Bajnokok Ligája & Európa Liga

Foci a Barçán kívül
ALEXDP
Capitá del Barça
Hozzászólások: 583
Csatlakozott: 2008.08.18. 11:37:11

2017.05.03. 13:12:16

Aranylabda ügyben az van, hogy ha a Real
nem nyer Bl-t, esetleg Ronci döntő helyzetben hibázik, és Messi extra őszt hoz, akkor talán nem ő kapja. Minden más esetben igen, és azt gondolom , jogosan.
Nem igazán látok mást aki szóba jöhet...
Ja persze ha mondjuk Dybala most rúg a Monaconak 3at a két meccsen, majd a döntőben 2őt, és nyer, plusz egy jó ősz, akkor esetleg ő.
A Bl kapcsán meg annyi, a Juve elég erős ahhoz , hogy legyőzze a Madridot, akkor is ha jól játszik a Real, de egyenlőre a Monacon kellene túljutni, plusz azért a Juve elég gyenge a döntős statjaiban, másrészt a legutóbbi közös Bl döntős élmény sem mellettük szól... az a kancsó Mijatovic , meg az ő lesgólja.....
De ha megnyeri a Real, megérdemelten teszi, és CR lasztija is védhető...
Azt meg, hogy ha ez bekövetkezik, miként próbálom majd idegösszeroppanás nélkül átvészelni, nos azt nem tudom, de már most szívesen veszek pár ötletet...

Szerk.:
Elfogadva a tényt, hogy pár év alatt(talán túl hamar is) a mennyből a pokolba kerülünk, nagyon kíváncsi vagyok majd arra miként hat ez motivációban Messire, a csapatra, és a vezetésre.
Lesz e reakció arra, és ha igen akkor milyen, hogy ezzel a 4 év alatt 3 győzelemmel, így ugye címvédéssel, a Real eléggé beárnyékolja az elmúlt tíz év eredményeit...
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára ALEXDP 2017.05.03. 13:26:35-kor.
Kovbal88
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2189
Csatlakozott: 2013.07.17. 16:50:38

2017.05.03. 12:19:11

Rivaldo11 írta: Ronci istenités...ez a csávó egy sima kilences
Sajnos nagyon nincs igazad. Egy sima 9-es nem lő száznál több gólt a BL-ben, vagyha ismersz ilyet hallgatom. Ezért az idei teljesítményért simán megérdemli az aranylabdát.
Számomra Ronaldinho, a legjobb játékos csak míg ő leállt két-három jó szezonnál Ronáldonak kb 10 ilyen van. (Ahogy Messinek is)

Lehet sokat jelent, hogy a Realban játszik és mindig, címekért mennek, meg hogy van egy Leo Messi, akivel folyton harcban kell állnia, hogy ki a sikeresebb.

Akárhogyis van, annak idején senki se gondolta, hogy ilyen névvel túl fogja szárnyalni a brazil Ronaldo-t, de megtette.
Avatar
Feast4
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3550
Csatlakozott: 2014.05.01. 21:54:54

2017.05.03. 11:43:00

visca el barca írta: mindegy a döntő egy meccs, bármi lehet, egyszer nekik is fordulhat úgy a kocka h semmi nem jön össze. innentől a mai párharcban a juvénak szurkolok, mert ők talán megfoghatják őket
Én is abban bízom.De nagyon őket érzem most.El is hitték hogy mehet, megy is neki.Minden áll sajnos...
Kép
Rewolution5
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1089
Csatlakozott: 2009.04.11. 10:04:30
Tartózkodási hely: Felvidék
Kapcsolat:

2017.05.03. 10:07:11

Rivaldo11 írta: Ronci istenités...ez a csávó egy sima kilences, egy van nistelrooy féle pali, és nem több fikarcnyival sem. Beverte a helyzeteit, de nehogy már két meccsért kapjon aranylabdát, mikor botrány Már netto futballtudásban az ember. Megsüvegelendő két meccs ide vagy oda.b
Egyetértek. Nem lehet egy lapon említeni Messit vagy Ronaldot. Elvileg az aranylabda a legjobbnak kell járjon, mindenki tudja kiről beszélek, utóbbi évben mégsem így történt. De mit ad Isten, pont a legjobb időben a legjobb helyen van a pali, és amit kell beveri, kvázi mindig akkor pörög fel, amikor kell, amikor arra szükség van. Ez a tény sokat nyom a latba, hogy kinek adják oda az aranylasztit. Nem veszem el az érdemeit, tényleg egy lenyűgöző sportember, de én személy szerint Messit egy szinttel mindenki fölé emelem. Ez bennem így fog megmaradni örökké. Még annyit hozzátennék, hogy remelém a Juve valahogy elkapja őket a döntőben, mi meg valahogy behúzzuk a ligát. Visca!
Kép
Avatar
visca el barca
Presidente del Barça
Hozzászólások: 20964
Csatlakozott: 2005.02.01. 13:13:37

