Gerardo Martino

Itt találhatóak az előző szezon során írt hozzászólásaitok. Később érdemes lesz visszanézni őket!
Lezárt

Szerinted jó döntés volt 'Tata' kiválasztása

A szavazás 2013.08.22. 13:14:28-kor befejeződött.

Igen
75
86%
Nem
12
14%
 
Szavazatok száma: 87
Avatar
visca el barca
Presidente del Barça
Hozzászólások: 20964
Csatlakozott: 2005.02.01. 13:13:37

2014.05.08. 20:24:17

LE-vel is az lesz a baj, hogy tud egy sémát és annyi. romával is azt erőltette pedig az a keret aztán tényleg totál alkalmatlan volt arra. olyan edző kellene akit tud váltani ha kell és nem posztra cserélget, meg élesben gyakorolgat. lehet hogy az elméleti alap meg van, de az kevés lesz.

a szőke szikla kellene ide, ő csak elordítaná magát hogy 'cesc!!! hát mé nem váltotok zmeg, hát te menj oda ő jöjjön ide' egyből megszűnne a tilitoli és átmennénk ramboba.
Like a soul without a mind, in a body without a heart, I'm missing every part...
Kép
Avatar
Tim
Mezei fórumozó
Hozzászólások: 3213
Csatlakozott: 2007.06.15. 21:52:33

2014.05.08. 20:01:54

A cikkre reagálva. Egyáltalán nem látom úgy hogy csak a lejáratás lenne a célja..
Nézzük csak:
"A Barcelonának nincs tapasztalata a teljesen nyílt sisakos, azonnal támadó adok-kapok játékban, és ha jön majd egy nagyobb ellenfél, ami jóval erősebben tör a Barca kapuja felé, illetve erősebb a védelme, a katalánok bajban lehetnek".... "Pont így nyert is ellenük a bajnoki negyedik Atlethic Bilbao, a hatodik Real Sociedad és a nyolcadik Valencia is."
Így történt? Igen.

"Újabb Martino-hiba a beadások erőltetése. Akár Moyes a Unitednél, az argentin tréner is leragadt valahol 1985 körül, és még mindig azt tartja egy támadás leghatékonyabb befejezésének, ha az íveléssel végződik. Főleg azért káros ez, mert a Barcának nincs Beckhamje, Dani Alvesnél pocsékabbul pedig kevesebben adnak be a világon."
Ezzel sem nagyon lehet vitatkozni.

"Az Atlético Madrid elleni BL-visszavágón 32 beívelésükből mindössze 6 volt jó, ami nem is csoda, hiszen az Atleti két középső védője, Diego Godin és Miranda is 185 centi magas, míg a támadók közül egyedül Fábregas éri el a 180 centit, a többieknek 10-15 centi hátrányuk volt a két védővel szemben.
Dani Alves nagyjából január óta ívelgeti középre a labdát eszetlenül, de hogy kinek, azt talán ő sem tudja. Az alacsony termet még nem zárja ki alapból a jó fejjátékot, de a pontatlan beívelés igen – ebben pedig, mint említettük, Alves világbajnok.
De nem csak a beíveléseknél, egyébként sem nagyon vált be a sok magas labda, amik csak lassították a Barca egyébként rendkívül gyors passzokból álló játékát – felemelni a labdát a futballban a földről egy esetben érdemes: ha a labdát kapó játékosnak óriási szabad területe van azt lekezelni, átvenni."
Ezek megint csak tények.

"Xavi már 34 éves, és 2008 óta mindössze 1 nyáron pihenhetett, állandóan kezdő, egyre gyengébb, folyton lemarad, a gyilkos passzok hiányoznak tőle, és nem tud már annyit futni, amennyit a legmunkásabb poszt megkövetel. Fabregas ennek ellenére még mindig csak a cseréje.
Mint ahogy Alex Song szigorúan Busquets cseréje, aki csak akkor kerülhet a csapatba, amikor az első ember sérült, vagy eltiltott, vagy talán annyira fontos meccs jön 3 nap múlva, hogy nem árt pihennie. Pedig amikor Song játszott, remek volt, de látszott rajta, hogy úgy érzi, megtűrt embernek tartja az edző: amint megszerzi a labdát, letolja az első embernek, miközben pedig kifejezetten technikás, passzolni is tudó futballista."

