haszi
Jugador del Barça
Hozzászólások: 233
Csatlakozott: 2006.12.14. 14:24:30
Tartózkodási hely: Farkaslaka
Kapcsolat:

2011.04.21. 08:36:41

Nem tudom ti, hogy vagytok vele, de szerintem nagyot buktatok anno amikor Eto'ot elengedtétek... Tegnap rá lett volna a legnagyobb szükségetek. Villat most a két klasszikuson láttam, de egyszerűen vicc amit csinál. Az Ibra üzlet is kudarcot vallott. Nem is értettem, hogy miért engedték el, én személy szerint nem bírtam főleg a Real elleni megszólalásai miatt (amik az ő részéről is érthetők), de elismerem, hogy a világ legjobb csatárai között top3 minimum. :wink:
Avatar
mahitoo
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1193
Csatlakozott: 2009.11.05. 17:38:37
Tartózkodási hely: Veszprém-Budapest

2011.04.21. 08:34:11

Annyit kell megértnie a csapatnak, hogy ezeken a meccseken 90 perc akarás és koncentráció kell.Az elmúlt idényeben a Chelsea és Inter ellen is csak bekotortunk egyet-egyet, de az azért volt, mert 90 percig kényszerítettük az ellenfelet futásra és védekezésre, amit nem bírtak.Az Inter ellen sem esünk ki, ha Milánóban a 2. félidőben nem állunk le.
A másik dolog: ha Villa formában van, miénk a kupa.Kb 5 igéretes akció ment el rajta, vagy nem bírta levenni, vagy rossz helyre passzolt.A 2. félidő jó volt, akarással és sok mozgással átmentünk a Real védelmén.Megverhetjük őket a BL-ben, de csak teljes erőbedobással, 180 percig!
Avatar
orska
Jugador del Barça
Hozzászólások: 184
Csatlakozott: 2008.01.09. 14:43:37
Tartózkodási hely: Idegi alapon

2011.04.21. 08:22:41

Sajnos be kell latni hogy a Real jobban megerdemelte ezt a kupat mint mi. Foleg egy ilyen elso felido utan, ahol kapura sem tudtunk loni. Tobb lovesuk es helyzetuk volt, jol szukitettek a teruletet, mi meg nem tudtunk mit kezdeni ezzel. Legyunk objektivek, de. Nem ertem hogy miert van megint olyan sok karogo/fanyalgo. NEM lehet minden meccset megnyerni, plane ha folyamatosan top csapatokkal kell jatszani. Termeszetesen en is csalodot vagyok, de hogy elkezdjuk Pep-et szapulni, meg a csapatot, az azert nem jogos. Ez az edzo es ez a csapat a vilag legjobbjakent van aposztrofalva immar harom eve, egy rahedli kupat nyert, rekordokat dontoget szinte minden honapban, olyan jatekot produkal helyenkent, hogy azt mar esszel nehez felfogni. Nezzunk elore, ott van meg a BL, megvan a bajnoksag, es meg mindig mi vagyunk a vilag legjobbjai. Ezen ez a meccs sem valtoztat, viseljuk emelt fovel ezt a vereseget, de ne kritizaljuk tulzottan a csapatot mert ennel tobbet erdemelnek. Nagyon sok fantasztikus dolgot koszonhetunk nekik, es meg fogunk is koszonni nekik a jovoben.
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára orska 2011.04.21. 08:40:51-kor.
Avatar
OvaMind
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 486
Csatlakozott: 2007.09.28. 14:49:49

