Magyar Válogatott

Foci a Barçán kívül

Szerinted a selejtezősorozatban Magyarország:

Megnyeri a csoportját
13
72%
Második helyen Szerbia mögött végez
4
22%
Csak a harmadik hely jön össze
1
6%
Teljes csalódás lesz.
0
0 szavazat
 
Szavazatok száma: 18
LG
Az Év fórumozója 2016
Hozzászólások: 21271
Csatlakozott: 2004.12.17. 21:03:01

2009.12.26. 10:27:34

Már be volt linkelve a Puskás topicba. Hatalmas gól, nem néztem volna ki Sándorból, h ilyeneket is tud.
antiimperialista
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3356
Csatlakozott: 2004.11.24. 10:28:44
Tartózkodási hely: Nyíregyháza

2009.12.26. 02:04:56

19
bowlinggolyo
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1984
Csatlakozott: 2006.05.10. 11:15:00

2009.12.22. 14:42:02

madmushroom írta:Egy újságíró ismerősöm most hívott, állítólag kisteleki lemondott ebben a pillanatban. megerősített hír még nincs, reméljük mihamarabb lesz :)

vége a sajtótájékoztatónak, a hír megerősített.

Van isten, kevés szebb karácsonyi ajándékot kaphatott volna a magyar labdarúgás :)
Az nso is megerősítette a híred:
http://www.nemzetisport.hu/magyar_valog ... e-2011148/

Ez egy gyönyörű karácsonyi ajándék már nagyon vártam h lemondjon ez a szerencsétlen a magyar focinak csak ártó elnök.
Visca el Barca!!!
GO Colts GO!!!
Avatar
madmushroom
Capitá del Barça
Hozzászólások: 938
Csatlakozott: 2009.01.19. 21:33:13
Tartózkodási hely: Faulensee, Switzerland

2009.12.22. 14:22:52

Egy újságíró ismerősöm most hívott, állítólag kisteleki lemondott ebben a pillanatban. megerősített hír még nincs, reméljük mihamarabb lesz :)

vége a sajtótájékoztatónak, a hír megerősített.

Van isten, kevés szebb karácsonyi ajándékot kaphatott volna a magyar labdarúgás :)
Twitter: https://twitter.com/KJuraszik" target="_blank
Blog: http://laguardia.blog.hu" target="_blank
Facebook: https://www.facebook.com/laguardiablog/" target="_blank
Avatar
barca28
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 441
Csatlakozott: 2009.10.26. 14:07:35
Tartózkodási hely: lelátó tetején -.-

2009.12.15. 21:12:11

A németek ellen meccselhet a Koeman-csapat

Theo Zwanziger, a Német Labdarúgó Szövetség (DFB) elnöke bejelentette, hogy májusban a magyar válogatott ellen léphet pályára a Nationalelf.

Az EFE spanyol hírügynökség Zwanzigerre hivatkozva úgy tudja, a találkozót a magyarországi cigányság iránti szolidaritás jegyében rendeznék meg, ezért a meccsre meghívnák a romák ellen idén elkövetett sorozatgyilkosság hét áldozatának családját.

Remélem összejön.Ott a helyem.
Kép
Schweinsteigert a Barcábaaa!!!
R.I.P. Ocskay Gábor.
:!: :!: :!: Bajnokság/BL/CDR/E.Supercupa/S.Supercupa/Klub-VB :!: :!: :!:
Avatar
Barcaforever
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3973
Csatlakozott: 2004.10.13. 19:17:18
Tartózkodási hely: Barcelona/Budapest

2009.12.01. 17:42:46

Fecooo írta:http://www.nemzetisport.hu/nso_hirek/u2 ... s-t-200722


ez NAGYON-NAGYON JÓ hír számunkra!

remélem a srácok majd élnek a lehetőséggel és csoportelsőként fognak kijutni az u21-es EB-re!
(mondjuk ezek után nem lesz könnyű dolgunk a bosnyákok otthonában...)
HAJRÁ MAGYAROK!
Várhidi már korábban pedzegette, h felettéb furcsa volt a válogatott 8-0ás zakója Szerbia ellen, ahol néhány játékos szemmel láthatóan se törte meg magát annak érdekében, hogy gólt rúgjanak, vagy akár ne kapjanak.(Emberhátrányban 6 kapott gól....)Feltünően sokan fogadtak a nagy arányú szerb sikerre. :oops:

http://www.nb1.hu/popupindex.php?itemid=86319
http://www.nb1.hu/popupindex.php?itemid=80966