2017.05.03. 10:04:18

Bob_Marley írta:Veb látod nem fogadtál. :D
nem akartalak tönkretenni. :D tök nyilvánvaló volt h nyernek, még ilyen különbséggel is. az is az volt, h mindent (vagy legalább 2-t ronaldo fog lőni, csak azt már nem mertem leírni).

mindegy a döntő egy meccs, bármi lehet, egyszer nekik is fordulhat úgy a kocka h semmi nem jön össze. innentől a mai párharcban a juvénak szurkolok, mert ők talán megfoghatják őket
Like a soul without a mind, in a body without a heart, I'm missing every part...
Kép
Avatar
Rivaldo11
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 8005
Csatlakozott: 2006.08.22. 11:44:15
Tartózkodási hely: Budapest

2017.05.03. 00:11:50

Megérdemli a döntőt a real, bár kassaiék is tettek ezért bőven. Viszont ez a Ronci istenités...ez a csávó egy sima kilences, egy van nistelrooy féle pali, és nem több fikarcnyival sem. Beverte a helyzeteit, de nehogy már két meccsért kapjon aranylabdát, mikor botrány Már netto futballtudásban az ember. Megsüvegelendő két meccs ide vagy oda.b
Rivaldo-A Legnagyobb.
Avatar
MessiNeymarSuarez
Presidente del Barça
Hozzászólások: 10110
Csatlakozott: 2014.10.18. 14:14:18
Tartózkodási hely: Budapest

2017.05.02. 23:40:32

Bob_Marley írta: Nekem erő hiányzik leginkább a kp-ról. Párharc, párharc, párharc. Ez a kulcs, viszont a többivel nem értek egyet. Suarez vagy Iniesta ziccereit a mostani Ronaldo kíméletlenül bevágja, ők kihagyták. Több helyzetünk volt a Juve ellen mint a PSG ellen és 0 rúgott gól és nem a kp miatt.

Ez is igaz.

Viszont pont amit te írtál, az is erősíti a felvetéseimet. A Real Madridnak valahogy sikerül kihozni a legnagyobb nyerőemberére az ilyen helyzeteket, míg nálunk Messi konkrétan kapu közelben labdát sem kapott.

Lehet hogy ha ő kapja Suarez vagy Iniesta ziccerét, akkor belövi, mint ahogy az is lehet hogy túloldalaon Roni helyett ha Benzema kapja a helyzeteket, akkor 10-ből 1-et értékesít és kihull a RM, pont ez a lényeg.

Ezen kell változtatni, és versenyképes KP-t kell összeütni, csapatjátékkal együtt.

A srácokat meg leültetném, és 0-24-ben nyomatnám nekik a RM Bl útjukat, esetleges BL címvédését, hátha sikerül azzal vissza hozni azt a szikrát beléjük ami szükséges.

Sokszor nem játszik szépen a RM, de hajtanak folyamatosan. Ha a mi játékunk, komoly paddal és olyan hajtással ötvöznénk, akkor nem lenne ellenfelünk az esetek jórészében.

Ezt az idei Bl-t jelenleg teljesen megérdemelnék, egyedül a tavalyi hiki-hoki BL nyerés a fájdalmas, és az azzal járó BL címvédés ha idén is nyernek..

De tényleg itt nüanszokon múlik, elég arra gondolni hogy mi van ha a golyófejű Vidal berúgja a tizit 1-0-nál..
Avatar
Kash
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1960
Csatlakozott: 2011.06.28. 13:23:33
Tartózkodási hely: Dél-kelet

2017.05.02. 23:35:53

Messias2 írta:Azért vicces ezt az össznépi "goatozást" olvasgatni az interneten Cével kapcsolatban.

Melyik gólja volt ma igazán az extra, a les szituációt követő, vagy a mákosan elépattanó, esetleg a 10 méterről becsorgó? :D

Gyakorlatilag "csak" bevágta a ziccereit, ennyi. Éles volt, meg minden, de azért messze van ez a földönkívüli teljesítményről.
Azt sajnos mindenkinek el kell fogadnia és megértenie végre, hogy a fociban a statisztikák döntik el ki a legjobb, illetve a BL elődöntő és döntő meccsei...Ronaldo lőtt legtöbb gólt BL-ben, vágott 5-öt a Bayernnek és 3-at most az Atleticonak...Hiába süt le Messi minden megmozdulásáról, hogy a közelében nincs senki tudásban, ez a modern fociban nem számít.