"Martinónak sikerült egy akkora tehetségből is gondot csinálnia, mint Neymar. Az argentin tréner szerint a brazil vonalszélső, miközben 10-essel a hátán született. Lehet, hogy hazájában, a Santosban is balról indult, de nem a 16-os sarkán kapta meg a labdát, hanem már a térfél felénél, hogy lendületből mehessen a védelemre. Neymar pehelysúlyú, úgy 65 kiló, az ő játékának alapvető eleme a lendület, balról, a vonal közeléből, állórajtból sokkal nehezebben ver meg bárkit. És a frusztráltság az idő teltével egyre inkább látszik rajta, középre vágyik, vagy hogy legalább korábban kapja meg a labdát.
Emiatt persze igazi összhang a két dél-amerikai játéka között sosem alakult ki, Messi van meg Neymar van, de Messi és Neymar nincs. A következő edző, Luis Enrique feladata lesz összehangolni őket, mert Tata képtelen rá – beletört a bicskája a világ legjobbjába és a világ legnagyobb tehetségébe, ami nem kis teljesítmény.
Mindemiatt Neymar semmit nem fejlődött az elmúlt évben a Barcelonában, 9 gólja és 9 gólpassza elég messze elmaradt a várakozásoktól. Még nagyobb baj, hogy a temérdek elhibázott ziccere miatt meccsek mentek el rajta."
Ez is korrekt.

"Pedro és Alexis Sánchez az idény vége felé egyre kevesebbet voltak a kezdőcsapatban annak ellenére, hogy Messi után messze ők voltak a leginkább gólveszélyesek. Míg korábban fontos elemei voltak a csapatnak, akik nem csak hogy pihenőidőt adtak egy-egy játékosnak, amikor rotálni kellett, de lényegében egyenértékű cserék.
Ehelyett a szezon végén szinte már csak akkor kerülnek fel a pályára, amikor csodát kell tenni az utolsó 20-30 percben. De nem csak ők tűntek el, hanem Tello, a már említett Song, Martin Montoya pedig annak ellenére alig kapott lehetőséget a védelemben, hogy Carles Puyol szinte az egész szezonban sérült volt."

Szóval félreértés ne essék,nincs bajom Martinoval különösebben ,de a jogos kritikát illik elviselni,és szerintem pontosan tudja hogy nem ő az ideális edző a csapatnak.
Kép
Avatar
Leon
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2590
Csatlakozott: 2014.02.17. 16:20:26
Tartózkodási hely: Balkán sarkán

2014.05.08. 18:02:00

Chino írta:
franklin írta:Egy érdekes elemzés edzőről, csapatról, némi statisztikával.
Szerintem a lényeges dolgok tekintetében korrekt.

http://sportgeza.hu/futball/2014/05/07/tatabarca/" target="_blank

Szerintem pedig a legtöbb esetben távol áll a korrektségtől. amellett vannak benne őrületes baromságok is. (nem engedi a szélső védőket felmenni, ő mondja Messinek, hogy kóvályogjon elől és ne védekezzen #-o )
Igazán arról szól, hogy hogyan verjünk rá mindent Tata-ra, egyetlen pozitívum vagy "enyhítő körülmény" sincs benne. Grat a cikk írójának =D>
Igaz,ritka hulladék egy cikk!Nekem kb felénél elment a kedvem az olvasásától... :evil:
Én továbbra is kitartok,hogy főként nem Tata miatt lett ilyen a szezon vége de a vezetőség trófeákat akar és úgy néz ki az esetleges 4ből 2(szuperkupa-liga) már nem lesz elég! =D> #-o
Messi campion del Mundo 2022. G.O.A.T.

Gianluigi Buffon (a Messivel való találkozásról 2013-ban): Meg kellett érintenem Messit, hogy megbizonyosodjak róla, olyan ember, mint mi.

L4wandowski

Tito per sempre etern.Infinite Iniesta Grácies Xavi, Grácies Piqué!

