Barça vs. Real - El Clásico

Foci a Barçán kívül
Avatar
Bob_Marley
Presidente del Barça
Hozzászólások: 19631
Csatlakozott: 2010.02.06. 19:42:14

2016.05.01. 12:33:48

Jogos, amit írsz én értelmeztem félre.

De csak nem hagy nyugodni. :D Gondolj bele pl a Bilbao ellen, Malaga ellen vagy a Las Palmas ellen mi sem voltunk hú de fölényben, de csak betudtuk húzni. Nem ment a játék, de nyertünk.

Értem egyébként maximálisan mire gondolsz, hogy a bajnokság végén az ilyenekkel közhelyszerűen meglehet nyerni a bajnokságot is akár, hogy nem megy de behúzzák. De általánosan tartom hogy nincs olyan, hogy általában ők behúzzák mi kevésbé, mert ez is kiegyenlíti egymást szerintem. És nekünk is voltak olyan meccseink ahol voltak gondjaink, de csak meglett a három pont.
Kép
Kép
Kép
LG
Az Év fórumozója 2016
Hozzászólások: 21292
Csatlakozott: 2004.12.17. 21:03:01

2016.04.30. 19:33:27

Bob_Marley írta:Nekünk is ment ez tavaly és idén is tudtunk pl nagyon fontos meccsen az Atletico ellen kétszer is fordítani. Csak így szezon végén mikor még fontosabb lett volna nem sikerült se a Valencia ellen kiharcolni az ikszet se pl a Sociedad ellen. Ez van, de általánosságban nem lehet ezt szerintem kijelenteni hogy xy mindig megfordítja a másik meg nem. Kezünkben a sorsunk, három meccset kell behúzni és jóccakát. :D
Én nem a fordításokról beszéltem. Hanem arról, hogy általában akkor is tudják hozni a meccseket, mikor nem megy nekik a játék, mezőnyben és helyzetekben sem nőnek az ellenfél fölé, de vhogy 1-el többet lőnek, mint az ellenfél.

Mi meg fordítottunk mindkétszer az Atletico ellen, hogy komoly nyomást helyeztünk rájuk, helyzetek sorát dolgoztuk ki, és ha támadóink jobban koncentrálnak, nemcsak 1-el üssük meg őket. Fölhoztad pl. a Valencia ellen meccset, az is bőven nyerhető lett volna, annyi ziccerből általában 3-4-t szoktunk lőni, akkor 1 nyomorult gólra futotta.
A Klasszikust, a Sociedad, vagy az Atletico elleni BL párharc voltak azok, ahol nem játszottunk jól, nem voltunk komoly fölényben (labdabirtoklást most ne számítsuk), ezeket nem is tudtuk behúzni.
Avatar
MessiNeymarSuarez
Presidente del Barça
Hozzászólások: 10110
Csatlakozott: 2014.10.18. 14:14:18
Tartózkodási hely: Budapest

2016.04.30. 18:53:09

Nero: Csak nem a Bernabeu lesz a célpont?! :D
Vakmacska
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6345
Csatlakozott: 2012.08.26. 23:23:55

2016.04.30. 18:30:38

Azért ők is megérzik a kemény hajtást, pedig jóval kevesebb meccset játszottak.
CR Benzin is lesérült.
Avatar
TripleH
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2268
Csatlakozott: 2014.09.01. 10:55:15

2016.04.30. 18:24:39

Nero. írta:Ha ezek ilyen játékkal a bajnokság vagy a BL közül bármelyiket is elhozzák akkor abba hagyom a foci nézését. Ha esetleg mindkettőt, akkor beállok az Isishez robbantgatni.
Tavaly ősszel elég rossz volt Enrique kezdése, már majdnem ki is rúgták, tripláztunk. Szerintem gondolkodj ezen, az ilyen mondatok előtt.
Avatar
Bob_Marley
Presidente del Barça
Hozzászólások: 19631
Csatlakozott: 2010.02.06. 19:42:14

