Barça vs. Real - El Clásico

Foci a Barçán kívül
LG
Az Év fórumozója 2016
Hozzászólások: 21305
Csatlakozott: 2004.12.17. 21:03:01

2011.03.04. 09:41:20

Lionel85 írta:Mess2009, azt aláírom, hogy fejlődik a csapat, de még mindig képes komoly hullámvölgyekre. Egy komoly csapat ellen hiába azok az érvek, amit felsoroltál, megtudja fogni a Realt. Gondolok itt megint a már ezerszer példának felhozott El Clásicóra és minden olyan meccsre, ahol egy jól szervezett ellenfél volt. Egy Málaga ellen túlzottan nagy következtetést nem szabad levonni, mert ez annyit ér, mint nekünk volt az almeríai 8-0. Szép-szép, a gólkülönbségen ugyan javít, de szakmailag túlzottan nagy következtetést nem lehet levonni.
Ezt én is így látom. Idén még a Real nem tudja az igazán komoly csapatokkal felvenni a versenyt. De ha megnézzük Mourinho az Interrel sem az első szezonjában alkotott nagyot, hanem a másodikban. Úgy gondolom, h erre meglehet a Reallal is az esélye, mert alapvetően jó úton indult el. Egy fiatal csapat, amely éhes a sikerre. Vannak olyan posztok, ahol hiányosságok vannak, ezt kéne nyáron megoldaniuk. Sztem egy jobbhátvédra és csatárra van szükségünk, utóbbi legyen klasszis, és akkor igazán jó csapatuk lehet. Kakát sztem el kéne adni, ő érte sztem még mindig jó pénzt lehet kapni pl. a Man. City-től, és az ő árát fel lehetne használni igazolásra.
Avatar
Lionel85
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7126
Csatlakozott: 2007.08.11. 10:38:38
Tartózkodási hely: Budapest, Pestszenterzsébet

2011.03.04. 09:29:42

Mess2009, azt aláírom, hogy fejlődik a csapat, de még mindig képes komoly hullámvölgyekre. Egy komoly csapat ellen hiába azok az érvek, amit felsoroltál, megtudja fogni a Realt. Gondolok itt megint a már ezerszer példának felhozott El Clásicóra és minden olyan meccsre, ahol egy jól szervezett ellenfél volt. Egy Málaga ellen túlzottan nagy következtetést nem szabad levonni, mert ez annyit ér, mint nekünk volt az almeríai 8-0. Szép-szép, a gólkülönbségen ugyan javít, de szakmailag túlzottan nagy következtetést nem lehet levonni.

A Málaga kiesőjelölt annak ellenére, hogy javítva lett a keret minősége a télen, én szorítottam is nekik, hogy ne essenek ki, de úgy látszik Pellegrini is emberből van és nem tud csodát tenni. A Realnál pedig igazi csapat nem lesz, amíg nem képesek alázattal megnyilvánulni a média előtt, csak jópár jó meccsre futja maximum.
Kép
Kép
Kép
Avatar
Barcaman14
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4373
Csatlakozott: 2008.04.15. 16:40:28
Tartózkodási hely: Debrecen

2011.03.04. 09:28:23

Nem néztem a meccset, de a 7-0 az 7-0! Nem kell magyarázni szép győzelem volt! Nagy lökést adhat ez a Realnak, de én még mindig nem venném biztosra a BL továbbjutást. A Lyon szerintem könnyen meglepheti őket, na de az még a jövő zenéje...

Az aranycipőért pedig óriási verseny lesz, amit szvsz az fogja eldönteni hogy ki akar görcsösen, midnenáron gólokat szerezni! Messinek biztosan nem ez lesz a legfontosabb, viszont ezzel együtt is szállítja a gólokat, köszönhetően a világklasszis kiszolgáló személyzetnek. :)
Kép
„Ez a Barça ezzel a generációval értékesebbé teszi a labdarúgást, egyedülállóbb rangot ad neki." Josep Guardiola-GRÁCIES PEP!

