Aranylabda - FIFA év játékosa

Foci a Barçán kívül
Avatar
ferninho
Madridista
Hozzászólások: 2345
Csatlakozott: 2009.03.01. 00:01:06

2017.06.05. 13:28:00

Messias2 írta:Ferninho szánalmas hozzászólását is hagyni kellett volna.
Öröm volt olvasni. :D
Magam töröltem, láttam palesz törölte a másikat, aztán lehet palesz is törölte velem egy időben.

Azon meg nem tudom mi a szánalmas, hogy a Real csinált egy 40 meccses veretlenségi szériát, amivel megdöntötték a spanyol rekordot, a szezon összes meccsén betaláltak, 60 meccs, 170 gól és egyetlen egy csapat se volt képes idén nulla gólon tartani a Realt 90 percig.
És ezek után kukimáksorozat van meg Messi peches.
madridista
Avatar
palesz77
Az Év fórumozója 2014 & 2015
Hozzászólások: 12854
Csatlakozott: 2008.07.19. 20:23:02
Tartózkodási hely: over the rainbow

2017.06.05. 13:16:08

Káromkodni még mindig nem lehet, cenzúrát kijátszva se, te pedig többször is csináltad egy hsz-en belül. Ferni szintén, pedig még a múltkor ő hozta fel a témát, és lett kivesézve aztán. Szép gazdag nyelv a magyar, lehet nyomatékosítani anélkül is.
Avatar
Messias2
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2865
Csatlakozott: 2015.06.25. 16:10:25

2017.06.05. 13:13:05

Ferninho szánalmas hozzászólását is hagyni kellett volna.
Öröm volt olvasni. :D
TS-Alba-Araujo-Koundé-Azpi-Busi-De Jong-Pedri-Dembélé-Lewa-Fati
Avatar
kz86
Jugador del Barça
Hozzászólások: 127
Csatlakozott: 2012.01.27. 15:03:55

2017.06.05. 13:09:18

Miért kellett törölni a hozzászólásomat? Semmi rosszat nem írtam....
Avatar
recrea
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6741
Csatlakozott: 2004.12.24. 23:38:21

2017.06.04. 19:26:54

Abban az ég világon semmi szerencse nincs, h a minket lefocizó Juvéval 65 percig azt csinált a Real, amit akart. Az első félidő 35. percétől nagyon jó focit tolt a Real, kb hiba nélkül, ötletesen. Nem Ronci volt a meccs legjobbja sztem, de nyilván megkapta, ahogy a bogyót is, rendesen meghúzta ezt a két évet.
Avatar
miro.
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1402
Csatlakozott: 2017.03.08. 17:57:31

2017.06.04. 18:50:58

Pontosan.
Nuanszok,szerencse...Ezeken mulik.
" Ha valaki három órát áldoz arra az életéből hogy megnézzen a tv-ben,akkor kötelességem a legjobbat nyújtani. Mindvégig a legjobbat. " - Michael Jordan


rmcf
Avatar
kz86
Jugador del Barça
Hozzászólások: 127
Csatlakozott: 2012.01.27. 15:03:55

2017.06.04. 18:10:21

miro. írta:
kz86 írta:de valljuk be őszintén, hogy nagyon sokszor csak a szerencsén(megpattanó lövések, megadott lesgólok, stb...) múlott és nem CR zsenialitásán.
De kar hogy nekem nincsen sose ilyen szerencsem mint neki...:D
Talan lehet tett is erte..

Ronaldo volt most a jobb csapatban,ezaltal o tudott olyan golokat szerezni ami az aranylabdanal donthet.
Nem azt mondom, hogy nem tett érte, mert nyilván rengeteget munka van ebben és még mindig hihetetlen érzékkel tud elszakadni a védőktől, de az elmúlt egy évben egy hatalmas adag szerencsét is kapott a sorstól és kizártnak tartom, hogy ez megismétlődjön :)
Avatar
miro.
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1402
Csatlakozott: 2017.03.08. 17:57:31

2017.06.04. 17:53:57

kz86 írta:de valljuk be őszintén, hogy nagyon sokszor csak a szerencsén(megpattanó lövések, megadott lesgólok, stb...) múlott és nem CR zsenialitásán.
De kar hogy nekem nincsen sose ilyen szerencsem mint neki...:D
Talan lehet tett is erte..