2016.04.30. 18:15:48

Nekünk is ment ez tavaly és idén is tudtunk pl nagyon fontos meccsen az Atletico ellen kétszer is fordítani. Csak így szezon végén mikor még fontosabb lett volna nem sikerült se a Valencia ellen kiharcolni az ikszet se pl a Sociedad ellen. Ez van, de általánosságban nem lehet ezt szerintem kijelenteni hogy xy mindig megfordítja a másik meg nem. Kezünkben a sorsunk, három meccset kell behúzni és jóccakát. :D

Én tartom továbbra is, hogy az utolsó fordulóba régi szép időket idézve hármas körkapcsolás fog menni Madrid-Granada-La Coruna között. :D
Kép
Kép
Kép
LG
Az Év fórumozója 2016
Hozzászólások: 21292
Csatlakozott: 2004.12.17. 21:03:01

2016.04.30. 17:58:08

Nero. írta:Ha ezek ilyen játékkal a bajnokság vagy a BL közül bármelyiket is elhozzák akkor abba hagyom a foci nézését. Ha esetleg mindkettőt, akkor beállok az Isishez robbantgatni.
Az utolsóval azért ne viccelődj, mindjárt nálad lesz a TEK. Egyénként ez az ő nagy erényük, ha nagyon nem megy a játék, akkor is képesek vhogy kiszenvedni a győzelmet. Nekünk ebben a szezonban ez nem megy.
ericco
Barça B
Hozzászólások: 74
Csatlakozott: 2008.04.29. 23:53:33

2016.04.30. 17:53:13

Nero. írta:akkor beállok az Isishez robbantgatni.
Úgy legyen.
Avatar
Nero.
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6905
Csatlakozott: 2015.08.14. 19:02:12

2016.04.30. 17:51:57

Ha ezek ilyen játékkal a bajnokság vagy a BL közül bármelyiket is elhozzák akkor abba hagyom a foci nézését. Ha esetleg mindkettőt, akkor beállok az Isishez robbantgatni.
“Mindig is elakartam jutni Kínába. Soha nem gondoltam volna, hogy idővel Kína jön el hozzám.”
Avatar
csababarca
Az Év Fórumozója - 2021
Hozzászólások: 15494
Csatlakozott: 2005.10.03. 21:19:38
Tartózkodási hely: Dabas

2016.04.30. 17:50:26

Tartalékosan is nyertek, pedig a sociedad nehéz terep...jah, hahha, nekünk sikerült beégetni magunkat:D
"Amikor nézzük Őt, akkor értsük meg ez egy sajátos játékos akit látunk, ez totálisan egyedi. Háromszor verte meg úgy Gvardiolt, hogy az magasabb, erősebb, gyorsabb, fiatalabb, energetikusabb. Ezt írd már le nekem számokkal. Ez mutatja azt, hogy micsoda valójában a futball."
LG
Az Év fórumozója 2016
Hozzászólások: 21292
Csatlakozott: 2004.12.17. 21:03:01

2016.04.30. 17:38:56

akkor Bale most megmutathatja mekkora király tud lenni!
Hát, megmutatta... :mrgreen: Nem baj, higgyék csak el, hogy CR nélkül is milyen fúdejók.
Avatar
MessiNeymarSuarez
Presidente del Barça
Hozzászólások: 10110
Csatlakozott: 2014.10.18. 14:14:18
Tartózkodási hely: Budapest

2016.04.30. 17:32:32

Egyenlőre 0-0 a 76-odik percben, nade hihetetlen hogy mekkorákat bakizik olykor a Real Sociedad...Kb 3 olyan hatalmas hiba volt, de megúszták.
Avatar
Feast4
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3550
Csatlakozott: 2014.05.01. 21:54:54

2016.04.30. 17:32:17

Na ha most nem bicsaklik neg a Real soha.
Kép
Avatar
Castiel
Capitá del Barça
Hozzászólások: 954
Csatlakozott: 2012.07.11. 10:45:01
Tartózkodási hely: Csurgó

