Barça vs. Real - El Clásico

Foci a Barçán kívül
Avatar
d
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1627
Csatlakozott: 2009.05.13. 18:46:36

2011.04.18. 15:30:04

A pálya nagysága sincs centire megszabva és sok csapat él azzal, hogy változtatja az edző taktikai igényei szerint. Értsd: hangsúlyosabb szélsőjátéknál szélesebb pályát alakítanak ki. Egy keskenyebb pályán pedig könnyebb levédekezni a szélsőkkel operáló csapatokat.
Ha alkalmas a pálya a játékra (amit a játékvezetőnek kell megállapítania), akkor nem lehet egy szava senkinek sem.
Avatar
MessiFan
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7284
Csatlakozott: 2008.02.06. 16:17:19

2011.04.18. 15:20:38

Én észre se vettem a Barca játékán, hogy nagyobb a fű. Nem volt lassabb a labda de nem is kellett hisz Xavi inkább ívelgetett :lol:
Avatar
daffy
Madridista
Hozzászólások: 7213
Csatlakozott: 2010.01.31. 19:11:40

2011.04.18. 15:15:42

Fecooo írta:Cruyff igen frappánsan fogalmazott ismét ;)

„Mourinho a címekért hajt, nem a szép focira. Vagy szebben mondva, ő nem is futballszakértő, már ha a labdarúgás nevű sport alatt valami olyasmit értünk, ami látványos és szórakoztató...”

„A szombaton látott Madrid felért egy tisztelgéssel a Barcelona előtt. Hét védővel játszani a saját pályájukon.. Biztos nagyon féltek valamitől. Általában a Bernabéu nem tűri el az ilyen mentalitást az edzőktől.”
majdcsak megkapja a fehér zsebkendőket
Boixos
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 9655
Csatlakozott: 2004.11.21. 11:00:59
Tartózkodási hely: monaco di bavaria

2011.04.18. 15:12:45

a köv. tré meccse után meg majd fákkal fogja beültettettni a bernabeut.
kezelés kell neki, még mielőtt ön- és közveszélyessé válik nála ez a fóbia.
PUYOL-XAVI-INIESTA
Avatar
bali 15
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2544
Csatlakozott: 2008.06.05. 20:18:25

2011.04.18. 15:10:37

Csak sajnos a Mestallaban már nem ő mondja meg, hogy milyen magas legyen a fű. Tök jó, hogy semleges stadionban játszunk.
Sanama
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 8028
Csatlakozott: 2008.08.16. 11:49:04

2011.04.18. 15:05:38

Sergi írta:Elkezdték locsolni a Bernabeut Mourinho parancsára, hogy a következő meccsünkre megfelelő hatást érjenek el a gyepminőséggel. Valami hasonlót.

Csak nekem tűnk úgy h ezen a fotón Xavi és Pepe kéz a kézben szaladnak a falatozgatva piknikelő Casillas felé??? :P
Viccet félretéve,ilyen eszközöket is be lehet venni,mindenki döntse el maga,hogy ez mennyire sportszerű. Nem értem miért nem lehet ebben is egységes "méretet" csinálni,és akkor mindenhol akkora a fű és csókolom.
Avatar
Sergi
Jugador del Barça
Hozzászólások: 200
Csatlakozott: 2007.06.25. 14:41:53
Tartózkodási hely: Hotel California

2011.04.18. 14:52:59

Elkezdték locsolni a Bernabeut Mourinho parancsára, hogy a következő meccsünkre megfelelő hatást érjenek el a gyepminőséggel. Valami hasonlót.

