Alex Song

Itt találhatóak az előző szezon során írt hozzászólásaitok. Később érdemes lesz visszanézni őket!
Lezárt
Avatar
shutterisland
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4070
Csatlakozott: 2011.07.09. 22:54:27
Tartózkodási hely: bcs.

2013.02.04. 17:08:27

a bajnokságban 16 pontos előny van, és otthon jön a getafe...a nehéz meccsekre rá kell pihenni.
mindenképpen játszania kellene már végre.
Avatar
salas9
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2486
Csatlakozott: 2006.09.26. 14:37:40
Tartózkodási hely: Győr

2013.02.04. 13:03:54

shutterisland írta:örülnék, ha a bajnokságban többet játszana
Remélem, hogy a hétvégén kezdeni fog! Bár most olvastam, hogy ő sem utazik a válogatotthoz, mert fájdalmat érzett a bal térdében. Pedig kemény meccse lesz Kamerunnak: Tanzánia :lol:
Kép
Avatar
Barcaman14
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4373
Csatlakozott: 2008.04.15. 16:40:28
Tartózkodási hely: Debrecen

2013.01.26. 09:15:08

Elég peches, mert Busquets nem nagyon szokott pihenni és a teljesítménye is csak nagyon ritkán hagy maga után kívánni valót. Song amit eddig mutatott nem rossz és tény, hogy még mindig a beilleszkedő fázisban van, de ez kevés lesz a több játéklehetőségre, max akkor ha eléri egy sérüléshullám a középpályát, de ilyen ne történjen.
Amíg Busqets,Xavi,Iniesta,Fabregas és szerintem Thiagot is idevehetjük egészségesek, csak elvétve számíthat játékpercekre.
Kép
„Ez a Barça ezzel a generációval értékesebbé teszi a labdarúgást, egyedülállóbb rangot ad neki." Josep Guardiola-GRÁCIES PEP!

Fc Barcelona ***-Més Que un Club-***
Avatar
shutterisland
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4070
Csatlakozott: 2011.07.09. 22:54:27
Tartózkodási hely: bcs.

2013.01.26. 02:38:22

örülnék, ha a bajnokságban többet játszana, és nem kell feltétlen busquets kárára, meg lehet azt oldani, hogy néha együtt szerepeljenek.

ha bő fél év után summázni kéne, én azt mondanám, hogy elégedett vagyok vele. amit vártam tőle, hozza, a beilleszkedő fázis még tart, erre a posztra nehéz máshonnan beesni, de ígéretes.

és ha valaki az árát sokallja, akkor azt sem szabad elfelejteni, hogy többek közt azért volt ennyi, mert még csak 25.
Avatar
salas9
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2486
Csatlakozott: 2006.09.26. 14:37:40
Tartózkodási hely: Győr

2013.01.25. 10:18:39

Alex csak a mai napon tért vissza Barcelonába, mivel tegnap a mérkőzés után doppingvizsgálatra vitték. Rajta kívül még Pinto volt vizsgálaton.
Kép
bence-barca
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 5465
Csatlakozott: 2007.06.14. 17:19:38
Tartózkodási hely: Budapest

2013.01.12. 21:55:06

Charlie írta:Klikk

Ezeket a híreket honnan veszik? Random generálnak valamit?
C.
Pont most néztem én is, h ez most wtf? :lol:
Azt hittem az Afrika kupáról lesz szó, h oda mehet aztán csak ilyen címete adnak, h minél többen kattintsanak rá, de nem így értették. Hát jó kérdés honnan veszik ezt, sztem jó nagy kamu.

szerk: "A brit Metro úgy tudja, hogy.." - problem solved. Valaki egyáltalán hallot már erről az újságról? :mrgreen:
Avatar
Charlie
Öreg Harcos
Hozzászólások: 6901
Csatlakozott: 2004.10.08. 11:13:39
Tartózkodási hely: East Side

2013.01.12. 21:53:23

Klikk

Ezeket a híreket honnan veszik? Random generálnak valamit?
C.
"A spanyol futball jelenlegi problémája az, hogy mindenki azt gondolja, hogy olyan játékosai vannak, mint a Barcának. A Barca játékosaiban olyan technikai tudás van, amely a világ egyetlen másik csapatában sincs. Ezért nem próbálkozhatsz úgy játszani, ahogy ők, ez lehetetlenség." - Fabio Capello
Avatar
Lionel85
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7126
Csatlakozott: 2007.08.11. 10:38:38
Tartózkodási hely: Budapest, Pestszenterzsébet