2011.04.21. 08:22:10

Gauchomester írta:Üdv.
Persze én is csalódott vagyok. Az első gondolatom az volt a meccset követően, hogy bár akkor újév környékén Abidal ne lőtt volna gólt a Bilbaonak, most nem itt tartanánk. Egyrészt, így tök fölöslegesé vált a kupamenetelés, másrészt akkor nem úgy megy le a január, hogy a kulcsjátékosaink szinte végighajtják a hónapot. De persze ez butaság, hiszen ott volt a csapat a siker kapujában, csak be kellett volna sétálni. Tavaly az Inter elleni kiesést követően sokkal csalódottabb voltam. Most ez talán azért fáj, mert az ősi rivális vehette át a kupát. És ha már itt tartok, kicsit rosszmájú leszek. Különböző oldalakon real-szimpaitizánsok úgy vannak oda meg vissza ezzel a kupával, mintha legalábbis BL-trófea lenne. Persze, most savanyú a szőlő, de kérlek, aki ezt olvasod, sorold fel az elmúlt 10 év BL-győzteseit...Rendben, most sorold fel az elmúlt 10 év spanyol király-kupa győzteseit. Azt hiszem egyértelmű, hogy melyik két clasico a legfontosabb. Most sem volt könnyű nézni a meccset, vagy ma visszaolvasni a dolgokat, de közel sem vagyok annyira elveszve, mintha a BL-ből estünk volna ki. Ha választanom kellene a szezon elején, ez a sorozat persze csak a harmadik helyen állna. Bőven, bőven a másik kettő mögött. Ami rossz most még egyszer mondom, hogy ha már ennyit vesződtünk vele, és ott vagyunk, és egy lépés hiányzik, de nem sikerül. És akárki ellen elnéztem volna a vereséget.

Ami meg a játékot, a játékosokat illeti:
Nem tudom ki hogy van vele, de a tekintetekből én semmit nem tudom kiolvasni. Mármint semmi pozitívumot. Látszik rajtuk a dekoncentráltság, az, hogy számukra is ismeretlen a rossz forma. Sajnos Pepe ismét a meccs embere volt, Messinek a nevét ötször ha hallottam egész meccsen, nem többször. Lehet mondani bármit, de Mourinho kitalált valamit a Barca ellen, ami működik. És ha nincs Albiol szombaton (gondolok arra, hogy egy olyan előreívelést megye III-ban sarokkal küldünk vissza) és nem rántja le hülye módon Villát, akkor 210 perc alatt nulla, azaz 0 gólt szerzett volna a csapat. A hétvégi döntetlen után pozitív gondolataim voltak, mert azt láttam, a csapatnak jó az x, és ha majd kell megy előre. De úgy látom az az x a Realt felpörgette, és látszott rajtuk, jobban akarják a kupát. Sok játékosunk formán kívül van, ez bizony pech, de a BL-ig még van egy hét, azt nem szabad elbukni. Kötelező megmutatni, hogy ki az úr a háznál. 180 perc rohamozást szeretnék látni a fiúktól. Most mindenkinek ajánlom, nyugodjon meg, nem lehet mindig nyerni. Apróságokon múlik. Ha két évvel ezelőtt Essien egy egészségeset belerúg a labdába, sehol sem lett volna triplázás, meg hatkupás Barca. Ilyen apróságokon múlik, ezért nem lehet kétévente triplázni, ezért sikerült ez eddig a történelem során egyszer. A vereségek után pedig még jobban értékeli az ember a győzelmeket.
Látszik a csapaton, hogy el vannak veszve. És most nem Villát meg a többieket kell szidni, hanem tessék melléjük állni, ott lenni velük, szurkolni, mert nem csak akkor kell villogtatni a Barca-sálat a nyakunkon, amikor BL-nyer a csapat, hanem most is. Büszkén viselni a gránátvörös-kék mezt, mert ha sikerülne a BL-t behúzni, akkor egy bajnokság+BL kombó mellett azt hiszem pár év múlva a kutya sem fog emlékezni arra, hogy a Real kupát nyert.
Abszolút egyetértek a hozzászólásoddal..annyival még kiegészíteném, hogy a fejekben most szvsz ott volt, hogy a BL-ben nem szabad, hogy megint Mou ejtsen ki minket, így szerintem mentálisan már arra tartalékoltunk, és meglepett minket a Real játéka.
víscaelbarca!forever
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 252
Csatlakozott: 2010.05.23. 19:58:07
Tartózkodási hely: Kecskemét
Kapcsolat:

2011.04.21. 08:18:51

Gauchomester írta:Üdv.
Persze én is csalódott vagyok. Az első gondolatom az volt a meccset követően, hogy bár akkor újév környékén Abidal ne lőtt volna gólt a Bilbaonak, most nem itt tartanánk. Egyrészt, így tök fölöslegesé vált a kupamenetelés, másrészt akkor nem úgy megy le a január, hogy a kulcsjátékosaink szinte végighajtják a hónapot. De persze ez butaság, hiszen ott volt a csapat a siker kapujában, csak be kellett volna sétálni. Tavaly az Inter elleni kiesést követően sokkal csalódottabb voltam. Most ez talán azért fáj, mert az ősi rivális vehette át a kupát. És ha már itt tartok, kicsit rosszmájú leszek. Különböző oldalakon real-szimpaitizánsok úgy vannak oda meg vissza ezzel a kupával, mintha legalábbis BL-trófea lenne. Persze, most savanyú a szőlő, de kérlek, aki ezt olvasod, sorold fel az elmúlt 10 év BL-győzteseit...Rendben, most sorold fel az elmúlt 10 év spanyol király-kupa győzteseit. Azt hiszem egyértelmű, hogy melyik két clasico a legfontosabb. Most sem volt könnyű nézni a meccset, vagy ma visszaolvasni a dolgokat, de közel sem vagyok annyira elveszve, mintha a BL-ből estünk volna ki. Ha választanom kellene a szezon elején, ez a sorozat persze csak a harmadik helyen állna. Bőven, bőven a másik kettő mögött. Ami rossz most még egyszer mondom, hogy ha már ennyit vesződtünk vele, és ott vagyunk, és egy lépés hiányzik, de nem sikerül. És akárki ellen elnéztem volna a vereséget.

Ami meg a játékot, a játékosokat illeti:
Nem tudom ki hogy van vele, de a tekintetekből én semmit nem tudom kiolvasni. Mármint semmi pozitívumot. Látszik rajtuk a dekoncentráltság, az, hogy számukra is ismeretlen a rossz forma. Sajnos Pepe ismét a meccs embere volt, Messinek a nevét ötször ha hallottam egész meccsen, nem többször. Lehet mondani bármit, de Mourinho kitalált valamit a Barca ellen, ami működik. És ha nincs Albiol szombaton (gondolok arra, hogy egy olyan előreívelést megye III-ban sarokkal küldünk vissza) és nem rántja le hülye módon Villát, akkor 210 perc alatt nulla, azaz 0 gólt szerzett volna a csapat. A hétvégi döntetlen után pozitív gondolataim voltak, mert azt láttam, a csapatnak jó az x, és ha majd kell megy előre. De úgy látom az az x a Realt felpörgette, és látszott rajtuk, jobban akarják a kupát. Sok játékosunk formán kívül van, ez bizony pech, de a BL-ig még van egy hét, azt nem szabad elbukni. Kötelező megmutatni, hogy ki az úr a háznál. 180 perc rohamozást szeretnék látni a fiúktól. Most mindenkinek ajánlom, nyugodjon meg, nem lehet mindig nyerni. Apróságokon múlik. Ha két évvel ezelőtt Essien egy egészségeset belerúg a labdába, sehol sem lett volna triplázás, meg hatkupás Barca. Ilyen apróságokon múlik, ezért nem lehet kétévente triplázni, ezért sikerült ez eddig a történelem során egyszer. A vereségek után pedig még jobban értékeli az ember a győzelmeket.
Látszik a csapaton, hogy el vannak veszve. És most nem Villát meg a többieket kell szidni, hanem tessék melléjük állni, ott lenni velük, szurkolni, mert nem csak akkor kell villogtatni a Barca-sálat a nyakunkon, amikor BL-nyer a csapat, hanem most is. Büszkén viselni a gránátvörös-kék mezt, mert ha sikerülne a BL-t behúzni, akkor egy bajnokság+BL kombó mellett azt hiszem pár év múlva a kutya sem fog emlékezni arra, hogy a Real kupát nyert.
ilyen játékkal nem fogunk BL-t nyerni. :roll:
ennyire sz*r, motiválatlanul játszó Barcát 2008 tavasza óta nem láttam játszani.
Avatar
OvaMind
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 486
Csatlakozott: 2007.09.28. 14:49:49

2011.04.21. 08:17:02

zsírosdeszka írta:Szerintem a korszakos csapat leáldozóban van. Nem egy vesztett meccs miatt mondom, mielőtt nekem ugranátok. A bajnoskág sima ügy nekik, a Bl nem lesz egyszerű helyzet. Guardiola nem egy zseni edző szerintem. Nem fog tudni megújulni. Mourinho meg biztos fog valami váratlant húzni megint (Kaka, Benzema) amivel meglepheti Guardiolát. De ez csak egy vélemény.
Nem is kell megújulni, csak gyorsan, pontosan, nagyobb akarással játszani. Megnyertétek a kupát, de szerintem ezzel ki is hoztátok a maximumot az idényből. Én úgy érzem, hogy tegnap a Real akart jobban, így megérdemelt a győzelem is. De a BL-ben már a Barca is harapni fog...
Avatar
mahitoo
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1193
Csatlakozott: 2009.11.05. 17:38:37
Tartózkodási hely: Veszprém-Budapest

