NB1 - Magyar Bajnokság

Foci a Barçán kívül
Avatar
Ordog
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3013
Csatlakozott: 2004.10.08. 18:54:45
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

2008.01.17. 22:35:32

Megkérem a többi fórumozót, hogyha nincs köze a mostani NVT kontra Fradi történetről (lásd: vt) akkor inkább maradjon csöndbe. Tudjuk mi fradisták hogy honnantól bűzlik az egész, de hogy hogy a rákba jön most ez a mostani angol befektetőzsdis témához... fene tudja. Nyílván megint csak a konfliktus keresés...

szoa vt tehetsz egy szívességet, béke.
Varga Tamás
Az Eurobarca Anonymusa
Hozzászólások: 7479
Csatlakozott: 2005.11.22. 11:03:07
Tartózkodási hely: Campo dei Miracoli

2008.01.17. 22:32:54

Itt, Szombathelyen is évi 40-50 millió forintot ad az önkormányzat a Haladásnak, ami mélységesen felháborít, és gusztustalannak tartom. Még akkoris, ha szurkolok a Halinak, hogy feljusson. Nem az államtól, az önkormányzattól kell várni a támogatást, hanem nekik maguknak kell utánajárniuk. Mint ahogy teszik a vízilabdások, a kézisek, a kajakosok. És ha választani kell Benedek Tiborék és a Fradi között, akkor Benedekéket választom, Vörös Zsuzsa és a Vidi között, akkor inkább az olimpiai bajnoknőnek adjunk milliókat. Pénzt, jutalmat nem adunk, de az olimpiai aranyérmet elvárjuk tőlük, miközben a focisták nagy része - NB1, NB" - dőzsöl, nulla befektetett energiával. Aki szerint ez így jól van, akkor rendben van. Szerintem, disszonáns. Bármennyire is nem tetszik egyeseknek.
Kép
VIII.Henrik
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1607
Csatlakozott: 2005.01.20. 11:37:27
Tartózkodási hely: Székesfehérvár

2008.01.17. 22:26:08

És elváltak egymástól, mint ágtól a levél. :)

Már az is nevetséges volt évekkel ezelőtt, amikor Mészölyék (ne haragudjatok, de nem tudom liga vagy szövetség) engedményeket tettek a nagy "megerendszabályozás" beharangozása után. Igen, hatalmasra sikeredett a példa statuálásuk.
támogatások: Fehérváron Apáék évről-évre kiborulnak, hogy ők, akik Vörös Zsuzsát, valamint európa-, és világbajnok öttusázókat nevelnek ki/fel, most ott állnak, hogy már a lovardát is eladják a fejük fölül az elkövetkező néhány év alatt, míg a focicsapat . . . Legalább már tulajdonosi hányada megcsappant.
Én nem a munkámmal akarom a halhatatlanságot elérni. Azzal akarok halhatatlan lenni, hogy nem halok meg.
http://www.flickr.com/photos/8109059@N03/
Carte D'or: Rákóczi túrós, a világ 3. legkirályabb jelensége a rántotta feltalálása óta. :)
Kép
Varga Tamás
Az Eurobarca Anonymusa
Hozzászólások: 7479
Csatlakozott: 2005.11.22. 11:03:07
Tartózkodási hely: Campo dei Miracoli

2008.01.17. 22:20:10

Ordog írta:A 3. sor közepéig olvastam, többi nem érdekel... vt válljunk el egymástól szépen. Minden jót!
Okés, de ettől még az igazság, az igazság. Még ha fájdalmas is.
Kép
Avatar
Ordog
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3013
Csatlakozott: 2004.10.08. 18:54:45
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

2008.01.17. 22:15:35

A 3. sor közepéig olvastam, többi nem érdekel... vt válljunk el egymástól szépen. Minden jót!
Varga Tamás
Az Eurobarca Anonymusa
Hozzászólások: 7479
Csatlakozott: 2005.11.22. 11:03:07
Tartózkodási hely: Campo dei Miracoli