Csak nekem tűnk úgy h ezen a fotón Xavi és Pepe kéz a kézben szaladnak a falatozgatva piknikelő Casillas felé??? :P
mes
Capitá del Barça
Hozzászólások: 831
Csatlakozott: 2010.06.21. 16:40:13
Tartózkodási hely: Marosvasarhely
Kapcsolat:

2011.04.18. 14:27:00

Nincs mit vitatni meg mindig ezt a meccset, 2 nap mulva itt a kovetkezo, szep lassan lehetne mar arra hangolodni.
Nekunk eleg volt az 1-1 is. Aki a kicsit nem becsuli...
Avatar
Fecooo
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7853
Csatlakozott: 2008.07.15. 18:30:53

2011.04.18. 14:23:16

Cruyff igen frappánsan fogalmazott ismét ;)

„Mourinho a címekért hajt, nem a szép focira. Vagy szebben mondva, ő nem is futballszakértő, már ha a labdarúgás nevű sport alatt valami olyasmit értünk, ami látványos és szórakoztató...”

„A szombaton látott Madrid felért egy tisztelgéssel a Barcelona előtt. Hét védővel játszani a saját pályájukon.. Biztos nagyon féltek valamitől. Általában a Bernabéu nem tűri el az ilyen mentalitást az edzőktől.”
Avatar
MessiFan
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7284
Csatlakozott: 2008.02.06. 16:17:19

2011.04.18. 13:39:02

Ha ez a rinyagép azt akarja, hogy 11 emberrel fejezzék be a meccset akkor mondja meg a játékosainak hogy ne henteskedjenek hanem játszanak szabályosan, becsülettel és ha nyernek, mindenki azt fogja mondani, hogy ez igen! Szép tiszta játékkal legyőzték x meccs után a Barcát!
Avatar
d
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1627
Csatlakozott: 2009.05.13. 18:46:36

2011.04.18. 13:38:45

Igen, hónapok óta egygólos győzelmeknél is mindig azt mondogatjuk, hogy mennyivel jobbak voltunk és sokszor igaz is. De ha meddő a fölény az mit sem ér. Benne volt a meccsben, hogy nyer a Real, Khedira helyzetét bármely támadó belőtte volna jó eséllyel például és akkor még csak döntetlenünk se lenne. Nem mintha sokat számítana, de mégis. Nem volt több helyzetünk, nem voltunk sokkal veszélyesebbek. Ezen a sörmeccsen ez elment, a kupában már többet várok. Elvileg mi vagyunk a világ legjobb csapata, sőt: a Barca történelem legjobbja. Akkor tessék hozni a formát és biztos győzelmeket felmutatni. Amúgy semmit nem ér az egész.
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára d 2011.04.18. 13:39:23-kor.
Avatar
barcami
Jugador del Barça
Hozzászólások: 237
Csatlakozott: 2008.07.25. 12:09:18

2011.04.18. 13:30:57

Még annyit, hogy aki még 1x megnézi a meccset, kicsit letisztulva, nem teszi X-re utólag sem ezt a meccset. Az eredmény hízelgő a Real-ra.
Muszáj ide néhány érvet mondani:
Ide lehet sorolini a meg nem adott 11-est Barca oldalon, és a szerintem nem 11-est a másik oldalon (eldobta magát, de egye fene, megadták).
Több helyen olvastam hogy Pepe micsoda nagyszerű munkát végzett, legtöbbször körbepasszolták a hentespult amúgy a barcasok; szerintem közveszélyes és nem focipályára való. Több komoly sérülést is okozhatott volna, illetve többször csak amiatt nem, mert lekésett.
A Real-nal feltünő volt S.Ramos szürkesége, gyakorlatilag semmit nem csinált, esetleg próbált védekezni (biztos meg lett neki mondva).
Kedhira igen kevés, lassú. Adebayor (nagy melléfogás) szintén.
Érdekes módon Ronaldo volt az, aki leginkább a csapatot előremozgatva próbált támadást építeni.
Láthatóan a Real-nál többen el is fáradtak a 2. félidőben.
Avatar
samy85
Capitá del Barça
Hozzászólások: 879
Csatlakozott: 2008.12.01. 18:07:58
Tartózkodási hely: Jurassic Park