Grácies Messi!
Avatar
Chino
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7417
Csatlakozott: 2009.05.07. 12:32:57
Tartózkodási hely: Debrecen

2014.05.08. 17:52:53

franklin írta:Egy érdekes elemzés edzőről, csapatról, némi statisztikával.
Szerintem a lényeges dolgok tekintetében korrekt.

http://sportgeza.hu/futball/2014/05/07/tatabarca/" target="_blank

Szerintem pedig a legtöbb esetben távol áll a korrektségtől. amellett vannak benne őrületes baromságok is. (nem engedi a szélső védőket felmenni, ő mondja Messinek, hogy kóvályogjon elől és ne védekezzen #-o )
Igazán arról szól, hogy hogyan verjünk rá mindent Tata-ra, egyetlen pozitívum vagy "enyhítő körülmény" sincs benne. Grat a cikk írójának =D>
Forca Barca!!!!
Richi
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 349
Csatlakozott: 2005.06.12. 18:32:16

2014.05.08. 10:07:56

A legzavaróbb dolog, hogy amiért még jobban megutáltam a real madridot, hogy senkinek nem adtak esélyt és egyik edzőt váltotta a másik, évente vagy akár félévente. Anno Capello nyert egy bajnoki címet nekik, de mivel a BL-ben elszálltak gyenge szezonnak tituálták és a szezon végén elküldték. Tata ha esetleg bajnok lenne a végén is csak szidva lenne, amikor rendesen még a felkészülést se tudta megcsinálni a csapattal és még az igazolásokba se volt semmi beleszólása + kész tényként kell vennie, hogy nem változtathat stílust, meg játszani kell ezt meg azt meg amazt és ha nem nyernek vállalja, hogy Ő a hibás. Nem egyenlő körülmények ezek más edzőkkel menedzserekkel. Hagy ne hozzam fel a speciális egyet például...úgy Tata hatalmasabb speciális lenne mourinhotól! Én sajnálom és nem küldeném el :?
etooka9
Capitá del Barça
Hozzászólások: 649
Csatlakozott: 2014.05.06. 14:22:57

2014.05.08. 09:31:30

Leon írta:Ha innen begyűjtenénk a bajnoki címet (tudom,hogy már kb hetek óta nem igazán a Barcától függ) akkor sem érdemelne meg Tata egy 2. esélyt? :-s
A lényeg: FELJAVÍTOTT KERETTEL jövőre!
Láthattuk pl milyen játékosokat hozna (Visca linkelte) ide és nem rossz az a lista.Bár gondolom a vezetőség már eldöntötte,hogy elküldik.

Szerintem az eleg gaz lenne, ha mar leulnek Luchoval (elvileg egyeztetnek a keretrol is) es vegul maradna Tata. :mrgreen:
Kép
Avatar
Leon
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2590
Csatlakozott: 2014.02.17. 16:20:26
Tartózkodási hely: Balkán sarkán

2014.05.08. 09:14:43

Ha innen begyűjtenénk a bajnoki címet (tudom,hogy már kb hetek óta nem igazán a Barcától függ) akkor sem érdemelne meg Tata egy 2. esélyt? :-s
A lényeg: FELJAVÍTOTT KERETTEL jövőre!
Láthattuk pl milyen játékosokat hozna (Visca linkelte) ide és nem rossz az a lista.Bár gondolom a vezetőség már eldöntötte,hogy elküldik.
Messi campion del Mundo 2022. G.O.A.T.

Gianluigi Buffon (a Messivel való találkozásról 2013-ban): Meg kellett érintenem Messit, hogy megbizonyosodjak róla, olyan ember, mint mi.

L4wandowski

Tito per sempre etern.Infinite Iniesta Grácies Xavi, Grácies Piqué!

Grácies Messi!
franklin
Barça B
Hozzászólások: 36
Csatlakozott: 2010.09.20. 17:42:49
Tartózkodási hely: Nagykanizsa

2014.05.08. 07:49:35

Egy érdekes elemzés edzőről, csapatról, némi statisztikával.
Szerintem a lényeges dolgok tekintetében korrekt.

http://sportgeza.hu/futball/2014/05/07/tatabarca/" target="_blank
barcafacan
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 341
Csatlakozott: 2014.04.19. 07:44:27

2014.05.05. 15:11:15

Megint nem akar a vezetőség márkás edzőt hozni, mert ők akarnak az urak maradni.
Avatar
Leon
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2590
Csatlakozott: 2014.02.17. 16:20:26
Tartózkodási hely: Balkán sarkán

2014.05.05. 13:24:07

A mai megbeszélés előtt kiszivárgott információk szerint eldőlt az FC Barcelona vezetőedzői posztjának sorsa, Zubizarreta sem kardoskodik tovább Valverde mellett, olvasható a sport.es-en.

