Fórumszabályzat - munkaasztal

Itt találhatóak az előző szezon során írt hozzászólásaitok. Később érdemes lesz visszanézni őket!
Lezárt
Drigo
Eurobarca Staff
Hozzászólások: 5459
Csatlakozott: 2005.09.07. 15:26:51
Tartózkodási hely: Felsőörs

2012.07.26. 13:26:55

sjd írta:Egy olyan kérésem lenne, hogy régebben elég sok volt az olyan jellegű hsz, hogy "nem értem miért tiltottak ki?", ill. (ugye mivel az illető már ki volt tiltva) "XY kérdezi, hogy miért tiltották ki?". Küldhetnétek mondjuk egy emailt (gondolom ha az oldal tud küldeni, akkor számotokra is elérhető az email címünk), vagy vezethetnétek a Kitiltások topikba (ez utóbbi nem működött különösebben az utóbbi időben, meg sokan nem is tudták olvasni az oldalt) leírva, hogy egyrészt bannolva lett az illető, másrészt, hogy miért. (Ha a feketelista tényleg működni fog, akkor ezt sem lesz nehéz összeszedni)
Mivel nem akarom, hogy ez nagy munka legyen, ezért ez nem a BL egyenes kieséses szakaszban ide tévedő Chelsea meg Milan fanatikusokra vonatkozna, de sztem mondjuk 500 hsz felett már megérdemelne ennyit az ember.
Ezt én is felvetettem már, vezetni szoktam, ha kirakok valakit, de igyekszünk mostantól, hogy mindenki tegyen így. Az email is jó ötlet, meg aki régebbi motoros, azt valamennyire úgyis megismerjük, szerintem mindenki nevében mondhatom, hogy máshogy is bánunk velük. Elsősorban erre az újak miatt van szükség, aki régi motoros, lehet egy rossz napja, stb. Mivel nem erőt akarunk fitogtatni, hanem egy jó közösség eszmecseréjébe szükséges esetekben beavatkozni, régebben, amikor elsőnek aktív volt a lista sokszor nem is írtuk be (vagy csak én? :D) az adott illetőt, teljesen felesleges kirakni valakit, ha már itt van több hete/hónapja/éve és hetek/hónapok/évek alatt valahogy összejön 5 törölt hsz. Mert azért az, hogy 1 nap, vagy 1 év alatt jön össze az 5 hsz, nem mindegy, vagy éppen az, hogy idejön és elkezd trollkodni, vagy néha-néha off-ol egyet az sem ugyanaz.

sjd írta:a tiltott oldalakhoz: NSO, sőt szerintem bármelyik magyar sportoldal felférhetne rá, viszont a transfermarkt.de szereplését nem különösebben értem, ott nagyon légből kapott dolgokat nem szoktak írni (illetve náluk van egy százalékos valószínűségi mutató, szóval direkt jelzik, ha nincs esélye egy transzfernek). Ugyanígy szerintem lehetne tiltott bármilyen oldal, ami a Mirror/Sun típusú brit szennylapokra hivatkozik.
Magyar oldalakra én is gondoltam, mivel úgysem olvasom őket, de a többség azért igen, éppen ezért talán kénytelenek vagyunk az NSO-t bent tartani. Persze, ha sokan támogatják kivesszük. A tranfermarkt-ot én sem értettem :D, de átmásoltam, a szabályba már nem kerül majd be. A hivatkozásos dolog, csakugyan jó ötlet.
http://www.ZALNER.eu" target="_blank
Avatar
daffy
Madridista
Hozzászólások: 7208
Csatlakozott: 2010.01.31. 19:11:40

2012.07.26. 13:22:40

kanty írta: Ha összes magyar oldal tiltólistára kerül, az csak a fórumon belüli aktivitásra hatna ki. Legtöbben magyar oldalakról informálódnak, ez normális is. Bár az NSO az én szememben is sokat esett, de azért ez még bőven vállalható kategória.
az információ attól még ugyan úgy megszerezhető az nso-ról is,csak a cikket nem lehetne belinkelni

a regisztráció utáni 24 óra szünetet én is támogatom,illetve a barca vs real topikban a gyomlálást,meccsek idejére való beszüntetést is.
Avatar
kanty
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7783
Csatlakozott: 2009.02.27. 17:29:30

