NB1 - Magyar Bajnokság

Foci a Barçán kívül
Avatar
Forcabarca8
Capitá del Barça
Hozzászólások: 747
Csatlakozott: 2005.02.01. 11:47:15

2009.08.06. 11:48:50

Asys

látom, neked se tetszik, h minden fradi szurkolót, sőt az egész csapatot azonosítanak egy gyökér bagázzsal. de sajnos ez is hozzánk, fradi szurkolókhoz tartozik (pl a házibulimon összeakarta 2-3 részeg törni a zöld sasomat... mert nem tudják elviselni...)

jah, és akkor a kedvenc vidim az elmúlt 3 évből:
http://www.youtube.com/watch?v=q0sk-t6Mqec
Kép
Asys
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1252
Csatlakozott: 2006.07.03. 11:05:00

2009.08.06. 11:29:24

senzu írta:a Fradit mint klubot inkább be kéne tiltani, ennyi szurkolónak nevezett állatot nem sok magyar klub tudhat magáénak...
(talán még az Újpest meg a Kispest, azokat is rühellem)

azt meg érvként felhozni, hogy a Fradi miatt többen fognak kimenni meccsre, elég röhejes, max 1-2 ugyanolyan tahó fog kimenni, mint a fradisták, ők is csak a balhé reményében :P
Minden klubnak a saját szurkoló táborának nagyságához viszonyítva ugyanakkora arányban vannak idióta szurkolói... :roll: (csak egy észrevétel ,hogy a nagyobb táborral rendelkezőknél ez az arány kisebb)

Akkor hát tiltsuk be a labdarúgást! Kezdjük rögtön a Barcelonával meg a Madriddal, előbbinél ugyebár ott Boixos Nois a másiknál meg egy ugyanilyen csak más néven!

Saját tapasztalat ahol én lakom Csornán NB akárhányas meccsen volt, hogy összeverekedtek, a részegek hőbölgése és krva anyázása az megszokott jelenség ott is ahonnan elszármaztam (Vértesszőlős) és máshol is.
Győrben az Eto'o törzs szurkolói (főleg kopaszok) ugyanolyanok mint bármely más csapat ultrái, ha lehetőség van rá randalíroznak... :roll:

Persze tiltsuk be a Ferencvárost... csak mert ők szemelőtt vannak, én kicsi korom óta a Fradinak szurkolok, édesapám és a nagyapám oltották belém a "Fradi szívet". Már a dédpapám is Fradi szurkoló volt, és anno Oroszlányból és Tatabányáról jártak fel a kettős rangadókra. Szóval közvetett személyes tapasztalatokból ismerem az FTC történelmét és tudom, hogy mik a hagyományai és stb. Egy klub nem egyenlő 4-5 száz renitenssel, ezt mindenkinek meg kellene értenie!

Ami meg a meccsek látogatását illeti, én bizony kifogok menni a Fradi - Újpestre és a Fradi - Honvédra is, és nem hinném, hogy tahó lennék én vagy a barátnőm. S azt hiszem az is megbocsátható, hogy a fradi - Bőcs miatt tavaly nem utaztam 200km-t Pestre, hogy láthassam!

Na béke mindenkivel! Hajrá Fradi! :wink:
Avatar
Capon
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 5390
Csatlakozott: 2005.08.26. 20:17:06
Tartózkodási hely: Budapest VIII-XV-ker Rezervátum

2009.08.06. 11:08:05

Forcabarca8 írta:Fernando:

sztem meg tévedtél egy picit. minden csapatnak a fradinak, az uténak, a vasasnak a saját "régiójában" vannak a szurkolói. csakhogy olyan helyeken, ahol a környéken még NBIIes csapat sincs, ott is szurkolnak vmelyik csapatért a "nagyok" közül és az hidd el, általában a fradi. akármerre jártam, ha kisebb városokban, községekben, falukban ha volt egy csapat, amelyik kiemelten szurkoltak az csak az FTC. olyat, h UTE söröző vagy ilyesmiről még csak nem is hallottam Pesten kövül, de Fradi sörözőben már nem egyben voltam. szal vidéken (kis túlzással) de vki vagy a helyi csapatnak szurkol vagy a Fradinak.