Erre most ez is.Hát tényleg elmennek a büdös k...a anyukba. :x
=D>

Mondjuk, nagy volt a szorzó az olaszok ellen, szóval most megérthetjük őket...
Kép
Avatar
Fecooo
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7853
Csatlakozott: 2008.07.15. 18:30:53

2009.11.18. 18:06:18

http://www.nemzetisport.hu/nso_hirek/u2 ... -t-2007226


ez NAGYON-NAGYON JÓ hír számunkra!

remélem a srácok majd élnek a lehetőséggel és csoportelsőként fognak kijutni az u21-es EB-re!
(mondjuk ezek után nem lesz könnyű dolgunk a bosnyákok otthonában...)
HAJRÁ MAGYAROK!
Avatar
geridoss
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2786
Csatlakozott: 2008.11.30. 23:00:46
Tartózkodási hely: Eger

2009.11.16. 11:20:01

Jó, ezen most ne kapjunk össze :P
Összegezve: Te elégedett vagy a csapat selejtezőbeli helyezésével, és a motivációval, én viszont nem :) Ízlések, és pofonok!

A hsz-eid alapján a mutatott játék neked sem fekszik. Az igazsághoz hozzátartozik, hogy igazi foci nélkül is lehet jó eredményeket elérni (lásd: tavaly a RM,)...

Ja, és ne érts félre, teljes szívemből szorítok minden meccsen a magyar csapatnak!
"Látta a Real Madrid Villareal elleni 6-2-es győzelmét?" " Nem láttam, viszont emlékszek egy 6-2-re a Bernabeuból..." /Joan Laporta/

Visca el Barca!
Mikaos
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2613
Csatlakozott: 2008.11.17. 13:11:47

2009.11.16. 11:01:03

geridoss írta:Ha mentálisan jobban össze lenne rakva a csapat, akkor a svédektől simán szerezhettünk volna minimum 2 pontot.
Ha nem állunk be CSATÁR NÉLKÜL védekezni Portugália ellen, akkor ott is esély lett volna a pont szerzésre. De ki hallott már olyat, hogy csatár nélkül játszik egy válogatott VB-selejtezőn? Amikor támadni kell, gólt-pontot kell szerezni. Nekem ezzel van a legnagyobb bajom!
Egy-egy döntést ki lehet pécézni, és én sem értettem egyet ezzel, hogy gyakorlatilag csatár nélkül álltunk ki Portugália ellen. De hibákat minden edzőnél lehet találni. Az összképet nézve (vagyis: hogy milyenek voltak a lehetőségeink ebben a csoportban) a lehető legjobb eredmény született.
Apropó motiváció: VÉGRE nem buktunk el ilyen csapatok ellen, mint Albánia és Málta. Ebben pedig óriási szerep lehetett a szerintetek hiányolt motivációban. Az utóbbi 24 évben mindig rendre vagy X-eltünk, vagy kikaptunk egy ilyen utolsóként jegyzett csapattól, ez volt talán az első alkalom, hogy végre sikerült őket megverni, és begyűjteni a 6-6 pontot. Ez már eredmény.

Hogy megint érzékeltessem a különbséget a védekezőbb és támadóbb felfogás kapcsán (leszámítva ezt a furcsa "portugálos" döntését Koemannak). Mint Barca-drukkerek, nagyon jól tudjuk, hogy mi történik azokkal a kis csapatokkal, akik felvállalják ellenünk a támadófocit...hát minimum 5gólt kapnak, ugye? Nos, a portugál csapat szintén egy nagyon pontosan passzoló gárda (akár a Barca), míg a magyarok elég gyatrán passzolnak - el lehet képzelni egy nyílt sisakos küzdelmet. Ha védekezésből és kontrákból nem tudunk összehozni pontos passzokat (legalább 3-at sem...), akkor miből gondoljuk, hogy támadnunk kéne?
Ez pont ugyanaz, mintha egy 2 éves gyerektől azt kérnéd, hogy számoljon el 25-ig, de hogyha még 3-ig sem tud, akkor hogy lesz abból 25?
Avatar
geridoss
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2786
Csatlakozott: 2008.11.30. 23:00:46
Tartózkodási hely: Eger