2012.07.26. 13:16:28

Legfőképp a Barca vs Real topicra vonatkozik:

Főleg a klasszikusok idején, de máskor is előfordul, hogy valakinek eldurran az agya és a Real játékosait és Mourinhot szidja. Most konkrét példát nem keresek, de ez sajnos megfigyelhető. Na már most nem hiszem, hogy az oldal és a fórum szempontjából szerencsés, ha mondjuk egy klasszikus ideje alatt/után felnéz valaki, aki kevesebbszer látogatja az oldalt és azt látja, hogy "Pepe egy vadbarom, Mourinho egy csicska tolmács" stb. Abban a topicban talán szerencsés lenne, ha kicsit szigorúbbak lennétek.

A másik, ami számomra zavaró az a helyesírás. Oké, teljesen helyesen senkitől sem lehet elvárni, hogy írjon. Viszont amikor valaki ír egy mondatot és utána 3 szmájli és 5 felkiáltójel, az eléggé zavaró. Tudom, hogy erre igazán használható szabályt nem igazán lehet találni. Valakit nem lehet kitiltani, csak azért, mert nem fogalmaz eléggé választékosan. Azt sem várható el a moderátoroktól, hogy mindenkire egyenként rászóljanak. Viszont ugye egységben az erő. Ezért szerintem, akár egy "mezei" fórumozó is, ha ilyent tapasztal, akkor NORMÁLIS hangnemben, ÉPÍTŐ jellegű kritikaként megemlíthetné a dolgot. Mert, lehetséges, hogy segít, ha pedig olaj a tűzre, akkor nem kell tovább folytatni a vitát.

Egy-egy nagyobb derbi után hirtelen haragból elég sokan reggelnek és arra is volt már elég sok példa, hogy egyből összeszemetelik a fórumot. Erre szerintem megoldás lenne, ha rögtön regisztráció után nem lehetne fórumozni. Csak például egy napra rá lenne megerősítve, egy nap alatt sokan lecsillapodnának.

szerk:

Sjd!

Ha összes magyar oldal tiltólistára kerül, az csak a fórumon belüli aktivitásra hatna ki. Legtöbben magyar oldalakról informálódnak, ez normális is. Bár az NSO az én szememben is sokat esett, de azért ez még bőven vállalható kategória.
Az előző évtized közepesen aktív fórumozója.
Avatar
sjd
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6400
Csatlakozott: 2007.07.09. 08:55:57

2012.07.26. 13:13:52

Egy olyan kérésem lenne, hogy régebben elég sok volt az olyan jellegű hsz, hogy "nem értem miért tiltottak ki?", ill. (ugye mivel az illető már ki volt tiltva) "XY kérdezi, hogy miért tiltották ki?". Küldhetnétek mondjuk egy emailt (gondolom ha az oldal tud küldeni, akkor számotokra is elérhető az email címünk), vagy vezethetnétek a Kitiltások topikba (ez utóbbi nem működött különösebben az utóbbi időben, meg sokan nem is tudták olvasni az oldalt) leírva, hogy egyrészt bannolva lett az illető, másrészt, hogy miért. (Ha a feketelista tényleg működni fog, akkor ezt sem lesz nehéz összeszedni)

Mivel nem akarom, hogy ez nagy munka legyen, ezért ez nem a BL egyenes kieséses szakaszban ide tévedő Chelsea meg Milan fanatikusokra vonatkozna, de sztem mondjuk 500 hsz felett már megérdemelne ennyit az ember.

a tiltott oldalakhoz: NSO, sőt szerintem bármelyik magyar sportoldal felférhetne rá, viszont a transfermarkt.de szereplését nem különösebben értem, ott nagyon légből kapott dolgokat nem szoktak írni (illetve náluk van egy százalékos valószínűségi mutató, szóval direkt jelzik, ha nincs esélye egy transzfernek). Ugyanígy szerintem lehetne tiltott bármilyen oldal, ami a Mirror/Sun típusú brit szennylapokra hivatkozik.
Drigo
Eurobarca Staff
Hozzászólások: 5459
Csatlakozott: 2005.09.07. 15:26:51
Tartózkodási hely: Felsőörs

2012.07.26. 12:59:57

Kedves Fórumozók!