2011.04.18. 11:07:32

Zozzy 5 írta:... Egyszerűen nem lehet elvárni a Barca ellenfeleitől, hogy labdabirtoklással, feltolt védelemmel álljanak elő...
1 Valenciának sikerült méghozzá a campban... vezettek a félidőben, és 56-44% volt a labdabirtoklás, az ő javukra... igaz a 2. félidőben vért izzadtunk, és forditottunk, de ott sokkal frissebb volt a csapat, és jobban is akart... pedig a Valencia tudjuk milyen anyagi helyzetben van... és nincsenek világhsztárjaik, de vannak kiváló játékosaik, és ami még fontoabb van CSAPATUK....
Kép
Nincs nappalom, de kárpótol ezeregy éjszaka!
"Foglalkoztat a jövőm, mivel hátralévő napjaimat ott szeretném eltölteni."
Zozzy 5
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 8569
Csatlakozott: 2006.11.04. 10:20:50
Tartózkodási hely: Debrecen

2011.04.18. 09:57:04

hölör írta: Egy dolog maradt ki a fejtegetésből. Az, hogy az egyik csapat 8 pontos hátrányban volt a másikhoz képest. Amennyiben igaz, az amit Jose kántál vagyis, hogy van esélyük a ligára, akkor nem bunkerfocit játszok, mert az, hogy nem egy vérvörös sz@r 0-0 lett csak annak köszönhető, hogy a Barcelona támad(gat)ott. Ellenkező esetben saját térfélen nézte volna a két banda a másikat, vagy passzolgatott volna egymással, mint volt egy német bajnokin valamikor nemrég. Innen nézve az eredmény a Reálnak kifejezetten rossz. Nem sikerült szépen (támadásokat vezetve) adott esetben meghalni, vagy akár sokat nyerni, hanem sikerült halvérűen életben maradni úgy, hogy esélyük sem maradt. Gratulálok.
én biztos vagyok benne, hogy a real is a győzelemre ment. az más kérdés, hogy a győzelem a barca ellen csak ilyen stílusban érhető el, mint amit szombaton is játszottak. eddig minden ellenfelünk így vert meg, akár egy kis csapat volt, mint pl. Hercules vagy egy nagy, az Arsenal vagy az Inter, akit speciel akkor épp Mourinho készített fel. Egyszerűen nem lehet elvárni a Barca ellenfeleitől, hogy labdabirtoklással, feltolt védelemmel álljanak elő. ahogy előttem is írták sehol nincs meg egy Iniesta vagy Xavi, akikbe 10 éven keresztül ezt a játékot nevelték és ilyen szinten elsajátították volna. ha kinyílik valaki ellenünk azzal egy megalázó verést kockáztat, amit most Mou nem tehetett meg. nem értem a madrid szapulását, megpróbálták az egyetlen lehetséges módon, éppenséggel helyzeteik is voltak, szóval akár nyerhettek is volna. sokkal inkább szégyenkezni való szerintem az, hogy mi meg eljutottunk oda, hogy egy classico-n 1-0 után leállunk gurigázni. nem érdekel, hogy hány pont előnyünk van, ez a meccs más..volt legalábbis eddig, mert ez a szombati talán az egyik leggyengébb volt, mint amit eddig láttam.
Leomessi14
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1715
Csatlakozott: 2009.03.04. 08:18:38

2011.04.18. 09:53:11

Kép
Lui1698:Ibra ugy kovetkezmenyei!

2011 Nyar:Dani Alves az Inter játékosa! A milánói klub 15+4 köbméter homokot és Alexandre Pato e-mail címét adja a braziért cserébe.
2012:az angolok valamivel több, mint 6 liter málnaszörpöt fizetnek az argentínért
Avatar
barcami
Jugador del Barça
Hozzászólások: 237
Csatlakozott: 2008.07.25. 12:09:18