2011.04.21. 08:16:03

Szerintem az első félidei pocsék, lélektelen játékon kívül kijöttek az alapvető hibák.A középcsatárunk sajnos nem is 0, hanem -1 volt, Messi ilyen mélyről indulva ilyen védelemmel nem tud mit kezdeni, Pep pedig későn kezdett el cserélni. Pl:tavaly Inter ellen visszavágó. Ibra 0, Messi nagyon hátul (akkor Cambiasso vette le leginkább), Pep meg ott is későn frissített.
Azt nem értem egyébként, hogyha van egy Xavi-Ini kettősünk középen, akkor Messit minek ennyire hátravonni?Ha Xaviék nem tudják átjátszani, akkor Messi sem valószínű hogy átmegy 8 emberen.Ha Xaviék megoldották (2. félidő), akkor meg sajnos Villa vagy Pedro kapta, mert Messi hátrébb volt.Ini remek beindulásokat csinált a 2. félidőben, csak nem volt így aki befejezze, Villa meg akár fehér mezt is felvehetett volna.
Még annyi ehhez, hogy a vb-n is hol játszott Messi?Kb. irányító poszton.Mennyit ért?Semmit.Neki közelebb kell lenni a kapuhoz, nem lehet elvárni hogy 90 vagy 120 percen keresztül a félpályáról sprintelgessen 5 emberrel a nyakán.
víscaelbarca!forever
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 252
Csatlakozott: 2010.05.23. 19:58:07
Tartózkodási hely: Kecskemét
Kapcsolat:

2011.04.21. 08:13:23

zsírosdeszka írta:Szerintem a korszakos csapat leáldozóban van. Nem egy vesztett meccs miatt mondom, mielőtt nekem ugranátok. A bajnoskág sima ügy nekik, a Bl nem lesz egyszerű helyzet. Guardiola nem egy zseni edző szerintem. Nem fog tudni megújulni. Mourinho meg biztos fog valami váratlant húzni megint (Kaka, Benzema) amivel meglepheti Guardiolát. De ez csak egy vélemény.
és valószínűleg igazad is van :cry: Benzema majd a BLben fog játszani és ilyen gané védelem mellett fog gólt is rúgni, nem is 1et :roll:
Avatar
Gauchomester
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1400
Csatlakozott: 2006.04.19. 14:02:27
Tartózkodási hely: Székesfehérvár

2011.04.21. 08:07:39

Üdv.
Persze én is csalódott vagyok. Az első gondolatom az volt a meccset követően, hogy bár akkor újév környékén Abidal ne lőtt volna gólt a Bilbaonak, most nem itt tartanánk. Egyrészt, így tök fölöslegesé vált a kupamenetelés, másrészt akkor nem úgy megy le a január, hogy a kulcsjátékosaink szinte végighajtják a hónapot. De persze ez butaság, hiszen ott volt a csapat a siker kapujában, csak be kellett volna sétálni. Tavaly az Inter elleni kiesést követően sokkal csalódottabb voltam. Most ez talán azért fáj, mert az ősi rivális vehette át a kupát. És ha már itt tartok, kicsit rosszmájú leszek. Különböző oldalakon real-szimpaitizánsok úgy vannak oda meg vissza ezzel a kupával, mintha legalábbis BL-trófea lenne. Persze, most savanyú a szőlő, de kérlek, aki ezt olvasod, sorold fel az elmúlt 10 év BL-győzteseit...Rendben, most sorold fel az elmúlt 10 év spanyol király-kupa győzteseit. Azt hiszem egyértelmű, hogy melyik két clasico a legfontosabb. Most sem volt könnyű nézni a meccset, vagy ma visszaolvasni a dolgokat, de közel sem vagyok annyira elveszve, mintha a BL-ből estünk volna ki. Ha választanom kellene a szezon elején, ez a sorozat persze csak a harmadik helyen állna. Bőven, bőven a másik kettő mögött. Ami rossz most még egyszer mondom, hogy ha már ennyit vesződtünk vele, és ott vagyunk, és egy lépés hiányzik, de nem sikerül. És akárki ellen elnéztem volna a vereséget.

