Barça vs. Real - El Clásico

Foci a Barçán kívül
Avatar
Normandia
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2502
Csatlakozott: 2013.01.02. 10:56:24
Tartózkodási hely: Sátoraljaújhely

2017.06.09. 23:27:54

hajnesz írta:Meg baromi nagy álszentség is ez az egész, mikor ment saját nevelésből a bugi, addig telekürtöltük a világot, hogy mi bezzeg pénz nélkül nyerjük a címeket, csúnya a szomszéd Margit, most meg már nem érdekel senkit sem, csak sztárt vegyünk (mindegy honnan kaparjuk össze a pénzt, csak Verratti, vagy Coutinho legyen, és hasonlókra gondolok ). Túlságosan el lettünk kényeztetve az elmúlt bő 10évben, most meg egyeseknek nehéz visszaszokni a "normál" szurkolók világába, ahol vannak évek, ahol csak 1 kupát nyerünk, s néha vannak nálunk jobb csapatok is.
Nem akarlak elszomorítani, de a "normál" szurkolók világa megszünt. Nem a sikeresség okán, hanem az által, amivé fejlődött a klub. A teljesítmény fenntartása elemi érdeke a mindenkori vezetőknek és ezt a lehetőségek figyelembevételével meg is fogja tenni.
"Diego Simeone: "Diego (Maradona) megtöltött minket érzelmekkel, de azt mondom, kétségek nélkül, hogy Messi jobb játékos, mint Maradona volt."
Avatar
Nero.
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6905
Csatlakozott: 2015.08.14. 19:02:12

2017.06.09. 21:33:35

visca el barca írta:
Nero. írta:A City 40èrt noname kapust, a United idèn is 100 fölött fog eltapsolni....
kit érdekel. amúgy is hány címet nyertek az elmúlt években? bl-t, pl-t? bár tudom h nálad a pénz a világ közepe, úgyhogy megértem a Te álláspontodat is.
Azert ugy joval nagyobb az esely jobb csapatot epiteni ha van mibol epitkezni. A Barcaval kapcsolatban a megszerzett trofeak a legfontosabbak, de igen a mai vilagban nem art ha van zsetonod.
Meg baromi nagy álszentség is ez az egész, mikor ment saját nevelésből a bugi, addig telekürtöltük a világot, hogy mi bezzeg pénz nélkül nyerjük a címeket, csúnya a szomszéd Margit, most meg már nem érdekel senkit sem, csak sztárt vegyünk (mindegy honnan kaparjuk össze a pénzt, csak Verratti, vagy Coutinho legyen, és hasonlókra gondolok ). Túlságosan el lettünk kényeztetve az elmúlt bő 10évben, most meg egyeseknek nehéz visszaszokni a "normál" szurkolók világába, ahol vannak évek, ahol csak 1 kupát nyerünk, s néha vannak nálunk jobb csapatok is.
Ez a csapat meg mindig top 3 lehetne (meg igyis az amugy), ha csak egy kicist finomitank rajta. Nem arrol van szo, hogy vegyunk meg minndekit akinek jobb szezonja volt, hanem oldjuk meg a problemainkat. En szemely szerint csak egy Verrattit, egy Semedot meg egy Deulofeut akarok. Verrattit nem hiszem hogy magyarazni kell, uvolt hogy mennyire o kell ide. Jobbhatved is kell Semedo vagy egy hasonlo kaliber nem tul draga, Deulofeu meg egy 10es lenne de o nem olyan fontos Alcacer eleg lehet.
Es ha nalunk kisebb kluboknak van penze igazolni, akkor joggal varja el egy Barca szurkolo hogy ne soherkedjunk mar.