Ronaldo volt most a jobb csapatban,ezaltal o tudott olyan golokat szerezni ami az aranylabdanal donthet.
" Ha valaki három órát áldoz arra az életéből hogy megnézzen a tv-ben,akkor kötelességem a legjobbat nyújtani. Mindvégig a legjobbat. " - Michael Jordan


rmcf
Avatar
kz86
Jugador del Barça
Hozzászólások: 127
Csatlakozott: 2012.01.27. 15:03:55

2017.06.04. 17:27:28

palesz77 írta:
csababarca írta:Ahhoz hogy Messi újból nyerjen aranylabdát, bl cím kell.
Vagy hogy a real ne nyerjen.
Nem is tudom melyik a valószínűtlenebb.

Még simán benne van, hogy Cé nyer 2t is simán. Megszakadnia nem kell érte, csak megint ilyen élesnek lenni két hónapig.
Ezzel jó részben egyetértek. Ha ezt a lelkesedést Zidane fenn tudja tartani, akkor jövőre is simán esélyesként indulnak, sőt. Pont azért, mert játékban még tudnak is hova fejlődni, BL győztesnél azért ez ritka szokott lenni, azért se volt címvédés eddig. Hasonlót érzek velük kapcsolatban, mint amit nálunk éreztem 14/15 végén, pedig már most dupláztak. Nem hozták ki még a maximális lehetőségeket a keretből, ha ez sikerül jövőre, és nem lesz egy olyan "leállás" náluk fejben tavasszal, mint nálunk 15/16-ban, akkor simán benne van a dupla címvédés/tripla/nem tudom hogy mondják. Egyedül a München és mi vagyunk azok, akikben jelenleg érzem a potenciált arra, hogy megállítsák őket, de a németek rendre kizúgnak így is ellenük, mi meg el se jutunk addig már 2 éve, hogy megpróbáljuk kiejteni őket.

Nyilván rengeteg idő van még addig, de ha nem cseszik el a nyarat valahogy, és mi se állunk össze 110%-osra addigra, nálam ők lesznek sajnos jövőre is a fő esélyesek.
Szerintem a Chelsea és a City is jó lesz jövőre.
Avatar
palesz77
Az Év fórumozója 2014 & 2015
Hozzászólások: 12854
Csatlakozott: 2008.07.19. 20:23:02
Tartózkodási hely: over the rainbow

2017.06.04. 17:05:09

csababarca írta:Ahhoz hogy Messi újból nyerjen aranylabdát, bl cím kell.
Vagy hogy a real ne nyerjen.
Nem is tudom melyik a valószínűtlenebb.

Még simán benne van, hogy Cé nyer 2t is simán. Megszakadnia nem kell érte, csak megint ilyen élesnek lenni két hónapig.
Ezzel jó részben egyetértek. Ha ezt a lelkesedést Zidane fenn tudja tartani, akkor jövőre is simán esélyesként indulnak, sőt. Pont azért, mert játékban még tudnak is hova fejlődni, BL győztesnél azért ez ritka szokott lenni, azért se volt címvédés eddig. Hasonlót érzek velük kapcsolatban, mint amit nálunk éreztem 14/15 végén, pedig már most dupláztak. Nem hozták ki még a maximális lehetőségeket a keretből, ha ez sikerül jövőre, és nem lesz egy olyan "leállás" náluk fejben tavasszal, mint nálunk 15/16-ban, akkor simán benne van a dupla címvédés/tripla/nem tudom hogy mondják. Egyedül a München és mi vagyunk azok, akikben jelenleg érzem a potenciált arra, hogy megállítsák őket, de a németek rendre kizúgnak így is ellenük, mi meg el se jutunk addig már 2 éve, hogy megpróbáljuk kiejteni őket.