Elérkezettnek láttuk az idejét a fórumszabályzat újbóli ráncfelvarrásának. Ehhez azonban kérnénk a Ti segítségeteket is. Bármilyen javaslatot, ötletet, akármit várunk ebbe a topikba, hogy együtt alakítsuk ki az új szabályzatot.

Lent olvasható a szabályzat munkapéldánya (ebbe Kalap kolléga javaslatát már bele is vettük), ezt kiegészítve a Ti javaslatotokkal készül majd az új.

Bármely hozzászólás (továbbiakban: hsz), amely részben, vagy egészében káromkodást (ez főleg vonatkozik az autócencúrát kijátszó káromkodásokra) és/vagy off (a témába nem illő) jellegű megnyilvánulást és/vagy 1-2 szóból áll csak és/vagy túl sok hangulatjelet és/vagy személyeskedést tartalmaz, ill. tartalma hangulatkeltő, uszító jellegű (bármilyen népre, kisebbségre sértő) AZONNAL TÖRLÉSRE KERÜL. A moderátorok ezen túl nem fogják javítgatni, egyből törlik a hsz-t. Vonatkozik ez arra is, aki beidézi az adott szöveget.

Éppen ezért megkérnénk minden jóérzésű fórumozót, hogy az ilyen jellegű hsz-ekkel NE foglalkozzon, ne válaszoljon rá, ne szóljon vissza neki. A moderátorok majd foglalkoznak vele. A tapasztalatok alapján egy-egy nem megfelelő stílusú/tartalmú hsz épp a reagálások alapján kap nagyobb figyelmet a kelleténél, azáltal, hogy tucatnyian beidézik azt, és kifejtik hasonlóan szépirodalmi stílusban véleményüket a hsz tartalmával, vagy a szerző értelmi képességeivel kapcsolatban. Erre semmi szükség sincs. Éppen ezért mostantól mind a szerzőt mind pedig a hsz-re reagáló felhasználókat szankcionálni fogjuk – természetesen nem ugyanolyan súllyal. Aki úgy érzi, hogy nem megfelelő stílusú/tartalmú hsz-t talál bármely topicban az kérjük az „Kérdések, észrevételek a FÓRUMMAL kapcsolatban” topicba jelezze ezt a moderátorok felé, hiszen mi sem lehetünk ott mindig mindenhol.

Ha már szó esett az idézetekről, természetesen továbbra is érvényes, hogy a 2-nél több idézetet tartalmazó hsz maradéktalanul törlésre kerül. Senki ne jöjjön azzal, hogy „de én milyen sokat írtam, miért töröltétek?”. Ha már valaki beidézi – vagyis válaszra méltatja - egyik társa hozzászólását, akkor a leírtakról mondja el véleményét, ne pedig a szerzőről, arra ott a privát üzenet (továbbiakban: pü). Ha nem tudsz érdemben hozzászólni az előtted szólóhoz, ne fecséreld az energiáid egy-két szavas hsz-ekre (mint például „Valóban”, „Szívemből szóltál!” stb.)

A moderátorok közös döntése értelmében kitiltjuk a "PÜd érkezett X Y" című, és hasonló tartalmú hsz-eket az „Üzenetek mindenkinek” topicból. Máshol ugye eddig sem volt megengedett. Az oldal biztosít felugró ablak és e-mail formájában értesítést minden egyes pü érkezésekor, illetve egyébként is illik minden rendszeres fórumozónak napi egyszer legalább megnézni az üzeneteit!

