NB1 - Magyar Bajnokság

Foci a Barçán kívül
Avatar
LM10
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4726
Csatlakozott: 2008.12.26. 11:30:58
Tartózkodási hely: Gotham City

2010.06.02. 17:07:09

Kalap1988
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2638
Csatlakozott: 2007.12.11. 12:29:11
Tartózkodási hely: Magyarország,Pest megye

2010.06.02. 17:04:05

papek89 írta:Először is nem a csapatok létszámát kellene megnövelni. Ez egy lánc, és az eleje onnan kezdődik, hogy olyan törvényeket kellene hozni, hogy ha a huligánok csinálnak valamit a meccsen, ki kell tiltani őket. Nem a csapatokat büntetni. Rengeteg ember azért nem jár meccsekre, mert félnek kimenni ezektől a parasztoktól. Meg állandóan az anyázás a bírónak, meg a másik csapat játékosainak ( mondjuk ez nem is nagyon fog változni ). Persze, hogy nem megy ki az ember. Ebből jön le az, ha nem jönnek a nézők, akkor minek hajtsuk ki magunkat a pályán? Ebből jön a színvonal. Ha több ember járna, rá lennének kényszerülve, hogy jobban játszanak. Azért, ha megnézzük, a rangadókon általában telt ház volt ( pl Debrecenben ), volt legalább magyar viszonylathoz képest színvonal. Majd ebből jön le, hogy több pénz folyik be, lehet többet költeni a csapatra. Azután a magyar ligakupának is kellene valami rangot adni, mert nem veszik komolyan a csapatok. Több lenne a meccs, többet hajtanának, nőne az iram. ( Ja és azt kihagytam, hogy az ország gazdasági helyzetén javítani kellene, hogy több pénzt adjanak bele a fociba, vagy inkább úgy mondom, hogy jobb helyre kellene adni :) )
Ezzel jönne, hogy vándorolnak a nézők, jönne be a pénz, javulna a futball színvonala. Később már lehetne bővíteni a stadionokat, ha nem is hirtelen hatalmasra. Így alakulna ki egy normális futballkultúra. Az utánpótlás csapatokból meg a tehetségeket játszatni, és megbecsülni itthon, nem azonnal eladni külföldre, hogy padozzon, meg adják ide-oda kölcsönbe, és akkor lennének jó magyar játékosok is. Majd közben már lehetne növelni az NB 1 létszámát. Nagyobb lenne az érdeklődés, több meccs, ez hozná azt, hogy a több meccsel nőne a terhelés, majd az iram.
Hát úgy ennyit kellene szerintem csinálni kezdetnek. Hosszú folyamat, de jó lenne elkezdeni, és végre olyan csapatokat is látnánk, akik megélik a nemzetközi mezőnyben a tavaszt.
Vannak részigazságok abban, amit írsz,de ez ennél sokkal bonyolultabb, a meccsre kijáró emberek jegyáraiból nem sokat javulna a klubok gazdasági helyzete. Messze nem az a legnagyobb pénz. Persze ezeken mind változtatni kell, amit írsz,csak egyik sem manna önmagában, sőt együtt sem azok. Az összestől sem változik meg a magyar futball olyan drasztikusan.
Avatar
papek89
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 300
Csatlakozott: 2008.12.07. 01:15:47
Tartózkodási hely: Debrecen