Luis Enrique lesz az FC Barcelona edzője a nyártól, egy szinte biztosan kijelenthető, ugyanis Andoni Zubizarreta őt javasolja majd a Barca vezetőségének a ma délutáni vezetőségi értekezleten, amelyről már írtunk. Miután Martino gyakorlatilag elismerte a Getafe elleni döntetlen után a távozását, és Valverde sem megy sehova a BL helyen záró Bilbaotól, szabad az út Lucho előtt.

A bejelentéssel nem is fog sokat várni a Barcelona, a hírek szerint mind őt, mind Ter Stegent villámgyorsan leigazolják, még mielőtt elkezdődne a VB, úgyhogy az első két igazolása már meg is lesz a katalánoknak.

És még valami:

A Barcelona következő edzője már idén bajnoki címhez segítheti leendő csapatát. Két fordulóval a vége előtt gyakorlatilag rajta is múlhat az újabb trófea.

A Real Madrid a hétvégi fordulóban a Celat Vigohoz látogat, akik a legutóbbi négy meccsükön nem találtak legyőzőre, azaz nagyon belelendültek a bajnokság végére. Ha legalább egy pontot sikerült saját pályán elcsípni a Realtól, a Barcelona pedig megnyeri az Elche elleni bajnokiját, akkor azzal hatalmas szívességet tesznek a Barcának, leszakítják Ronaldoékat.
Messi campion del Mundo 2022. G.O.A.T.

Gianluigi Buffon (a Messivel való találkozásról 2013-ban): Meg kellett érintenem Messit, hogy megbizonyosodjak róla, olyan ember, mint mi.

L4wandowski

Tito per sempre etern.Infinite Iniesta Grácies Xavi, Grácies Piqué!

Grácies Messi!
Avatar
lui1698
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7704
Csatlakozott: 2007.10.16. 16:28:15
Tartózkodási hely: A felhők alatt a parton egy tengeröbölben állva...

2014.05.04. 18:41:44

Ide olyan ember kell aki van annyira tökös, hogy jó pár embert kipattintson innen kb., mint anno Pep tette a Deco-ékkal. A maradékot meg úgy pofán vágni, hogy az anyjuk is elsírja magát, mert amit hosszú ideje csinálnak ebben a mezben az kevés, baromi kevés.
Amíg nem ilyen embert hoznak ide csodára nem kell számítani olyan emberektől akik többszörösen is szétnyerték magukat az elmúlt években.
Kép
Olyanokra képes vagy, amit talán még te se tudsz. Elfut az élet, jól teszed, hogyha vele futsz.
Boixos
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 9655
Csatlakozott: 2004.11.21. 11:00:59
Tartózkodási hely: monaco di bavaria

2014.05.04. 18:33:54

nem tartom túl jó szitunak az öreg részéről ezt az "önmarcangolást", ha mindenért az ő akarja elvinni a balhét, vagy ha inkább mindenért vele akarják elvitetni a balhét.. itt rohadtul nem csak róla szól a bugi, de ha mindenki kussban marad, akkor inkább hagyjuk a francba az egészet.
hoznak egy másik bohócot az öreg helyett, aki majd végigasszisztálja a jóllakott, a munkát és a Klubot leszaró játékosaink tinglitanglizását, meg a harcaikat, h ki legyen a világ legjobban díjazott zsugása.
el bírnék viselni valami olyan megnyilvánulást úgy általában minden érintett részéről, h igen, voltak hibáik, kinek-kinek a magáé, de ezeket megpróbálják helyretenni.
ne addig kelljen a napba néznem, amíg ez megtörténik... :?
PUYOL-XAVI-INIESTA
barcafacan
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 341
Csatlakozott: 2014.04.19. 07:44:27