2008.01.17. 22:09:38

Ordog!
Ez nem demagóg, ez az igazság. Miért van az, hogy a vízilabdások nem nyivákolnak minden héten? Tudomásul kellene venni, hogy a Fradira ugyanúgy vonatkoznak a Magyar Köztársaság törvényei, mint Rád vagy rám. Milliárdos nagyságrend a tartozása a Fradinak, és háborognak. Mire fel? Nekik talán nem kell fizetnia közüzemi díjakat? Az egyszerű állampolgár ha két hónapot nem fizet, akkor jönnek, és kikötik az áramot, elzárják a vizet. Ez alól a Fradi mentes? Talán a Fradi törvényen kívüli, törvények felett áll? vagy mert a tévé-ostromnál ott masíroztak a kedves fradista fiúk, meg kell tőlük ijedni? talán, forradalmat csinálnak?
Gondolj bele, mi járhat Martin György vízilabda-szövetségi elnök fejében, akkor, amikor a Fradinak és a többi focicsapatnak az állami támogatásáról olvashat. Ők a világszínvonalat képviselik, a Fradi meg a többi magyar csapat a nihilt, az eredménytelenséget. Ez nem demagógia, ez a kemény valóság. Ha tőlünk nyugatra, keletre, délre és északra műfödik a labdarúgás, akkor nálunk miért nem? Ezen már elgondolkoztál? Nem az állami támogatás hiánya az oka. Sok-sok százmilliárdot beleborítottak a magyar fociba az elmúlt 18 évben, és az eredmények egyre gyalázatosabbak. Ennyi erővel ezt a pénzt a Dunába is belehordhatták volna.
Kép
Avatar
Ordog
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3013
Csatlakozott: 2004.10.08. 18:54:45
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

2008.01.17. 21:42:25

varga tamás írta:Amit a Fradival csinálnak az tényleg bohózatba illő.
Viszont, ellenvetéssel élnék. A Fradi vezetői mit csinálnak? Rieb Györgynek dolgoznia kellene. Támogatók után koslatnia, befektetőt keresnie. Sajnos, a klub híre elég rossz, a botrányok megtették hatásukat. Az államnak pedig nem kötelessége a segítségnyújtás. Mikor hallottátok, hogy a Bayern München kopogtatott a német szövetségi kormány ajtaján támogatásért? Az FC Barcelona mennyi állami támogatást kap a madridi kormány költségvetéséből? Annak, hogy a Fradi itt tart, ahhoz az államnak, a kormánynak semmi köze sincs. A Fradi vezetői hozzászoktak Torgyán doktor szokásaihoz, ami helytelen, inkorrekt és tisztességtelen volt. Ha ennyi fradista van ebben az országban, akkor gondolom a jómódúak, gazdag vállalkozók között is akad Fradi-drukker - ő miért nem segít. Nem tüntetni kell, nem randalírozni, hanem tenni a feljutásért. Mellesleg, ez a Fradi nem hiányzik az első osztályból, a szinvonalat nem emelné egy dekát sem. Szerintem, és elnézést a Fradi-érzelmú kollégáktól, de ez a véleményem.
Tamás minek kell nyomnod ezt a demagóg szöveget???? Komolyan mondom, mint egy vén poros lemezlejátszó olyan vagy néha... Ki nem [auto_cenzúra] le a mostani helyzetben, hogy mi volt a múltban. A mostanin kell törni a fejünket.

Rieb mondott egy olyan nyilatkoztot tegnap, hogy jövőhét szerdán összeülnek megint a nagyokosok és lesz egy "gyorsított eljárás", amiben ha minden igaz akkor február végén döntés lesz. És mivel bízik McCabe szívósságában illetve abban, hogy nem mondd le egykönnyen az angol erről a tervéről és nem hagyja veszni több hónap munkáját egy ostoba döntés miatt, még lehet remény (bár nem sok)
Más orgánumok pedig azt írták, hogy McCabe már köszönte szépen és meg sem állt Angliáig. Ő többet ide nem fog visszajönni.