2010.06.02. 17:00:11

Először is nem a csapatok létszámát kellene megnövelni. Ez egy lánc, és az eleje onnan kezdődik, hogy olyan törvényeket kellene hozni, hogy ha a huligánok csinálnak valamit a meccsen, ki kell tiltani őket. Nem a csapatokat büntetni. Rengeteg ember azért nem jár meccsekre, mert félnek kimenni ezektől a parasztoktól. Meg állandóan az anyázás a bírónak, meg a másik csapat játékosainak ( mondjuk ez nem is nagyon fog változni ). Persze, hogy nem megy ki az ember. Ebből jön le az, ha nem jönnek a nézők, akkor minek hajtsuk ki magunkat a pályán? Ebből jön a színvonal. Ha több ember járna, rá lennének kényszerülve, hogy jobban játszanak. Azért, ha megnézzük, a rangadókon általában telt ház volt ( pl Debrecenben ), volt legalább magyar viszonylathoz képest színvonal. Majd ebből jön le, hogy több pénz folyik be, lehet többet költeni a csapatra. Azután a magyar ligakupának is kellene valami rangot adni, mert nem veszik komolyan a csapatok. Több lenne a meccs, többet hajtanának, nőne az iram. ( Ja és azt kihagytam, hogy az ország gazdasági helyzetén javítani kellene, hogy több pénzt adjanak bele a fociba, vagy inkább úgy mondom, hogy jobb helyre kellene adni :) )
Ezzel jönne, hogy vándorolnak a nézők, jönne be a pénz, javulna a futball színvonala. Később már lehetne bővíteni a stadionokat, ha nem is hirtelen hatalmasra. Így alakulna ki egy normális futballkultúra. Az utánpótlás csapatokból meg a tehetségeket játszatni, és megbecsülni itthon, nem azonnal eladni külföldre, hogy padozzon, meg adják ide-oda kölcsönbe, és akkor lennének jó magyar játékosok is. Majd közben már lehetne növelni az NB 1 létszámát. Nagyobb lenne az érdeklődés, több meccs, ez hozná azt, hogy a több meccsel nőne a terhelés, majd az iram.
Hát úgy ennyit kellene szerintem csinálni kezdetnek. Hosszú folyamat, de jó lenne elkezdeni, és végre olyan csapatokat is látnánk, akik megélik a nemzetközi mezőnyben a tavaszt.
Avatar
kamaj
Capitá del Barça
Hozzászólások: 816
Csatlakozott: 2005.02.02. 19:57:22
Tartózkodási hely: Debrecen

2010.06.02. 16:43:06

Rinku írta:
Lehet megint félreértettük egymást, de én nem vettem támadásnak a gondolatmenetedet, csak meg szerettem volna jegyezni, hogy én majdnem minden Magyar csapatnak tudok szurkolni, nem teljes, de majdnem teljes szívvel.
Amit írtál azzal maximálisan egyetértek, és remélem, hogy valamikor majd minden egyes Magyar szurkoló így fog gondolkodni (főleg azok a bizonyos problémás csoportok).

Én reménykedek, és tudom azt, hogy lesz még jobb foci is itthon (no de mikor :D).
Blaugrana ha többet akarsz tudni a Barca múltjáról.
Fear of the Bear!!! MEMPHIS!!!!
Kép
Avatar
messideco
Presidente del Barça
Hozzászólások: 12235
Csatlakozott: 2008.07.08. 16:49:07

2010.05.31. 19:11:23

Szerintem nem lesz csak úgy 18 csapatos az Nb1. Ahhoz nem egy klubvezetőnek kéne mozgólódnia, hanem az Mlsz-nek.

Apropó, Mlsz: Kistelekit mikor váltják le?
"And my heart will leave you never."
Avatar
robertfcb
Capitá del Barça
Hozzászólások: 823
Csatlakozott: 2005.08.16. 22:03:26
Tartózkodási hely: 1 Messi Messi galaxisban

2010.05.31. 19:04:19

A magán véleményem mind2 fél részével megegyezik, de csak bizonyos szempontokat nézve. Támogatnám a 12 est, ha... nem 2 olyan csapat esett volna ki, amelyeknél az átlagnévőszám meghaladta más pályákon lévő csúcsnézőszámot. Nyíregyen pl egy rangadón 7-8 esetenként 9-10 ezer ember is van, Diósgyőrben nem különben. Ez lenne a lényeg, hogy kijárjanak az emberek a meccsekre. Ausztriában sincs jobb foci mégis teltházas meccsek vannak 10-15 ezer emberrel, szóval nem kell a minőséggel példálózni. Amúgy is aki jár meccsekre láthatja hogy nem olyan rossz, mint ahogy beállítják. Így a 18-as létszámot támogatom, mert a 2 feljutó csapatnál mint pl a Szolnok, jó ha 7-800 ember volt a meccseken, hiába vezetik a 2. osztályt, a nyugati csoportból a siófok van feljutó helyen ott sem tolongnak a nézők tudtommal. Majd meglátjuk mi lesz, erről nem mi döntünk.
Kép
EuroBarça Tour 2009

Proxima estáció: Sagrera
Visça el Pinchos muronos!
Sanama
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 8028
Csatlakozott: 2008.08.16. 11:49:04

2010.05.31. 18:57:16

fcbarca0827 írta:
robertfcb írta:18 csapatos lehet a Soproni Liga!
Inkább, 12 legyen.
Miért?