2009.11.16. 10:45:25

Mikaos írta:Koeman irányításával a legjobb eredményét érte el Magyarország a VB-selejtezőkön 24 év alatt. Sose voltam 5-ös matekból, meg fizikából pláne nem, de azért ezt az eredményt biztos nem említeném egy lapon a "süllyedés" kifejezéssel. (Vagy ha ezt annak nevezzük...)
Nem az eredményről beszélek, hanem a mutatott játékról. Na az az, ami katasztrofális. És igen, a motiváció az egy nagyon fontos dolog. **

** szerk:
Jó, hogy az utóbbi 20 év legjobb eredménye ez a 4. hely. Nézzük sorba: Albánia-6 pont
Málta-6 pont
Portugália-0 pont
Svédország-0pont
Dánia-4pont (ezt aláírom, ez remek!)

Az első kettő az ugye alap. Ha mentálisan jobban össze lenne rakva a csapat, akkor a svédektől simán szerezhettünk volna minimum 2 pontot.
Ha nem állunk be CSATÁR NÉLKÜL védekezni Portugália ellen, akkor ott is esély lett volna a pont szerzésre. De ki hallott már olyat, hogy csatár nélkül játszik egy válogatott VB-selejtezőn? Amikor támadni kell, gólt-pontot kell szerezni. Nekem ezzel van a legnagyobb bajom!
"Látta a Real Madrid Villareal elleni 6-2-es győzelmét?" " Nem láttam, viszont emlékszek egy 6-2-re a Bernabeuból..." /Joan Laporta/

Visca el Barca!
Mikaos
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2613
Csatlakozott: 2008.11.17. 13:11:47

2009.11.16. 10:45:00

Mezner2 írta:Azt meg én mindig is érthetetetlennek tartottam h minek kell nekünk külföldi szöv. kap. oké h ma már minden játékos tud angolul de akk is nem uanúgy motiválja a csapatot, mintha saját anyanyelvén pörgetnék a játékosokat a meccs elött.
Márpedig a motiváció egy [auto_cenzúra] fonots dolog mondjon bárki, bármit.
Értem én...csak akkor mi történt az utóbbi 24 évből 21-ben, amikor nem Koeman vagy Matthäus volt a szövetségi kapitány? Arra a 21 évre milyen magyarázatot lehet találni?
Bárcsak a motiváció lenne az egyetlen probléma...
Mezner2 írta:A játékról van szó, hogy ilyen beszari alamuszi módon játszó csapat kevés van a világon mint a magyar csapat
A magyar csapat játéka mindig is ilyen alamuszi volt az utóbbi 24 évben, és ez mindig bosszantó volt, nem csak most. Ha támadóbb felfogásban játszottunk, akkor is ilyen volt a csapat, ugyanis ez mentalitásbeli kérdés, nem taktikai.
Ha viszont a "beszari, alamuszi" kifejezések alatt azt érted, hogy védekezünk egész meccsen, akkor el kell mondanom a Chelsea történetét, amely az utóbbi években rendre ezzel a focival nyerte a meccseit, a kupáit, a bajnokságot, és kis híján a BL-t is. Ha ők nem szégyellik ezt a játékot, akkor a Magyar Válogatottnak (vagyis egy kis csapat) miért kéne szégyellnie?

