Év szavazása 2012 - Csevegő

Itt találhatóak az előző szezon során írt hozzászólásaitok. Később érdemes lesz visszanézni őket!
Avatar
Bob_Marley
Presidente del Barça
Hozzászólások: 19580
Csatlakozott: 2010.02.06. 19:42:14

2012.12.25. 15:22:29

kanty írta:Engem meglepett, hogy betettél második helyre, de természetesen köszönöm. Valahogy úgy érzem, hogy sok mindenben nem értünk egyet, s ez majd itt is megfog nyilvánulni.
Azt, hogy nem vagyok aktív azt mire értetted?

Jól hallottam, hogy az első helyezett Matyinak tarthat biosz órát? 8)
Most az hogy nem értünk egyet, az nem befolyásolja a dolgokat.
Alapból ha megfigyelted általában nem szoktam egyet érteni :D S ez nem valami defekt, de ha valaki leír valamit, felesleges a "megerősítés", én is szoktam írni néha hogy ezt gondolom stb, de legfőképpen akkor szólok hozzá ha nem értek egyet (a'la fórum) valakinek a hsz-vel.Pl ezért is utálom a +1zéseket, meg a like meg stb kifejezéseket.

Ez nem szimpátia szavazás (akkor utolsó lennél :mrgreen: )

Az meg hogy kevésbé vagy aktív, időszakos, valamikor "eltűnsz", de ez teljesen érthető (suli, éhes szájak :D), sjd, visca el barca lui, adott esetben jóval aktívabb, s napi rendszerességgel írnak, de náluk sajnos mint írtam az összképet leront pár dolog, s ezt nagyon sajnálom, mert pl sjd (akivel aztán tényleg soha nem értek egyet :lol: ) hsz-it szeretem olvasni (még ha olykor nem elég tárgyilagos), s szívem szerint még első helyre is tenném, intelligensen, összeszedetten ír, de nem tudok elmenni 1-2 dolga mellett.
S mindent egybe vetve te vagy az aki, kulturáltan, több topikban is részt veszel, megtalálod a mezsgyét a humor s a komolyság közt, így mindent összegezve nem volt kérdés nálam hogy 2ik leszel ezen a listán.

(plusz néha te is s-zéssel írsz, s ez tetszik :lol:)
Kép
Kép
Kép
Avatar
kanty
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7783
Csatlakozott: 2009.02.27. 17:29:30

2012.12.25. 14:58:54

Engem meglepett, hogy betettél második helyre, de természetesen köszönöm. Valahogy úgy érzem, hogy sok mindenben nem értünk egyet, s ez majd itt is megfog nyilvánulni.
Azt, hogy nem vagyok aktív azt mire értetted?

Jól hallottam, hogy az első helyezett Matyinak tarthat biosz órát? 8)
Az előző évtized közepesen aktív fórumozója.
Avatar
Bob_Marley
Presidente del Barça
Hozzászólások: 19580
Csatlakozott: 2010.02.06. 19:42:14

2012.12.25. 14:26:11

Én is sajnálom, hogy a jelöltállításról lemaradtam :D

Leszavaztam, igazából az év legjobb meg legrosszabb meccsénél voltam a legnagyobb bajban, attól hogy 1 meccs esetleg izgalmas, sőt továbbmegyek lehet sok gól is van, attól még nem következik hogy jó.
Német-Svéd pl elég gyenge színvonalú meccs volt...
De év legrosszabb meccsénél is hasonló dolgok voltak.
De valamire böktem :D

Év fórumozójánál voltam még gondban, első hely nálam nem volt kérdés, miihii abszolút megérdemelten kapja ezt a díjat, igazából az aktivitást, közösségi munkát próbáltam figyelni, s ezekből következne, hogy lui és sjd meg visca el barca is rajta legyen a listán, de óriásit ront az összképen 1-2 nem éppen kulturált hszük (bocs srácok, de ezt gondolom, nem gyökerezzük le a többieket, meg nem káromkodunk).
Így igaz kanty talán kevésbé aktív, viszont mindenben próbált benne lenni, s a csapattal kapcsolatban is rendre megnyilvánul, 3ik helyre bence-barca került, aki szintén rengeteg "mókában", filmklubban, stb-ben benne van.
Gamet is tettem volna, csak pajti, te csak pár topikban vagy aktív :D
Kép
Kép
Kép
Avatar
Imperial
Jugador del Barça
Hozzászólások: 119
Csatlakozott: 2009.06.27. 03:10:32