Továbbá kérjük, hogy mindenki fokozottan ügyeljen a helyesírásra könnyebbé téve ezzel mások számára mondandója értelmezését. Nem mellékesen ezzel nagyobb megbecsülést érhet el a többiek körében.
A törölt hsz-ekkel kapcsolatban kérjük, senki ne háborogjon, nem szokásunk kedvtelésből törölgetni. Aki mégis úgy véli, hogy a moderátorok rászálltak, küldés előtt vagy tegye vágólapra a hsz szövegét, vagy küldés után a printscreen segítségével örökítse meg azt az utókornak, így a későbbiekben tudja majd bizonyítani az Őt ért „igazságtalanságot”. De mindezek előtt gondolkodjon el, hogy vajon miért is „szálltak rá” a moderátorok. Aki ezek után még mindig áldozatnak érzi magát kérjük, vegye fel a kapcsolatot valamelyik moderátorral PÜ formájában (és ne írja le újra és újra ugyanazt ugyanoda ezt egyrészt ugyanúgy törölni fogjuk, másrészt pedig szankcionálni), természetesen a kérdéses hsz csatolásával. Ugyanis „pénztártól való távozás után csak blokk ellenében fogadunk el reklamációt”. Aki viszont erre az útra lép kalkuláljon az esetleges súlyosabb szankciókkal. Jobb dolgunk is van, ugyanis, mint törölt hsz-eket elemezni. Természetesen amennyiben valamelyikünk többszörösen töröl „véletlen” hozzászólásokat megkapja a maga jutalmát. Igaz erre eddig még nem akadt példa, reméljük ezután sem lesz.

Sajnálatos módon mind magyarországi, mind nemzetközi szinten elszaporodtak a színvonaltalan, komolytalan sportoldalak.
Erre vonatkozóan, a kacsákat és az azt követő több oldalnyi okfejtéseket megelőzendő, elkészítettük a tiltott oldalak folyamatosan bővülő (!) listáját:

A "tiltottak listája":
www.tribalfootball.com
www.samsungsport.hu
www.topfoci.hu
www.stopli.hu
www.foci24.com
www.bulvarsport.hu
www.nb1.hu
www.focitipp.hu
www.sporthirado.hu
www.transfermarketweb.com
www.transfermarkt.de
www.stop.hu

Továbbá minden .gportal, .atw és .extra kiterjesztésű oldal.

Ezen oldalakról tilos a fórumra linkelni, tilos róluk idézni és a bennük megjelent tartalmakról írni (bármilyen formában), illetve minden olyan információt tartalmazó hozzászólást törlünk majd, amely alatt nincs megjelölve annak a forrása. Éppen ezért, kérünk mindenkit, hogy amennyiben egy átigazolási (vagy akármilyen) hírt akar megosztani a fórumozókkal, a hír valódiságát igazolóan jelölje meg annak forrását is.

A moderátorok vezetni fognak egy ún. Fekete Listát, amelyen azoknak a neve szerepel, akiktől ebben a topicban hozzászólást kellett törölni, valamint a törölt hszek száma.
5 és 10 törölt hsz között szankcionálni fogunk, méghozzá kitiltással. A konkrét szankció, illetve az, hogy hány törlés után lép érvénybe, egyénenként változik, moderátori elbírálás alapon. Így például van köztetek olyan, aki tudja magáról, hogy mennyi munkát adott nekünk régebben, nos erre mi is emlékezni fogunk ilyen esetekben.
A listát ti nem tudjátok majd követni, ezzel is próbáljuk elérni, hogy figyeljetek oda arra, mit írtok.

Ha valaki folytatólagosan megsérti a jó ízlés határait, neve nem szalonképes, többszörösen „visszaeső”regisztrációja azonnal törlésre kerül. Ezáltal összes korábbi hozzászólása elveszik, neve és IP-je tiltólistára kerül az EUROBARCÁN és a MADRIDISTA.HU honlapján is.
http://www.ZALNER.eu" target="_blank
Lezárt