2011.04.18. 09:51:36

Nagyon jó és érdekes meccs volt, sokat tanulhat belőle a Barca, a Real nem hiszem.
Tényleg az inter ellen játszott megint a Barcelona. Remélem jól számoltam: Real = 8 külföldi, 3 spanyol, Barcelona = 8 spanyol, 3 külföldi
a csapat tartalékolt és fárasztott, ezt is a labdatartással érték el, de ha már ott voltak, majdnem meg is nyerték a meccset.
Pedronak és Villanak javulnia kell, és nyáron várhatóan csatár (és védő) érkezik, lehet nem spanyol.
Avatar
hölör
Jugador del Barça
Hozzászólások: 180
Csatlakozott: 2004.10.08. 11:42:45
Tartózkodási hely: Váchartyán

2011.04.18. 09:35:50

daman írta:Ha megengeditek hozzaszolnek a tegnapi meccshez, mert bar ez egy Barca oldal, nem tudok elmenni szo nelkul nehany irdatlan hulyeseg mellett:
1) Eloszor is dontetlen lett a meccs, ennek oka pedig elegge egyertelmu: egyik csapat sem volt jobb, mint a masik. A Barca semmivel nem jatszott jobban vagy veszelyesebben ugy sem, hogy gyakorlatilag a fel meccset emberelonyben jatszotta, ha tetszik, ha nem.
Egy dolog maradt ki a fejtegetésből. Az, hogy az egyik csapat 8 pontos hátrányban volt a másikhoz képest. Amennyiben igaz, az amit Jose kántál vagyis, hogy van esélyük a ligára, akkor nem bunkerfocit játszok, mert az, hogy nem egy vérvörös sz@r 0-0 lett csak annak köszönhető, hogy a Barcelona támad(gat)ott. Ellenkező esetben saját térfélen nézte volna a két banda a másikat, vagy passzolgatott volna egymással, mint volt egy német bajnokin valamikor nemrég. Innen nézve az eredmény a Reálnak kifejezetten rossz. Nem sikerült szépen (támadásokat vezetve) adott esetben meghalni, vagy akár sokat nyerni, hanem sikerült halvérűen életben maradni úgy, hogy esélyük sem maradt. Gratulálok.
A meneküléssel az a baj, hogy az éned mindig veled marad.
Avatar
Barcaman14
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4373
Csatlakozott: 2008.04.15. 16:40:28
Tartózkodási hely: Debrecen

2011.04.18. 09:35:04

Rivaldo11 írta:Mourinho először 2005 tavaszán sértődött meg, amikor a Valdesba beleszálló Drogba pirosat kapott a Nou Campban. Arról hallgatott, hogy a visszavágón úgy mentek tovább, h. Terry fejesénél Carvalho lefogta Valdest, aki így tehetetlen volt...De ez nem is meglepő, nem merhette lefújni a bíró, tekintve, hogy az odavágó után a játékvezető-Frisk-halálos fenyegetéseket kapott, majd vissza is vonult...ezzel sem számolt el soha szerintem. De mindegy. 2006-ban Del Horno kis híján kirúgta Leot a stadionból, a piros jogtalan lett volna? Ugyan...( azt azért éredemes megnézni, Robbent előtte milyen csúnyán megfirkálta Leo :lol: ). Jött az Interes korszaka. Ez már alaposan ki lett tárgyalva ugye, a Motta piros jogos, mert sárga lappal még csak nem is üssön senki felé, ne csapkodjon hátra, mert a szándék is büntetendő. Első meccsen lesgól, meg egy meg nem adott tizi? Meg a visszavágón Bojan szabályos gólja? Ja, hogy volt ilyen is...??? Tavaly novemberben Ramos pirosa azt hiszem vitathatatlan, mint ahogyan Albiol kiállítása is jogos. Visszatekintve megállapítható, hogy mindegyik piros totál jogos volt. Ezek után két dolog lehet: 1. Nem ismeri a szabályokat a nyomorult ( és engem nem érdekel, hány trófeát nyert ez a veszíteni nem tudó majom) 2. Szándékosan nyomást akar helyezni a játékvezetőkre. Nagyjából ennyi a rinya lényege.
Ennél jobban nem lehet leírni a dolgokat! A vak is látja hoy folyton a nevetséges kifogásaival jön. Csak ez senkit nem érdekel pláne nem Barcelonában, sőt. Ezzel még jobban feltüzeli a csapatot.
Ajj de várom már a kupadöntőt! :twisted: Bár az sem lesz egy könnyű meccs, de remélem sikerül ismét egy nagyobb arányú győzelem, és hogy Mourinhonak is jó legyen, 11 ember ellen! :D
Kép
„Ez a Barça ezzel a generációval értékesebbé teszi a labdarúgást, egyedülállóbb rangot ad neki." Josep Guardiola-GRÁCIES PEP!