2012.12.13. 01:33:19

Sajnálom, hogy már lezárult a jelölés lehetősége, mert rajtam kívül álló okokból kifelejtettem a jelöltek közül a legesélyesebbet!
Ha most visszapörgethetném az időt, akkor én az év játékosának, és az év felfedezettjének is a zambiai Terminátort* Godfrey Chitalu-t jelöltem volna!
Óriási bakinak tartom most már, hogy kihagytuk a listánkról eme legendát... :?







*
Én már egyébként mindent értek! Elméletem szerint Godfrey Chitalu a mi dimenziónkban még jelen pillanatban nem létezik, vagyis létezhet, de még nem ismerhetjük. A radikális madridista ellenállás tagjai küldik majd őt vissza a jövőből, hogy megtörhessék Messit és a körülötte kialakuló kultuszt. Chitalu eredménye tehát azért jelent meg ilyen hirtelen, egyik pillanatról a másikra, mert az időutazás megtörte a dimenziók közötti idősíkot, és ez csak mostanra stabilizálódott.
Avatar
sjd
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6400
Csatlakozott: 2007.07.09. 08:55:57

2012.12.10. 22:11:33

miihii írta:Láttam a fácsén, h em is tudott suliba menni, annyira készen volt...
Annak mondjuk lehet, hogy inkább a labradoros történethez volt köze. :mrgreen:
Avatar
miihii
KHAL
Hozzászólások: 8429
Csatlakozott: 2008.04.23. 01:11:00
Tartózkodási hely: Zeg-Zeg-Zeg ZALAEGERSZEG

2012.12.10. 21:56:58

kanty írta:
Ne félj. Abba a dobozba küldöm az egészet, amibe Te küldted A Kanty a legnagyobb című dvd-t. Természetesen, ahogy kérted dedikáltam és küldöm vissza. Továbbá köszönöm, hogy Jessica Albá-nak elintézted, hogy találkozhasson vele, de sajnos nekem ez a hétvége nem jó, mert Mila Kunis-al van üzleti megbeszélésem. Még egyszer bocsi.

Miihii!

Matyi igen sokszor megnézte és tanult is belőle, elég ha ránézel az év fórumozója topicra (azért Csabi az első nála, hogy ne kezdődjön el a pletyka itt, de mivel ezt csak Te olvas el, így ennek a veszélye nem áll fenn).
Hmm, Tim komám, úgy érzem abból a pálinkából te már nem iszol, mert Kanty már bepuszilta az egészet :D Pedig jó matéria lehetett, ha már ilyeneket beszél tőle...

Am annak a DVD-nek mi volt a teljes címe? Kanty a legnagyobb.... mi? Sztem ne bízd a fantáziánkra a befejezést :P

Matyika is kaphatott abból a nedűből, látva miket írkált össze ő is. Ez viszont nem szép tőled, egy kiscsákót leitatni [-X Láttam a fácsén, h em is tudott suliba menni, annyira készen volt...
There is only one god, and his name is death~Syrio Forel
Avatar
kanty
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7783
Csatlakozott: 2009.02.27. 17:29:30

2012.12.10. 21:47:32

Tim írta:
kanty írta: Az én kantym-ra gondoltál biztos.
Természetesen,csak nem akartam így konkrétan leírni mert még azt hinnék
hogy,valamiféle megvesztegetési ügy van a háttérben.
Namármost a csomag ahogy megbeszéltük,csak arra ügyelj hogy a malac lábait jól kösd össze,nehogy felrúgja a pálinkásüveget,mert elázik a pénz amit a borítékba tettél.
Ne félj. Abba a dobozba küldöm az egészet, amibe Te küldted A Kanty a legnagyobb című dvd-t. Természetesen, ahogy kérted dedikáltam és küldöm vissza. Továbbá köszönöm, hogy Jessica Albá-nak elintézted, hogy találkozhasson vele, de sajnos nekem ez a hétvége nem jó, mert Mila Kunis-al van üzleti megbeszélésem. Még egyszer bocsi.