2014.05.04. 16:32:30

visca el barca írta:én sajnálom csórikámat. ha valami nagy kalibert hoznánk a helyére akkor nyugodt szívvel elengedném, de egy LE-vel még ennyit sem fogunk elérni.
Valahogy így. Mert ha a vezetőség pofázott bele, vagy ha a játékosok szórakoztak, miért nem borította ki a bilit eddig? De akármi volt, ha nem olyan edző jön, akinél mindenki másnak minimum egy évig kuss, akkor ott tartunk, ahol most, illetve ez a vezetőség nem tudja kiszolgálni az idejét.
Avatar
Cseri
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1801
Csatlakozott: 2010.11.19. 08:58:48
Tartózkodási hely: Pécs

2014.05.04. 15:45:44

Férfias nyilatkozat Tatától,amelyben vállalta a felelősségét,a magyar "futball" közeg sokat tanulhatna Tőle.No,de mind1 is. Nem tudom ki lenne alkalmas személy a csapat kispadjára jelen pillanatban,LE-ben én nem látom a potenciált,ha mindenképpen fiatal és Barca múlttal rendelkező edzőben gondolkodnak a vezetők, akkor inkább De Boer.(Vele kapcsolatban a hírek arról szólnak,hogy Anglia felé kacsingat.)
„Az egyik oldalon van egy csapat. A másik oldalon is van egy csapat, amiben ott van Lionel Messi. Az úgy egy teljesen más történet. Amikor az emberek különböző csapatokat elemeznek, emlékeztetniük kell magukat arra, hogy ez az egy ember mindent megváltoztat. Vele másképp néz ki egy csapat.”
Avatar
visca el barca
Presidente del Barça
Hozzászólások: 20964
Csatlakozott: 2005.02.01. 13:13:37

2014.05.04. 14:35:07

én sajnálom csórikámat. ha valami nagy kalibert hoznánk a helyére akkor nyugodt szívvel elengedném, de egy LE-vel még ennyit sem fogunk elérni.
Like a soul without a mind, in a body without a heart, I'm missing every part...
Kép
Avatar
BarcafanTomee
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2574
Csatlakozott: 2006.09.16. 14:48:58

2014.05.04. 14:28:09

http://www.nemzetisport.hu/spanyol_labd ... no-2333359" target="_blank

Nem védem Martinót, de szerintem szinte bármely edző alatt megbukott volna ez a csapat, szinte törvényszerű volt. De a bajnokság így is könnyen meglehetett volna, ezt talán az ő számlájára írhatjuk. Kaphatna még egy évet szerintem, csak annyira rosszul sült el minden, hogy már senki nem hisz benne, talán a játékosok, és talán még saját maga sem. Ezért menni fog, de nem lesz életbiztosítás a Barca kispadjára ülni.
Avatar
LM10
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4726
Csatlakozott: 2008.12.26. 11:30:58
Tartózkodási hely: Gotham City

2014.05.04. 11:50:18

visca el barca írta:a sporton vmi olyasmit nyilatkozott, h egy olyan év után ahol minden elveszett, egyből a a jövőre kell koncentrálni...

amugy a tellos eset nekem is feltűnt :?
Igaza van, de közel sem biztos, hogy magára gondol :mrgreen:

Amúgy nekem napok óta a google fordító nem fordítja át a sport.es-t angolra. Ti mit használtok?
Avatar
visca el barca
Presidente del Barça
Hozzászólások: 20964
Csatlakozott: 2005.02.01. 13:13:37

2014.05.04. 11:43:40

a sporton vmi olyasmit nyilatkozott, h egy olyan év után ahol minden elveszett, egyből a a jövőre kell koncentrálni...

amugy a tellos eset nekem is feltűnt :?
Like a soul without a mind, in a body without a heart, I'm missing every part...
Kép
Avatar
Nervo
Capitá del Barça
Hozzászólások: 536
Csatlakozott: 2014.03.07. 14:50:11
Tartózkodási hely: Home, Workplace.