meg van nélkülük NBI, de minek? úgyse érdekel senkit. ha rosszul megy a Fradinak, akkor arról írnak, ha meg jól, akkor meg arról.
Igazad van! Nem véletlen hívják a Fradit a nemezet csapatának. A legkisebb falvakban városokban IS! szurkolnak nekik. Az ország bármely pontján lehet találkozni Fradi szurkolóval. Lehet utálni a Fradit én sem különösebben kedvelem de ezek tények.
Klinsmann; Rivaldo; Maldini; Nesta; Puyol; Xavi; Ronaldinho; Iniesta; Messi
Avatar
senzu
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1336
Csatlakozott: 2007.08.29. 21:05:39
Tartózkodási hely: Győr / Budapest

2009.08.06. 11:02:48

a Fradit mint klubot inkább be kéne tiltani, ennyi szurkolónak nevezett állatot nem sok magyar klub tudhat magáénak...
(talán még az Újpest meg a Kispest, azokat is rühellem)

azt meg érvként felhozni, hogy a Fradi miatt többen fognak kimenni meccsre, elég röhejes, max 1-2 ugyanolyan tahó fog kimenni, mint a fradisták, ők is csak a balhé reményében :P
Avatar
kennyke04
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1360
Csatlakozott: 2007.04.17. 14:04:52
Tartózkodási hely: DöBö

2009.08.06. 11:00:14

Boixos írta:nem fogok az egyértelmű dolgokon vitatkozni, mert felesleges.
elég azt megnézni, h mekkora lóvéért keltek el az egyébként foss nb1 közvetítési jogai.
valószínűleg a nyíregyháza miatt.
Nem állhatom meg h ne tegyem szóvá, de a közvetítési lóvét leginkább a Digisportnak köszönhetjük, mivel ők tették magasra a mércét a Sport tv-nek. :P Nem mondom, hogy a Fradinak nincs benne érdeme, de közel se ekkora, minthogy ők legyen megemlítve elsőnek ezügyben :P
Hajrá vidék! Civis váááros :!: :twisted: :lol:
"A fociban az a lényeg,
hogy a labdát, ahhoz passzold, akin ugyanolyan színű mez van, mint rajtad.
Ja! És futni kell! A vízilabdában ezt már rég kitalálták: aki nem úszik - megfullad."
- Hofi Géza
Avatar
Forcabarca8
Capitá del Barça
Hozzászólások: 747
Csatlakozott: 2005.02.01. 11:47:15

2009.08.06. 10:30:05

Fernando:

sztem meg tévedtél egy picit. minden csapatnak a fradinak, az uténak, a vasasnak a saját "régiójában" vannak a szurkolói. csakhogy olyan helyeken, ahol a környéken még NBIIes csapat sincs, ott is szurkolnak vmelyik csapatért a "nagyok" közül és az hidd el, általában a fradi. akármerre jártam, ha kisebb városokban, községekben, falukban ha volt egy csapat, amelyik kiemelten szurkoltak az csak az FTC. olyat, h UTE söröző vagy ilyesmiről még csak nem is hallottam Pesten kövül, de Fradi sörözőben már nem egyben voltam. szal vidéken (kis túlzással) de vki vagy a helyi csapatnak szurkol vagy a Fradinak.

meg van nélkülük NBI, de minek? úgyse érdekel senkit. ha rosszul megy a Fradinak, akkor arról írnak, ha meg jól, akkor meg arról.
Kép
Avatar
realmadridfan
Barça B
Hozzászólások: 56
Csatlakozott: 2006.09.24. 20:53:00
Tartózkodási hely: Nyíregyháza
Kapcsolat:

2009.08.06. 08:46:36

Boixos!
Ha nem akarsz "egyértelmű dolgokon" vitatkozni, akkor mégis mire jók ezek a fölényeskedő hsz-ek? Inkább hallgattál volna, ha annyira nem akarod a vitát. Mindenki tiszteli a csapatodat, de el kell fogadnotok, hogy van még 15 csapat és nem vagytok feljebbvalók! a szurkolók meg főleg nem.