Ronaldo statisztikailag jelenleg a világ legjobbja, sajnos ez nem vitás, nagyon nehéz leírni, de nem Messinek van a legtöbb gólja a bl-ben és nem is ő játszik döntőt.

És ez az idei szezonban mégjobban megmutatkozik. Ronaldo egész évben kb annyira volt jelen a meccseken mint én történelem órákon általánosban a suliban. Aztán ittvan, az év 2 legfontosabb meccsén ottvolt és rúgott 8 gólt 3 meccs alatt és innentől nincs kérdés.

Sajnos idén véleményem szerint a Real BL címet fog védeni, aznap le lehet nekünk is részegedni, más okokból mint a madridisták, de sztem azt józanul nem lehet majd elviselni.
Kép
Avatar
barcami
Jugador del Barça
Hozzászólások: 237
Csatlakozott: 2008.07.25. 12:09:18

2017.05.02. 23:29:01

Több dolog is összeér itt, és már tavaly is ez látszott a RM-n. Ez így már komoly széria, noha otthon szinte semmit se nyertek eddig az elmúlt években, mégis nagyon erős ez a csapat.
Egyrészt igazán 'megtanulta' a Madrid a bl-t: a nagy ellenfeleket kiismerték, de legfőképpen a saját játékukat játsszák.
Másrészt hatalmas rutin van már a pályán náluk, a kapust leszámítva minden csapatrészben sok-sok év tapasztalat.
Most ott tartunk, hogy a Madridból csak a Barca tud levizsgázni, csak nem a bl-ben.
Avatar
Messias2
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2865
Csatlakozott: 2015.06.25. 16:10:25

2017.05.02. 23:23:17

recrea írta: feltűnt Neked is, h valahogy, érdekes módon Ronci mindig ott van, ahova a labda érkezik....véletlenül :D
Ja, hihetetlen, hogy mennyire érezte, hogy hova fog hullani Casemiro eltört labdája. :D

Egyébként értem, mit mondasz. De ez a top csatárok többségére egyaránt igaz.
TS-Alba-Araujo-Koundé-Azpi-Busi-De Jong-Pedri-Dembélé-Lewa-Fati
Avatar
Feast4
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3550
Csatlakozott: 2014.05.01. 21:54:54

2017.05.02. 23:23:14

Száz szónak is egy a vége, nem volt érdemtelen.Bayern zsebben Atlético zsebben ezt most sokkal jobban megérdemlelnék mint eddig bármelyiket a CR korszakban és azt se lehet mondani hogy CRnek most már nincs hozzá köze...

Hátha a Juventus...
Kép
Avatar
csababarca
Az Év Fórumozója - 2021
Hozzászólások: 15491
Csatlakozott: 2005.10.03. 21:19:38
Tartózkodási hely: Dabas

2017.05.02. 23:22:01

recrea írta:
Nyilván ettől még nem lett a világ legjobbja vagy Messi előtt, de csak remélni tudom, h feltűnt Neked is, h valahogy, érdekes módon Ronci mindig ott van, ahova a labda érkezik....véletlenül :D

Erre szokták azt mondani, h ezt nem tanítják.
ha mást nem is, ezt még nagyon tudja.
igazából ez kéne lennie már a szerepkörének, full betolva a kapu elé, akár Benzema kárára, aztán rakosgatja el a labdákat.
másra nem képes, szélen halott, 1v1ezni nem tud, úgyhogy ez maradt.
ebben top1, nem kérdés.
"Amikor nézzük Őt, akkor értsük meg ez egy sajátos játékos akit látunk, ez totálisan egyedi. Háromszor verte meg úgy Gvardiolt, hogy az magasabb, erősebb, gyorsabb, fiatalabb, energetikusabb. Ezt írd már le nekem számokkal. Ez mutatja azt, hogy micsoda valójában a futball."
Avatar
Nero.
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6905
Csatlakozott: 2015.08.14. 19:02:12

2017.05.02. 23:21:14

De mondjuk az se véletlen hogy pont ő rá jön ki a mindent eldöntő 11es a BL döntőbe, vagy az hogy EBt nyer a kb. magyar-színvonalú portugálokkal stb. stb...
“Mindig is elakartam jutni Kínába. Soha nem gondoltam volna, hogy idővel Kína jön el hozzám.”
Avatar
recrea
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6739
Csatlakozott: 2004.12.24. 23:38:21

2017.05.02. 23:16:57

Messias2 írta:Azért vicces ezt az össznépi "goatozást" olvasgatni az interneten Cével kapcsolatban.

