Barça vs. Real - El Clásico

Foci a Barçán kívül
Avatar
Rinku
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2562
Csatlakozott: 2009.08.02. 14:28:48

2011.04.21. 00:42:03

Alamizsna kupa... Trágyából, becstelenségből, hazugságból, aljasságból tákolt csodavilág... Gratulálok nekik, tegyék zsebre a megvett kupájukat...
Football, bloody hell. /SAF/
Avatar
Rivaldo11
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 8005
Csatlakozott: 2006.08.22. 11:44:15
Tartózkodási hely: Budapest

2011.04.21. 00:40:29

Előzetesen is úgy gondoltam, h. itt van sansza a madridnak, és be is jött. Ahhoz, h. továbbmenjenek a BL-ben, valami olyat kellene rápakolniuk az eddigiekre, ami aztán végképp nincs bennük már, és ez ma látszott is. Nekik ez a max, erre lehet számítani.
Továbbmegyünk. 8)
Rivaldo-A Legnagyobb.
dreamY_Y
Barça C
Hozzászólások: 18
Csatlakozott: 2010.07.24. 17:52:31

2011.04.21. 00:40:05

Imperial írta:Én megismétlem önmagam!
Jobbak voltak amúgy, volt ezen a meccsen egy klasszis DM, Arbeola, Pepe, Marcelo :D
Mindannyian világklasszis mezráncigáló bokarugdosók :)
No offense, de sajnálatos, hogy neked ennyi jött le egy ekkora taktikai párharcból.
Avatar
Deus
Boixos Nois
Hozzászólások: 10028
Csatlakozott: 2006.07.16. 22:58:29
Tartózkodási hely: Valhalla

2011.04.21. 00:39:28

Gratulálok a Realnak :!:

Első félidő teljesen a tiétek volt, kerestünk a labdát.
Második félidő már a miénk volt, volt egy lesgólunk (?) is.

A hosszabbításnál meg tudjátok mi volt...
KépKép
Avatar
Imperial
Jugador del Barça
Hozzászólások: 119
Csatlakozott: 2009.06.27. 03:10:32

2011.04.21. 00:38:39

Én megismétlem önmagam!
Ha Mourinho lenne a Barcelona edzője, akkor elmondaná, hogy ő látott egy meg nem adott szabályos gólt, egy meg nem adott tizenegyest, és még két kiállítást :D :D :D
Jobbak voltak amúgy, volt ezen a meccsen egy klasszis DM, Arbeola, Pepe, Marcelo :D
Mindannyian világklasszis mezráncigáló bokarugdosók :)
Avatar
d
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1627
Csatlakozott: 2009.05.13. 18:46:36

2011.04.21. 00:36:45

Gratulációm a Madridnak!
Az első félidőt nagyon jól hozták le, masszív védelemmel, de legalább volt előre játék is. Mi meg asszisztáltunk hozzá sajnos.
Lehet fikázni a mutatott játékot, de ez most nem a megfelelő alkalom, mert itt NAGYON alulmúltuk magunkat. Az első félidőben a teljes játékot tekintve, a másodikban pedig a hatékonyságban. Casillas kivédte a szemünket, de be kellett volna rúgni egy gólt és eldőlt volna a meccs.

A második félidei játékot kellene a BL-ben produkálni, kicsit több pontossággal a befejezésben.
Barca_10
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1489
Csatlakozott: 2009.06.27. 15:50:43

2011.04.21. 00:33:47

albicelesteX írta:
Rivaldo11 írta:Én meg azt mondom, addig jó, amig leggyengébb játékunkkal is vért kell izzadnia egy madridnak, és kiscsapattá züllve bekkelni, h. elérjen valamit.
Aki azt hitte, h. mind a 4 derbit hozzuk, ébredjen fel. A Bl-ben nem lesz gond, 180 perc alatt kijön az, amihez egyébként ma sem hiányzott sok. Még így sem...
Szerintem pedig megismétlődik a tavalyi Inter elleni meccs.És ez a majom megnyeri ezekkel a majmokkal a BéeL-t...