flame off.(részemről)
Kép[/url]
Avatar
Fernando
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 8698
Csatlakozott: 2005.09.30. 16:11:15
Tartózkodási hely: U.S.S. Enterprise

2009.08.05. 23:58:05

Boixos írta:nem fogok az egyértelmű dolgokon vitatkozni, mert felesleges.
elég azt megnézni, h mekkora lóvéért keltek el az egyébként foss nb1 közvetítési jogai.
valószínűleg a nyíregyháza miatt.
A Nyíregyháza miatt IS, a Ferencváros miatt is, a Loki miatt is az Újpest miatt is és fölsorolhatnám, az egész NB1-et, de azt azért te sem gondolod, hogy a Fradi pest megyén kívül is annyira népszerű mint Pest-megyében...

Mondom ezt kívülállóként. Nem nagyon nézek magyar focit. Ha nézek csak élőben Vác meccseket, vagy TV-ben ritkán, de akkor Loki vagy Győr. Ez a két nagyon szimpatikus csapat van számomra Idehaza.

lui: Azért nem hasonlítanám magyar viszonylatban sem a Fradit a Barcához... Nélkülük is van NB1. Engem pl megsem érintett hogy kiestek x éve.
„Teljesen tehetetlenül érzed magad, ahogy látod, milyen kényelmesen, és élvezettel játszanak.” Raúl a Real-Barca után (2-6)
Avatar
lui1698
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7704
Csatlakozott: 2007.10.16. 16:28:15
Tartózkodási hely: A felhők alatt a parton egy tengeröbölben állva...

2009.08.05. 23:46:28

Boixos írta:nem fogok az egyértelmű dolgokon vitatkozni, mert felesleges.
elég azt megnézni, h mekkora lóvéért keltek el az egyébként foss nb1 közvetítési jogai.
valószínűleg a nyíregyháza miatt.
igazad van.
ez olyan dolog, mintha azon vitatkoznánk, hogy a Barca a La Liga-hoz tartozik-e és, hogy jobb-e a ligának ha a katalánok ott vannak? :D

hülyeség az egész...
Kép
Olyanokra képes vagy, amit talán még te se tudsz. Elfut az élet, jól teszed, hogyha vele futsz.
Boixos
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 9655
Csatlakozott: 2004.11.21. 11:00:59
Tartózkodási hely: monaco di bavaria

2009.08.05. 23:35:59

nem fogok az egyértelmű dolgokon vitatkozni, mert felesleges.
elég azt megnézni, h mekkora lóvéért keltek el az egyébként foss nb1 közvetítési jogai.
valószínűleg a nyíregyháza miatt.
PUYOL-XAVI-INIESTA
Avatar
takivini
Capitá del Barça
Hozzászólások: 567
Csatlakozott: 2007.05.28. 22:55:39
Tartózkodási hely: Bépé

2009.08.05. 19:26:15

Ja, nem azt mondtam, hogy az NB1 nem NB1 a Fradi nélkül, csak azt hogy el kell ismerni, hogy a Fradi az NB1-be tartozik, és hogy jobb csapat mint a Siófok. :D
Kép
Avatar
realmadridfan
Barça B
Hozzászólások: 56
Csatlakozott: 2006.09.24. 20:53:00
Tartózkodási hely: Nyíregyháza
Kapcsolat:

2009.08.05. 19:22:20

takivini!

Nem arról van szó, hogy nem ismerem(ismerjük) el a Fradi jelentőségét. Egyszerűen a problémám az, hogy a legtöbb (99%) Fradista azzal jön, hogy nélkülük nem is nb1 az nb1.Ezzel nem tudok egyszerűen egyet érteni, főleg azért, mert anno mi(Nyíregyháza) ütöttük el őket a feljutástól és így nekem például éppen ezért vált újra érdekessé(érdekesebbé) az nb1. Nem a Fradi miatt, nem más miatt. Bele kéne ebbe is gondolni, vannak más csapatok, akikért ugyanúgy szorítanak, mint a Fradiért, csak éppen lehet, hogy nem rúg milliósra a szurkolótáboruk...