És hiába mondjátok, hogy ez nem jó foci...az eredmények magukért beszélnek. 24 éve ez volt szerintem a legnehezebb csoport, amibe kerültünk VB-selejtezőn, hiszen 3 abszolút esélyes csapat volt mellettünk, mégis sikerült elérnünk a legjobb eredményt az utóbbi évekből. Szerintem ezért kicsit felesleges vitázni a játék és eredményesség kapcsán. Jó, én megértem, hogy a Barca-drukkerek érzékenyek a nem-szép játékra (én amúgy különösen!), de lássuk be, hogy egy kis csapatot nem lehet ezért elítélni, ez az egyetlen esélye.
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Mikaos 2009.11.16. 10:46:59-kor.
Avatar
Mezner2
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1706
Csatlakozott: 2006.04.14. 13:27:29

2009.11.15. 23:40:38

Mikaos írta:
geridoss írta:Nem is értem, hogyan tudott így szétesni a csapat... 17 éves fejjel látom, hogy ez a taktika egy rakat sz*r, (amit már nem is tudom mióta játszat Koeman), ő meg "szakmai képesítéssel és hozzáértéssel" nem látja. Akkor most lehetnék én is szövetségi kapitány? Lehet, hogy ennél többre mennék még én is a csapattal. Úgy gondolom, ennél lejjebb már nem lehet süllyedni...
Koeman irányításával a legjobb eredményét érte el Magyarország a VB-selejtezőkön 24 év alatt. Sose voltam 5-ös matekból, meg fizikából pláne nem, de azért ezt az eredményt biztos nem említeném egy lapon a "süllyedés" kifejezéssel. (Vagy ha ezt annak nevezzük...)
geridoss írta:A VB selejtező sorozat közepe, második helyen álltunk, végre egy jó csapat, megint mi történt?
Az, hogy a sorozat közepéig gyakorlatilag csak Albániával és Máltával játszottunk, majd a közepe után játszottunk valódi ellenfeleinkkel :)
A játékról van szó, hogy ilyen beszari alamuszi módon játszó csapat kevés van a világon mint a magyar csapat pedig vannak kiemelkedő támadóink, akik hétről hétre Európában bizonyítják tehetségüket mi történik akk a nemzeti csapatban:O?
Azt meg én mindig is érthetetetlennek tartottam h minek kell nekünk külföldi szöv. kap. oké h ma már minden játékos tud angolul de akk is nem uanúgy motiválja a csapatot, mintha saját anyanyelvén pörgetnék a játékosokat a meccs elött.
Márpedig a motiváció egy [auto_cenzúra] fonots dolog mondjon bárki, bármit.
Mikaos
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2613
Csatlakozott: 2008.11.17. 13:11:47

2009.11.15. 23:25:40

geridoss írta:Nem is értem, hogyan tudott így szétesni a csapat... 17 éves fejjel látom, hogy ez a taktika egy rakat sz*r, (amit már nem is tudom mióta játszat Koeman), ő meg "szakmai képesítéssel és hozzáértéssel" nem látja. Akkor most lehetnék én is szövetségi kapitány? Lehet, hogy ennél többre mennék még én is a csapattal. Úgy gondolom, ennél lejjebb már nem lehet süllyedni...
Koeman irányításával a legjobb eredményét érte el Magyarország a VB-selejtezőkön 24 év alatt. Sose voltam 5-ös matekból, meg fizikából pláne nem, de azért ezt az eredményt biztos nem említeném egy lapon a "süllyedés" kifejezéssel. (Vagy ha ezt annak nevezzük...)
geridoss írta:A VB selejtező sorozat közepe, második helyen álltunk, végre egy jó csapat, megint mi történt?
Az, hogy a sorozat közepéig gyakorlatilag csak Albániával és Máltával játszottunk, majd a közepe után játszottunk valódi ellenfeleinkkel :)
Sanama
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 8028
Csatlakozott: 2008.08.16. 11:49:04

2009.11.15. 23:21:00

Ez a kulcsemberkérdés szerintem nonszensz.

Messi akkora figura az Argentín csapatban? Nekem úgy rémlik,hogy éppen hogy kijutottak a VB-re, pedig Messi lesz az aranylabdás.
Na akkor hogy van ez?


Ettől függetlenül nem jó a magyar csapat, a fiatalítás lesz az egyetlen megoldás....