Fc Barcelona ***-Més Que un Club-***
Avatar
haszi
Jugador del Barça
Hozzászólások: 233
Csatlakozott: 2006.12.14. 14:24:30
Tartózkodási hely: Farkaslaka
Kapcsolat:

2011.04.18. 08:50:04

Boixos
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 9655
Csatlakozott: 2004.11.21. 11:00:59
Tartózkodási hely: monaco di bavaria

2011.04.18. 08:43:18

akkor ez alapján elmondható, h az edzőpápa eddig kizárólag akkor ért el eredményt a barca ellen, ha elcsalták nekik a meccset.
tényleg, innen nézve tök jogos az összeesküvés-elméleteinek folyamatos ugatása. :lol: :lol:
vmi kezelés lehet, h nem ártana.

Riva kolléga, ritkán nyomod, de akkor nagyon ott van! 8)
PUYOL-XAVI-INIESTA
Avatar
Rivaldo11
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 8005
Csatlakozott: 2006.08.22. 11:44:15
Tartózkodási hely: Budapest

2011.04.17. 22:59:30

Charlie írta:Special Five miért lepődik meg őszintén azon hogy a csapatai 10 emberrel nyomják mindig ellenünk? Mit vár ha 11ből 8 embert hentelésre állít be?
Mourinho először 2005 tavaszán sértődött meg, amikor a Valdesba beleszálló Drogba pirosat kapott a Nou Campban. Arról hallgatott, hogy a visszavágón úgy mentek tovább, h. Terry fejesénél Carvalho lefogta Valdest, aki így tehetetlen volt...De ez nem is meglepő, nem merhette lefújni a bíró, tekintve, hogy az odavágó után a játékvezető-Frisk-halálos fenyegetéseket kapott, majd vissza is vonult...ezzel sem számolt el soha szerintem. De mindegy. 2006-ban Del Horno kis híján kirúgta Leot a stadionból, a piros jogtalan lett volna? Ugyan...( azt azért éredemes megnézni, Robbent előtte milyen csúnyán megfirkálta Leo :lol: ). Jött az Interes korszaka. Ez már alaposan ki lett tárgyalva ugye, a Motta piros jogos, mert sárga lappal még csak nem is üssön senki felé, ne csapkodjon hátra, mert a szándék is büntetendő. Első meccsen lesgól, meg egy meg nem adott tizi? Meg a visszavágón Bojan szabályos gólja? Ja, hogy volt ilyen is...??? Tavaly novemberben Ramos pirosa azt hiszem vitathatatlan, mint ahogyan Albiol kiállítása is jogos. Visszatekintve megállapítható, hogy mindegyik piros totál jogos volt. Ezek után két dolog lehet: 1. Nem ismeri a szabályokat a nyomorult ( és engem nem érdekel, hány trófeát nyert ez a veszíteni nem tudó majom) 2. Szándékosan nyomást akar helyezni a játékvezetőkre. Nagyjából ennyi a rinya lényege.
Rivaldo-A Legnagyobb.
Avatar
daffy
Madridista
Hozzászólások: 7213
Csatlakozott: 2010.01.31. 19:11:40