Na most megint igazodjon ki ezen az ember :shock: Vagy jön valami mentőöv az angoltól újra pár hét múlva, vagy pedig jöhet a csődeljárás és mindent újrakezdeni a 0-ról.
Avatar
huevos
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 361
Csatlakozott: 2006.02.22. 09:40:35
Tartózkodási hely: Huevos szigete

2008.01.17. 19:56:09

Oleguer írta:
huevos írta:Koman Vladimir eddigi csapatai:Lurkó UFC, Haladás, Samp...
akkor kinek is a neveltje?
szerintem ugyanúgy a Lurkó és a Hali neveltje, ahogy számos MTK-s fiatal esetében nem lehet figyelmen kívül hagyni az Agárdon töltött éveket
Látom ne sikerült értelmezned a leirtakat. Próbáld meg még1x és azután szerkeszd át.. :wink:
nono
sikerült, nyugi
én ezzel azt akartam mondani, hogy az akadémiék így csinálják:összegyűjtik a tehetségeket, képezik őket jobb körülmények között, majd a magyarok esetében továbbállnak külföldre

mérhetetlen ostobaság az MTK szerepét kisebbíteni egy-egy onnan kikerülő fiatal esetében.
EZT akartam mondani
remélem így már neked is világos
never let the children cryin'!
Avatar
Oleguer
Capitá del Barça
Hozzászólások: 723
Csatlakozott: 2007.10.07. 21:09:44
Tartózkodási hely: DebreceN
Kapcsolat:

2008.01.17. 19:52:10

huevos írta:Koman Vladimir eddigi csapatai:Lurkó UFC, Haladás, Samp...
akkor kinek is a neveltje?
szerintem ugyanúgy a Lurkó és a Hali neveltje, ahogy számos MTK-s fiatal esetében nem lehet figyelmen kívül hagyni az Agárdon töltött éveket
Látom ne sikerült értelmezned a leirtakat. Próbáld meg még1x és azután szerkeszd át.. :wink:
Visca el BARCA!Visca el BARCA!Visca el BARCA!
---------------Katt ide----------------
Avatar
huevos
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 361
Csatlakozott: 2006.02.22. 09:40:35
Tartózkodási hely: Huevos szigete

2008.01.17. 19:49:21

Koman Vladimir eddigi csapatai:Lurkó UFC, Haladás, Samp...
akkor kinek is a neveltje?
szerintem ugyanúgy a Lurkó és a Hali neveltje, ahogy számos MTK-s fiatal esetében nem lehet figyelmen kívül hagyni az Agárdon töltött éveket
never let the children cryin'!
el fuero
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1668
Csatlakozott: 2006.02.08. 08:55:48
Tartózkodási hely: IX. Ferencváros Üllői út. 129

2008.01.17. 19:39:44

varga tamás írta: Annak, hogy a Fradi itt tart, ahhoz az államnak, a kormánynak semmi köze sincs.
Miért ne lenne köze hozzá? Ki érvénytelenítette a pályázatokat? A Nemzeti Vagyonkezelő Zrt és annak elődje a Kincstári Vagyon Igazgatóság.
Nem arról van szó, hogy pénzt kéne adniuk, de igazán elfogadhatnának egy pályázatot. Vagy eladhatnák a stadiont és a hozzá tartozó területeket 1 forintért, mint azt tették Siófokon vagy Fehérváron.
Avatar
huevos
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 361
Csatlakozott: 2006.02.22. 09:40:35
Tartózkodási hely: Huevos szigete