Miihii!

Matyi igen sokszor megnézte és tanult is belőle, elég ha ránézel az év fórumozója topicra (azért Csabi az első nála, hogy ne kezdődjön el a pletyka itt, de mivel ezt csak Te olvas el, így ennek a veszélye nem áll fenn).
Az előző évtized közepesen aktív fórumozója.
Avatar
miihii
KHAL
Hozzászólások: 8429
Csatlakozott: 2008.04.23. 01:11:00
Tartózkodási hely: Zeg-Zeg-Zeg ZALAEGERSZEG

2012.12.10. 21:33:57

Tim írta:
miihii írta: Aki engem ír az Év fórumozójának..
Az nyilván tévedésből teszi...
Nem tévedés lesz az, hanem az, amit a csúnya nők esetében szokták mondani: van annyi pia... :P

kanty írta:
Az én kantym-ra gondoltál biztos.
Vagy az Én kicsi Kantym c. méltán népszerűtlen gyerekmesére, amelynek egy része elég volt ahhoz, h Matyikánk megálljon a növésben :mrgreen:

Gareth Tello írta:
miihii írta:Aki engem ír az Év fórumozójának, kap két hét ingyen fórumozást :mrgreen:
Már sok lesz a bundából, nem gondolod? :mrgreen:


Miihii, amúgy csatlakozom Elődhöz (ha megengedi ezt az intim megszólítást :D ), minden tiszteletem és megbecsülésem a tiéd, köszönjük szépen a szervezést.
Mondtam már, ilyen hidegben nincs az a bunda, ami elégséges. (Bár belegondolva Madridban amilyen Szibéria lett mostanában, inkább oda kellene küldenem :P )

Ugyan, egyáltalán nincs mit ;) (Amit meg igen, egyáltalán nem tetted meg :arrow: első 3 helyre raksz az év fórumerében 1. tiszteletből, 2. megbecsülésért, 3. köszönetképp :mrgreen: )

Én meg továbbra is köszönöm a köszönömöket meg a segítségeknek a segítséget!
There is only one god, and his name is death~Syrio Forel
Avatar
Tim
Mezei fórumozó
Hozzászólások: 3213
Csatlakozott: 2007.06.15. 21:52:33

2012.12.10. 21:33:08

kanty írta: Az én kantym-ra gondoltál biztos.
Természetesen,csak nem akartam így konkrétan leírni mert még azt hinnék
hogy,valamiféle megvesztegetési ügy van a háttérben.
Namármost a csomag ahogy megbeszéltük,csak arra ügyelj hogy a malac lábait jól kösd össze,nehogy felrúgja a pálinkásüveget,mert elázik a pénz amit a borítékba tettél.
Kép
Avatar
kanty
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7783
Csatlakozott: 2009.02.27. 17:29:30

2012.12.10. 20:47:09

Tim írta:
miihii írta: Aki engem ír az Év fórumozójának..
Az nyilván tévedésből teszi,mert összetéveszt valaki mással,akinek szintén van "m" betű a nickjében. Összesítésnél el ne felejtsem..
Az én kantym-ra gondoltál biztos.
Az előző évtized közepesen aktív fórumozója.
Avatar
Tim
Mezei fórumozó
Hozzászólások: 3213
Csatlakozott: 2007.06.15. 21:52:33

2012.12.10. 20:22:30

miihii írta: Aki engem ír az Év fórumozójának..
Az nyilván tévedésből teszi,mert összetéveszt valaki mással,akinek szintén van "m" betű a nickjében. Összesítésnél el ne felejtsem..
Kép
Gareth Tello
Az Év fórumozója 2013
Hozzászólások: 5728
Csatlakozott: 2012.03.03. 19:01:12
Tartózkodási hely: Budapest