Melyik gólja volt ma igazán az extra, a les szituációt követő, vagy a mákosan elépattanó, esetleg a 10 méterről becsorgó? :D

Gyakorlatilag "csak" bevágta a ziccereit, ennyi. Éles volt, meg minden, de azért messze van ez a földönkívüli teljesítményről.
Nyilván ettől még nem lett a világ legjobbja vagy Messi előtt, de csak remélni tudom, h feltűnt Neked is, h valahogy, érdekes módon Ronci mindig ott van, ahova a labda érkezik....véletlenül :D

Erre szokták azt mondani, h ezt nem tanítják.
Avatar
Messias2
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2865
Csatlakozott: 2015.06.25. 16:10:25

2017.05.02. 23:05:34

Azért vicces ezt az össznépi "goatozást" olvasgatni az interneten Cével kapcsolatban.

Melyik gólja volt ma igazán az extra, a les szituációt követő, vagy a mákosan elépattanó, esetleg a 10 méterről becsorgó? :D

Gyakorlatilag "csak" bevágta a ziccereit, ennyi. Éles volt, meg minden, de azért messze van ez a földönkívüli teljesítményről.
TS-Alba-Araujo-Koundé-Azpi-Busi-De Jong-Pedri-Dembélé-Lewa-Fati
MatsMessi
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 362
Csatlakozott: 2015.05.24. 12:31:37

2017.05.02. 22:58:24

Mondjuk az igaz, hogy iden, ha BL-t nyernek, akkor azt ugy teszik, hogy megerdemelten. Nagyon komolyan ejtettek ki az ellenfeleket eddig, meg ha a mutatott jatekuk nem is mindig volt szep.
Avatar
Bob_Marley
Presidente del Barça
Hozzászólások: 19614
Csatlakozott: 2010.02.06. 19:42:14

2017.05.02. 22:56:54

Igen a rutin sokat jelent, Juventus ellen is nagy hátrányt jelenthet. Legutóbb is bőven megvolt a lehetősége a franciáknak, de elrontották és idegenben lehozta a Juventus a továbbjutást.
Kép
Kép
Kép
Avatar
recrea
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6739
Csatlakozott: 2004.12.24. 23:38:21

2017.05.02. 22:54:20

Nero. írta:
más poszt Ronci meg Messi, mit lovagolsz ezen, h több labdát kap?! Suarez is kap eleget, aztán a gólvonalon tökön rúgja magát.
Így van nagyon unalmas már ez a sírás. Ha hozzák a bajnokságot meg a BLt, akkor nem kérdés hogy ez a portugál éve volt.
Azért ez is erős túlzás :D most kijött neki, éles lett, de szezonban eddig gatya volt.
Avatar
Nero.
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6905
Csatlakozott: 2015.08.14. 19:02:12

2017.05.02. 22:52:43

más poszt Ronci meg Messi, mit lovagolsz ezen, h több labdát kap?! Suarez is kap eleget, aztán a gólvonalon tökön rúgja magát.
Így van nagyon unalmas már ez a sírás. Ha hozzák a bajnokságot meg a BLt, akkor nem kérdés hogy ez a portugál éve volt.
“Mindig is elakartam jutni Kínába. Soha nem gondoltam volna, hogy idővel Kína jön el hozzám.”
Avatar
csababarca
Az Év Fórumozója - 2021
Hozzászólások: 15491
Csatlakozott: 2005.10.03. 21:19:38
Tartózkodási hely: Dabas

2017.05.02. 22:52:11

S.Agüero írta:Mi BL-győzelmünk simább volt '11-ben és '15-ben is. :D

hát '11-ben azért az Arsenal ellen megszenvedtünk, utána a Shahtart leiskoláztuk, meg a real ellen eldöntöttük az odavágón, de a visszavágón buziskodtunk megint.
'15-ben meg jah, lehet, az hasonló alázás volt végig.

mindegy, magunkat okolhatjuk, hogy nem nyertünk elég bl-t, ha nem rontjuk el rendre az odavágókat, akkor egész más lehetett volna ez.