De túlságosan fel volt fújva ez a VB selejtező,hogy majd most mi kijutunk...Persze...
Avatar
geridoss
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2786
Csatlakozott: 2008.11.30. 23:00:46
Tartózkodási hely: Eger

2009.11.15. 23:12:28

Nem is értem, hogyan tudott így szétesni a csapat... 17 éves fejjel látom, hogy ez a taktika egy rakat sz*r, (amit már nem is tudom mióta játszat Koeman), ő meg "szakmai képesítéssel és hozzáértéssel" nem látja. Akkor most lehetnék én is szövetségi kapitány? Lehet, hogy ennél többre mennék még én is a csapattal. Úgy gondolom, ennél lejjebb már nem lehet süllyedni... Mindig ez van. Van egy-két jó meccs, ami reményt ad nekünk, és utána újra nullára esünk vissza. Rögtön két példa is: 2007ben Olaszország fölötti győzelem, mindenki arról beszélt, végre egy jó csapat. Nem történt semmi. A VB selejtező sorozat közepe, második helyen álltunk, végre egy jó csapat, megint mi történt? Ezt már nem lehet tétlenül nézni. Kisteleki, szedd össze magad, küldd haza ezt a pojácát, és keress valami HAZAI SZAKEMBERT, mert ennek így nincs értelme!!!! Vagy ahogy már mondtam, bizalommal fordulhatsz hozzám is, ennyi pénzért, ezt, én is megtudom csinálni...

Véleményem szerint a játékosállomány nem a legjobb, de ennél biztos, hogy egy jóval erősebb csapatot lehetne kovácsolni, megfelelő taktikával. Ahogy már írtátok előttem többen is, elgondolkodtató, hogy egyesek klubcsapataikban évek óta húzóemberek, míg a válogatottban egy említésre méltó megmozdulásuk sincs (tisztelet a kivételnek).

A fiatalokról annyit, hogy ámulok-bámulok a játékukon! Igaz: Fény az alagút végén.
Amit Németh tett, hogy elárverezte a cipőjét, hogy segítsen egy olyan srácon, akit még életében nem is látott, az még a felnőttek között is kiemelkedő emberiségre utal, nem hogy az "ifik" között. Hagyni kell őket együtt játszani, és 1-2 év múlva az egész csapatot áttenni az A válogatottba (Juhász, és Dzsudzsák mellé).
"Látta a Real Madrid Villareal elleni 6-2-es győzelmét?" " Nem láttam, viszont emlékszek egy 6-2-re a Bernabeuból..." /Joan Laporta/

Visca el Barca!
Avatar
gygerike
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1008
Csatlakozott: 2009.08.12. 21:21:41
Tartózkodási hely: Acapulco

2009.11.15. 19:03:59

levproff írta:http://www.blikk.hu/blikk_sport/elkelt- ... je-2004424

A nagyképű és önző Németh Krisztián.. :roll:

Hihetetlenül rendes tőle..
Ehet nem kell mit hozzáfűzni tényleg nagyon rendes volt tőle.Ugy nézz ki éretebb a koránál.
Visca El Barca
Kép
Avatar
levproff
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2809
Csatlakozott: 2007.12.06. 13:15:26
Tartózkodási hely: Sopron

2009.11.15. 18:49:58

http://www.blikk.hu/blikk_sport/elkelt- ... je-2004424

A nagyképű és önző Németh Krisztián.. :roll:

Hihetetlenül rendes tőle..
Kép
FC Barcelona: Més que un club! Visca el Barca!
Pep Team 2009 : Spanyol Bajnokság, Bajnokok Ligája, Spanyol Kupa, Európai Szuperkupa, Spanyol Szuperkupa, Klub VB!
Mikaos
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2613
Csatlakozott: 2008.11.17. 13:11:47