Azért abban van valami,hogy egy Szpari-DVTK, Szpari-DVSC , Szpari-FTC meccs több nézőt vonz,mint egy átlag meccs.
Avatar
fcbarca0827
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3238
Csatlakozott: 2007.08.30. 14:29:21
Tartózkodási hely: Sülysáp

2010.05.31. 18:55:09

robertfcb írta:18 csapatos lehet a Soproni Liga!
Inkább, 12 legyen.
KowalskymegaVega,Supernem,HollywoodUndead,Fish!
Hiperkarma,VadFruttik,EstiKornél,AWS
30Y,BagossyBrothersCompany,Useme,Elefánt
Avatar
robertfcb
Capitá del Barça
Hozzászólások: 823
Csatlakozott: 2005.08.16. 22:03:26
Tartózkodási hely: 1 Messi Messi galaxisban

2010.05.31. 18:52:21

18 csapatos lehet a Soproni Liga!
Megmenekülhet a Diósgyőr és a Nyíregyháza!

A Nyugat.hu információi szerint nem mindennapi előterjesztésről kell döntenie 2010. június 2-án az NB1-es Profi Biz ...tovább »ottsági ülésnek.
Egy birtokunkba jutott e-mail szerint Tarsoly Csaba, a Győr tulajdonosa arra kéri a tagokat, hogy emeljék fel az első osztályú bajnokság jelenlegi 16 fős létszámát 18-ra.

Indokaiban megemlíti, hogy idén két nagy múltú keleti csapat esett ki, a feljutásra esélyes együtteseket pedig nagyon várják a legjobbak között, de jóval kevesebb nézővel rendelkeznek, mint a búcsúzok.

Mielőtt részletesen indokolná kérését, megjegyzi, hogy májusban-júniusban véget érhet a magyar fociban a sokszor hétéves ínség.

Indokai között azt írja, hogy a DVSC kivételével eltűnhetnek a Kelet-magyarországi csapatok, pedig az országos átlagnál többen kíváncsiak a Nyíregyháza és Diósgyőr mérkőzéseire, így az emeléssel nemhogy csökkenne, hanem nő majd a találkozók látogatottsága.

Szerinte marketing szempontból sem lenne jó, ha nem emelnének, olyannyira, hogy ez hatással lehet a televíziós jogdíjakra is. Több lehetőséget kapnának a fiatal tehetségek.

A tervek szerint a 18 csapatból kettő kiesne, egy pedig osztályozót játszana. Így a 32 csapatos másodosztályból akár három együttes is feljuthatna.

Tarsolynak egyébként személyes indokai is voltak az előterjesztés kapcsán. Elmondja, hogy a Nyíregyháza tulajdonosával, Sziky Gyulával évek óta együtt dolgoznak az MHLL-ben. Megemlíti, hogy Tolnai Sándor klubvezetőt a Magyar labdarúgásért díjra jelölte.

Ebben az előterjesztésben az áll, hogy Sziky Gyula az Advertum Zrt. révén soha nem látott adósságtól szabadította meg a magyar focit. És neki köszönhető a DIGI TV behozatala a magyar sportba és ezáltal a megemelt közvetítési díjak elérése.

A Győr tulajdonosa azzal zárja levelét, hogy a 16-ról 18-ra emelés olyan nagyvonalú gesztus lenne, amelynek az egyetemes magyar labdarúgás lehet a nyertese.
Kép
EuroBarça Tour 2009

Proxima estáció: Sagrera
Visça el Pinchos muronos!
Avatar
Rinku
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2560
Csatlakozott: 2009.08.02. 14:28:48

2010.05.29. 15:17:26

Kamaj, lehet rosszul írtam le, félreértelmezhetően fogalmaztam, de nem, nem utálom a Debrecent és a Diósgyőrt sem és azért sem utálok valakit, mert onnan jön! Ilyenről nincs szó... Az oké, ha ők elkezdenek tirpákozni, mi elkezdünk hurkásozni, idegesítő tud lenni, de amúgy nem vernék meg vagy néznék le valakit, mert piros-kék sál helyett piros-fehér van rajta. Szerintem szégyellje magát az, aki emiatt a többi szurkolót lenézi vagy bántalmazza... Sz.rba sem nézem az ilyen embert. Attól, hogy valaki más sálat hord, akkor mi van? Magyar ő is! Összefogni kell a magyarságnak, nem széthúzni, mint ahogy arra számtalan példa volt a történelemben is... Bár azért azt tegyük hozzá, ha valami agyatlan gyökér elkezd tirpákozni vagy anyázni, kettéfejelem... Ilyenkor természetesen a cipőmet én is a képébe nyomom, de amúgy nem vagyok kötöszködős, agresszív ember.