Nyilván rengeteg idő van még addig, de ha nem cseszik el a nyarat valahogy, és mi se állunk össze 110%-osra addigra, nálam ők lesznek sajnos jövőre is a fő esélyesek.
Avatar
Rivaldo11
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 8005
Csatlakozott: 2006.08.22. 11:44:15
Tartózkodási hely: Budapest

2017.06.04. 16:37:45

Hiába vagy nulla egész évben, ha a csapatod nyer, te meg meghúzod az utolsó 8-10 meccset, jó is lehetsz. Recept aranyzsugára.
A kulcs, hogy nyerni kell valamit. Lehetőleg többet mint a rivális.
Rivaldo-A Legnagyobb.
Avatar
csababarca
Az Év Fórumozója - 2021
Hozzászólások: 15503
Csatlakozott: 2005.10.03. 21:19:38
Tartózkodási hely: Dabas

2017.06.04. 16:35:27

Ahhoz hogy Messi újból nyerjen aranylabdát, bl cím kell.
Vagy hogy a real ne nyerjen.
Nem is tudom melyik a valószínűtlenebb.

Még simán benne van, hogy Cé nyer 2t is simán. Megszakadnia nem kell érte, csak megint ilyen élesnek lenni két hónapig.
"Amikor nézzük Őt, akkor értsük meg ez egy sajátos játékos akit látunk, ez totálisan egyedi. Háromszor verte meg úgy Gvardiolt, hogy az magasabb, erősebb, gyorsabb, fiatalabb, energetikusabb. Ezt írd már le nekem számokkal. Ez mutatja azt, hogy micsoda valójában a futball."
Avatar
kz86
Jugador del Barça
Hozzászólások: 127
Csatlakozott: 2012.01.27. 15:03:55

2017.06.04. 16:10:57

visca el barca írta:
kz86 írta:CR pedig már 2 éve nincs a csúcson
ehhez képest tavaly is ő kapta, meg idén is ő fogja kapni :D igen én is abban "bízom" (mert amugy annyira nem izgat), hogy messinek azért van egy pár év fórja, viszont ronaldot lehet egyszer csak betolja zidane klasszikus csatárnak minden meccsen, úgy, hogy nem kell védekeznie, meg futnia és úgyis meg lesznek neki a 30+ gólos szezonok.
Ilyen éve akkor sem lesz még egy :) Tavaly a wolfsburg ellen 2 megpattanó gólt lőtt, amikkel végül tovább mentek, ha jól emlékszem, akkor az EB-n Eder lövése is megpattant a francia védőn, idén a Bayern ellen két lesgólt lőtt, a Juve ellen ő is és Casemiro is lőtt egy-egy megpattanó gólt. Az elmúlt egy évben minden összejött neki. Én nem gondolom, hogy ezeken a meccseken motiváltabban vagy jobban játszott volna, mint az alibi meccsein, amikor a saját szurkolói fütyülték ki, egyszerűen mindig a megfelelő pillanatban pattant jó helyre a labda, amikor a legnagyobb szükség volt rá :)
Avatar
visca el barca
Presidente del Barça
Hozzászólások: 20964
Csatlakozott: 2005.02.01. 13:13:37

2017.06.04. 16:02:04

kz86 írta:CR pedig már 2 éve nincs a csúcson
ehhez képest tavaly is ő kapta, meg idén is ő fogja kapni :D igen én is abban "bízom" (mert amugy annyira nem izgat), hogy messinek azért van egy pár év fórja, viszont ronaldot lehet egyszer csak betolja zidane klasszikus csatárnak minden meccsen, úgy, hogy nem kell védekeznie, meg futnia és úgyis meg lesznek neki a 30+ gólos szezonok.
Like a soul without a mind, in a body without a heart, I'm missing every part...
Kép
Avatar
kz86
Jugador del Barça
Hozzászólások: 127
Csatlakozott: 2012.01.27. 15:03:55