Az éremnek két oldala van.

peace.
Kép[/url]
Avatar
takivini
Capitá del Barça
Hozzászólások: 567
Csatlakozott: 2007.05.28. 22:55:39
Tartózkodási hely: Bépé

2009.08.05. 19:05:29

Én nem vagyok és gyanítom nem is leszek Fradi szurkoló (Kispesti vagyok, ez mindent megmagyaráz), de azt hiszem hogy a FTC jelenléte emeli az NB1 színvonalát. Nem csak az átlagon felüli nézőszámmal, és nem csak a legtöbb NB1-es csapatot felülmúló játékoskerettel, hanem önmagában azzal is hogy mégiscsak a Magyar foci, akárhonnan is nézzük, "egy kicsit Fradi". Egybeforrtak a nevek, a második legidősebb csapat Magyarországon (nem elhallgatva hogy az Újpest, az, amelyik az első). Szóval a Fradinak itt a helye, mindenféle szempontból magasabb színvonalat képvisel - már elnézést azoktól, akik esetleg szimpatizálnak velük- mint a BFC Siófok, vagy a REAC.
Ezt pedig el kell ismernie mindenkinek - lakjon akár Újpesten, Nyíregyházán, vagy Debrecenben. :roll:

Amúgy meg: Csak a Kispest! :)
Kép
Avatar
miihii
KHAL
Hozzászólások: 8429
Csatlakozott: 2008.04.23. 01:11:00
Tartózkodási hely: Zeg-Zeg-Zeg ZALAEGERSZEG

2009.08.05. 18:35:46

Több negatív hangvételű hsz is esett a Fradiról.Lehet,h sokaknak piszkálja a csőrét a klub,de azt nem lehet elvitatni,h mindig visz bele a bajnokságba egy kis pluszt,ha a Ferencváros ott van.Sztem rosszat semmiképpen nem fog tenni a feljutásunk.Sőt!
Egyrészt, a már említett nézőszámokat tekintve,másrészt pedig ennek a rendkívül alacsony színvonalú pontvadászatnak is előnyére fog válni egy nagy csapat,amely várhatóan azért nem fog olyan színtelen-szagtalan játékot mutatni,mint az első osztály nagy része.
Sztem nem kell annyira fekete bárányként tekinteni az FTC-re,mert igenis több lesz velük a bajnokság.Nagyobb lesz a presztizs.És bármilyen jellegű pozitívum,előremutatás,plusz csak javítja a magyar bajnokságot.
A Fradi mindig nagyobb figyelmet kap a népektől,így többen fogják sztem követni a meccseket (akármilyen indíttatásból kifolyólag).
Eddig a Ligakupában meggyőzőek a srácok,a bajnokságban rögtön egy 4est gurítottak a tavalyi 4.nek.Szal ez villámrajt,amivel párosul egy viszonylag (de magyar focihoz mérten kifejezetten) szép játék,gólok,és nézőszám.Ez pedig az alapja a minőségi futballnak,amit nálunk már jópár éve csak maximum nyomokban lehet felfedezni.
Persze most ezzel nem azt mondom,h a Fradi BARCA módon fog végiggázolni a mezőnyön idén!De azt igen,h élvezhetőbb és nívósabb egy Fradit a soraiban tudó bajnokság.Szal kellenek a magyar focinak,az NB1-nek! :wink:
There is only one god, and his name is death~Syrio Forel
Avatar
FCBarca88
Capitá del Barça
Hozzászólások: 611
Csatlakozott: 2006.02.24. 15:35:59
Tartózkodási hely: Isaszeg

2009.08.05. 16:07:45

Pokoli 3év volt, de vége. Szóval erre is mondhatjuk, hogy felesleges a múltat előhozni.. ;) Legalább anyagilag helyre állt a klub, most ideje a pályán is visszaadni a sérelmeket. :)
Az meg elég butaság, hogy most meg azt vágják a Fradihoz, hogy csupa külföldi... mindenhol vannak idegenlégiósok, ráadásul a Fradiban is megvannak azok a magyarok(Dragóner, Ferenczi, Balogh, Rósa, Lipcsei[én még Őt is, ide veszem]) is, akik viszik a csapatot ill. azok is akik, majd a jövőben(Fitos, Holczer, Tóth, Pölöskey, Kulcsár, Csiszár stbstb) vinni fogják. És miért baj, ha hozzájuk csatlakozik egykét idegenlégiós?(Talán a Barca-ban[kinek itt szurkolunk] nincsenek?)