A Magyar Bajnokságban nekem egyszerűen csak a Szpari az első. Nem az a lényeg, hogy nem bírok a Debrecennek szurkolni, hanem egyszerűen csak a Szpari az első. Ugyanúgy vagyok ezzel, mintha a Kecskemét, a Zalaegerszeg vagy a Győr lenne ott a BL-ben. Szurkolok nekik nagyon, remélem megmozdult a tavalyi évben valami (a Loki a BL-ben, U-20 világbajnoki bronzérem)! Szóval remélem eljut megnt odáig, csak Szparista vagyok, ezért mérsékeltebben örülök más csapat sikerének.

Remélem érthető volt a mondandóm és nem keltettem újabb kétségeket az emberekben! :)

Hajrá Magyarok! :)
Football, bloody hell. /SAF/
Avatar
kamaj
Capitá del Barça
Hozzászólások: 816
Csatlakozott: 2005.02.02. 19:57:22
Tartózkodási hely: Debrecen

2010.05.27. 18:13:37

Rinku hiszed vagy sem, de nekem semmi bajom az Általad említett két klubbal sőőőt...

Diósgyőr például azért, mert amikor tavaly megnyerte a Loki a bajnokságot Diósgyőrben, akkor szimpatikusan tapsoltak és azt üvöltötték:"Hajrá Vidék!!!"
Számomra ez sokat jelentett és nagyon sajnálom, hogy kiestek (bár lehet, hogy egyedül vagyok ezzel :) ).
Nekem a Nyíregyházával sincs semmi bajom (lehet ezzel is egyedül vagyok :D), ami a Loki-Szpari ill. Szpari-Loki meccseken zajlik a szurkolók között, annak semmi köze nincs a múlthoz. Olvastam egy cikket, ahol kifejtették, honnan származik ez az egész utálat; nem tudom ki tudja erre a választ?
Nos az egészet anno az újságírók gerjesztették, hogy legyen egy vidéki nagy rangadó is, ne csak a budapesti csapatok privilégiuma legyen ez :D.
Szóval az egész utálat egy nagy humbug szerintem! És szurkolok a Nyíregynek is, hogy minél hamarabb fent legyenek ;)! Hisz minél több jó Magyar csapatra van szükség!

Szóval Hajrá mindenkinek!!!
Blaugrana ha többet akarsz tudni a Barca múltjáról.
Fear of the Bear!!! MEMPHIS!!!!
Kép
Avatar
Rinku
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2560
Csatlakozott: 2009.08.02. 14:28:48

2010.05.26. 21:56:14

kamaj írta:Triplázott a Loki!!!!!

Hatalmas meccsen 3:2-re verte a végig jobban játszó Cívisvárosi csapat a Zalaegerszeg csapatát. Sajnos csak a 2. félidőt láttam, de az több mint szórakoztató volt. Sokan írták előttem, hogy a Magyar foci nézhetetlen, nos azoknak üzenem, hogy ha tudják nézzék meg ezt a meccset, mert szerintem semmivel sem volt ez a meccs rosszabb, mint amiket a tévékben lehet látni (pl. skót, belga, osztrák...).
Nem hiszem, hogy le lennénk annyira maradva, bár az igaz, hogy sajnos előfordulnak nagyon gyenge meccsek, de nem hiszem, hogy attól, hogy a két bajnokesélyes kikapott az utolsó fordulóban, azzal minősíteni lehetne a Magyar focit. Megvan ennek is a szépsége, és hála az égnek azért még mindig lehet jó játékot, és jó játékosokat is látni itt. Én szurkolok, hogy minél többször jusson ki minden Magyar csapat az európai kupák csoportszakaszába.