2008.01.17. 19:39:39

Oleguer írta:
huevos írta:
Oleguer írta:Mondj egy MTK nevelésű játékost aki bevált eddig külföldön és kezdőként szerepel.
hát pl.Bori Gábor kezdő volt a hétvégén
Igen, és hol? :roll:
én tudom hogy hol , te kértél egy példát
azt mondtad mondjunk MTK-tól ment játékost aki kezdő.mondtam

szerk.:egyébként nem tartom nagy számnak a gyereket, és egy meccs után nem is lenne szabad megítélni a külföldi karrierjét, de ha Dzsudzsáknál lehet...
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára huevos 2008.01.17. 19:42:34-kor.
never let the children cryin'!
Avatar
Oleguer
Capitá del Barça
Hozzászólások: 723
Csatlakozott: 2007.10.07. 21:09:44
Tartózkodási hely: DebreceN
Kapcsolat:

2008.01.17. 19:37:13

huevos írta:
Oleguer írta:Mondj egy MTK nevelésű játékost aki bevált eddig külföldön és kezdőként szerepel.
hát pl.Bori Gábor kezdő volt a hétvégén
Igen, és hol? :roll:
Egyébként jó akadémiája van pl Szombathelynek, gondoljunk csak Komanra vagy Garics Györgyben aki minden héten kezdd egy olasz középcsapatban.
Visca el BARCA!Visca el BARCA!Visca el BARCA!
---------------Katt ide----------------
Frank Rijkaard
Capitá del Barça
Hozzászólások: 841
Csatlakozott: 2006.07.24. 15:56:30

2008.01.17. 19:37:00

Némethről áradoznak Liverpoolban gyep. Azt mondják, hogy kevés olyan gólérzékeny játékos van, mint ő. És 18 éves... Várd ki azért még azt, hogy mire viszi :wink:
Avatar
huevos
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 361
Csatlakozott: 2006.02.22. 09:40:35
Tartózkodási hely: Huevos szigete

2008.01.17. 19:35:28

Oleguer írta:Mondj egy MTK nevelésű játékost aki bevált eddig külföldön és kezdőként szerepel.
hát pl.Bori Gábor kezdő volt a hétvégén
never let the children cryin'!
Varga Tamás
Az Eurobarca Anonymusa
Hozzászólások: 7479
Csatlakozott: 2005.11.22. 11:03:07
Tartózkodási hely: Campo dei Miracoli

2008.01.17. 19:32:39

Oleguer írta:
varga tamás írta:Oleguer!
Ezek szerint a Sándor Károly akadémiához a magyar Testgyakorlók Körének az égegyadta világon semmi köze sincs?
Tamás! Ezt miből szűrted le?
Egyébként a magyar szót nagybetűvel írjul. :wink:
Oleguer!
Tudom, hogy nagybetű, csak ez a francos shift nem mindig működik, hiába nyomom le. Magyar Testgyakorlók Köre. Megfelel?
Abból szűrtem le, hogy az MTK-ra nincs szükség szerinted, ill. hogy nem az MTK neveli fel őket, hanem 16 évesen összegyűjtik őket. Ezek alapján a világ összes nagy futballklubját fel lehetne oszlatni, mert egyik sem 6-7 éves koruktól nevelik a fiatalokat - kizárólagosan.
Kötekedni meg nem kellene, mert azt gondolhattad volna, hogyha a Testgyakorlókat És a Körét nagy kezdőbetűvel írtam, akkor nem vagyok olyan hülye, hogy a Magyart meg kis betűvel írom. :wink:
Kép
Avatar
Oleguer
Capitá del Barça
Hozzászólások: 723
Csatlakozott: 2007.10.07. 21:09:44
Tartózkodási hely: DebreceN
Kapcsolat:

2008.01.17. 19:32:21

huevos írta:
Oleguer írta:Ha valaki 16évesen kerül oda és 17évesen elmegy, akkor nem hiszem, hogy MTK nevelésnek számítana. :wink:
valami miatt nem olvastad el amit az imént írtam, gondolom azért írtad le mégegyszer ezt...
az általad említett Németh Krisztián 2003-ban (14 évesen) került az Sándor akadémiára, 2007-ben távozott Liverpoolba, ez 4 év...
Ez esetben elnézést, de a mondanivalómon nem sokat változtat.
Visca el BARCA!Visca el BARCA!Visca el BARCA!
---------------Katt ide----------------
Zozzy 5
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 8569
Csatlakozott: 2006.11.04. 10:20:50
Tartózkodási hely: Debrecen