A visszaeses teljesen normalis dolog, "egyszer fent, egyszer lent", ugyanugy ahogy a sok megalaztatas utan eljott a Real ideje is, vagy nekunk a Rijkaard-korszak elott nagyon rossz sorsunk volt, de ennek a brigadnak van egy nagyon eros gerince meg minimum 3-4 evig ott kell legyunk az europai es a spanyol elitbe.
“Mindig is elakartam jutni Kínába. Soha nem gondoltam volna, hogy idővel Kína jön el hozzám.”
Avatar
hajnesz
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1561
Csatlakozott: 2009.05.04. 19:45:30
Tartózkodási hely: Szeged

2017.06.09. 20:26:26

Meg baromi nagy álszentség is ez az egész, mikor ment saját nevelésből a bugi, addig telekürtöltük a világot, hogy mi bezzeg pénz nélkül nyerjük a címeket, csúnya a szomszéd Margit, most meg már nem érdekel senkit sem, csak sztárt vegyünk (mindegy honnan kaparjuk össze a pénzt, csak Verratti, vagy Coutinho legyen, és hasonlókra gondolok ). Túlságosan el lettünk kényeztetve az elmúlt bő 10évben, most meg egyeseknek nehéz visszaszokni a "normál" szurkolók világába, ahol vannak évek, ahol csak 1 kupát nyerünk, s néha vannak nálunk jobb csapatok is.
Avatar
visca el barca
Presidente del Barça
Hozzászólások: 20964
Csatlakozott: 2005.02.01. 13:13:37

2017.06.09. 19:58:05

Nero. írta:A City 40èrt noname kapust, a United idèn is 100 fölött fog eltapsolni....
kit érdekel. amúgy is hány címet nyertek az elmúlt években? bl-t, pl-t? bár tudom h nálad a pénz a világ közepe, úgyhogy megértem a Te álláspontodat is.
Like a soul without a mind, in a body without a heart, I'm missing every part...
Kép
Avatar
Nero.
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6905
Csatlakozott: 2015.08.14. 19:02:12

2017.06.09. 15:15:07

Tudom csak gondoltam beírom mire gondoltam, mert vártam ilyen adatokat. Nagyon szép hogy ilyen értékes klub vagyunk, de egyelőre olyan dolgokról hallani hogy 50et ajánlunk Coutinhoért, 20at Bellerinért, Verratti helyett Seriről van szó, Herreráról azonnal lemondtunk mert nincs rá, stb.

Egy Real meg vesz 60ért egy Viniciust, az se baj ha nem válik be, belefér. A City 40èrt noname kapust, a United idèn is 100 fölött fog eltapsolni....
“Mindig is elakartam jutni Kínába. Soha nem gondoltam volna, hogy idővel Kína jön el hozzám.”
Avatar
visca el barca
Presidente del Barça
Hozzászólások: 20964
Csatlakozott: 2005.02.01. 13:13:37

2017.06.09. 14:51:08

Nero. írta:Nalam a gazdagság azt jelenti hogy ki mennyit költhet a nyáron. Gondolom senki nem gondolja komolyan hogy mondjuk a Tottenhamnek több lóvéja van mint a PSGnek.
nem is arról szól a cikk.
Like a soul without a mind, in a body without a heart, I'm missing every part...
Kép
Avatar
rwin
Barça B
Hozzászólások: 45
Csatlakozott: 2014.07.17. 10:49:59

2017.06.09. 14:36:47

Nero. írta:Itt az a kérdés hogy olyan sikerekkel, sztárokkal, játékkal, marketinggel, sok saját neveléssel (értük nem kellett fizetni), hogy lehet az hogy a Barca az 5 leggazdagabb klubban sincs benne? =D>
Nehogy már bárki azt mondja, hogy a Barcának nincs miből költenie. Fizetések tekintetében is csak a United előz meg titeket.
Avatar
Nero.
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6905
Csatlakozott: 2015.08.14. 19:02:12

2017.06.09. 14:29:21

Nalam a gazdagság azt jelenti hogy ki mennyit költhet a nyáron. Gondolom senki nem gondolja komolyan hogy mondjuk a Tottenhamnek több lóvéja van mint a PSGnek.
“Mindig is elakartam jutni Kínába. Soha nem gondoltam volna, hogy idővel Kína jön el hozzám.”
Avatar
Chino
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7496
Csatlakozott: 2009.05.07. 12:32:57
Tartózkodási hely: Debrecen