Hajrá Magyarok! ;)
Hajrá Loki!!!
Speciel megnéznélek mit szólnál ahhoz, ha a Spartacus jutna ki... :) Vagy a Diósgyőr... :)

Nekem alapvetően nincs bajom a Debrecennel, oda is megyek majd továbbtanulni, de nem tudok nekik valóban szurkolni. Azért bízom bennük, hát ha növelik a Magyar Liga hírnevét, de még sem tudok szurkolni nekik úgy, ahogy a Nyíregynek szurkolnék, ha ott lennének a siker kapujában. Lenne itt szurkolás, Nyíregyházán is, lenne nép újra, ha így játszana a csapat, ahogy a Loki is... Lenne egy értelmes szakvezető és lenne pénz is (a Loki marha nagyot akasztott a Bl-el)... Személy szerintt ott rúgtam volna p.csán hazáig ezt a sok Cornerben-Barbizonban ülő, gyökér külföldi taknyot, hogy arról koldulnának... A labdát se bírják levenni... Mondjuk nem mintha az itteni magyarok is valami nagyok lennének... Vagy én nem láttam játszani őket eddig, mert az idegenek elveszik a lehetőséget tőlük, nem tudom, de valami szánalom, amit tit ment idén... Modjuk tavaly is, mindegy...

3-4 minőségi, drága játékost kellene idehozni, a többi ifista tehetséges srácok. Jó a Nyírsuli, csak kóklerek dolgoznak Nyíregyházán... Lenne itt egy laza 6-7 hely is kisujjból, ha törődnének az utánpótlással... Azért ne feledjük, hogy Rudolf és Dzsudzsák honnan került elő! Csak elherdálják az egész fiatal csapatot, sz.r szakvezetők vannak és harácsolják a tehetségeket a többi városba, ahol elég jól járnak... Személy szerint itt telt be a pohár, bár én lennék a Nyíregyáhza edzője, felvinném a csapatot és állandó tagságot tudnék kiharcolni... Értek annyira a focihoz, mint az a majom Szentes!

Reménykedek az ígéretes folytatásban és a minél hamarabbi feljutásban!

Hajrá Szpari, Hajrá Nyíregyháza! :wink:
Hajrá Debrecen... (Csak a BL-ben) :wink: :D
Football, bloody hell. /SAF/
Avatar
kamaj
Capitá del Barça
Hozzászólások: 816
Csatlakozott: 2005.02.02. 19:57:22
Tartózkodási hely: Debrecen

2010.05.26. 21:37:30

Triplázott a Loki!!!!!

Hatalmas meccsen 3:2-re verte a végig jobban játszó Cívisvárosi csapat a Zalaegerszeg csapatát. Sajnos csak a 2. félidőt láttam, de az több mint szórakoztató volt. Sokan írták előttem, hogy a Magyar foci nézhetetlen, nos azoknak üzenem, hogy ha tudják nézzék meg ezt a meccset, mert szerintem semmivel sem volt ez a meccs rosszabb, mint amiket a tévékben lehet látni (pl. skót, belga, osztrák...).
Nem hiszem, hogy le lennénk annyira maradva, bár az igaz, hogy sajnos előfordulnak nagyon gyenge meccsek, de nem hiszem, hogy attól, hogy a két bajnokesélyes kikapott az utolsó fordulóban, azzal minősíteni lehetne a Magyar focit. Megvan ennek is a szépsége, és hála az égnek azért még mindig lehet jó játékot, és jó játékosokat is látni itt. Én szurkolok, hogy minél többször jusson ki minden Magyar csapat az európai kupák csoportszakaszába.

Hajrá Magyarok! ;)
Hajrá Loki!!!
Blaugrana ha többet akarsz tudni a Barca múltjáról.
Fear of the Bear!!! MEMPHIS!!!!
Kép
Avatar
FtcSikiHun
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2740
Csatlakozott: 2009.12.17. 21:59:21
Tartózkodási hely: Északon, délen, keleten, nyugaton

2010.05.24. 12:36:21

Kiemelt lesz a Loki a BL-ben

Annak köszönhetően, hogy a DVSC-TEVA nyerte a magyar bajnokságot, az NB I aranyérmese kiemeltként vívhatja meg a Bajnokok Ligája selejtezőjének első párharcát. Ha a Vidi ért volna oda az első helyre, a fehérváriaknak jóval nehezebb dolguk lett volna az első kanyarban. Így a finn HJK Helsinki szomorkodhat...