2017.06.04. 15:47:16

A Bl döntőben lőtt 2 gól sokat számít, ezért nyilván CR fogja megkapni az aranylabdát, még akkor is ha Messi mind a négy idei clásicón mesterhármast lő. Viszont én úgy gondolom, hogy CR-nek ez az utolsó aranylabdája, Messi pedig meg fogja még kapni legalább egyszer. Irányítóként legalább 5 év még benne van a legmagasabb szinten, CR pedig már 2 éve nincs a csúcson. Én maximálisan tisztelem és elismerem az eredményeit, amit az elmúlt egy évben elért, de valljuk be őszintén, hogy nagyon sokszor csak a szerencsén(megpattanó lövések, megadott lesgólok, stb...) múlott és nem CR zsenialitásán.
herlius
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1435
Csatlakozott: 2008.11.10. 11:55:35
Kapcsolat:

2017.06.04. 12:48:44

Leo és CR között jelenleg egy igazán markáns különbség van: CR igazi vezéregyéniség lett az utóbbi 2-3 évben, Leo nem. Ez leginkább a két játékos válogatottbeli teljesítményénél feltűnő, ahol nincs akkora kiszolgálógépezet mögöttük, mint a klubjaikban, de érzésem szerint CR sokkal többet tesz bele a "közösbe" motivátorként, mint Leo. CR egymaga fel tudja tüzelni a csapatot, ahogy azt pl az EB döntőn is láttuk, Leo mellé kell 1-2 domináns, tekintélyt parancsoló személy, aki egyúttal Leo-t is tudja inspirálni. Érzésem szerint elsősorban ezért volt nagy veszteség Xavi, majd Dani kiválása a csapatból, mert két vezéregyéniség szállt ki relatíve rövid idő alatt és a helyettük érkezők nem feltétlenül ilyen karakterek. Korábban elképzelhetetlen lett volna számomra, hogy bármilyen tekintetben is azonosulni tudjak CR személyiségével és ez jórészt ma is így van. Az EB-döntőn látott hihetetlen akaratereje és csapatszelleme viszont mindenképpen tiszteletet érdemel. Az EB cím pedig láthatóan egyfajta lelki gátat is áttört nála, a korábban a nagy tétmeccseken sokszor túlpörgő CR mostanra egy hihetetlen precíz gyilkológép lett az igazán fontos meccsekre. Ez az, amiben érzésem szerint most kissé Messi fölött áll és megérdemelten lesz az Aranylabda legnagyobb esélyese.
Avatar
TripleH
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2268
Csatlakozott: 2014.09.01. 10:55:15

2017.06.04. 12:31:46

MatsMessi írta:Azt azért nem lesz kellemes majd hallgatni pár év múlva, hogy valaki egy lapon emlegeti majd Ronaldot és Messit. Sőt, megkockáztatom lesznek olyanok, akik majd fölé is helyezik.
Elárulok egy titkot, így is van olyan.
MatsMessi
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 362
Csatlakozott: 2015.05.24. 12:31:37

2017.06.04. 12:29:39

Azt azért nem lesz kellemes majd hallgatni pár év múlva, hogy valaki egy lapon emlegeti majd Ronaldot és Messit. Sőt, megkockáztatom lesznek olyanok, akik majd fölé is helyezik.
Avatar
Normandia
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2502
Csatlakozott: 2013.01.02. 10:56:24
Tartózkodási hely: Sátoraljaújhely

2017.06.04. 11:40:34

kristop írta: tokmindegy mennyire szedi ossze magat, azon mulik ki nyeri a cimeket
hiaba jobb leo, ha ce bajnoksagot meg blt huz be es az utolso par meccsen meg golokat is szerez
Az az igazság, hogy nem mindegy, hogy meccseket döntesz el, és az sem, hogy milyeneket. Itt mindenki tudja, hogy Leo fényévekkel jobb, de CR a legjobbkor nyújtja a különlegeset. Mintha kimondottan erre gyúrna. Tegnap sem csinált sokat, de két gólt azért bevert. Játékban már nem a régi, de a kapuelőtt még mindig egy terminátor. Leo hangulatától függ, vagy éppen hogy milyen zokni van rajta, hogy mit nyújt. Zseniáli dolgokat művel, de nem mindig a "legjobbkor". Nem döntött el sorsfordító meccset az egy Real ellenit leszámítva, ahol még mindig motívált, és hiába nyújtott összességében egy jó szezont, bőven jobbat, mint CR, mégis a zselés nyeri a labdát, mert azon az 5-6 meccsen, ami jobban megragad az emberekben, döntő tényező tudott lenni.
"Diego Simeone: "Diego (Maradona) megtöltött minket érzelmekkel, de azt mondom, kétségek nélkül, hogy Messi jobb játékos, mint Maradona volt."
Avatar
Nero.
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6905
Csatlakozott: 2015.08.14. 19:02:12