Ami meg a játékot, a játékosokat illeti:
Nem tudom ki hogy van vele, de a tekintetekből én semmit nem tudom kiolvasni. Mármint semmi pozitívumot. Látszik rajtuk a dekoncentráltság, az, hogy számukra is ismeretlen a rossz forma. Sajnos Pepe ismét a meccs embere volt, Messinek a nevét ötször ha hallottam egész meccsen, nem többször. Lehet mondani bármit, de Mourinho kitalált valamit a Barca ellen, ami működik. És ha nincs Albiol szombaton (gondolok arra, hogy egy olyan előreívelést megye III-ban sarokkal küldünk vissza) és nem rántja le hülye módon Villát, akkor 210 perc alatt nulla, azaz 0 gólt szerzett volna a csapat. A hétvégi döntetlen után pozitív gondolataim voltak, mert azt láttam, a csapatnak jó az x, és ha majd kell megy előre. De úgy látom az az x a Realt felpörgette, és látszott rajtuk, jobban akarják a kupát. Sok játékosunk formán kívül van, ez bizony pech, de a BL-ig még van egy hét, azt nem szabad elbukni. Kötelező megmutatni, hogy ki az úr a háznál. 180 perc rohamozást szeretnék látni a fiúktól. Most mindenkinek ajánlom, nyugodjon meg, nem lehet mindig nyerni. Apróságokon múlik. Ha két évvel ezelőtt Essien egy egészségeset belerúg a labdába, sehol sem lett volna triplázás, meg hatkupás Barca. Ilyen apróságokon múlik, ezért nem lehet kétévente triplázni, ezért sikerült ez eddig a történelem során egyszer. A vereségek után pedig még jobban értékeli az ember a győzelmeket.
Látszik a csapaton, hogy el vannak veszve. És most nem Villát meg a többieket kell szidni, hanem tessék melléjük állni, ott lenni velük, szurkolni, mert nem csak akkor kell villogtatni a Barca-sálat a nyakunkon, amikor BL-nyer a csapat, hanem most is. Büszkén viselni a gránátvörös-kék mezt, mert ha sikerülne a BL-t behúzni, akkor egy bajnokság+BL kombó mellett azt hiszem pár év múlva a kutya sem fog emlékezni arra, hogy a Real kupát nyert.
Avatar
Logan10
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 312
Csatlakozott: 2010.08.26. 08:55:17
Tartózkodási hely: a számítógép előtt...

2011.04.21. 08:00:06

Messithebest írta:"A rossz idő ellenére hajnalban több mint 150 ezer néző előtt ünnepelt a Cibeles téren. A fieszta egyik történése volt, hogy a bajnokokat szállító buszról a Sergio Ramos véletlenül leejtette a frissen megnyert kupát, a busz vezetője pedig már nem tudott fékezni, és belehajtott a frissen megnyert serlege. "

:o :shock: 8) :D Ennyit értetek a kupátokkal, nesztek :twisted: :twisted: :twisted:
Már el is törik a kupát?? :lol: Amúgy volt egy jós aki megjósolta a végeredményt és bejött neki......... :evil: :evil:
Csak a Barça
Avatar
Messithebest
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3309
Csatlakozott: 2010.05.15. 20:34:35

2011.04.21. 07:57:34

"A rossz idő ellenére hajnalban több mint 150 ezer néző előtt ünnepelt a Cibeles téren. A fieszta egyik történése volt, hogy a bajnokokat szállító buszról a Sergio Ramos véletlenül leejtette a frissen megnyert kupát, a busz vezetője pedig már nem tudott fékezni, és belehajtott a frissen megnyert serlegbe. " - by madridista.hu :lol:

:o :shock: 8) :D Ennyit értetek a kupátokkal, nesztek :twisted: :twisted: :twisted:
Kép
"I don't know, why the man above gives me the hardest road, but... the man above don't put you in situations that you can't handle." - LeBron James
Avatar
Logan10
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 312
Csatlakozott: 2010.08.26. 08:55:17
Tartózkodási hely: a számítógép előtt...

2011.04.21. 07:46:20

Sejtettem hogy ez lesz a vége :( Nem győzhettük le őket ha ilyen szellős a védelem. Ha Abidal és Puyol ott lett volna akkor biztosan nem ez a végeredmény :( meg persze ha nem sújtja a csapatot hullámvölgy már vagy 3 és fél! hónapja :evil:
Csak a Barça
Válasz küldése