2017.06.09. 13:12:38

Nero. írta:
Normandia írta:Én nem tudom, de ezek az összegek, amik repkednek itt játékosokért valami brutálisan elszaladtak. Ez nem normális, hogy egy 18 éves gyerekért 120-130 millát kérnek, vagy egy Verattiért kb ugyan ennyit. Most komolyan, Szerintetek ez normális?
Eléggé gyors ütemben szaladnak az árak, de hát ha van aki kifizeti akkor miért ne kérnének ennyit? Itt az a kérdés hogy olyan sikerekkel, sztárokkal, játékkal, marketinggel, sok saját neveléssel (értük nem kellett fizetni), hogy lehet az hogy a Barca az 5 leggazdagabb klubban sincs benne? =D>

Ha megakarnánk venni ezt a kölyköt teljesen esélytelenek lennénk anyagilag a Uniteddel vagy a Reallal szemben, ez pedig vicc.
Pedig ez alapján a marketingbevételeknek elég erősnek kellene lennie.

http://www.hatharom.com/2017/06/08/ujra ... legnagyobb" target="_blank
Forca Barca!!!!
Avatar
Nero.
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6905
Csatlakozott: 2015.08.14. 19:02:12

2017.06.09. 12:48:49

Normandia írta:Én nem tudom, de ezek az összegek, amik repkednek itt játékosokért valami brutálisan elszaladtak. Ez nem normális, hogy egy 18 éves gyerekért 120-130 millát kérnek, vagy egy Verattiért kb ugyan ennyit. Most komolyan, Szerintetek ez normális?
Eléggé gyors ütemben szaladnak az árak, de hát ha van aki kifizeti akkor miért ne kérnének ennyit? Itt az a kérdés hogy olyan sikerekkel, sztárokkal, játékkal, marketinggel, sok saját neveléssel (értük nem kellett fizetni), hogy lehet az hogy a Barca az 5 leggazdagabb klubban sincs benne? =D>

Ha megakarnánk venni ezt a kölyköt teljesen esélytelenek lennénk anyagilag a Uniteddel vagy a Reallal szemben, ez pedig vicc.
“Mindig is elakartam jutni Kínába. Soha nem gondoltam volna, hogy idővel Kína jön el hozzám.”
Avatar
fcb4ever
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 256
Csatlakozott: 2010.02.12. 16:04:50

2017.06.09. 12:46:43

Normandia írta:Én nem tudom, de ezek az összegek, amik repkednek itt játékosokért valami brutálisan elszaladtak. Ez nem normális, hogy egy 18 éves gyerekért 120-130 millát kérnek, vagy egy Verattiért kb ugyan ennyit. Most komolyan, Szerintetek ez normális?
60m nem sok egy 18 éves kölyökért? Az árat a piac határozza meg, hiába panaszkodunk miatta.

A korlátozásnak van értelme persze, hogy a klubok közötti szakadékok ne mélyüljenek (mint mikor állam maximálja a termék árát). Viszont akkor durvább korlátozások kellenek.
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára fcb4ever 2017.06.09. 12:48:57-kor.
Més que un club.
Avatar
visca el barca
Presidente del Barça
Hozzászólások: 20964
Csatlakozott: 2005.02.01. 13:13:37

2017.06.09. 12:41:55

Normandia írta:Én nem tudom, de ezek az összegek, amik repkednek itt játékosokért valami brutálisan elszaladtak. Ez nem normális, hogy egy 18 éves gyerekért 120-130 millát kérnek, vagy egy Verattiért kb ugyan ennyit. Most komolyan, Szerintetek ez normális?
nem, nem normális, de megtehetik h ennyit kérnek érte, ha van olyan hülye aki fizet. előbb-utóbb úgyis gátat fognak szabni vhogy ennek az egésznek.
Like a soul without a mind, in a body without a heart, I'm missing every part...
Kép
Avatar
Normandia
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2502
Csatlakozott: 2013.01.02. 10:56:24
Tartózkodási hely: Sátoraljaújhely

2017.06.09. 12:33:58

Én nem tudom, de ezek az összegek, amik repkednek itt játékosokért valami brutálisan elszaladtak. Ez nem normális, hogy egy 18 éves gyerekért 120-130 millát kérnek, vagy egy Verattiért kb ugyan ennyit. Most komolyan, Szerintetek ez normális?
"Diego Simeone: "Diego (Maradona) megtöltött minket érzelmekkel, de azt mondom, kétségek nélkül, hogy Messi jobb játékos, mint Maradona volt."
ericco
Barça B
Hozzászólások: 74
Csatlakozott: 2008.04.29. 23:53:33