Tovább kell mennünk a BL-ben nincs az az Isten,hogy Mourinho ezekkel is megnyerje.De ha mi nem jutunk a döntőbe (ha a 2.félidőben mutatott játékunkat hozzuk akkor nem lesz gond) akkor kikapnak a Schalkétől. :lol:
“...I like the idea of a black sun; like a black hole is space, sucking everything into darkness, where we came from and where we’re heading...”
Pavel
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1688
Csatlakozott: 2006.05.23. 20:57:21
Tartózkodási hely: Budapest

2011.04.21. 00:33:45

A bírókról nem nagyon akarok beszélni.
Mindkét oldalra voltak hibái. Szerintem nem akart belenyúlni a meccsbe.
Ha szigorúan a szabályokat vesszük. Pepe, Arbeola és Xabi Alonso is mehetett volna fürödni, de a bíró így döntött. Sajnos.
Egynek tudok csak örülni, nem sérült meg senki.
Avatar
Messa
Az EuroBarca Utánpótlása
Hozzászólások: 3813
Csatlakozott: 2007.10.20. 20:59:24
Tartózkodási hely: Aba/Székesfehérvár

2011.04.21. 00:33:39

Az egészben a legszomorúbb, hogy holnap José szóvá fogja tenni, hogy Di Maríát miért állították ki.
Sóstó mellett van egy mocsár, kikapott a Zseljeznicsar. Az eredmény reális, így járt most a Real is... Real Madrid Videoton 0-1 1985.05.22
Avatar
albicelesteX
A Vadász
Hozzászólások: 3450
Csatlakozott: 2007.06.25. 12:18:01
Tartózkodási hely: Erdők,mezők,vadligetek...

2011.04.21. 00:29:42

Rivaldo11 írta:Én meg azt mondom, addig jó, amig leggyengébb játékunkkal is vért kell izzadnia egy madridnak, és kiscsapattá züllve bekkelni, h. elérjen valamit.
Aki azt hitte, h. mind a 4 derbit hozzuk, ébredjen fel. A Bl-ben nem lesz gond, 180 perc alatt kijön az, amihez egyébként ma sem hiányzott sok. Még így sem...
Szerintem pedig megismétlődik a tavalyi Inter elleni meccs.És ez a majom megnyeri ezekkel a majmokkal a BéeL-t...
Kép
Avatar
sneco7
Capitá del Barça
Hozzászólások: 549
Csatlakozott: 2006.01.31. 10:59:48
Tartózkodási hely: Föld nevű bolygó

2011.04.21. 00:28:09

Tocy írta:
Barca_10 írta:Csak én vettem egyébként észre,hogy Arbeloa miért maradt fent végig a pályán?Pepe még határeset,de Arbeloa.. :evil:
Én is, de én Pepét is leküldtem volna. Mint ahogy adtam volna színészkedésért sárgát Mascheranonak és lehet, hogy Villának is.
Én Xabi Alonsot nem értettem,h hogy maradhatott fent a pályán,már amiért a sárgát kapta szerintem az is elég durva volt,de amikor hátulról tisztán lerántja Iniestát,akkor hogy nem kapta meg a második sárgát? Mikor ennél tisztább sárgalapnincs,a bíróknak is így oktatják,h a kézzel lerántás egyből sárga... Na mindegy,számomra akupa csak hab lett volna a tortán,ha más ellen veszítjük el,talán nem is bosszantottam volna magam kicsit sem,így azért fáj egy picit,de nálam a bajnokság után a BL a legfotnosabb,szóval ott többet várok a fiúktól és Guardiolától is...
Avatar
Rivaldo11
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 8005
Csatlakozott: 2006.08.22. 11:44:15
Tartózkodási hely: Budapest

2011.04.21. 00:27:27

Én meg azt mondom, addig jó, amig leggyengébb játékunkkal is vért kell izzadnia egy madridnak, és kiscsapattá züllve bekkelni, h. elérjen valamit.
Aki azt hitte, h. mind a 4 derbit hozzuk, ébredjen fel. A Bl-ben nem lesz gond, 180 perc alatt kijön az, amihez egyébként ma sem hiányzott sok. Még így sem...
Rivaldo-A Legnagyobb.
Avatar
albicelesteX
A Vadász
Hozzászólások: 3450
Csatlakozott: 2007.06.25. 12:18:01
Tartózkodási hely: Erdők,mezők,vadligetek...