És mit ér egy bajnokság szurkolók nélkül?? Semmit. A Ferencvárossal a szurkolók is visszatérnek, és itt nem csak a zöld-fehér szimpatizánsokra gondolok, hanem az ellenfelek szurkolóira is, akik a Fradi miatt, még többen kimennek a stadionokba.

Az én véleményem, amibe nyugodtan bele lehet kötni, de szerintem felesleges: kell a Fradi a magyar focinak!

Tegnapi ligakupa meccs:
Fradi - Nyíregyh.
I am a Runner![...]
FCBarcelona, Fradi, Schumi, Németország!
Avatar
jelwaz
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1145
Csatlakozott: 2005.07.10. 18:38:11
Tartózkodási hely: A barikádokon...

2009.08.05. 15:14:36

Capon írta:Szerintem ennek a hsz-nek semmi köze ahhoz a mondathoz, hogy a fradi nélkül nincs nb1.
Ajánlom figyelmedbe a szerk utáni részt is...
Avatar
Capon
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 5390
Csatlakozott: 2005.08.26. 20:17:06
Tartózkodási hely: Budapest VIII-XV-ker Rezervátum

2009.08.05. 01:42:32

jelwaz írta:Nem figyelem a magyar bajnokságot, mert [auto_cenzúra]! Egyedül a Nyíregyháza eredményeit figyelem néha. De, ha nincs Fradi nélkül normális bajnokság, és annyira ott volt a helyük, akkor az első idényben vissza kellet volna jutniuk. Egy B közepes mondta: ,,Mostmár nincs min keseregni, nincs mese, fel kell jutni egyből". 3 évet vártak rá...
Szerintem ennek a hsz-nek semmi köze ahhoz a mondathoz, hogy a fradi nélkül nincs nb1.

Én se nézem a magyar bajnokságot mert sírógörcsöt kapnék 2 percenként olyan sz@r. De barátaim akik meccsre járnak is mind azt mondták, hogy hiányzik nekik a Fradi. Alapból semmi élvezhető nincs a meccseken, kaki a játék. Fradi ellen legalább kimennek többen a stadionba Fradisták is többen mennek mint más csapatok szúrkolói, legalább van hangulat a mérkőzéseken.
Klinsmann; Rivaldo; Maldini; Nesta; Puyol; Xavi; Ronaldinho; Iniesta; Messi
Avatar
jelwaz
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1145
Csatlakozott: 2005.07.10. 18:38:11
Tartózkodási hely: A barikádokon...

2009.08.05. 01:33:30

Nem figyelem a magyar bajnokságot, mert [auto_cenzúra]! Egyedül a Nyíregyháza eredményeit figyelem néha. De, ha nincs Fradi nélkül normális bajnokság, és annyira ott volt a helyük, akkor az első idényben vissza kellet volna jutniuk. Egy B közepes mondta: ,,Mostmár nincs min keseregni, nincs mese, fel kell jutni egyből". 3 évet vártak rá...

Szerk: a történelemből nem lehet megélni. Elviekben az első osztályban a legjobb csapatok játszanak, és a másodosztály legjobbjainak megadják az esélyt, hogy az első osztályban bizonyítsanak. A pontok számítanak.
Ronaldinho 17
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1942
Csatlakozott: 2004.10.17. 18:13:25
Tartózkodási hely: Csepel

2009.08.05. 01:31:09

real madrid nélkül is lehetne jó spanyol bajnokság,.. :wink:
de mégis az az igazi ha az adott ország egyik leghíresebb legeredményesebb, legnagyobb szurkolótáborral rendelkező csapata ott van!
jah és még csak fradista sem vagyok
ZSOLTI 10 - Hungarian F.C. Barcelona
Avatar
robertfcb
Capitá del Barça
Hozzászólások: 823
Csatlakozott: 2005.08.16. 22:03:26
Tartózkodási hely: 1 Messi Messi galaxisban

2009.08.05. 01:27:05

Egyetértek! Nyíregyházán majd meglátja az ország, hogy nagyon is verhető ez a csapat! :)
Kép
EuroBarça Tour 2009