2013.01.12. 19:50:56

Az utóbbi 2-3 meccsén meggyőző teljesítményt nyújt. Amikor idekerült, nagyon bizonytalan volt és ezt az is nehezítette, hogy középhátvédet kellett játszania. Ma már érezhetően magabiztosabban játszik. Lassan több lehetőséget kellene neki adni, így Busit is többet lehetne pihentetni. A Córdoba ellen, amikor lazán átvett egy labdát, majd ballal próbált átemelni, mindent vitt nálam. :)
Kép
Kép
Kép
herlius
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1434
Csatlakozott: 2008.11.10. 11:55:35
Kapcsolat:

2013.01.11. 14:45:25

Azért ne egy második ligás középcsapat elleni lefutott kupameccs alapján ítéljük meg a teljesítményét. Tény, hogy nem rossz a fickó, de húzós bajnokikon még igencsak súlytalan, a sebessége pedig kifejezetten hátrány a gyorsan kontrázó csapatok ellen. Ellenünk pedig szinte csak ilyenek játszanak. Többnyire jól olvassa a játékot, de néha mintha "lefagyna" és olyankor nem egy életbiztosítás a jelenléte.
Avatar
shutterisland
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4070
Csatlakozott: 2011.07.09. 22:54:27
Tartózkodási hely: bcs.

2013.01.11. 13:24:25

Kár, hogy nem gyorsabb egy kicsit,
ha még gyors is lenne, akkor lenne egyértelműen topfogás.
amúgy ezért sem értek egyet azzal, hogy a spanyol liga 2. legrosszabb igazolásának szavazták.
azért, mert nem tudja kiszorítani a világ és európa-bajnok spanyol válogatott, és a korszakos barca alapemberét ? :D
corol
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1203
Csatlakozott: 2011.04.06. 20:08:57

2013.01.11. 11:23:30

shutterisland írta:kezdi érezni a játékot. na nem egy busquets, de jól osztogatja el a passzokat, és sokszor a kis háromszögekbe, egyérintőkbe is busquetset idéző módon szállt be. vannak persze hibái, egyszer például csúnyán eladta, de továbbra is tartom, hogy nagyon jó igazolás volt, és hosszabb távon még többet adhat a csapatnak.
egy gólpasszt be lehet írni neki. :)

az meg, amikor jobbal átvette, áthúzta, és ballal ráemelte, az jelzi, mennyire is technikás. (még akkor is, ha ezt azok, akik az arsenalban többször látták, már tudhatták.)
Nekem is tetszik a játéka, tegnap meg nagyon jó volt. Fizikailag kitűnő, emellett a labda sem zavarja, egyre jobban felveszi a Barca sok passzos játékát. Több jó indítása is volt már. Kár, hogy nem gyorsabb egy kicsit, mert ha elpasszolja magát, akkor már nem tud visszazárni, mondjuk mint Alba.
Avatar
shutterisland
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4070
Csatlakozott: 2011.07.09. 22:54:27
Tartózkodási hely: bcs.

2013.01.11. 00:14:43

kezdi érezni a játékot. na nem egy busquets, de jól osztogatja el a passzokat, és sokszor a kis háromszögekbe, egyérintőkbe is busquetset idéző módon szállt be. vannak persze hibái, egyszer például csúnyán eladta, de továbbra is tartom, hogy nagyon jó igazolás volt, és hosszabb távon még többet adhat a csapatnak.
egy gólpasszt be lehet írni neki. :)

az meg, amikor jobbal átvette, áthúzta, és ballal ráemelte, az jelzi, mennyire is technikás. (még akkor is, ha ezt azok, akik az arsenalban többször látták, már tudhatták.)
Avatar
salas9
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2486
Csatlakozott: 2006.09.26. 14:37:40
Tartózkodási hely: Győr

2012.12.16. 10:01:04

A tegnapi edzésen tornateremben tudott dolgozni, és ha jól értettem ma a mérkőzés előtt döntik el, hogy keretben lesz vagy sem.
Kép
Wolfy11
Jugador del Barça
Hozzászólások: 144
Csatlakozott: 2011.08.12. 20:50:27

2012.12.16. 09:54:46

Yaya(07-10)
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 447
Csatlakozott: 2010.06.07. 18:43:09