2017.06.09. 11:30:03

Ha megengeditek, hosszászólnék egy picit a témához:
Chino írta:Ha 20-30 millióért elhoznák még azt mondom, de kicsit fals.
Ha meg lehetne venni 30 millióért, a Real hülye lenne többet adni. De sajnos a piac és a sok érdeklődő ilyen magas árat szabott meg. James és Morata eladásából pedig bőven ki lehet majd őt és Theot is fizetni. Fizetéseknél pedig lehet még valamit spórolna is a Real.
Chino írta:Az pedig, hogy Zidane mennyire figyelte szerintem hatalmas kamu.
Nem az. 3 éve próbajátékon is volt Madridban -katt-, le is akarták igazolni, de a szülők úgy döntöttek, hogy még korai lenne a váltás. Zidane kb azóta figyeli.
Chino írta:Lassan kikopik onnan Modric, ami legalább akkora csapás lesz, mint nekünk Ini, Cr szintén zenész stb.
Modric játéka eléggé észjáték, ha odafigyel magára, szerintem még 2-3 jó év benne van, mint anno Xavi is bőven jól teljesített 30 felett. CR más tészta. De tiszta góllövőként benne is lehet még tartalék.
Avatar
csababarca
Az Év Fórumozója - 2021
Hozzászólások: 15501
Csatlakozott: 2005.10.03. 21:19:38
Tartózkodási hely: Dabas

2017.06.09. 11:19:13

Azért MBappét nem hasonlítanám a Halilovic-Ödegaard félékhez, a francia a legmagasabb szinten bizonyított...csak egy francia bajnokcsapat egyik legfontosabb embere volt, bl-ben is megrúgta a góljait a kieséses szakaszban.

130 millió szerintem is túlzás, nem tudom mi lenne a reális ára, de az említett két gyerekhez képest bizonyított, ők meg ki lettek emelve gyenge bajnokságokból, hogy lehet jók lesznek egyszer.
"Amikor nézzük Őt, akkor értsük meg ez egy sajátos játékos akit látunk, ez totálisan egyedi. Háromszor verte meg úgy Gvardiolt, hogy az magasabb, erősebb, gyorsabb, fiatalabb, energetikusabb. Ezt írd már le nekem számokkal. Ez mutatja azt, hogy micsoda valójában a futball."
Avatar
Chino
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7496
Csatlakozott: 2009.05.07. 12:32:57
Tartózkodási hely: Debrecen

2017.06.09. 10:45:28

visca el barca írta:
csababarca írta:A gyerek több mint tehetséges, "ha" (és ez igen nagy ha) elkerülik a sérülések a következő 10 év top csatára lesz. ez látszik a mozgásán, ahogy a labdához nyúl, helyezkedésén....én utoljára nagy szerelmemnél Ronaldonál láttam ilyet.
martial kb ugyanígy indult, aztán azzal a lendülettel ki is pukkadt.
Nem tudöom mennyire vagyok ezzel egyedül, de 130 milliót adni egy olyan játékosért, akit eddig gyakorlatilag egy szezon utábn kaptak fel. Tényleg iszonyat tehetséges, ez látszik, de nekem kellene legalább két durva szezont futnia, hogy ilyen hypot kapjon. Lehet, hogy tényleg akkora jövő áll előtte, de hogy nem úgy fogjuk emlegetni, hogy mennyire okos volt a Real, hogy ilyen korán az szerintem biztos. Ha 20-30 millióért elhoznák még azt mondom, de kicsit fals.

Ödegaardot pl. még nagyobb tehetségként kiáltották ki s legalább akkora jövőt jósoltak, mint most Mbappénak. De ott volt Halilovic, aki rohadt tehetséges, ezzel még most sem lehet vitatkozni. A mozgásán is látszik, hogy mi van benne mégis süllyesztő. De lehet még sorolni. Mbappé helyzete szerintem Robinhoéra hasonlít, neki is kb. aranylabdát jósoltak ilyen idősen. Ilyen típusban talán ő futotta be a legnagyobb karriert. Messi az egy má tészta. Ő helyzete más volt, ahogy Cr-é is.