Fc Barcelona ***-Més Que un Club-***
mess2009
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4285
Csatlakozott: 2009.01.30. 11:58:28

2011.03.04. 09:19:21

figyelem a Madrid játékát(ellen-drukkeri pzicióból) és az tény hogy csiszolódik a csapat (sajnos) ez egész pontosan azt jelenti(nálam) hogy azt a baromi erős potenciált amit a játékosállománya jelent egyre inkább érvényesíti és ez párosul a démonizált edzöi potenciállal, ami valjuk be ha levakarjuk róla a média-ballasztot akkor is komoly tényező.
kifejezetten formát ölt a csapat stílusa is: a gyorsaság, a gólerősség és a stabilizálódó, előre(is)dolgozó védőmunka.
míg a Barcának a középpálya fontos terület addig a Madrid igyekszik kevés játékkal átjutni ezen a területen(átivelve, vagy innen gyorsan előre törve) és a kapu előtt kevés de gyors és kreatív - a kiemelkedő képességű játékosaira épített - húzással gólra váltani a sebességet. amit ebből különösen veszélyesnek tartok(ránk nézve) az a játékosállományuk különleges ereje, mert ilyen szituációkhoz bizony csak gyors,erős és képzett(jól cselező) állomány kell és nekik megvan. azt a (triviális)tényt persze ismerem, hogy az erényből könnyen lehet hátrány (pl.ha kiiktatódnak a kulcsfigurák) ezért is egyelőre a hullámzó teljesítmény és persze azért is mert ez a stílus is csak megfelelő közegben érvényesül!pl. a tegnapi meccsen, ahol egy lassú rossz felfogásban játszó védelmen úgy jártak át mint kés a vajon.
LG
Az Év fórumozója 2016
Hozzászólások: 21305
Csatlakozott: 2004.12.17. 21:03:01

2011.03.04. 09:09:55

hau30 írta:Nagyon örülök ennek a tegnapi Real meccsnek.Tipikus parasztvakító győzelem!!!Sok minden bejött nekik tegnap,így valszeg a közeljövőben lesz olyan meccsük,amikor semmi nem fog(Lyon?).Megfigyelte valaki CR gólörömeit?Még most is gratulálnak neki :lol: .Itt óriási problémák vannak a csapattagok között.
Ez meg olyan tipikus nehogy kicsit is elismerjük az ellenfelet hsz. De hát a Realba bele kell kötni mindig minden körélmények között.
Avatar
kudu
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1485
Csatlakozott: 2007.08.30. 16:49:36

2011.03.04. 09:03:25

hau30 írta:Sok minden bejött nekik tegnap,így valszeg a közeljövőben lesz olyan meccsük,amikor semmi nem fog(Lyon?).Megfigyelte valaki CR gólörömeit?Még most is gratulálnak neki :lol: .Itt óriási problémák vannak a csapattagok között.
Szerintem a "semmi nem fog bejönni" meccset letudták a Depor ellen, otthon megverik a Lyont.. A többivel egyetértek.
"Nem csak az a nagy sportoló, aki nyerni tud, hanem az is, aki egy pofon után fel tud állni!"
hau30
Capitá del Barça
Hozzászólások: 855
Csatlakozott: 2008.05.19. 19:31:35
Tartózkodási hely: Pécs

2011.03.04. 07:54:32

Nagyon örülök ennek a tegnapi Real meccsnek.Tipikus parasztvakító győzelem!!!Sok minden bejött nekik tegnap,így valszeg a közeljövőben lesz olyan meccsük,amikor semmi nem fog(Lyon?).Megfigyelte valaki CR gólörömeit?Még most is gratulálnak neki :lol: .Itt óriási problémák vannak a csapattagok között.
Avatar
daffy
Madridista
Hozzászólások: 7213
Csatlakozott: 2010.01.31. 19:11:40

2011.03.04. 00:11:08

haszi írta: Azért te se gondolod, komolyan, hogy összes meccsen kezdőben... Szívem szerint én is kezdetném, de ha akarunk a BL-ben valamit, nem jönne jól Özil/DM-et Canales miatt kizökkenteni a formából... Ha kiesünk akkor mehet a kezdőbe felőlem is.
jogos,viszont ha nem is végig,de 1-1 félidőt minden meccsen játszhat és ezt kaka,dm és özil kárára. 3 hetente 1 félidőnyi pihenőbe nem fog belehalni egyikük sem és így canales 45-50 perceket játszhatna hetente. sajnos ez csak nálam működik így,mourinhonál nem.
Avatar
haszi
Jugador del Barça
Hozzászólások: 233
Csatlakozott: 2006.12.14. 14:24:30
Tartózkodási hely: Farkaslaka
Kapcsolat:

2011.03.04. 00:07:21

daffy írta:
haszi írta:
Bob_Marley írta:Azért ez a 7es megsüvegelendő!
Persze nem a Malaga legkomolyabb riválisa a fővárosiaknak, de ez szép foci volt a Madridtól!
A végén csak azt sajnáltam, hogy Marcelo ollózása nem ment be :D Canales nagyon jól játszott+gólpasszt is adott, merem állítani, hogy sokkal jobban játszott, mint eddig Kaká 3 meccs alatt :roll: Hétvégén is játszhatna min. 30 percet... Kár, hogy az ő ziccere is kimaradt
az összes meccset neki adnám a bajnokságban és felállástól függően akár a bl-ben is,bár ott inkább
lass-xabi
dm-özil-cé kp a nyerő. a bajnokságban lehetne még 12 meccse. kár hogy josé nem így gondolkodik.
Azért te se gondolod, komolyan, hogy összes meccsen kezdőben... Szívem szerint én is kezdetném, de ha akarunk a BL-ben valamit, nem jönne jól Özil/DM-et Canales miatt kizökkenteni a formából... Ha kiesünk akkor mehet a kezdőbe felőlem is.
Avatar
daffy
Madridista
Hozzászólások: 7213
Csatlakozott: 2010.01.31. 19:11:40

2011.03.04. 00:04:57

haszi írta:
Bob_Marley írta:Azért ez a 7es megsüvegelendő!
Persze nem a Malaga legkomolyabb riválisa a fővárosiaknak, de ez szép foci volt a Madridtól!
A végén csak azt sajnáltam, hogy Marcelo ollózása nem ment be :D Canales nagyon jól játszott+gólpasszt is adott, merem állítani, hogy sokkal jobban játszott, mint eddig Kaká 3 meccs alatt :roll: Hétvégén is játszhatna min. 30 percet... Kár, hogy az ő ziccere is kimaradt
az összes meccset neki adnám a bajnokságban és felállástól függően akár a bl-ben is,bár ott inkább
lass-xabi
dm-özil-cé kp a nyerő. a bajnokságban lehetne még 12 meccse. kár hogy josé nem így gondolkodik.
Avatar
Mihu
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4094
Csatlakozott: 2005.02.12. 21:35:42
Tartózkodási hely: Nyíregyháza

2011.03.04. 00:03:07

Ronaldo úgy sérült le ahogy én....sehogy...
Avatar
haszi
Jugador del Barça
Hozzászólások: 233
Csatlakozott: 2006.12.14. 14:24:30
Tartózkodási hely: Farkaslaka
Kapcsolat:

2011.03.04. 00:00:43

Bob_Marley írta:Azért ez a 7es megsüvegelendő!
Persze nem a Malaga legkomolyabb riválisa a fővárosiaknak, de ez szép foci volt a Madridtól!
A végén csak azt sajnáltam, hogy Marcelo ollózása nem ment be :D Canales nagyon jól játszott+gólpasszt is adott, merem állítani, hogy sokkal jobban játszott, mint eddig Kaká 3 meccs alatt :roll: Hétvégén is játszhatna min. 30 percet... Kár, hogy az ő ziccere is kimaradt
Avatar
Bob_Marley
Presidente del Barça
Hozzászólások: 19633
Csatlakozott: 2010.02.06. 19:42:14

2011.03.03. 23:56:45

Azért ez a 7es megsüvegelendő!
Persze nem a Malaga legkomolyabb riválisa a fővárosiaknak, de ez szép foci volt a Madridtól!
Kép
Kép
Kép
Avatar
kristop
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2120
Csatlakozott: 2009.04.14. 14:25:05

2011.03.03. 23:55:18

csababarca írta: A Pichichit a marca adja a saját statisztikája alapján. De az aranycipő versenynél a liga statisztikája számít, nem egy madridi újságé.
Szóval a Pichichit vezeti, az aranycipőért vívott versenyben X-re állnak.
igazából csak a marcánál van az a plusz egy gól, de ez ugye nem véletlen. ahogy írod az aranycipőnél se, plusz semmilyen statisztikai oldalon nem tartják számon azt a gólját.
Avatar
csababarca
Az Év Fórumozója - 2021
Hozzászólások: 15501
Csatlakozott: 2005.10.03. 21:19:38
Tartózkodási hely: Dabas

2011.03.03. 23:46:38

LG írta:
csababarca írta:
Be is érte MEssit, marca szerint meg is előzte így eggyel
Vagyis megelőzte, mert ugye a gólkirályi cimért folyó harcban a Marca a mérvadó. Legalábbis ha jól tudom 2005-ben Etoo is úgy járt, h a Marca az egyik gólját vki másnak adta, és így maradt le Forlántól.