2009.11.15. 18:48:01

Xavinho írta:Érdekes megint a felvetésed,csak figyelmen kívül hagyod,hogy az általam felsorolt magyarok jól játszanak külföldön és azért tartanak ott,ahol(PSV,Dortmund,Anderlecht,Zenit,Fulham,Osasuna,Hull city,stb.),és a Loki sem érdemtelenül jutott a BL-be. Szóval a magyar kezdőből aligha van olyan játékos,aki külföldi(a színvonal miatt emelem ki,mert nyilvánvalóan nagyobb,bármelyik,mint a magyar bajnokságé) klubjában gyengén teljesít egyénileg.Azért vitték oda,mert látták,hogy jó. Szóval alapvetően a válogatott játékosok is jó képességűek.
Ezt én is állítom - a fél csapatra. Viszont ebből az "idős" korosztályból szerintem nem sokan tudnánk "minőségibb" változást kieszközölni. Nincs meg az emberanyag. Azt mondod, a szövetségi kapitány felelőssége, hogy kiket hív be: és ez teljesen igaz, csak az a baj, hogy van 30 behívható ember (a többi ugyanis teljesen alkalmatlan), de még nagyobb baj, hogy ebből a 30-ból 24 erősen selejtes, vagy legalábbis max. padon kaphatnának helyet. Egyszerűen nincs választási lehetőség. Persze most a Debrecenből be lehetne tenni 2 plusz embert, tényleg lehet, hogy ez kis változást okozna. Itt azonban gyökeres változásra van szükség, ami szerintem a fiatalítás lehet. VISZONT:
Xavinho írta:Ott van az U20-U21. Fiatalítani kell.Ezt már leírtam az 1. hsz-emben,olvass vissza.
Én még békén hagynám a fiatalokat. Hadd érlelődjenek még egy kicsit együtt, egy fél évet legalább. El kéne kerülni, hogy a lúzerekkel együtt legyenek. Ebben a fiatal csapatban benne van a győzni akarás, a tudás, az utolsó percig tartó küzdelem - de abban a pillanatban, hogy bekerülnek a léha, betojós, rossz szellemű "felnőtt" közegbe...én úgy gondolom, hogy beállnának a sorba akaratlanul is.
Vagy Koeman-nak, vagy XY-nak (tök mindegy) 1 éven belül gyökeresen ki kell rángatnia a negatív elemeket a csapatból, és beépíteni helyükre ezeket a fiatalokat. Gera elküldését ezért jó pontnak tartom -annak ellenére, hogy én bírtam a játékát, és a viselkedését is - de egyszerűen ő alkalmatlan a versenyzésre, ahogy jó pár társa is a jelenlegi válogatottban. Hogy őszinte legyek, egyedül Juhászban*** látom a "nyugati profizmust", illetve még van 3-4 játékos, akik ha odateszik magukat, akkor úgy néznek ki, mint a profik. De ennyi, s nem több.
***szerk: és Dzsudzsákban (bocs, ez kimaradt)
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Mikaos 2009.11.15. 18:51:28-kor.
Avatar
ozsimiki
Adminisztrátor
Hozzászólások: 19561
Csatlakozott: 2005.11.29. 21:16:22
Tartózkodási hely: Zalakaros

2009.11.15. 18:31:17

Nem CSAK az edző a hibás,ez tény.

ahogy az is az,h köszönhetően a fiatalok folyamatos sikereinek,és látván,h mennyire tudnak küzdeni egymásért,és hozni egy folyamatos szintet, most már az elkövetkezendő időszakra nem lesz igaz az a szlogen,h sz.rból nem lehet várat építeni... (ugyanis nem s.ar alapanyag lesz)

ehhez pedig szükség lesz egy olyan edzőre aki minimális hibákat vét,mert most, illetve a közeljövőben nagyon fontos lesz,h kit,kiket mikor,hogyan,és milyen eredményesen tud majd beépíteni az edző.

a mostani válogatottban is van azért nem 1 olyan játékos,akinek maradnia kell,de a majdani alapot,és gerincet a fiatal csapat zöme fogja jelenteni (kellene,h jelentse), ez nem lesz egyszerű munka,és sok részébe hiba csúszhat. Ezért kell egy olyan valaki,aki képes megbirkózni ezzel a feladattal.

Koeman kihozta pontok terén a maxot (vagy majdnem maxot), sajnos az őszi fordulók játéka viszont meg se közelítette azt,amikor itthon xeltünk a Dánokkal,vagy kikaptunk svédországban, ezért úgy látom,h nemhogy fejlődtünk volna vele,vagy legalább tartottuk volna azt a szintet amit elkezdtünk, hanem romlottunk. ezért bőven benne van a pakliban,h nem ő lenne a megfelelő a fentebb írt feladatokra.