Proxima estáció: Sagrera
Visça el Pinchos muronos!
Avatar
realmadridfan
Barça B
Hozzászólások: 56
Csatlakozott: 2006.09.24. 20:53:00
Tartózkodási hely: Nyíregyháza
Kapcsolat:

2009.08.05. 00:48:29

Ez a "nincs normális nb1 fradika nélkül" szöveget valahogy csak a fradistáktól hallom...közel sincs így.
majd pénteken megkapjátok Nyíregyházán(ott leszek én is/:).
Ami szimpatikus a fradiban, az az ifijátékosok szerepeltetése.sajnos egyre kevesebb van belőlük, mert ilyen öreg botlábú sók szerencsétlenkednek a pályán.

Várom az oltásokat.ha valami nagy fradikás azt akarja írni, hogy nézd meg a magyar foci történetét, mindig ott volt a Fradi; meg hogy fradi nélkül nem bajnok a bajnok meg ilyen szintű hülyeségek, akkor most szólok, hogy racionálisabb érveket kérek arra, hogy miért nem normális szerinted az nb1 nélkületek.

baromság.
Kép[/url]
kleno04
Capitá del Barça
Hozzászólások: 934
Csatlakozott: 2008.05.08. 19:50:42
Tartózkodási hely: Kisharsány, Barcelona
Kapcsolat:

2009.08.05. 00:35:48

Boixos írta:nem az a kérdés, h fel kellett-e jutnia a Fradinak vagy sem, mert már eleve ki sem kellett volna szórni a brigádot! mindegy.
lényeg, h nincs "normális" nb1 a Fradi nélkül. ennyi.
ENNYI :!: :!: :!: :!: :!:
MES QUE UN CLUB!!!
CSAK A BARCA!!!
Hattrick: FC_KlenoBarca04 (1648107)
Boixos
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 9655
Csatlakozott: 2004.11.21. 11:00:59
Tartózkodási hely: monaco di bavaria

2009.08.04. 22:39:22

nem az a kérdés, h fel kellett-e jutnia a Fradinak vagy sem, mert már eleve ki sem kellett volna szórni a brigádot! mindegy.
lényeg, h nincs "normális" nb1 a Fradi nélkül. ennyi.
PUYOL-XAVI-INIESTA
yayatouré24
Barça C
Hozzászólások: 14
Csatlakozott: 2009.06.30. 10:27:17

2009.08.04. 22:36:22

miihii írta:
kozod99 írta:
Akkor hogy-hogy három évig nem tudtak feljutni? Nem kellene feljutniuk!!! Nem érdemlik meg. Régen szerettem a Fradit, mert magyar csapat volt, de ma már Holczert, Ferenczit, Tóth Bencét, Dragónert és Lipcseit kivéve mindenki külföldi!!!
Hajrá KTE-Erecco!!!
Na ha mondok több magyart de a kecskemétbe ki van magyar?
a fradiba mibe több magyar van mint a ktebe Dragoner,Lipcsei,Tóth Bence Holczer,Ferenczi,Csiszár,Balogh,Fitos,Fülöp,Vass,Pölöskey,kis Nyílasi,Megyeri ezt akkárom számolom 12
Avatar
rhynn
A Stadionturista
Hozzászólások: 1583
Csatlakozott: 2004.10.08. 17:03:56
Tartózkodási hely: Springfield
Kapcsolat:

2009.08.02. 19:22:21

Milyen jó kis meccs volt tegnap :)
Legnagyobb sajnálatomra összefutottam Rósa Dinivel a klubszékházban a mérkőzés előtt pár perccel, én úgy hittem, hogy ő már játszani fog.

Úgy a 60. környékén gondolkodtam, hogy ez a meccs bizony döntetlen lesz, erre Pölöskey egyedül eldöntötte a mérkőzést. Kinn volt Filipovics is a meccsen, ill. egy olasz játékosmegfigyelőt is láttam, kiváncsi vagyok, kit nézhettek.
Új projektem, olvassátok, lájkoljátok:
http://stadionturista.blog.nepsport.hu
Rhynnblog:
http://rhynn.blog.nepsport.hu
Válasz küldése