A Pichichit a marca adja a saját statisztikája alapján. De az aranycipő versenynél a liga statisztikája számít, nem egy madridi újságé.
Szóval a Pichichit vezeti, az aranycipőért vívott versenyben X-re állnak.
"Amikor nézzük Őt, akkor értsük meg ez egy sajátos játékos akit látunk, ez totálisan egyedi. Háromszor verte meg úgy Gvardiolt, hogy az magasabb, erősebb, gyorsabb, fiatalabb, energetikusabb. Ezt írd már le nekem számokkal. Ez mutatja azt, hogy micsoda valójában a futball."
LG
Az Év fórumozója 2016
Hozzászólások: 21305
Csatlakozott: 2004.12.17. 21:03:01

2011.03.03. 23:41:12

kristop írta:ronaldo beért messit :shock:
El is feledkeztem a Madrid meccsről, a te hsz-ed miatt néztem meg, h mi van. Durva! Lélektanilag ez a győzelem nagyon jót fog tenni a Realnak és Ronaldonak is. A Malaga meg ahhoz képest, h télen hány nagyobb nevű játékost vettek, nagyon harmatos. Gondoltam, h a már a csúcson túl levő játékosaik nem váltják meg a világot, de azért ennél sokkal többet vártam tőlük, és most ez nem erre a meccsre mondom, hanem általánosan.
csababarca írta:
Be is érte MEssit, marca szerint meg is előzte így eggyel
Vagyis megelőzte, mert ugye a gólkirályi cimért folyó harcban a Marca a mérvadó. Legalábbis ha jól tudom 2005-ben Etoo is úgy járt, h a Marca az egyik gólját vki másnak adta, és így maradt le Forlántól.
Avatar
csababarca
Az Év Fórumozója - 2021
Hozzászólások: 15501
Csatlakozott: 2005.10.03. 21:19:38
Tartózkodási hely: Dabas

2011.03.03. 23:37:42

Gurított egy mesterhármast, a real meg 7et.
De még van 10 perc, több is lehet ez.
Azért a Malagától nem ezt vártam. Egy 3-4 gólos real győzelmet vártam,de ilyet...ráadásul 3 rúgott ronaldo,egyik természetese tiziből.

Be is érte MEssit, marca szerint meg is előzte így eggyel.
"Amikor nézzük Őt, akkor értsük meg ez egy sajátos játékos akit látunk, ez totálisan egyedi. Háromszor verte meg úgy Gvardiolt, hogy az magasabb, erősebb, gyorsabb, fiatalabb, energetikusabb. Ezt írd már le nekem számokkal. Ez mutatja azt, hogy micsoda valójában a futball."
Avatar
daffy
Madridista
Hozzászólások: 7213
Csatlakozott: 2010.01.31. 19:11:40

2011.03.03. 23:37:07

kristop írta:ronaldo beért messit :shock:
lőtt 3at,sérült lett.
Avatar
kristop
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2120
Csatlakozott: 2009.04.14. 14:25:05

2011.03.03. 23:34:26

ronaldo beért messit :shock:
Kalap1988
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2638
Csatlakozott: 2007.12.11. 12:29:11
Tartózkodási hely: Magyarország,Pest megye

2011.03.03. 17:44:13

LG írta:Kalap! Az Alkesz és az Ork azok becenevek, úgyhogy sztem nagyon nem illenek ide. Az között meg nem igaz, h nem érzed a különbséget az között, h ha néha vkit erősebben kritizálok, és az között, h vki napi szinten, szinte az alkalomra várva gyaláz vkit. Most Rooney-nál ez egy kirívó eset volt nálam, de nem mondhatod, h napi szinten küldeném el a pitsába. Lehet, h szoktam Ogrézni, Orkozni, de sztem azért egyik sem olyan jelző, ami annyira a durva lenne. És azt nem lehet tagadni, h a világ egyik legcsúnyább emberéről van szó, szóval még hízelgőek is számára ezek a jelzők.