2016.04.28. 18:19:06

a goal.com spanyol hírekre hivatkozva azt írta, hogy Cé kihagyja a city elleni bl visszavágót!
állítólag izomszakadást diagnosztizáltak nála! Ha így van, akkor Bale most megmutathatja mekkora király tud lenni! neki kell átvenni a portugál szerepét!
Kép
Fc Barcelona-Csurgói KK-Scuderia Ferrari-
LG
Az Év fórumozója 2016
Hozzászólások: 21292
Csatlakozott: 2004.12.17. 21:03:01

2016.04.28. 15:51:35

Chino írta:
LG írta:Számomra azt mutatja az idei szezon, hogy a Real brutális függ Ronaldotól. Mikor szezon elején nem ment neki, akkor a csapatnak sem. Mikor magára talált, akkor a csapat is elkezdte hozni a meccseket. Ellenünk ő döntött, a Wolfsburg ellen is ő húzta ki a blacokat a kakiból.
.
Ezt inkább olyan szempontból érzem helytállónak, hogy a góljaitól függenek. Cr mostanában szinte befejező csatárt játszik. Szezon elején is azért nem jöttek a gólok, mert olyan poszton játszották, mint korábban. Szélsőként viszont más nem nagyon tud kibontakozni. Mostanában már inkább rá játsszák ki a támadásokat. Nem véletlen, hogy úgy beelőzte Benzemát a gólok tekintetében és Bale egyre többet tűnik fel a baloson.
Egy az egyben már nem tudja kidolgozni a helyzeteit, legalábbis sokkal jobban visszaeesett ebben. Meg lehet figyelni, hogy ha meg akar indulni nagy százalékban vagy szerelik vagy hanyatt vágja magát. Ezzel persze nem azt mondom, hogy rosszabb lett vagy nem olyan fontos, de ez sokszor visszaüt. Korábban sem arról volt híres, hogy védekezett, de már a letámadásokat se viszi túlzásba, ami azért korábban volt. Ez pedig nagyobb csapatok ellen visszaüthet. Egy Wolfsburgot, Romat erőből behúzták, de nem véletlen, hogy az Atma-val nem tudnak mit kezdeni.
Persze, látom, hogy jelentősen megváltozott a játéka az utóbbi időben, de mivel a támadójáték rá épül, így most is nélkülözhetetlen nekik. Benitez próbált változtatni ezen, de belebukott. Benzema kiváló játékos, de nem elég gólerős, hogy CR szerepét át tudja venni, Bale meg olyan, mint nálunk volt Ibra, hiába klasszis, nem illik a gépezetbe. Csak amíg ezt nálunk 1 év után belátta Pep, ott még mindig nem jutottak el idáig (bár gyanítom, hogy Perez miatt is érinthetetlen)
Avatar
Chino
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7472
Csatlakozott: 2009.05.07. 12:32:57
Tartózkodási hely: Debrecen