A következő ellenfeleket kaphatja a Debrecen:
HJK Helsinki (finn), Levadia (észt), Metalurgs Liepajas (lett), FH (izlandi), Zeljeznicsar (bosnyák), Olimpi Rusztavi (grúz), Pjunyik Jereván (örmény), Koper (szlovén), Inter Baku (azeri), Renova (macedón), Dinamo Tirana (albán), HB Tórshavn (feröeri), TNS (walesi), Linfield (északír), Jeunesse d’Esch (luxemburgi) + a két előselejtező győztese

Mindegyik csapat verhető.
Elég fontos lenne, most is bejutni a Lokinak a főtáblára.
Nehezebb dolguk lesz az egyszer biztos, de stabil helyet kell csinálni a magyar csapatoknak a BL főtábláján :wink:
Kép
'élvezd, hogy minden rosszban van valami'
'...törekedj azzá lenni,ami lehetnél!'
socio66

2010.05.24. 12:07:34

Katalán88 írta:egyébként TV-ből nézve hangosabbak voltunk, mint a KTE-sek?
A meccs végén például elég érthető volt a 'k.rva gyenge' skandálás,meg még pár ilyen irodalmian megfogalmazott mondat,amit a kommentátor megpróbált virágnyelven közvetíteni. :)
Avatar
LM10
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4726
Csatlakozott: 2008.12.26. 11:30:58
Tartózkodási hely: Gotham City

2010.05.24. 12:02:40

messideco írta:Szerintem mégegyszer azt a bravúrt nem tudja végrehajtani a Loki. Meg ugye kevés a valószínüsége annak, hogy pont a Barca jöjjön ide... :wink:
12,5% ha bejutunk a csoportkörbe :lol:
Avatar
messideco
Presidente del Barça
Hozzászólások: 12235
Csatlakozott: 2008.07.08. 16:49:07

2010.05.24. 12:01:32

Szerintem mégegyszer azt a bravúrt nem tudja végrehajtani a Loki. Meg ugye kevés a valószínüsége annak, hogy pont a Barca jöjjön ide... :wink:
"And my heart will leave you never."
Avatar
LM10
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4726
Csatlakozott: 2008.12.26. 11:30:58
Tartózkodási hely: Gotham City

2010.05.24. 11:58:44

Én Újpest szimpatizáns vagyok az NB1-ben mióta Mészöly volt az edző 2004-ben(most megint visszajöttek a lila-fehér érzések :D )de a bajnoki címért folyó harcban a DVSC-nek szurkoltam. Ők megint bejuthatnak a BL-be, amit a Vidiről nem mondtam volna el. Remélem megint összejön a bravúr és ott leszünk a csoportban(de szép lenne ha a Barca Magyarországra jönne :oops: :) )
Avatar
Katalán88
Capitá del Barça
Hozzászólások: 977
Csatlakozott: 2008.11.18. 19:01:12
Tartózkodási hely: Hajdúnánás

2010.05.24. 11:48:41

Én tegnap jöttem haza Kecskemétről, de eléggé felemás érzésekkel. Azt hittem simán hozzuk, de eléggé elcsesztük, de legalább a Bajnok cím meg van! :)
Úgy érzem a szurkolókon semmi nem múlt, egyébként TV-ből nézve hangosabbak voltunk, mint a KTE-sek?
Azért gratulálok a vidinek is! Elég sokan velük voltak többek között a média ami érdekes módon eléggé felnagyítota ezt a bundabotrányt ráadásul a szezon végére! :roll:
Kép
Avatar
Bányász
Rendfenntartó - moderátor
Hozzászólások: 3345
Csatlakozott: 2007.12.07. 21:34:15
Tartózkodási hely: Neverland

2010.05.24. 10:23:45

kabekabe írta:A színvonal szánalmas és a Nemzeti Sport még így is mindig hozza címplapon(tehát megveszik...). Pár év múlva a Vidi lesz a legjobb magyar csapat, a Puskás Akadémiában van pénz(most majd főleg, de nem akarok itt politizálni), és azt mondta egy ismerősöm, aki focizik, hogy jó módszerekkel tanítanak focizni ráadásul.
Hát én nem akarom megkérdőjelezni a módszerük helyességét mert hát ki vagyok én de... :)

Azt aláírom,h a körülmények f*szák,tényleg nagyon pazar a gyakorló pálya meg minden.De számomra az pl elég elkeserítő,h ha valaki nem fejlődik az elvárt ütemben azt elküldik.

Eleve nem fejlődnek egyformán az emberek.Lehetséges,h 13 évesen mondjuk le van valaki maradva egy kicsivel az elvárt szinttől de 15 éves korára meg már bőven vezet mindenki előtt.Ez az egyik.A másik meg,h nekem igazából sose tetszett az,h az ember sorsa egy tesztpályán dől el...de igazából ez tényleg mindegy.