(+egyáltalán nem is biztos sajnos,h ő is ebben látná a megoldást,amiben oly sokan)
Kép
"Ha megfelelő a motivációd, az akadály mint olyan, nem létezik" M.O.
"Arra van a legnagyobb szükségem, hogy szükség legyen rám" M.O.
Avatar
gygerike
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1008
Csatlakozott: 2009.08.12. 21:21:41
Tartózkodási hely: Acapulco

2009.11.15. 18:15:25

És most nem azért, de mit érnénk az U20-U21-es csapattal ha az edző olyan hogy szinte vereségre játszik?Igaz hogy remekül játszanak a fiatalok, és előbb-útóbb el kell kezdeni beépiteni őket a nagy csapatba, de ha az edző nem megfelelő nem sokra megyünk velüik. Félre ne értsetek nem a fiatalokkal van baj hanem az edzővel, a fiatalokra nagyon büszkék lehetünk
Visca El Barca
Kép
Xavinho
Capitá del Barça
Hozzászólások: 610
Csatlakozott: 2005.09.24. 22:48:54

2009.11.15. 18:09:02

Mikaos írta:Nagyon egyszerű a válaszom. A fociban 1 csapat 11 játékossal játszik. Ha 1 alapvetően jó játékos jó környezetben játszik (ahol a többi játékos is jó képességű), akkor működik a foci. Azonban hiába jó egy játékos, ha a "játszótársai" nem jók. Márpedig a magyar válogatottban a csapat fele (akár a kezdő 11-et, akár a kispadot nézem) nem minőségi játékos. Ilyen környezetben nem tud jól játszani egy olyan játékos, aki amúgy meghatározó játékosa egy másik csapatnak.
Hajnal megteheti, hogy a Dortmundban lazán kocog, mert a csapat többi tagja minőségi, és megoldja a saját feladatkörét, ezért Hajnalnak nem kell pl. a saját 16-osáig visszasprintelnie (hogy aztán ennek eredményeként az első 45 perc után hallani se lehessen a nevét).

Hogy az első mondatodra reagáljak: mint írtam előző hsz-emben is, a passzolás nem taktikai probléma nálunk. Az, hogy valaki nem tudja odaadni a mellette 5 méterre tartózkodó, szabadon álló játékosnak a labdát - nem taktikai gond. Avval egyetértek, hogy a "ki-kinek passzolást" az edzéseken kell gyakorolni, de itt még szó sincs ilyen problémákról: alapvető passzolási és labdakezelési hibák vannak pár játékosnál !

Érdekes megint a felvetésed,csak figyelmen kívül hagyod,hogy az általam felsorolt magyarok jól játszanak külföldön és azért tartanak ott,ahol(PSV,Dortmund,Anderlecht,Zenit,Fulham,Osasuna,Hull city,stb.),és a Loki sem érdemtelenül jutott a BL-be. Szóval a magyar kezdőből aligha van olyan játékos,aki külföldi(a színvonal miatt emelem ki,mert nyilvánvalóan nagyobb,bármelyik,mint a magyar bajnokságé) klubjában gyengén teljesít egyénileg.Azért vitték oda,mert látták,hogy jó. Szóval alapvetően a válogatott játékosok is jó képességűek. Ezt az eredményt állítom egy NB2-es edző is elérte volna,mint Koeman. Egyébként az,hogy kik kerülnek a válogatottba,az is az edzőtől függ.Szóval dobálózhatsz itt így meg úgy,de az is az edző felelőssége,ha rossz a keret.Ez válogatott,itt nem kell igazolni játékosokat.
Az a véleményem,hogy az általad említett passzolási és labdakezelési hibákat vétő játékosok nagy részét nem kell behívni,ennyi. Ott van az U20-U21. Fiatalítani kell.Ezt már leírtam az 1. hsz-emben,olvass vissza.
Avatar
barca99
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7307
Csatlakozott: 2006.07.19. 12:37:02

2009.11.15. 17:10:56

Én is inkább azt mondom, hogy nem az edző a leginkább felelős. Olvastam korábban, hogy egy játékost ne motiválna a válogatottban, hogy kijuthat egy VB-re/EB-re? Ott van Hajnal, a tökéletes példa. A Bundesligában nagyot játszik, a válogatottban meg talán jó meccse sem volt. Pedig nem Koeman hívta be először.

Persze biztos van edzői felelősség is, de én nem igazán érzem, hogy ezek a srácok meghalnának a magyar címeres mezért...