2012.12.07. 11:53:33

Valóban nem túl jó a helyezkedése, sokszor mozog olyan területen, ahol nem tud közvetlenül játékba avatkozni. viszont iszonyatosan technikás játékos, úgy veszi át a labdát, hogy a következő mozdulata már a passz lesz. pontosak, erősek az átadásai, már amikor láttam játszani(benfica elleni meccset nem láttam). nekem alapvetően pozitív kép alakult ki róla, kicsit bátrabban kellene játszania, és sokkal többet futni, mozogni. a PL-ben azért ennél sokkal nagyobb iramban kellett játszania. persze itt teljesen más feladatkörben játszik, azért sergionak sem pár hónapjába telt a mostani szintet elérnie, az utóbbi 1-2 évben nyújt ilyen jó teljesítményt. sokat kell még songnak tanulnia, de örülök, hogy van egy ilyen játékos a keretben. persze egy Yaya tourénak még jobban örülnék.:D
Avatar
noname
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 8245
Csatlakozott: 2006.03.19. 18:39:34
Tartózkodási hely: Margitta/Kolozsvár

2012.12.06. 21:58:19

Nem vagyok vele elégedett. azért jött, hogy egy jó közepes védőteljesítményre és jó vagy remek középpályás-teljesítményre lesz képes. Azt nem kommentálnám túl sokat h milyen volt védőnek(Oleguer szint), évek óta nem volt ilyen rossz védőnk. Védelemben a hibái: labdát kihozni, szerelni és helyezkedni nem tudott.
A kp-n voltak biztató teljesítményei, de elsősorban eleinte, amikor a társak őt keresték, amolyan felavatás-gyanánt. Nem tetszik a teljesítménye és kielemezném h miért:
1. könnyelmű - sok labdát veszít, ami nem lenne gond Ini,Thiago esetében, akik ezt támadás közben veszítik el, Song csak simán rosszul passzol. Hiába jön egy-egy zseniális passz(nálunk még nincs gólpassza), ha jut rá 3 rossz.
2. lassú - rettenetesen lassú és nem csak mozgásban, de gondolkodásban. Szinte minden meccsén van egy jelenet, amikor egy kicsit hosszú passz tart felé, későn reagál, nyújtózkodik, nem éri el, ráadásul utána nem tud visszaindulni és a keletkezett lyukat támadja az ellen. Fel kell vegye a ritmust, az biztos, de nem megy vmi gyorsan
3. nem passzol neki a kötött poszt eddig: az Arsenalban túl sok jó kp híján sok támadófeladata volt, kb azt csinált, amit akart. Itt ha játszik, a védekezés a feladata, amit a kp-n sokkal jobban csinál, mint a védelemben, de nagyon sokszor rossz a helyezkedése, nem képes vele kompenzálni a hiányzó sebességét.
4. suta mozgás - Csigrinszkijre emlékeztet a mozgása. Egyszerűen mintha nem passzolna sehogy se a csapatba. A labdaátvételekkor 2x olyan messze pattan a labda tőle, a passzok előtt 2x annyi idő kell neki, mint másoknak, a megindulásaiban semmi lendület.

Mielőtt valaki lehurrog: túl sok bajom nincs vele. Jobb, mint JdS vagy Sergi Roberto(aki eléggé csalódás eddig), de nem tesz hozzá semmit a játékhoz. Busquets egymaga képes teljes uralma alá hajtani a teljes kp-t ha játszik. Hasonló igaz Xavira,Cescre néha Inire, illetve idővel Thiago is képes lesz erre.
Most, hogy hiányoztak a stabil kezdők, egy alig felépült Thiago és egy Sergi Roberto volt Song társa, nyilván song dolga lett volna uralni a kp-t. Ehhez képest amikor irányítottak a kp-n a játékot szinte kizárólag Thiagonak köszönhettük. Song nem képes olyan gyorsan gondolkodni, mint Busquets, nem képes bábmesterként irányítani, pedig ez nálunk a védekező kp-nak alapvető feltétel.
Nagyon sokat kell még javulnia. Az első csapatba beugróként nem rossz, főleg ha játszik mellette valaki, aki tehermentesíti, aki uralkodik(Xavi a legjobb ebben, de Cesc se kutya), ellenben ha neki kéne valami pluszt adnia, képtelen, ha nem segítik meg nagyon gyenge lesz a játéka(ismét eszembe jut Csiga, aki nagyon rossz volt, ha épp Puyol nem mondta neki folyamatosan h hol kell állnia). A helyezkedésén sokat kell javítani, jobban kell koncentráljon, meg kell találja a módját, hogy kihasználja az adottságait(sok izom), mert ezért hozták, márpedig ebből eddig nem sokat láttunk.
A Fifa egy szégyen
Avatar
Lionel85
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7126
Csatlakozott: 2007.08.11. 10:38:38
Tartózkodási hely: Budapest, Pestszenterzsébet