2011.04.21. 00:27:14

Vito írta:a helyzeten pedig csak ront, h az általam legjobban utált csapat-edző kombó ellen nyomtunk két gyengébb meccset.
Pont így vagyok vele én is amúgy.Kikaptunk volna most a Sevillatól vagy bárkitől bármennyivel csak ne ettől a két legnagyobb gyökértől és az I-re a pont Ronaldo gólja.Jó este!!! :evil:
Kép
Avatar
albicelesteX
A Vadász
Hozzászólások: 3450
Csatlakozott: 2007.06.25. 12:18:01
Tartózkodási hely: Erdők,mezők,vadligetek...

2011.04.21. 00:25:00

Tocy írta:Az egész évünk arra megy rá, hogy egyszerűen nincs cseréje senkinek.
Így van.És ráadásul olyan játékosokkal vernek meg akikkel mi már gyakorlatilag meg is egyeztünk a nyáron csak a Senseinek nem kellett...Egyébként a játékosok fáradtságán nem is csodálkozok.Én sajnálom őket.Az elnököt viszont rühellem.
Kép
shawn
Jugador del Barça
Hozzászólások: 117
Csatlakozott: 2010.04.04. 22:24:03

2011.04.21. 00:24:27

Tocy írta:Egyébként Mourinho taktikája elég gáznak tűnik, és egy Real Madridhoz az is. DE! Tavaly az Interrel, és most a Reallal is el tudta azt érni, hogy elvesszen a mentalitásunk, az a játékfelfogásunk, amivel mindenkit legyőzünk. Ellene mindig saját magunkat verjük meg, nyilván az 5-0 kivétel. Hétvégére akarok látni egy VV-Montoya,Puyol,Milito,Maxwell-Mascherano,Xavi,Thiago-Afellay,Messi,Jeffren kezdőt! Az egész évünk arra megy rá, hogy egyszerűen nincs cseréje senkinek.
Így van rohadt rövid a keret, szezon elején is ezt mondtam..és most kiderült h egy jó távollövő is hiányzik (bár Guardiola nem tudom engedné-e..)
Avatar
Tocy
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3677
Csatlakozott: 2008.03.01. 09:45:15

2011.04.21. 00:24:22

TT írta:Gratulálnék, de ehhez nem fogok. Focit szerettem volna látni, ez sem sikerült, csak néha-néha foltokban. Amúgy bánom, hogy nem ilyen nagy edzőnek születtem, mint Mourinho. Lenne egy taktikám, azt pumpolnám minden egyes csapatnál, ami mellesleg undorító és futballölő. Pfejj, hát ez kell a fővárosiaknak? Ennek még a reál szurkolók többsége sem örül, mert ez nem a madrid. Ez nem foci, de még definiálni sem tudom.
Viszont kupát nyertek vele, aminek valszeg azért csak-csak örülnek :)
Vito
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 5426
Csatlakozott: 2005.02.07. 10:36:32
Tartózkodási hely: Szeged city

2011.04.21. 00:24:04

Rivaldo11 írta:
torrestoni írta:Azért kár elhallgatni, hogy mélységesen gyengék voltunk egy kupadöntőhöz. Kijött az egész éves robot, hasztalan, folyamatos állandó kezdőcsapat használata, no meg a rövid kispad. Fizikálisan már képtelen voltunk felvenni a harcot, és azt gondolom, mentálisan sem. Nagyon sajnálom, böszmeség azt mondani, hogy a Spanyol Kupa nem volt fontos. És ha valamikor, akkor most már minden téren ott az előny a Madridnál. Egyedül a csapatjáték maradt, de az önmagában kevés, ha a többi fronton alulmaradunk.

Nincs könnyedség, nincs megfelelő mentalitás, nincs elég mélységű keret és bárhogyan is nézzük, motiváció sincs jelen pillanatban.
Ha ez igaz, akkor mi a véleményed a 2. félidőben látottakról? Még így is egyértelműen felülmúltuk őket.
Vagy akkor a madrid játékáról hogy vélekedsz? :D
a barca játékát hála Istennek, csak a barca játékához lehet mérni!
igazat adok toninak és nem csak a mai meccs alapján. hetek óta hiányzik az átütő erő a csapatból. a második félidei játék pedig látható, hogy mire volt elég.. egy 0-1re. ..ahogy a szombati meccsen sem mentünk sokra a dominanciával. sem egyénileg, sem csapat szinten nem működik jelenleg a barca, ami azért gáz, mert a címeket most osztják. szóval támadhatunk, meg lehet nálunk a labda, ha két meccs eddig x, 2.
a helyzeten pedig csak ront, h az általam legjobban utált csapat-edző kombó ellen nyomtunk két gyengébb meccset.
a bl-ben javítani KELL! hajrá!!
Avatar
TT
Capitá del Barça
Hozzászólások: 963
Csatlakozott: 2010.01.03. 15:09:29