2016.04.28. 15:36:03

LG írta:Számomra azt mutatja az idei szezon, hogy a Real brutális függ Ronaldotól. Mikor szezon elején nem ment neki, akkor a csapatnak sem. Mikor magára talált, akkor a csapat is elkezdte hozni a meccseket. Ellenünk ő döntött, a Wolfsburg ellen is ő húzta ki a blacokat a kakiból.
.
Ezt inkább olyan szempontból érzem helytállónak, hogy a góljaitól függenek. Cr mostanában szinte befejező csatárt játszik. Szezon elején is azért nem jöttek a gólok, mert olyan poszton játszották, mint korábban. Szélsőként viszont más nem nagyon tud kibontakozni. Mostanában már inkább rá játsszák ki a támadásokat. Nem véletlen, hogy úgy beelőzte Benzemát a gólok tekintetében és Bale egyre többet tűnik fel a baloson.
Egy az egyben már nem tudja kidolgozni a helyzeteit, legalábbis sokkal jobban visszaeesett ebben. Meg lehet figyelni, hogy ha meg akar indulni nagy százalékban vagy szerelik vagy hanyatt vágja magát. Ezzel persze nem azt mondom, hogy rosszabb lett vagy nem olyan fontos, de ez sokszor visszaüt. Korábban sem arról volt híres, hogy védekezett, de már a letámadásokat se viszi túlzásba, ami azért korábban volt. Ez pedig nagyobb csapatok ellen visszaüthet. Egy Wolfsburgot, Romat erőből behúzták, de nem véletlen, hogy az Atma-val nem tudnak mit kezdeni.
Forca Barca!!!!
Avatar
Nigel
Barça B
Hozzászólások: 31
Csatlakozott: 2015.02.22. 11:10:57

2016.04.28. 14:57:00

http://www.goal.com/hu/news/21352/real- ... ID=HP_BN_2" target="_blank
Ronaldo kihagyja a Manchester City elleni visszavágót
Avatar
Balinho
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1126
Csatlakozott: 2005.06.26. 00:39:59

2016.04.27. 15:59:08

Na ezen azért jót mosolyogtam :)

http://www.goal.com/hu/news/21352/real- ... ID=HP_BN_1" target="_blank
LG
Az Év fórumozója 2016
Hozzászólások: 21292
Csatlakozott: 2004.12.17. 21:03:01

2016.04.27. 08:59:22

Számomra azt mutatja az idei szezon, hogy a Real brutális függ Ronaldotól. Mikor szezon elején nem ment neki, akkor a csapatnak sem. Mikor magára talált, akkor a csapat is elkezdte hozni a meccseket. Ellenünk ő döntött, a Wolfsburg ellen is ő húzta ki a blacokat a kakiból.

A Rayo meg a City ellen is nagyon hiányzott. Előbbi esetében lehet mondani, hogy Bale pótolni tudta, de szerintem hosszabb távon közel sem tudna a walesi olyan húzóember lenni, mint a portugál.

Nálunk meg hatalmas pozitivum számomra, hogy a Messi függőség megszűnt, hisz most már rajta kívül is van két olyan játékosunk Neymar is Suarez személyében, akik bármikor képesek húzóemberré előrelépni. Persze láthattuk, hogy van olyan, mikor 3-ból egnyek sem megy, de azért ez ritka volt a szezonban, és szerintem a jövőben sem lesz túl gyakori.
LG
Az Év fórumozója 2016
Hozzászólások: 21292
Csatlakozott: 2004.12.17. 21:03:01

2016.04.23. 19:42:12

de a bajnokcsapatok ismérve ez a valahogy bemegy, becsorog, 2-3-ra nyer a csapat, a 89. percben hozom a meccset, az ellenfél ordító helyzetet hagy ki a végén stb. feeling. Lényeg valahogy a nehéz meccseken is bejön a 3 pont. Nálunk ezt most nem érzem, persze lehet a deporral fordult a kocka.
Én ezért remélem, hogy viszonylag simán hozni tudjuk a meccseinket. Úgy érzem, egy szoros mérkőzésből, ahol apróságok döntenek, most nem jönnénk ki jól.
eimenis1212
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 480
Csatlakozott: 2013.08.25. 21:47:14