2012.12.10. 20:05:12

Bob_Marley írta:Én is ehhez kapcsolódóan írnék, az Év csalódása Barcelonában szinte mindenkinél a BL elődöntő, ami nagyon meglepett.
Egy egész éves munka "díjaként" elért második hely, főleg hogy a nagy rivális Real lett az első jóval nagyobb veszteségnek érzem mint egy BL elődöntős kiesést vagy akár lehetett volna Bl döntős vereség is.
Főleg a rengeteg elhullajtott idegenbeli pontok és társai össze sem lehet hasonlítani 2 meccsel, legalábbis szerintem.
Na mindegy, de borzasztóan meglepett :D
Látom, sjd-ék máshogy gondolják, de én egyetértek veled, magam is a bajnoki második helyet raktam a dobogóra a BL helyett.
miihii írta:Aki engem ír az Év fórumozójának, kap két hét ingyen fórumozást :mrgreen:
Már sok lesz a bundából, nem gondolod? :mrgreen:
Amúgy sokat gondolkodtam a top3-on, végül lui-Bob-Game lett, de te is tűzközelben voltál a kanty-sjd-veb hármassal egyetemben. Bár végül is akárki nyeri is el a címet, az megérdemli. :)

Év tehetségénél sem volt könnyű a választás, a Hazard-Götze-Reus-Alba-El Shaarawy ötösfogat indult jó eséllyel, a vége Jordi-Hazard-Reus lett.

Miihii, amúgy csatlakozom Elődhöz (ha megengedi ezt az intim megszólítást :D ), minden tiszteletem és megbecsülésem a tiéd, köszönjük szépen a szervezést.
Avatar
sjd
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6400
Csatlakozott: 2007.07.09. 08:55:57

2012.12.10. 18:50:27

mihii írta:
Bob_Marley írta:Én is ehhez kapcsolódóan írnék, az Év csalódása Barcelonában szinte mindenkinél a BL elődöntő, ami nagyon meglepett.
Egy egész éves munka "díjaként" elért második hely, főleg hogy a nagy rivális Real lett az első jóval nagyobb veszteségnek érzem
Én is a BL-t tettem első helyre, mert az egy be nem kalkulált dolog volt, főleg látva a két meccs képét, jókora csalódást okozott és fájó pont marad még sokáig.
Én is így vagyok ezzel, sokkal nagyobb csalódás, hogy kb. 50 kapura lövéssel egy focizni nem akaró csapat ellen kiestünk, mint az, hogy alaposan megérdemelt módon elbukta a csapat a bajnokságot. Természetesen utóbbiban a teljesítmény és a mutatott játék adhat bőven csalódásra okot, de azt nem mondhatjuk, hogy nem szolgált rá a Barca a bajnokság elvesztésére. Így engem sokkal rosszabbul érintett, hogy teljesen érdemtelenül sikerült kizúgni a BL-ből.
Avatar
miihii
KHAL
Hozzászólások: 8429
Csatlakozott: 2008.04.23. 01:11:00
Tartózkodási hely: Zeg-Zeg-Zeg ZALAEGERSZEG

2012.12.10. 17:41:44

Rinku írta:Igazából csak azt nem értem, hogy Abidal májátültetése, vagy a Kapitány sérülései kinek és miért csalódás?
A csalódás itt mint nem várt esemény szerepel, kellemetlenség, elszomorító dolog. Igazad van, h elég furán hat ez ebben a formában, de nem akartam definíciót írni címnek :)

Mint ahogy számomra Pep távozása is olyan értelemben volt csalódás, h nem benne csalódtam, amiért távozott, mert az okát megértem és tisztelem a döntését, hanem mert egyáltalán nem számítottam rá, h elmegy.

Bob_Marley írta:Én is ehhez kapcsolódóan írnék, az Év csalódása Barcelonában szinte mindenkinél a BL elődöntő, ami nagyon meglepett.
Egy egész éves munka "díjaként" elért második hely, főleg hogy a nagy rivális Real lett az első jóval nagyobb veszteségnek érzem

Én is a BL-t tettem első helyre, mert az egy be nem kalkulált dolog volt, főleg látva a két meccs képét, jókora csalódást okozott és fájó pont marad még sokáig. Ellenben a bajnoksággal, ahol ugyan szintén fájt, h egy nálunk nem jobb csapat végzett előttünk, de erre a szezon során már fel lehetett készülni. Igaz, a végén még kapartunk, de sajna nem jött össze a belasszózás. Mondjuk önmagában az a "bajnoki döntő" Klasszikus önmagában is elég nagy arculcsapás volt, mert be KELLETT volna húzni... De lényegében nálam ez döntött, h a BL derült égből villámcsapásként ért. És "sajna" idén nem tudunk törleszteni :P
messideco írta:
Mihii, személy szerint is köszönöm, hogy lehetővé tetted ezt a remek dolgot! :D
:oops:
Nagyon szívesen ;) Remélem volt értelme feltámasztani hamvaiból és sokan játszanak majd velünk.
There is only one god, and his name is death~Syrio Forel
Avatar
MQuCsabi
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6340
Csatlakozott: 2007.07.12. 14:50:03
Tartózkodási hely: Budapest