2011.04.21. 00:22:49

Gratulálnék, de ehhez nem fogok. Focit szerettem volna látni, ez sem sikerült, csak néha-néha foltokban. Amúgy bánom, hogy nem ilyen nagy edzőnek születtem, mint Mourinho. Lenne egy taktikám, azt pumpolnám minden egyes csapatnál, ami mellesleg undorító és futballölő. Pfejj, hát ez kell a fővárosiaknak? Ennek még a reál szurkolók többsége sem örül, mert ez nem a madrid. Ez nem foci, de még definiálni sem tudom.
torrestoni
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1690
Csatlakozott: 2007.12.14. 01:52:23
Tartózkodási hely: somewhere over the rainbow
Kapcsolat:

2011.04.21. 00:21:49

Rivaldo11 írta:
torrestoni írta:...
Ha ez igaz, akkor mi a véleményed a 2. félidőben látottakról? Még így is egyértelműen felülmúltuk őket.
Vagy akkor a madrid játékáról hogy vélekedsz? :D

Az, hogy Mourinho és a Real Madrid mit játszott, ízlés kérdése, nem érdekel. Én mindig úgy állok hozzá: vagy győzünk saját erőnkből akárhogy, játékvezetéstől, ellenféltől függetlenül, vagy nem, s ekkor a hibákat nálunk keresem.

Egyébiránt, mi mégis mit játszottunk? Mert 80%-ban elképzelésünk sem volt. A mozgás hiánya, az ötlettelenség, a sétálgatás, a széljáték pedig katasztrófa 35 percet leszámítva 210-ből. És nem igazán érdekel a Madrid játéka, de azt tudom, kétszer is felülkerekedtek rajtunk úgy, hogy csak hajszálnyi hiányzott - és itt nem a helyzetekre gondolok csupán. Több kellett volna, de nem volt honnan meríteni. Ez foglalkoztat, a másik oldal nem igazán.

És azon kell jelenleg elgondolkodni, hogy ha bármelyik területen, ahol lemaradtunk, játékban, fizikálisan, mentálisan önmagunkhoz képest, csak egy kicsit jobbak vagyunk, akkor miről beszélhetnénk most. Ezt a kicsit keresgéltük, és keresgélhetjük tovább.

Egy kupadöntőn, a Real Madrid ellen, ez a csapat, ez ellen az ellenfél ellen... Ettől sokkal kevesebbet nem nyújthattunk volna.
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára torrestoni 2011.04.21. 00:22:57-kor.
"As I walk through the valley of the shadow of death, I have no fear because I am the meanest motherfucker in the whole valley" - Gen. George S. Patton
Avatar
Tocy
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3677
Csatlakozott: 2008.03.01. 09:45:15

2011.04.21. 00:21:00

Egyébként Mourinho taktikája elég gáznak tűnik, és egy Real Madridhoz az is. DE! Tavaly az Interrel, és most a Reallal is el tudta azt érni, hogy elvesszen a mentalitásunk, az a játékfelfogásunk, amivel mindenkit legyőzünk. Ellene mindig saját magunkat verjük meg, nyilván az 5-0 kivétel. Hétvégére akarok látni egy VV-Montoya,Puyol,Milito,Maxwell-Mascherano,Xavi,Thiago-Afellay,Messi,Jeffren kezdőt! Az egész évünk arra megy rá, hogy egyszerűen nincs cseréje senkinek.
Avatar
nagyjudit89
Jugador del Barça
Hozzászólások: 180
Csatlakozott: 2009.09.27. 16:42:45
Tartózkodási hely: Jászapáti