De ha attól érzik jobban magatokat, ha minden egyes JM nyilatkozat után, akármit is mond, jöttök a szokásos dumátokkal, akkor tegyétek ezt. De ha időt akartok spórolni, mentsétek le a hsz-eteket, és utána mindig csak be kell másolnotok az aktuális cikk linkje alá. :wink:
Ha némi különbséget érzek is, de nem olyan éleset. Engem például a vb alatt és után kifejezetten bántott egy-két esetben vitáink közben a hangnemed ( nem személyemben, hanem mint szurkoló, aki a spanyolokért szorított). Persze nem sértődtem meg és vitáztam normálisan, csak furcsa pont tőled ezeket a sorokat olvasni. Rám meg aztán nem mondhatod, hogy mindenre reagálok JM esetében :) Csak egyetértek általában Fecooékkal, de nem érzek késztetést leírni, mert felesleges. Attól még nem lesz más ember és mi sem. Abban talán egyetértek veled részben, hogy feleslegesnek tekintem, hogy minden nap leírják ( már amikor van nyilatkozata), de a tartalmával és a stílusával sem nagyon tudok vitatkozni. Mindenesetre ezen nem veszünk össze :wink:
Avatar
daffy
Madridista
Hozzászólások: 7213
Csatlakozott: 2010.01.31. 19:11:40

2011.03.03. 16:12:23

neobarca írta:Hali!

Olvastátok, hogy Ramos valszeg elhagyja a Realt? A Milan a Chelsea és a ManU is érdeklődik iránta...
ugye tudod,hogy casillas után ő lenne az utolsó,aki elmenne :D egyébként nem sírnék érte,ha csak a jobbhátvéd teljesítményét nézzük,de középről hiányozna. akár csak pepe,viszont ha ramos-pepe belső védőpárosunk lenne,akkor nem érezném magam biztonságban és egyáltalán nem a képességeik miatt...
ramos-pato cserében benne lennék. ez esetben távozna benzema és az árából jöhet egy jobbhátvéd. így 1 normális ember vesztése 2 normális megszerzését jelentené.
Avatar
neobarca
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2775
Csatlakozott: 2009.09.05. 15:16:59
Tartózkodási hely: Zuglowe

2011.03.03. 16:06:58

Hali!

Olvastátok, hogy Ramos valszeg elhagyja a Realt? A Milan a Chelsea és a ManU is érdeklődik iránta...
Avatar
daffy
Madridista
Hozzászólások: 7213
Csatlakozott: 2010.01.31. 19:11:40

2011.03.03. 15:48:24

Barcaman1993 írta:
Brian 20 írta:Egyre inkább azt érzem mostanában, hogy Zinade-t akarja a Madrid a kispadra. Szerintetek?
Sztem Zidane-ra gondoltál, de én nem hiszem, hogy őt akarnák. Ha Mou magától nem megy el, akkor nem hoznak senkit a helyére. Én ezt szinte biztosra veszem.
zizu szerintem még nincs kész az edzősködésre,de a jövőben szívesen látnám a kispadon,esetleg raúllal,gutival párban.
mourinhot nem fogják kirúgni,ezt 100%-ra veszem,hacsak nem lesz orbitális nézeteltérése perezzel.
Avatar
Barcaman1993
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3736
Csatlakozott: 2010.03.02. 14:41:07

2011.03.03. 15:45:50

Brian 20 írta:Egyre inkább azt érzem mostanában, hogy Zinade-t akarja a Madrid a kispadra. Szerintetek?
Sztem Zidane-ra gondoltál, de én nem hiszem, hogy őt akarnák. Ha Mou magától nem megy el, akkor nem hoznak senkit a helyére. Én ezt szinte biztosra veszem.
Rammalets-Foncho, Gensana, Grácia-Vergés, Garay- Kubala, Kocsis, Evaristo, Luiz Suárez, Czibor
Avatar
Bob_Marley
Presidente del Barça
Hozzászólások: 19633
Csatlakozott: 2010.02.06. 19:42:14

2011.03.03. 15:44:50

Követelem a Barca vs JM vs univerzum topikot :mrgreen:
Hogy tényleg legyen már más is a téma, ma könnyed Real győzelem várható, számomra nagy csalódás a Malaga!Hétévégn is pont írtam, a Racing sokkal jobban kihasználta, hogy „pénz állt” a csapathoz!Ez a kiégett régen jó focistákat igazolunk, nem jön be….Otthon egy esetleges madridi pontvesztés óriási meglepetés lenne, de jó meccs kialakulhat, mégha nincs is egy súlycsoportban a 2 csapat!
Kép
Kép
Kép
Válasz küldése