2012.12.10. 16:46:30

Legjobb meccsre nem is tudtam szavazni. Hiába van felsorolva, egyiket sem tudom felidézni. Szita az agyam.
Kép
Avatar
Bob_Marley
Presidente del Barça
Hozzászólások: 19580
Csatlakozott: 2010.02.06. 19:42:14

2012.12.10. 16:44:41

Én is ehhez kapcsolódóan írnék, az Év csalódása Barcelonában szinte mindenkinél a BL elődöntő, ami nagyon meglepett.
Egy egész éves munka "díjaként" elért második hely, főleg hogy a nagy rivális Real lett az első jóval nagyobb veszteségnek érzem mint egy BL elődöntős kiesést vagy akár lehetett volna Bl döntős vereség is.
Főleg a rengeteg elhullajtott idegenbeli pontok és társai össze sem lehet hasonlítani 2 meccsel, legalábbis szerintem.
Na mindegy, de borzasztóan meglepett :D

A másik Ibra gólja, ami tényleg remek volt, de ott meg egy sima barátságos meccs, pl Balotelli elődöntős gólja nálam ezerszer többet ér, s nem mellesleg az sem volt kicsi :D S mégis majdnem mindenki Zlatan gólját tette legelőre.

De rengeteg szavazat jött már most, s ez nagyon örömteli, nem lesz egyszerű az összesítők dolga :D
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Bob_Marley 2012.12.10. 16:54:43-kor.
Kép
Kép
Kép
Avatar
Rinku
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2552
Csatlakozott: 2009.08.02. 14:28:48

2012.12.10. 14:11:58

Igazából csak azt nem értem, hogy Abidal májátültetése, vagy a Kapitány sérülései kinek és miért csalódás? Csalódni nem csak elvárt dolgokban lehet? Egy spontán dologhoz nem fűzöl elvárásokat, igényeket, az csak bekövetkezik. Vagy az életben csalódtatok? Így meg megint más tészta, mint a futball. Messi sérülését nem lehetett volna most csalódásként megélni, mert alany nélkül nem lehet kire kenni, hogy bekövetkezett. Talán a kapus, de szerintem itt senki nem őt okolta volna, ha szalagszakadása lenne, hanem a szerencsétlen véletlent, hogy ez pont így jött össze. Félre ne értsétek, utálom hogy Abidal és Puyol fekvőbetegsége pont a Barcával történt, de valahogy nekem tök értelmetlen, hogy ezt valaki csalódásnak éli meg. Hogy Sanchez nem bír egyszer nem lesről indulni, vagy Alves nem bír legalább a középpályán megmaradni, hogy valamennyire ellássa védői tevékenységét, és alacsony embereknek ívelget be, ráadásul baromi pontatlanul, az csalódás, mert senki nem ezt várná el tőlük. Kicsit értelmetlen a szavazásnak ezen pontja így számomra...
Football, bloody hell. /SAF/
Avatar
lui1698
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7704
Csatlakozott: 2007.10.16. 16:28:15
Tartózkodási hely: A felhők alatt a parton egy tengeröbölben állva...