2016.04.23. 19:24:52

crixus írta:Senki se kételkedjen abban, hogy mindkét madridi csapat meg fogja nyerni az elkövetkező 3-4 meccsét. Itt azon fog múlni a bajnokság sorsa, hogy mi megnyerjük-e a maradék 4 meccsünket. Ezzel kapcsolatban vannak aggályaim, nem is a mai, hanem inkább az utolsó 2 meccs miatt. Az Espanyol-t nem kell bemutassam senkinek, a Granada-nak meg valószínű azon a meccsen múlik majd a bennmaradás. Benne van, hogy mindkettőn bukunk pontokat. :roll:
Egyetértek. Legalábbis abban h a reál meg fogja nyerni. Nem láttam a mai meccsüket de a bajnokcsapatok ismérve ez a valahogy bemegy, becsorog, 2-3-ra nyer a csapat, a 89. percben hozom a meccset, az ellenfél ordító helyzetet hagy ki a végén stb. feeling. Lényeg valahogy a nehéz meccseken is bejön a 3 pont. Nálunk ezt most nem érzem, persze lehet a deporral fordult a kocka.
LG
Az Év fórumozója 2016
Hozzászólások: 21292
Csatlakozott: 2004.12.17. 21:03:01

2016.04.23. 19:22:40

Sajnálom ezt a meccset, mert 2-0 után volt néhány ígéretes akciója a Rayonak, de miután elszórakozták őket, Bale pedig betalált, sejthető volt, hogy fordít a Real.

A City meccsét is néztem, nyertek 4-0-ra, de védelmük megint elképesztő dolgokat művelt, ha nincs rajtuk semmi nyomás ezek a fogalmatlanok akkor is képesek hibázni. A Stoke támadói bénasága miatt nem volt szoros a mérkőzés.
A támadószekciójuk erős, lőhetnek gólokat a Realnak, de elég esélyes, hogy többet kapnak. Nem tudnak olyan szervezetten védekezni (vagy marha jól titkolják) amivel egy igazán nagy csapatot megfoghatnak. Mi is simán bántunk el velük az elmúlt években, akkor is, mikor gyenge formában voltunk, mert ez stílus fekszik nekünk, és a Realnak is feküdni fog, a támadóiknak lesz területe, és szét kapják őket, de ne legyen igazam.

Ronaldoval és Benzemával mi a helyzet, játszani fognak a Manchesterben?

Amúgy eddig ma 4 meccset néztem: City-Stoke, Pool-Newcastle, Herta-Bayern, Rayo-Real, és mind a 4-en kikapott, akinek szurkoltam. Remélem nem folytatódik tendencia. [-X
Avatar
crixus
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1390
Csatlakozott: 2014.03.14. 14:43:58

2016.04.23. 19:11:29

Senki se kételkedjen abban, hogy mindkét madridi csapat meg fogja nyerni az elkövetkező 3-4 meccsét. Itt azon fog múlni a bajnokság sorsa, hogy mi megnyerjük-e a maradék 4 meccsünket. Ezzel kapcsolatban vannak aggályaim, nem is a mai, hanem inkább az utolsó 2 meccs miatt. Az Espanyol-t nem kell bemutassam senkinek, a Granada-nak meg valószínű azon a meccsen múlik majd a bennmaradás. Benne van, hogy mindkettőn bukunk pontokat. :roll:
Avatar
Nero.
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6905
Csatlakozott: 2015.08.14. 19:02:12

2016.04.23. 18:20:23

visca el barca írta:ez a rayo tipikus lúzercsapat.... kár érte. így mostmár muszáj vagyok az atletinek is szurkolni, hogy húzzák be.. ha nekünk nem sikerül, akkor legalább ne a real legyen a bajnok..
Tavaly is ezt csinálták. Első félidőben lefocizták a Realt majd a másodikban már erő és ész nélkül mentek előre.
“Mindig is elakartam jutni Kínába. Soha nem gondoltam volna, hogy idővel Kína jön el hozzám.”
Avatar
visca el barca
Presidente del Barça
Hozzászólások: 20964
Csatlakozott: 2005.02.01. 13:13:37

2016.04.23. 18:00:10

ez a rayo tipikus lúzercsapat.... kár érte. így mostmár muszáj vagyok az atletinek is szurkolni, hogy húzzák be.. ha nekünk nem sikerül, akkor legalább ne a real legyen a bajnok..
Like a soul without a mind, in a body without a heart, I'm missing every part...
Kép
Válasz küldése