2014.05.04. 10:41:58

,,Ez a szezon számomra nem jól alakult, ahogy a Barcelona számára sem, nem így akartuk a szezont zárni. Én mindig azt mondom, hogy a csapat hibáiért a vezetőedző a felelős, és a következő napokban analizálom majd a saját helyzetem" - mondta Martino.

barcanoticias.blog.hu
FCB: Stegen, Semedo, Piqué, Eric Garcia, Gaya, Riqui Puig, De Jong, Coutinho, Messi, Depay, Fati.
Oranje: Cillessen, Dumfries, De Ligt, Dijk, Aké, Van de Beek, De Jong, Wijnaldum, Depay, Malen, Bergwijn.
Kép
Avatar
ZBarca
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2717
Csatlakozott: 2013.07.18. 18:18:47
Kapcsolat:

2014.05.04. 09:46:07

Zozzy 5 írta:http://www.youtube.com/watch?v=69OeZJsGUXQ

Ez szemet szúrt tegnap is. Nem tudom, mit mondott Tello, de a gesztikulálásából sajnos tényleg úgy tűnik, hogy 0 felé közelít Tata respektje. Továbbra is úgy gondolom, hogy Martino inkább áldozat volt ebben az évben, és jobb edző, mint ami lejött ebből a barcelonai kalandból, de így tényleg nincsen értelme itt tartani.
Szerintem nem mondott semmi rosszat, csak kimondta a véleményét. :D

https://www.youtube.com/watch?v=SFCn5FuM58w" target="_blank

Amúgy milyen jókat bratyiznak Messivel! :D
Kép
Zozzy 5
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 8567
Csatlakozott: 2006.11.04. 10:20:50
Tartózkodási hely: Debrecen

2014.05.04. 07:36:14

http://www.youtube.com/watch?v=69OeZJsGUXQ" target="_blank

Ez szemet szúrt tegnap is. Nem tudom, mit mondott Tello, de a gesztikulálásából sajnos tényleg úgy tűnik, hogy 0 felé közelít Tata respektje. Továbbra is úgy gondolom, hogy Martino inkább áldozat volt ebben az évben, és jobb edző, mint ami lejött ebből a barcelonai kalandból, de így tényleg nincsen értelme itt tartani.
Avatar
ZBarca
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2717
Csatlakozott: 2013.07.18. 18:18:47
Kapcsolat:

2014.05.03. 19:36:02

Nervo írta:Állítólag a mundo szerint Zubi találkozni fog Tatával hogy megbeszéljék a csapat jövőjét sürgető kérdéseket. OFF: Vagyis a megy, vagy marad kérdést. :|
Kép

Szerintem menni fog Tata, a vezetőséggel együtt.
Más: Tőlem jöhet LE, ha a vezetőség úgy látja, más kérdés, hogy ők hozták ide Tata-t is... :roll:
Kép
Kovbal88
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2182
Csatlakozott: 2013.07.17. 16:50:38

2014.05.03. 19:33:03

Luis E. ne jöjjön. Nagy tisztelet neki, de ebbe csak belebukni lehet... és nem neki kellene, aztán majd jöhet.
Avatar
Nervo
Capitá del Barça
Hozzászólások: 536
Csatlakozott: 2014.03.07. 14:50:11
Tartózkodási hely: Home, Workplace.

2014.05.03. 18:38:51

Állítólag a mundo szerint Zubi találkozni fog Tatával hogy megbeszéljék a csapat jövőjét sürgető kérdéseket. OFF: Vagyis a megy, vagy marad kérdést. :|
FCB: Stegen, Semedo, Piqué, Eric Garcia, Gaya, Riqui Puig, De Jong, Coutinho, Messi, Depay, Fati.
Oranje: Cillessen, Dumfries, De Ligt, Dijk, Aké, Van de Beek, De Jong, Wijnaldum, Depay, Malen, Bergwijn.
Kép
Avatar
neobarca
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2775
Csatlakozott: 2009.09.05. 15:16:59
Tartózkodási hely: Zuglowe

2014.05.03. 18:31:50

zsoltman írta:Valverde vagy Enrique? ki van a piacon aki rendet rak???
Enrique nevétől hangos a sajtó. De biztos rá van szükségünk? Én nem vagyok benne biztos...
Barca Fanatics 1999-For Life!!!

"Az ízlésem a lehető legegyszerűbb. Mindenből beérem a legjobbal" - /Oscar Wilde/
Lezárt
cron