2012.12.10. 01:03:47

miihii írta:Aki engem ír az Év fórumozójának, kap két hét ingyen fórumozást :mrgreen:
Ez hatalommal való visszaélés. És mellé vesztegetés. [-X :
Kép
Olyanokra képes vagy, amit talán még te se tudsz. Elfut az élet, jól teszed, hogyha vele futsz.
Rumig
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1319
Csatlakozott: 2005.08.26. 21:49:04
Tartózkodási hely: EU

2012.12.10. 01:01:04

Sztem jó lett, nekem átláthatóbb, ki is szúrtam, h legnagyobb döbbenetemre a Dortmund nem jelölt az év csapatánál. :shock: Most persze már nem lehet jelölni, előbb észre kellett volna vennem, na de sebaj..
2006. május 17., 2009. május 27.,
2011. május 28., 2015. június 6.
Avatar
miihii
KHAL
Hozzászólások: 8429
Csatlakozott: 2008.04.23. 01:11:00
Tartózkodási hely: Zeg-Zeg-Zeg ZALAEGERSZEG

2012.12.09. 23:22:44

Rumig írta:Csak egy kérdés: esetleg nem lehetne minden kategória jelöltjeit beszerkeszteni a saját topicjába :?: Pl miihii úgyis tiéd az első hsz mindegyikben, utólag oda beírni? Vagy választós felületen egy opcióhoz beírni az összes jelöltet? Ha nem hát nem, csak ötlet, még mielőtt nem jelöltekre is szavazatok jönnének.
Azért nem írtam bele, mert úgyis hamar ellapozódik a kezdő hsz, visszalapozni meg körülményesebb, mint egy lapon nyitva tartani a jelölteket, egy másikon meg szépen szavazgatni mondjuk.

Esetleg annyit tudok, h ömlesztve megadom a fejléces szavazás helyén, talán azt engedi. Csak akkor meg nehogy azt higgyék, h komplett csatársorokra kell szavazni :D


Szerk. :

Aki engem ír az Év fórumozójának, kap két hét ingyen fórumozást :mrgreen:
There is only one god, and his name is death~Syrio Forel
Rumig
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1319
Csatlakozott: 2005.08.26. 21:49:04
Tartózkodási hely: EU

2012.12.09. 23:19:30

visca el barca írta:van egy csomo olyan szavazat ami nincs is a listában.
Akkor már el is késtem az ötletemmel..
2006. május 17., 2009. május 27.,
2011. május 28., 2015. június 6.
Avatar
messideco
Presidente del Barça
Hozzászólások: 12233
Csatlakozott: 2008.07.08. 16:49:07

2012.12.09. 23:15:58

Pörög a dolog :)

Mihii, személy szerint is köszönöm, hogy lehetővé tetted ezt a remek dolgot! :D
"And my heart will leave you never."
Avatar
visca el barca
Presidente del Barça
Hozzászólások: 20964
Csatlakozott: 2005.02.01. 13:13:37

2012.12.09. 23:15:41

van egy csomo olyan szavazat ami nincs is a listában.
Like a soul without a mind, in a body without a heart, I'm missing every part...
Kép
Avatar
miihii
KHAL
Hozzászólások: 8429
Csatlakozott: 2008.04.23. 01:11:00
Tartózkodási hely: Zeg-Zeg-Zeg ZALAEGERSZEG

2012.12.09. 23:14:30

18Barca99 írta:Nekem lenne egy kérdésem az év Barca játékosával kapcsolatban. Nem kötözködés csak.. meglátás. Ha ÉV Barca játékost szavazunk meg, akkor Alba hogy lehet bent? Nyáron jött, féléve van nálunk. Ha az egész évet nézzük akkor szerintem ez unfair a többiekkel szemben, hiszen a tavasszal játszók játéka semmivel sem ér kevesebbet szerintem. Vagy mi alapján volt a beszavazás?
Volt, akinek ebben a fél évben megtetszett annyira a játéka (mondjuk az EB-vel együtt), hogy jelölte a címre, így simán bekerülhetett. Nem kötelező, h egész évben itt legyen.
There is only one god, and his name is death~Syrio Forel
Rumig
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1319
Csatlakozott: 2005.08.26. 21:49:04
Tartózkodási hely: EU

2012.12.09. 23:14:27

Csak egy kérdés: esetleg nem lehetne minden kategória jelöltjeit beszerkeszteni a saját topicjába :?: Pl miihii úgyis tiéd az első hsz mindegyikben, utólag oda beírni? Vagy választós felületen egy opcióhoz beírni az összes jelöltet? Ha nem hát nem, csak ötlet, még mielőtt nem jelöltekre is szavazatok jönnének.
2006. május 17., 2009. május 27.,
2011. május 28., 2015. június 6.
Lezárt