2008.01.17. 19:31:36

Oleguer írta: Mondj egy MTK nevelésű játékost aki bevált eddig külföldön és kezdőként szerepel. Pl.: Most kiment Dzsudzsák Balázs egyből kezdő, belőle lesz valaki, Németh Krisztián meg ellövöldőzgeti a góljait a tarcsiban. Aztán majd felnöttbe soha nem fog beférni.
Egy az, hogy Németh fiatalabb, a másik, hogy gondolom a Pool-ba Dzsudzsi se lenne kezdő... :wink:
Olyan játékos nagyon kevés van MO szerte, de a legjobb utánpótlás ezen a szinten akkor is az MTK-é. Tőlük sem fog sok játékos világot váltani, de a többi magyar klubból meg még kevesebb...
Avatar
huevos
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 361
Csatlakozott: 2006.02.22. 09:40:35
Tartózkodási hely: Huevos szigete

2008.01.17. 19:30:35

Oleguer írta:Ha valaki 16évesen kerül oda és 17évesen elmegy, akkor nem hiszem, hogy MTK nevelésnek számítana. :wink:
valami miatt nem olvastad el amit az imént írtam, gondolom azért írtad le mégegyszer ezt...
az általad említett Németh Krisztián 2003-ban (14 évesen) került az Sándor akadémiára, 2007-ben távozott Liverpoolba, ez 4 év...
never let the children cryin'!
Avatar
Oleguer
Capitá del Barça
Hozzászólások: 723
Csatlakozott: 2007.10.07. 21:09:44
Tartózkodási hely: DebreceN
Kapcsolat:

2008.01.17. 19:28:04

Zozzy 5 írta: Valamiért mégis tőlük jön ki a legtöbb ilyen emberke...Ez pedig azért van, mert még ha 16 évesen is kerülnek oda és csak 1 évet vannak ott (ami szerintem egy általánosítás, nyilván nekik is van U14 meg U13-as csapatuk, és én emlékszek is, hogy 12 éves lehettem, amikor a Loki kisgyerek csapata is azt kiabálta, hogy MTK MTK, ők a legjobbak), akkor is többet fejlődnek ennyi idő alatt mint máshol évek alatt. Csak ők rendelkeznek jelenleg olyan fejlett akadémiával, aminek következménye ez a sok kinevelt játékos.
Mondj egy MTK nevelésű játékost aki bevált eddig külföldön és kezdőként szerepel. Pl.: Most kiment Dzsudzsák Balázs egyből kezdő, belőle lesz valaki, Németh Krisztián meg ellövöldőzgeti a góljait a tarcsiban. Aztán majd felnöttbe soha nem fog beférni.
Visca el BARCA!Visca el BARCA!Visca el BARCA!
---------------Katt ide----------------
Zozzy 5
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 8569
Csatlakozott: 2006.11.04. 10:20:50
Tartózkodási hely: Debrecen

2008.01.17. 19:24:52

Oleguer írta: MTKról amit gondolsz, az tévhit, nem ők nevelik ki a játékosokat, hanem kb 16évesen összevásárolják. Aztán 1 évig van náluk és megy tovább. Németh Krisztián Győri, Simon András pedig Miskolci. Ráadásul az MTK nem igazán a fiatalokat szolgálja, pl.: Filkor esete.
Valamiért mégis tőlük jön ki a legtöbb ilyen emberke...Ez pedig azért van, mert még ha 16 évesen is kerülnek oda és csak 1 évet vannak ott (ami szerintem egy általánosítás, nyilván nekik is van U14 meg U13-as csapatuk, és én emlékszek is, hogy 12 éves lehettem, amikor a Loki kisgyerek csapata is azt kiabálta, hogy MTK MTK, ők a legjobbak), akkor is többet fejlődnek ennyi idő alatt mint máshol évek alatt. Csak ők rendelkeznek jelenleg olyan fejlett akadémiával, aminek következménye ez a sok kinevelt játékos.
Avatar
Oleguer
Capitá del Barça
Hozzászólások: 723
Csatlakozott: 2007.10.07. 21:09:44
Tartózkodási hely: DebreceN
Kapcsolat:

2008.01.17. 19:23:40

Ha valaki 16évesen kerül oda és 17évesen elmegy, akkor nem hiszem, hogy MTK nevelésnek számítana. :wink:

varga tamás írta:Oleguer!
Ezek szerint a Sándor Károly akadémiához a magyar Testgyakorlók Körének az égegyadta világon semmi köze sincs?
Tamás! Ezt miből szűrted le?
Egyébként a magyar szót nagybetűvel írjul. :wink:


SZERKESZT!
Visca el BARCA!Visca el BARCA!Visca el BARCA!
---------------Katt ide----------------
Avatar
huevos
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 361
Csatlakozott: 2006.02.22. 09:40:35
Tartózkodási hely: Huevos szigete

2008.01.17. 19:21:04

Oleguer írta:MTKról amit gondolsz, az tévhit, nem ők nevelik ki a játékosokat, hanem kb 16évesen összevásárolják. Aztán 1 évig van náluk és megy tovább. Németh Krisztián Győri, Simon András pedig Miskolci. Ráadásul az MTK nem igazán a fiatalokat szolgálja, pl.: Filkor esete.
ez addig oké,nyilván nem lehet mindenki Agárd vagy a Hungária körút szülöttje, de nem ez az akadémiák lényege?összegyűjteni a tehetségeket, nagyszerű körülmények között, jó edzők felügyelete mellett fejlődni, megadni a lehetőséget a felnőtt első osztályban, majd külföldre mennek
pl.Dudás Ádám, igen szépeket hallottunk róla, de valahogy Győrben mégsem találják a helyét ,pedi tehetségéhez nem férhet kétség
ezzel szemben az MTK-nál mintha csöppet másképp állnának a tehetségekhez
never let the children cryin'!
Varga Tamás
Az Eurobarca Anonymusa
Hozzászólások: 7479
Csatlakozott: 2005.11.22. 11:03:07
Tartózkodási hely: Campo dei Miracoli

2008.01.17. 19:20:34

Oleguer!
Ezek szerint a Sándor Károly akadémiához a magyar Testgyakorlók Körének az égegyadta világon semmi köze sincs?
Kép
Avatar
Oleguer
Capitá del Barça
Hozzászólások: 723
Csatlakozott: 2007.10.07. 21:09:44
Tartózkodási hely: DebreceN
Kapcsolat:

2008.01.17. 19:13:40

huevos írta:
Oleguer írta:Nem vagyok, nagy fradista, sőt nem szeretem a fradt. De az NB1ből tényleg hiányoznak. Loki-FTC vagy FTC-Ujpesteken voltak azrét nézők, MTKnak és társainak meg elkéne tűnni egy deka ember nemszurkol nekik. PL.: Szerintem egy NB1es Szegeden vagy Szolnokon lennének azért nézők az MTK 250es átlagát sztem ütnék :roll: :wink:
igen, tűnjön el az MTK, Magyarország legfejletteb utánpótlásképző akadémiájának a felnőtt csapata.gratulálok :shock:

a fradi meccsekre vonatkozóan egyetértek veled, de azért nem csak a nézőszám a fontos
MTKról amit gondolsz, az tévhit, nem ők nevelik ki a játékosokat, hanem kb 16évesen összevásárolják. Aztán 1 évig van náluk és megy tovább. Németh Krisztián Győri, Simon András pedig Miskolci. Ráadásul az MTK nem igazán a fiatalokat szolgálja, pl.: Filkor esete.
Visca el BARCA!Visca el BARCA!Visca el BARCA!
---------------Katt ide----------------
Válasz küldése