A fiatal válogatottat sem támogatnám egyelőre, mivel nem játszanak rendszeresen, az meg értelmetlen, hogy az U-csapatot is megbontsuk, és a felnőtt válogatott is maradjon a jelenlegi szintjén.
Mikaos
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2613
Csatlakozott: 2008.11.17. 13:11:47

2009.11.15. 16:07:00

Xavinho írta:
Mikaos írta:Mondom, önkritika kell. Nem egyszerű, de ez szükséges.
Egy rosszul passzoló csapat hogyan akar támadni??? Ha védekezésből sem tudunk kontrákat felépíteni 3 passzból, akkor miért gondoljuk, hogy 25 passzos támadásokat tudunk vezetni? Könyörgöm... :)
A "passzolást", hogy ki kinek és mikor passzoljon nagyrészt az edzéseken szokás elsajátítani. Hogy miért van az,hogy egy olyan játékos,aki klubjában forintos labdákat ad,részt vesz az összjátékban ( pl. Hajnal ,Dzsudzsák, Buzsáky,stb.) helyzeteket teremt az miért nem csinál hasonlót a válogatottban? Külföldön tud játszani,de amikor a válogatottban kell,akkor elfelejt? Talán a magyar játékosok amnéziában szenvednek,ami fura módon mindig a válogatottban jön elő? Válaszolj már ezekre légyszíves értelmesen...
(Nekem egyszerű a megoldás: A fejétől bűzlik a hal...Márpedig ez az edző.)
Nagyon egyszerű a válaszom. A fociban 1 csapat 11 játékossal játszik. Ha 1 alapvetően jó játékos jó környezetben játszik (ahol a többi játékos is jó képességű), akkor működik a foci. Azonban hiába jó egy játékos, ha a "játszótársai" nem jók. Márpedig a magyar válogatottban a csapat fele (akár a kezdő 11-et, akár a kispadot nézem) nem minőségi játékos. Ilyen környezetben nem tud jól játszani egy olyan játékos, aki amúgy meghatározó játékosa egy másik csapatnak.
Hajnal megteheti, hogy a Dortmundban lazán kocog, mert a csapat többi tagja minőségi, és megoldja a saját feladatkörét, ezért Hajnalnak nem kell pl. a saját 16-osáig visszasprintelnie (hogy aztán ennek eredményeként az első 45 perc után hallani se lehessen a nevét).

Hogy az első mondatodra reagáljak: mint írtam előző hsz-emben is, a passzolás nem taktikai probléma nálunk. Az, hogy valaki nem tudja odaadni a mellette 5 méterre tartózkodó, szabadon álló játékosnak a labdát - nem taktikai gond. Avval egyetértek, hogy a "ki-kinek passzolást" az edzéseken kell gyakorolni, de itt még szó sincs ilyen problémákról: alapvető passzolási és labdakezelési hibák vannak pár játékosnál !
Xavinho
Capitá del Barça
Hozzászólások: 610
Csatlakozott: 2005.09.24. 22:48:54

2009.11.15. 15:54:07

Mikaos írta:Mondom, önkritika kell. Nem egyszerű, de ez szükséges.
Egy rosszul passzoló csapat hogyan akar támadni??? Ha védekezésből sem tudunk kontrákat felépíteni 3 passzból, akkor miért gondoljuk, hogy 25 passzos támadásokat tudunk vezetni? Könyörgöm... :)
A "passzolást", hogy ki kinek és mikor passzoljon nagyrészt az edzéseken szokás elsajátítani. Hogy miért van az,hogy egy olyan játékos,aki klubjában forintos labdákat ad,részt vesz az összjátékban ( pl. Hajnal ,Dzsudzsák, Buzsáky,stb.) helyzeteket teremt az miért nem csinál hasonlót a válogatottban? Külföldön tud játszani,de amikor a válogatottban kell,akkor elfelejt? Talán a magyar játékosok amnéziában szenvednek,ami fura módon mindig a válogatottban jön elő? Válaszolj már ezekre légyszíves értelmesen...

(Nekem egyszerű a megoldás: A fejétől bűzlik a hal...Márpedig ez az edző.)
Válasz küldése