Őket azért fiatalon, olcsón vették, nem 130 millióért 18 évesen.

Ha nem lenne Suarez személy szerint nem támogatnám a francia megvételét és nem az irigység szól belőlem. Az pedig, hogy Zidane mennyire figyelte szerintem hatalmas kamu. Nem is nagyon volt róla szó, ha tényleg ennyire tartotta volna tett volna lépéseket érte. Aztán vagy előszerződés vagy kölcsön. Egy 130 milliós 18 éves játékosra már 1-2 éve tettek volna lépéseket.
A Realnak lgartuolálok a szezonhoz, de bármilyen ambivalensen hangzik szerintem hatalmas szerencséjük volt Bale sérülésével. Kénytelen volt Zidane Iscot játszatni, akit addig hanyagolt, a spanyol pedig hátán vitte a csapatot.
Ez a Kovacic-Isco-Mbappé stb fiatalítás is érdekes. Lassan kikopik onnan Modric, ami legalább akkora csapás lesz, mint nekünk Ini, Cr szintén zenész stb. Egy Asensio, Kovacic stb nem igazán megoldás. Kell nekik is durván igazolni.
Forca Barca!!!!
Avatar
csababarca
Az Év Fórumozója - 2021
Hozzászólások: 15501
Csatlakozott: 2005.10.03. 21:19:38
Tartózkodási hely: Dabas

2017.06.07. 14:56:10

Nero. írta:https://instagram.com/p/BVBD-panaSi/

Jol kivannak a katalán lapok :D Azért ez ugyanolyan dedós mint CR éneklése meg a többi.
valamivel el kell adni a lapokat, ezek meg csak szimpla tények.
mondjuk jobb lenne, ha jövőre egy bl trófeás címlapot nyomnának ekkortájt. :wink:
"Amikor nézzük Őt, akkor értsük meg ez egy sajátos játékos akit látunk, ez totálisan egyedi. Háromszor verte meg úgy Gvardiolt, hogy az magasabb, erősebb, gyorsabb, fiatalabb, energetikusabb. Ezt írd már le nekem számokkal. Ez mutatja azt, hogy micsoda valójában a futball."
Avatar
Nero.
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6905
Csatlakozott: 2015.08.14. 19:02:12

2017.06.07. 14:47:10

https://instagram.com/p/BVBD-panaSi/" target="_blank

Jol kivannak a katalán lapok :D Azért ez ugyanolyan dedós mint CR éneklése meg a többi.
“Mindig is elakartam jutni Kínába. Soha nem gondoltam volna, hogy idővel Kína jön el hozzám.”
Avatar
palesz77
Az Év fórumozója 2014 & 2015
Hozzászólások: 12854
Csatlakozott: 2008.07.19. 20:23:02
Tartózkodási hely: over the rainbow

2017.06.07. 08:10:57

MessiNeymarSuarez írta:https://scontent-vie1-1.xx.fbcdn.net/v/ ... e=59ADE267

Úgy tűnik Zidane nem is olyan kutyaütő, "gyenge Guardiola copy próbálkozás", hanem tényleg van bőven sütnivalója.
Ki hitte volna, hogy nem csak a szerencsén múlt a 2 BL győzelmük, hanem edzői munka is folyik ott.. :mrgreen:
Avatar
MessiNeymarSuarez
Presidente del Barça
Hozzászólások: 10112
Csatlakozott: 2014.10.18. 14:14:18
Tartózkodási hely: Budapest

2017.06.07. 00:55:34

https://scontent-vie1-1.xx.fbcdn.net/v/ ... e=59ADE267

Úgy tűnik Zidane nem is olyan kutyaütő, "gyenge Guardiola copy próbálkozás", hanem tényleg van bőven sütnivalója.
Avatar
Bob_Marley
Presidente del Barça
Hozzászólások: 19633
Csatlakozott: 2010.02.06. 19:42:14