2011.04.21. 00:19:51

kennyke04 írta: 1 csatát elvesztettünk, de "háborút" még nem!
Na, totál egyetértek! Ez a legjobb felfogás most.
Nagy örömmel kezdtem bele a négyes klasszikus versbe öntésébe, de a döntetlen után is alig volt kedvem, most meg...
Puyol est le meilleur footballeur du monde. Une excellent défenseur et un grand capitaine. Il est le mur de Barcelone et il est la cœur de Barcelone. On est les champions!
Visca el Barca!!!!
Pavel
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1688
Csatlakozott: 2006.05.23. 20:57:21
Tartózkodási hely: Budapest

2011.04.21. 00:18:59

Csak egy klasszikust tudok idézni: Ezt elqrtuk, nem kicsit, nagyon.
A második félidőben el kellett volna dönteni a meccset. A hósszabításban sejtettem, hogy egyszer elmennek és lőnek egy gólt.
A támadószekciónk egy kalap k*k* volt. Egyedül Messi próbát valamit, de az nagyon kevés volt. Villa és Pedro nagyon gyengék voltak, hétvégén pad.
Jövőhéten nagyon nehéz lesz Madridban, de Pep összeszedi őket és győzni fogunk.
Kalap1988
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2638
Csatlakozott: 2007.12.11. 12:29:11
Tartózkodási hely: Magyarország,Pest megye

2011.04.21. 00:18:41

albicelesteX írta:Gratulálni illene,de mihez?Ehhez a kamu győzelemhez.Olyan idegbeteg vagyok.Nem hiszem el.Megyek aludni.Ne kételkedjetek egy percig se a BL-ben is ez lesz.Hol vagytok MADRIDISTÁK???Ezt a madridot szeretitek??
Az élőben nem szóltam hozzá, ahhoz, amit írtál válaszként, így meg teszem itt. Ezzel a hsz-el utolsó szóig egyetértek, ezt fogják csinálni, de ha mi csak olyanok leszünk, mint itt 45 perc után, akkor tovább kell jutnunk. Hozzászólva az élő közvetítések topikban írtakhoz: Nem gondolom, hogy látványos lenne a visszaesés, az idei naptári évben ( hangsúlyozom naptári) én is érzek valamekkora visszaesést, de amit a szezon első felében véghezvittünk, olyan futball nem volt még a Guardiola érában, 2008-09-ben sem. Azóta Villa esett vissza leginkább, jöttek a hátsó sérülések is, egyre többet kellett variálni és ez meglátszik. Villan kívül mást nem emelnék ki negatívan, mert csak ő volt az, akinek nem is volt szinte jó meccse február óta, de rövidebb visszaesések voltak másoknál is. Én úgy gondolom, hogy ez a pofon még jól is kijöhet és észhez téríti a srácokat. Sajnálom a kupát, de a két legfontosabb sorozatból egyet gyakorlatilag már megnyertünk ( a legfontosabbat), a másikban pedig vissza kell adni a reálnak ezt és egy sokkal harapósabb barcát várok a jövő hétre. ( első perctől) Persze lehet, hogy nem lesz igazam ,de ez a csapat eddig csak pozitív csalódást okozott nekem. A kisebb- nagyobb buktákat mindig a feltámadás követte.
Atlantis
Capitá del Barça
Hozzászólások: 891
Csatlakozott: 2008.08.29. 13:25:29
Tartózkodási hely: Budapest

2011.04.21. 00:18:02

Gratula a Madridnak hogy kihúzták a meccs végéig gól nélkül. A meccs után úgy érzem egyik csapat sem igazán érdemelte volna meg a győzelmet, de mivel kupadöntő volt ezért döntetlenre nem lehetett lehozni ezt is.... :(
Avatar
gezu1025
Barça C
Hozzászólások: 16
Csatlakozott: 2010.03.31. 19:50:05
Tartózkodási hely: Siófok

2011.04.21. 00:17:00

Gratulálok a Madridnak, teljesen megérdemelték, úgy játszottak, ahogy kellett, amire képesek ellenünk. Szervezettek voltak, és tisztességgel játszottak. (leszámítva 1-2 dolgot, de az volt mindkét oldalt). Szóval gratulálok, megérdemelték.


És ezt a velémenyém addig fenntartom, addig hangoztatom, amíg nem azt hallom a túloldalról, hogy most ők az istenek, "aláztak", világ urai, és stb. bunkó, pofátlan megnyilvánulásokat. Viselkedjenek szerényen, győzteshez méltóan. :!:


De még van 2 mecs :twisted:
Válasz küldése