2011.04.17. 22:48:22

Charlie írta: Elkezdték locsolni a Bernabeut Mourinho parancsára, hogy a következő meccsünkre megfelelő hatást érjenek el a gyepminőséggel. Valami hasonlót.
így van. kap a fű valami jóféle tápot és megnől. mivel a mi játékosaink magasabbak,így kilátszanak majd a fűből és fejjel megnyerik a meccset.
monyo69
Barça C
Hozzászólások: 24
Csatlakozott: 2010.12.06. 21:40:14
Tartózkodási hely: Sopron

2011.04.17. 22:47:26

Szerintem jó ez az 1:1, bár egy kicsit nyögve-nyelős volt. A helyzet az, hogy Mourinho azt játszatta a Reallal, mint tavaly az Interrel, 4-5 ember vonalban védekezett a 16-os vonalánál, előttük 7 méterrel még 3-4 ember szintén vonalban. Ezt majdnem lehetetlen átjátszani, de még átlőni sem lehet. Mou tudja, hogy lassan, sok passzal fejlődünk fel, van idejük hátul felvenni ezt a sündisznóállást, aztán kontrából majd lesz vmi. A helyzet az, hogy ez be is jöhet, sőt bejöhetett volna már tegnap is. De ez a fajta foci senkinek nem tetszik, csak a "szakma" zeng róla ódákat, hogy ez mekkora találmány. Biztos az, de ha ez a jövő, akkor nehéz lesz ezzel megtölteni a stadionokat. Na mindegy, ha bejön, Mou a király, de most még csak SPECIAL 5. Hogy a Real mindig 10 emberrel fejezi be a Barca ellen? Nem tudom, mit kellett volna csinálni tavaly Ramossal? Megsimogatni a fejét? Persze tudom, beszaratni a bírókat a köv. meccsre, ez a cél. Ezzel csak az a baj, hogy már uncsi és lassan nem veszik komolyan. Ki kellene találni vmi újat. Meg is van, nem nyírunk füvet. Hát ez minden ökörsége közül a legnagyobb. A legközelebbi classicot meg játszuk le a Királyi Palota udvarán, a szobrok között. Ha az sem jön be, mehetünk az erdőbe. Remélem, Valenciában nem haverja a fűnyíró ember, mert akkor ott térdig fog érni a gaz. Az a baj vele, hogy eszement jó edző, de már egy kicsit az agyára ment ennek a tudata. El kell Őket kalapálni szerdán is meg a BL-ben is, bár szerintem arra is lesz egy kifogás. Ettől függetlenül mind a két párharc 2 esélyes.
monyo69
Avatar
Charlie
Öreg Harcos
Hozzászólások: 6901
Csatlakozott: 2004.10.08. 11:13:39
Tartózkodási hely: East Side

2011.04.17. 22:38:17

Special Five miért lepődik meg őszintén azon hogy a csapatai 10 emberrel nyomják mindig ellenünk? Mit vár ha 11ből 8 embert hentelésre állít be? Komolyan nem értem a rinyálásást, arról miért nem beszél,hogy Albiol féle jogos volt aztán Casillast is kiszórhatta volna a bíró.Hála Istennek itt Spanyolországban nincs olyan edző aki válaszolna a piti rinyálására, Guardiola is tojik rá szerencsére. Angliában Wenger meg Ferguson folyamatosan ugrottak a beszólásaira, elérte a célját. Magát égeti csak per pillanat, saját játékosai se hiszik el amit mond szerintem, ők látják, hogy mi volt szabályos és mi nem.

Elkezdték locsolni a Bernabeut Mourinho parancsára, hogy a következő meccsünkre megfelelő hatást érjenek el a gyepminőséggel. Valami hasonlót.
+1 nyilatkozat:
Alves: "Penalty? I cleanly kick the ball and don't touch the player. Marcelo told me he had no choice than to throw himself."
C.
"A spanyol futball jelenlegi problémája az, hogy mindenki azt gondolja, hogy olyan játékosai vannak, mint a Barcának. A Barca játékosaiban olyan technikai tudás van, amely a világ egyetlen másik csapatában sincs. Ezért nem próbálkozhatsz úgy játszani, ahogy ők, ez lehetetlenség." - Fabio Capello
Válasz küldése