Amúgy sztem ezen kívül a módszereik ugyan azok mint más magyar csapatoknál elvégre ugyan azt a sulit végzi el az összes edző.A gyerekek nem ott lesznek tehetségesek...annyival vannak más csapatok előtt,h elszipkázzák a tehetségeiket(mint ahogy tette/teszi azt az MTK is pl).Úgy pedig azért nem nehéz "nagynak" lenni.
Kép
"Akinek rózsaszín a világ az hazug,aki mindent imád nem látta még úgy a tengert ha zúg..."

"A szívem a Barçában van, és egy nap ismét magamra öltöm majd ezt a mezt." Yaya Toure
Avatar
Barcaman14
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4373
Csatlakozott: 2008.04.15. 16:40:28
Tartózkodási hely: Debrecen

2010.05.24. 10:13:24

Fecooo írta:elnézést mindenkitől, de csak sztem szánalmas, ahogy vége lett a bajnokságnak? mindkét bajnokesélyes kikapott, a Loki 8 vereséggel is bajnok tudott lenni, miközben 3 csapat is kevesebbszer kapott ki... :roll:
Sajnos egyet kell hogy értsek, én mint Loki "rajongó"! :roll: A tegnapi trágya játék után azért elég nehéz volt ünnepi hangulatba kerülni. Annyi lett volna a dolgunk hogy Kecskeméten nyerjünk, semmi más. Erre egy épp támadást alig bírtunk végig vinni. És ez sajnos jellemző volt az idén több meccsünkre is. Az meg nagy szerencsénk, hogy eközben a többi csapat is botladozott elég rendesen. Meg mondom őszintén hogy szerintem ez a Herczeg egy.... nem ide való edző! :) :? Van alatta egy csapat, ami kimegy a pályára és megpróbál nyerni, ahogy tud. Semmi stílusa nincs az egész csapatnak!

Na de azért a bajnokság megvan és ennek örülni kell! Irány a BL ismét :!:
Kép
„Ez a Barça ezzel a generációval értékesebbé teszi a labdarúgást, egyedülállóbb rangot ad neki." Josep Guardiola-GRÁCIES PEP!

Fc Barcelona ***-Més Que un Club-***
kabekabe
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1117
Csatlakozott: 2008.07.19. 21:40:31

2010.05.23. 20:42:19

A színvonal szánalmas és a Nemzeti Sport még így is mindig hozza címplapon(tehát megveszik...). Pár év múlva a Vidi lesz a legjobb magyar csapat, a Puskás Akadémiában van pénz(most majd főleg, de nem akarok itt politizálni), és azt mondta egy ismerősöm, aki focizik, hogy jó módszerekkel tanítanak focizni ráadásul.
Avatar
lopakodo
Capitá del Barça
Hozzászólások: 650
Csatlakozott: 2008.06.16. 15:07:57
Tartózkodási hely: inkább vegyük meg Fabregast,ha kell 45ért

2010.05.23. 20:40:28

SZép volt ETO
víscaelbarca!forever
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 252
Csatlakozott: 2010.05.23. 19:58:07
Tartózkodási hely: Kecskemét
Kapcsolat:

2010.05.23. 20:39:06

Rivaldo11 írta:Szerintem nem csak a befejezés, hanem az egész NBI szánalmas. három-négy csapaton kívül senkinek nincs semmi stílusa, az eredményeket javarészt az dönti el, hogyan pattog aznap a labda. Nevenincs légiósok egész hada mindenhol, leszerepelt, kiégett, semmi újat mutatni nem tudó edzők irányításával. Szörnyű az egész, még akkor is, ha ezúttal legalább igazi párharc volt az aranyért.
igazad van rivaldo11 ! a magyar 1 osztály kb ennyit ér szánalmas amit az utolsó fordulóba történt az egész bajnokság egy nagy szanalom.hu főleg a légiósok azokról ne is beszéljünk vísca el barca ! mert sok jó csapat van de legjobb csak egy !
aki a legnagyobb barca fan
Avatar
Colos
Capitá del Barça
Hozzászólások: 729
Csatlakozott: 2005.09.28. 14:12:43
Tartózkodási hely: Pécs
Kapcsolat:

2010.05.23. 20:34:46

A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Colos 2010.05.23. 20:40:49-kor.
Kép
Válasz küldése