2012.12.06. 20:37:29

Egyre jobban kezdi kiismerni magát a középpályán. Már Tito is rájött, hogy nem jó őt védőként játszatni, főleg nem úgy, hogy még friss igazolás és nem ismerte még ki magát a csapatban. Szűrő középpályásként legutóbb jól teljesített szerintem. Jó a fizikuma, a labdakezelései jók voltak és a passzaival sem volt nagy átlagban gond. Érezni, látni rajta a fejlődést, csak ne adja ennél alább! Jó lesz ez!
Kép
Kép
Kép
Avatar
MQuCsabi
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6340
Csatlakozott: 2007.07.12. 14:50:03
Tartózkodási hely: Budapest

2012.12.06. 15:27:51

Szurkolok neki, de nagyon lassú néha :lol:
Kép
Avatar
kristop
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2120
Csatlakozott: 2009.04.14. 14:25:05

2012.12.06. 15:19:21

és meg is fogja érdemelni
Avatar
messideco
Presidente del Barça
Hozzászólások: 12235
Csatlakozott: 2008.07.08. 16:49:07

2012.12.06. 14:16:17

Song bekerült azon három játékos közé, akik megnyerhetik az Év Afrikai Labdarúgója címet. Mellette Yaya Touré és Drogba esélyes a címre (fcbarcelona.cat)

A BL miatt simán Drogba fogja kapni :cry:
"And my heart will leave you never."
Avatar
sjd
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6400
Csatlakozott: 2007.07.09. 08:55:57

2012.12.03. 15:45:26

maxilopez írta:Titó helyébe, egyszer-egyszer beraknám kezdőbe 60-70 percre had támadjon!
Ki helyett? Fabregas? Iniesta? Xavi? Thiago? Ugyan már...
maxilopez írta:bízok benne hogy nem Keita sorsát foglya betölteni, hogy 2-3 meccsenként összesen 1 félidő.
Bárcsak ennyi lett volna Keita pályán töltött ideje.... Touré még lehet, hogy mindig itt játszana...
neobarca írta:Nem szabadna ilyen korán letörni a szarvát azzal, hogy keveset játszik. Csak sajnos/nem sajnos, de nálunk Busi függőség van...
Mondjuk feleslegesen sztem ne játszassuk, ha egyszer van egy jobb opció nála. Azt sem mondja senki, hogy Tello is játszhatna néha Messi helyett, hogy jobb kedve legyen, meg mert túlságosan Messi-függő a csapat.
Avatar
neobarca
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2775
Csatlakozott: 2009.09.05. 15:16:59
Tartózkodási hely: Zuglowe

2012.12.03. 15:35:25

S.Agüero írta:Azért Keita elég sokat játszott, szerintem annyival simán megelégedne ő is.
Sztem annál többet érdemel. Nagyon tehetséges és fiatal játékos. Nem szabadna ilyen korán letörni a szarvát azzal, hogy keveset játszik. Csak sajnos/nem sajnos, de nálunk Busi függőség van...
Barca Fanatics 1999-For Life!!!

"Az ízlésem a lehető legegyszerűbb. Mindenből beérem a legjobbal" - /Oscar Wilde/
Avatar
MatyiG
Adminisztrátor
Hozzászólások: 18362
Csatlakozott: 2009.01.27. 14:10:25
Tartózkodási hely: Budapest/Jászberény

2012.12.03. 14:17:28

Azért Keita elég sokat játszott, szerintem annyival simán megelégedne ő is.
Avatar
MQuCsabi
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6340
Csatlakozott: 2007.07.12. 14:50:03
Tartózkodási hely: Budapest

2012.12.03. 14:16:48

Az Arsenal sehogy nem lenne bajnok sajnos. RvP s Song tavaly sem nyomták rosszul. Annyi a különbség, hogy van körülöttük egy-egy csapat.


ui.: foglya? :shock:
Kép
Avatar
maxilopez
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 374
Csatlakozott: 2008.05.13. 15:37:32

2012.12.03. 12:44:18

Ha Song, és Van Persie idén az Arsenal-t erősítenék, idén az ágyúsok bajnokok lennének! Titó helyébe, egyszer-egyszer beraknám kezdőbe 60-70 percre had támadjon!Busquets eltiltásával félig meddig élni tudott de nem csak ilyen estekbe lehet rá számítani.Az Arsenal-ba nem kevés döntő fontosságú passza volt, bízok benne hogy nem Keita sorsát foglya betölteni, hogy 2-3 meccsenként összesen 1 félidő.Bár Yaya Touré sem azért ment el mer rengeteget játszott Busquets mellet.. Bár gondolom a fizetség sem volt kizáró ok az eligazolásánál..
Lezárt