2017.06.04. 11:09:33

CR zsinórban otodjere BL gólkirály. Azért az durva. Barcásként nem fogom lecummantani, de azért érdemes megnézni hogy télen milyen formában tolta. Szószerint labdakezelési problémák, mindent kihagyott, hátráltatta a csapatot, a Realosok már könyörögtek hogy vonuljon vissza, onnan ide így visszajönni... Messi jobb képességű jatekos, de ez az ember bekerül a halhatatlan legendák közé az Ali-Jordan vonulatba. Fejben elég durván ott van a pali.

Az idei lesz a legsimább aranylabdája. És az se piskóta hogy így 10 év fog eltelni az elso es a legutobbi aranylabdája kozt. =D>
“Mindig is elakartam jutni Kínába. Soha nem gondoltam volna, hogy idővel Kína jön el hozzám.”
Avatar
kristop
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2120
Csatlakozott: 2009.04.14. 14:25:05

2017.06.04. 10:30:24

Normandia írta:Kár hogy nincsen Xavi, aki egy kicsit inspirálná Leót, mint 2 éve. "szedd össze magad, azt akarod megint ő nyerje".
tokmindegy mennyire szedi ossze magat, azon mulik ki nyeri a cimeket
hiaba jobb leo, ha ce bajnoksagot meg blt huz be es az utolso par meccsen meg golokat is szerez
no.1 sergi roberto fan, no.1 paco hater

2017 in: mina, davinson sanchez, semedo, verratti, deulofeu, dembele
2018 in: de ligt, arthur, alena, thiago
Avatar
Normandia
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2502
Csatlakozott: 2013.01.02. 10:56:24
Tartózkodási hely: Sátoraljaújhely

2017.06.04. 10:07:20

Tobias88 írta:Hopaldo sem volt csodálatos, de ezek után simán viszi a címet :?
Egyet nem lehet elvitatni tőle, hogy ha akar valamit, azt el is éri. Szorgalommal, munkával, akarattal. Világ fájdalom lesz az ötödik labdája. Kár hogy nincsen Xavi, aki egy kicsit inspirálná Leót, mint 2 éve. "szedd össze magad, azt akarod megint ő nyerje".
"Diego Simeone: "Diego (Maradona) megtöltött minket érzelmekkel, de azt mondom, kétségek nélkül, hogy Messi jobb játékos, mint Maradona volt."
Avatar
P.U.Y.O.L.
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2814
Csatlakozott: 2010.01.22. 10:47:15
Tartózkodási hely: Irgumburg

2017.06.04. 07:11:10

Így, hogy a Real behúzta a BL-t is nem kérdés Ronaldo Aranylabdája. Tény, hogy a szezon nagy részében alulmúlta önmagát, de abban az időszakban, ami ehhez a díjhoz kell (januártól - ) ontotta a gólokat és címekhez segítette csapatát...
Avatar
Tobias88
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1623
Csatlakozott: 2005.12.21. 20:08:13

2017.06.04. 05:13:33

Hopaldo sem volt csodálatos, de ezek után simán viszi a címet :?
94:39 6 - 1
Avatar
P.U.Y.O.L.
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2814
Csatlakozott: 2010.01.22. 10:47:15
Tartózkodási hely: Irgumburg

2017.05.28. 16:50:11

csababarca írta: obció
:D

Nagyon jó ötletnek tartom, hogy egyfajta pontrendszer legyen, ami egyben "felzárkóztatja" az összes olyan játékost, aki amúgy kiváló szezont játszott le, csak éppen nem csatár.

A másik meg az, hogy teljesen értelmetlen a naptári év szerint értékelni, miért nem lehet minden szezon után? Ilyen baromság szerintem csak a fociban van.
Válasz küldése