Monaco ellen simáznának...hasonló lehetne esetleg a forgatókönyv, mint 14ben az atma ellen, hogy elhiszik egy percig, aztán kopp. de a rutin nagyon sokat számít egy bl-döntőn pláne, és ezért tartom a Juvét esélyesebbnek. Azért ott a védelemben lehetne bízni, és véletlen az a Dybala is kifoghatna egy olyan napot mint ellenünk, hogy két lövés, két gól. Bár a real ellen ritka az ilyen.
"Amikor nézzük Őt, akkor értsük meg ez egy sajátos játékos akit látunk, ez totálisan egyedi. Háromszor verte meg úgy Gvardiolt, hogy az magasabb, erősebb, gyorsabb, fiatalabb, energetikusabb. Ezt írd már le nekem számokkal. Ez mutatja azt, hogy micsoda valójában a futball."
Kovbal88
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2189
Csatlakozott: 2013.07.17. 16:50:38

2017.05.02. 22:48:04

Stalkyard írta:Én amúgy sem vagyok biztos benne, hogy a Juve simán bejut a döntőbe... Sőt, az a 2.85-ös szorzó a Monacora hazai pályán elég csábító.... Szerintem koppanni fognak páran holnap. Egy Real-Monaco döntő meg nagy foci lehetne, de szerintem a Monaco össze is roppanna a teher alatt, meg rutinból be is darálnák őket sajnos.
A Juve nagyon jó lenne, csak nincs csatáruk, Higuan mégha 90 milliós is nem szint oda. Monaconak kizárt, hogy esélye legyen. A Juvének is max 50 százalék. Azért, amikor kell a Real berúgja vagy talál egy gólt
Avatar
Bob_Marley
Presidente del Barça
Hozzászólások: 19614
Csatlakozott: 2010.02.06. 19:42:14

2017.05.02. 22:47:58

recrea írta:Mondjuk még nem nyerték meg. De ezen a csapaton lehet látni, h győzni akarnak, nálunk kettő sétál, kettő hisztizik, kettő meg a mezt dobja ki a pályára. Ordít a különbség, ezek nekimennek a Ticonak, minket meg hülyére ver egy Juve.

A kieséses szakaszban brutál jól játszanak, és még a cserék is löknek a csapaton. Nem vagyok benne biztos, h a Juvét akarom nekik, birkózásban ritkán kapnak ki az urak.

Más poszt Ronci meg Messi, mit lovagolsz ezen, h több labdát kap?! Suarez is kap eleget, aztán a gólvonalon tökön rúgja magát.
Én is így gondolom, hogy fizikálisan és gyorsaságban csak a Monaco van velük egy szinten. Több gólt lőttek beadásból is, beton kemény kp-juk van és 90 percig bírják. A védelmük sebezhető főleg SIdibe.
Juventus ugyan két gólt kapott, de öregecske védelem, ahogy írod darálásban a RM-et nem tudnák megfogni.
Kép
Kép
Kép
MatsMessi
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 362
Csatlakozott: 2015.05.24. 12:31:37

2017.05.02. 22:47:18

Kovbal88 írta:
Bob_Marley írta:Nagy tanulság szerintem ebben az idényben, hogy az erőnléten nagyon javítanunk kell. Elképesztő, hogy a RM egy Atleticot is betud darálni, fizikálisan nagyon kemények. És egy hosszú szezonban ez rengeteget jelent. Szétfutják őket így a végére.
Roberto bedarálta őket a classicon, de ez biztos, hogy az egyik erősségük, hogy végigbírják. Azért az a lesajnált Ronaldo mi gólmennyiséget vág megint. Simán megérdemli az aranylabdát.
Azt komolyan irtad, hogy megerdemli az aranylabdat? :D
Avatar
MatyiG
Adminisztrátor
Hozzászólások: 18362
Csatlakozott: 2009.01.27. 14:10:25
Tartózkodási hely: Budapest/Jászberény

2017.05.02. 22:46:01

Legalább nem kell megnézni a visszavágót, ez is valami. :D
Avatar
Stalkyard
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3161
Csatlakozott: 2010.05.19. 19:10:30

2017.05.02. 22:44:55

Én amúgy sem vagyok biztos benne, hogy a Juve simán bejut a döntőbe... Sőt, az a 2.85-ös szorzó a Monacora hazai pályán elég csábító.... Szerintem koppanni fognak páran holnap. Egy Real-Monaco döntő meg nagy foci lehetne, de szerintem a Monaco össze is roppanna a teher alatt, meg rutinból be is darálnák őket sajnos.
Az éjjel soha nem érhet véget!

Klopp on Coutinho bid: "I think tomorrow they (Barcelona) will offer a McDonald's Happy Meal and we get the toy as well!?"
Válasz küldése