2017.06.06. 22:39:23

MBappé tényleg nagyon érett már most, mellé mindene megvan, hogy kiváló befejező legyen. Nagyon higgadtan teszi el a gólokat és még csak 18 éves. Semmi sallang, odakerül beveri.
Kép
Kép
Kép
Avatar
csababarca
Az Év Fórumozója - 2021
Hozzászólások: 15501
Csatlakozott: 2005.10.03. 21:19:38
Tartózkodási hely: Dabas

2017.06.06. 21:36:09

engem az utolsó bajnoki gólja nagyon Ronaldora emlékeztetett.
De amúgy az Henrys párhuzam se rossz, sőt.

de azért nem egyazegyben gondoltam a párhuzamot, meg a stílusra, inkább a tehetségre.

de lehet én misztifikálom túl a srácot, de engem nagyon nagyon meggyőzött. pedig nem vagyok egy igazoljunk le minden fiatal tehetséget fan, de érte ha rajtam múlna, bármikor pengetném a nagy dohányt.
Dembelét valamivel többet láttam focizni, de ő pl nem győzött meg...látom benne a potenciált, ultratehetséges, de nem tudom képes e levetkőzi magáról az ügyefogyott megoldásokat. Neymar itt van 3 éve, vagy 4, már nem is tudom, de még ő is sokszor baromi szertelen, és kapkodós.
"Amikor nézzük Őt, akkor értsük meg ez egy sajátos játékos akit látunk, ez totálisan egyedi. Háromszor verte meg úgy Gvardiolt, hogy az magasabb, erősebb, gyorsabb, fiatalabb, energetikusabb. Ezt írd már le nekem számokkal. Ez mutatja azt, hogy micsoda valójában a futball."
Avatar
TripleH
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2268
Csatlakozott: 2014.09.01. 10:55:15

2017.06.06. 21:14:30

Bappét ha valakihez hasonlítjuk, akkor szerintem az Henry legyen. Ő mondjuk számomra rejtély hogy nem kapott aranylabdát, mig pl egy Owen igen, bár azért neki a prime időszakában, Ronadok, Zizouk és hasonlók voltak a vetélytársai.
Avatar
recrea
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6741
Csatlakozott: 2004.12.24. 23:38:21

2017.06.06. 19:54:57

csababarca írta:A gyerek több mint tehetséges, "ha" (és ez igen nagy ha) elkerülik a sérülések a következő 10 év top csatára lesz. ez látszik a mozgásán, ahogy a labdához nyúl, helyezkedésén....én utoljára nagy szerelmemnél Ronaldonál láttam ilyet.
Erre felkaptam a fejem és megnéztem egy valag videót a franciáról...azért elég erős Ronaldoval egy mondatban említeni, a 18 évessel is. Sok gólt lő és "megtalálja" a labda, de ez a srác nem fog bőrözgetni meg biciklizni az ötösön belül, ahogy a brazil. Ettől még hiszek neked, de engem sokkal több dolog emlékezetett a fiatal Neymarban vagy Robinhoban Ronaldora, mint Mbappeban.
Avatar
csababarca
Az Év Fórumozója - 2021
Hozzászólások: 15501
Csatlakozott: 2005.10.03. 21:19:38
Tartózkodási hely: Dabas

2017.06.06. 15:57:30

visca el barca írta:
csababarca írta:A gyerek több mint tehetséges, "ha" (és ez igen nagy ha) elkerülik a sérülések a következő 10 év top csatára lesz. ez látszik a mozgásán, ahogy a labdához nyúl, helyezkedésén....én utoljára nagy szerelmemnél Ronaldonál láttam ilyet.
martial kb ugyanígy indult, aztán azzal a lendülettel ki is pukkadt.
nem tudom, benne nem láttam ezt, mondjuk játszani se láttam ennyit.
"Amikor nézzük Őt, akkor értsük meg ez egy sajátos játékos akit látunk, ez totálisan egyedi. Háromszor verte meg úgy Gvardiolt, hogy az magasabb, erősebb, gyorsabb, fiatalabb, energetikusabb. Ezt írd már le nekem számokkal. Ez mutatja azt, hogy micsoda valójában a futball."
Válasz küldése